BROEDER PRIESTER Een Gruwelijk drama in Frankrijk' Diefstal m scliiMsrijen is eene Itallaaasclie kerk Een koppel van tel Nieuwsberichten DE VOLKSSTEM De Servlsshs verliezen. TJit Belgrado attn den Parijzcr Temps d belicht men, dat de Servische jrerliezen als volgt gerekend worden 7.000 dooden, 21.000 gekwetsten, 11.200 gestorven aan cholera, 12.000 zie ken. In 't geheel 41.200 manschappen buiten gevecht. De treepen doen zich niettemin goed voor. Lijken van Turksche soldaten verminkt. ïsaet-pacha, Turksche oppergeneraal, maakt bekend dat men rond Larach, na bij Andrinopel lijken van Turksche sol daten gevonden heeft die totaal verminkt en met bajonnetsteken doorboord waren. Vijf lijken van Turksche officieren in uniform en 80 andere lijken zijn uit de Maritza opgehaald geworden. Op den weg van Mustapha-Pacha wer- Ben er ook lijken van Turksche gevan genen gevonden. De Hervormingen in Arable. De ottomaansche ministerraad heeft bepaaldelijk het Arabisch akkoord goed gekeurd aangaande belangrijke hervor mingen in alle takken van het bestuur 'der Arabische provinciën. Twee Russische schepen trekken door den Bosphorus. De Porte heeft aan twee Russische oorlogschepen toegelaten den Bosphorus 'door te trekken om manceuvers in de Zwarte Zee te gaan doen. In de officiëele kringen van Constan- tinopel toont men zich niet ongerust over de aanwezigheid der Russische vloot nabij den Bosphorus, waar zij zeer 'dikwijls manceuvers komt doen. De Mor.tensgrljnsche grens in de Toekomst. Montenegro heeft aan de grootmach ten herinnerd dat het den inham door den stam der Clementi bewoond, met y rak a op de rechter oever van het meer .van Scutari en ook den rechter oever van de Boyona wenscht te bekomen. In de Montenegrijnsche kringen zegt men dat Montenegro deze kwestie op meer volledige manier zal blootleggen tijdens het sluiten van den vrede te Bu charest. Gedurende een tweetal dagen is heel Antwerpen op den loop geweest, om naar twee zonderlinge personen te gaan zien, die daar van Sydney met den st-oomer Gneisenau aangekomen zijn. Het zijn twee Duitschers, beiden van voor in de twintig jaar oud. De eeue beeft eene lengte van twee meters en half, doch is uitermate mager zoodat hij er wel zoo wat als een levende telefoon paal uitzag. De andere was beter te pas. Alhoewel slechts een meter negentig lang, heeft dien kerel het middel gevon den van aan zijn teenen tot aan zijn 'hoofdhaar zooveel vet te verzamelen, dat 'hij de kleinigheid van 302 kgr. weegt. En die man klaagt dat hij vermagerd is, ten gevolge der lange zeereis... Natuurlijk moet die man kleederen hebben, waarin hij op zijn gemak is, want roeren kan hij zich nu reeds niet al te wel. Zoo meet zijn broek, aan den band 2m,70 en zijne vest onder de armen moet nog 2m,50 wijd zijn. Het zonderlingste van al is, dat de 'dikke niet meer eet dan een gewone menscli en zijn gezel daarentegen den voorraadkelder van eene kazerne in één maaltijd zou oppeuzelen.'t Was daarom, dat deze veelvraat aan boord van den Gneisenau voortdurend moest be waakt en schier opgesloten worden, daar men vreesde dat hij al den mondvoorraad zou gestolen en passagiers en matrozen zonder eten zou gezet hebben. Een verhaal uit de dagen der Commune. (26st0 Vervolg.) Vrees en wantrouwen blonken uit de oogen van den goochelaar en Sulpice's twijfel