Laatste Berichten DE KAMER BKEUKESM LikearfiaiideJaars. rJl™7«liÏÏ Weerkundige waarnemingen Stadsnieuws S Een ïifriooldrama te Brussel Rechterlijke Kronijk 5 O K T 2900 kilometers in éénen dag FEEST® IJZER 2 AUGUSTUS' 1913 Kebben eenige lcoperen voorwerpen to men nazien, dewelke in een graanveld gevonden werden, in de buurt van den persoon bij wien men de geheime stoke rij ontdekt heeft. Waarschijnlijk moesten 'deze gereed schappen dienen of hadden gediend voor de stokerij. Ongeluk. Woensdag; voormid dag, wanneer E. Van Nuffel, landbou wer, wijk Hoeksken, zijn paard wilde aanspannen, ging het dier op hol en bot ste op eenen muur. Een der tremiën van den wagen drong in den buik van het beest en wel zoo erg dat de ingewanden er uit kwamen. Men heeft het dier ver der afgemaakt. Tegenslagen. Bij de gebroeders De Witte, brouwers, zijn deze week twee paarden bijna gelijktijdig ziek gewor den en gestorven. Naar het schijnt zou ongezond hooi hier de oorzaak van zijn de officieole vrachtbrieven, voroischt door de aatste wet op den alk ooi. Syngem. Erge zaak. De genaamde Pieter Bauters, beschuldigd van erge feilen werd aangehouden en opgesloten. Geeraardsbergen. - Geheimzinnige zaak, Over eenige dagen liep cene vrouw van de Audenaardscho poort hij hare geburen, zeggende dat haar man opgehangen hing. Allo zorgen waren vruchteloos de man was dood. Do genees'noor ontboden, weigerde de toelating tot begraven af te leveren. Het parkot van Andenaardo deed do lijkschou wing plaats hebben, waarvan de uilslag nog niet gekend is. Verscheiden malen is het parket reeds ter plaats geweest ora ver scheidene getuigen te hooren.] Doodebjke val. Het zoontje Sunne- waert, oud 10 jaar, speeldo gisteren op den hoogen trap van de groote kerk. Hij mis- Irapte zich en botste van den hoyensten trap naar beneden. Hij kwetste zicli zoo geweld aan hot hoofd, dat men voor zijn leven vreest. -vV^ Kerk van Sint-Martinus. Maandag aan staande, 4 Augusli, plechtige vergadering voor do Huismoeders van de Heilige Fami lie. Ma do vergadering uitdeeling der prijzen. x Kerk cis? Paters Sapusienea. De Aflaat van Portiuncula is te verdie nen van Vrijdag, 1 Augustus, 2 u. tot Zaterdag avond. Vrijdag, lof en sermoen om 7 u. Zaterdag, missen om 5, 5 1/2, 6, 6 1/2, 7 ure om 8 u. plechtige mis. 's A- vonds, om 7 u. plechtig lof en Te Deum. x DootJeSSjk trsMongeluk. Vrijdag morgend nam de 60-jarige Theresia Van de Snioli, dienstmeid bij M. AiméLeleu, den tramA om zich naar den Schaapstal te begeven. Zobals alle Vrijdagen ging zij daar hare botermelk halen. Hoe het nu eigenlijk gekomen is, zal het onderzoek uitwijzen,, doch aón de halt van den Schaapstal viel de vróuw van den tram. Een ooggetuige van het ongeluk, M. Camiel Spins, wonende Gentsche steenweg, sprong het slachtof fer ter hulp, nam haar op en bracht ze in zijne woning binnen. De ongelukkige verloor veel bloed uit mond, neus en ooren. M. Spins reed per rijwiel om doktor Daelman, die zich da delijk ter plaats begaf en het slachtoffer de eerste zorgen toediende. Daarna deed hij haar naar het gasthuis overbrengen Haar toestand is zeer bedenkelijk. De geneesheeren vreezen eene schedelbreuk. Het ongeluk, zoo kort