ten vreeseHik drama Hag ds dieffa in hel hotel van baron tie Kerchove-d'Exasrda Nieuwsberichten DE VOLKSSTEM TCT •one Russische militaire tusschenkomsl stootte. Hot gerucht loopt ook, dat Rusland zijne diplomatische betrekkingen zal schorsen met Turkyë, indien zijne troepen hunnen op- marsch niet staken. Dit zou do aanvang zijn van een nieuw angstwekkend verschijnsel, in de BalUaan- Uweslie. De Servische Develvosrder in Albanië Men meldt uit Scutari aan de Oesler- reichische Volkszeitung dat de voorzitter dor internationale kommissie, de onder admiraal Burne, door een brief aan de be velvoerder der Serviërs to Orasi, hevel go- geven heeft, om overeenkomstig met de b .-sluiten der Londoner conferencie de door Serviërs bozette Albaneescho grondgebieden to verlaten. Do Servische kommandant antwoordde dat hij noch internationale kotn- missie noch Londener conferencie erkende, en dat hij slechts gehoorzaamde aan de be volen van den Soi vischen opperbovolvoer- lier lö Prizrend gevestigd. De Turksche Opmarsch De Turken hebben Dinsdag Kuchuk- Kakvok i:» de streek Gumuldjina bezet, na er lu-t kleine Bulgaarsche garnizoen uit ver jaagd te hebben. De Bulgaren leden eenige verliezen in hun gevecht met de Turken. De Turken willen Andrinopel Eeno afvaardiging der inwoners van An- flrinopel is to St-Petorsburg aangekomen. Zij begaf zich naar hot ministerie van buiten- landsche zaken, waar zij door het hoofd der Öoslerscho sectie, prins Troubelzkoï ontvan gen werd, dio vorklaarde dat hun memoran dum en hunne verklaringen zouden medege deeld worden aan den minister van buiten- iundsche zaken. De cholera Te Siminham en Gora.iyatulza is er een nieuw cholerageval bestaligd geworden. Te Broko bezweek er oen choleralijder. Do cholera breidt zich uit te Grancanica. Een sterfgeval is te Bosniskhumak geboekt, In hot gansche dislrikt Touzla werden 4 choleragevallen mot een verdacht voorko-* men bostatigd. Ds Turksche handelwijze Dc Turksche ministerraad hoeft besloten vandaag, Woensdag, aan de grootmachten «en omzendbrief te bezorgen, aangaande den Turkschen opmarsch over de Marilza. Die omzendbrief zal in denzelfden zin op gemaakt worden als do verklaring, door den groot-vizier gedaan, en waarin hij bevestigde de grens in zijne mededeeling van 19 Juli op gegeven. niet over te trekken. Bulgarië heeft geld noodig Men verzekert dat de minister van finan ciën zou te kennen gegeven hebben, dat hij zoekt binnen kort oeno ontleoning van 600 miljoen in den vreemde te doen. "to Een man doodt zijne vrouw, en zijne vior kinderen en zelfmoordt zich Een vreoselijk drama is te Brooklijn ont dekt geworden. Sinds verscheidene dagen, was de genaam de Henry Lake, gehuwd en vader van vier kinderen, moeslor-kok in een der grootste hotels, niet meer gezien goworden. Zijne woning bleef vast gesloten en ook zijne vrouw en zijne kinderen waron niet meer le zien. Geburen herinnerden zich, dat zij verleden week Woensdag een hovigen twist gehoord hadden, tijdens den welken de kinderen Lake luidop weenden. De policie word verwittigd «n men besloot de woonst van Lake open te breken. Een gruwelijk schouwspel vertoonde zich voorde oogon der aanwezige policiemannen en geburen. Vrouw Lake en bare vier kin deren, waarvan hot oudslo 17 en liet jongste 11 jaar oud, waren met revolverschoten in hun bed gedood geworden. 