BROEDER en PRIESTER Een wildslroopersdrama Een geheimzinnig drama cp zoo Telefoaïsslie dienst in Aalst Biff Jos, NoiermansS"- te Besrtii Priesterlijke öenoemlagea. Nieuwsberichten Sylegalfa'arlek A. L. MEYVAERT 2 nenrukken, en alles op hunnen 'door tocht dooden en verbranden. Zij hebben reeds het dorp Karate ha op den weg van Eizil-Agatch naar Jam- jboli bereikt. Langs de grens vlucht de bevolking juit schrik bet binnenland in. Uit Constantinopel wordt de opmarsch naar .Tamboli gelogenstraft. De Turksche troepen hebben slechts Mustapha-Pacha hernomen. De nieuwsbladen uit Constantinopel, Konder eenige uitzondering, bespreken met erkentelijkheid de houding der JTransche pers in den huidigen toestand. Dc Grisksoho Krijgsverrichtingen. De Grieksche minister van oorlog meldt dat er Vrijdag op het gansche jfront kalmte heerschte. Er worden echter kleine gevechten geleverd aan den rechter en linkervleu gel en nabij Dobrinitza. yicr.moskeën uit Cavalla zijn door de Grieksche overheden aan de Ottoman- nen overgegeven. De Bulgaarsche troe pen die te Resnitza verslagen werden vluchten in wanorde in de richting van Djoumaia. Bulgaarsche Wresfedcn. Uit Athene seint men dat 40 oomitad- jis het dorp Mahonia binnengedrongen zijn en de Muzulmansche bevolking uit moorden. Een compagnie soldaten is ter plaats gezonden om het dorp en zijne inwoners te beschermen. De Grieken mishandelen dc Bulgaarsche gevangenen. Het grootste gedeelte der door het Grieksche leger krijgsgevangen ge maakte Bulgaarsche soldaten, worden naar Salonika gebracht van waar zij dan naar Griekenland of op Crela gestuurd worden. Te Salonika staan hen nochtans zware mishandelingen te wachten. Ter wijl zij gedwongen worden de bijzonder ste straten door te trekken worden zij voortdurend door de Grieksche bevol king mishandeld en uitgejouwd. Verscheidene Grieken veroorloven zich Bulgaarsche krijgsgevangenen in volle straat te slaan, zonder zelf door de gendarmen verontrust te worden. De Bulgaarsche priesters worden hij de ha ren getrokken en doorstaan allerhande pijnigingen alvorens naar Creta gezon de worden. Tg Andiinopel. Uit Constantinopel J)e minister van justieie en de eerste adjudant van den Sultan zijn naar Andrinopel vertrokken. Kei Drievoudig Verbond en de Gebeur» tenissen in de Dalbanen. Aangaande dc inlichtingen van een vreemd dagblad betreffend .geschillen van zienswijze tusso.hen'het Duitsch- en ühet Oostenrijksch-Hóngaarsoh gouver nement,nopens hunne houding in de 'Balkankwest.icverklaart de Berlijner korrespondent van de Gazette de Colo gne dat de betrekkingen tussoben Ber lijn, Wceneu en Rome, volstrekt aan het karakter van het verbondstractaat beantwoorden. Vrijdag morgend werd de gemeente Bcorth, waar reeds tyvee zeer geheimzin nige misdaden gepleegd werden, op nieuw door een drama in opschudding gebracht. In eene weide had men liet doorscho ten lijk geyonden van een gekenden wildstrooper, Jozef Nerincx, die in de beide misdaden, waarvan wij hooger epreken, een der bijzonderste beschuldi gers der verdachten was. Daar men dacht, hier met eene wraakneming te /doen te hebben, ging de prokureur des (Konings onmiddellijk ter plaats in ge zelschap der magistraten die vroeger de geheimzinnige zaken onderzochten. Er Was hier evenwel geene misdaad ge- .Een verhaal uit de dagen der Commune. (22ttc Vervolg.) Gij hebt gelijk zegde Sulpice na <èen oogenblik. God zal zich misschien ,van dit dier willen bedienen, om alles aan het licht te brengen, de waarheid die de justieie nog niet heeft gevonden. Nu hoorde men in de naaste kamer, een smartelijk gekreun, en de doktor zegde tot den ab'oé Lipp-Lapp heeft uwe stem herkend en roept u... De doktor deed de deur open, en Sul pice ging naar binnen. Toen de aap zijn jongen meester zag, stond hij op en strekte zijne pooten naar