BROEDER en PRIESTER Een oproer ia Somalilanfl De dramas der ellende Nieuwsberichten men gezonden hebben ten einde ze ook tot opstand te brengen. De NSaSSssorsn verzetten zich. De Correspondance Albanaise deelt volgende inlichting mede De hoofden der stammen Hoti en Grnda zijn op nieuw bij de internationale kom mi «sip gegaan om zich tegen den afstand van hun grondgebied aan Montenegro te verzetten. De onder-admiraal Burney heeft zich op het besluit der Londensche conferencie beroepen. Hij voegde erbij 'dat, voor wat den afstand van Malissië aan Montenegro aanbelangt, al de Ma- lissoren die zich aan Montenegro niet. willen onderwerpen het recht hebben het grondgebied te verlaten, 't Zelfde blad meldt ook dat er bloedige botsingen ont staan zijn, op het grondgebied gelegen tussclien de Mat en de Drin, tusschen Albaneeeche benden aangevoerd door Bolatinaz, en Servische troepen die over de Albaneesche grens geschreven waren. De Turken komen!... Do schrik geoft aanleiding tot schrik kelijke slachtingen. Men schrijft uit Stara-Zagora aan den Temps Sinds eeuwen is de stad Zara- Zagora, die op eenige kilometers afstand ligt van# Philippopoli, niet ver van de Turksche grens, de groote doortocht ge bleven van alle Aziatische invallen en ook de plaats waar altijd de twee be schavingen storm liepen. De stad werd tot 8 maal toe geheel verwoest, en het verhaal van wat daar in 1877 gebeurde leert ons dat er in eenige uren tijds 12.000 zielen door de Turken werden uit gemoord. Op zulke wijze ging men toen te werk om de volken tè beschaven. De methode is nochtans niet veranderd, Eu ropa is er nu waarschijnlijk geheel en al van overtuigd. Maar nu keerde het ge luk der wapens zich tegen de Turken. Van uit Stara-Zagora woonde koning Eerdinand met zijn staf de verovering van Anörinopel, Kirk-Kilissé en Lulé- Boergas bij. Men zegevierde maar vrees de echter voor uitmoordingen. Wat zou het zijn op den dag der ne derlaag Deze kwam toch ook en de Tur ken deden hunne troepen vooruitrukken op het oogenblik dat de Bulgaarsche macht zich geheel en ganscb op Kotcha- na verzamelde. Stara-Zagora diende als dan tot gevang aan 12.000 Turken waar bij 600 Serviërs en Grieken gevoegd werden. De stad groeide immer aan door de vluchtelingen die voor de Turksche, wreedheden deinsden. De verhalen zijn talrijk over de Turksche losbandigheden gepleegd in de 20 dorpen waar zij kwa men door te trekken. De militaire over heid bevond zich in den meest drama- tischen toestand. De krijgsgevangenen speelden op hunnen poot daar zij slechts door 3000 soldaten, van 40 tot 45 jaar bewaakt werden. De aanwezigheid' op 40 kilometers van de Turksche legers gaat de maat vol. De angst der bevol king groeide aan. Alle mannen uit de stad. die het geweer konden dragen, .werden ingelijfd. Op 26 Juli rond 6 ure 's morgends ijlden vier Bulgaarsche gendarmen dooi de stad en riepen het algemeen Red wie kan uit, daar de Turksche ruiterij nog eenige minuten van de stad was. De paniek werd onbeschrijflijk. Met eens •stroomden allen buiten eii onder een schrikkelijk gedrang trachtte men den weg naar het gebergte te bereiken. Men vertrappelde elkander, maakte alles wat in den weg 6tond af om sneller te kun nen loopen. Kreten van angst gingen overal op. De Turken zijn hier, red ons werd ook door de Turksche ge vangenen gehoord. De uitslag was even zoo snel als hij onweerstaanbaar was. De menigte krijgsgevangenen stonden op, drongen