IN BE BALKANEN BMer6 Jos. Notgrmans*S~> Nieu wsberichten Süleplfalirlek A. L. MEYVAERT PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN 2 genomen heeft. In die zienswijze liggen niets anders dan raadgevingen aan het Mexikaansche volk. Het Amerikaansch gouvernement heeft het inzicht niet zich in de Mexikaansche zaken te wikkelen. MEXICO Het gevecht van Tcrréon. Sedert een 14-tal dagen beproeven 10.000 op standelingen onder het bevel van Car- ranza, van Torréon in Cahulia te bezet ten. Luidens een officieel verslag van den generaal-bevelhebber van het federale leger hebben de opstandelingen reeds 3.200 man verloren. De federale troepen zijn-met 300 soldaten gedimd. 't Is de belangrijkste botsing die tot Liertoe geboekt werd. ECL1VIË Het nicuiv Ministerie. Uit La Paz Het eerste kabinet door generaal Ismaël Montes, president van Bolivië, samenge steld, "bestaat uit Buitenlandsche zaken M. Arteage binnenland. M. Claudio Pinillageld wezen, M. Casto Roias openbaar onder wijs, M. Carlos Calvo gerecht, M. Pla- cido Sanchez oorlog, M. Nestor Gue- tierroz. CHINA Schrikkelijke ontploffing. Eene Bchrikkelijke ontploffing is Donderdag voorgevallen aan boord van den yacht a Tien-Chieng die Woensdag, door de opstandelingen in de handen der Noor- 'disten gelaten werd. De ontploffing is veroorzaakt door na latigheid tijdens de behandeling der bommen Er zijn 5 dooden en 7 gekwetsten. Uitbreiding van het spoorwegnet. M. Devos, vertegenwoordiger van het Belgisch syndikaat die de concessie be kwam der lijn Hankow-Lanchow komt een ander contract te teekenen voor het aanleggen eener lijn loopende van Kwei- Eïua-Chueng naar Ta-Tung-Tai-Juan-Su, Tung-Kuan en Cheng-Tu. Die weg is meer dan 1000 mijlen lang. vV Oostenrijk wijkt. Turkije en da Grootmachten. Met eene volslagen behendigheid ■wijkt Oostenrijk nu achteruit «van af Let oogenblik, zoo verklaart het, dat de grootmachten verklaren dat het gesloten akkoord van Bucharest duurzaam is, heeft het geen reden meer van ganscli alleen de herziening te eischen. Oostenrijk durft niet omdat de Wilhelmstrasse vast besloten is zich tegen de heropening van de Macedoni sche verdeeling te verzetten. Het zal het tractaat van Bucharest niet erkennen maar dat zal daarom niet laten te be- etaan Wat er ook van weze, Ballplatz komt eene giüute nederlaag to ondergaan xlie op wondere manier de behaalde voordee- len in de kwestie der inrichting van Al banië tegenspreekt. Van welken aard zal nu de drukking 3er grootmachten op de Porte zijn, om deze tot de ontzetting van Andrinopel en de eerbiediging van het Londener tractaat te dwingen Sir Edward Grey heeft doen verstaan dat eene financieele drukking zal be proefd worden. Indien Turkije, en zulks is te voorzien, niet toegeeft zoo zal Rus land handelen Maar het belooft totaal eensgezind te blijven met Frankrijk en Engeland. Nu het met zijne bondgenooten en met het Drieverbond 't akkoord is, heeft Rusland ondernomen Turkije tot demobilisatie aan te zetten. Turkije zwijgt maar het laat niet na te denken met eene ganscli Oostersche sluwheid drijft zijne pers de vriend- echapsaanknoopingen te St-Petersburg yerder. Een verhaal uit de dagen der Commune. (38,tc Vervolg.) Toen Benedict binnentrad, waren bij na alle genoodigden bijeen. Men was vroolijk in gesprek en de aankomst van den beeldhouwer werd nauwelijks opge merkt. Toen de laatsten binnengetreden waren, sloot men de deuren en begon het souper. Benedict gevoelde er geen spijt over, flat hij gekomen was. Hij zat aan de zijde van een zijner vrienden uit het atelier, die hem vroe gere genoeglijke uren te binnen bracht, en de vroolijkheid der gasten bleef lan gen tijd binnen de grenzen der rede. Letterkundigen, voornamelijk uit de kunstbeoordeelaars gekozen, verhaal den reeds bij voorbaat in welke bewoor dingen zij den volgenden dag