Rond den vrede Een lekkere polioieman Liksurhandelaars. m IN DE BALKANEN Schrikkelijk vliegongeluk IN ENGELAND Nieuwsberichten 2- stel Engeland ie bereiken, is een vast katholiek. Blériot, die de eerste over bet Kanaal [vloog, gaat alle Zondagen naar de Mis, en laat nooit na te biechten en te com- municeeren, als hij er gelegenheid toe heeft. Al zijne vliegtoestellen dragen medaliën van O. L. Vrouw van Plaiin, patrones der vliegers. Luitenant de Caumont, 'die in een on geluk den dood vond, was een vurig kristen. Aan een kapitein, zijn boezem vriend, had hij dikwijls gezegd «In dien ik ooit val,-eerst en vooral een •priester en zoo gauw mogelijk. Luitenant Bague, opgestegen om te trachten over de Middelandsche zee te geraken, schaamde het zich niet, toen hij plaats nam in zijn zeteltje en bevel •gaf de schroef in gang te zetten, in 't pijzijn van duizenden een kruisteeken te maken... Men zag hem nooit meer te rug... Op IS Juni 1911, toen de Europeesche yliegronde begon, woonden meest al de deelnemers eerst het Heilig Misoffer bij, dat op het vliegplein opgedragen werd. Verscheidene vliegers naderden zelfs ter Heilige Tafel. Henzelfden morgend wérd luitenant Princeteau het slachtoffer van een vree- èelijk ongeluk. Hij werd verpletterd en verkoold, door het omslaan van ziin toe stel. Op zijn graf herinnerde een lid der Fransche parlementaire vliegkommis- eie, dat luitenant Princeteau steeds ge reed was om rekening te geven, zoo aan zijne overheden als aan God. En kapitein Paul Eckeman, die op 14 Mei 1912 verongelukte, schreef eenige dagen te voren aan zijne zuster, dat wan neer hij, in de hoogte, zich eenzaam ge voelde, hij godsdienstige liedereu )egon te zingen. Neen, M. Lermina, het is uit eene vermindering der godsdien«*ge gevoe- voelens dat dien hetemmoed voort spruit. De heldenmJfcd' bij kristenen is niets ongewoons, doch bij ongeloovigen is het eene zelf^aamheid en zulks laat zich gemakk-diik verstaan. Een geloo- vige weet f&L hij door de dood tot een beter levpu overgaat, terwijl de ongeloo- vige in meening is, dat door de dood alles »oor hem eindigt. Daar, en ner gen.* anders, is de opheldering van den heldenmoed te vinden. DE VOLKSSTEM De afgevaardigden stemden gisteren een wapenstilstand met- onbepaalden duur, zulks om hun toe te laten op hun gemak het bepaald vredeetractaat te be reiden en te bespreken. Rumenië vat de algemeen© demobili satie aan. Maar zoolang de kwestie van Andrinopel onopgelost blijft is het wat .vroegtijdig daarvan te gewagen. Al de mogendheden hebben nu reeds 'de noodige voetstappen tot de Porte ge daan, maar het is onzeker dat Turkije zal toegeven zelfs voor de belofte van vergoeding. De eensgezindheid der Eu ropeesche Staten houdt op bij de herzie ning van het vredestractaat en Frank rijk met Duitschland verklaren zich de vijanden van de voordracht van Ball- platz. Eens dit vraagstuk opgelost dan moet 'de diplomatie, om ten minste eene voor- loopige oplossing te vinden voor de Oos- 'terkwestie, eene oplossing treffen voor de volgende vragen 1°) De ontzetting van Andrinopel door Be Turken. 2°) Het lot der eilanden der Egeesche zee. Italië zou weigeren, zekere eilanden lerug te schenken, welke het sinds den Ïtalo-Turkschen oorlog bezette, onder voorwendsel dat die eilanden volgens het 'tractaat van Lauzanne aan Turkije moe ten gegeven worden. Italië doet, alsof het niet meer wist dat de Porte het lot 'der eilanden in handen der Grootmach ten gegeven heeft. Een verhaal uit de dagen der Commune. (32,t<3 Vervolg.) Hij zag haar reeds in höt groote atelier van den Boulevard de Clichy in een leuningstoel gezeten, hem beurtelings over zijn werk prijzende of berispende. *8 Avonds zou hij met haar naar Pome- reul gaan of Sul nice zou bij hem eenige uren komen doorbrengen. Welk een moed putte Benedict uit den titel en de Aveerdigheid van huisvader. Hij mocht dan niet meer alleen han delen