na het ongeluk van Zondag nacht te Erembodegem voor gevallen, was zooals te begrijpen is. Vrijdag het onderwerp aller gesprekken Een onderzoek is geopend om de ver antwoordelijkheid vast te stellen. zegt dat het hoogst noodig is, die lijn op dubbel spoor te brengen. Talrijke werk lieden die in Frankrijk gaan werken be zigen die lijn en de huidige toestand der baan laat niet toe er den dienst nog te verzwaren. Er moet dus een dubbel spoor komen, ten einde meer treinen in beide richtingen te kunnen doen loopen. Bsgê-QOttog van Landbouw. Do stemming der artikelen wordt voortgezet. Bij artikel 14 vragen MM. Branquart en Anseeïe loonsverhooging voor de landbou wieera ars M. HELLEPUTTE bestrijdt bet. amendement en bet wordt verworpen bij rechtstaan en zitten. Artikel 14 wordt aangenomen zonder verdere opmerkingen. Bij artikel 15 vraagt M. Troelet ook loonsverhooging voor de bedienden der landbouwscholen. DE VOLKSSTEM M. HELLEPUTTE. Gij schijnt uit het oog te verliezen, dat indien ik loons verhooging geef aan de kleinen, ik na tuuriijk de grooten in dezelfde verhoo ging opslag moet geven. Gij hebt ons reeds verweten dat wij te veel opsla; gegeven hadden. (Geroep links Neen, wij hebben ge zegd, dat gij er kiesomkooperij door ge pleegd hebt.) M. BEANQUARTGij weigert de loonsverhooging omdat gij geenen op slag krijgt. M. HELLEPUTTE.Verschooning De socialisten hebben voorgesteld mijne jaarwedde te verdubbelen en ik heb voor de genegenheid bedankt. Art. 15 wordt aangenomen bij recht staan en zitten. Artikelen 16, 17 en 18 worden zonder opmerkingen aangenomen. Na eene gedacht en wisseling tusschen MM. Buysse en Helleputte wordt artikel 19 ook aangenomen. Artikelen 20 tot 25 worden aangeno men zonder opmerkingen en artikel 26 na eenige aanbevelingen van M. Buysse. Artikelen 27 tot 47 worden goedge keurd Bij artikel 47 his, vragon HH. Claes en Demblon dat het gouvernement pou tusschenkomen, om de slachtoffers der overstroomingen in de Hervestreek te helpen. M. HELLEPUTTE. Het gouver nement, kan niet rechtstreeks tusscljen- komcu. De steden en gemeenten moeiten aan hunne onderdanen hulp schenken. Wij kunnen ze dan door buitengewone toelagen terugbetalen. Ten slotte wordt de begrooting van Landbouw aangenomen met 82 stemien tegen 28 en 2 onthoudiugen. De zitting wordt om 4 ure 50 gekeken. Dinsdag, zitting om 1 ure 45. Woensdag beginnen de moiqjend-zi lo tingen. «Songa kwaaddoeners. Gister waren verscheidene bengels der Langestraat zich gaan baden in de Meulebeek. Twee hunner drongen vrij in het water, in Adam's kostuum, door de haag van het hof Frans Caudron, Moorselbaan. Zi,( waren bezig naar hartelust het fruit té stelen wanneer zij door den eigenaar be trapt werden. Deze kon de bengels, die op de vlucht gingen, achterhalen, op hei oogenblik dat zij hunne woning bereik ten. Zitling van 1 Oogst De zitting wordt geopend om 1 ure 50, Onder voorzitterschap van M. Ncrincx 1' ondervoorzitter Do afdecimgsn. Dc Kamer gaat over tot de uitlotin^ der afdeelingen voor de maand Augusti. Br aanmerking gencmen. Mits het gewone voorbehoud, wordt het wetsvoorstel, de burgerlijke per soonlijkheid toekennende aan de inter nationale vereenigingen voor