deze vroo- lijke bijeenkomst zouden schetsen. Men lachte van ganscher harte. Men dronk zonder overhaasting. Dc nacht was lang en de goed gesloten vensters zouden wel beletten, dat het daglicht al te vroeg in het atelier van Lionel doordrong. Spoedig werden de hoofden warm. Men wenschte elkaar geluk met elkan ders succes. Benedict kreeg ruim zijn aandeel in den lof, en daar hij er niet aan 'dacht om van den aankoop van het mi nisterie te spreken, eene zaak die hem zoo zeer vereerde, maakte Lionel zijne yrienden hiermede bekend. Benedict zag alle handen naar zich jnitgestrektdeze uit het hart gevloeide Een Buïgaarsch detachement valt In de handen cteï* Turken. Volgens de Constantinopeler dagbla den, zouden er aan de grens, nabij Ko- chikavak, schermutselingen plaats ge grepen hebben, tusschen een sterk deta chement Turksche verkenners en een Bulgaarsch detachement uit 85 man be staande. De Bulgaren zouden omsingeld en ge vangen genomen zijn. Te Andrinopel zijn Woensdag drie Bulgaarsche officiers aangehouden. Men gelooft dat er zich nog andere 6chuil houden. De opzoekingen duren voort. Frankrijk en da Vrede. De Politiquevan Bucharest zegt, in hare bespreking van de onderschei ding door koning Carol aan president Poincaré aangeboden, dat zij te wijten is aan de beslissende deelname van Frankrijk in het sluiten van den vrede. Die hooge onderscheiding is eene ge tuigenis der vriendelijke betrekkingen die het Rumeensche met het Fransche volk vereenigen. Het dagblad somt te dien einde de aanzienlijke diensten op door den Franschen minister, M. Blon- del, bewezen, ten gunste van den vrede en de goede verstandhouding tusschen de twee landen. De Uzerenwegen van Anatoüë. Uit Constantinopel De minister van financen, Djavid-bey, bevindt zich voor het oogenblik te Parijs. Zijne reis wordt verrechtvaardigd, door de voltooiing van het spoorwegnet in Oostelijk Anato- lië, waarvan de Fransche nijverheid en het geldwezen de concessie trachten te bekomen. De onderhandelingen worden op gun stige wijze voortgezet. Dc Bulgaro-Gnoksehe begrenzing. Overeenkomstig met het bijzonder protocool tusschen Griekenland en Bul- garië te Bucharest opgemaakt zullen twee militaire commissiën uit 9 leden samengesteld en verdeeld in drie onder-- commissiën van af de onderteekening 14 dagen tijd hebben om de grens te be palen. □e openfosre opinie en de Albaneesch© grens. De nieuwsberichten die te Athene aankomen nopens de Londener confe- rencie en betrekking hebbende met de voorgeslagen zuiderlïjke grens van Al banië hebben eene zekere ontsteldheid veroorzaakt door de aanhechting bij Al banië van zekere streken en steden die als Grieksche aanschouwd werden. Men denkt te Athene dat de groot machten zullen vermijden van hunnen toevlucht te nemen tot geweld in Epirus, vermits zij de Turken in Thracië met rust laten. Do Kerizegt desaangaande dat Griekenland op machtige vrienden Frankrijk en Duitschland, rekenen mag: die niet lijden zullen dat er tot geweld worde overceizaan. j°- netten alleen zullen de Grieksche vlag daar kunnen wreghalen waar zij door de zegevierende legers geplant werd. Do hcuesing varf Oostenrijk-Hongartë. De Neues Wiener Tageblattont vangt volgende inlichting Rusland heeft nog geene officieele verklaring gedaan, aangaande de her zieningskwestie. Welke nu ook de houding weze die Rusland ten einde aannemen zal, blijft het buiten twijfel dat Oostenrijk-Hon- garië zal volharden in zijne krachtin spanningen, met het doel de vredesvoor waarden ten gunste van Bulgarië eenigs- zins te wijzigen. EXAMEN AFGELEGD De Ilèeren E. De Clippele. S. J. van Den derleeuw, en J. Van Opden Bosch, S. J. van Erembodegem, heiden oudstudonlen van het Sint-Jozefscollege van Aalst, hebben hun lst0 examen afgelegd van kandidaat in wijs begeerte en klassieko letteren, met groote