BBOEÖER en De Wereldtentoonstelling fist öloeüig drama van Toüembeek IN BE BALKANEN Er is pen slaaf ep Ie maken Aan de Gommissie der Vlaamsoiis Hoogcsohsoluitbrelding Os misdaad van Jameppe-aan-fdaas VLAMINGEN, men houdt u voor den aap Hoe langer, Iios beter. log een ezelsstami! daarbij Hebt ge na genoeg, Vlamingen Juist gepast 11 Nieuwsberichten Nog aanhoudingsmandaten. Toen hot lijk van don ongelukkigen Sclier- jienberg gevonden werd, kreeg men onmid- iolijk vermoedens, dat do moord niet door ien persoon kon gepleegd zijn, en do opzoe kingen van het parket werden in die richting jedaan. Thans hoeft Cremers bekend, dat hij met verscheidene gezellen Scherpeuberg had aan gevallen. Dientengevolge werden door het'parket drie aanhoudingsmandaten afgeleverd tegen kerels, dio hekend stonden als werkende in do Cockerillgestichten te Soraing. Toen de policie zich daar aanbood om het Aanhoudingsmandaat ten uitvoor to brengen, vernam men dat de drie kerels sinds veertien dagen hadden opgehouden deel te maken van liet personeel. Eon der kerels, die te Seraing woonde, was voor eene onbekende bestemming ver trokken. Do tweede heeft te Soraing vorblo- voii, doch staat op de bevolkingsregisters niet opgeschreven. Wat do derde betreft, dezo sciiijnt to Jemeppe te wonen. Allen worden naarstig opgezocht. DE VOLKSSTEM Het onderzoek Do dader aangehouden. IJit hot ondersoek door het parket gedaan is gebleken, dat do moord als als volgt moet gepleegd zijn. De gonaamden Omer Reygaorts, 23 jaar cud, mijnwerker en Van Wittenberg 30 jaar oud, van Galmaarde, waren Zondag naar do kermis gegaan van liet gehucht «Herhout cn ledigdon samon menig glas. Maandag morgend rond 2 uren, traden zij cone herberg binnen en bogonnen er, men weet niet waarvoor, to twisten. Kom builen riep opoens Reygaerls Van Wit tenberg, die zich evenals zijn gezel onder den invloed van den drank bevond, deed zulks. Do twee mannen verwijderden zich dan van do herborg en vielen aan 't vechten. Op zeker oogenblik haalde Rej'gaerls een mes to voorschijn en plofto hel zijn logen- atrovor in de borst. Dezo stortte doodelijk gewond ten gronde, terwijl de dader zich zoo snol mogelijk verwijderde. liet slachtoffer overleed korts nadien. Dinsdag morgond werd de dader, dio in do voldon rondzwierf aangehouden. Hij bood geen tegenstand on is omniddelijk onder goed geleide naar het gevang overgebracht. De Canferancie van Bucharest. saS de dag van moi^gen cans aaöfefi*engera De eerste zitting van de vergadering van Bucharest zal gewis vandaag, Woensdag gehouden worden, en zal lot het wisselen van kredietbrieven besteed zijn. Do indruk van de diplomatischo kringen eet lijnt nog al optimistisch te zijn; er wordt cp Rumoniö* gerekend om de gebeurlijke overdreven wenschen der verbondenen lo matigen. Het kabinet van Boekarest heeft er nu geen belang moor in, dat Griekenland of Servië zich buitenmate uitbreiden, maar het belang was voor eenigo weken van groot gewicht, zoo Bulgarië zich op aanzienlijke wijzo uilbreiden ging. Bulgariö stelt al zijne hoop in Rumenië. Ofschoon hot met oene wanhopige wilskracht in zijnen aftocht weerstaat, zou hot oon be roep gedaan hebben op do 'medewerking der Rumoenscho troepen, om Widden en zijne bevolking togen do Servische troepen te