hem uit. Zijn oog dat lijden verried, blonk van vreugde daar hij te zwak was, kon hij zich niet staande houden, en viel wcêr neer. Gij ziet, zegde de dokter tot den aap, uw meester houdt veel van u, hij Vergeet u niet. Lipp-Lapp zette zijne ooren op, ver volgens deed hij een nieuwe poging, hij bracht zijn poot aan het hoofd, en deed alsof hij haren uitrukte, vervolgens wees hij op zijne horst. Zie, zegde de doktor, Lipp-Lapp vertelt de zaak op zijne manier... Hij beeft de tros haren vaD een der moorde-, naars uitgetrokken, en wel vaD hem, die den armen aap gewond heeft, en dien moeten wij zoeken. Ja, dacht Sulpice, want dat is Jan pleegd, zooals men duidelijk kon opma ken. Nerincx was Dinsdag gaan pensen, en sinds dan niet meer teruggekeerd. Naast hem lag zijn geweer, alsook een konijn dat hij geschoten had. In het lijf van het dier vond men dezelfde loodkor- rels als in het lichaam van Nerincx en hij had ook nog eene soortgelijke lading in zijn broekzak zitten. Men veronderstelt dus, dat Nerincx over een haag willende klimmen, de haan van zijn geweer aan de haag bleef haperen, en zoo het schot afging dat hem in den buik trof. V Bisdom Gerit. Zijne Hoogw. heeft benoemd: Pastoor: te Kerkxken, den E. H. Ro man, id., te Ste-Margarite; te Bottelare, den. E. H. Lerminiau, onderpastoor te Zwijndrecht. Het lijk van een onthoofd meisje in volle zee opgevischt Uit New-York wordt gemeld, dat de kapitein Charley White, hevelhebber der stoomvischsloep Jemie-Gilbert op 16 Juli, op 170 kim. afstand van Bos ton, in zee het lijk heeft opgevischt van een meisje schijnende ongeveer 16 jaar oud. Hot lijk was onthoofd geworden. Hét lijk was in een kleed van zwarte zijde gehuld en droeg zijden kousen. De hals was ongetwijfeld bij middel van een scherp snijdend tuig afgesneden en door iemand kennis hebbende van ontleedkunde. Volgens de kapitein zou het meisje moeten vermoord geworden zijn, aan boord van een transatlantieker en dan in zee geworpen. Daar er op de kleederen niet het min ste identiteitsbewijs ot ander teeken ge vonden werd, deed de kapitein het in een lijnwaden zak naaien en in \t water terugwerpen. In tegenwoordigheid der talrijke en aanhoudende klachten, welke het mees- tendeel der abonnenten verplicht ge weest zijn aan het Bestuur vau het Tele fonisch Bureel van Aalst te doen, inge zien den onvoldoenden toestand van den telephonischen dienst, klachten, welke tot heden, zonder doelmatige uitslag ge bleven zijn, is de volgende petitie, on- dertcekend, door bijna al de abonnen ten van Aalst, den 17 dezer aan den Heer Minister van Zeewezen, Posterijen en Telegrafen gezonden geweest. Mijnheer de Minister, Wij nemen de eerbiedige vrijheid Ued. het volgende verzoekschrift te zen den: aangezien de groote ongenoegens en de geldelijke benadeelingen, welke de onvolkomenheid van den telephoni schen dienst, gevestigd te Aalst, ons da gelijks veroorzaakt, De ondergoteekenden geabonneerden aan het telephonisch net van Aalst, vra gen aan Mijnheer de Minister van in dit bureel een voldoend en bekwaam perso neel te plaatsen, om den dienst in nor male voorwaarden te verzekeren. Wij drukken den wensch uit Ued. eeu onderzoek te willen bevelen, bij al de geabonneerden, opdat gij U zoudt kun nen rekening geven van de gebrekkige wijze van den dienst, en van de menig vuldige klachten der geabonneerden, klachten welke te lang zijn om melden. Gelieve te aanvaarden, Mijnheer de Minister, de uitdrukking van onze ge- achtste gevoelens. (Hierna volgen al de handteekens.) Aan den Heer Minister van Zeewezen, Posterijen en Telegrafen. Machu niet, doch zijn medeplichtige, wien hij geene belofte haci^êdaan Toen Lipp-Lapp zag, dat zijn mees ter weg wilde gaan, gaf hij hem zijn poot, dien Sulpice drukte; hij wist, dat deze zijn vader verdedigd had. Sedert den morgend