door de zwakke rangen der be wakers e nverdubbelden de algemeene paniek. Opeens hoorde men eenige geweer schoten lossen, en langs alle kanten zag Een verhaal uit de dagen der Commune. (363U5 Vervolg.) Mejuffrouw Pomereul had beloofd u gelukkig te maken, thans kan zij niets meer dan veel bijbrengen tot uw onder gang. Zij bevordert die veel meer door deze wreede weigering. Ik heb geijverd en gewerkt voor Sabine mijn roem, in dien ik, wat ik bezit, dien naam mag ge ven, is haar werk. Met haar voel ik mij bekwaam tot alles zonder haar kan ik niets meer Komaan, hernam Lionel, dat zegt men wel, maar het is niet waar Het is zoo waar als mijne smart zelve. Zonder twijfel, maar de smart wordt verzacht, wordt kalmer en einde lijk vergeten. Ik zal Sabine niet vergeten. Dat geef ik toe. Maar gij zult nog minder uwe kunst vergeten, die u een groot en edel genot verschaft. Gij zult de beeldhouwkunst niet vergeten, omdat zij.uw afleiding en uw kunst zijn zal. Gij zult eene andere Sabine in het leven te rugvinden, maar niets zal het gemis ver goeden der kunst, waaraan ge u hebt toegewijd. Lionel bemerkte de enveloppe met het segel van roode was. Dat schijnt van het ministerie der Fraaie Kunsten te ziin, sprak hij. Lees het, antwoordde Benedict, ter wijl hij zijn vriend den brief overreikte. "VVelnu hernam deze, toen hij het gelezen had, gij moet 30,000 franken men vluchtelingen neerstorten. Zes Bul gaarsche soldaten werden bij vergissing getroffen en gedood. Op alle hoeken dei- straten vatte men post en elke Turksche krijgsgevangen werd onmeedoogend neergeveld. De militaire overheid die van het ge beurde niet eens op de hoogte was deed het vuur staken. Meer dan 600 doodon en 400 gekwetsten lagen op de staatstee- nen. De oorzaak van dit alles is, naar men beweert, te zoeken in de grove leugens van de vier schurken die zich als Bul gaarsche soldaten aangekleed hadden. Twee hunner zijn door het volk afge maakt. De anderen gelukten erin te ont snappen. o Talrijke Eng&Ischen gedood. Op 9 Oogst hebben 10 Dervichen, tus schen Berbara en Odwein, een korps me haristen aangevallen en sneden hun den aftocht af. Men zegt dat de schrootka- nonnen niet hebben kunnen werken, 's Anderendaags werd er hulp uitgezon den. De meharisten gelukten erin tot Burao te geraken. De Dervichen hebben hunne achtervolging gestaakt daar het hun aan munitie ontbrak. De meharieten hadden een Engelsche officier gedood, een officier gekwetst en een 50-tal sol daten gedood of gekwetst. De meharis ten gaan Burao ontruimen, daar zij voor een nieuwen aanval vreezen. De Dervichen zouden groote verliezen geleden hebben. Snelbericlit uit Londen Het schijnt dat de Engelsche krijgsmachten die in Somalie-land aangevallen ziin, beproe ven om uit Burao naar Sheikh af te zak ken. 300 Indiaansche soldaten hebben bevel gekregen van Berbara naar Sheikh op te rukken. Te Berbara zullen in hun ne plaats Engelsche troepen uit Aden post vatten. Burao ligt op ruim 80 mij len afstand van Sheikh. M. Harcourt, minister van koloniën, las Dinsdag in het Lagerhuis de ontvan gen snel berichten uit Somali-land, en Lij deelde mede dat een kanonneerboot bevel gekregen had naar Berbara te stoomen. M. Harcourt sprak lof over de over heid en de troepen en bijzonderlijk over den Efigelschen bestuurder die met een 20-tal soldaten de meharisten ter hulp snelde. ij2. ^rstnltrijls, Sinds geruimen tijd was de 58jarigo dag- looner, Jean Sorlai3, van