weten schappelijke doeleinden, in aanmerking- genomen. Verslagen neergelegd. Verscheidene verslagen uitgaande van de nijverheidskommissie en de kommis sie der petitiën worden op het bureel der Kamer neergelegd. De spoorbaan Marbehan-Longuycn. M. LOR AND vraagt dat bet ontwerp der nieuwe spoorbaan Marbehan naar Longuyon, ernstig zou bestudeerd wor den. M. PONCELET dringt ook aan en Sinds eenigen tijd hod do gonaan-.do jLof Do Neef, wonende Hoogstraat, te Brussel, fgebroken mot zijne vriendin, Maria. De Beer, in dezelfde straat wonende. liet meisje bad reeds herhaalde malen ge poogd do betrekkingen opnieuw aan te knoo- pen, doch alles bleef vruchteloos. De jonge ling bleef hardnekkig weigeren. Dondordng avond zag zij hem uit eone her borg der Poolaertplaats komen, in gezel schap van twee meisjes. Eon twist ontstond tusschen do oude ver liefden. Eensklaps haalde Marieken eono flesch vitriool to voorschijn en goot den 'in houd over liet hoofd van DoNeef. Deze word erg verbrand en moest naar het gasthuis overgebracht worden. Procesverbaal is tegen de vitrioloersler opgemaakt. Rechtbank van Dendermonde MISBRUIK VAN VERTROUWEN. Van der Jeugd Arthur.gazetverkoooper te Lokeren, was als agent in dienst van do ver zekeringsmaatschappij L'Economie en ging op oneerlijke wijze to werk, vermits hij eono som van 390 franken ten nadeelo der maatschappij achterhield. Toen deze zaak do eerste maal opgeroepen werd, beloofde do verkooper alles te zullen teruggeven. Op heden heeft hij echter nog niots betaald. De rechtbank veroordeeld hem lot 2 maanden gevang en 26 franken boot POGING TOT DIEFSTAL. Fiorens Domien, voerman, gehuisvest te Haulmont, was in den hof gedrongen van Beeckman Desiré te Appels, waarschijnlijk mot het gedacht aldaar kiekens te stolen. Hij werd echter door den oigenaar bij do kraag gevat. Hij krijgt oen maand govang. Assisenhof van Brabant De brandstichting te Ternath Donderdag werd voor hot assisenhof van Brabant de zaak dor vrijwillige brandstich ting opgeroepen. De belichten waren Emmanuel Marissen, Jan Merlons on Jozef Verdoodt, allo drie rond de 20 jaar oud en fabriekwerkers. Zij waren ook nog belicht vensterluiken en uilen vernield te hebben hij Frans Van den Borren. 't Is onkel dezo laalsto beschuldiging welke door do gewoornen behouden word, terwijl do ajnlore vragen, betrok hebbondo op de brandstichting, ontkennend beant woord werden. De drio belichten worden diensvolgens verwezen tot 4 maand gevang en 26 fr. boot. Daar allo drie reeds voel langer aangehouden waren worden zij onmiddelijk in vrijheid ge stold ATHLETIEK Het feest in 'cüesa AaBsterscSiew Het militair sportfeest dat op Zondag 3D Oogst in don Aalslerschen Velodroom gege ven wordt, belooft uitstekend te zullen slagen. Onder do militaire ploegen welke inge- geschrovon zijn, vindt men de ploegen van het 1° jagers te voet, met kampioenen als Golsouljdie twee jaar geleden hier don beker won van het 5° linie, met Van Dorpe, die liet kampioenaat vdn België won van liet 9" linie, met Thoen, rekordman der uur, daar hij meer dan 18 kilometers in de uur aflegde enz. enz. In de wedstrijden van voelloopen en sprin gen zijn er talrijke ingeschreven. De wed strijden voorbehouden aan de ondoibeginne- lingen, wielrijders van Aalst, en de voelloo- pers van Aalst en omtrek zullen bijzonder hevigen strijd uitlokken. Voor liet wielrijden zijn er 18 ingeschrevenen, dus 3 seriën van 6 én voor de voetlpopors 13, waaronder de sterke ploegen van Lede en van Steun Geeft Moed. 