had Sulpice Sa bine niet meer gezien; hij vond haar op haar kamerke, met tranen in de oogen eene schets beziende, die Benedict Fou- gerais eenige uren na den dood van den ongelukkigen koopman van liem ge maakt had. Het was wel akelig deu doode zoo te zien voorgesteld, doch zij kon er hare oogen niet van afwenden. Het stelde Antonin Pomereul voor, zoo als de moordenaars hem hadden laten liggen, met blooten hals, stuiptrekkend gelaat, uitpuilende o. gen en open mond. Het was verschrikkelijk en afzichtelijk, doch het ongelukkige meisje vond ei- troost in hem te beschouwen, daar zij hem zoo dikwijls opgeruimd gezien had. Sabine, zegde Sulpice tot zijne zus ter, geef mij dat portret... Vergeet, dat gij vader zoo gezien hebt..., herinner u zijn gelaat, zooals het was als wij hem goeden morgend kwamen wenschen. Ik denk er aan, Sulpice, en toch kan ik mijne oogen niet van deze fotogra- phie afwenden, want het is alsof het mij den naam van den moordenaar moest noemen... Als het God behaagt zullen wij hem vinden, Sabine hid, opdat wij moed houden om Xaverius op te beuren. Zou Xaverius zich uog kunnen troosten moet hij niet de maatschap pij zoowel als de justieie vervloeken Wie weet of hij mij niet vervloekt... als ik er aan denk,-dat ik den rechter van instruktie nog meer op de hoogte ge- DE VOLKSSTEM Brussel. Een dief toevallig gedood. Een werkman D..., werd Donderdag morgend door zijju patroon doorgezon den. Hij ontving het geld dat zijn baas hem verschuldigd was, ging op zwier en verteerde het tot den laatsten stuiver. 's Avonds kwam hij in de herberg der echtgenooten V..., Handelskaai, en vroeg er geld te leen, wat hem werd ge weigerd. Dan brak hij, in hunne afwe zigheid, de ingangdeur open van het achtergebouw, welk zij bewoonden. Op de verdieping brak hij de deur open van hunne kamer. Door de duisternis misleid, viel hij vau al de trappen op een stuk glas. Hij wondde zich vreeselijk, bloedde over vloedig en stierf. De echtgenooten V... ontdekten, bij hunne terugkomst, zijn lijk aan den voet wan den trap. De poli tie werd verwittigd en snelde ter plaats. Een dokter stelde het overlijden vast. Het lichaam werd overgebracht naar het lijkhuis en het parket verwittigd. 214 Diefstal. Onbekende dieven heb ben Donderdag nacht een bezoek ge bracht in eenen confectiewinkel der Vischverkoopersstraat. Na de kas open gebroken en geledigd te hebben, stolen zij een vijftigtal broeken, voor eene weerde van 400 fr., alsook andere koop waren. Lekkerbekken. Donderdag na middag werd bij een handelaar in de Lakenstraat eene kist gelost, inhoudend voor 250 frank fijne likeuren, en in de gang gezet. Wanneer men een half uur later de kist naar den kelder wilde over brengen, was zij verdwenen. Politieofficier Desmedt, der 3° afdee- ling, werd verwittigd en opende een on derzoek, doch hij ontdekte niet het min ste spoor van den di?f Egei SChGOü huwelijk is dat van de koffie met de Ckicorei der Trappisten Yincart. 1500 M St»dG03<>ies?=S^08€5e. Een Duitscher bestolen. Dubbele aanhouding. Een Duitscher, te Antwerpen wonend, maakte Donderdag avond, te Brussel, kennis met eene jonge vrouw. Eenigen tijd later was de vrouw verdwenen, als ook zijne hrieventesch. Hii legde eene klacht neer in het kommissariaat der Kruisvaartenstraat. Verbaasd, trof hij er zijne toevallige vriendin aan en ook zijne brieventesch. Ziehier wat er gebeurd was: Wannéér de vrouw het hotel verliet, wachtte haar minnaar zijne geliefde... af en 't koppel nam plaats in een auto. De minnaar eischte al het gehl der juffer onder be dreiging met ziju revolver. Het meisje' riep om hulp en de autovoerder bracht zijne klanten over naar liet politiebu- reél, waar de zaak spoedig werd opge- klaard. De verleidster en haar minnaar wer-t den ter beschikking van 'den prokureur des konings