21 AUGUSTUS 1913 In een hoek der plaats lag Lake in een overgroot©» bloedplas uitgestrekt. Hij ook had verscheidene revolverkogels in hut hoofd on had zich bij middel van een keuken mes verscheidene stoken in den buik toege bracht. De man leefde nog, doch zijn toestand was hopeloos en hij bezweek kort nadien. Uit liet onderzoek schijnt to blijken, dat de echlgenoolcn Lake niet goed overeen kwamen, daar do vrouw zich aan den drank overgaf. Men veronderstelt, dat Woensdag bij de tehuiskomst van Lake, een nieuwe twist ontstaan is en dat de man alsdan in eeno vlaag van wanhopige woede een revolver zal gegrepen hebben en op vrouw en kindo ren vuur gaf. TE BRUSSEL Niei.we aanhoudingen Zooals wij gisteren reeds meldden,werden drie kerels, een Engelschman en twee Duitschors, als de daders der diofte, ton na (leolo van senator do Korcliove-'d'Exaerdo aangohoudon. Bij nader onderzoek is nu echter gebleken dat die Engelschman van Brussel was. Hot is eon gevaarlijke oud-veroordeelde. Frans V. genaamd, wonende in den omtrek der Kaatsspelplaats. Do twee Duitschcrs beweerden dat zij de gestolen voorwerpen van een Engelschman ontvangen hadden, om te trachten zo lo verkoopen. Het onderzoek word dan voortgez9t en men kreeg weldra de zekerheid, dat de drie aangehoudenen veel in betrekking waren met twee vreemdelingen, welke in de Hoog straal op logist waren. Deze kerels werden achtervolgd en aan gehouden. Eene huiszoeking op hunne ka mer gedaan leidde woldra tot do ontdekking van voorwerpen, welke ook ten nadeele van M. de Kerchove gestolen waren. Dokerels werden dan ook naar hot govang gezonden en er ter beschikking van den pro kureur des Konings opgesloten. Een verbaal uit de dagen der Commune. (41stc Vervolg.) Tk vroeg uitstel. Het ontbrak mij aan moed om tot een meisje, dat mij ten volle vertrouwde, te zeggen ik heb ge logen om in hare oogen de verachting- te lezen, die mijn gedrag hdar zou in boezemen.. André Ni^ois sidderde. Ia, in waarheid, dat was verschrik kelijk, zegde de abbé Sulpice; maar kou dot gij alles niet aan uwe moeder be kennen Zij zou om mijne gewetensbezwaren gelachen hebben. Daar zij mijn woord breuk niet uit godsdienstig oogpunt be oordeelde, zou zij mijne fout vergeeflijk gevonden en geen medelijden gehad hebben met mijne aarzeling om het hart! te breken van een ongelukkig kind, tot hetwelk ik gezegd had Gij zult mijne vrouw worden Van den anderen kant behandelde mij de familie Dufernois als toekomstigen schoonzoon mejufvrouw Coralie beschouwde mij reeds als haren verloofde. Ik was gebonden door de han delwijze mijns vaders, mijn verhouding tot de familie en de nauwe betrekkin gen, die mijne moeder met onze vrien den onderhield. TE GENT Een Phiiippijn overleden. Hot Philippijusche dorp, dat zich in het Park der aantrekkelijkheden, Ier Tentoon stelling verheft, is in rouw. Timiteg, een barer inwoners, is naar do - volden van don Groolen Jager vertrokken. Timiteg was pas 28 jaar oud. Hij ver kwijnde langzaam in ons weinig gastvrij klimaat,ver van zijn land waar de brandende zon alles zoo heerlijk maakt. Heimwee voelde hij,, hij werd moedeloos, vatte koude en stierf. Da bewoners van bet Pbilippijnscli dorp omringden hem, en woonden bet vertrek bij van Timiteg's geost naar onmetelijke jacht- grondon. Dit overlijden gaf aanleiding lot eene gansche reeks rouwbetuigingen van wege do Kannibalen. Zij riepen en lierden om de booze geesten af le schrikken