BREUKEN DE KAMER Laatste Berichten Likeurhanüslaars. Stadsnieuws Vergadering der Reeftlsrzijda IP Q> JFi. TC FEESTWIJZER Weerkundige waarnemingen 20 AUGUSTUS 1919 Burst. Hevige brand. Maandag avond, rond 11 ure, is brand uitgebor sten in de hofstede van Gustaaf Simons, landbouwer. Het vuur nam in weinige oogenblikken tijds eene groote uitbrei ding en weldra stonden woonhuis, stal len, schuren, wagenhok, enz., in laaie ylarn. Slechts niet de grootste moeite en dank aan de hulp der geburen, konden de beesten gered worden. Aan blusschen viel echter niet te denken en de uitge strekte hofstede werd ten gronde ver nield. Oogst, landalm, karren, meube len, kleederen, enz., werden de prooi der vlammen. De schade is zeer aanzienlijk, 'doch door verzekering gedekt. Een onderzoek is geopend, daar men kwaadwilligheid vermoedt. To hekomen ton bureele van dit blad, do officieele vrachtbrieven, voreischt door de laatste wet op den alkooi.. 2.QÏ9, Eind doodgereden. Dins dag morgend, rond 10 1/2 ure, is op de wijk Zele-Hoek de kleine Edward Van den Hendc, 4 jaar oud, wiens ouders te Brussel wonen, door den voermanswa gen van Alfons Herrewege van Zevenee ken verpletterd geworden. De dood was oogenblikkelijk. Het ongeluk is te wij ten aan de onvoorzichtigheeid van het kleine slachtoffer. Het parket wordt ter plaats verwacht. Lokeren. Overleden. De 14-jari- ge Maria De Wilde, die Zaterdag door den tram overreden werd, is aan de be- komen wonden overleden. E LANDDAG DES? ECATHOL3EKE VLAAMSCHE STUDENTEN. Aan de toraor.Grs der stad Aalst. B© gje»rsonen die kamers kunnen uer- fiuren, op 6 en 7 September aanstaande prijs 1.53 a 2.6Ö ffr. morgencfontbijt Inbegrepen, kunnen adres en Inlich tingen ©pgeue-n tsn bureel© der Volks stem X Be Missen ter Esre van dsn H. Ro- Chus in de St^Martenskork. De vol gende wijkmissen zullen nog plaats heb ben Woensdag, te 8 ure, van wege de wijk der Nieuwstraat; Donderdag, te 8 ure, van wege de wijk der- Leopoldstraat. Vrijdag, te 8 ure, van wege de wijk der Molenstraat. Vernield. Zondag nacht is aan de woning van M. Van de Velde, Lange Zoutstraat, alhier, eene prachtige mar meren reclameplaat verbrijzeld de da ders vluchtten, -na hunne heldendaad,- spoedig weg, doch hunne eenzelvigheid i» r De rechterzijde is vergaderd te 1 uur. Zij ging over tot het onderzoek van de amendementen door het landsbestuur neergelegd bij de fiscale wetsvoorstel len. Het landsbestuur gaf de redenen van die wijzigingen en heel de rechter zijde heeft er zich bij aangesloten. V©Sdfe«st des* Catharinisten. De O&tharinisten waren Zondag laatst feest zij huldigden plechtig de opening van hun nieuw lokaal, Keizerlijke Plaats. Een welgelukt veldfeest voorwaar lieve koren, prachtig orkest, mooie al leenzang en declamatie, lekkere dran ken, smakelijke wafels, een vermakelijk slotdanspartijtje en een buitengewoon talrijk publiek... ziedaar in enkele woor den een korte schets van deze Inhuldi ging kortom een onvergetelijke avond. De Catharinisten met hun wakkeren, initiatief vollen voorzitter, heer Jules Goethals, aan 't hoofd, halen waarlijk eer van dees zomerfeest je. Het was dan ook een ware geestdrift, een spontane uiting van dankbaarheid bij bet publiek, toen de voorzitter, de ontwerper van het feest, een verhoog beklom om in gloed volle bewoordingen de reden van dit feest te doen kennen en er op te wijzen wat eigenlijk het doel was datrde Catha rinisten beoogen de jongelingschap een genotvol samenzijn te bezorgen onder hen broederlijke liefde en ware genegenheid te doen