BROEDER en PRIESTER Wereidtenloonsteüing van GsnU9l Een zonderlinge kerel Congres van den Landsbond Plechtige opeaingswgadering Niets wsberichten ![fter" JöSi Notermans™— Splegelfabrlek fi. L. MEYVAERT DE VOLKSSTEM zienswijzen te vergemakkelijken. Er blijft nochtans een gevaarlijk iets in den yreg de invloed van Rusland, Italië, en .vooral van Oostenrijk zal zich met nog meer kracht kunnen laten gevoelen... De onderhandelingen zijn begonnen. Gewis zal het gemakkelijk zijn tot een akkoord te geraken tusschen de Ru- meensche en Bulgaarsche afgevaardig den. De Mir» denkt te weten dat Bul- garië reeds voor de opening der confe- rencie van Bucharest aan Rumenië af stond wat het vroeg. De betwisting zal dus enkel over de "begrenzing handelen. Op welke basis nochtans zullen de an dere belegeraars zich de overwonnen grondgebieden verdeelen? Volgens het princiep der nationaliteit 'Dan moeten Cavalla aan Griekenland en Monastir aan Bulgarië blijven. Of vol gens de noodwendigheden van het Bal- ikansch evenwicht, of nog, naar den .wensch van Bulgarië, volgens de aan zienlijkheid der opofferingen tijdens den krijg tegen de Turken Bulgarië erkent dat zijn tractaat van 1912 met Servië slechts eene betrekke lijke waarde behoudt. De groote kwestie is deze van te weten wie de haven van Cavalla op de Egeesche zee, en wie het eiland Thasos bij zijn deel zal krijgen. Oostenrijk, Italië en Rusland zullen aan Griekenland het bezit ervan betwis ten. Duitschland integendeel, zou de griek- Bche thesis heel gunstig gestemd zijn. De kabinetten van Berlijn en Weenen, schijnen bovendien niet eensgezind te zijn nopens de aan te nemen houding tegergyer de Porte Rusland en Oosten rijk zouden iets doornijpends willen aan wenden Duitschland raadt aan met ma tigheid en voorzichtigheid te handelen. Bulgarië keert zich nu bepaaldelijk langs de zijde, van Rusland en alle val strikken door Oostenrijk aangewend om liet in het Drieverbond te doen bij treden zijn mislukt. De Toestand volgens de Serviërs. Snelbericht uit Belgrado De onder- 'teekening van den wapenstilstand heeft een einde gesteld aan het gevecht van ÏWidin, op den Donau, tot Tsarevo-Selo, op de Bregalnitza. Te Widin hebben de Serviërs de belegerde stad in den nacht van 30-31 Juli beschoten. Het gevecht herbegon den Donderdag morgend, en hield op rond den middag. Op dit oogen- blik zond de bevelhebber der Servische troepen naar Widin een berichtdrager om aan te kondigen dat de wapenstil stand middag zou beginnen. De laatste pogingen door de Bulgaren iiangewend, voor dat de wapenstilstand begon, bleven zonder het minste goed gevolg. B0 vrees te Constantinopeh TJit Constantinopel wordt aan de «Cor- Tespondance Sud-Slave gemeld, dat het gouvernement den terugkeer vreest van het leger in de hoofdstad, in geval Tur kije verplicht, wordt door Europa van 'Andrinopel te verlaten. Daarom maakt het een ander leger in gereedheid dat reeds 32.000 man sterk is. De Erfprins van Rumenië op het front. De erfprins van Rumenië is naar het hoofdkwartier van het werkdadig leger vertrokken. De Cholera. Donderdag telde men reeds 7 cholera gevallen in het Rumeensche leger. Ce Serviërs vallen emmer aan. "Uit Sofia Servisch kolonel, heeft aan een Bulgaarsch onderhandelaar ver klaard dat hij dc vijandelijkheden niet staken kon vermits hij daartoe nog gee- nc inlichtingen ontving. Een verhaal uit de dagen der Commune. (27,t0 Vervolg.) Ik heb niets daarmeê te maken Gij hebt het beloofd, gij moet woord houden. Gij zijt hardvochtig! Luister, als uw broeders hoofd niet valt, dan valt het mijne. Ik heb mijn le ven liefEn ik moet het op alle manie ren aan de justicie betwisten... Gij zult niets zeggen Ik zal alle dagen voor de gevangenis staan, en gij zult mij niet meer volgen Ik zal in