die Timiteg, op de eeuwig jacht gaande, zouden kunnen vergezellen,en zij lieten bij een pachter in den omtrek een varken koopen dat ze keelden en rauw oi vraten. Het bestuur van bet sterfgeval in kennis gebracht, deed het iijlc van Timiteg naar het gasthuis brengen. En daar men er op het lichaam eeno massa kleine levende we zens bemerkte, die men gewoonweg «vuilig heid noemt, werd het eens flink gereinigd. Timiteg ging met den vooruitgang mede: vooraleer te sterven - drukte hij den wensch uit, met zijne kleedoren n een paar lap pen en oen gordel begravon te worden. Heden Woensdagnamiddag werd Timiteg begraven. Scncgalcesch dorp. Verlaat de tentoonstelling van Gent niet, zonder het Senegaleesch Dorp be zocht te hebben 150 inboorlingen, werken, ze den, gebruiken, dansen, tam-tam. 6151 ?l£SS9l. Erg ongeluk. Een voer man, Jozef Plasschaert, 23 jaar oud, wo nende te Ganshoren, kwam Dinsdag morgend met zijn gespan langs de Ree derskaai. Op zeker oogenblik wilde hij van de kar springen,, terwijl deze voort reed. Hij deed echter een misstap en viel. De ongelukkige kwam onder de wielen terecht en werd beide beenen ver morzeld. In hopeloé/zen toestand werd hij opgenomen en ndar 't gasthuis over gebracht. Wanhopige daad. Sinds eenigen tijd was een jonge Fransche Lucelle A., verliefd op een beambte van het Reken hof te Brussel, doch ze meende dat deze voor haar onverschillig was geworden. Maandag nanoen ging ze hem nu af wachten, en toen hij zijn bureel verliet, naderde zij hem. Met ontroerde stem vroeg zij hem of hij werkelijk het in zicht had met. haar af te breken, en toen hij in dien zin antwoordde, zeide ze dat zij zich zou zelfmoorden, 's Avonds sloop zij in de gang van de woning der echt- genooten X Leutvensche weg, waar zij meende dat de beambte nog verbleef, en schoot er zich Vier kegels in het hoofd. In hopelcozeft toestand werd het meisje naar het Sint-Jansgasthuis over gebracht. Eene modelmeid. De eclitge- nooten D..., wonende Stevinstraat, had den over eenige dagen eene nieuwe dienstmeid aangenomen, die alle deug den te koop had. Dat het meisje van den eersten dag reeds al hun vertrouwen had gewonnen, is licht te begrijpen. Zondag besloten don heiden op reis te gaan en het huis onder de waakzaamheid der meid te laten. Toen zij Maandag avond van hunne reis thuiskwamen,bestatigden zij dat een meubel hunner slaapkamer opengebro ken was en eene som van verscheidene honderd© frank, alsook een aantal ju- weelen verdwenen waren. Zij dienden eène klacht in bij dè, policie, die weldra ter plaats kwam en een onderzoek in stelde. Men bestatigde dat de diefstal door eene onbehendige moest gepleegd zijn en kreeg onmiddellijk vermoedens op de dienstmeid. Was deze een pereltje als meid, dan was zè van weinig tel als dievegge. In hare koffers vond men de juweolen en liet geld terug. Het perel tje d is ter beschikking van 't gerecht opgesloten. Chiccrei eter Trappisten Vincart, maakt extra koffie.1 1500 P. EEseno. Doodplijk ongeluk'. 2 werklieden waren Dinsdag morgend eenen put aan t boren in een terrein der Kroonlei. Zij hadden reeds eene diepte van zes meters bereikt. Een hunner be vond zich in den put en vulde er een ke tel met aarde, die zijn gezel met behulp van een katrol optrok. Op zeker oogen- blilc biHtlt Icnoa-i}- fe» oavcio wprk. man kreeg ketel en'aarde op het hoofd. De ongelukkige stortte bewusteloos ten gronde. Men snelde hem onmiddellijk ter hulp en haalde hem weldra op. Het arme slachtoffer, Jan Baptist Van Door- selaer, 50 jaar oud, werd.naar het gast huis gevoerd waar men hem de beste zor gen toediende. 