heerschen, elkan der te ieeren beminnen en ondersteunen on er aldus ware, vrome katholieke bur gers van te vormen die de burgerplicht liefhebben en beoefenen aan de acht bare ouders' die bezorgd zijn met de deugd hunner zonen, de keus te geven van een deftig gezelschap wier leden zich met kunst onledig houden, terzelf- dertijd een bestendige gelegenheid ver schaft om bij uren van ernst eenige sma kelijke stonden van uitspanning bij goede vrienden te vinden een deftig ge zelschap te vormen welk de ouders mo gen en kunnen deelen, waar zij hunne dochters bij hunne broeders, onder de leiding van henzelve kunnen zien ver maken. We treden ten zeerste dit pogen bij, juichen dit luidruchtig toe. We zijn overtuigd dat alle aanwezigen op dit feest dit streven begrepen en hoogge schat hebben, opdat de afwezigen zich zouden gelukkig achten bij te treden om de Catharinisten te danken voor hun zoo edel initiatief en bijzondere werk zaamheid. Thans dat zij eene der schoonste en ruimste lokalen der stad hebben betrok ken en zij hunne armen wijd open zullen hebben, ligt voor Iïen een breed veld te bewerken waarvan zij, daar zijn wij van overtuigd, zich niet zullen laten af schrikken. Als slotsom dus Catharinisten, pro ficiat, dank en goeden moed Een toehoordér. Dinsdag 19 Oogst Morgendzilting geopend cm 10 ure onder voorzitterschap van M. Nerincec eerste ondervoorzitter Be inkomreohten op het papier. M. LEYIE, minister van financen, legt op het bureel der Kamer een wets ontwerp neder, waarhij de inkomrech- ten op het papier, noodig voor de dag bladen, van 4 op 2 gebracht wordt. Gezien de dringendheid wordt het wetsontwerp naar eene bijzondere kom missie verzonden. Segrooting der gsndarnteria. M. 't KI NT klaagt dat de officieren der gendarmerie zeer tragen vooruit gang doen en wijst op eenige middelen, om daaraan te verhelpen. M. GIELEN vraagt dat de gendar men zelf hunnen geneesheer zouden mo gen kiezen. M. be BROQUEVILLE, minister van oorlog, verklaart, dat de officieren der gendarmerie eerstdaags voldoening zul len krijgen. Yoor wat de vraag van M. Gielen betreft, zulks heeft geen betrek met de begrooting der gendarmerie. De verschillende artikelen der begroo ting worden aangenomen. Begrooting vasi Oorlog. M. MECHELYNCK. De huidige begrooting bedraagt 78 millioen, alhoe wel er geene bepaalde cijfers opgegeven zijn. Het gouvernement zou geene werken mogen beginnen, vooraleer de noodige kredieten zouden gestemd zijn. Spreker zou ook willen weten, hoe "de- kosten zullen betaald worden der krijgsJ attachés te Londen, Parijs en Berlijn. M. de BROQUEVILLE. Indien wij gewacht hadden naar de stemming der Kamer, zou het kamp van Beverloo niet in gereedheid geweest zijn, tegen de inlijving, der aanstaande klas. (i M. de Broqueville duidt ook aan, hoe de kosten der krijgsattachés van Lon den, Parijs en Berlijn zullen betaald worden. M. OOMS dankt den minister van oor log', voor de verbeteringswerken te Be verloo gedaan, en vraagt dat daar eeï>e bijzondere spreekplaats zou voorbehou den worden aan den krijgsalmoezeniér. M. TERWAGNE klaagt over de wer king van den krijgsalmoezenier van Aar len. M. PERSOONS heeft het over de ge- neesheeren en apothekers, door het leger aangenomen. M. DEMBLON beweert dat de nieuwe lokalen te -Beverloo nog onbewoonbaar zijn. Hij drukt de hoop uit, dat de nieu we legerwet uiet langer zal duren dan deze van 1909 en weldra al de kazernen zullen kunnen afgeschaft worden, dank aan het internationaal socialismus. MM. DE BETHUNE en FERON mh- ken nog eenige