de zaal van het gerechtshof zijn en toch zult gij zwij gen Maai- als ik u het middel verschafte om te vluchten, om naar Amerika te gaan, als ik uwe fortuin verdubbelde, zoudt gij dan uwe misdaad in een brief niet willen bekennen?... Dan zou alle ^vervolging tegen mijn broeder ophou den, en hij zou gered zijn. Dat. kan niet, zegde Machu, de wet pp de uitlevering maakt dit nutteloos. Dan is dus miju broeder verloren Ik dacht, dat gij op de rechtveer- 'digheid van God rekendet? vroeg Kel- 'derrat Ik onderwerp mij aan Hem, ant woordde de priester, ik ondervraag Hem niet. Jan Machu stond stil. Luistert, zegde hij, een langer on derhoud zal u niets baten. Gij hebt ge zworen te zwijgen, houd dus uwe be lofte. Ik heb gezworen, voor het volk, 'Te gelijker tijd trok een Servisch re giment op Brossnik af. De Serviërs ópen- den op verschillende punten het vuur Eene rurksefte opinie sangaanüo «ndrï- nopel. In de Turksche kringen verklaart men dat Engeland zijne vijandige inzichten tegenover Turkije gewijzigd heeft voor de kwestie van Andrinopel. Het gerucht is in omloop dat Turkije met Rusland zou handelen ten einde te bekomen dat zou handelen ten einde te bekomen dat het zich minder onhandelbaar .voordoen zou in dezelfde zaak. Openlijk wordt er gedacht dat niet een gouvernement den afstand van Andri nopel zou aanvaarden zonder door eene omwenteling weggejaagd te worden. Onthulling van hat Van Eyck-monument. De onthulling van het Van Eyck-mo- nument zal Zaterdag, 9 Oogst, om 2 uur plaats hebben, in tegenwoordigheid hun ner Majesteit den Koning, de Koningin en de koninklijke prinsen. Verhoogen en voorbehouden plaatsen worden in gereedheid gebracht voor de vreemde afgevaardigden en de talrijke genoodigden van het Van Eyck-comiteit alsook voor de pers. De doortocht van den OmmegancE der schermgilde van St-Michiel zal licht ge wijzigd worden; na voorbij het lokaal der Gilden (de Lakenhalle) te zijn ge trokken, zal de stoet langs St-Baafs- plein, de Limburgstraat, achter het standbeeld van Lieven Ban wens gaan, de Henegouwstraat doortrekken tot aan de Kruistrasit, van waar hij zich naar de Kalanderplaats zal begeven om den voor geschreven doortocht te volgen. De Ommeganck zal voorbij het Van Eyck-monument gaan, ten einde al de personen die de onthulling van het ge- denkteeken hij woonden de gelegenheid te verschaffen, den stoet te zien voorbij trekken zonder van plaats te veranderen. Den Zondag, 10 Oogst, zal het Ge schied- en Oudheidskundig congres eene plechtige zitting houden in de groote zaal van het Muziekconservatorium. Vreemde en Belgische redenaars zul len er het woord voeren ter eere der ge broeders Van Eyck. Sercegaleeseh dorp. Verlaat de tentoonstelling van Gent niet, zonder het Senegaleesch Dorp be zocht te hebben 150 inboorlingen, werken, ze den, gebruiken, dansen, tam-tam. 612 Sinds een tiental jaren is het Belgisch gerecht gedwongen, zich bezig te hou den met een zonderling persoontje. Deze geeft den naam op van August Coubert, doch hij voegt er bij, dat het zijn ware naam niet is, en dat hij enkel zal zeggen wie hij is, den dag dat zijn oude vader zal overleden zijn. Hij wi] den ouderling de ontroering sparen te vernemen dat zijn zoon een oud-veroordeelde is. Deze geheimzinnige kerel moet wel van goede afkomst zijn, want men heeft kunnen opmaken, dat weinige dagen voor hij de eerste maal met het Belgisch gerecht af te rekenen had, bij eene som van 175.000 fr. verloor aan de speeltafel te Oostende. Na dezen tegenslag werd hij koffie- huisbediende. Naar zijne vèrklaring te oordeelen moet hij van Franschen oor sprong zijn. Men heeft zijn portret heel Frankrijk door verspreid, doch 't bleef vruchteloos. Men heeft alle middelen aangewend waarover het gerecht be schikt, doch uien is er