boschormon. Do vredesonderhandelingen zullen, naar alle waarschijnlijkheid lang duron, daar Bulgarië niet weet ten koste van welke con cessies Andrinopol zal teruggeschonken wor den. Do omstandigheid naar welke do groot machten waehlen, om tot dePorte do ont worpen voetstappen to doen. is zekerlijk niet in staat om het vredestraclaat in zijne onderteekening te verhaasten. Wat zal er in deze voetstappen uitge bracht worden Waarschijnlijk zullen de mogendheden eene gelijk geldende nota af geven. Mon zegt dat Rusland, zich daarmede niet tevreden stelt, en zoeken zal om Europa's toestemming tot eeno ontscheping op do Zwarte Zeo te bekomen. Is het met dit inzicht dat liet reeds een oorlogsbodem naar Bourgas, Bulgaarscho stad, aan do Turkseho grens, zond i Italië spreidt eeno boteekemsvolle werk zaamheid ton toon. Zou het er misschien aan denken een eiland der Egoescho zee. te iioa- den, als vergoeding zijner onzijdigheid tegen over Griekenland Zou het zelf Rusland aansporen Armenië In bezetten, en alzoo do verbrokkeling van Klein-Azië bewerken Zekere geruchten dio maar van boven op gelogenstraft werden, zouden zulks doen vreezen. Het zou misschion beter zijn volgens hel donken van zekere middens en dit in 't be lang van den Europeeschon vrede, dat do Balkaanslüten waarbij zich nu ook Rumenië heeft gevoegd, het Iraclaat van Londen doden eerbiedigen. De Turken houden stil aan da Bulgaarsche grens Snelbericht uit Sofia Do Turkseho legers hebben kunnen opmarsch gestaakt in het grondgebied van oud-Bulgarië. De uilgelatenheid dor bevolking noemt af. Slcelils eenigo Turkseho patroulies rukken van tijd tot tijd ovor do oude grens en sle- kon dorpen in brand. Bulgarië zou da zolfregeerlng voor Macedonië aanvragen. Uit Bucharest wordt aan den Temps gemold Het gerucht is in omloop, volgons hetwelk Bulgarië allen grondafstand Macedonië zou verworpen, on do zelfregee- ring vqor dio provincie zou aanvragen. Ce troonsopvolycr van Turkije ta Andrinöpel. De troonsopvolgor van Turkijo is om 8 ure te Andrinöpel aangekomen. Hij is op plech- wijze ontvangen geworden door Iz/,et paeho, die vergezeld was- van den staf, don vuïi Iladi Alil béy, de hoofden van verscliei- deno broederschappen dor stad on de burger lijke overheid. De erfprins trok daarna naar hel gemeentepaleis waar hij door den vali welkom gewenschl werd. 's Avonds had er oono grooto vergadering plaats, en hot volk wonschte dat do stad een onafscheibaar deel van het Ollcmaansche rijk zou blijven. Ce'Muzulmannen van Indiëori het lot van Andrinöpel. Snelbericht uilCalculla: De Muzulmannen houden gansch Iudië door, vergaderingen, w aarin zij een besluit aannemen, verklarende dat de minste poging door Engeland aange wend, om Andrinöpel door do lurken to doen ontzetten, eene algemeeno onthutsing on een levendig misnoegen zal doon ont staan, onder al de Muzulmannen van Indiö. Do inboorlingen zijn het mot de Muzul mannen eens op dit punt. De conferentie van Londen. De vergadering der gozanten heeft tijdens do zitting van Dinsdag de 3 volgende punten afgehandeld le Do geldelijke hulp voor Montenegro. 2* Het officieel protocool waardoor do toe gang van Servië aan de adrialische zee ge regeld wordt. 