BROEDER en PRIESTER Bs Wereldtentoonstelling 2 Het bloedig drama Nieu wsberichien «ene eerste maal voldoening van wege {Montenegro. Binnen 't kort zal de inzege ning van Let kruis, dat op liet graf van Pater Palio zal opgericht worden plaats grijpen. Het Russlsch-Fransch geschil aangaande Cavaila. De Novoie Vremia schrijft dat do in lichting volgens dewelke Rusland nooit Frankrijks hulp zou ingeroepen hebben aan- gaando do Cavalla-kweslie, een dringende verklaring noodig heeft want, in Rusland is men zeer licht geraakt in de kwesties dio de ^Overeenkomst aanbelangen. Het dagblad zegt dat men in Rusland nog immor overtuigd was dat Frankrijk do oor zaak is dat Rusland's poging op een sisser witliép, maar nu logenstraft men deze eerste tijding. Waar is dan do waarheid vraagt de Novoie Vremia Wij drukken er in naam van Rusland op aan, opdat M. Sasonof zich verklare, anders zullon wij aannemen dat ïluslands mislukken eenvoudig hot gevolg is der moorddadige nalatigheid der Russische diplomatische fonctionnarisson. van lECïgjöaaJkDiK'Sfcliei Nadere bijzonderheden Wij meldden gisteren reeds dat te Eigen- brakol een moorddadig tweegevecht had plaats gehad, tusscheu twee landbouwers, die zich een doodelijken haat toegezworen hadden. Uit bet onderzoek, door de gondarmon in gesteld, is thans geblokon, dat beiden go- trollen zijn door een derden persoon. Ziehier hoe de feilen zich volgens de ver klaring van getuigen voorgedaan hebben Adriaan B.., 45 jaar oud. Oskar De W..,; 33 jaar oud en Camiel C.., 27 jaar oud, alle drie uit Vlaanderen afkomstig, werkten op de hoeven in deu omtrek van Eigenbrakel. einds lang leefde de eerste in voote mei do twee anderen. Zondag namiddag ontmoetten zij elkander In eene herberg van de wijk de Kluizenaar on al spoedig weid er getwist. B... verliet kort nadien do herberg, achtervolgd door de twee anderen. C... die eene pik droeg, bracht cr B... zulkon geweldigen slag medo toe, dat do stool doorbrak. B... groep een stuk van den steel en verdedigde zich zoo goed hij Icon. Alsdan trok Do W... zijn mos en bracht er B... een steek in den arm mede toe. Daar B... echter een zeer sterke kerel is, gelukte hij or in Do W... hot mes tc ontrukken en ging dan als een razendo de beide mannen to lijve. Toen zij beiden geen teeken van leven meer gaven, nam B... do vlucht en ging zich in de bosschen verbergen. Oskar De W... had opgehouden te loven toen men Lom vond. De toestand van G... is hopeloos. B... word door de gendarmen in het bosch aangehouden on onder good geleido naar liet govang van Nijvel overgebracht. Hel parket is ter plaats geweest en heeft do stukken van de pik, alsook het mes van L)e W... aangeslagen. TE GENT De beweging Een groot getal reizigers, komende van alle kanten van hot land en zelfs uit Frank rijk. waren Zondag te Gent afgestapt. Aan de St-Pieterslatie zijn 28.000reizigers afgestapt. Uit Frankrijk zijn vier bijzondere treinen aangekomen Parijs, Sons, Amiens en Ouchy. Aan de uitgangen werden bijna 6000 rois- kaarten afgenomen, komende langs de lijn Brussel 3200 uil de richting van Frankrijk; 2800 uit Antworpon 3000 van Luik 1000 van do Jijn van Bergen en 6800 £van 'sGra- Een verhaal uit de dagen der Commune. (35,t0 Vervolg.)' Hij rekende op dien bijval om zijne nieuwe huishouding te beginnen. Hij hoopte, dat het gouvernement zijn werk zou aankoopen. Had hij eenmaal dien bijval, dan zou hij spoedig fortuin be zitten. Niet die fortuin, waaraan