't 13 te zeggen dat de bekers van onzo volksvertegenwoordigers Moyersoen en de Bethune dapper zullen betwist worden. Wat ongetwijfeld meest bijval zal hebben en de grootste belangstelling inboezomen, is wel de aflossingsko-ers van 2500 melors per ploeg van 4 man. Ilicr zijn ook verscheidene ploegen ingeschreven. Indien het weder eonigzins medewilt, zal liet or Zondag stroomen van volk in don Aalstorschen velodroom. WIELRIJDEN HET GEVAL BUYSSE word gisteren avond in liet sporlkomiteit van den Franschen wiel rij dorshond voorgebracht. Buysse was niet aanwezig. Nadat MM. Monjsset en Lecomte, koors- comniissarissen in: do Ronde van Frankrijk, de aan Buysse ten laste gelegde feiten had den uitgolegd.hesloot het sporlkomiteit eerst Buysse zelf nog eens to ondervragen en dan Woensdag aanstaande eene beslissing le nemen. Buffalovelodroom, Parijs Donderdag avond had in den Buffalovelo- droom te Parijs een zesuronkoers op Ameri- kaanseho wijze plaats. De volgende ploegen waren aangeworven Defrayo-Molliat Van Houwaerl-Van don Bergh Massulis Van Lorberghe Rossius- Devroye Coomans-Gaulhy, allen Belgen De Ruylor-Egg Faber-Engel de gebroe ders I.éonard Ej Georget-Borthet Tri- houillard-Eigeldingér Garrigou-Pellissier: O. Lapize Brocco dp Cliarron-Jacquelin. De koers werd dapper betwist on eene on telbare menigte moedigde de rijders onop houdend aan. Doorgiet gedurig uitschieten en het govon van, premiën werd er snellen rit gevoerd. Gedurende 5 1/2 uren bleven de ploegen bijeen. Dan ontsnapten De Ruylor en Brocco. Goed afgelost door.hunne maten, wonnen zij eene ronde op hooi de ploeg. Do uitslag was als volgt 1. De Ruytter-Egg 2. Lapizo-Brocco, op 2 lengten; 3.Van Houwaort-Van den Berghe op 1 ronde. Dan kvVamen al de andere ploe gen samen. Velodroom van Karreveld Zooals reeds gemold is,wordt hier Zondag om 2 1/2 ure eeno belangrijke sporlbijeen- komst gehouden. 0p don plakbrief prijken de namen van drie bekende renners Lapize, kampioen van Frankrijk, Stol, kampioen van Nederland en Van (den Berghe, do verdien stelijke Belgische renner. Van don Berghe en Lapize zijn genoeg ge kend sedert zij overwonnen in de Zesdagen- koers van Brussel, j wat Stol betreft, deze was overwinnaar in eene zesdaagsche koers le New-York on to Berlijn. Voorts zijn an dere renners van haam ingeschreven, als Lamon, Salès, Schwab, Amor, Wancour, Motquin en Buyle. Voor do koers van 20 kilometers voor liefhebbers zijn roeds ingeschreven Henry George, Van Ginkel, Frederih, Latham, Dagnon, Seghers en anderon. Velodroom van Gentbrugge. Zaterdag, 2 Oogst,om 81/2 uro 's avonds, zal Marcel Buysse op de pist van het Arse naal een koers betwisten van 80 kim. Ge schenken en bloemen zullen er hem door sportmannen aangeboden worden. Zijno tegenstrevers zijn de Amerikaan Schwab, do Duitschor Sontag, Sarliaux, Anno, Dossclie, Henri Van Lerbergho, Abel en Guido Do