en denken. Hij zou de dochter van Pomereul, welke deze hem met zooveel vertrouwen had afgestaan, .gelukkig maken, en Pomereul had zelfs geen bruidschat van hem gevraagd, zijn ar beid was hem voldoende geweest. Ja, Benedict was wel gelukkig op den avond van zijne verloving 1 Een bliksemstraal deed op eens zijn geluk in rook opgaan. De moord op Pomereul gepleegd, was hem te smartelijker, daar Benedict, die zijn vader nooit gekend had, al zijne liefde op zijn weldoener had overgedra gen, wiens familie de zijne zou worden. Hij ging naar liet huis van den koop man, en de tijding die hij er hoorde, ver dubbelde zijnen angst. Het was niet alleen het geëerde hoofd van een huis, dat door moordenaarshand gevallen was, doch degene, dien men be schuldigde van de misdaad, was zelfs de broeder van haar, die zijne vrouw zou .worden. 3°) De inrichtingen van Albanië en de begrenzing van het Zuiden. 4°) De grondeïijke en geldelijke ver goedingen welke aan Montenegro te schenken zijn voor de ontzetting van Scutari. 5°) De nauwkeurige aanduiding dei- manier waarop Servië op de Adriatische zee een uitweg zal bekomen. 6°) De geldelijke likwidatie van de Balkankrisis en voornamelijk de be paling van dit deel der Ottomansche schuld, dat aan de Balkanvolkeren zal opgedischt worden, alsmede de kwestie der oorlogschatting die door de verbon denen van gisteren aan Turkije werd ge vraagd. Dit zal in de taak der Parijzer confe rence begrepen zijn. De Oosterkwestie is echter nog niet opgelost. Sluftïensë demoraliseert. Bevel is gegeven geworden van de de mobilisatie van het Rumeensche leger te beginnen. De Rumeensche soldaten moeten naar huis gezonden wordin daar de oogsttijd nabij is. De detachementen die men van be smetting verdenkt, zullen aan den Do- nau tijdelijk opgehouden worden. Wat men tn J-ranimk zegt. De Temps na Rumenië over zijn welslagen geluk gevensebt te hebben, bespreekt de ondffteekening van den vrede van Bucharest, en verklaart dat dit tractaat 'cel beter is dan als wan neer Euroja er zich mede zou bemoeid hebben. Own-igens zal men in enkele jaren kannen bemerken welke der twee trac- 'taten het meest waarde zal hebben, of datgene, welk Macedonië verdeelt on der de volkeren die het houden of het tweede dat. Albanië tot staat opricht, door den wil der kanselarijen die het zelfs niet kennen. Voetstappen der Gezanten te Constants nopel aangaande Andrsnopel. De gezanten zijn Donderdag morgend naar Jenikeni, zomerverblijf van den groot-vizier vertrokken. Zij"werden af zonderlijk ontvangen, en drukten zich volgender wijze uit Op hevel van het gouvernement ben ik gelast aan het keizerlijk gouverne ment op stellige wijze, te herinneren het princiep door het tractaat van Londen gesteld te eerbiedigen en te behouden Te gelijkertijd hen ik veroorloofd aan U. H. te verklaren dat de groot machten ertoe geschikt zouden zijn, de voorwaarden die door het keizerlijk gouvernement als noodig beschouwd worden tot de verdediging zijner grens in aanmerking te nemen. De groot-vizier beloofde er den minis terraad over te handelen, die in den na middag bijeengeroepen werd. Turkije geeft niet toe. Uit ConstantinopelDe ministerraad heeft kennis genomen van de nota der gezanten. In de officieele kringen verklaart men dat het gouvernement's besluit van cp de kwestie van Andrinopel niet toe te geven, door de voetstappen der gezanten zelfs in niets gewijzigd is. Te Constantinopel worden er van tijd tot tijd cholera-gevallen aangestipt. T< Smyrna zou de cholera-besmetting on rustwekkend zijn. De Turksche krijgsgevangenen gemarteld. De Turksche vali van Andrinopel seint Ik was op de ondervraging van drie ontsnapte krijgsgevangen van Sta- ra-Zagara, tegenwoordig. Zij verklaar den dat zij op 24 Juli met andere Otto mansche gevangenen, in éénen marsch, zonder eten of drinken van Haskeni naar Stara-Zagora werden gebracht. Daar werden zij dan op de koer van