de mee- cte men8chen zooveel weerde hechten, idaar zij hun de gelegenheid geeft dwaze uitspattingen, zwelgerijen en andere ge noegens, die het genie verzwakken, te ikunnen genieten maar de fotuin, waar aan men met mate geniet, die tevreden heid schenkt en niet tot misbruiken leidt. Zou het werkelijk geen voorrecht mo gen heeten, Sabine gelukkig in dezen yreedzamen kring te zien, en tot zich zei ven te kunnen zeggen, dat men zijn gemeenschappelijk geluk niet te danken had aan de verwoestende ideeën, aan den dienst van het goud om het goud, aan de .vleierij van de grillen, de willekeur en 'de bedorvenheid van de groote menigte? Inderdaad, het was eervol zich ter stond onder de echte kunstenaars gere kend te zien, zonder schuldig te zijn aan 'de slaafschheid, die vleierij, ja, zelfs aan de laagheid, door zoovele anderen ge bruikt om zich de gewenschte positie te ycrsch aften. Welnu, juist op den tijd, dat de be looning eener jeugd in studie doorge- venbrakel, Ronse en Blaton. Daarenboven waren er 2000 societairen uit Thienon. In de Zuidstatie zijn tien bijzondere treinen aangekomen uil Brussel,Antwerpen,Namen, Brugge, Ronse en Kortemarck, die 22.000 reizigers hebben vervoerd. In do Dampoortstalie werden 6000 reis kaarten afgenomen. Men schat dat hot getal bezookors van Zondag in de Tentoonstelling meer dan 130.000 overtreft. Brussel. Diefstallen. Ongekende dieven zijn bij middel van valsche sleutels in do woning gedrongen van Mev. L..., Sleu- telslraat. Do schurken wierpen er alles over hoop en trokken er dan van door, eene naai- machien, juweolen. en andere voorwerpen van w.aarde medenemende. In de Glasblazerssteeg drongen dievon in den stal van M. F..., en stolen or al do har- na ssuren. Men heeft niet het minste spoor der die von. Erg tramongéluk. In de Stevens- straat, werd Mev. Thoresia T..., 58 jaar oud, wonende St. Jacobsstoog, door een tram verrast en omvergeworpen. De onge lukkige werd opgenomen met gebroken schouder en erge wonden aan het hoofd. Zij werd naar hot gasthuis overgebracht, waar haar toestand als zeer gevaarlijk geoordeeld werd. Uit hot onderzoek is gebleken, dat liet on geluk te wijten is aan do onvoorzichtigheid van het slachtoffer. Een rijicielongeluh. Het Gjarig knaapje Albert Foley, wonende Odonstraat, to Anderlecht, tverd in de Nieuwstraat, door don beenhouwers-ast Karei Do Jongh, die por rijwiol kwam afgeredcD, omvergewor pen. Do arme kleine word hot voorhoofd- heen gebroken en in hopeloozen toestand naar het gasthuis overgebracht. Laffe aanranding. Gisteren avond werd Mej. C..., van St. Gilles, toen zij langs do Plerenstraat ging, aangerand door eon gevreesde kwaaddoener, bijgenaamd Cassis. Dezo wildo dat het meisje hem zou vergezel len. Hot meisje werd vreeselijk geslagen. Op haar hulpgeroep snelden policioagonlen toe en do dader nam do vlucht. IIij kon niet aangehouden worden. Het slachtoffer moest door een geneesheer vorzorgd worden. Stoutmoedige inbraken. Maandag morgond, stelde Mov. St.., Nieuwlandstraat, vast, dat hare kamers opengebroken en doorsnuffeld waren. Een pak obiigatiën en eene som van ongeveer duizend frank waren verdwenen. Een inwoner der Groot-Eiland- slraat; die van de diefte verdacht wordt, is aangehouden en opgesloten. Toon mad. van L..., herbergierster, wonende Ophemslraat, rond 11 ure 's avonds den trap opsteeg, werd zij bijna omver ge- loopen door eenën onbekondo, die onmiddel lijk de straat opvluchtte. liet