Vogolaere, Verbraecke, Ver nest, Hanssens en Vyncke. VLIEGEN De vliegor Gavolioh wil kost wat kost de schaal voor den grootste afstand in gesloten kring op zijn naam schrijven. Met dit doel totaliseert hij dagelijks 't grootst aantal kiio- moters hoven den circuit Etampes-Gidy. Dinsdag deed hij eene vlucht van 900 kim. en gisteren kwam hij slechts beneden na 1013 k. 760 m. te hebben afgevlogen. Hod en gaat hij voört en hoopt de 2000 kilometors in eenen enkelen dag le bereiken on zelfs te overshhrijden ROEIEN Kampioenaten van Europa te Gent Ziehier het volledig programma dor fees telijkheden, die zullen'plaats hebben Vrijdag, 22 Augustus, om 11 ure 's mor gens, ontvangst der afgevaardigden ten Stadliuizo om 12 ure, ontbijt, aangeboden aan de afgevaardigden, in de wijk Oud- Vlaanderon (Tentoonstelling). PER TELEFOON ©e Va3s»Zcse&e arai&Sercaairs woraüssi ftsjcls foetasld. CONSTANTINOPEL 1. Do administratie van do tabaksregio heeft aan Turkijë een voorschot gedaan van 700,000 Turksche ponden. Eene maand nadion zal zij nog 500,000 pond leenen. De Turksche ambtenaars zijn dus zeker betaald lo worden. c3ea* krSjgssSfacttsveR. WEENEN 1. Men heeft besloten zes nieuwe logerafdeeiingon te vormen, zoo bewoert een dagblad uit Weenen. Hedendaags lelt het Oostenrijksche leger 16 logorafdeolingen. ©a bssasnisn te H3ac2s*5d. LISSABON, 1 Carlos Afforlo, zaakgelastigde kreeg last eeno vracht bommen te vervaardigen on te bezorgen. De republikein, dion hij daarmede gelastte, verraaddo hem. Hij werd aangehouden en de bommón in beslag geno men. Talrijke andere aanhoudingen worden gedaan en zijn te verwachten. ©e werkstaking in Spanje- BARCELONA, 1. Do werkstaking in do textielnijverheid treft 19.565 personen en 195 fabrieken. Men vreest dal do steden Sabar- dell, Tarrassa en Villa Nueva ook aan de beweging zullen deelnemen. Generaal Woylor verzekert dat hij in staat is de orde te handhaven. Te Barcelona zijn er 3000 werkstakors. Een fasssn vermorzeSd. Dezen morgend te 4 1/2 uro, word de wattman van een eleklriekon tram gevat tusschen zijn rijtuig en eene stootkar. Hij werd de borst ingestampt en naar het gasthuis van St Jan overgebracht. Om 2 uro, Kongres der F. I. S. A. in de Kongreszaal (Tentoonstelling) om 7 1/2 ure, maaltijd aan de afgevaardigdon aang< boden in do Tentoonslolling. Zaterdag, 23 Augustus, van 9 tot 11 ure, voortzetting van hel Kongres om 11 ure 30, afvalkoersen voor do kampioenschappen van Europa en tussclienkoorsen, op het Kanaal van Terneuzen, te Langorbrugge. Om 5 u, uitstap dor afgevaardigdon op liet Kanaal van Terneuzen, aan boord van hot yacht van M. G. Kareis. Zondag, 24 Augustus, van 9 tot 11 ure, voorlzolling van het Kongres om 2 ure, eindkoersen der kampioenschappen van Europa en einde der tusscliongevoegde koersen op liet kanaal van Terneuzen om 7 ure, prijsuitreiking lèn Stadhuize om •S 1/2 uro, officieel banket in de Tentoon stelling. 5cShi©e3KjfoEfis*ge;ra. ESs^ssel 2 AUGUSTUS Waux-Kall. 8 u., Symphonisch koncert. Palais d'Eté. 8 u., Vorscheidonhodon. Luna-Park, Zcevaarlplaats. Allorliande vermakelijkheden, Scènic-railway, enz. MARKTPRIJZEN Aolat.— 1 oogst—Hopmarkt, kalm, beschik baar, fr. 120, nieuw gewas, fr. 150. AndeHechft.