Banpe Centrale Se la DenSre DE KAMER BREUKEN D ENTING L Men trekt peen tanden meer Stadsnieuws PER TELEFOON Likeuriiantielaars. FEESTWIJZER Weerkundigs 31 JULI 1913 St. Gillis Wanhopige daad. Door huiselijk verdriet was madamo S., wonende Guslaaf Defnolstraat in de hersens geraakt. Dinsdag iftorgond is zij uit eene venster van het tweede verdiep gesprongen. De onge lukkige werd erg gewond opgenomen en naar het gasthuis overgebracht. De gruwelijke moordAl do personen die Pietcr Wellekons, kennen kunnen schier niet gèlooven dat hij do dador is van de gruwelijke misdaad. Mevr. P... Grootc Zavel, te Brussel, de echtgenoole van der. behanger hij wien P. Wellekons werkte,verklaart dat deze er uit ziet als een jongeling van 20 jaar. Hij werkte slechts sedert drie weken voor haai man. Zij hadden do beste inlichtingen voor hem ingewonnen. Hij werkte mot nauwgezetheid en moed. Hij werd betaald aan 40 centiemen per uur en verdiende van 30 tot 40 frank in do week. Daar dp patroon voorloopig één werkman kon missen, belaaldo hij zijn jongen arbei der en verzocht hom slechts terug naar hel werkhuis to komen na verwittiging. Hij ontving 30 frank voor den arbeid der ver- loopen weck. Omstandigheden leenden zich ortoe dat de meesters voornemens waren hem voor heden terug to vragen wanneer hel gebeurde zulks kwam verijdelen. Vollezeele. Laffe aanrandingVijf personen dio Maandag rond 5 ure namiddag, huiswaarts keerdon per rijtuig, werden op den steenweg lusschcn Herne-Vollezeelo aangerand door 2 bandieten, die hen met re volvers bedreigden en zelfs versclullige scho ten losten. Do daders, kerels van Tliollom- beck, werden nog denzelfdon dag door de gendarmerio van Vollezeele aangehouden en naar Brussel Ier beschikkirg van den proku- reur des konings overgebracht. Esschene. Diefstallen. Don nacht tusschen Dinsdag en Woensdag hebben on- beitendo dieven het hoenderhok bezocht van Jacobus Pauwels in de Bollestraat en hebben or 17 schoone kiekens gestolen. Degondar- merio word verwittigd en een neerstig on derzoek is aanstonds ingesteld om do diovon to ontdekken. Ook ton nadoelo van Donalus Wambacq werden 24 kiekens gestclen. Do zes jonge konijn Ijes die daar ook zaten, waren voorde dieven lo klein. Hekelgem. Laffe aanrandingVor- leden Zondag avond zijn alhier Iwoo jongens, zekero Arthur Do R... on Joan V.., van Sl° Catharina Lombeek, door vier schurken van dezelfde gemoer.te aangerand. Ze waren zoo fel afgetakeld, dat hun aangezicht on kennelijk was. Proces-vorbaal is tegen de vior schurken opgemaakt. Gent. Lijk opgetrokken. Maandag was do schipper Emiel De Rouck, 46 jaar, mot zijn vaartuig gemoord aad don Kleinen Dok, een nieuw schip gaan koopen, mits oone som van 15.000 fr. De koopprijs zou Dinsdag betaald worden, 's Avonds huis waarts keerendo, en door de duisternis mis- ioid, viol hij in hot Water en verdronk. Gister namiddag, rond 2 ure, werd zijn lijk nabij zijn vaartuig" hoven gehaald. In zijne zakken vond men. de 15.000 fr. De ongelukkige was gehuwd en vader van vijf kinderen. Zelfmoorden. Do cchtgenoote Van Caeneghom, 74 jaar oud, on wonende Drongenschon steenweg, 230, werd gister- morgend op don koer barer woning in eene kuip w ater verdronken gevonden. Gislennorgend had do schoonbroeder dor