was een in breker, die op do kamer van mad. Van L..., godrongon was en reeds een meubel had opengebroken. Do onverwachte komst van de herbergierster dreof hem op do vlucht. Oneerlijke bediende. Een jonge be diende van een handelaar in koloniale waren, dio over eenige dagen gevlucht was, na ten nadeelo zijner meesters eene nog al belang rijke som geld gestolen te hebben, is zich Maandag op het policiebureel gaan gevan gen goven. Gevaarlijke gast geknipt. Do rech terlijke policie heeft Zondag avond een bokser aangehouden. Joris Piriou, bijge naamd Jojo, tegen wieu een aanhoudings mandaat bestond voor diefstal. Do kerel werd in het gevang van Vorst opgesloten. Wanhopige daad. De eclitgenoolen F., wonende Oude Graar.marktjdaals, had den zich Zondag naar Antwerpen begeven, en gelastten hun 23jarige zoon op het huis tewaken. Dezo sloot zich legen den avond in een vertrok van het gelijkvloers, opende de vierbekken van een ga/luchter en wachtte bracht, daar was, dat het geluk en het succes beiden den jongeling toelachten, juist nu wierp zich de smart, als op eene prooi, op hem neer en verscheurde hem het hart. Zij, met wie zijne gedachten zich voortdurend hadden bezig gehouden, zij, op wier vreugde hij rekende, zij die hem toegezegd waa, trok plotselings hare baud uit de zijne terug en bekende, dat ?ij hem vroeger slechts tot echtgenoot verkoos om aan het verlangen van haar vader te voldoen. Overstelpt door de smart, bleef Bene dict gedurende drie dagen thuis. Hij werkte niet meer, hij dacht niet meer. Onophoudelijk voerden hem zijne gedachten tot het jonge meisje terug, dat hem zoo koel had afgewezen. Dik wijls poogde hij zich zelf te overtuigen, dat zij, met zoo te handelen, aan een plicht van opoffering gehoorzaamde, dat zij, zoowel als hij, verdriet had over eene scheiding, door de veroordeeling van Xaverius noodzakelijk geworden. Dan stond hem haar onschuldige glim lach op den avond der verloving voor den geest de reine vreugde die hare wangen deed kleuren. Hij hoorde hare trillende stem, toen zij de Hymne van Haydn -a zong hij vond haar weer, die hij verlangd, bemind en vereerd had, se dert hij zijn hart voelde kloppen. Op die oogeublikken van hoop volgde echter weer eene diepe neerslachtigheid. Sulpice had Benedict niets gezegd om hem te troosten en geduld te leeren oefe nen. Gelooide ook hij dan, dat zijne zus ter hem nooit bemind had? Hij liet niemand bij zich' toe, sloot DE VOLKSSTEM den dood af. Toen de ouders 's avonds thuis kwamen, vonden zij nog enkel het lijk van hunnofi zoon. Men weet niet wat den jonge ling kan aangezet hebben, een eindo te stol len aan zijn leven. Een tojndief. De politie heeft Maandag zekeren B..., aangehouden, dio sedert dertien jaar do bijzonderston kelder gast was van een dor grootste hotels der hoofdstad. B..., wordt beschuldigd voor 200.000 frank wijn ontvreemd te hebben ten nadeele van liet liuis, waartoe hij be- hoordo. Hij is getrouwd en vader van twee kinderen. Over eenigen tijd deed hij zich eene prachtige villa houwen, welke 120.000 frank kóstte. M. B..., protesteert tegen de feiten, die hem ten laste worden gelogd. Hij beweert dat de wijn ontvreemd werd door liet personeel, dat onder zijne bevelen stond. Hij beleent nochtans eeno som van 33.000 frank achtergehouden te hebben, voortkomend van leveringen aanbijzonderon gedaan. De onderzoeksrechter heeft een expert aangesteld om ;de boeken van B..., te onderzoekon. Eene.huiszoeking is in zijne woning en in die van leden zijner familie gedaan. Maar ja, buurvrouw, miin koffie is al tijd goed, want ik eisch den naam Vin- cart Fils, op mijne pakken Chicorei der Trappisten. 