St. Denis, met lamheid geslagen en lag to bed, in do onmo gelijkheid armen of beenen te bewegen. Zijne vrouw trachtte eonigen tijd den kost to winnen als brooddraagsler, doch langza merhand verloor zij den moed. Maandagavond van hare ronde 'thuisko mende, was zij zeer neerslachtig on vruchte loos poogde haar man haar te troosten. Eensklaps rukte zij oen venster opon en on danks de smeekingen van den lainmon man sprong zij in de diepte. Do ongelukkige werd don schedel gebro ken en moest in liopeloozen toestand naar liet gasthuis overgebracht worden. Een ander drama, al zoo ijselijk als het eerste, had plaats te Curlu, in het arrondis sement Amioits. De echtgenoote Francois, welke door ha ren man verlaten was geworden, kon voor haar en bare vier kinderen den kost niet winnen. Daar mon haar Dijnsdag morgend niet zag, werd de policie verwittigd en de deur opengebroken. Een ijselijk schouwspel ver toonde zich voor de oogen dor aanwezigen. De twee jongste kinderen, 2 en 3 jaar oud, waren door hunne moeder verhangen go wor den aan het bed. In eone aanpalende kamer vond men de moeder ook vorhangen. vragen voor uwe groep zij is meer waard, maar het Gouvernement ia ge woon te zeggen, dat het niet rijk is, en men moet het zijne grillen vergeven om zijne goede bedoelingen. Deze prijs is matig en gij kunt dén aankoop van uw werk als zeker beschouwen. Daar hebt ge reeds 30,000 franken vooruit voor de kosten van de groep, die men u bestellen zal. Ik zal dm fontein niet vervaardi- gen. Dat is een nieuwe dwaasheid Gij verwerpt een opdracht van een ministe rie Ten minste van werk in dit genre. Waarom in dit genre? Mij dunkt, dat de keus van dit onderwerp op vol-» maakte wijze met de bestemming der groep overeenkomt. Hebt ge hier ook houtskool Lionel nam een stuk houtskool, een blad papier en vervolgde, terwijl hij de schets maakte Een hoop rotsblokken dienen als voetstuk. Op een van deze is Hylas ge- Izeten, die naar de fontein kwam, om zich te verfrisschen hij buigt zich voorover naar de golfjes van kristal, zooals een dichter zou zeggen. Onderaan neemt een der nimfen, achteloos uitgestrekt op het gouden zand der fontein, de hand van Hylas in de hare en trekt haar zachtjes naar zich toe. Een tweede, op de knieën liggende, schijnt angstig en bevend haar [prooi te beloeren, terwijl een derde, tus-. schcn de rozen en het gebladerte voort- sluipend, dit tooneel gadeslaat en met nieuwsgierigen blik den val van Hylas volgt, die hem zoo spoedig tot zijn einde voert. Lionel nam het grijze papier, waarop hij het tooneel geschetst had* en gaf h'et DE VOLKSSTEM TE CENT Groote bijval der Zomerfloralifh Do Zomerfloraliën ingericht door Van Houlto's kring in het Feestpaleis van do Wereldtentoonstelling, te Gent, welke Zaterdag plechtig ingehuldigd worden door Zijne Majesteit koning Albert, verwer ven eenen on ver Wachten bijval. Do duizende bezoekers dio zich Zaterdag Zondag en Maandag in het Feestpaleis ver drongen waren verrukt door den luister dier tentoonstelling, welko door do schoonheid den rijkdom en de verscheidenheid der bloemen on planten, bewonderenswaardig geschikt volgons de plans van den heer Henri Do Wilde, dt-n artist hofbouwkundige, verreweg do voorgaande floraliën overtreft De hoedanigheid van al de tentoongestel de planton en bloemen is van zulko groote gehalte, dat, voor menige prijskampen de jury in verlegenheid verkeerde voor het toekennen der onderscheidingen. Ter herinnering - Do inkomprijzen zijn vastgesteld als volgt' Woensdag, Donder dag en Vrijdag (O. L, V. Hemelvaart) 2fr. Zaterdag cn Zondag 1 fr. Brussel. Boor een stiel genoot verraden. M. D.., van Schaarbeek, werd Maandag op den Groolen Zavel, ontlast van zijn gouden zakuurwerk met dito ketting. Hij deed een persoon aanhouden, dio zich verwijderde, denkende dat het do dief was. Deze werd naar het kommissariaat geleid, waar zich reeds verscheidene kwaaddoeners bevonden. Een «lozer wees mot den vinger een kerel aan, op eene hank gezeten. Men vond hot uurwerk en.de ketting van M. D.. onder do bank. De dief had hot voorzichtig geoordeeld er zich van to ontmaken alvorens betast te worden. Het was een zijner kolle- gas die hem aanwees, die hem had verraden. Do gauwdief werd naar St-Gillis gezonden. Onaangename herbergzaamheid. V.., 34 jaar, geboren te Assclie, vroegen verkreeg de herbergzaamheid vooreen nacht in den amigo, 's Morgends in stede de vrij heid lo bekomen, werd bij naar de govan- gonis van St-Gillis geroerd. Hij had nog een rekeningje te verliefleiien met moeder jusli- lia, namelijk een jaar gevang en verschei dene boelen. De al te nieuwsgierige policiemannen waren in hunne hoeken aan 't snuffelen ge gaan en hadden zulks ontdekt. Laffe aanrandingDinsdag avond, rond 7 ure, word een rustig voorbijganger, in de Zandstraat aangevallen door een kerel, bijgenaamd Maralout i». De bandiet sloeg zijn slachtoffer ten bloede.Onmiddolijk kwam het volk toegeloopon oin een einde te stollen aan dit walgelijk topneel, Mea 'gelukte erin don kwaaddoener aan te houden op den hoek dor Broekstraat en hij werd naar Hot policie- bureel geleid. Erg tramongeval. Maandag avond, rond 10 1/2 ure, wildé de 29-jarige luitenant Van der Aa, der gendarmerie, op den Wa- verschen steenweg op een voorbijrijdende!) tram springen, doch mislede voettrede, viel en rolde onder een der rij tuigen,dat hein ver medesleëpte. In deerniswekkende» toestand werd hij vanonder liet rijtuig gehaald. Ilij had hol linkerbeen op twee plaatsen gebroken, den linkervoet verminkt en 't lichaam ganscli, gekneusd. De gekwetste werd dadelijk naar het krijgshospitaal gebracht, waar de ver minkte voot moest worden afgezet. De too stand van den jongen luitenant is onrust wekkend. Op zoek naar een bedrieger. Dins dag morgen heeft de'policie de persoonsbe schrijving ontvangen van zekeren Leopold S..., 40 jaar oud van Luik, die zich aan tal rijke ontvreemdingen heeft pliciiliggemaakt. aan Benedict over. Het is zeer levendig, zegde deze, maar toch zal ik het niet aannemen. En waarom niet? Om eene reden. Een kunstenaar heeft nooit reden, om een opdracht van het ministerie te weigeren. Gij bedriegt u, Lionel, die zijner overtuiging. Maar ik zie niet in, dat Hylas en dè Nimfeniets met de politiek te maken hebben. Met de politiek niet, maar met mijn geweten. Ik begrijp er niets van zegde Lio nel. Herinnert gij u mijne groep van de tentoonstelling Men spreekt er genoeg over, om haar niet te vergeten. De géïllustreerde tijdschriften geven er de afbeelding van; Cham heeft er een caricatuur naar getee- kend niets ontbreekt er aan. Dan begrijpt gij, dat ik niet in te genspraak met mijne vroegere gevoelens kan handelen. Op mijn woord, ik begrijp u niet Ik ben door een braaf man opge voed, door mijnheer Pomereul ik heb mijne leiding gehad van een heilige, den abbé Sulpice ik ben verloofd aan het reinste, het braafste meisje, dat ik ooit gezien