niet in gelukt zijne ware identetit op te maken. Coubert wil slechts in België verblij ven en houdt niet van een ander land. voor de rechters en gezwoornen te zwij gen... dien eed heb ik in mijn lijden en angst gehouden. Ik heb u echter niet beloofd, dat ik u niet zou komen smee- ken mijn eed op te heffen. Luister Jan, de godsdienst die ik belijd, moet wel groot zijn, dat ik aan. h.em gehoorzaam als aan de wetten. Welnuin naam van dit geloof, in naam van mijn God, ik beloof u de vergiffenis van mijn Godde- lijken Meester, indien gij rouwmoedig uwe zonden belijdt. Mijn broeder is twintig jaren oudHij bezit een goeden naam... mijne zuster Sabine is een en- ?elNu zijn wij allen onteerd en ver loren, door u door u alleen Ja, ik begrijp het, zegde Machu, voor mij, de ontvluchte galeiboef, de oude dief... dien de justicie vandaag of morgen op eene andere misdaad 2al be trappen... die te voren reeds aan het schavot behoort... Welnu daarom houd ik misschien zooveel van het leven, van de enkele jaren, maanden of dagen, die ik nog te leven heb. Ik heb geld, meer dan ik ooit gehad heb, ik wil er van ge nieten Daarna kan men met mij doen wat men wil, en dan kunt gij uwe zeden preken herhalen. Sulpice hield zich aan de kleêren van den ellendeling vast. Achzegde hij, ik Keb mij niet goed uitgedrukt... gij begrijpt mijn angst niet, de inwendige worsteling, die mij doodt... erbarming! genade! Luis ter, ik herinner mij niet ooit iemand kwaad gedaan te hebben. Ik heb voor :1e armen en voor God geleefdwelnu gij ziet mij hier aan uwe voeten... Ik bid, ik weeu... het leven van mijn broeder, geef mij het leven van mijn broeder».. Jan Machu deed eene poging, om aan Wordt hij veroordeeld, 'dan doet hij zijne straf uit en als hij dan naar de grens ge bracht wordt, -keert hij onmiddellijk langs een anderen kant terug' in België. Eens de centen, Velke men hem bij zijne vrijheidstelling overhandigde op, dan gaat hij zich gevangen geven. Zoo heeft hij zich verleden nacht we derom gevangen gegeven in het policie- bureel der Kruisvaartenstraat te St- Joost-ten-Noode. Aan zijn wensch is vol daan geworden en de zonderlinge gast is te Vorst opgesloten. der Chrislene Vereenigingen van Onderlingen Bijstand In België CJent io-l 1 Oogst i©!3 Dagorde 1. Jaarlijksch Verslag van den E. H. Eeckhout, Algemeenen Schrijver. 2. Het Wetsontwerp der Maat schappelijke Verzekeringen. Sprekers: MM. R. De Bruyne (Gent); Willem Vereist (Antwerpen); V. Hano- tiau (Bergen). 3. De Ouderlingenkassen. Sprekers MM. C. Debandt (Brugge)^ E. Cormaux (Luik). 4. De Herverzekering der Invalidi- teitskassen. Sprekers MM. W. Vereist (Antwer pen) E. Attout (Namen). op Zondag 10 Oogst, om 10 u. stipt in het lokaal der Handelsbeurs, Kouter. 's Namiddags Bezoek der Tentoon stelling. (Kosteloos voor de deelnemers.) Om 6 uur 's avonds Groot Volksban ket in den Restaurant Azalea in het Feestpaleis der Tentoonstelling. (In schrijving 2,50 fr.) Daarna Prachtige verlichting van het Park en groot Con cert. MAANDAG 11 OOGST, om 9 ure Tweede Vergadering in de Congreszaal der Tentoonstelling. 's Namiddags Bezoek der Tentoon stelling en der merkwaardigheden van de stad. 's Avonds om 81/2 ure: Groot Oud heidskundig Feest in Oud-Vlaanderen ingangprijs 2,50 fr. Brussel. Belangrijke aanhoudin gen. De policie hield Donderdag avond in een hotel op de Louizalaan twge jongelingen aan, alsook eene jonge vrouw welke hen vergezelde. Een dei- jongelingen, oud 22 jaar, werd opge zocht wegens een diefstal van juweelen, gepleegd te Brugge, en andere misdrij ven ;.de tweede,; 23 jaar, oorspronkelijk van Roemenië, ïb gekend als internatio naal bandiet. Deze laatste beweerde dat een zijnér neven bedoelde bandiet is. De twee jongelingen werden opgeslo ten dë Vrouw weid terug losgelaten. 