1500 Elsene. Eerlijk duurt het langst. Een werkman van het staaatsspoor in de Luxemburgstalie, vond Zondag morgend op de kaai oen bankbriefje van 50 fr. Hij ver telde zulks aan een kameraad en slak hot biljet in dezes bijwezen in eenen koffer, in de statie. De kameraad d.eoldo hot nieuws mede aan een derde, die het bankbriefje stal en het met den tweede verdeelde. Do bezitters van liet geld gingen op zwier. De vinder diende eene aanklacht in bij de policie en Maandag morgend word bij de twee drinkebroers huis zoeking gedaan. De policie vond nog slechts eenig klein geld, zijnde het overschot van de gestolone 50 fr. Do vinder werd uit de slatio doorgezonden en de twee anderen verloren insgelijks hunne bediening. Hij die de koffer openbrak zal vervolgd worden voor diefstal de vinder on zijn ka meraad zullen met het gerecht af te rekenen hebben, wegens verheling. Etterbeek. Overiydcn. Zondagavond werd Mev. Van der K.., 53 jaar oud, wo nende Eeuwfeeslstraat, door een huurrijtuig omvergeworpen en overreden. Do arme vrouw werd erg gekwpUt en moest naar het gasthuis overgebracht" worden. Een onderzoek is geopend. De diefstallen in de statie. Een sta- tiebediende stolde Maandag morgend vast, dat een wagon haver opengebroken was. Een kort onderzoek liet toe waar te nemen, dat er aan de lading 700 kilos haver ontbra ken. De dieven moeten met vorscheidenen geweest zijn en zich van eon gespan bediend iiebbon. Schaarbeek. Hevig gevecht. Vorlo- don nacht, rond 1 uur,ontstond op de Lieds plaats lusschon een twintigtal nachtraven, een verwoed gevocht. De policieagent De- tournay, wildo de vechters scheiden, doch allen vielen den ordehandhaver op hot lijf, die nogal erg toegetakeld werd. De agent trok zijn sabel en begon er onder te kerven, doch moest voor do overmacht zwichten. Een burger die den .agent wilde ter hulp komen, ontving oen messteek boven het linkeroog. liet gevocht word verwoed voortgezet totdat eindelijk een viertal agen ten toesnelden en de vechters op do vlucht droven. Drio kerels bloven nochtans in handen der policie en werden naar liet policiebureel geleid. St. Jans-Molenbeek Schielijk gestor ven M. Hankar wonende te Anderlecht begaf zich Zondag morgend, bij zij non broe der, te St. Jans Molenboek, om met hein lo vertrekken naar do Tentoonstelling van Gent. In do Runsforlslraat werd hij plotse ling ongesteld en zakte ineen. Toen men zich op met zijne smart en liet zijn hart en zijn geest beiden door haar overmees teren. Te gelijk met zijne verwachtin gen bezweek al zijne kracht. De jonge ling, die den vorigen avond nog in 3taat was groote en verheven plannen tot uit voering te brengen, voelde zich eens klaps tot alles onbekwaam. Het scheen hem toe, dat zijne eerzucht zoowel als zijn geluk ten grave daalde. De roem, welks hooge vlucht liij na staarde, viel met verbrijzelde vleugelen uit de hoogere sferen neer en Benedict vroeg zich zeiven af, of de kunstenaar de wanhoop van den mensch zou over leven. De standbeelden in het werkhuis wer den met groene behangsels bedekt de boetseer-klei werd hard in de bakken de banken, waarop de busten stonden, werden met een laag verdroogde klei be dekt. Weldra was dit yertrek, waarin alles getuigde van leven, arbeid en kracht, in