werd daardoor geheel opgelost. Eene soort van worsteling ontstond er ■nu tusschen den abbé Pomereul en Jan "Machti. Deze zocht een middel, om te ontsnap pen Sulpice dankte God, dat hij einde- 'ijk den moordenaar gevonden had, en hij was besloten hem overal te volgen en zoolang te wachten, tot dat hij gedaan had met zijne ver looning. Jan Machu voelde ziju geest verslap pen en elk oogenblik werd zijne vrees grooter. De abbé Pomereul had hem iets te zeggen, en hij vreesde een onderhoud met hem te hebbenDaar hij de aandacht van liet publiek niet meer genoeg kon trekken, sloeg Jan Macliu een jongske van ongeveer veertien jaar, op den schouder, in wien wij terstond Apis-Ap- pel herkennen, en zegde Item barscb Speel een stukske ik ga de zeep aanbieden. Jan Machu baalde eene menigte fleschkens, gevuld met eene roode vloei stof, uit ziju kistje, alsmede stukken zeep in zilverpapier, doch hij verloor daarom den abbé niet uit het oog. Om zijne waar aan den man te bren gen, scheen hem niets beter, dan eerst eenige grappen tc vertoonen, ten einde alzoo het volk te lokken. Als dit gedaan was, moest hij met zijn verkoop beginnen en dan zou bij weg gaan, ten einde te weten wat de zoon Een knaapje in een afgrond geworpen De moordenaar zelfmoordt zich Nabij St-Etienne, op bet grondgebied van Furens, bevindt zich de gioote af damming dar wateren waarmede St- Etienne en omstreken bevoorraad wordt. Deze afdamming is 51 meters hoog en 49 breed. Donderdag morgend wandelde een manspersoon in gezelschap van een tien jarig knaapje boven op den dam. De man scheen aan het knaapje uit te leggen waartoe de afdamming bestemd was, toen hij eensklaps het knaapje vastgreep en in den afgrond wierp. Onmiddellijk daarna sprong hij zelf in de diepte. Oog getuigen van het gruwelijk drama snel den toe. De man had reeds opgehouden te leven, toen men hem opnam. Het knaapje leefde nog, doch was vreeselijk gekwetst Het arme slachtoffer werd on middellijk naar het gasthuis van Saint- Etienne overgebracht, doch ondanks alle zorgen bezweek het, zonder tot het be wustzijn teruggekeerd te zijn. Het knaapje kon derhalve geen uitleg geven. Men vond, noch op den moordenaar, noch op het slachtoffer, niet het minste identiteitsbewijs. Men weet ook niet wat er onder dit .geheimzinnig drama ver scholen zit. Is het een drama der zinne- loosheid^ Eene wraakneming? Het is zeer betwijfelbaar, of men wel ooit daarover de waarheid zal kennen. Stoutmoedige dieven hebben in de kerk van San Massino twee kostbare schilderijen van den kunstenaar Tiepolo gestolen. De meesterwerken verbeelden De rust in Egypte en De H. Joan- nes-Bapti9ta, in de Woestijn». De die ven zijn langs eene bres in den muur, in de kerk gedrongen. De twee tafereelen bevonden zich met een derde doek van Tiepolo in eene zijkapel. Denkelijk Leb ben de dieven den tijd niet gehad deze derde schilderij mede te nemen, en een der twee doeken moet tijdens de afha king beschadigd geworden zijn. Men schat de waarde van het gestolene op 100.000 fr. De dieven waren hiermede echter niet tevreden en zij braken de offerblokken open, en roofden tot den laatsten cent. De policie opende onmiddellijk een onderzoek, dat echter weinig of geen klaarte in deze duistere zaak bracht. Don Giuseppe Cogolo, die van 1708 tot 1745 pastoor van de kerk van Massino