onderscheiding. uiting van genegenheid deed hem goed. Hij begreep dat de eenzaamheid hem noodzaakte tot mijmeren, en besloot den raad van den schilder te volgen en zijn verdriet te verdrijven, door het genoe gen na te jagen. Hij stiet met zijn glas tegen dat van een kritikus, ledig de het vlugger en zijn blik werd weêr bezielend als voorheen echter was het geen blijde vlam, die zijn oog deed schit teren, maar een vurige gloed^ die de laat ste tranen deed opdroogen. De gesprekken kruisten zich over en weer de woorden vlogen als pijlen. Men verhaalde dwaze geschiedenissen, men wisselde groeten.'Elkeen sprak van zijne plannen voor eene schildérij of een stand beeld. Ook Benedict ondervroeg men naar zijn ontwerp. O hij, sprak Lionel, hij kiest zijn onderwerp niet, men bestelt het hem. Wie? een bankier? Meer dan dat. Een vorst? Een monarch, dien men het gou vernement noemt. En wat is de opdracht?... .vroegen tien stemmen. Hylas en de Nimfen j> Wat een geluk voor hem! riepen "de jongsten als uit één mond. Een geluk voor hem Gij kent hem niet hij weigert Bah! Hij heeft zich voor altijd aan de 'madonna's gewijd. Neem u in acht, mijn beste riep eene stem gij moet zulk een opdracht niet van de hand wijzen, dat is gevaar lijk. Hoe zoo DE VOLKSSTEM Brussel. Rijwieldief aangehouden. Donderdag morgend hield de politie een oud-veroordeelde aan, zekere L. T.., die in de gang van een huis, Gierstraat, het rijwiel van den eigenaar kwam te stelen. De kerel had de gevangenis slechts sedert twee dagen verlaten en wordt verdacht de dader te zijn van een diefstal Woensdag morgen gepleegd op eene kar staande in. .de Halleiistraat. _T... werd terug in de gevangenis van Vorst opgesloten. 214 Werkongeval. De 34-jarige met eer, Nestor Van der Kelen, verblijvend te Elsene in de Trierstraat, viel op den Waverschen steenweg van een af te bre ken muur, verscheidene meters hoog. Hij had in zijn val het voorhoofdbeen gebroken en kloeg tevens over inwendi ge kneuzingen. Het slachtoffer van dit werkongeval werd naar het gasthuis ver voerd. Een reusachtige eierkoek. Een koopman in eieren, Edgard De Brouwer, wonend op de Gehtsche steenweg, te Molenbeek, reed Donderdag morgend langs den Vlaamschen steenweg ter markt van Brussel, toen een der wielen zijner kar losgeraakte en wegrolde. Het voertuig kantelde om en een korf, wel 1000 eiers he vatte Ad, stortte er onder. Allen werden gebroken. De Brouwer is bovendien erg gewond geworden aan het hoofd. Kinderen, voorzien van potten en pannen, hebben aan de gebroken eiers hun voorraad opgedaan. Een pak kostbare parels gestolen. In de statie van Brussel (Stapel plaats), werd een waggon koopwaren ge lost verzonden uit Frankrijk. Men stelde vast dat een pak, inhoudend voor 2,500 frank kostbare parels, bestemd voor een handelaar van Brussel was verdwenen. Alle opzoekingen 'hieven vruchteloos. Kwaaddoeners hadden den waggon opengebroken en hèt pak er uit gestolen. Paard op hol. Donderdag avond ging in de Inkwisitiestraat., het paard op hol van een aannemer van St-Joost-ten- Noode. Het verwilderd dier, aan een ka- mion gespannen, botste op den Leuven- schen steenweg tegen een lantaarnpaal, die gebroken werd. Dan liep het beest langs de koetspoort in het gebouw nr 255 op denzelfden steenweg en trek recht naar den stal. Het mag een wonder ge noemd worden, dat er geene ongevallen aan personen te betreuren zijn. Maar ja, buurvrouw, mijn koffie is altijd goed, want ik gebruik de Chicorei der Trappisten Vincart. 