3® Do binnenlandsclio inrichting van Al banië. Bulgaarsche logenstraffing Het Bulgaarse!) gouvernement, deelt vol gende inlichting raedc^ Het is volstrekt valsch dat do Bulgaren dio zich terugtrokken voor do Turken dio in Thracië vooruitrukken, Griekscho en Turltéche krijgsgevangenen zouden omgebracht hebben. Anderzijds geeft de Mir r. nopens dit feit volgende verklaringen, die door eenTurksch gevangene, de komnlandant Salim boy go- daan worden. Het is zeer gemakkelijk, zoo zegt die officier, om van algemeenheden te spreken, zooals zulks in de kunst der Ser viërs 6n Grieken is, maar zij kunnen echter geen onkel geval nader bestatigen, waarin Turkseho Krijgsgevangenen door do Bulga ren zouden mishandeld geweest zijn. TB GENT Da Zorncrfioraliön. Hot Coiniteit der IJofbouwtontoonstelling beeft de vertegenwoordigers der Drukpers uitgenoodigd {voor lieden avond, om belang rijke mededofclingerrlo hooren over de Zo- njerfloraliën, die dórf 9 Augusli in liet Feest paleis zullen geopend worden. Hot Feestmaal, ter gelegenhoid dor Zo meriloraliën, zal pTüals hebben Zondag 10 Augusti, om O uro 's avonds, in de salons van den Grooton Schouwburg. De Koning in het Modern Dorp. Do Koning zal een officieel bezoek brengen aan het Modern Dorp, den Zaterdag 9 Au gusti, om 5 uro namiddag. Sencfjafsvsch dorp. Verlaat dc tentoonstelling- van Gent. niet, zonder hot Senegaleesch Dorp ne- zooht te hebben 150 inboorlingen, werken, ze den, gebruiken, dansen, tam-tam. 612 31 JULI 191? 't Was nog niet genoog dat Gzar Braun, alias burgemeester Zoetokoek, Tijk het Laatste Nieuws hem noemtaan do rustigo. Vlamingen eene toelating weigerde, die liij immer aan iedereen had gegeven. Neen, dal was niet voldoende Eene nog grooter beleediging moest ons nog worden aangedaan. liet scheen, naar.men zegt, dat M. Braun niet had willen do betooging van de hand wijzen; men had, zoo zegt hij ten minste, hein slecht begrepen, men legde zijne inzich ten verkeerd uit; men «leed dit en dat; eorf heele hoop uiiviuchtsels cu verbloemingen,.' al Ion oven waanzinnig. Men had gemeend dat de burgemeester van Lodeberg bij Gent niet even dwaas on hatelijk zou handelen' als zijn door en door verfranschlo colloga-'van Gent. Dat had men gemeend, maar.... Maar M. Braun is niet alleen w anneer hij meent dat iedereen, behalve gij, Vlamin gen, betoogingon liqudon moogthij is niet alleen, wanneer hij zegt dat oinwentelaarsw* anarchisten meetingon mogen beleggen in opeu lucht, maar zulks aan u en aan u alleen moet verboden worden 1 Hij is niet alleen J c M. La tour, burgemeester van Ledeberg, evenals M Braun, weigert u dio toelating. Voor hem lijk voor den andero zijt gij, Vla mingen, domme parias, dio men zoo maar mot nen stamp bulten het algomeen recht smijt I c! Zijl go nu overtuigd dat go in de oogen van de Gentsclie autocraten, in do oogen van de omliggende aulokraatjos slechts hatelijke wezens zijt dio niets vordionen dan snot en misprijzen Gaat go nu nog uwe betooging beleggen in dalzelfde centrum waar go zoo 'nen dub belen ezelsstamp ontvingt Mijnheeren, Wij herinnoren Ued. onzen brief van 16 dezer. Wij herhalen nog eens dat nergens in Vlaanderen Ued. zoo vroom on hartelijk zult ontvangen worden als in do tweede stad van Oost-Vlaanderen. .Hier kampeert een leger dat raast van verontwaardiging- om de dubbele on grove