freeselijk drama te Bame-St'Paul Beo geheimzinnige aanslag Priesterlijks fisneeMagen Nieu wsberichten DB VOLKSSTEM 20 AUGUSTUS 1913 Een mijnwerker doodt zsjn geïiüur mot con geweerslot. Sinds geruimen tijd leefden de fami- liën Rigaut en Charlier, alhoewel naast plkander wonende, in twist ten gevolge ran een gemeenschappelijken waterput. Zaterdag namiddag, terwijl Rigaut en Charlier in de mijn aan 't werk waren, ïregen hunne vrouwen twist en 's wonds deden de beide vrouwen verslag pyer dien twist aan hunnen echtgenoot. Rigaut ging kort daarna aan zijne Öeur staan, doch nauwelijks bevond hij jich daar, of Charlier kwam ook buiten gesprongen, gewapend met een geweer. Zonder een woord tc spreken legde hij op Rigaut aan en schoot. De ongelukkige Rigaut kreeg heel de lading in de borst en werd de longen Hoorboord. Hij sukkelde nog een twee- lal stappen achteruit en plofte dan ten, gronde. Toen zijne huisgenooten hem wilden oprichten, stelden zij met ontzet ting vast, dat de man reeds had opge- üouden te leven. Onmiddellijk werd de gendarmerie verwittigd en de moordenaar, die rustig 'n zijn huis aan tafel zat, werd aange- fiouden Charlier is 40 jaar oud, gehuwd en va der van vijf kinderen. Zijn slachtoffer was ook rond de veer tig jaar oud, gehuwd en vader van fa milie. If et parket van Bergen is Zondag te Haine-St-Paul afgestapt om een onder soek te doen. Bisdosn va?i Gent. De Z. E. H. Th. Dc Rycke, principaal van het bisschoppelijk collegie van Den- dermonde, is diocesane hoofdopziener van het onderwijs benoemd, in vervan ging van den Z. E. H. kanunnik De Sitter, overleden. De E. H. Van de Velde, professor van rhetorica en van Duitsche taal van het collegie van Dendermonde, volgt de Z. E. H. De Rycke op. Eene fesm in eene aangeteeker.tie verzending Zaterdag bestelde een postbode, aan M. Jean Grandjean, een Parijzer wijn handelaar, eene aangeteekende zending. Deze bestond uit een bouten doosje, toe gestuurd door zekeren M. Normant, zon der andere aanwijzigingen. De handelaar begon de colli los te doen, toen hij opeens een ressort ont dekte die aan het deksel scheen vastge maakt te zijn. M. Grandjean die vermoe dens kreeg, wachtte er niet langer op en trok met do doos naar het kommissa- riaat van de Villette. De kommissaris die ook voorzichtig wilde zijn, verwittigde het municipaal laboratorium dat een bediende naar het kommissariaat liet gaan. Met groote voorzorg deed hij de ver ontrustende veer springen. Niets ont plofte. De houten doos bevatte nochtans chloraatpoeder waarop met zekere voor borg 30 revolverkogels waren gelegd. De geheime aanslager, had aan de wonden der doos een glazen buisje aan gebracht. dat zwavelzuur inhield. Indien door het afbreken van de veer het huisje, dat van zeer dun glas gemaakt was brak, zoo ontplofte op hetzelfde oogenblik het gevaarlijk poeder. De kardoezen zouden onvermijdelijk onploft zijn. M. Grandjean werd vervolgens door den heer kommissaris ondervraagd maar hij verklaarde dat hij zich geens zins hieruit verstond. De wijnhandelaar, die 43 jaar oud is, kent geene vijanden, en wordt ook zeer geacht door zijne talrijke klanten. Het parket heeft een onderzoek geo pend. Een verhaal uit de dagen der Commune. (458te Vervolg.)' -Wij betalen de schuld van onzen vader, hernam Sabine de fortuin, die «vii bezitten, is door u verworven het is billijk, dat zij tot uwe ondersteuning gebruikt wordt. De werklieden en de pa troons behooren tot één huisgezin het hoofd kan niets zonder de ledematen. En, gij weet het, ook voor