was, bekwam van den kunstenaar Tie polo dat hij deze drie altaarstukken voor 2ijne kerk zou schilderen. De schoonheid van teekening en voor al de kracht van het koloriet wekken eenieders bewondering op. "Volgens Molmenti, behooren deze doe ken evenwel tot Tiepolo's beste werken niet. Brtissc!. Zinneloos geworden. Een deftig gekleed persoon, die zich op den openbaren weg aan allerlei buiten sporigheden overleverde, werd Woens dag avoud, rond 10 ure, naar het policic- bureel der de Ligncstraat geleid. Men bemerkte spoedig dat men met een zin- nelooze te doen had. Vruchteloos be proefde men inlichtingen te bekomen van hem. Hij beweerde de sultan van Turkije te zijn. Doel» weldra werd hij wat nederiger en verklaarde achtereen volgens meubelmaker, aannemer, inge nieur en koetsenmaker te zijn. Hij werd van M. Pomereul in zijn schild voerde. De abbé Sulpice ging naar eCn boek- verkooper én scheen een latijnscli boek te doorbladeren. Maar zijn blik was niet van Jan Machu afgewend en deze zag wel, dat het hem niet mogelijk was te ontsnappen. Hij sloeg Apis-Appel op het hoofd. Het is genoeg, zegde hij, men moet de mensf ben.niet vervelen. Dan scheurde hij bet papier van een stuk zeep af, en hij begon Heeren en dames, de zeep, die ik de eer heb, u aan te bieden, wordt door al de vorsten van Europa gebruikt. De koningin van Engeland gebruikt ze, om hare handen te wassc.hen, de koning van Pruisen als scheerzeep. Zij kan zeer goed worden aangewend om ondergoed te wasschen. Kom eens even hier, jonge ling, vervolgde hij, een jongen naar zich 1oe trekkende, die met open mond stond tc luisteren gij hebt daar een schoone frak aan; zie, het merk van het magazijn staat er nog op, dertig frank en vijf-en- zeventig eentimen, het is voer nietZiet, heeren en dames, ik giet op den frak een Heschje olie uit... aldus... Machu stortte werkelijk en fleschje olie op den frak van den ongclukkigen jongen uit, die ongelooflijke pogingen deed om los te geraken, maar dit. gelukte •hem niet, dan nadut de proef gedaan was. Geduld, jong oshoofd zegde Jan Macliu met een grijnslach, zou het ge oorloofd zijn een frak van dertig frank pn vijf-en-zeventig centiemen te beder ven, als ik hém niet weêr goed kon ma ken... Ziet, heeren, de rug is hu vol olie.. Welnu ik wrijf het met een stuk van mijn onvergelijkelijke zeep, die alle vlekken doet verdwijnen... en nu, jon- voorloopïg in 'de bijzondere afdeeling voor zinneloozen in het St-Jansgasthuis opgesloten. Door een kogel getroffen. Toen Woensdag avond' eenige jongelingen met de pistool Flobert schoten in eene barak van de foor der Zuidlaan, trof een kogel opeens een der schutters, Louis Van Hamme, wonende Bisséstraat, te Cureghem, aan het gelaat. De kogel bleef onder het rechter oog steken. De gekwetste werd naar een geneesheer uit de buurt geleid, die erin gelukte den ko gel uit te halen. Uitgeleverd. Elisa Pans, de min nares van Désiré Duvignon, die den 20 Mei te Lourdes (Frankrijk) den bestuur der van een autogarage, M. Dardenne, poogde te vermoorden, is Donderdag morgend naar Brussel overgebracht. Zij is in het gevang van Vorst opgesloten. Elisa Pans wordt beticht van medeplich tigheid in den diefstal van 1,300 fr. wel ke Désiré Duvignon ten nadeele van zijn vader, bestuurder eener verzekerings maatschappij, gepleegd had. Het schijnt dat het