beleediging aan het Vlaam- sclie volk aangedaan, en dat hunkert naar do gelegenheid om to toonen dat zij mannen zijn van ordo, ja, maar levens mannen die niet immer en altijd de verfoeilijkste uitda gingen zullen lijden. Moesten do hoeren Braun en 'Latour op hun besluit tërugkeeren on u juitnoodigen, weost dan kranig genoog om dio uitnoodiging van de hand to wijzen, lijk het Congres van Taalkunde, Geschiedenis en aanverwante vakkon hot deed. Bedankt dieljieerea voor hunne ontvangsten en hun ^'champagnewijn, on vraagt geene toelatingen meer, waar go niot zeker zijt dio te verkrijgon. Enkel in die Vlaamsche stad, waar mon u op voorhand Welkom toeroept, daar is uwe plaats, en daar alleen Vlamingen, men heeft u en uwe talenten, uwe kunst en uwe wetenschap uit de Ten toonstelling gebannen, uil Gent en uit het omliggende. Do maat is vol nu Oog voor oog, en land voor tand. De protcslhoiooging moet volstrekt ge houden worden. Wanneer een honderd duizend Vlamingen hior zullen vereenigd zijn in eenen onzeggo- iijken geestdrift, wanneer hier vrijelijk uwe wonschon zulien geuit worden en door dui zenden monden worden herhaald, wanneer alles hier in eene eenparige vreugdo zal ju belen on drounen, -dan zal het overgroote en schoon verlichte kerkhof» van Gent or nog akeliger uitzien in zijne doodsche stil zwijgendheid, en zal mon wèllicht begrijpen dal do handelwijze van IIH. Braun en Latour de grootste spoorslag was die men ooit aan do Vlaamsche Hoogeschooluilbreiding geven kon, want zij was: Do verkrachting van alls rechten en van alle vrijheden. Onderstaande brief werd hodou r.aar Burgemeester Braun gestuurd Gent, den 29 Juli 1913. Den beer Braun, Bugomocstor van Gent. Weledelachtbare Ilocr Burgemeester, Als antwoord op een schrijvenU gezonden namens de Rcgolingskomissies van liet "XVII® Kongres voor Geneea-enNatuurkunde het VU® voor Rechtswetenschappen, hol 11° voor Taalkunde, Geschiedenis on aan ver wante vakken, hebt Gij ons laten weten dat hel kollege van Burgemeester en Schepenen deze Kongrossen, op 20 September eerstko mende, plechtig zou ontvangen op hot stadhuis. Overwogen de houding door U aangeno men in zake Hoogeschooldag, zijn wij lot ons leedwezen verplicht af to zien van dezo ontvangst. Met allen verschuldigden eerbied. Namens de rogelingskowmissie van het 2® kongres voor Taalkunde, Geschiedenis en aanverwante vakkon A. De Genieneer. Willem Do Vreese, J. Vercoullie, J. Goessenaerls, sekretaris. Een verhaal uit de dagen der Commune. (24*t4J Vervolg.) Helaas! in deze uren van vreeselijk zielclijden had Sulpice behoefte aan ie mand, die hem troostte. Nooit had hij soovccl behoefte gevoeld aan den steun en den troost van Sabine als na, dewijl zij hem deze niet bewees. Hij beschul digde haar echter niet. Hij kon toch zulk een bovennatuurlijke kracht niet van haar vorderen? Had hij wel het recht sooveel van haar te eischen Toen Sulpice begreep wat er in liart van Sabine omging, dacht hij aan de verschrikkelijke uren in den hof van Olijycn. Toen vroeg Christus ook de god delijke hulp aan zijn Vader, zoowel als aan zijne discipelen. Toen zag hij den engel der eeuwige rechtveerdigheid voor hem, die hem toonde, dat hij den lijdens beker tot den bodem moest ledigen. Sa bine zelve verwijderde zich van hem, en