verdronkene vrouw, do geiiaamdo Louis Balsleer, 68 jaar oud en wononde Geilestraat 41, zijn pensioen van 05 frank ontvangen. Te huis komende heeft hij door verhanging öen oinde aan zijn leven gestold. Denderbelle. Wanhopige daad. Gisteren morgond, loon vrouw M.... do deur dor slaapkamer opon trok van haren schoon broeder P. M..., dio met haar inwoont, vond zo doze verhangen. Een bijgeroepen gebuur snood aanstonds do koord door, maar hot ongelukkig slachtoller was reeds dood. Ver driet is do oorzaak zijner wanhopige daad. St.-Gillis-Dandermonde. In kokend water gevallen. Dijnsdng voormiddag, rond 10 uro, stamplo Irnt kindje Vermorgen zijn gebuurmannekon Dhondt, oud 4 jaar, weg, met hel ongelukkig gevolg dat hot viel in eenen ketelkokend water met sodex. Op het angstig geschreeuw kwamen do ouders toogeloopon die het kindje gered hebben. Dokter Hoibaut, bijgeroepen, heeft het aan stonds verzorgd. Er is geon levensgevaar. Lebbeke. Geheime stokerij. Dijhs- <lag voormiddag zijn de lioogere bedienden der accijnzen alhier, op hot onverwachts bin nengedrongen hij zekeren Mauaaert, land- houwer, Molenstraat, en helihen er eene ge- lioirno stokerij ontdekt. Do eigenaar, niotte- gonslaando'-gendarmen aan de deur haddon post gevat is door liet venster gesprongen en gaan vluchlon. Gansch het materiaal is aan geslagen. Zij werkte reeds zeer geruime» lijd. Vlierzele Parket Het parket van Dendormoudo is te Vlierzele afgestapt om cono ergo zaak te onderzoekon, waaraan de genaamde Mario E., 23 jaar oud het slachtoffer zou geweest zijn. Lede Nog het bloedig drama Hot parket van Dendermondo is Dinsdag namid dag om 3 uro te Lede Hospitaal afgestapt, om er het slachtoffer Albert Corbisier, te ondervragen. In tusschen was ook Frans Corbisier door de gendarmen van Aalst tor plaats gebracht. Dezo werd ook door hol parket ondervraagd. Alhort Corbisier heken- de dat hij van alies de schuld was, en dat zijn broeder wel gedwongen was zich te ver dedigen, daar hij hem mot eon zwaar stuk ijzer had aangevallen. Frans Corbisier werd dan met zijn broeder gekonfronteerd. Deze konfrentatie was zeer roerend er. Frans Corbisier word dan in vrij heid gelaten. Het parket begaf zicJi ook naar do woning dor Gorhisier's om er te zien hoe de feilen zich voordeden. De toestand van hot slachtoffer is nog steeds zeer bedonkolijk. Indien hij geneest zal zijn rechlor arm lam blijven. Droevige wraak Zonderlinge vondst Maandag werd alhier een schoone rok (spanrok) in hel graan gevonden door kinderen welke aldaar waren gaan spelen. Deze kan teruggehaald worden hij den jachtwachter De Cotter. Wieze Droeve dood Dinsdag voor middag heeft zekeren M. kloefkapper, welke met zijn brooder to zamen woont, oen einde aan zijn leven gesteld, door zich to verhan gen in zijn werkhuis. Toon men de koorde afsneed had hij reeds opgehouden te leven. Nukerlce Diefstal M. Omer Vorplanc- ko onderwijzer, Lad 's avonds zijn rijwiel aan do deur dor herberg De Appel voor eenige oogenblikken laten staan toon hij terugkwam was het gaan koersen. Aan dezo die den dief zal ontdekken,zal eene belooning geschonken worden. Ninove Erge zaakDinsdag namid dag is het parkot van Audenaerde alhier af gestapt om een onderzook lo doen nopens een erg feit dat Zaterdag