1 Vervolgens keerde hij ganech alleen huiswaarts. Doch nauwelijks kwam hij in zijne woning,Pesterij straat, aan of hij viel in bezwijming. Hoelang hij er gelegen heeft, weet men niet juist, doch zoodia hij terug tot zich zelve kwam, trok hij, nogmaals ;gansch alleen, naar het gasthuis terug. Ditmaal werd hij er ter verpleging opgekomen. De arme man had eene schedelbreuk bekomen en over leed om 4 ure 's namiddags. Een onderzoek i$ geopend. Anderlechtr— Hevige brand.— Dins- g namiddag, rond 1 uur, is een gewel dige brand uitgebroken in de drukkerij van M. Denis, Belgenschen steenweg. Het gevaar werd spoedig bemerkt en da delijk gaf men het noodsein aan de pom piers. Toen deze ter plaats kwamen had den de vlammen, aangewakkerd door eene groote hoeveelheid olie en vetten, eene schrikwekkende uitbreiding geno men. De pompiers vielen het vernielend ele ment bij middel van verscheidene spui ten aan en na eene halve uur werkens gelukten zij erin het vuur te overmees teren. De schade is aanzienlijk. De ma- chienen zijn ook erg beschadigd. Men weet niet hoe het vuur ontstaan is. Laeken, Dieven geknipt. Dins dag werden twee kerels geknipt, die in dc inepbouwzijnde huizen der Emiel Bockstaellaan, al de looden buizen ge stolen hadden. Beiden zijn opgesloten. Jonge niet- deug. Een policieagent. ontmoette Maandag avond in den omtrek der Noordstatie een jongen knaap, die er rondslenterde en zeer verdachte ant woorden gaf op de vragen welke hij liem stelde. Hij leidde hem naar het policie- burcel. Daar bekende de jongen dat hij Henri C... heette en 14 jaar oud was. Over eenige dagen had hij de ouderlijke woning verlaten te Gent en wilde op zij ne manier de Ronde van België doen. Ongelukkiglijk bleef er van.de spaar penningen, die hij had medegenomen, maar heel weinig meer over. De vader van den jongen globe-trotter werd per telegram verwittigd en kwam Dinsdag morgend zijn zoon terughalen. De knaap was niet weinig tevreden zijn vader te rug te zien en beloofde aan den policie- kommissaris dat hij nooit meer zou her beginnen. oGhaai'bcski Een internationalen trein reed Maandag avond, rond 8 ure, van de Luxemburgstatie naar de Noord statie, toen opeens, ter hoogte der Boe ren kuil de ketting brak en de twee lo- komotieven en de foergon zetten hunnen weg voort, terwijl de wagons bleven staan. De reizigers sprongen uit den trein en vluchtten naar den uitgang. Teen de machinist van den internationa len trein in de Noordstatie aankwam en bemerkte dat hij al zijne wagons had Verloren, verwittigde hij onmiddellijk don statieoverste. Men telefoneerde naai Schaarbeek en eene lokomotief ging de wagons halen. St-Pieters-Woluwe. Dieven aange houden. Op het gehucht Stockel werd sedert eenigen tijd fel gestolen. De poli- tiekommissaris van' St-Pieters-Woluwe, vergezeld van den veldwachter Van der Eist, richtte eene klopjacht in. Rond middernacht, betrapten beiden twee die ven, die, langs het keldergat, in de wo ning gedrongen waren van c{pn h. Yer- booren, landbouwer, Schoolstraat. De afgerichte hond van de kwaaddoe ners had op hun bevel post gevat voor het keldergat. Het dier wierp zich op de policiemannen; de kommissaris had nau