een soort van graf herschapen, terwijl Benedict er zelfs niet meer aan dacht, het te openen. De jongeling hoopte zelfs, dat de dood hem mocht toeroepfen te midden zijner onvoltooide werken, en dat de groep, door hem gebeiteld, zijn grafgesteente mocht worden. Acht dagen, nadat Sabine met een en kel woord het hart van Benedict Fouge- rais had gebroken, bracht men den jon geling een brief, die het zegel van het ministerie droeg. Verstrooid maakte hij hem open. Ter wijl hij echter den inhoud las, namen zijn gelaatstrekken een andere plooi hem opnam, stelde men vast dat hij opge houden had to leven. Volgens hot onderzoek van een dokter, is hot overlijden toe te schrijven aan eene hartaderbreuk. St. GillisTwee knaapjes verdicenen De policio heeft Maandag in alle richtingen de persoonbeschrijving gestuurd van twee knapen, Leon Sommeville, 13 jaar oud en Emiel Stonier, 14 jaar, wonende de eerste in, do Coenraetslraat en de tweede in de Munchenstraat. Deze twee kinderen hebben Zaterdag avond de ouderlijke woning verlaten en zijn tot hiertoe nog niet teruggekeerd. St-Joost-ten-Noode. Zinneloos geioor- den. Zondag avond, terwijl talrijke klan ten zich in huis bevonden, werd de her bergier Julien C..,wonendeSt-Lazarusstraat, plotseling zinneloos. Al wat op don toog stond,smeet hij op den muur aan stukken. Eenige oogeublikken later, poogde C... zich te zolfmoordon. De policie werd verwittigd en leidde den zinnelooze naar de bijzondere afdeeling van hot St-Jans gasthuis. Leuven Schielijke dood in een trein M. Leonard, postmeester, te Turnhout, koerde van eono reis naar Brussel weer. To Leuven moest hij van trein veranderen.Daar de trein van Brussel eenige minuten vertra ging onderging begon M.Leonard te loopen. Hij bereikte buiten adem don trein van Turnhout. Nauwelijks had men de stalio van Leuven verlaten, of de reiziger gevoelde zich onge steld en stierf eenige stonden later. Te Aarschot aangekomen, werd liet lijk van don overledene naar het gasthuis dezer stad overgebracht, M. Leonard was geboren te Tongeron en 58 jaar oud. Cortenb8rg liet vreeselijk ongeluk Gisteren morgend is het-parket van Brussel alhier afgestapt orn een onderzoek te doen over hel schrikkelijk motocyclelongeluk dat aan do Twee Huizon plaats had. Twee wetsdokloors zijn in het St. Jansgasthuis. M. Garliergaan onderzoeken, de overleven de van hel ongeluk en hebben ook bel lijk van M. Mars beschouwd. Het gespan dal het ongeluk veroorzaakt heeft, is tot hiertoe nog niet weergevonden. Brugge. Brand in de gasfabriek. Maandag morgend rond 10 ure, had in do werkhuizen dar gasfabriek, Scheepsdaelo, eene ontploffing plaats, die eon begin van hi and veroorzaakte, door het springen eener huis, niet verre van den gaskotel. Een werkman werd erg verbrand en moest na lor plaats de eerste zorgen te bobben ont vangen, in eene draagbaar naar zijne woning overgebracht worden. Do brandweer werd verwittigd en. eenige pompiers konden hot begin van brand uitdooven. Do schade is weinig aanzienlijk. Eek©. Laffe schurkenstreek. Zon dag morgend, rond 10 ure, kwam oon on bekende kerol in de herberg van Evarist De Keukclare. De vrouw was alleen thuis; de man en de kinderen waren naar de mis en niemand bevond zich in de herberg. De kerel vroeg een glas hier; zoodra de vrouw beneden was, grendelde de schelm do kelderdeur en begon onmiddelijk het huis te doorzoeken en al de laden der meubelen te doorsnuffelen. Uit eene kas robberde