plaats had. Een meisje van Pamel-Ledeborg werd langs den Donder aangevallen door 5 kerels van Ninovoen door allen erg mishandeld. Eon dor kerels zou gekend zijn. Aanhoudingen worden verwacht. Du toestand van liet slachloffor is bedenkelijk. Kerk van Sint-P/Jartlnus. Maandag aan staande, 4 Augusti, plechtige vergadering voorde Huismoeders van do Heilige Fami lie. Na do vergadering uitdeoling der prijzen. Werkongeval. Torwijl men gislcr na middag aan do werken van don ouden Dendor bezig was, mot, hij middel van dynamiet, een stuk muur te doen springen, word eon werkman van de heoren gebroeders Grondel, zoo liovig door de ontploffing getroffen, dat de heer Doktoor Hertecant in der haast moest ontboden worden. Na geneoskundige verzorging, kon men hostatigen dat do kwet- suron van geen ernstige» aard zijn,'doch eene zekere onbekwaamheid lot persoonlijk work zullen vereischen. In het water. Gisteren avond, rond 6 ure, gobeurdo aan de Zoebergschebrug een ongeval, dat doodolijke gevolgon kon bob ben. Gelukkiglijk is alles goed vergaan. Op liet oogenblik dat do brug opengedraaid was, kwam do knecht van M. Hubert Van de Putto, met non wagen geladen met hooi, van den Brussolschen steenweg, stadwaarts. Eensklaps rolde de wagen do helling van den viaduct af, do werkman poogde de rem men van zijn voortuig to sluiten, doch te vefgeefs in vollo snelheid holde het paard in den Dendor en trolc voortuig en voet man mode in het wator. Hot koste veel moeite om man, kar, paard en hooi uit don Dendor to halen. S1gcIi13 hot trokdior had oonigo lichte kwetsuren bekomon. Fruitdieven. De jonge fruitdievón ko men voor goed in hun element. Bijria dage lijks hoort men, links en rechts van geplukte appelaars en perelaars. Maar de polieio zit er rap achter, en geon enkele fruitdief ont snapt aan oen goed proces-verhaal. 'Heden morgond onldelcto do policieagent Van Gyse- gem twee kerols, dio gestolen fruit verkoch ten, namelijk twee zakken appelen. Velo gestolen. M. Nikolaas Verhulst, wonende Varkensmarkt. verklaart geen ge meens to hebhon met Nikolaas V..., bijge naamd Kc-rrekool, wonende op Korrehrook, die Maandag avond to Wello, ton nadeele van Van don Storm, van Kerkxken, oen rij wiel stool. Naar het gasthuis. Wij vernemen dat Maurils Fransaert, ton gevolge van orge slagen Maandag morgond bokomon, van ze keren J. Van L.Woensdag namiddag naar het gasthuis is inoetcn gaan. Er zou daar geene vechtpartij plaats ge had hebben, doch, het slachtoffer werd sinds eenigon lijd reeds door den aanrander ach tervolgd. Do zaak zal gorechlelijk vervolg hebben. Revolvers en 9toofhaken. Dijnsdag avond, is in do Vooruitgangstraat, oen twist ontslaan, tusschon twee groepen jongelin gen. Er werd daar met een revolver gescho ten en een ander had eer. sloofhaak ter zij ner verdediging. Degene die met den stoofhaak gewapend was, kon naar do wacht overgebracht wor den. Zitting van 30*11 Juli De zitting wordt geopend om 2 ure onder voorzitterschap van AI. Schollaert. Begrooting van Landbouw. Do stemming over de artikelen der ho- grooling van Landbouw wordt voorlgozut. De linkerzijde vraagt nog steeds do naam- afroeping voor ieder arlilcol. Artikel 2 wordt aangenomen. Er zijn 96 leden, waaronder 88 katholiokon, aanwe