Elisa Pans is, die hem het ge reedschap zou bezorgd hebben om het meubel open te breken waarin bet geld lag. Rij wiel dief gestraft. M. Rankin, wonende Matagnestraat, te Evere, had over eenige dagen zijn rijwiel in den gang zijner woning geplaatst. Een on bekende kerel stool het. Woensdag avond kwam M. Rankin langs de Ans- packlaan en zag er een jongeling met het gestolen rijwiel. Hij riep dezen toe te blijven staan, doch, in plaats van te luisteren, wilde de kerel zoo snel bij maar kon wegrijden.M.Rankin stak zijn wandelstok in het achterste wiel. De ve- lorijder stuikte ten gronde en bleef eeni ge stonden bedwelmd liggen. Men nam hem op en bracht hem naar het policie- bureel der de Lighestraat. Het is een genaamde Henri W.18 jaar'oud, wo? nende te Haren. Proces-verbaal is ten zijnen laste opgeriiaakt. Moordenaar en verheler. In vol len dag werden onlangs in liet lakenma- gazijn van M. Nieuwenhuisen voor 8.000 fr. koopwareh gestolen. Een werkman van het slachtoffer werd verdacht. De policie kwam weldra tot de vaste overtuiging dat de daders, een oud-veroordeelde en twee Franschen, volgens zijne aanduiding gehandeld had den. De werkman en een der Franschen werden aangehouden en de gestolen koopwaren ontdekt in de woning van den dader der moordpoging, voor drie dagen gepleegd op eene vrouw in de Van der Elststraat. Botsing tusschen wielrijders. Tus schen M. V..., autovoerder, die per rij wiel reed, en een andere wielrijder, had Woensdag avond, pp de Louizalaan eene gewéldige botsing plaats. De twee wiel rijders weiden met geweld ten gronde geworpen. De tweede, K. L..., Gray- straat, te Etterbeek, werd zwaar gewond aan het hoofd en moest naar het gasthuis- overgebracht worden. M. V..., Noord- straat, werd gekneusd aan de armen en de knieën. De twee rijwielen werden vernield. De policie opende een onderzoek. De diefstallen op de trams. M. Nyhos Derk, Hollandsch aannemer, tij delijk te Brussel zijnde, stapte 's avonds, ïd de tram aan de Beurs. Aan de Noord- statie afstappend, stelde hij de verdwij ning vast van zijp gouden zakuurwerk met dito ketting, ter waarde van 350 fr. Eet slachtoffer diende een klacht in bij de policie. Wielrijder door een auto geplet- terd. De H. Emiel Steyn, 18 jaar, Kraaistraat, te Schaarbeek, keerde gis teren per rijwiel, flit Waver weer. Op de Tervurenlaan, werd hij door een auto- geling bedank ik u mij geholpen te heb ben in de proef. A^6 uwe moeder soms knort, ga dan naar bet magaziju van den Pont-Neuf, dan geeft men u het geld terug. Vooruitde muziek Apis-Appel speelde een wals, en twin tig armen strekten zich naar den zeep- koopman uit. Houdt op! zegde hij, houdt op! voor u jufvrouw, twee stukken zeep? Een voor dat meisje... En gij, Brunette? Ziedaar! ziedaar! laat u bedienen! Er ziju er nog slechts vier en twintig Vijf tien centiemen het stuk Machu verkocht alles, terwijl de poli- cie-agentcn hem maar zijn patent roe- gen, waarop hij hét hun toonde. Sulpice bladerde nog altijd de boeken door. Jan Machu daCht, dat de priester hem een oogenblik ufit bet oog verloren bod en nam daarom vlug zijn tafeltje op, gaf bet aan Apis-Appel en zegde zacht tot hem - Sla rechts af, ik ga links... ga naar Matlmsalem. De abbé Pomereul bad dit alles gezien. Al wilde hij Jan Machu ook spreken, hij wilde ook zijne belofte houden. Zijn