de beproevin gen, die ons sedert eenige maanden over stelpen, waart gij ons allen dierbaar. Uwe vrouwen en dochters gaan onze zus ters worden ik neem uwe kinderen als ile mijnen aan 1 Zoo iemand uwer op het slagveld valt, zal hij geen verlaten wee- zen achterlaten, en de familie Pomereul zal hen als de hare beschouwen. Meer dan een werkman bracht de hand aan de oogen, om een dikken traan weg ce wissclien; de abbé Sulpice hernam: Het blijft bepaald, dat ik voor de uitrusting mijner mannen zal zorgen diegenen van u, welke soldaat geweest zijn, zullen de anderen de exercities lee- ren. Vandaag nog zal ik mij naar Mgr 'den Aartsbisschop begeven en hem vra gen, om zijne goedkeuring aan mijn be sluit te hechten. Heden zal ik n niet meer zien, want ik heb veel te doen, maar ik spreek met u af op morgen Tot morgenherhaalde Sabine. Brussel. Botsing tusschen.een tram en een wagen. Zaterdag avond, had op de Grasmarkt eene botsing plaats tusschen een brouwerswagen en een tram. De schok was geweldig. De voer man werd van zijn bok geworpen, doch niet zwaar gewond. De wagen drong* in het winkelraam van het handschoenma gazijn van M. S... Het werd totaal ver nield. Groote schade werd in het maga zijn aangericht. De policie der 4e af dee ling opende een onderzoek. Arme man. Een policieagent, van dienst in Ter Kamerenbosch, hoorde eensklaps een wild geschreeuw nabij den steenweg van Ter Hulpe. Verwonderd snelde de agent toe en zag eenen man door het struikgewas loopen. Ewel, wat zijt ge daar van zin? vroeg hij Ziet ge dan niet dat ik op jacht ben op den panther, antwoordde de aangespro kene De policie bemerkte onmiddel lijk dat'bij met eenen zinnelooze te doen bad en besloot hem naar het policiebu- reel te leiden. Doch nauwelijks had hij den ongelukkige bij den arm gevat of deze viel in bezwijming. Geholpen door twee boschwachters droeg de agent ucn zieke tot aan den inkom van het bosch, plaatste hem in eenen auto eu bracht bem naar 't gasthuis over. In 'i bezit van den armen man vond men papieren op naam van Frans Tessel, 48 jaar oud, op door reis te Brussel. Toen hij terug tot bezin ning kwam, begon hij opnieuw over zij ne jachten te spreken. Hij i9 in de voor- loopige bewaakplaats van het Sint-Jans gasthuis overgebracht. Men weet niet waar hij te Brussel afgestapt is. Wien liooren de juweelen toe? M. De wee, policieofficier, hield Zater dag avond in een drankhuis van de Ma- rollenwijk een dronken Franschman aan, die aan elk een gouden zakuurwerk met dito ketting te koop bood. De kerel is een oud-veroordeelde die over 14 dagen de gevangenis verliet. De juweelen, ter waarde van 500 fr., ongetwijfeld van dief si al voorkomend, werden in beslag genomen en een onder zoek werd ingesteld. De Franschman verklaarde dat hij het uurwerk en de ketting van een onbekende heeft ge kocht. Overleden. De genaamde André Vassaux, die eenige dagen geleden door zijne jaloersche vriendin met een dolk gestoken werd, is in het gasthuis aan de bekomen wonden bezweken. Zinneloos geworden. De 22-jari- ge Lod. De V..., afkomstig uit Haar lem, had tijdens zijn vakantie met twee kameraden de voornaamste steden van Frankrijk bezocht. Te Brussel weerge keerd, werden aldaar verschillende ker ken bezichtigd. Vrijdag avond wandelde de jonge man met zijne vrienden over de Rogierplaats, toen hij plotseling waan zinnig werd. Midden op het plein viel de V... op zijn knieën en begon luidkeels psalmen te zingen. De arme jongeling is naar 't gasthuis overgebracht, en zijne familie met dit treurig