hij 1800 fr. en giug ermee op de vlucht. De vrouw riep om hulp, doch werd maar verlost wanneer de huisgenoten thuis kwa aien. Dadelijk stelde men den diefstal vast; de gondarmorie van De Pin te stelde een on derzoek in. De vrouw heeft de persoonhe- schrijving van den handiet, die zij voor een rondleurder aanzag, opgegoven. Do schelm is tot hiertoe niet gekend. Gent. Gevallen. Zondag avond, rond lluro45m. heeft Karei Vermeulen, oud 72 jaar, een val gedaan op den trap aan het St-Pielersplein. Hij werd erg gekwetst aan het hoofd. Een doktor vorzorgdo hem ter plaats. Diefte. Zondag morgend werd de aan een snelle blijdschap teekende zich op zijne trekken. De minister berichtte hem, dat het gouvernement zijne groep wilde aankoo pen en vroeg hem tot welken prijs hij zo wilde afstaan daarop volgde de mede- deeling, dat de regeering, om een kun stenaar aaü te moedigen, wiens eerste lingen een zoo schitterende toekomst be loofden, hem eene belangrijke opdracht toevertrouwde. Het gold het verveerai- gen eener groep, die Hylas voorstelde, door de Nimfen meêgevoerd deze groep was bestemd tot versiering eener monu mentale fontein. Ziedaar, zegde Benedict met een bitteren lach, daar is het succes, het geld, de roem Waartoe dient het, ik heb- niemand meer, wieu ik dat alles kan aanbieden. Hij wierp den brief op de tafel en gaf zich opnieuw aan sombere gedachten over. Een ogenblik later hoorde hij schel len. Sedert acht dagen had hij Beppo, zijn huisknecht, een jongen Italiaan, die het atelier in orde hield en als model van de lazzaroni en de' piffari poseerde, last gegeven, om de bezoekers te zeggen, dat zijn meester ongesteld was en niemand ontving. Meestal liet men, zonder verder aan te dringen, een visictkaartje achter, met de belofte van terug te komen. Ditmaal echter bleef de vriend, die naar Benedict vroeg, hardnekkig aan dringen, hij sprak luid, mishandelde zelfs Beppo, die een kreet van schrik uit stiet en zich voor de deur van het atelier plaatste. 13 AUGUSTUS 1913 politic verwittigd dat jonge kerels in eene herberg der Vorbindingsstraot twee zakken hadden achtergelaten, inhoudende 60 kilos varkonsvleesch, waarschijnlijk van diefte voortkomende. Do zakken zijn aan de policie ter hand go- stold en een onderzoek werd ingesteld. St. Amandsberg Rjioielongeval Eon persoon werd Zondag avond omgewor pen door eon wielrijder in de Lourdestraat, en kwetste zich nog al erg aan het hoofd. Hij werd aldaar in een huis verzorgd. De wielrijder trok er van onder zonder naar zijn slachtoffer om to zien. Bernard De Waegeti- maecker, wonende te Ledeberg, wilde don w ielrijder tegenhouden doch w erd dit door eon andere persoon belet. Zelfs kreeg hij verscheidene vuistslagen en zijn lioed werd aan stukken gelrokken. De wielrijder on de vechter zijn gekond. Ktoajongenstreken In do Prins Alberlslraat waren Zondag namiddag eenige kleine gasten aan 't spelen met fosfoorkens op een korenveld van M. Bruno Clauwaert, wonende Dendermondschen steenweg. Een mandel koren werd door deze gasten in brand gestoken. Gelukkig konden eenige voorbijgangers het vuur uitdoven zonder dat het verdere schado berokkende. Gevallen Maandag morgend rond 7 1/2 ure, kwam een wielrijder langs den Antwerpschen steenweg gereden. Met over eenen bond te rijden sluikto hij ten gronde. De man die enkele dagen hot hospitaal verlaten had klaagt over inwendige pijnen. Lokeren. Kind aangerand. Twee haarsnijders die Maandag