214 Erg tramongeluk. Een werkman der mestpacht, Vanderstraeten genaamd, wonende Voorzieningstraat, werd Vrij dag morgend op de Henegouwlaan, ter hoogte der Woeringenstraat, omgewor pen door een tram, van de Zuidstatie ko mend en naar de Noordstatie rijdend. De ongelukkige wefd bewusteloos opgeno men. Hij was erg gewond aan het hoofd en werd in allerhaast naar het gasthuis overgebracht. Onder een duto. De 9-jarige Do main Vandevyver speelde met eenigc. knapen van zijnen ouderdom op de Muntplaats, toen hij verrast werd door een bestellings-auto. Het arme kind werd Sulpice te ontsnappen, doch de jonge priester, die begreep dat zulk eene gele genheid zich nooit weer op zou doen,, hield hem wanhopig aan den arm vast. De drift kwam eensklaps bij den ou den galeiboef op, en nu zag hij in Sul pice niet meer zijn beschermer, maar zijn aanvaller. Laat mij los! zegde hij, er komt iemand. Mijn broederherbaalde Sulpice, genade voor mijü broeder. Jan Machu hérstelde zich en wierp Sulpice met een stoot van zich af, zoo dat deze op het gaanpad viel. Hij had eene diepe wonde aan het hoofd, waaruit bloed stroomde. Jan Machu vluchtte. X. HET VERHOOR. Eene opeengepakte menigte verdrong zich voor het paleis van justicie. De na burige straten waren vol nieuwsgieri gen; er was slechts een nauwe doorgang voor de rijtuigen, die door de policie be waakt werd. Aan het voorplein, de groo te trap en al de andere zalen kon men zien, dat er eene belangrijke zaak voor kwam. De voorzitter was gedurende veertien dagen belegerd geweest om aanvragen voor kaarten. De deftige parijsche stand zou er ver tegenwoordigd zijn. Een vreemde ambassadeur had om eene plaats laten vragen de minister van justicie had gezegd dat hij komen zou, do deurwaarders hadden de rangen verdubheid, waar gewoonlijk de hooge personnagies ging'en zitten. Nog nooit waren er zooveel advokaten erg gewond opgenomen en naar 't gast huis overgebracht. Verdwijningen. Het vijfjarig zoontje, Brellinger Louis, 8, Onderwijs- straat, bevond zich Donderdag morgeud met zijn oom in een groot magazijn der Nieuwstraat. Het kind verdween plotse ling en werd niet meer gezien. Het knaapje is kloek en heeft blond haar, gesneden en gekamd en brosse Maria Pauwels is sedert den 14 der verleden maand verdwenen. Gestalte lm,60, klaar kastanjebruin baar, gewoon voorhoofd, klaar kastanjebruine wenk brauwen, blauwe oogen, gewone neus en mond, ronde kin, eirond aangezicht. Gauwdief geknipt. In een maga zijn van den Elsenesteenweg werd een genaamde Carniel Devetter, een oud-ver- oordeelde, geknipt toen hij den geldbeu gel eener dame trachtte te stelen. De gauwdief is opgesloten. Jonge dievegge. De echtgenoo- ten Mettens, foorreizigers, hadden een 18-jarig meisie als dienstmeid aangeno men. Vrijdag poetste deze de plaat, eene som van 7O fr. en de beste kleedereD der vrouw Mettens medenemende. Eene klacht is neergelegd. Tramontvanger verpletterd. De tramontvanger Alfred Quatanus, wonen de MoranviÜestraat, te Jette, is Vrijdag morgend, rond 5 1/2 uur, in de Henri Mausstraat tusschen zijn wagen en een handkar geklemd geraakt. De borst van den ongelukkige werd geheel verplet terd. Hij is naar het St-Jansgasthuis vervoerd en aldaar onder behandeling gebleven. Zijn toestand is zeer bedenke lijk. Volgens het onderzoek van de policie, zijn de twee mannen, die den handwa gen voortduwden, voor dit ernstig onge luk aansprakelijk. —De vrouw verandert dikwijls, maar nooit voor haren koffie, want zij ge bruikt altijd de uitmuntende Chicorei der Trappisten Vincart. 