opmerkingen. M. PERSOONS vraagt of de gendar men ook de katholieke vergaderingen mogen gaan storen. De zitting wordt om half een geheven. Namiddagziiting geopend om 2 uren, onder voorzitterschap van M. Schollaert De begrooting der gendarmerie wordt aangenomen met 88 stemmen tegen 45. SI et pesissafiEi der mijnwerkers. M. VERSTEYLEN legt het verslag neder der nieuwe pensioenwet ten voof- deele der mijnwerkers. De bespreking zal Vrijdag morgend plaats hebben. Hst patentenrecht. De bespreking van het wetsontwerp, waardoor het patentrecht vervangen wordt door een taks op de winsten der maatschappijen met aandeelen wordt DE VOLKSSTEM M. LEMONNIER klaagt omdat de ^landbouwer door de .hieuwe lasten niet getroffen wordt. Voorzeker nietIk heb niet gewild dat die nieuwe lasten zouden wegen noch op de landbouwers noch op de handelaars. De zitting duurt voort. aangevangen. M. PECHER beknibbelt dien taks en herhaalt wat M. Franc-k reeds over dat wetsontwerp zegde. Hij stelt voor dat ontwerp naar eene bijzondere kommissie te verzenden. M. LEMONNIER zegt dat de minis ter hier bijzonderlijk de landbouwers wil sparen. De groote magazijnen Bon Mar- cbé «Innovation», enz., zullen moe ten betalen en de groothandelaars niet, omdat deze laatsten geene maatschap pijen zijn. M. WOESTE. Men heeft ons een nieuwen tekst voorgelegd, doch deze kan ook onze goedkeuring niet hebben. Ik hoop niet, dat het gouvernement er eene kabinetskwestie zal van maken, want anders zou ik tot mijn spijt mijne oppo sitie moeten staken, daar ik niét de min ste reden heb, een kabinet omver te wer pen, dat mijn volle vertrouwen beeft. Ik zou dus willen dat het gouvernement daarover uitleg geve. M. LEV-TE, Het is verstaan, dat de taks gelegd is op de dragers van obÜga- f.iën en niet op de maatschappijen zelf. Er is ten andere enkel spraak van de maatschappijen, welke hun zetel hebben in België. M. DELVAUX. En de vreemde be zitters dezer aktiën moeten zij ook be talen M. LEVIE. Natuurlijk, in Frank rijk bestaat zulks ook. WIELRIJDEN De wereldkampioenschappen Men weet dat op 28 en 31 dezer to Leipzig de wereldkampioenschappen voor beroeps- rijders zullen betwist worden. Thar.s hebben do verschillende landen hunne vertegen woordigers doen kennen, waarvan wij do lijst laten volgen Snelheid. België Jos. Van Bever en Em. Olto - Frankrijk HourliéV è'n Poulaiil j Engeland Jenkins Denemarken Th. Eilcgaard Italië Polledri, Curapezzi, Gardellin en Morellj Zweden Finn DuilsChland Rutt, Otto Meyer, Lorenz, Schurmnnn, Hoffmann, Techmer, W. Bader, Peter, Rudel, en nog Óen 30-tal anderen. Fond. België V.Linart, die als groote favori vertrekt Holland Van Neck en Timmermans Frankrijk Guigna'rd, Sérès en Miquol; Engeland Tommy Hall Amerika Boby Walthour Australië Shepherd Luilscliland Saldow, Slellbrinck, Gun- ther, Scheuerman, Jaiike, Schipke, Jacob Esser, Demke,Ebort, Arens, Riesner, Lange en Thomay Dg baar.koers Parïjs-Roitro Deze koers welke in de eerste dagen der inaandSepteniber moest betwist worden.gaat niet door, daar er te weinig rijders inge schreven zijn. Naar het schijnt schrikten de al te groote kosten de rijwiel fabrieken af. Waarom dan de rijders niet allen op eigen kosten en krachten gelaten Koekelberg. Uilslag der velokoers van Zondag 17 Augustus 1913. 40 kilometers 1. August Beekman/Schaarbeek; 2. Geor ges Van de Sype, Erpe. Er w-uren 92 ver- trekkendon Mëfiö. Uilslag der velokoers van Maandag'18 Augustus 1913. 