hospitaal die met ijzerdraad omgeven was opge sloten '8 Anderendaags verzamelden zich de gendarmen, met 300 soldaten en de ge wapende bevolking en begonnen op de ongelukkigen te schieten. Deze noch tans verweerden zich op hunne manier en wierpen met seenen naar hunne aan vallers, waarna zi er toe kwamen te ont vluchten De ruiterij werf nociitans op hen af gezonden en talrjke vluchtelingen vie len onder hare kegels. Drie andere krjgsgevangen kwamen Woensdag aan ei, bebben dezelfde ver klaringen afgelegd. Het is noociig- efa diplomatisch onder zoek hierover tekenen, vooraleer men er toe kome de gporen dezer moorden te doen verdwijnen" De vali besJnit1 daaruit dat Bulgaiii een waar slachthuis voor Turksche krijgsgevangen géworden is. i Verleden nacht werd te Antwerpen, aoor een in dienst zijnde policieagent, eene ongehoorde, bandietenotreek ge pleegd. Hij die d» burgers zou moeten bewaken tegen alb aanranding, pleegde zelf eene aanrandiig op den persoon van een matroos. In eene herberg aan de kaai had hij opgemerkt dat eenmatroos van de Nord- deutscher Llovd eene schoone struisvo- gelpluim bij zich lad. Bij het heengaan van den matroos, volgde de policieagent, zekere 13., den matroos en aan het Krab benstraatje viel bi hem aan, ontnam hem de pluim en ging er mee op den loop De matroos gin£ bij de poïicie klagen en aan het opgegeven signalement wist uien dra welke voorbeeldige policieagent dit was. Natuurlijs loochent deze, maar dit belet niet datj hij ter beschikking van den procureur des konings werd op gesloten. De agent-aanrander is reeds voor de tweede maal in het policiekorps getre den, waar hij alto*s door zijne oversten als een slecht dienaar werd aanzien. Benedict kende Xaverius, doch hij verdacht hem geen oogenblik. Hij ge loofde blindelings aan liet woord van den ongelukkige. Hij stelde zich niet te vreden, hem een góeden advokaat, Leon Renaut, zijn hesten vriend, te geven, hij wijdde hem dat medelijden en die gene genheid waarvan de ongelukkigen al leen de weerde kennen. Hij had geen eerbied voor den jeugdigen speler, doch een afkeer van hem. Hij zou er toe ge komen zijn, zijn vriend te worden, maar nu men hem van vadermoord beschul digde, zag hij in hem-den ongelukkigste aller zonen, hij beschouwde hem als zijn broeder. Deze beproeving werkte beter dan tien jaren van verwijtingen hadden kunnen doen. Het scheen Benedict toe ,dai, als hij in deze omstandigheden zich aan Xaveriu9 hechtte, hij hierdoor bij Sa bine meer kon doen, dan met woorden. Men begrijpt hoe het den beeldhou wer pijnigde, dat Sabine hem, geduren de het proces van Xaverius, weigerde te zien. Haar rouw en hare ongerustheid verontschuldigden haar gedrag. Men kon-Benedict in dit-huis toch niet als vreemdeling behandelen. .Benedict be schuldigde Sabkie van ongevoeligheid en hardheid. Hij zégde bij zich zelven, dat zij dat geVoel voor hein toch nie,t be zat, die hem aan haar verbond, doch hij liet zich niet ontmoedigen, en wilde, het kostte wat het wilde, zegepralen. Daar Benedict niets voor Sabine kon doen, wijdde hij zicli geheel aan Xave rius. Hij gïng hem eiken dag bezoeken en beurde hem op al slaagde hij hier- Twee f3ocdsn. Kolonel Gody van den militairen vliegdienst, die Donderdag morgend met een passagier fond Aldershot vloog, is van eene hoogte'van 200 voet neerge stort. Gody en zijn passagier werden ge dood. In den vroegen morgend, had kolonel Gody reeds met ;rijn watertuig eene vlucht van 70 mijlen afgelegd. Sinds eene maa#d, vloog hij iederen morgend. Rond 10 ure verhief de kolonel zich de lucht met hetzelfde vliegtuig van eigen uitvinding, "en nam een dienst doende van het Egyptisch gouvernement als pasagier medé. In eenige minuten tijds had hij reeds verscheidene mijlen ver gevlogen. fv Toen het vliegtoestel op eene hoogte van 300 meters gpkómen was, plooide het tuig gansch ineen. De twee ingeze tenen werden uit .de zitplaats