1500 T. St-ïföosMsïï-HGGde. Hevige brand. Vrijdag avond is brand ontstaan in de schrijnwerkerij van M. D..., Leuven- schensteenweg. Het vuur verspreidde zich et) snelle wijze en had weldra eene groote uitbreiding genomen. Toen de pompiers ter plaats kwamen stond heel het werkhuis in laaie vlam.Zij moesten ruim een uur werken vooraleer zij htvt vuur konden bcmcestercn. De schade is zeer aanzienlijk. SWans-SVSöleRööök. Kind "onder eene automobiel. Het 9-jarig knaapje, August V., Schoolstraat, werd Donder dag avond op de Zeevaartplaats door een autowagen omgeworpen ed rolde er on der. De kleine werd zwaar gewond. De policie opende een onderzoek'. Etterbeek. Nog de koersweddin* gen. De policie heeft Donderdag na middag een herbergier 'der Congresstr. aangehouden, die voor rekening van eenen bookmaker weddingen ontving op de koersen. De aangehoudene, die op het punt was de tickets en de inzetten naar den bookmaker te dragen, werd naar het policiebureel geleid, waar proces verbaal, ten zijnen laste werd opgemaakt. Hij werd vervolgens terug in vrijheid ge steld. Etterbeek. Een generaal door een paard gestampt. Generaal Demange keerde met zijn gezelschapsofficier, van het oefeningsplein terug, waar hij het bevel over zijne af deeling had gevoerd. Op de krijgslaan gekomen, stijgerde het paard van den gezelschapsofficier, door vliegen gekweld, begon links en rechts te stampen en trof den generaal op het been, dat gebroken werd. De gekwetste werd naar het krijgsgasthuis o verge- bracht. Zijn toestand is zeer gevaarlijk de dokters vreezen dat de afzetting van het been niet zal kunnen vermeden worden. aanwezig geweest om de verdediging te hooren. Meer dan een jongeling benijdde den toog van zijn vriend, die hem het recht gaf op de advokatenbank te mogen plaats nemen. Zij, die voorzien waren van een toe- gangs kaart, hielden die in de hand of hadden ze op hun hoed gestoken, alsof er een steeple chase» plaats had. Inderdaad, gedurende acht dagen had men jacht op kaartjes gemaakt. Er wa ren er velen die van inkomkaartjes voor zien waren; van af de groote zittingszaal tot aan het voorplein was alles opge propt met werklieden, vrouwen uit het volk, kleine renteniers, bleeke kinderen, enz. Zij spraken over de familie Pome- reul, hoe de misdaad gebeurd was en over de beschuldiging. Een twintigtal werklieden der fabriek van Charenton waren gekomen om een laatste bewijs van gehechtheid aan hun overleden patroon te brengen. Niemand gevoelde echter medelijden met Xave- rius. Men wist dat hij hardvochtig, hoogmoedig en verkwistend was, doch men kende hem nauwelijks; maar Anto- nin Pomereul, over wien ieder nog sprak, en Sulpice en Sabine hadden alle recht op hunne gehechtheid. Zoodra men wist, dat die groep werk lieden het slachtoffer en zijne familie kenden, omringde men hen en overlaad de ze met vragen omtrent de misdaad. Gelooft gij, vroeg eene vrouw, dat mejufvrouw Pomereul het verhoor zal bijwonen Zij is een engel en zal komen, al moest zij van schaamte sterven, ant woordde Blanc-Cadet. En de abhé Sulpice Hij, dat is wat anders, hij zal niet; Leuven. Van eene stelling geval len. Donderdag namiddag stonden1 twee voegers op een stelling, in de nieu we lokalen der vrije scholen, oud huis Cappellen, Margarethaplaats, toen dó plank waarop ze zich bevonden los ge raakte en heide werklieden ten grondo werden geslingerd. Een hunner werd be wusteloos opgeunmen, terwijl de andere minder gevaarlijk gekwetst, zich be-» kloeg over erge pijnen aan de voeten. De erg gekwetste is een genaamde Juliaan Mathy. De overbrenging naar het gasthuis van den zwaar gekwetste werd ncodig geoordeeld. Laffe daad. Toen de express- trein Luik-Brussel, die om 8 ure 7 m.