22 kilometers 1. Georges Van do Sype Erpe; 2. Gustaaf Van Caneghem. Burst 3. Jan De Sterck, Aalst 4. Van der Hpyden, Lede; 5. Smol ders, Lede. DU IVEN N I EU WS AALST. Voorloopigen uilsliig van Quiévrain, van 'Zondag 17 Augustus 1913 Oude duiven 1. De Tas G., Aalst 1. Do Wolf Martin, id. 3. De Scliryver Ed. id.; 4. Ant. Boon, id.; 5.-6. Alf. De Sterck, id.; 7. Aug. Cadron, id. Jonge duiven 1. Van Slichelen Eugoon, Aalst 2. Albert Pijpte, id.; 3. Ant. Boon, id.; 4. Martin De Wplf 5. G. De Tas 6. Gust. Van Goethem,. id. Zondag 24 Oogst p.rijsvlucht op Quiévrain, klein en grooten omtrek, bij Ed. Cominer- man, Verkensmarkt,; LEDE. Prijskamp uit Quiévrain, van Zondag 17 Augustus Jonge duiven 1., Stalpaert, Erpe 2. De Sadeleer, Oltergom 3. Noël. Lede 4. Th. Troel), Lede 5. Osselaor, Lede 6. Bie- baut, Smetlede 7.Van Acoleyen, Wanzole; 8. Troch, Lede 9. Do Schutter, Meire 10 Van Ilauwermoiren,,Lede Oude duiven 1. jpe Schutter, Meire 2. Snndron, Lede 3. Do Vulder, id.; 4. Go- vaert. Smelledo 5^-P'Uauwors. Zonnegem; 6. De Sadeleer, Scliponaerdo - 7. D. Troel), Wanzele 8. Beeckrpan. Erpe 9. De Sado- l#»pr. Oil ergon. 10. Do Sadeleer, id. PER TELEFOON De ges-wïëfs -«ajeïajes-era Hlfeastië 5e WEENEN, 19. Men seint uit "Scutari, dat de bevolhebbor der Serviërs bevel had gekregen de gronden van Albanië te ontruimen. Hij weigerde nochtans zulks te doen 011 antwoordde aan den bevelgever in naam van Europa dat bij van niemand bevelen bad te ontvangen dan van ZIJNEN bevelhebber. Eene a°afrei£s aast de SussSseï ware &faska NEW-YORK 19~~ Een telegram van Juncan meldt dat een stoomor vergaan is, 25 passagiers en 27 leden van de bemanning lieten or het leven bij. De State of California was 's nachts op eene klip geloopen en verging mot man en muis op den tijd van drij minuten, de reizigers hadden den tijd niet meer hunnokabien te verlaten. Se H. esa die BSeSasjaisssoeflemgiragjes?. ROME, 19. Tien dui zend turners zullen oefeningen doen in liet Vatikaan en deelnemen aan den grooten défilé onder de oogen van don II. Vader. België zal door een groot getal turners vertegenwpor- digd worden. En daartegen willen wij, leden van den Constance Teichmannbond, krachtig protest aanleekon en wij zijn vast besloten, telkens dat men aanslag zal plegen op de openbare zedelijkheid, ons protest luider on luider to doen klinken, omdat wij de vaste overtui- g hebben dat, zoo niet aanhoudend de stormklok geluid wordt voor dat immer dreigender gevaar, de vloed dor onzedelijk heid steeds aanzwollen zal en ton slotte alles ovorstroomen. Want allen, ook de overheid, ondergaan in hunne opvattingen over de zedelijkliid en de onzedelijkheid, den invloed huftner omgeving. En zoo we allen vrede hebben mot die schaamteloosheden,zoo nimmer eene stem wordt verheven, dan gaat dat algemeen stilzwijgen beschouwd worden als toestem ming en des te driester en onbeschaamder zal de onzedolijlüieid in 't openbaar kunnen optreden... en de zielen verwoesten. En dat willen we volstrekt niet... Want daarvoor is ons Vlaand'ron ons nog te dierbaar, te Heilig en te goed. MEDEDEEL1NGEN Van wege den Vrouwenbond Constance Teichmann. PROTEST. In de Tentoonstelling van Gent in 't openbaar dus worden in sommige af- deelingen do grofste en lioderlijksto zooge naamde kunstprodukt en ten aanzien van een ieder uitgestald. Ooggetuigen beweeren dat niemand zonder blozen daar voorbij gaan kan. Wart kunstenaars hebben hunne groote ergernis erover uitgedrukt. En onlangs beeft een oud-hoogleeraar, Adolf de Ceulenoer, in krachtige bewoordi- ging zijn oordeel uitgesproken van arti stiek standpunt uit.beschouwd zijn do voor gestelde onderwérpen