Sulpice had er op gerekend, dat zij zijn moed zou ondersteunen. Maar Joannes sliep onder de olijven in, en rustte ter wijl het hart van zijn Goddelijken Mees ter door smarten overstelpt werd. Sul pice durfde zich niet meer beklagen. In een oogenblik besefte bij, dat hij verlaten en aan zichzelvcn overgegeven zou zijn. Hi j begreep den baat van het volk, de vervloeking zijns broeders, zijne arabt- genooten alleen zouden hem begrijpen en God alleen hem kunnen troosten. Deze gedachten alleenvervulden zijn geest, terwijl Sabine hem pijnlijk aan zag. Hebt gij hem gezien? vroeg Sul- nice. Ik heb hem gezien, hij verwachtte M. Renaut. Heeft hij over mij gesproken Sabine aarzelde. Gij kunt alles gerust zeggen zegde de jonge priester eene smart ie meer zal mijn hart niet breken. Ik begrijp u niet, zegde Sabine het hoofd schuddende. En zij voegde er met eene zachte stem hij, alscrf zij zich schamen moest over hetgeen zij ging zeggen Ik begrijp het zelf niet. Ik dacht tot nu toe, dat, al moest ik mij nog zoo veel opofferingen getroosten om mijn plicht, te doen, ik er toe bereid zou zijn. Welnu! dat is niet waar! Neen, dat is niet waar. Ik, uwe zuster, uw leerling, zou aan mijn plicht jegens God te kort schieten. Al mijn medelijden isvoor hem. Ik misken u niet, ik beschuldig u niet, doch ik voel het met een soort van schrik, dat ik u aan uw lot overlaat en zijne partij kies... Sulpice nam de hand zijner zuster. Beschuldig u zei ven niet, zegde hij, en ga naar hem toe. Troost hem, wijl gij hem kunt troosten. Terwijl ik als pries ter moet zwijgen, zal ik aio mensch zon der ophouden werken. Ik zal den moor denaar zoeken, vinden en hem trachten te verteederen om van hem te verkrijgen mijn eed op te heffen, waarvoor ik ge heel mijn fortuin veil heb. J)e Hemel zal mij hem doen ontmoeten. Ieder heeft zijn lot, Sabine. Al meest ik ia ccn woestijn ronddwalen, zonder een dmpptfl water Brussel. Nog de zaak der valschd beurswaarden, De voornaamste plichtige, een kerel van Hollandschen oorsprong, is nog altijd voortvluchtig, doch men wanhoopt niet hem in handen te krijgen. De twee Brusselaars, die opgesloten wor den, zijn ter Beurs goed bekend. Twee man nen, die voor rekening van den Hollander werkten, zijn insgelijks ingerekend. Eon derdo Hollander werd aangehouden^ doch de goede trouw van dezen man zou be wezen zijn, zoodat hij denkelijk in vrijheid zal gelaten worden. Te Parijs is de handel in valsche beurs waarden dezer maatschappij op groote schaal gedreven geworden en verschillende bankon zijn er ingeloopen. Een Rus, die destijds to Luik woonde, werd er aangehouden. Op bet laatste oogenblik vernemen wij, dat een der voornaamste plichligen in deze zaak. een Nederlander, door de policio vau den Haag word aangehouden. Een woeste dronkaard. Maandag avond verbrijzelde oen dronkaard tafels, stoelen, flesschen en glazon in een koffioliuis dor wijk van do Zuidstatie, omdat mon hem geen drank moer wilde geven. De politie kwam tusschen, doch do brutale kerel bood den hovigsten weerstand.Drie agenten moes ten de grootste moeite der werold inspannen om don dronken man naar het kommissariaat te brengen. Ajtruggelarij van 25,000 fr. Eene juffer uit Luxemburg vroeg, bij middel der dagbladen, eon man,hebbende eeno goede cn