ge weten was te zpiver om slechts eeuig vermoeden op hem te laten vallen. Hij deed dus juist alsof hij hem niet zag, maar nauwelijks was Machu een nabijzijnde straat ingedraaid of de abbé volgde hem op een afstand. Jan Machu zag nog eens om, doch de menigte rijtuigen beletten hem Sulpice te zien, zoodat hij dacht hem ontvlucht te zijn, waarna hij traat Gït-de- Cosur insloeg. L Aan de deur bij Mathusalem gekomen, zag hij nog eenq om, doch zag niemand. mobiel omgeworpen liet voertuig reed over zijn lichaam. Het slachtoffer werd zwaar gewond, naar het St-Jansgasthuis overgebracht. Nog de zaak der valsche titels. Het parket der hoofdstad heeft zich Don derdag morgend naar Esschen begeven, en bad er eene bijeenkomst met de par ketten van Antwerpen en Den Haag. Eene konfrontatie had ook plaats tus schen de kerels, Zaterdag te Brussel aan gehouden voor uitgifte van valsche ti tels en een ander kerel, Meyer genaamd, voor dezelfde feiten te Den Haag aange houden. verbiedt de geneesheer de koffie. Nooit zal hij de Ckicorée der Trappisten Vincart verbieden. 1500 R. St>Jaï?8-rflöleïïÖ23k. Erg automo bielongeluk. Een auto-taxi, geleid door P..., reed aan den omdraai van den steenweg op Mercktem in een groep voorbijgangers. Mev. Lausin, 70 jaar oud, wonend Edmond de Grimbergben- straat, werd bewusteloos opgenomen, gansch bebloed. Zij werd zwaar gewond aan liet hoofd op verschillende plaatsen en kloeg van inwendige smarten. Na verzorging ter plaats door een dok ter, werd de dame naar liet gasthuis van Molenbeek vervoerd. Haar toestand is zeer gevaarlijk. Een wielrijder van St-Pieters-Jctte en een jongeling van den Gentschen steen weg werden gewond aan het hoofd en de beenen. Zij werden verzorgd in eene na burige apotheek en vervolgens naar hun ne woning vervoerd. De H. -Verbist, policieofficier, heeft een onderzoek ingesteld en het parket verwittigd. ot-QjSsiSo Brand. Woensdag avend ontstond er brand in de kelderin gen van een huis der St-Bernardstraat. Daar er eene groote hoeveelheid licht ontvlambare stoffen voor handen waren nam het vuur eene bliksemsnelle uit breiding. De pompiers kwamen geiuk- kiglijk nogal spoedig ter plaats en kon den na eene halve uur werkens het vuur overmeesteren. De schade is niettemin nogal groot. Men weet niet hoe het vuur ontstaan is. Brassciaaet. Eene hoeve afgebrand. Donderdag voormiddag is er brand uitgebroken op de hoeve van Jaak Ver- meiren, landbouwer woonachtig in de Kaert. Rond 10 ure zagen de geburen rookwolken in de nabijheid der schouw uit het dak rijzen, en gingen d§ vrouw verwittigen, die met hare dochter te huis was. Spoedig hebben -eenige mannen het vuur beginnen te begieten, terwijl eeni ge anderen het vee uit den stal haalden. Al de dieren hieven behouden» De pom piers van Brasschaet waren spoedig ter plaatse, doch konden niet anders doen dan de omstaande gebouwen bescher men, want aan blusschen viel niet te denken, daar het eene oude hoeve was met strooien dak en de schuur grootcn- deels met hooi gevuld was. Huis, stal, schuur, karkoten, dit alles ligt platmeubels en kleeren zijn ver nield, alsook een 30-tal kiekens zijn in de vlammen omgekomen. De oorzaak is niet gekend. Er bestaat verzekering. Aftt'_vës*jpen. Aanranders aangehou den. Verleden nacht werden op de Oude Leeuwenrui twee Antwerpsche apachen verrast, op