meestal iceergaloos lannat, en wat de zedelijkheid betreft is het afschuwelijk. Dus in een katholiek land, in eene tentoon stelling die onder do bescherming slaat van een katholiek landbésluur, wordt de ziole- reinheid, liet merg der wereld en der Kerk aangetast, wordt de geest van onrein heid verspreidt, de zedeloosheid vergoelijkt, do zonde dus verheerlijkt. Aan al bet walge lijks dat Frankrijk tentoonstelt en navolging vindt, helaas, ook hiér bij ons, wordt den wierook der voreering toegezwaaid. Do kunst moet vorodelon, verheffen, de menschen beter ïï.'Sken. Ook do kunst mag niet handeloos zijn, ook do kunst is gebonden door de wetten van waarheid, zedelijkheid schoonheid. Zal liet nog kunst heelen wal de zedelijke •gezondheid en kracht'van een volk verwoest, het fumilielovon. de reinheid der jeugd, do gezondheid der geslachten aantast Weinu, dergelijke kunst wordt ten toongesteld. ABDIJ AFFLIGEM. De wijdingen van Diakonaat en Priester schap zijn verleden Zondag opperbest van stapel geloopen in de pontificale mis van 9 ure. Hot was Z. D. H. Mgr Legraivo, die de wijdingen deed. Do dienst duurde tot 11 ure; ceremoniën en zang werden keurig, ja op echt Benedic'yner wijze nagekomen en uit- voerd, zoodat dezeindrukwekkende plechtig heid door eenieder met welgevallen gevolgd werd. Op klokslag twaalf ure, moest do ge moedelijke hulpbisschop van Mecbelon zijne geliefde abdij verlaten om zich per automo biel naar liet aartsbisdom te begeven, voor de ontvangst van Z. Majesteit den Koning-, die er om twee ure aankwam om de feeste lijkheden van Onze Lieve Vrouw van Hanswijk, bij te wonen. Om Uveeure vingen dePontificale Vespors aan, onder dezelfde werd een stoet in rang gebracht, die om drie ure, abdijkruis en wapen in top, statig zijnen eeuwenouden ommegang deed, onder een aliergewenscht weder, weinig overtrokken lucht en een zoel windje dat de zomerhitte kwam matigen. Achter hot kruis volgden de parochianen van Meldert mot hun ievervolloti Herder, pastoor De Smedt, midden in zijne talrijke Xaveiianen en Kongreganisten, en prachtige groepen opgeleid door de eerwaarde zusters Vincenlianen on machtige Fanfarenmaat- schappij die mot bun devote slukkon de harten in den Heer vorblijuden. De Z. E. Heer Willems, pastoor van Hekolgem, volgde insgelijks met zijne parochianen, Congreganislen en prachtige groepen, die onder de zorgen van de Zustors Vïiicentianen oprecht veel bijdroegen tot den luister van den wijdvermaarden omgang. De groepen der abdij waren ook voortref felijk in een woord, de lange rijen der 70 groepon, die de Afiiigemsche Processie op luisterden, was eene ware eergsleide, waar dig voor Onze Lieve Vrouw van Vrede, Koningin dos Hemels, en het Allerheiligste. Eindelijk tussclien het wonderbeeld en het Allerheiligste Sacrament, onmiddelijk voor het koor der Abdij traden de Konink lijke Harmonie van Hekelgem mot bare prachtige vlag en kunstige groep Sint Cecilia op, en liet hare vrcugde'oonen over den Affligomschen heuvel weerklinken, Jezus tor eere. Aanstonds achter hot Allerheiligste, volg den de Hoeren Burgemeesters, schepenen en raadsleden vanHekolgem en Meldert en eene talrijke en ingetogene menigte geloovigen. Maandag 18 Augustus, om 9 ure, droeg de nieuwgevvijde priester, zijn eersto misoffer plechliglijk op, waaronder zijn geliefdi oudors en familieleden tot do II. Tafel naderden, en 's anderdaags legde hij plech tig zijne kloostergeloften af, en bestempelde aldus zijne priesterlijken staat mot de aan- va'arding der Evangolischo raden, onder de monnikspij in de Orde van den Palriark der Monniken van het Westen, Sint-Benodictus WATERBREUKEN, ADERBREUKEN. Doktoor BASTIN, van Fontaine-l'Evèque, nu te Brussel, 83, avenue Besms. Doktoor Bastin is do eerste breuk-specialist: lot hedon 23 jaren van ondervindig on 12.295 gene zingen, schriftelj}l< betuigd en gewaarborgd, öllijd op slechts 8 dagen lijd bekomen zon der band, zonder gsvaar, zonder pijn. Bro- chuurkosteloos toegezonden. Telefoon B. 2837. Betaling na volle genezing. 