vaste bediening, om met haar le trouwen. Een persoon bood zich aan, bewerende dat hij in hol bestuur der Staatsspoorwegen oon hooge plaats bekleedde. Het koppel kwam tot akkoord en 't huwe lijk werd besloten: De kerel stelde het ech ter altijd uit en wist do juffer 25,000fr. af to persen. Eindelijk liet hij van zich niet meer hoorei). Nu nam de jufier inlichtingen en 't bleek dat zij mot een bedrieger le doen had. Deze, woonachtig to Ukkel, werd Maandag op do Watcrloolaan aangehouden. Met hel meisje gekonfronteerd, verklaarde hij do 25,000 fr. reeds verteerd te hebben. De aftruggelaar werd ter beschikking van het parket opgesloten. Door een auto gekletterd. Mojuffer Emilie Ilennans, dienstmeid, Werkzaam hoid- straat, werd Dinsdag morgend door eor.e automobiel omgeworpen. Zij werd bewuste loos en gansch bebloed opgenomen. Hot meisje werd zwaargewond aan bothoofd en gekneusd over gansch het lichaam. Na voorloopige verzorging in eene apo theek, werd het slachtoffer naar liet St-Jans- gasthuis vervoord. Valsch munt. Mannen van 35 lot 50 jaar brongen-thans in don Brusselschen omtrek valsche stukken van tien frank in omloop. Zjj dragen de beeltenis van Napo leon III en hot jaartal 1867. Do policie bezit de persoonsbeschrij ving van de bedriegers en zoekt hon ijverig op. Echtelijk drama verijdeld. Maandag avond ging een genaamde S.., die van zijne vrouw gescheiden leeft, deze aan de Sleemin Kruisstraat afwachten. Hij had reeds bedrei gingen tegen haar uitgesproken en do vrouw had oon viorlal familieleden verzocht haar te komen afhalen. Niot zoodra had S... haar gezien of l.ij sprong op haar toe, gewapend met een scheermes. Hij werd echter spoedig ontwa pend en in handen dor policie overgeleverd. De kerel is opgesloten. Chicore® der Trappisten Vlncart maakt extra koffie. 1500 P Elssne Bestolen Een kerel die een valschen naam opgaf, heeft ten nadoole van den heer D., Kroonlaan, te Elsono. tweo reiszakken gestolen inhoudende artikelen in marokijn, eene waaide vertegenwoordigend van 1000 franken. te vinden; al moest ik aan eene den men- schen onbekende smart bezwijken, be klaag mij niet?God zal er mij reken schap van vragen Maar beween X a ve rms, hecht n geheel en al aan dezen on gelukkigen jonkman. Hoe liet berouw in zijne ziel neerdalen. Aan eene misdaad 's bij onschuldig, maar aan zoovele an- lovt: misslagen hij schuldig, zoo zelfs, lal inj God niet jpieer vreestWij zullen elkander voortaan niet dikwijls meer zien, de justicie gaat in stilte voort en ik moet tegen baar worstelen. Vergeeft gij mij, dat ik niet doe zooals gij? vroeg.Sabine. Helaas didrbare zuster, antwoord de de priester Pomereul, ik begrijp het, gij kunt niet anders handelen. Zij drukten elkander de hand; hunne lippen beefden, hunne oogen stonden vol tranen; eindelijk wenschten zij elkanc- een onderdrukt yaarwel, en Sabine ging naar bare kamer. Terwijl de priester zijn werk voort zette en Sabine ip het familieboek dc ge beurtenissen van dezen dag opteckende, ging Leon Renaut naar de gevangenis," om een eerste onderhoud met Xaverius te hebben. Leon Renaut was acht-en-twintig ja ren oud en in het zuiden van Frankrijk geboren. Hij bezat een buitengewoon vernuft, studeerde in de rechten en zijne examen waren altijd even schitterend als zijn