het oogenblik dat ze zekere F. Van H., die er op eene bank lag te slapen, van zijn geld en uurwerk aau 't berooven waren. Het zijn De S., St-Lazarusstraat en Ed. Van O., zonder vaste woonst. Beiden zijn ter beschik king van den pro'kureur des konings op gesloten. Belangrijke huisdiefstal. Het buis 96, Plantijnlei, werd met gansch zijnen inboedel, toebehoorende aan de Wed.Schneider, woonachtig Lange Pot- De priester Sulpice had zich in eene zijstraat verborgen. Besloten tot den nacht te wachten, om met Jan Machu een onderhoud te heb ben, ging hij tegen den muur staan en hield zich onbeweeglijk. Van daar kon hij de kostgangers van Mathusalem binnen zien gaan. Het wa ren geene koopers, want men zag er nie mand uitkomen. Sulpice zag terstond, dat hij met gevaarlijke lieden te doen had, en de policie er uog andere ellende lingen dan den moordenaar van zijn va der zou viudeu. De dag begon te vallen en de nacht brak aan. Hot was een djuistere nacht, geen maan of sterren vertoonden zich in de lucht. Eindelijk verlieten de klanten een voor een het huis van Mathusalem. Apis-Appel kwam er met een sigaar in den mond uit en ging naar het Clia- telct tegenover den schouwburg om er zijn ambacht uit to oefenen. Daarna verscheen Sehavotbloem, met een jongeling gearmd. De blikken, die hij vr>udom zich wierp, bewezen, dat hij nog niet gerustgesteld was, doch hij zag Sulpice niet, en ging voorbij de donkere straat, waar de priester stond. Jan Machu ging de plaats Saint-Mi- chel voorbij en volgde de Seine, het Hötel-Dieu en de Notre-Dame links latende liggen. Hij had reeds verre gegaan in dezen duisteren nacht, toen hij op eens een vlugge stap achter zich hoorde. Hij wachtte om te zien, wie de man was, die hem volgde. Hij voelde op eens eene hand op zijn arm Jan Machu onderdrukte een kreet. Koekstraaf, bewaakt door een hollandsch' koppel. Dit koppel is nu spoorloos ver dwenen en tegelijk werd bestatigd, dat in het huis heel wat zilverwerk verdwe nen was, alsook juweelen waaronder een diadeem van 500 fr. waarde. Het koppel dat als de waarschijnlijke daders van dezen diefstal staat aangewezen, wordt opgezocht. Werkongelukken. Aan boord van de stoomboot Elmshow gemeerd aan afdak 18, werd J. Hartmann, woon achtig Cockerillkaai, 3, de handen ge- pletterd door eenen ijzeren hak. De map werd in het verhandhuis verpleegd. Een metaalbewerker, J. G...., 18 jaar, Rozenstraat, 14, was werkzaam aan boord van de a Ouralgemeerd aan af dak 6. De man is van eene ijzeren ladder van eene hoogte van 4 meters gevallen. De ongelukkige werd met kneuzingen over heel het lijf naar het St-Camillus- gasthuis gebracht. Onrustwekkende verdwijning. De verdwijning wordt gemeld van Elisa' S..., van den Boomscken steenweg, die sinds eenige dagen niet meer in hare wo ning is teruggekeerd. Daar men haar 't laatst op 't Vlaamsch Hoofd heeft ge zien, zoo wordt een ongeluk gevreesd. DssteSPiergGïï. Laffe aanranding. -~- De genaamde Augusta B..., 15 jaar, te Gent wonachtig en werkzaam te Destel- bergen, keerde des avonds huiswaarts. Aan het grondgebied Bergenkruis sprong een kerel op haar, wierp haar ten gronde en poogde haar te mishandelen. Op het geroep van het meisje nam de ke rel de vlucht. Hij is echter gekend. Wetteren. Telefoonkantoor. Door de aanhoudende en ijverige voet stappen van den