en bewonderd heb. Mijne studies, mijn rustig leven, de kring, waarin ik mij bewoog, zijn-dus altijd geheel en al verschillend gefeest van de- gewoonten en denkwijzen van andere kunstenaars. Ik bewonder het talent van mannen als Pradier, Carpeaux, Carrier-Belleuse, maar ik betreur het, dat zii hunne gaven gebruiken om figuren tc modelleeren, bij welker aanschouwing de [verbeelding S... was als magazijnier in dienst van eenen handelaar van Luik (Center) en had reeds belangrijke sommen ontvreemd eer alios ontdekt werd. Toen do policie zich naar "zijne woning begaf om bom aan te houden, was hij ree«ls gevlucht. Men denkt dat hij zich te Br ussel schuil houdt. Goede vangst. De policie hooft Dinsdag morgend op eene gemeubelde kamer der Groepstraat een Franschman aangehou den, Arthur Van dorG.., 32 jaar oud, han delsreiziger. Doze had zich aan talrijke af- truggelarijen plichtig gemaakt. Verdwijning van een zenuwlijder. Eon genaamde N.., 37 jaar oud,bij zijne zus ters wonend© in do Jan Stasstraut. 19, is se dert drie maanden spoorloos verdwenen. Hij loed aan zenuwzwakte. Daar hij dikwijls zijn inzicht deed kennen zich te zelfmoorden, vreest de familie dat hij zijn akelig ontwerp zal uitgevoerd hebben, of dat hij, als land- looper werd aangehouden en opgesloten. De policie heeft Diisdag morgend zijno persoonsbeschrijving naar al de kommissa- riaten in don Brusselsclion omtrek gestuurd. Kinderlijk opgevischt. Dinsdag morgend trok men uit het Vergotodok hot lijk van een pasgeboren kind van hot man nelijk geslacht. Het kleine lichaam draagt niet liet minste spoor van geweld en liet werd naar liet doodenhuis gebracht om onder zocht te worden. Eene beroerde aanhouding. Ten na- deole van M. Bombeek, Fabriekstraat, werd veel lood gestolen. Hij verdacht een persoon en deze werd bewaakt. Een agent wilde tot zijne aanhouding- overgaan. Do kerel vluchtte in bet bovenste gedeelte van een torentje, 70 meters hoog en verborg zich in eenen hoek. De agent volgde hom en was verplicht hem te bedreigen met zijn revolver. Dan gaf do dief zich over en word naar iiot koirunissa- riaat der Nieuwe Graanmarkt goleid. Daar •dief nog eene gevangenisstraf van 9 maan den hoeft uit te booten,werd hij te Vorst op gesloten. Hij deed den verheler kennen. De ongemengde koffie van Brazilië of elders wordt bijzonderlijk uitmuntend, wan neer men er voor de helft chicoree der Trap pisten Vincart bijvoegt. 1500 D. St Jans Molenbeek. Brand. Maan dag namiddag,tijdens de afwezigheid van den huurder, hebben de kleedingslukken aan den kapstok hangend, op de kamer van Albert \Valdens, Vier-Windenstraal. 124, le Molen beek, vuur gevat. Do vlammen tastten spoedig de meubelon aan. Op het eerste noodsein.snelden do pom piers ter plaatsen bluschten het vuur op kor ten lijd. De schade is niettemin zeer belang rijk. Familiedrama. Maandag nacht werd de Lo Lorreins'raat door een familie drama in opschudding gebracht. Een herbergier dezer straat, Omer M... genaamd, heeft als hum-der zijn schoon broeder, Jozef F... Rond middernacht kreeg de herbergier ruzie legen zijne echtgenoote. Toen Jozef F... dit hoorde, kwam hij or tus schen. liet eene woord bracht het andere bij, Zoodanig dat M... opeens, builen zich zelve van woode, naar zijne kamer liep. Enkele sekonden later kwam Hij torug met eon ge opend scheermes in do hand, sprong naar zijn schoonbroeder en bracht d»zeu eene ijselijke Wonde toe aan hot gelaat. De snede, die zeer