gerukt. Het tuig is ganscH vernield. De minister van"oorlog en de hoogere krijgsraad van het Engelsche leger heb ben aan Mevr. Góby telegrammen van rouwdeelneming gezonden men drukte ook op het genie van Goby in zake me- kanische wetenschap, en zijn moedig vooruitzicht bewezen aan de Engelsche vlieguitbreiding groote diensten. Het ministerie van oorlog heeft gansch bijzondere redens om zijnen dood te be-i treuren. Brussel. Aanhouding. - Eene die vegge, reeds 19 maal voor diefstal en dronkenschap veroordeeld, had enkele dagen geleden 't gevang verlaten, na er 4 maanden uitgeboet te hebben. Woens dag avond werd zij op de Henegouwlaan nogmaals gesnapt, toen zij van een uit stalling hemden roofde. De dievegge werd naar hare oude cel teruggebracht. in niet, toch moest het Xaverius de over tuiging geven, dat hij nog vrienden had. De bezoeken van den beeldhouwer] van Leon Renaut en van Sabine, waren de eenige verzachtingen in zijn lot. Hij sprak zeldzaam o^ér Suipice, en als hij' liet deed, was het met een soort van liaat. Daar hij zijn broeder niet begreep, be schuldigde hij heiii. Gedurende de verschrikkelijke zitting an het hof, durfde de beeldhouwer niet naast Sabine plaats nemen, die dicht bij de bank der beschuldigden zat, maar toen Xaverius veroordeeld werd, en voor de laatste maal wanhopig uitriep Ik beu onschuldig! ».,was het Benedict, die hem ondersteunde, cn de gendarmen, door dit voorval bewogen, lieten Xave rius een oogenblik vertroosten. Dienzelfden avond ging Benedict naar Leon Renaut. Gelooft gij dat Xaverius in beroep zal komen vroeg hij hem. Neen, antwoordde de advokaat, hij heeft geweigerd. Wie weet echter of een ander ge rechtshof... - Ik heb er geqne hoop meer op, mijn vriend de zaak zou voor Xaverius toch niet veranderen. Alzoo zal de ongelukkige naar de •aleien gebracht worden, tot dat hij naar eene strafkolonie wordt opgezon den Xaverius is zoo erg ongesteld,, dat men hem vooreerst, eenigen tijd in eene parijschs gevangénis zal moeten laten. Nu zullen wij gaan beproeven om gratie 1Diefstal. De werkman Jan B..., wonend St-Martenstraat te Molenheek, had Woensdag* avond een stootwagen al leen laten staan voor een magazijn van den Leuvenschen weg, waar hij koop waren moest afleveren. Op den Elsene- steenweg bij een handelaar gekomen, stelde hij vast dat verscheidene pakjes, voor een honderdtal franken stalen be vattend, van zijn wagen waren verdwe nen. Aanklacht werd door hem inge diend. Rijtuigongeval. Aan den Vlaam- öchen Schouwburg werd Woensdag avond de 55-jarige arbeider F. Verlaet, wonend Aanvullingstraat; door een auto omgeworpen en een viertal meters ver medegesleept. Verlaet werd zwaar ver wond aan beenen, armen en schedel en in zorgwekkenden toestand naar Sint- Jansgasthuis vervoerd. Een onderzoek werd ingesteld, om de verantwoorde lijkheid vast to stellen. Gevaarlijk speelgoed. Vrouw V., wonende Lesbroussartstraat, daalde Woensdag avond naar den kelder en liet haar 5-jarig zoontje tijdelijk alleen in de keuken. Deze speelde met solferstek jes en deelde weldra het vuur mede aau zijne kleederen. Op zijn hulpgeroep snel de de moeder toe, die het knaapje in een dik kleedingstuk wikkelde en alzoo erin gelukte de ylammen uit te dooven. Het kind was niettemin reeds erg verbrand. Zware dievegge. De rechterlijke policie heeft Donderdag eene dievegge aangehouden, die maar de kleinigheid weegt van 110 kilos Toen zij geknipt, werd, had zij op een tram, in de Blaes- straat, den geldbeugel eener dame ge stolen. Het is een genaamde Hort. H..., 44 jaar oud, moeder van zes kinderen en wonende Molenbeekstraat, te Laeken De dievegge werd ter beschikking van 't gerecht opgesloten. Zij bekende dat zij eenige dagen gele den ook nog een anderen geldbeugel ge robberd had, ten nadeele eener dame. Etterbeek. Drie personen door hon den gebeten. Alfons V..., wonende Klein Oefeningsplein, werd Woensdag avond op