geval in kennis gesteld. Nachtelijke aanranding. Zater dag nacht werd M. D..., wonende An- taan Dansaertstraat, in de Augustijnen straat door een zestal kerels aangeval len. De schurken maakten zich meester van de overjas wclk,e M. D... over den arm droeg; •daarenboven ontstolen zij hem, na ernstige mishandeling, zijn zak- j uurwerk en gouden ketting, een gouden ring met diamanten omzet en een welge vulde geldbeurs. Een handelaar der Ruslandstraat, gelastte over eenige dagen, een zijner bedienden, August Dev..., wonende Jo seph Stevensplaats, in eene bauk eene som van 2.500 fr. te gaan betalen. In plaats van deze zending te vervullen trok de ontrouwe bediende in vroolijk gezelschap naar eene stad in de provin cie, waar hij weldra 800 fr. verkwist had. Dan bekloeg hij het zich en besloot naar Brussel terug te keeren. Een drie tal dagen geleden kwam hij bij zijn ge wezen baas terug en gaf dezen de 1,700 frank, die hem overbleven, af. Eene klacht werd niettemin ingediend en Au. gust Dev..., werd ter beschikking van het parket opgesloten. De slkfidl is de groote vijand van het volk de Chicorei der Trappisten Vincart is zijn grootè vriend. 1500 IJ. St-Gi$Hs. Een zonderling agent. Een jong policieagent van Anderlecht bezocht Zaterdag avond zijn oom te St- Gillis. In hetzelfde huis woont een meis je met wie hij liefdébetrekkingen wilde aanknoopen. De oom belette hem bij het meisje te gaan en twist ontstond. De agent werd woedend: en bedreigde zijn oom met zijn revolver. De oom vluchtte en riep om hulp. Twee agenten hielden hun kollega aan en leidden hem naar het kommissariaat. Men vond nog kardoezen op hem. De zonderlinge policieagent werd ter beschikking van het gerecht gesteld. Een motorrijwiel ontploft. Zon dag morgend, beproefde M. T..., wonen de de Merodestraat, zijn motorrijwiel in de gang van zijn huis. De vergaarbak met naphte ontplof!#. Eene groote vlam sloeg op en de gang was spoedig nog slechts een vuurpoel. M. T... had nauwe lijks den tijd om té vluchten. De pom piers werden verwittigd en snelden ter plaats. Het vuur werd spoedig bemees- terd. Het motorrijwiel en het rijtuigje dat er aan gehecht was, werden gansch vernield. St-Jans-Mclenbeek. Bestolen op den tram. Mevr. D..., wonende te Overijssche, is Zaterdag namiddag op den tram, tusschen de Hertoginneplaats en Ninoofsche poort, beroofd geworden van haar beurs, inhoudende eene som van 275 fr. Het slachtoffer heeft bij de politie een klacht ingediend. Schaar&sek. Overreden. Zater dag avond is de weduwe Grimonpré, wo nende Telefoonstraat, te Laeken, in de Rogierstraat door een brouwerskar om geworpen en overreden. Met een ernstige hoofdwonde woïd de arme. vrouw opg nomen. Ukkdl. Zonderlinge vondst. In een veld, nabij de Schoolstraat, werd gisteren eene opengebroken brandkast gevonden. Deze was geheel geplunderd geworden Een ondersoek is geopend. WolUW&»St-Etïenne. Door den tram vermorzeld. Buitenlieden, zich Zon dag morgend naar Brussel begevende vonden op de lijn van den buurtspoor weg, te Sint-Joos-Vosseur, het vermor zeld lijk liggen vansJan Mommens, oud 42 jaar, gehuwd en familievader, woon achtig te Lcefdael. De ongelukkige, uie werkzaam was te Woluwe-St-Etieane zal, huiswaarts kee- rende, de tramlijn gevolgd hebben en door een trein verrast zijn geworden. Antwerpen. Gevecht met de poli cie. Zaterdag avtftld kreeg zekere V... op de Napoleonskaai twist met eeue vrouw. De vrouw werd door V... ten gronde geworpen en in het aangezicht gekwetst. De policieagent Normanne De werklieden