welijks den tijd om zijn revolver te ne men en den hond te dooden. De kwaaddoeners wilden vluchten, doch zij werden weldra ingehaald en ter beschikking van het parket opgesloten. Leiss. Schurkenstreek. Onbe kende schurken hebben ten nadeele van landbouwer Bernard Lievens, van Over- impe, eene beele partij haver, welke reeds in mandeis stond, opengestrooid en in alle richtingen rondgeworpen, zoo dat alles bijna vernield is. De policie heeft de zaak in handen. Gnjuiet. Men verzoekt ons te melden, dat het nieuws, volgens welk, zekere Remi D..., van den Heipias, Zon dag zijne vrouw en kinderen erg zou mishandeld hebben, van allen grond ont bloot is. 't Is zooveel te beter. Diefstal. Woensdag morgend, tusschen 8 en 9 1/2 ure, terwijl Jan Nys. van Overimpe op zijn land was gaan wer ken, hebben dieven in zijne woning twee ruiten uitgesneden en zijn zoo binnen gedrongen. De schurken hebben den ve- lo van Nys gestolen. Men heeft geen spoor der daders. Esschene-QORlGnt. Laffe daad. In den nacht van Dinsdag tot Woens dag hebben laffe schurken ten nadeele van Petrus Van den Bergh, vier tot vijf honderd kuilen hop afegesneden. Eene klacht is neergelegd. Het leed geen twijfel, dat Coralie, zoo ik haar alles bekend had, uit fierheid mij den raad zou gegeven hebben om het arme meisje, dat ik eene heilige belofte gedaan had te huwen. Maar ik moeide waarheid spreken tot het einde toe en de laagheid en de schandelijkheden van mijn ellendig hart, zij het ook al niet zonder schaamte, dan toch zonder terug houding, ontsluieren. Mejufvrouw Du fernois, die opgegroeid was met de ge dachte van mijne vrouw te zullen wor den, droeg mij eene oprechte genegen heid toe die genegenheid jegens mij was beschroomd, doch innig. Nooit had zij de gedachte gekoesterd, dat een an der man eenigen invloed op haren le vensloop zou uitoefenen. Deze reine ziel verheugde er zich gemakkelijk in aan hare familie te ge hoorzamen, die haar bevool mij tot echt genoot te kiezen. Zij betoonde mij eene roerende vertrouwelijkheid en deed niets zonder mijn voorkennis en raad. Naar mate de vastgestelde tiid van ons huwe lijk naderde, hechtte zij zich meer aan mij zij bleef echter ingetogen en kalm en had steeds een glimlach op de lippen. En toch, ware ik vrij geiveest, ik zou niet geaarzeld hebben. Mijn bart voerde mij nadrukkelijk tot haar, die mijn eer ste woord had ontvangen, maar de koele rede, de omstandigheden, geheel mijne omgeving drongen mij naar mejufvrouw Dufernois. Men eischte eene verklaring van mijnen kant. De datums.werden vastgesteld. Ik berustte in alles, eerst uit gebrek aan eene dragelijke reden om, hetgeen men van mij verwachtte, te weigeren en vervolgena, toen alles zoo ver was dat ik niet meer terug kon, vroeg ik mij zeiven af, wat er van de andere worden zou. Nogmaals hield de bankier op, als ver pletterd onder het gewicht zijner herin neringen. Men^ zou aan zijn blik, die strak in de ruimte staarde, gezegd heb ben, dat hij eene Vreemdewnefsciiijuing zag, door zijne eigene woorden opgeroe pen. Hoe lang, hoé lang is het niet ge leden sprak hij; en toch, als ik aan die dagen denk, is het mij, alsof dat alles gisteren gebeurd was. Toen mijn huwelijk besloten werd, wendde ik eene reis voor, om eene ver klaring van mijne-afwezigheid te geven, en zegde ik tot de arme verlatene, dat ik een maand lang uit Parijs afwezig zou blijven. Acht dagen