diep is, loop van hot oor tot aan deir-niond. De dader kon geluk- kiglijk nogal spoedig ontwapend worden. Hij werd in handen dor policie geleverd, terwijl men den gekwetste naar liet gasthuis over gebracht. Elsene. Valschmunters. Maandag avond Hebben twee kerels in verscheidene herbergen uit den omtrek der II. Kruisplaats 'valsche vijffrankstukken uitgegeven. Deze 'stukken zijn wonderwel nagemaakt. Zij dra gen de'beeltenis van Napoleon III en het jaartal 1867, doch zijn lichter dan de gang bare stukken. en zinnen in verzet komen. Ik heb ge zworen mijn kunst te eeren in dit op zicht, dat ik nooit, welk succes of ver dienste men mij ook mocht aanbieden, beelden zou verveerdigen, die eene bra ve vrouw niet zonder blozen zou kunnen aanzien. Mijn atelier was een heiligdom en geen harem. Maar dan moest ge Sabine huwen, hernam Lionel. Brengt dan het verbreken van dit plan verandering in mijne gevoelens Dit kan ze ten minste matigen. Het schoone blijft altijd het schoo- ne. Ongetwijfeld, maar het schoone kan evenals de goden der Hindoes in ve lerlei gedaanten belichaamd worden. Het schoone bestaat niet alleen in de draperij, maar'ook in den vorm. Ik geef toe, dat de Drie Gratiën van Germain Pilon bewonderensweerdig zijn, maar hunne nabijheid belet niet, dat die van Canova schitterend uitkomen. Ik heb beloofd nooit dezen weg te zullen volgen. Aan wien Aan uw beschermer Zijn dood ontslaat u van uwe belofte. Aan Sabine, die u verstoot? Aan mijn geweten, hernam Bene dict. Laten wij elkander verstaan. Gij moet twee gewetens hebben*: uw gewe ten als mensch en uw geweten als kun stenaar het eene heeft niets met het andere te maken. Ik begrijp de reinheid van uw levenswandel, ik eerbiedig- haar, maar zij heeft niets uit te staan met de marmeren vrouwenfiguren, wel ke gij verveerdigt. Gij bedriegt u, Lionel, het werk van den kunstenaar bewaart het beeld van hem zei ven. Nooit zou ik een groep 14 AUGUSTUS 1913 r w De persoonsbeschrijving der valschmun ters is in alle ricliliugen gestuurd. Gent. Diefstallen in de tentoonstelling Verkoopsters, die in de Belgische afdeo- ling met snoepgoed, chocolade en bonbons slaan, klagen er tlians ook over dat zij her haaldelijk slachtoffer van diefstallen zijn; 's nachts wordt er snoepgoed gestolen. Over den diefstal van goudwolk in do Boï- gisclio afdeoling gepleegd is er nog niets bij zonders ontdekt, doch men heeft vermoe dens. Val. Arthur Ceuninck, 45 jaar oud, verzekeringsagent, woonachtigAcaciaslraat, viel Maandag morgend in zijne woning van de trappen. De ongelukkige, die den schedel gekloven is, verkeert in stervensnood. Auto ongeval. M. Bollard, voorzit ter der Fransche Handelskamer te Antwer pen, was in auto niet zijn huisgezin, Mevr. Beliard en twee kinderen,naar Gent gekomen om een bezoek te brengen san de Zomer- floraliën, toen een taxi in do Kortrijkscho straat met den auto in botsing kwam. De drie inzittenden van den auto werden gekwetst. Mcv. Beliard liep eeno wonde op aan 't voorhoofd en eeno aan den neus een kind werd gekwetst aan do vingeren, en een meisje aan 't oog. Alle drie moesten verzorgd worden. Mevr Beliard is naar Antwerpen moelon overgebracht worden. Slachtoffer zijner onvoorzichtigheid. Dinsdag voormiddag, omstreeks kwart voor elf ure, beging een negenjarige knaap de onvoorzichtigheid zich langs achter op eenen brouwerswagen te stellen, dio door de Dampoorlstraat reed. Op bet einde der straat gekomen wilde de