zig. (Toej. rcclits.) Hetzelfde gebeurt hij artikelen 3 en 4. M ELDERS beweert dal de katholiokon de stemming vorvalscbton, door té antwoor den in plaats van loden dio afwezig waren. M. A. DELPORTE. Er is bodrog ge pleegd. Artikel 4 wordt aangonomon mot 114 steramen tegen 23 on 2 onthoudingen. DE VOLKSSTEM Ordemotie M. ELBERS beweert nogmaals dat er bedrog werd gepleegd. M. DE VOORZITTER. Er zijn twee lijsten opgemaakt door do sekretarissen. Gij moest maar uw sekretaris niet beletten deol to nemen aan do stemming. Hot bureel is hoven uwe verdachtmakingen. Ik noodig de rechterzijde uit, aandachtig te zijn. en niet in .{jen valstrik te vallen wolko men wil spannen. (Geroep rechts:) Wij zullen hier blijven tot middernacht als het moet!) M. DESTREE.M. do Voorzitter is zeer onhoffelijk, wanneer hij zegt dat wij een valstrik willen spannen. Indien hij die woor- don niet intrekt, log ik eene dagorde van blaam neder en vraagde naamafroeping over deze dagorde. M. DE VOORZITTER. Er is geen be drog gepleegd. De lijsten zijn ter uwer in zage en dus is het reglement nageleefd go- worden. Wat betreft don valstrik, zulks wil enkel zeggen, dal ik do rechterzijde uitnoo- dig u niet to volgen, in uw verlangen om ons werk te verhinderen. (Toej. rechts.) Do dagorde Deslréo wordt verworpen met 99 stommen tegen 19 on 15 onthoudingen. (Toej. rechtsGeroep: Leve Schollaert MM. IJymans, Huijsmans, Warocqué, Boel, Massoti, Feron, Neujoan, onz. stemden met do katholieken. MM. Lorand, Grafé, Lamborollo, Ozeray, Rons, Asou, Giroul, Van de Walle, Bertrand, Buissot, Buyl, Claes, de Limburg Stirum en Schollaert, onthouden zich. M. db LIMBURG STIRUM.Ik heb mij onthouden, om de gelegenheid to heb ben,. nog eens openhaar Lulde te mogen brengen aan onzen voorzitter. Artikelen 5 en 6 worden aangenomen na naamafroeping. DU IVEN N i EUWS .Wichelen. Uil slag van den prijskamp uit Creil, bij Leo Van den Bogaerd. Jonge duiven. 1. Petrus Roels, Uyt- bergen; 2. Edin. Ooslerlinclc, Wichelen: 3. Fr. Do Knyf, id.; 4. H. Blondeel, id.; 5. Ad. De Mol, id.; 6. Fr. Rasschaort, Uylberge»; 7. Gust. Van Saiilén, Bruinbeke; 8. Fr. Ras schaort, Uylbergen; 9. Van Hiel, Berlaere; 10. Gust. Den Haose, Bruinbeke. Oude duiven. 1. Petrus Roels, Uyt- 'hergon; 2. Gam. Bral, id.; 3. Ad. Van don Aboole, Schellubello; 4. Dierinckx René, id. 5. Ad. Do Mol, Wichelen. Gemeente Lede. Duivenmaatschapoij Voreenigdo Vrien den. Lede. Uitslag van de Derbyvlucht uit CREIL, van Zondag 27 Juli 1913. Jonge duiven 1 Do Sadeleer L., Schoonaerde 2 Van Hauwormeiron 'Gh-, Wichelen 3 Ivo Van Ilauwo, "Schoonaerde 4 Serljppens, Wi- chclon 5 Gallq' F.Oordegeni 6 D'Hqndt Fr., Smelledo Meic'konboeok A., Wan- zelo 8 Hendrickx B., Wichelen 9 Iluy- lehroeck H., Schellebello 10 Van Hau wormeiron Gb., Wichelen 11 Van" Hauwe Ivo, Schoonaarde 12 Byl Ad., Schoon aarde 13 Blondeol, Ledo 14 Sorlippens, Wichelen. Oude duiven 1. Van de Wiele, Oordegem; 2. Lievens Em. Erpe; 3. De Sadeleer L. Schoonaarde; 4. Annaert S. Ledo; 5. DoTroyer G. Smot- ledo; 6. Smetryiis Jos. Lede; 7. Bauwens A. Smotlede; 8. Melckenbeeck Aug. Schelle bello; 0. De Creinor L. Lodo; 10. Do Neve P. id; 11. Huylehroeck V. Smetlede; 12. Bauwens A. id.; 13. Uyttendaele Jos. Chers- carap. MEDEDEELSNGEN TERNATII Do