vooruitgang zijne leeraars ver wonderde. Renaut bezat een zeldzaam talent van sprekei Als *»wi;advokaat, was hij niet teergevoelig in een rechtgeding; hij was een Vijand van vitterij, ieverig in eene duistere *zaak eta deed dan alles wat hij kon, om ze op te klaren hij trok er dub bel voordeel uit, namelijk als roman schrijver en advokaat. Alles voorspelde hem voorspoed, waar over hij verheugd was, doch niet ijdel. Renaut had een hoog voorhoofd, regel matige trekken en een bleek gelaat; zij ne groote zwarte oogen schoten vlam men. Al overtuigde hij de rechters niet altijd, hij bezat tceh een greoten invloed op de gezworenen, terwijl het openbaar ministerie in hem een geduchten bestrij der zag. Het vreeede hem zooveel te meer, daar de jonge advokaat zich altijd bij de wettelijke vormen hield. Er was niemand zoo geschikt voor prokureur dan hij. Toen Benedict Fougerais hij hem kwam, om hem de verdediging van Xa verius Pomereul op te dragen, stak de jonge advokaat den beeldhouwer de bei de banden toe. Wees gerust! zegde hij hem, hier baat geen kunst, maar Gods genade. Waarlijk, zulk eene zaak is bijna wan hopend, en de ongelukkige is in een groot net geloopen, maar ik zal het mid del wel vinden om het net te verscheuren en den armen jongen de vrijheid terug te geven Als ik er aan denk, hoe dik wijls ik hem. vroolijk en gelukkig heb gezien Hij maakte gebruik van zijne jeugd Welk eene verloren jeugd Dat alles werkt nog mee om de beschuldiging zwaarder te maken, ik zal hem vandaag nog bezoeken, en ik zweer bet. u, Bene dict, God heeft mij eenig talent gege ven, en ik zal bet gebruiken om hem te verdedigen. Ik dank u, zegde Benedict, ik dank u; Xaverius,is niet alleen een makker uit mijne kindsheid, de zoon van mijn wel doener, hij is bijna mijn broeder. Zult gij met Sabine Pomereul iö het huwelijk treden? Haags voor baars vaders dood Kacl; onze verloving plaats. Maar sedert weet'1 ik niet, wat er in Sabine's hoofd, is om gegaan, zij. schuwt mij gisteren heeft' zij geweigerd mij te ontvangen en mijl laten zeggen, dat de rouw haar tot de eenzaamheid noodzaakte. De rouwhebt ik daar dan ook geen deel aan? Heeft' zij het recht mij te weigeren haar te troosten, als zij hare hand in de mijne gelegd heeft en zegde Ik wil uwe vrouw worden Daarom is het noodig, dat gij Xa verius Pomereul redt, om tegelijkertijd! mij de hoop voor de toekomst terug te geven. Ik begrijp wat mejufvrouw Sabinë voor u verbergt, Benedict. Rijk, jong, geëerd, kon zij u hare hand geven; docli als Xaverius veroordeeld werd, zou het ongelukkige meisje een dubbelen rouw, dragen en nimmer met u huwen. Ja, js, gij hebt gelijk", Leon! gij moet den broeder bevrijden, opdat de zuster mij weergegeven wordtSabine moet mijne raadgeefster, de engel van mijn leven zijn. Zoolang ik reeds bij de familie ben, heeft liaar vader in mij de kunst ontwikkeld, Sulpice mij op het pad der deugd geloid, terwijl ik in Sabine al' de huiselijke deugden heb kunnen waar nemen van eene oprechte christin. Hare toestemming verheugde mij een woord van haar zou mij ongelukkig gemaakt hebben; ik voed eene hoop, die nooit zal verdwijnen, want ik voel, dat ik mijn iever zou verliezen, als ik haar niet tot vrouw kreeg. {Wordt voortgezet.),

De Volksstem | 1913 | | pagina 2