1500 N Lachen. Diefstal op het kerkhof. Donderdag, vestigde een grafmaker zij ne aandacht op drié'jonge lieden, welke het kerkhof verlieten en pakken droe gen». aaliiaa-volgpde ze en zag' hen bin nengaan in een huis der Groendreef, waar zij eene hoeveelheid zink te koop boden welk zij op de graven hadden ge- etolen. De drie jonge dieven werden aan geduid aan den politieagent Yan Laer- beek,. van Laekeiv die hen aanhield en naar het kommissariaat leidde. Het zijn: twee gebroeders, oud 15 en 18 jaar, wo nend St-Rochuspleip en een jongen van 13 jaar, gehuisvest in de Herrystraat. De drie kwaaddoeners werden ter be schikking van het gerecht gesteld. Ukk$!.Doodelijk gevolg van een ongeval. De fabriekwerker, Jozef Yan den Breede, oud 40 jaar, werd op de Werlchuizenkaai, te Schaarbeek, gevat tusschen twee buffers van geladen wag gons. Zijne borst werd ingedrukt. Na voor- loopige verzorging door een dokter, werd de gekwetste naar'èene kliniek, te Uk- kel, overgebracht. Hij is er Donderdag gestorven. De ongelukkige was gehuwd en vader van 5 kinderen hij woonde in de Steenovenstraat, 12, te Schaarbeek. - Welals men al te veel van drape- riën houdt, geeft men de meening grond, dat het gemakkelijker is een pop aan te kleeden, dan de natuur weêr te geven. Neen hernam Benedict, terwijl hij nog poogde zijne overtuiging te verde digen de eerbied voor de kunst verbiedt haar te onteeren. Bah gij zoudt dan de helft van Micliel-Angelo's scheppingen veroordee- len en Raphael's Triomf van Galathea d in het vuur werpen. Bij mij geldt de kunst om de kunst! Weg met hen, die haar onder voorwendsel van zedelijk heid aan kluisters leggen. Ik zou uwe bezwaren nog begrijpen, zoo gij voorne mens waart te huwen, maar men zegt dat die plannen in duigen liggen. Geen oog zal zich ergeren aan uwe werken, en ge hebt de vrijheid om ze te scheppen, zonder het angstvallig geweten van een meisje te raadplegen Eene opdiacht van de hand wijzenDat is nog nooit ge hoord Zoudt {jij ook, mijnheer, vroeg een dagbladschrijver, bij toeval het voorne men hebben, om de maatschappij te her vormen en haar in uwe denkbeelden wil len laten deelen Gij zult haar niet van den ingeslagen weg afbregen volg den smaak van het publiek, om zijne gunst te behouden. Watlrwaad steekt er in, de Nimfen en den jongeling Hylas te modélleeren zooals de fabel ze ons schetst? Gij hebt bewijzen geleverd, dat godsdienstige gedachten de macht heb ben om u te inspireeren, toon ons nu ook, dat uw beitel de poëzie der griek sche godenleer weet te waardeeren. Op de fontein der Nimfen sprak Lionel, terwijl hij,zijn glas omhoog hief. Anderlesht. Brand. Donderdag namiddag, io in de Rossinistraat, 14, te Anderlecht, brand ontstaan in een hoop linnen. Op een kwart uurs, konden de pompiers de vlammen uitdooven. Schaarbeek. Het erg automobiel ongeluk aan de Teickmannbrug. Het jeugdig slachtoffer van het automobiel- or. ge val, dat wij meldden, is terug tot het bewustzijn gekomen en men heeft zijne eenzelvigheid kunnen vaststellen. Het is Pieter Nelis, oud 10 jaar, scho lier, wonend bij zijne ouders te Neder- over-Heembeek. Alhoewel de toestand van het jongetje nog altijd'gevaarlijk is, hopen de dokters hem te redden. Wclv&rtham. Ontgraving en lijk schouwing. Het parket van Brussel stapte Donderdag namiddag af te Wol- verthem, om over te gaan tot een onder zoek over het doodelijk ongeval dat voor ec-mge dagen in deze gemeente plaats had en dat wij gemeld hebben. Een wiel rijder, Frans Bockmans, oud 18 jaar, werd gedood toen bij eene oude vrouw wilde vermijden die langsheen de wiel- rijdersbaan ging. De ongelukkige was gevallen en had zich den schedel gebre ken. De wetsdokters Marcel Héger en Pié- rard, die de magistraten vergezelden, deden overgaan tot de ontgraving van het slachtoffer, sedert drie dagen ter aarde besteld, om vervolgens de lijk schouwing te doen. Leuven. Te water. Nabij de vaartbrug ligt een groot schip met bak- steenen. Twee werklieden waren met eene mand steenen op de loopplank, toen deze wegschoof. Beide mannen kwamen in het water terecht. Na een 6-tal minu ten werden beide drenkelingen in bewus- teloozen toestand bovengehaald. Een ge neesheer moest