den koer zijner woonst door de wachthond in de hand en in het been gebeten. Een vinger werd schier afge rukt. Dr Derey heeft den jongeling ver zorgd. De hond wordt bewaakt, doch men denkt dat hij door geene razernij is aangedaan. Denzelfden avond werd Mej. Marie C., op haar buitengoed, door een grooien trekhond tot tweemaal toe gebeten. Dr Deridder verpleegde het slachtoffer. Eene klacht werd bij de politie ingediend en de hond wordt onderzocht. Nog denzelfden avond, speelde het 3- jarig knaapje, Jan P..., in de ouderlijke wouing, Koninklijke Jachtlaan, met den hend van den huize. Eensklaps beet het dier in de hand van het kind. Dr De- ridder verzorgde insgelijks dit kind. De beet is niet gevaarlijk. Eesie goeds sr.efcl zal altijd plaats vinden, indien zij haren koffie maakt met de Chicorei der Trappisten Vincart. 1500 Y Sint-Gillis. Gestolen goed aange slagen. De policie heeft Donderdag morgend bij eene opkoopster eene groote hoeveelheid koepons zijde en andere voorwerpen aangeslagen. Al deze voor werpen, die naar het polieiebureel der Koolmarkt overgebracht werden, komen voort, van diefstal. Verscheidene aan houdingen zijn dreigend. Anderlocht. Hevige brand. Don derdag, kort na den middag, werden de pompiers verwittigd dat een hevige brand was uitgebroken in de Konink lijke Kaarsenfabriek op den Bergen- schen steenweg. Onmiddellijk snelden zij ter plaats. Het vuur woedde in een groot gebouw, van 1500 vierkante me ters oppervlakte, dat tot paraffinemaga- zijn dient. De vlammen, die er, ten ge volge van de licht ontvlambare stoffen, eene rasse uitbreiding hadden genomen, hadden het gebouw in een vuurpoel ver anderd. Dit gebouw, op den koer der- fabriek gelegen, geeft uit in de Trans- 8 AÜ&USTUS 1913 voor hem te verkrijgen. De grootste helft der menschen gelooft, dat hij een onschuldig slachtoffer is. Hij is veroor deeld, doch men kan zijne straf verzach ten. Terwijl gij u hiermede bezig houdt, Leon, zal ik mijn best doen Sabine te zien. Houd moed zegde Renaut. Gij vreest eene afwijzing niet waar? vroeg hem Benedict. Mejuffrouw Pomereul is een engel zegde de advokaat. Doch ik vrees, dat zij u zal weigeren, ten einde u geen deel genoot in hare smarten te maken. Ach zegde Benedict, zij zal zoo wreed niet zijn. Wie zegt u, dat zij minder lijdt dan gij Uwe ongerustheid stemt met mijn angst overeen, daarom wil ik dadelijk mijn lot kennen. Vaarwel, Leon, nog dezen avond zal ik weten of de slag, die Xaverius getroffen heeft, ook mij treft. De beeldhouwer nam afscheid en ging naar het huis van Pomereul. Het kon omstreeks acht ure in den avond zijn. In de Chaussée d'Antln was geen enkel venster verlichtdit zoo groot en rijk huis scheen onbewoond te zijn. Benedict vroeg of mejuffrouw Pome reul thuis was en op het bevestigend ant woord van den portier, klom bij naar de eerste verdieping. Baptist deed open. Toen de jongeling den bediende verzocht zijne meesteres te vragen of zij hem kon ontvangen, j schudde de oude bediende het hoofd. vaalstraat. Hierdoor konden de pom piers langs verscheidene kanten gena ken.Enkele stonden later kwamen stroo men water op den vuurpoel neer. Naast het brandend gebouw bevond zicli een stearinemagaziju, insgelijks zeer groot, waarin op zeker oogenblik het vuur ins gelijks begon. Doch men waakte en na' eenige minuten werkens was het gevaar, geweken. De vlammen woedden dan nog eenigen' tijd in het paraffinemagazijn, doch ver slapten weldra en doofden uit. Om 2 ure konden de pompiers naar hunne kazerne terügkeeren. De schade is aanzienlijk. Men weet niet hoe het vuur ontstaan is. De policie heeft een onderzoek ingesteld. Sisite-Fleneldö. Het drama. Os car Decoster, het slachtoffer van het drama op bet gehucht Wiesebeke, te Sinte-Renelde, bevindt zich in het Ste- Elisabethgasthuis, te Ukkel. Zijn toe stand is volkomen wanhopig. Elk oogen* blik verwacht men zijn overlijden. Temweil. Verboden