Volksvertegenwoordi ger Van Sande dezer gemeente is er ter wijk Quatreckt. alhier een openbaar tele foonkantoor ter statie des ijzerenwegs. Deze nieuwe inrichting, welke aan de verschillige handelaars en pij veraars van den wijk een oneindig voordeel en gemak zal aanbrengen, zal dezelfde diensturen hebben als alle andere be staande telegraafkantoren. Turnfeest. Naar wij vernemen zal den Turnkring van Londerzeel op Zon dag aanstaande een bezoek brengen aan. onze gemeente. Terzelver tijde zullen wij in het Werkmanshuis alhier eenige pui ke oefeningen te zien krijgen waarvan d? Londerzeelsche Keurbende het ge heim bezit. De liefhebbers van Turnen zullen er dus aanhouden op die oefenin gen aanwezig te zijn om eenige aange name uurtjes door te brengen. Temsohe. Akelige ontdekking. Donderdag morgend heeft schipper Jan Rcmon, terwijl hij op de zandplaat, in de Schelde, zand ging laden, het naakt lijk ontdekt van een onbekend persoon., De policie ter plaats komende, bestatig- de door de papieren, die zich in de klee deren bevonden die op den dijk lagen, dat lie de genaamde Alois Heirkant was, oud 34 jaren, hetwelk over enkele dagen uit liet bedelaarsgesticht van Merxplas ontslagen was. Het schijnt dat dien per soon geheel zijne geestvermogens niet bezat. Het lijk is naar het doodenhuis over gebracht. Gallos. Wanhopige daad.Woens dag morgend, toen vrouw Panis-De Ke- sel naar beneden kwam, was zij verwon derd haren man in de keuken niet aan te treffen, daar hij gewoon was 's morgens eerst op te staan en de koffie te maken Zij ging op zoek en vond hem op de ach-f terplaats verhangen. De ongelukkige Edward Panis, rente nier, rend de 60 jaar oud, leed sinds eenigen tijd aan zinsverbijstering. Lebbckö. Nog de geheime stokerij* De heeren inspecteur en controleur der contribution zijn Woensdag namid dag namiddag te Lebbeke afgestapt en Gij bedriegt u niet, Jan Machu,) zegde eene bevende stem, ik ben bet. Gij hebt beloofd mij te vergeten* Ik heb gezworen u niet te verraden* Begrijpt gij dan niet dat uwe te genwoordigheid voor mij een gevaar is Ja, als ik u tegenoA^er de gevange-i nis aangesproken bad. Gij kent nu hek' gevolg uwer misdaad, de vrucht UAven duivelachtige behendigheid. Ja, antwoordde liij. Gij weet, dat mijn ongelukkige» broeder in uwe plaats beschuldigd is, en' hij in uwe plaats misschien zal veroor deeld worden. Wat moet ik dan doen? vroeg Ma chu op een twijfelachtigen toon... Ild zelf wil niets liever dan ongestraft blij ven... de iusticie vergist zich... dat is mijne schuld niet... Uw broeder weev,- dat hij onschuldig is, en gij hebt voor; hem een goeden advokaat gevonden. En hfbt gij er dan niet aan ge dacht, dat ik mijn broeder, hoe ook, wil redden Neen, zegde Jan Machu bedaard. Gij vergist u misschien, Jan... ik) ben een rnensch... een zAvak mensch', wiens verstand Avankelt... daar hij zulk een zAAraren last dragen moet... ik kan 1 den rechtveerdige uit den onrechtveer- dige niet meer onderscheiden... mijn broeder heeft mij vervloekt... hij zal' misschien van wanhoop sterven... Ma chu, Aveet gij nog dat ik u het leven ge red beb? Herinner u, dat ik beloofd hebt' te zwijgen. Ik schenk u het gestolen' goud, ik vergeef u het vergoten bloed, doch voor u kon ik toch mijn broeden niet laten onthoofden (Wordt voortgezet.)-

De Volksstem | 1913 | | pagina 2