> 's avonds uit eerstgenoemde statie ver trekt, te Leuven aankwam, dienden eenige reizigers, eene klacht in hij den statieoverste. Tusschen Thienen en Leu ven, werd door een onbekende, die langs de spoorbaan stond, een steen geworpen. De steen verbrijzelde eene ruit en drong, in een kompartiment van tweede klas, waarin zich eene dame en vier lieeren bevonden. Geen der reizigers werd ge wond. Tegen den tram. Vrijdag mor gend kwam een landbouwer te paard langs de Groote Markt gereden. Bij het aankomen van den elcktrieken tram be gon het paard te steigeren en botste op den tram. De ruiter werd ten gronde ge slingerd en bekwam eene groote wonde aan het hoofd. Hij werd ter plaatse ver zorgd. Het paard werd nogal erg aan de achterpooten gekwetst. ElewSjt. Hevige brand. Een he vige brand heeft Vrijdag morgend, eene der schoonste en grootste hoeven van den omtrek vernield. De hoeve hoorde toe aan baron de Lie- dekerke en was bewoond door pachter Karei Muyldermans. Het afgebrande ge deelte besloeg eene oppervlakte van 130 vierk. meters. Het vuur liep zeer snel voort, daar er brek aan water was met moeite kon men vier paarden en zeven koeien red den. Met de gebouwen werden de inge- schuurde oogst, negen varkens en hon derd kiekens verbrand. Tijdens de ramp kwam eene afdeeling kanoniers die de stad verliet, over den steenweg gemarcheerd. De bevelhebber deed halt houden en gelastte zijne man schappen, te helpen wat er te helpen was. Doch geene hulp ton baten men' moest alles aan het vuur prijs geven. De schade wordt op 40.000 fr. bere kend. Men kent de oorzaak niet. Geluk kiglij k is er verzekering. SpiegelsKadersVitraux Baguetten Werf,3, Aalst. Stoomfabriek in Gent 382 67 Yeralpheïie. Dievegge geknipt. Woensdag middag was den veldwachter J. B. Van Vaerenbei'gh op ronde in de velden, alwaar hij eene dievegge betrap te die bezig was met aardappelen te ste len op het land van Rufin De Bisschop van Teralphene. De veldwachter heeft proces-verbaal ten haren laste opge maakt. Zottegem. Gekwetst, -r- De echt1- genoote van Adolf Daiiwe, geboren Odo- nie Piens, wiens man werkzaam is aan1 de nieuwe spoorwegbrug op de wijk Pe terselie en daar in den omtrek woont,/ was haar echtgenoot Donderdag middag gaan roepen om te middagmalen. Toen de vrouw onder de nieuwe brug kwam, kreeg zij eenen balk op het hoofd en werd nog al erg gekwetst. Twee ge- neesheeren hebben liet slachtoffer ver- zorgd. Haar toestand is geruststellend. Lede. Droeve plechtigheid. Vrij dag morgend had alhier de teraardebe stelling plaats van het lijk van Jozef Brondeel, 28 jaar oud, gehuwd en vader, komen. Verstoot hij dan zijn broeder? Hebt gij dan niet gehoord, wat en gebeurd is? vroeg Blanc-Cadet. Wat is er gebeurd Eene verschrikkelijke zaak, her nam Blanc-Cadet, die met het proces in verband staat. De abbé Sulpice is het slachtoffer geweest van een moordaan- slag. Hoe riepen verscheidene stemmen, De dagbladen hebben er over ge zwegen, omdat de abbé Sulpice gewei gerd heeft den schuldige te noemen. Een avond, het was bij middernacht, heeft men Sulpice bezwijmd en met een wond aan het hoofd op straat gevonden. Hij was zwaar gekwetst en lag in een groo- ten bloedplas. Men heeft den gewonde, toen hij de oogen opende, ondervraagd, doch hij heeft slechts geantwoord Ik hen gevallen. Vervolgens is hij aan het ijlen gegaan en niet meer tot zijn verstand gekomen. Het ongeluk rust op deze familie zegde een grijsaard. En mejuf vrouw Sabine draagt de grootste lasten ervan... Zij heeft alle nachten, behalve twee, bij haar broeder gewaakt. En die twee anderen heeft de voormalige sekretaris van M. Pomereul bij hem gewaakt. Een jongen, dien ik dacht, dat een egoïst was, doch die zich zeer gedienstig sedert den dood van on zen patroon getoond heeft. Toen hij be dankt werd, is hem zes maanden salaris uitbetaald, maar dat doet er niet toe, vele jongelingen, die in de plaats van Mare Mauduit zouden geweest zijn, zou den zich niet verder over Sulpice bekom merd hebben, (Wordt voortgezet.)

De Volksstem | 1913 | | pagina 2