daarna was ik de echt genoot van mejufvrouw Dufernois. Mij ne vrouw bezat hoedanigheden genoeg om mij aan haar te hechten den dag, waarop zij-de mijne werd, was het mij alsof ik c-ene andere wereld intrad. Ik kwam er zelfs toe mij zeiven diets te maken, dat ik, met zoo te handelen, mijn plicht gedaan had. Ik verbande de ver- wijtingen, die mij verontrustten, en vroeg mij zei ven ar, of misschien de lief de van haar, die ilr verstooten had, haar oorsprong vond in de vooruitzichten, die ik haar kou aanbieden. Het was niet ge-1 noeg dat ik haar verraden liad, ik moest haar nog belasteren. Toen mijne eerste verloofde te we ten kwam, dat ik in spijt mijner belof ten met Mej. Dufernois gehuwd was, schreef zij mij een brief, waarin zij mij alles vergaf. Zij smeekte den Hemel baar niet te wreken, maar zij voegde er bij Met eene wonde in het hart kan ik niet langer leven... Een rechtveerdige God, die alle fouten straft, zal ook u doen boeten voor die, waaraan gij u hebt schuldig gemaakt... Helaas! thans is het mijn grootste smart, te weten, dat mijne liefde u niet aan die straf zal ont trekken... d Binnen het jaar stierf zij... Arm kind zegde de abbc Sulpice. Helaas liaar dood deed nauwelijks het gevoel mijner schuld in mij herle ven. Ik vergat mijn slachtoffer, toen ik mij in het bezit van een kind moclit ver heugen. Dit kind werd mijne vreugde, mijne hoop Ik wijdde het mijne kracht, mijne talenten, mijne toekomst toe; aan zijne wieg gevoelde ik mij zeiven een be ter mensch worden. Het was een schoon kind, blank, met lieve, blauwe oogjes. Zijn glanzend haar, dat langs zijne sla pen golfde schonk zijn gezichtje eene geheel eigenaardige levendige uitdïuk- king. Zijne moeder was verzot op hem. Tot nu toe was mijn streven naar fortuin gematigd gebleven. Dc bruid schat mijner vrouw, gevoegd brj hetgeen ik verworven had, scheen mij voldoende, j Oöaiackes*. Jubelfeest. De oud-» leerlingen der kostschool van den H. Vincentius a Paulo te Oostacker, be-» stuurd door de Broeders van O. L. Yr. van Lourdes, vieren den 14 September aanstaande het. zilveren Jubilé van het'; vijf en twintig jarig bestaan van 't Ge-i sticht. De oud-leerlingen die, bij verge-»] telheid of' door verandering van adresj geene uitnoodiging tot de feestelijkhe den zouden ontvangen hebben, gelieven hun juist adres te zenden aan het Be stuur der Kostschool te Oostacker en da delijk zal hunne uitnoodiging gezonden worden. Gent. Meisje verbrand. Dinsdag morgend, rond 11 ure, wilde de 10-jari- ge Jeanne De Buck, Kwakkelstraat, wier moeder ziekelijk is, eenen ketel ko-» kend water van het vuur nemen. Deze keerde om en het meisje werd erg ver brand aan armen en beenen. De onge lukkige werd naar het hospitaal over gebracht. Grernfeergen. Erg ongeluk. Maandag namiddag ging E. Van Daele, koopman, een driewielkar kolen wegvoe ren naar Grootzand-Yossenhoek als hij gedaan had met lossen reed hij huis waarts. Do geleider had plaats genomen op den molen der 3-wielkar, waarop hij recht stond. Toen hij eenige meters ge reden was verschrikte 't paard en sprong schielijk vooruit, waardoor Yan Daele van zijne kar stuikte en een der achter wielen hem over 't lichaam reed. Het paard sloeg op hol en werd tegengehou den door den broeder van Yan Daele, die er per velo achterreed. Yan Daele die kloeg over inwendige pijnen, werd in de woning van P. Moens, binnengedragen, alwaar