plechtige.prijsuildeeling in St. Jozofs- geslicht, zal plaats hebben op 5 Augustus, om 2 1/4 uur bamiddag. Do Eorw. Heer Pastoor, zit do plechtigheid voor. Rechtbank van Dendermondo SLAGEN. Frans Van Mieghem en Joseph Van Ha- verbeke, aardewerkers, te Niouwerkerlcen, hebben Cyriol Van don Broecke in eone her berg aangevallen on zoo erg geslagen, dat hij in verscheidene dagon niet kon werken. Van Mieghem krijgt 15 dagon gevang cn Van Iluverhéke 1 maand. WOESTAARD. Karei RottierS, van Vleckom, had oen oven gemaakt voor Scliockaert. Hij wilde na veroffoning nog 4 frank hebben. Vrouw Scliockaert weigorde, waarop Rolliers haar een geweldige slag met oen metsersmeter toebracht. Do Viftuw werd drie tanden ge broken. Hij krijgt bij verstok 3 maand ge vang en 50 fr. boet. do oflicieele vrachtbrieven, voreischl door de aalsle wel op den alk ooi. MARKTPRIJZEN Aafst.—30 juli Hopmarkt, vaster, prijzen in opslag, beschikbaar, fr. 116, nieuw gewas, fr. 147.50 flfi'ier'echl. 30 juli Ossen 439 ^rijs per kilo op voet 0,95 a 1,25. Stieren 251prf> per kilo op voet. 0,35 a 1,15. Koeien 1445, prijs per kilo op voet0,75a 1.05 Ninove, £9 juli Tarwe 23 a24 rogge 17.50 haver 21 a 22 gerst.00 a 00koolzaad 00 a 00 boenen 00; aardappels 7,00 a 8,00 boter 3,00 a 3,10 eieren 2,50 a 2,75viggens 03 a 00. 5ot5-egein 29 juli Tarwe 22,75. masteluin 18,50. rogge 18,004 haver 22,00. boonen 22,00 aardappelen, 7,00 konijnen 3,00 a kiekens 3 a 6; boter 2, ?0, eieren 2,50. viggens 20 a 55. Asscho, 29 juli •- 21.f:0 a 29. <"r> rogge 17.00 a 18.00 Ii&vcr m.iiU a (ïp.w» aar.i»; pelen 6.00 a 7,00 boter 2,10 a z.oo eieruc.' 2,75 a 0,00 kiekens 2,50 a 3,50 konijnen 2 2,50; hesp 0,00; viggens 40 a 45, hop 95 0e is BUCHAREST 30 Koning Carol van Rumonië verklaart dat de vrede binnen een tiental dagen zalgeteekend zijn. SesHrfërs Grieken rcïSBen rap zjjjffa—BELGRADO 30 Do Sorviërs willon spoedige onderhandelingen. Indien do Bulgaren voornemens zijn lang to aarzelen dan zullen de Sorviers cn do Grieken aanstonds da krijgsverrichting terug aanvatten en hunne legers naar Sofia sturen. E*2e$ uasa &?*e?ae&ïië BERLIJN 30Men seint uit Gonstantiuopel dat Turlcye voorstelt aan Armenië een onafhankelijk bestuur te geven. Men bereidt een dergelijken maatregel voor Arabië. Dit ontwerp werd door do diplomalen reeds goedge» keurd. Soruöë is eensgezind sncS Oostenrijk. WEENEN, 30. De politiek van Servië schijnt nu gansch overeen lo stemmen met die van Oosterijk. De Sorviërs zouden op Sofia niet aanrukken. Zij zullen aan Bulgarië niets moer vragen dan voor den oorlog. Os BUCHAREST, 30. Mon zal aan do pers geono mëdedoeliugen doen aangaande do punten die in d9 vergadering van Bucharest bosproko» worden. Be in China. PEKING, 30. Dohoofdon van de aan voerders dor omwenlelaars te Nanking, te Shangaï en te Kiangsi zijn op prijs gesteld. voer de Stad en het Arrondissement Aalst AALST 17 Augustus. Reis naar Oostende door don Reizigers-Club, afdeeling van den Katholieken. Werkmanskring. 31 Augusli. Jaarlijksch Feest van den Bond der Gedokoreerdo van Aalst. 31 Oogst. Opvoering van Jacob van Arto- veldo vaderlandse!) drama in 3 bedr.door do kalholiekeVlaamsche Sludonlengildo van Aalst, in do feestzaal van hot St.Jozefscollego. Begin om 4 uro zoor stipt. 31 Oogst.