verwijderden zich, na j bine j nogmaals aan Sabine en Sulpice hunnen dank betuigd te hebben, en de jonge priester verliet bijna onmiddellijk zijne zuster. Ik weet thans, wat ik doen moet Iaat ons met God zijn en God zal met ons wezen. Het jonge meisje bracht het overige van den dag door met papieren te rang schikken en beschikkingen te maken voor eene lange afwezigheid. Ten zes ure kwam haar broeder terug. Den avond voqi' den strijd in het renperk, zegde Sulpice tot zijne zuster, namen de martelaars te samen hun maal tijd. Ik zal dezen avond uwe tafel dee- len. Sulpice Sulpice deukt gij dan te sterven Ik wil ten minste bereid zijn. Wees niet bedroefd, mijne zuster. Het schijnt mij overigens toe, dat mijne zending lang zal duren, en dat ik Xaverius zal redden. Sabine, voegde hij er bij, ter wijl hij ziine lippen op het bleekc voor hoofd van het meisje drukte, dat is de kus van den broeder en de zegen van den priester. Geef mij nu uwen arm. Sabine strekte haar arm uit en de ab bé Pomereul hechtte er den witten band met het roode kruis om. Het meisje knielde vüör hem neêr. -Mijn broeder, sprak zij, en mijn va der tevens, want gij zijt de vader mij ner ziel, zegen het leven, dat ik voor allen ga blootstellen, en zegen mijn dood, zoo God mij treft! Sta op, christen dochter antwoord de de abbé Sulpice, na het teeken der verlossing op het gebogen hoofd van Sa- ^emaakt te hebben. God wil het XIY. DE OORLOG. In den nacht van den 1 October 1870 was een troep jongelieden bij elkander om een hivakvuur gelegerd. Het was koud. Ieder hunner, wierp op zijne beurt een armvol doode takken, een blok hout of stukken van afbraak in den vuurgloed zonder dat zij de warmte weêr in hun verstijfde leden konden opwekken. Zij strekten hunne handen naar de vlammen uit, die nu eens recht naar ho ven stegen, dan wéder door een wind vlaag uit elkander gejaagd, hun in het aangezicht waaiden. Allen bewaarden het stilzwijgen. De gedachten def" menschen in dezen tijd, vooral van die menschen, die het geweer hadden opgevat om de wallen te verdedigen, waren door een droevigen ernst bezwaard. De eerste episoden van dezen verwoestenden oorlog kenmerkten zich door heldhaftige pogingen, daden van dapperheid, weerdig in de archieven van den roem te worden opgeteekend maar terzelfder tijd hadden, ofwel ten gevolge van een ongehoord noodlot, of wel van de onbekwaamheid der onbe- A'oegden, die zich den 4 September van bet gezag hadden meester gemaakt, zoo veel geestdrift, zooveel moed en blinde dapperheid geene gunstige gevolgen op geleverd. Wanneer de nationale garde, de opgeroepen lichtingstroepen, de vrij willigers de trom niet hoorden klinken, die hen te wapen riep, knarsetandden zij van woede, bij de gedachte aan den ijzeren gordel, die de hoofdstad tot ver- pletterens toe omsloten hield. Telkens als in Parijs het appel weer klonk, stonden zij op blakend van moed, die V... tot bedaren wilde brengen, werd door hem insgelijks vastgegrepen. Een verwoed gevecht ontstond. De policie agent werd aan den rechter knoesel ge wond. Met behulp van verscheidene po licie agenten, kon V... naar het policie- bureel worden gebracht. Steeds de Petit Coureur In de stad bleven nog zes spelen, genaamd a Petit Coureur De stadsoverheid wil dat ze allen verdwijnen, en heeft een be sluit genomen, de uitbating van dit waagspel verbiedend, tenzij men er dc aanvraag toe hebbe gedaan en de toela ting bekomen. Op deze laatste valt er natuurlijk niet te hopen. Het verbod kreeg heden Zondag reeds kracht van