dokter Van Driessche hem de noodige zorgen toediende. Dinsdag mid- dag werd hij naar zijne woning overge bracht. Vc5slöCjt5Co Wreede brand. Een geweldige brand is gisteren avond uit geborsten in groote hofstede van M. J. Yan den Daele. Het huis, de stallingen, de schuur, de afhankelijkheden vormden weldra eene overgroote vuurzee. Al d< gebouwen brandden gansch af. De meu belen, de kleederen, vier koeien, twee paarden, meer dan honderd hennen, wa gens, karren, de oogst, het landbouw- alm, enz., zijn de prooi der vlammen ge worden. De schade, door vezekering ge-» dekt, bedraagt meer dan 25.000 frank. Het vuur sloeg over op het huis van den heer onderwijzer Buysse en de villa van M. Droesbeke. Dank aan het spoedig op treden der pompiers konden deze twee woningen gered worden. Hansbske. Afgrijselijk ongeluk.—» Kar. Gremonprez, oud 35 jaar, ging gis teren namiddag met eene kar naar de statie. Zij werd door twee paarden ge trokken. De dieren verschrikten opeens en sloegen op hol. De man deed al het mogelijke om de stormende paarden te toornen, doch vruchteloos. Doo^ g-ewöltlig-ort soJink, s*xrHr! o hij y^l R kar de wielen verpletterden heiikj-^ hoofd. Eenige personen kwamen tocJX loopen en droegen den ongelukkige ift een naburig huis, waar hij den geest gaf, na de laatste HH. Sakramenten ontvangen te hebben. sppiftafQ Te bekomen ten fiureelo van dit blad, de ofticieele vrachtbrieven, vereischt door de laatste wet op den alkool. Opbrakel. Misdadige brand. Ge durende den nacht hebben kwaaddoe ners het vuur gestoken aan eene over groote koornnnjt van den landbouwer Petrus Faignaert, wonende op het hof Ten Bossche De schelmen staken ook het vuur aan eene hooimijt en een strooiopper. De schade wordt op 30C0 fr, gerekend. Het parket van Audenaerde is teï plaats geweest. Avelgem. Erge val. De pachten Jules Saelens zat gisteren op eene koorn- mijt, die tamelijk hoog is. Hij viel er af en kwetste zich inwendig. Men droef hem naar zijne woning waar iu aller haast een geneesheer hem kwam verzor gen. Ik gaf mij aan het geluk van het leven over en verschoof den tijd, waarop ik mij in gewaagde speculaties zou werpen. Alles droeg er toe bij, om mij in mijn geluk in slaap te wiegen. Zelden rees de gedachte aan de arme overledene in mij ne herinnering op, en als ik aan haar dacht, was het zonder angst. Het geluk brengt eene vreemde soort van gerust heid met zich meê. Maar het jonge meis je had het gezegd, de straf moest ko men vier jaren bleef zij achterwege. De bankier droogde zich de slapen af„ waarop het koude zweet parelde. Heb moed heb moed mijn vriend, voegde hem de abbé Sulpice toe. Omstreeks dezen tijd moest ik eene reis naar Oostenrijk maken. Deze reis zou langer dan drie weken duren en ik kon er niet aan denken mijn vrouw en mijn kind mede te nemen. Ik was sedert veertien dagen te Weenen, toen ik een wanhopigen brief van mijne vrouw ont ving. Hij bevatte slechts deze woorden: Men heeft ons kind gestolen Als de bliksem mij getroffen had, zou ik mij niet meer verschrikt en ver pletterd gevoeld hebben. Men had on$ kind gestolen! Wie? Waarom? Razend van smart snelde ik naar Pa rijs; ik ondervroeg mijne vrouw, zij wist niets niets Gedurende mijne afwezig heid had zij een nieuwe dienstbode in huis genomen, en vier dagen daarna, op eene wandeling, was het kind verdwe nen. (Wordt voortgezet.)'

De Volksstem | 1913 | | pagina 2