544 voer de Stad en het Arrondissement Aalst AALST 31 Oogst. Opvoering van Jacob van Arte- veldo vaderlandsch draina in 4 bedr. door de katholiekeVlaamsche Studentongildo van Aalst, in de feestzaal van het St.Jozefscollege. Begin om 4 ure zeer slipt. 31 Oogst.-1 Sept. Uitstap van hel Syndikaat van Reizigers, PaLroons en Bedien den, naar Spa-Keulen. G en 7 September 1913. Algemoene Land dag van de Katholieke Vlaamsche sludonlen van heel het land. 14 September. Kunstavond door de Konink lijke Ilarmoiiio. 21 September. Sta Barbarafeest der Vrije Brandweer. September. Jaarlijksch Feest van den Bond der Gedekoreerde van Aalst. NINOVE 7 September. Vijftigjarig jnbelfeeest van de maatschappij Vereenigdo werk lieden lot hulp van Malkaar», DENDERMONDE 24 Augustus.Gouwfeest der Katholieke Turners van Oost-Vlaanderen. Deelneming van don Turnkring - Steun geeft Moed Aalst, met muziek en turn-afdeelingen. ST-ANTELINCKX 28 September. Groot verbroederingsfeest der Xaverianen. STEEN HU YZE. 8 September, Feestdag van O. L. Vr. Liederavond, om 4 ure, in de zaal van 't klooster. HOFSTADE 19 en 26 Oktober, telkensom 4 uren, op voering van bet nieuw bijbelspel Joseph 200 uitvoerders. N. B. De katholieke Maatschappijen van ue Stad en het Arrondissenient worden beleefd verzocht de datum's hunner feesten zoohaast mogelijk aan 'L beheer wm ons blad mede te deelen. MARKTPRIJZEN Aalst.—-lïToogst—Hopmarkt, kalm, prijzen in afslag beschikb, fr. 115, nieuw gcwas.fr. 135. Astderlecht) 19 aug. Verkonsmarkt.tekoop 2633, prijs per kilo op voet 0,98 a 1,18. Leuven, 18 .aug. Landbouwtarwe 19,50 a 00,0u handelstarwe 20.50 rogge 16,50 voc- derhaver 17.— brouwhaver 20,50 koolzaadolie 75,00; lijnolie 65,00strooi 4,50 hooi 6,75 bo ter 2,£0; tarwebloem 28,50 gort Remy 32.50 tarwezemelen 13,75 lijnkoeken 20,00 eieren 2.60. aardappelen 5,50 a 6,00. OemderinsocEde, 18 aug. Tarwe 21,50, rogge 17,00; haver 21,00; lijnolie Cl; koolzaadolie 77;id. gezuiverd81,50; lijnkoeken 19,00;koolzaadkooken meststof 14,00 bocer 3,05 eieren '2,54 aardap pelen 7,50; graan van La Plata 29.75 id. Indié Camphore 33,00. Lede. Dijnsdagmarkt. konijnen 1« kwal. 1.00 de k. jonge konijnen, 0.75. oude duiven 0.70 jonge duiven, 1.50 't koppel, boter 2.80 tot 0.00. eieren de 25, 2,75 tot 0,00; viggens 't. koppel 00 fr. Sêntte ftaïüiarma-Lombeck. Wekelijkscho markt.—Boter p. k. 2.40 tot 2.60. Eieren p. 25 2.53 tot 2.64. Kiekens 2.00 tot 2.50 't stuk. Konij nen 2 50 tot 3.50. Duiven 1.50 tot 1.55. Viggens, 't koppel 60 tot 80. Aardappelen p. 100 k. 6.00 tot 6.50. Rogge 16.50. Haver 19,50. Tarwe 21.50. Koeien 350 tot 550. Veerzen 350 tot 450. Knap pers 100 tot 200. Assche, 19 aug. Tarwe 21,00 a 22,00 rogge 17.00 a IS.00 haver 18,CO a CO,00aardap pelen 6,00 a 7,00 boter 2,80 a 2,90 eiófon 2,75 a 0,00 kiekens 2,50 a 3,75 konijnen 2,00 a 2,50; hesp 0,60; viggens 35 a 40, hop 00 a 000. van M. Ca:me3 Pruef, opticien specialiste Aalst, l ungo Zoutstraat, 9 29 oogst. 16 uro; Baromoter 763° Thermometer 17< Wind: oost Vooruit*schoon weer

De Volksstem | 1913 | | pagina 3