gestéld. Ar.derlecht, Diefstal. Onbeken den zijn bij middel van braak en yalsche sleutels iu de woning gedrongen van den heer Alexis T..., steenweg van Bergen: Een zware geldkoffer werd in den hof gedragen. De kwaaddoeners gelukten er niet in het meubel te openen. Eene som van 300 frank en allerhande voorwerpen werden door de dieven meegenomen. Elsenc. Rijwiel gestolen. M: Steenackers, ondernemer, wonende Vee*- weydestraat, nr 63, te Anderlecht, had zijn rijwiel eenige ogenblikken alleen laten staan in eene plaats van het gelijk vloers in een huis der Troonstvaat. Toen hij den velo wilde terugnemen, besta*- tigde hij dat dieven er mee vertrokken waren bracht heb, om mijn broeder te beschul digen. Als ik-liet voorval, dat tusschen hem cn vader is gebeurd, niet vertéld had, zou dit misschien niet hebben plaats gehad. God heeft het zoo gewild, onder werpen wij ons san zijn heiligen wil, Sabine beschuldig u niet, zuster, het was uw plicht. Wanueer kunnen wij Xaverius gaan bezoeken Morgen, hoop ik'. Mag ik dan met u meegaan Ik heb géén moed genoeg om u bij dit eerste onderhoud meê te nemen, Sa bine...; laat mij hem eerst tot bedaren brengen... en dan zult gij gaan om hem moed in te spreken; eerst dan als gij niet meer bedroefd zijt, wanneer gij aan Xa verius denkt, dan moogt. gij hem gaan troosten. Maar dan mag ik toch den volgen den keer meegaan Ja, dat beloof ik u. Welnu, zegde het meisje, ik zal mijne tranen bedwingen; want als Xa verius ons zoo ziet, verliest hij al zijne hoop... Ik ga uw raad volgen en dit por tret wegbrengen, want als ik het zie, bonst mijn hart. Sulpice verligt zijne zuster en ging naar M. Renaiu t, den advokaat, dien Benedict gekozen had om den ongeluk kigen Xaverius hij te staan. Hij had hem nog niet kunnen bezoeken, daar het onderzoek nog niet geëindigd was. Toen Xaverius aan de gevangenis kwam, werd hij, zooals gewoonlijk als het eene bijzondere zaak gold door den 'directeur ontvangen. Men leiou Xave rius in een salon, dat veel op eene ka pel geleek; bi ei1 werden met zorg de eer- Laïfe aanranding. Een werkman van de verbrandingsfabriek der mest- paclit, zekere Henri Van B..., wonende Boendaelschen steenweg, had een nacht waker der fabriek, Pieter Revel, wonen de Collegieetraat, een doodelijken haat toegezworeu. Van B... kwam Donder dag langs de Reiaisstraat en bemerkte zijnen vijand in eene herberg. Revel zat er rustig aan eene tafel en ledigde er op zijn gemak een glas bier. Razend van woede stormde Van B... de herberg bin nen en ging den nachtwaker te lijve. Deze had zicli aan dien plotselingen aan val niet verwacht en werd erbarmelijk geslagen en gestampt. De arme man had weldra geheel het gelaat met bloed over dekt. De woeste Van B... zou hem onge twijfeld afgemaakt hebben, zonder de tusschenkomst van andere verbruikers. Revel werd naar zijne woning gebracht. Geen koffie voos* de kindest geeft hun melk met Ohlcorei Talpö. 1063 Gent. Botsing. Gister morgend, rond 8 1/2 ure, kwamen de gebroeders Boelens, nijveraars, wonende te Loke ren, met hunnen automobiel langs de de Lourdestraat gereden. Zekere Primo, groenselventer, kwam in tegenoverge stelde richting. De auto*botste met den zijkant tegen voornoemde kar, zoodanig dat den geleider van de kar ten gronde viel en zich lichtelijk aan de hand be zeerde. De auto was weinig beschadigd. Ziek gevallen. De heer Jan Waedemon, 63 jaar oud, woonachtig Mirystraat, werd Donderdag namiddag in de Ste-Margrietstraat ongesteld. Men bracht hem naar zijne woning over, al waar bij weldra den laatgten adem uit blies. SSEtt-Amaiülstog. Huiselijk ge vecht. - De genaamde Benoit Blanc- quart, dokwerker, wonende Weldadig- heidstraat, had goed gedronken. Geheel den dag had hij met zijne echtgenoote, Elvire Gernaert, twist gehad. Rond 10 ure 's avonds kwam Blancquart terug naar huis en