namiddag in het veld wandelden, zagen op de wijk Hillaere, een kerel dio een meisje, slechts 7 jaar oud, medelokte. Zij volgden hom op on betrapten hem op zeer erge feiten. Do haarsnijders herkenden don aanrander en verlosten het slachtoffer. De ouders van het kind werden verwittigd on legden eene klacht neder. De kerol is Dinsdag door de policie onder- hoord geworden. Hij deed bekentenissen. Het parket wordt verwacht, Overmeire. Ongeval. R. V..., uit do Kerkstraat komende, werd Zondag avond door den tram omvergeworpen en aan het hoofd gekwetst. Een geneesheer heeft hem verzorgd. Zele. Ongeval. Zondag was de gilde van den Ouderlingen Bijstand naar do Ten toonstelling van Gont geweest. Bij het heen rijden stond de tram, aan al de tusschensta- tien. Bij het terugkeeren reed bij sommige halton voorbij. Een landbouwer van de wijk Wezepoel, wilde op den Kouter van den tram springen. Hij werd ten gronde geslingerdj enj erg ge* kwetst aan het aangezicht. Lede. Laffe aanrandingMaandag namiddag kwam een dronken kerel op het hof van Mevrouw Cyriei Genevois, Helder- gemscheslraat,. om fruit te koopen. Daar olies verkocht was, maakte de dronkaard zich kwaad, mishandelde do 73jurige Karol Dhaeso, die ook op het hof woont en bracht hem ten slotte verscheidene messteken too. Door liet mes te willen afweren, werd da arme ouderling ook bijna den linkerduim af gesneden. Eene klacht is tegen den laffen aanrander neergelegd. Vertien dagen geleden was li ij ook op het hof gedrongen en dan had Dhaese hem bij middel van revolverschoten, van het hof moeten jagen. Nog eene aanranding. Een ge naamde Seraffen Verhoeven, werd hier Maan dag namiddag, op de wijk Speeckaert, aan gerand en erg geslagen, zoodat hij in de woning zijner zuster moest binnenvluchten. Eoiie klacht Is ingediend. Gevecht. Maandag was het Lier re vue vcor do oud-soldaten en daar werd als naar gewoonte fel op gedronken. Op de wijk Overimpe werd er lusschon verscheidene personen erg gevochten. De genaamden Jo zef B..., en Karei V..., zijn erg mishandeld geworden, door een oud soldaat, die onge twijfeld dacht dat hij zich inde Balkanen bevond. De bezoeker greep Beppo aan en wierp hem tegen den muur met eene gemakke lijkheid, waarmeê hij het een elastieken bal zou gedaan hebben, opende de deur van bet atelier en trad op Benedict toe. Voor mij zijt ge wel te spréken, zegde hij, terwijl hij den beeldhouwer bij de hand vatte. Lionelriep Benedict. Op treurigen toon voegde hij er bij*. Helaas de vreugde van mijn leven is verdwenen Ik ken zulk een toestand bij ender vinding, sprak de schilder neigingen die veranderen, handen die verbroken worden, droombeelden die in rook ver vliegen "Wij allen ondervinden iets der gelijks De beproevingen van het leven drukken ons neer wij hebben het recht niet ons geheel door dezelfde te laten overmeesteren. O ik had dit wel ver wacht Het proces van Xaverius Pome- reul moest vroegere plannen in duigen werpen. Gij kondt geen meisje huwen wier broeder tot de galeien veroordeeld werd. Gii bedriegt u, Lionel, Sabine bleef in mijne oogen vrij van elke smet; ik, die aan de onschuld geloof van Xaverius, wenschtc zijne zuster als vrouw. En dat na de veroordeeling? Vooral na dit ongeluk... Dat is heldhaftig, zeide Lionel, maar het is dwaas Welnu! Sabine heeft mij afgewe zen. Waarlijkzeide Lionel, dat is een edel meisje Sabine breekt eene bcilige belofte. (Wordt yportgezet,}

De Volksstem | 1913 | | pagina 2