knaap er af sprin gen, doch hierbij deed Lij oen misstap, door dat de brouwerswagen nogal snel reed. Do onvoorzichtige knaap word to gronde go- slingerd. De ongelukkige, zekere Armand Vaiiden Avyle, word met verwondingen aan de bandon on eeno wonde aan het aangezicht ter verzorging in eene naburige woning ge bracht. Meirelbeke. Brand. Dijnsdag na middag, rond 5 3/4 ure, is brand uitgebor- ston Lij M. Van do Schamphelaere Omer, wonende Meirolbeke-slatie. Do brand is ont slaan in liet houtmagazijn. De pompiers, verwittigd, moesten niet werken, daar liet vuur spoedig uitgedoofd was door de gobu- ren. De schade is door verzekering gedekt. Okegem. Inbraak. Maandag avond, Lad do huisvrouw van Theofiol Fuut, wo nende op de Beek, voor eenigen tijd haar huis verlaten. Toen zij rond 9 1/2 ure te huis kwam bestatigde zij dat dieven tijdens hare afwezigheid binnengebroken waren en vier bespen en 10 stukken vleesch gestolen hadden. De policie heeft vermoedens op eenige kerels der gemeente. Erpe. Bloedig gevecht. Maandag bad alhier tusschen de gebroeders R..., -een erg gevecht plaats. Een banner kreeg zooveel slagen, dal hij döor een geneesheer moest verzorgd worden en lang werkloos zul blijven. Overtreding. Dijnsdag was. het al hier de monstering der soldalen. Ondanks do strenge verwittigingen welke ben gedaan waren, Lebben een vijftiental soldaten zich toch laten in overtreding nemen, door te lang in soldatenkleedij te blijven rondloo- peu Allen zullen :>u van 1 lot 3 maand moeten binnen gaan. Lede. Eene hoe op hol. Dijnsdag1 kwam eene koe in volle vlucht door do Rammelslraat geloopon. Vele kinderen wa ren daar juist aan 't spolen zoodat erge on gelukken te vreezon waren. Hippoliet Kop pens, slachter, zelfde straat, sprong naar hol dier en kon het niet zonder moeite be dwingen. Keppons werd hierbij aan handen en boenen gewond. Kiekendief geknipt. Sinds eenigen lijd werden op de Ledezijde, talrijke hoen- meer beitelen, zooals de Godsdienst do Afgoden onder den voet vertredend indien die afgoden de mijne waren en de godsdienst mij niet heilig toescheen. Gij zoudt dit niet meer doenHet is onmogelijk maar gij zoudt iets an ders doen. Ik zeg u vooraf, dat ik uw© groep prachtig vind, en toch zou uw ta lent veel schitterender uitkomen, zoo gij de opdracht van het ministerie' aan- naarat. Nooit zult gij er de kunstenaars van overtuigen, dat het even moeilijk is een gedrapeerd, als een beeld zonder dra perij te scheppen. Het is minder gemak kelijk een Evate modelleeren dan eene «Lucretia». Welk billijk succes ook uwe groep dit jaar op de tentoonstel ling behaalt nooit zult gij die mate van bijval bereiken, welke aan de Nimfen en Hylas ten deel zullen vallen. Het zij zoo, hernam Benedict, maar ik zal ten minste de innerlijke vreugde smaken, getrouw te zijn geweest aan de wet, mij door mij zeiven opgelegd, dat ik de kunst nooit aan eenigen hartstocht zou dienstbaar maken Bedenk u. acht-en-veertig uren, om op het plan van de fontein te antwoor den, en verlies geen oogenblik om den prijs van uwe groep te bepalen. Ik ga thans naar het ministerie en zal uwen brief meenemen. Benedict zette zich neer om te schrij ven. Wacht even, hernam Lionelmen komt van avond bij mij soupeeren ik kwam u mijn nieuw adres brengen en reken vast op u. Gij hebt mij dus niet begrepeny Lionel Ik begrijp zeer goed dat gij treurig zijt en afleiding moet zoeken. (Wordt voortgezet.)v

De Volksstem | 1913 | | pagina 2