—wekelijkschc Markt Kalveren 1399, prijs per kilo op voet fr. 0,95 a 1,27. Brasseeï.wekclijksche markt, kalveren 135, fr. 1,10 a 1,10. AucSennsiE'de 31 juliAardappelen 7,50. boter 2,(53. eieren 2,59. viggens 45. konijnen 2,50. Gesuft Veemarkt van vrijdag gotal te koop gestelde dieren: Vette koeien 8; Melkkoeion 5; Groote ossen 0; .Tongc ossen 12; Vaarzen 15: Stieren 14. Varkens 233 Kalveren 258; Ma gere beesten 120; Schapen 6, Lammeren Vig- genen 497. He goede stalbeesten golden van 1,80 tot 2,05. De kalveren van fr. 0,0u tot 0,00 por kilo, slacht vleesch. De schapen van fr. l,Si slacht vleesch. tot 2,00 per kilo, ge- De varkens van 70 tot 100 kilos en daarboven, levend gewogen, golden van fr. 1,20 tot fr. 1,28, volgens kwaliteit. Gesraarsdbercjen 1 oogst Tarwe de 100 kilos 23,00 Masteluin 18,50 haver 22,00 R°g£e 1& 00boonen 23,00 Aardappelen 9,50 lijnzaad 35,00 koolzaad 00.00 boter de kilo 2,50 a2,75 eieren per 25, fr. 2.50 ruw vlas 0.94. voor de Stad en het Arrondissement Aalst AALST 17 Augustus. Reis naar Oostendo door den Reizigers Club, afdeeling van den Kalholioken Werkmanskring.. 31 Augusli. Jaarlijksch Feest van don Bond der Gedokoroerde van Aalst. 31 Oogst. Opvoering van Jacob van Arte- voldo vaderlandsch drama in 3 bedr. door do katholiukeVlaanische Studentengildo van Aalst, in do feeslzaal van hot St.Jozefscollogo. Begin om 4 ure zeor stipt. 31 Oogst.-1 Sept. Uitstap van hot Syudikaat van Reizigers, Patroons on Bedien den, naar Spa-Keulen. - 6 en 7 Septomber 1913. Algomeene Land dag van de Katholieke Vlaamsclio studenten van heel het land. 14 September. Kunstavond door de.Konink lijke Harmonie. 21 September. Sle Barbarafeest dor Vrije Brandweer. HOFSTADE 14 September. Opvoering van Jacob van Arteveluo vaderlandsch drama in 3 bedrijven, door de katholieke Vlaamsche Studenlongilde vn Aalst, NINOVE 7 September. Vijftigjarig jubelfeeest van do maatschappij Voreenigde werk lieden tof luffp van Malkaar DENDERMONDE 24 Augustus. Gouwfeest der Katholiek® Turners van Oost-Vlaanderen. Deelneming van den Turnkring Steun geeft Moed Aalst, met muziek en turn-afdeelingen. ST-A NTE LINCKX 28 Soptemhor. Groot verbroederingsfeest der Naverianen. STEENI1UYZE. 8 September, Foostdag van O. L. Vr. Lioderavond, om 4 ure, in do zaal van 't klooster. N. 13. De hntholiehc Maatschappijen van de Stad en het Arrondissement worden beleefd verzocht de datum's hunner feesten zoohaast mogelijk aan 't beheer van uns blad mede te declen. Qurm Gevraagd. Een bekwame Vuur- stoker-Machinlst. Zich te bevragen ten bureole van dit blad. 402 WATERBREUKEN, ADERBREUKEN. Doktoor BASTIN, van Fontaine-l'Evêque, nu te Brussel, 33, avenue Besme. Doktoor Bastin is de eerste breuk-specialist tot lieden 23 jaren van ondorvindig en 12.295 gene zingen, schriftelijk betuigd en gewaarborgd, altijd op slechts 8 dagen tijd hekonioii zon der band, zonder gevaar, zonder pijn. Bro- chuur kosteloos toegezonden. Telefoon B. 544 jPl' I 2837. Betaling na volle genezing. vuu M. Camiel Praot, opticien specialiste Aalst, uugo Zoutstruat, 1 oogst, lti nro: Baromoter 7G5#2 Thermomoter22#5 Wind: oost Tooruitp: goed weer»

De Volksstem | 1913 | | pagina 3