mishandelde zijne vrouw 2 tanden werden haar uitgeslagen. Woe dend nam de vrouw een broodmes en bracht haren man een 5-tal lichte steke^ toe op het hoofd en in het aangezicht. Met de vrouw te ontwapenen kwetste men haar nog aan de hand. Man en vrouw moesten door eenen geneesheer verzorgd worden. Spiegels Kaders Vitraux Baguetten Wcvf,3, Aalst. Stoomfabriek in Gent 382 67 Lede, Ongeval. De landbouwer Bernard Van Hauwermeiren kwam Vrij dag namiddag met eene kar klaver van het veld gereden, toen het gespan om sloeg en de man gedeeltelijk onder de lading begraven werd. Gelukkiglijk werd hij slechts licht bezeerd. Kind gekwetst. Het 6-jarig dochtertje van landbouwer Van Limber- gen, dat met haar vader naar den akker gereden was, viel aldaar van de kar, waardoor het erg aan het hoofd gewond werd. Het kindje moest huiswaarts ge dragen worden. EVialdegSiTi. Aangeslagen. Twee tolbeambten der brigade van Maldegem bemerkten Vrijdag morgend op hunnen dienst, grensscheiding Maldegem-Mid- delburg en Eede (Holland), dat perso nen verkens van Holland naar België overbrachten en in een stal verborgen. Onmiddellijk werd de gendarmerie van Maldegem verwittigd en samen werden door liun aldaar 28 viggens aangeslagen en naar het tolkantoor van Stroobrugge overgebracht. Zij worden geschat op eene waarde van omtrent 800 frank. MeüsrÖGGlare. Nog de zonderlinge zaak. Men meldt ons dat het parket van Oudenaarde Vrijdag teruggekeerd is met de wetsgeneesheeren om het on derzoek over deze zonderlinge zaak voort te zetten. ste rechterlijke formaliteiten volbracht, waarvoor Xaverius den bestuurder be dankte. Deze beloofde goed voor Xave rius Pomereul te zullen zorgen, znools de kommissaris van politie hem bevolen had, om hem zooveel mogelijk de onaan genaamheden der gevangenis te bespa ren. Men gaf hem eene heldere cel, waarvan de murenkort geleden gewit waren. Een eenvoudig bed, eene tafel cn een stoel waren geheel het ameuble ment. Als hij vroeg om te schrijven werd hem alles hiervoor gegeven. Zoodra Xaverius alleen was, begon hij een langen brief aan Sulpice te schrij ven. Toen hij geëindigd had, herlas hij hem, en bleef daarop met zijne armen onder het hoofd, in zijne gedachten ver zonken, zitten. Hij ontwaakte uit zijne droomen, toen een bewaarder binnenkwam. Wat wilt gij? vroeg Xaverius, ik heb niet geroepen Men roept hier nooit, antwoordde de bewaarder; ziehier uw avondeten... Ik heb geen honger, antwoordde Xaverius. Gelijk gij wilt, mijnheer; maar de onderzoeksrechter zal u misschien op nieuw ondervragen en dan is het beter uwe krachten te verzamelen. Hoe! zal de onderzoeksrechter mij opnieuw ondervragen? Waarschijnlijk. En hoelang zal deze marteling nog duren Tot dat het. geweten van den on derzoeksrechter tot stilstand is geko men. De bewaarder ging weg. Xaverius zag niet meer naar die grove spijzen om, hij ging te bed Bggen, hij sliep niet; hij 27 EN 28 JULI 1913 Ooomijk'. Hevige brand. Zater dag morgend, rond 1 ure, brak eene he vige brand uit in de groote brouwerij der gebroeders Bourgeois, Campeauxstr. te Doornijk. Een werkman der brouwe rij Bara, daar dichtbij gelegen, gaf het alarm. De pompiers vielen het vuur dap per aan, dat ontstaan was op 't tweede verdiep, dienende tot graanmagazijn. Het vuur nam eene groote uitbreiding en deelde zich 6nel mede aan Je andere verdiepen. Na een uur werkens, was men niettemin het vuur meester en alle gevaar geweken. De schade is aanzien lijk, doch door verzekering gedekt. Antwerpen. Behendige aftrugge laars. Donderdag, bij het vallen van den avond, kwamen twee mansperso nen, hebbende een Brusselsche tongval, in den winkel van heer Stein, Kerkstr., 58, binnen, om vrouwenbloezen te kie zen. Beide personen vonden er hunne goesting niet en verlieten den winkel, zonder iets te koopen. Kort na hun ver trek werd