wild. De overste der brigade van de St-Hui- brechtsclub en een zijner agenten, ont dekten Woensdag in een spijshuis, te Tervuren, eene bil van een reebok ge reed om opgediend te wordenDe over treder der jachtwet verklaarde het wild ontvangen to hebben van B..., geken- den wildstrooper. Deze bekende den zee- bok geschoten te hebben in het kapucie- nenbosch. Proces-verbaal werd opge steld ten laste van den wildstrooper, van zijne dochter, die het wild naar den pa troon van het spijshuis had gedragen, en ton laste van den spijshuishouder. L©15 ven. Trein ontriggeld. Woensdag is alhier, niet verre van de statie, een trein ontspoord. Dadelijk was de statieoverste met het beschikbare per soneel ter plaatö om de noodige werken uit te voeren. De expresstrein, komende van Maestricht, was op 200 tot 300 me ters van de statie gekomen, toen van het voorlaatste rijtuig, een waggon 3° klas, eene as brak dit had voor gevolg dat het rijtuig ontspoorde en omkantelde. De inzittende reizigers werden natuur lijk door malkaar geslingerd, doch de trein stopte tamelijk spoedig. De reizi gers konden langs de vensters klauteren eu alzoo uit den omgekantelden waggon geraken. Er werd niemand gekwetst. Het verkeer werd niet onderbroken, daar op die plaats verscheidene sporen lig gen. Tweebeek. Belangrijke diefstal, —t Kwaaddoeners zijn, tijdens zijne afwe zigheid, in de woning gedrongen van den heer J.-B. Paternotte en hebben die leeggeplunderd. Eene som van 300 fr, werd gestolen. De rijkswacht heeft eea onderzoek ingesteld. de oflicieolo vrachtbrieven, vereischt door de laatste wet op den alkool. Wetteren. Diefstal. Gisteren' voormiddag, bij klaren dag, is een dief- stol gepleegd bij de Weduwe Pieter De Bruycker, ter wijk Vantegem. De onbe kende dieven die met de ligging van het gansche huis goed bekend moeten ge weest zijn, zijn langs de achterdeur, welke losstond binnengedrongen, heb ben uit eene naburige kamer de sleutels genomen en zijn dan in de keuken ge-* drongen alwaar ze de kas open deden' en eene som van 200 franks die er in lag gestolen hebben. De bewoners waren naar bet veld gaan werken en het was enkel rond den middag, bij het terug thuiskomen, dat ze het schof der kas za gen openstaan en aldus onmiddellijk de diefstal bestatigden. Men heeft niet de minste vermoedens en de geburen hebben niets verdachts bemerkt. Het gestolen geld waren de zuur gewonnen spaarpenningen der wed. de Bruycker. De politie heeft de zaak in handen. Een naarstig onderzoek is ge« opend Been gebroken. Gisteren was de knecht van voerman Henri Huycke,, zekeren, Gustaaf Frui-, met den wagen uitgereden, toen hij eensklaps een slag -Ik geloof het niet, mijnheer, zegdeJ hij, de toestand van mejuffrouw veront rust mij. Zij weent en spreekt niet. Zijl schijnt alle krachten ingespannen te hebben om zich goed te houden. Maan zij schijnt ook ongevoelig te zijn men* zou haar voor een wandelend spook aan zien... Dat komt er niet op aan, Baptist,» ik moet haar spreken. De oude bediende schikte zicli er in hij deed de deur van het salon voor Be nedict open en ging naar de kamer van Sabine. Het meisje was in een grooten fau teuil gezeten, las oplettend de «Navol ging van Christus en scheen er moed in te zoeken om haar kruis te dragen. Zij was in het zwart gekleed, met han gende haren, doch goed in orde haar aangezicht was wit als ivoor, en rr lag eene droeve uitdrukking op Sabine scheen een levend afbeeldsel der smart. Toen zij den naam van den beeldhou wer hoorde, stoud zij on en deed een toe ken met de hand, alsof zij hem wilde verbieden hare kamer binnen te treden doch zich plotselings bezinnende, zegde zij zacht Dat is misschien heter Zich tot Baptist wendende, zegde zij luid Ik wacht M. Fougerais in het groote salon. De kamerdienaar giug heen. Toen Sabine weer alleen was, knielde! zij op haar bidetoel neêr. (Wordt voortgezet.)]

De Volksstem | 1913 | | pagina 2