de kunstmatige ademha ling toepassen. Lede. Onaangenaam bad. Vrij dag ging de genaamde L..., wonende op den Heipias naar het gemak. De man viel door den plankenvloer en kwam in het onwelriekend vocht te recht. Hij be kwam wonden aan armen en beenen. Hij klaagt ook over hevige inwendige pij nen. Schurkenstreek. Op den Barre- voetsclien hoek hebben laffe kerels ruim 3Ö0 schoven tarwe, toebehoorende aan P. De Craecker, van het veld gehaald en 'er midden de straat mandeis van ge maakt, zoodat het verkeer voor voertui- Jgen geheel gestremd was. Eene klacht 'is ingediend. Gevaarlijk speelgoed. Donder dag avond speelden de kinderen van Mi- 'chel De Smet, Lede-Statie, met stek- ■skens in hun bed en staken er het vuur aan. Gelukkiglijk werd men den brand- !geur spoedig geivaar, zoodat het yuur snel kon uitgedoofd worden. Een der kinderen had reeds een begin .van verstikking ondergaan. Temsshe.Erg ongeluk. Donder dag voormiddag, kwart voor 8 ure, is een erg ongeval gebeurd in de scheepsbou- werij van de heeren Boel en Zonen. De (werkman Mys Frans, oud 32 jaar, ge huwd en vader van een kind, wilde eenen riem op een polie terug zetten ter wijl het boormachien in beweging was. Hij klom op eene ladder tot 4 meters hoog, maar werd door den riem gevat, mede getrokken en tot tweemaal in de hoogte geslingerd, zoodat hij zware kwetsuren aan hoofd en geheel het li chaam bekwam. Geneesheer Evrart diende hem onmiddellijk de noodige zor gen toe en men bracht het slachtoffer naar zijne woonst, in de Kauterstraat. SpiegelsKadersVitraux Baguelten Werf3,Aalst. Stoomfabriek in Oent 382 67 Moorse!. Goed nieuws. 'Als ge volg' op eene aanvraag van het gemeen tebestuur, zullen weldra drie postbussen geplaatst worden, namelij'k eene op de wijk Kruis, in het huis van Frans Cassiman Benedict antwoordde niet. Zijn huurman schonk zijn beker vol. Ledig haar toch, zegde hij, gij zijt vrij om te doen wat gij wilt. Wij gaan drinken op den strengen zedenleeraar Benedict stiet zijn glas tegen dat van zijn vriend. Op het welzijn der kunst, sprak hij, onder alle vormen, waarin zij zich laat kleeden. Op het welzijn der kunst, wier liefde ons nimmer bedriegt, die ons maakte tot hetgeen wij zijn, en die ons ons zei ven doet overleven Gildas hief zijn beker omhoog en zong met trillende stem Ik drink den akkerliën ter eer Die 't veldgewas hun zorgen wijden Ik drink den armen visscher toe, Die in het meer hun netten spreiden, 'k Drink hem, die met den scherpen aks, Den zwaren eik doet nedervallen, Den nijvren werkliën, kern des volks, Ik drink ter eere van hen allen Bravobravoriepen de jongelie- deös Lionel vulde het glas van den 'dichter weêr. Het tweede couplet! zegde hij. De improvisator vervolgde n Ik drink Ier eere van al wat bloeit, Van al wat zingt en glanst op de aarde, Den vogel, kwelend in het groen, Het bloemtapijt langs beemd en gaarde. Ik drink ter eere des lentegeur», Der druiven blankheid, kleur der reinen, Der vaadren, sluimrend in huu graf Ik wijd mijn glas de wieg der kleinen I 5 17 EN 18 AUGUSTUS 1913 "eene op 'de wijk Sint-Steven, in Let huis van M. Carlé eene op de wijk Waver, aan 'de yillai Reyntens. Moet het gezegd worden, 'dat de inwo ners van Moorsel, deze tijding met ge« noegen vernomen hebben Overreden. Vrijdag werd alhier op het Hoeksken de 64-jarige weduwe Meert, door eene melkerijkar overreden. De vrouw werd een arm gebroken en aan* het hoofd gekwetst. Het slachtoffer is naar dê kliniek van Mijlbeek overge bracht. Be huisvrouwen getuigen dat Chico rei Talpe spaarzaam is. 1063 Ffïeidgrt. Brand. Zaterdag mor gend rond 4 1/2 ure, is op de Klaafhaag brand ontstaan in de hoeve van Mevr. Wed. Herremans. Daar de gebouwen met 8trooi gedekt waren, verspreidden de vlammen zich spoedig en weldra vormden woonhuis, schuren en stallen nog slechts een grooten vuurkolk. Allee