vastgesteld dat er van 'de toonbank, eene witte gebrodeerde blou-» se, van 50 fr. waarde, verdwenen was. Klacht is bij de policie ingediend1. Het signalement der behen^£*;e schel- men is gekend. Ongeval op de Waalsclïekaaï. Donderdag namiddag kreeg de metser- dienaar H. Ballieux, oud 29 jaar, wo nende Dierckxensstraat, 38, die aan een. in opbouwzijnde huis der Waalschekaai werkzaam was, een witten steen op het hoofd. De werkman werd in bedenkelijken toestand naar het St-Elisabetbgasthuis gevoerd. Revolverschoten. Donderdag avond, tijdens eenen twist, heeft een fa briekwerker, wonende Willem Ogier- plaats, twee revolverschoten gelost op den herbergier Simon M..., gelukkig zonder hem te treffen. Dc dader is aan gehouden en ter beschikking van den prokureur des konings opgesloten. Op heeterdaad betrapt. Verle den nacht, om 1 uur, heeft de politie in eene herberg der Vlaamsche kaai, een zeeman, wonende Durletstraat, aange houden, die in eene herberg der Vlaain- schekaai, het gouden uurwerk gestolen had van James Laurée, rentenier, wo nende te Glasgow, maar die hier tijde lijk op logement was op de Zuiderplaats. Het ontvreemde werd op den dief terug gevonden. Krlsbelaohtig. Stien moest te peer- de rijden in den Historischen stoet. Hij was daar veel mee bekommerd en bij zonderlijk benauwd dat zijn peerd, zoo fel en levendig,' zou kunnen verschrik ken, bij het hooren van trommels en muziek. Hij had hooren zeggen, dat men el ders ook, om zeker te spelen, had repe titie gehouden met de ossen, en hij be sloot van ook eenige keeren te repe- teeren. Hij trok met zijn peerd naar eene ma nege, en deed daar eenige mannen op den trommel slaan, op instrulnenten bla zen en een duivelsch laweit houden al les ging eerste klas, de beest wierd ge woon aan alles, en Stien was ten volle gerust. Nu, op den dag van den stoet, daar stond Stien met zijn feilen looper op het Statieplein te wachten naar de vorming van den stoet. Zie, daar komt een prach tige groep Fanfaar in Middeleeuw- sche kleedij De clairons blazen, de trommels slaan, liét muziek speelt... Al met eens, het peerd van Stien zet aan, den hol op... loopt en vliegt in volle vlucht, het Statieplein rond... Vruchte loos begon Stien te trekken, te roepen en te gesticuleeren, het liep om langs om zeerder, en bleef loopen, het plein altijd rond. De stoet Avas al goed in gang, toen Stien nog altijd in de ma nege reed... bleef onbeweeglijk* liggen en dacht op een middel, om zijne onschuld te bewij zen. Doch hij vond niets. Zijn verleden veroordeelde hem. Hij vond niets, om aan de beschuldiging te ontsnappen. Hi j kon geen enkel bewijs uit zijne vroegere jaren aanhalen. Gedurende de vijf laat ste jaren liad hij altijd op denzelfden voet geleefd. Hij had zoovele vrienden, waarmee hij speelde en zijn geld verkwistte, doch' kon op niet één rekenen. Benedict alleen scheen zijn vriend, niet uit achting voor Xaverius, doch' wijl hij de broeder was van Sabine. Wat zou Sabine van hem denken? en wat dacht Sulpice? Dit vroeg hij zich* met angst af. Zouden zij hem van de misdaad kunnen beschuldigen? Wat gaf hem de meening van de menschen, als./ Sulpice en Sabine slechts geloofden, dat hij onschuldig was. De bestuurder kwam hem bezoeken. Xaverius vroeg hem den brief aan zijn broeder te laten bezorgen. Het onderzoek is nog niet afgeloo-- pen, antwoordde hem de bestuurder doch', zoodra ik kan, zal ik hem verzen den. Nu kwam de doktor, om naar Xave rius te zien. Hij raadde hem aan te eten, ten einde zijne krachten terug te krij gen; de bestuurder zond hem wat van zijne eigene tafel, en de gevangene volg de oen raad van den doktor. 's Avonds bemerkte hij, dat hij goed gedaan had, want de onderzoeksrechter liet hem halen om hem opnieuw te on-» der via ge nt KW-ordt yQojlgezei)]

De Volksstem | 1913 | | pagina 2