-1 Sept. Uitstap van liet Syndikaat van Reizigers, Patroons en Bedien den, naar Spa-Keulen. 6 en 7 September 1913. Algomoone Land dag van de Katholieke Vlaamsche studenten van heel hot land. 14 September. Kunstavond door de Konink- lijko Harmonie. 21 September. St0 Barbarafeest der Vrije Brandweer. HOFSTADE 14 September. Opvoering van Jacob van Artoveldo vadorlandsch drama in 3 bedrijven, door do katholieke Vlaamsche Sludonlengildo vn Aalst. NINOVE 7 September. Vijftigjarig jnbolfooest van de maatschappij Voreeuigde werk lieden tot hulp van Malkaar DENDERMONDE 24 Augustus. Gouwfeost der Katholieke Turners van Oost-VUianderen. Deelneming van don Turnkring Steun geeft Moed Aalst, met muziek en turn-afdeolingen. ST-ANTELINGKX 28 September. Groot verbroederingsfeest der Xaverianen. STEEN HUYZE. 8 Septemhor, Feestdag van O. L. Vr. Lioderavond, om 4 uro, in do zaal van '1 klooster. N. B. De katholieke Maatschappijen van de Stad en het Arrondissement worden beleefd verzocht de datum's hunner feesten zoohaast mogelijk aan 't beheer van ons blad mede ie deelen. SchoMiufeispgoR. Drcsssei 31 J ÜLI Waux-Hall. 8 u., Symphonisch koncert. Palais d'Eté. 8 u., Verscheidenheden. Luna-Park, Zoovaarlplaals. Allerhande vermakelijkheden, Scènic-railway, enz. GaWPaagd. Een bekwame Vuur- stoker-Machinist. Zich te bevragen ten bnreele van dit blad. 402 WATERBREUKEN, ADERBREUKEN. Doktoor BASTIN, van Fontaine-l'Evêque, nu to Brussel, 83, avenue Besmo. Doktoor Bastin isdeeerste breuk-speoialisi: tot heden 23 jaren van ondervindig en 12.295 gene zingen, schriftelijk botuigd en gewaarborgd, altijd op slechts 8 dagen tijd bokomon zon der band, zonder gevaar, zonder pijn. Bro- chuurkostoloos toegezonden. Telefoon B. 2837. Betaling na volle genezing. 544 van M. Catuiel Praet, opticion spccialisto Aalst, Lungo Zoutetraat, 6 80 juli. 16 uro: Barometer 761* Thermometer 20* Wind: oost-zuid Vooruit*: veranderlijk De hevigste tandpijnen worden ALTIJD radikaa! genezen door een enkel stop DEFJTB&OLa Gij die aan tandpijn lijdt, aarzelt niet, eischt een echten DENTIN9L bij uwen apotheker, gij zult in eenige seconden genezen zijn. Fr. 1,25 de ftesch. Om alle verwarring te vermijden, gaat met deze annonce hij uwen apotheker. Gr,nt Apotheken De Moor, De Meulenaere, Cruyt, Colardin en Boss, Twaalfkamerstraat. Aai.tkr: Apotheek Tavcrnier of mits fr. 1,80 aan hot Laboratorium van denDentinol Boussu-bij- Bergen. 471 NAAMLOOZE VENNOOTSCHAP A"£iitscha;i der SociéJé Généi-ale «Se Belgsejsso Succursaal van Aalst20, Niouv/slraat TELEFOON 1-13 Dépots van gold aan 3 °/0 en 4 °/0. Disconto en invordering van wissels. Voorschotten op titels. Aan- en verkoop van checks, vreemde bankbiljetten en munten.Beursorders.Uitbetaling van koepons. Inbewaarneiping van waarden VERHURINGSTARIEF DER BRANDKOFFERS BRANDKOFFERS Apmrtingkn binnenwaarts PRIJS DER VERHURING HOOGTE BREEDTE DIEPTE PER MAAND PER 3 MAAND PER 6 MAAND PER JAAR ii. meter meter meter frank frank frank frank Model A 0.12 0.30 0.55 2.— 5.— 9.— 15.— B 0.20 0,30 0.55 3.— 8.— 15.— 25.— G 0.50 0.30 0.55 5.— 12.— 20.— 35.— D 0.50 0.62 0.55 8.— 20.— 30.— 50.— E 0.53 Q.-62 0.55 9.— 22.— 35.— 60.— S""n l- van P,-tot 4 uur, ('s Zaterdags van 9 tot 2 uur). 969

De Volksstem | 1913 | | pagina 3