werd ten gronde vernield. De beesten konden gered worden, doch meubelen, klecderen, oogst, landalm, enz., bloven in de vlammen. De schade is zeer aanzienlijk, clocli1 door verzekering gedekt. Löljfoeka. Automobielongeluk'. De automobiel van den heer Ramlot, ni j- veraai', te St - Gillis - bij - Dendermonde woonachtig, is Woensdag avond, ko mende langs den steenweg van Brussel op Dendermonde, bijna geheel ontred derd door een gespan komende uit eene zijstraat. Het voertuig niet meer kun nende doen stoppen botste met zulk ge weld op het huis der kinderen Hofman, herbergiers, dat de voorgevel van hei? huis geheel geborsten is en dat een per soon, die binnen de herberg op eene bank naast den muur zat, door den kevigen schok op eens tot midden van het. huis geslingerd werd. De inzittenden hebben geen letsel bekomen. Lokc/esi. Overreden. Vrijdag voormiddag, rond 11 1/2 ure, reden de deelnemers der Ronde van België door onze stad. Op het Zand werd de heer Dhaens, door een velorijder die de kam pioenen volgde, omver gereden.Hij werd erg gekwetst aan hoofd en handen. Bin nen gedragen in de herberg de Gou den Leeuw ontving de heer Dhaens er. de eerste zorgen van den heer doktoor De Groote. Na verzorging werd hij per rijtuig naar zijne woning overgedragen. Krssbelachtig. Stien was van dienst in de prachtige expositie der Vak- en Ambachtsschool. Nu Vrijdag laatst, 15 Augusti, kwam veel volk de kunstige werken der bekwame leerlingen bewon deren. Onder die bezoekers was Koben, die, geheel zeker wat te diep in 't glas moest gekeken hebben, of toch in alle geval, niet weinig zeeverde en zaagde, en hoegenaamd geen besef en had van de kunst, waarover iedereen in verba zing stond. En zoo om te oordeelen, als Koben in de Teekenzaal kwam en daar, de veertig teekentoestellen zag, met een groofc blad papier op en eene fijn afge werkte teekening', riep hij vol bewonde ring uitAh het is hier de muziek school En terwijl hij den bril opzette, en van dicht bij de teekening bezag van een beuge 1 schoon afgewerkt stuk van een machien: Inderdaad, zei Stien, deze leerling speelt den eersten bugle. Bisdom Qent. Zijne Hoogwaardigheid heeft pastoor be noemd Te Sle Margarite, den E. H. Wuytack, ondorpastoor te Seveneecken te Worte- gem, den E. H. Morre, pastoor te Uytbor- gen to Uytbergen, den E. H. Buysse, id. Ie Noderzwalm te Denderwindoke. den E. II. Van Lifferingo, id. Ie Belzeele (Evergem),in vorvanging van den E. II. Poyne, die, op zijne aanvraag, zijn eervol ontslag bekomt ie Belzeele. den E. II. Delghust, onderpas toor van Si* Anna, te Gent. Gij wordt zwaarmoedig, riep eeno stem. Gildas vervolgde met nog meer geest drift het derde koupiet Ik drink ter eere der sclioone kunst, Die't grootsche schept, het stof doet level Ik drink op beitel en penseel, Op 't lied, den dichter ingegeven Ook op deez' tijd, al loont zo slecht 't Werk onzer ziele, zij gedronken j 'k Drink op de onsterfelijke vlam Der gaven, ons door God geschonken f Er volgde een oogenblik Vön vervoe ring, van geestdrift, waarin men elkan-, der de hand drukte en den jongen dich ter geluk wenschte. Hierop kwam er verandering in den toon der gesprekken de flesschen wer den met eene verslindende snelheid ge: dedigd. De jongelieden spraken luid sommigen werden sentimenteel. Gretig teekenden de journalisten de woorden van Préault, den geestigen beeldhouwer, in hunne notitieboekjes op. Luid gelach galmde door de zaal allen spraken te gelijk en ieder zong voor zich een verschillend refrein. Een virtuoos plaatste zich aan de pia no en speelde de Marche aux flam beaux terwijl de kunstenaars, half dronken, de eene met de fakkel, de an- dér met een kandelaber, een derde met een lamp in de hand, in een lange rij achter elkander het werkhuis rondtrok ken 'YJVor'dt' .voortgezet.?,

De Volksstem | 1913 | | pagina 2