uitvoering. Brandwonden. Eene 70-jarige vrouw, Elisabeth Stijnen, Tulpstr., 54, wonende, heeft brandwonden bekomen door 't omvallen eener petrollamp. Gekwetst. Zaterdag avond, rond 6 u. is er een ijzeren wiel in bet ruim van het stoomschip Montfort geval len. Een werkman, F. Lambert, werd aan den linker schouder gewond'. Men bracht hem naar het verbandhuis der Kipdorp- vest. Messteken. Zaterdag nacht, rond half twee heeft een Bruggeling, in de danszaal Brabe, messteken toege bracht aan Cornelius Thijs, wonende te Cruybeke. Deze is naar het Stuyven- berggasthuis overgebracht. Men heeft den dader in het gemeentegevang opge sloten. f^echelen. Auto-ongeval. Zater dag middag, gebeurde een erg ongeluk. Een automobiel van de Genie, waaraan een wagen hing, geladen met een vlieg- machien, op weg naar de groote leger- oefeningen in Luxemburg, kwam door de Kathelijnestrnat gereden. In den auto, door een soldaat gevoerd, zalen 2 officieren. Aan den hoek van den Heem beemd botste de auto op een gespan van Verhasselt, winkelier te Boom. De bot sing was nogal geweldig. De kar werd gedeeltelijk vernield. E. Cosyns, werk plan in het arsenaal, wonende Kathelij- nestraat, die zich juist aan zijne deur be yond om binnen te gaan, werd zoo erg door de stukken der vernielde kar ge troffen dat hem de rechterhand werd overgeslagen. Het slachtoffer werd in zijne woning gedragen, waar een dokter hem kwam verzorgen. Een der officie ren deed onmiddellijk een "wagenmaker komen, om de schade aan de kar te schatten, en eene minnelijke overeen komst niet den eigenaar werd seffens ge regeld. Hij bracht ook nog een bezoek aan het slachtoffer en beloofde hem on derstand. Lekeren. Hevige brand. Zondag avond, rond 8 ure, werd de stad in op schudding gebracht, door een hevigen brand. Het vuur was uitgebroken in «len stal van Hendrik Ongena, vlashandelaai der wijk Staakte. Weldra sloegen de vlammen door het dak en deelden zich mede aan 't woonhuis. Ook was aan blus- öchen niet te denkeu. Slechts met de grootste moeite konden de aanpalende woningen gevrijwaard worden. Twee dé zer' waren evenwel reeds beschadigd .""Bi] Ongena is niets kunnen gered worden. Eene groote hoeveelheid vlas is de prooi der vlammen geworden. De schade is zeer belangrijk, doch door verzekering gedekt. Ongeluk. De genaamde Caroli na De Maere, werkvrouw, is op haar werk met de rechterhand in een meka- fiiek gevat geworden. Twee vingeren berden vermorzeld en moesten afgezet worden. St»Nik€>3aas. Rijwiel gestolen. Zondag voormiddag kwam de knecht van landbouwer Segers in de Statiestraat eene boodschap doen. Hij liet zijn rij wiel aan de deur staan. Toen hij buiten kwam was het rijwiel gaan koerseu. verlangend naar den strijd zij hechtten de laatste groene takken aan hunne ge weren en begroetten reeds bij voorbaat, de overwinning, die den bronzen cirkel, welke dood en verwoesting op de stad uitbraakte, verbreken moest. Helaasiederen avond keerden de overblijfselen van heldhaftige gelederen gedund en gehavend terug en beriepen zich op hen, die hen hadden aangevoerd; op hen, die hen wilden doen gelooven, dat de oorlog een strijd op leven en dood zou zijn, en die onder de vertooning van de vurigste vaderlandsliefde ongehoorde laagheden verborgen. Op dien avond schuilde onder het stil zwijgen der jonge scherpschutters een dreigende storm. Van tijd tot tijd stond een hunner met dreigend gefronst voorhoofd, op een ander verzekerde zich voor de tiende maal van den goeden toestand zi jner wa pens; een derde schreef, in een zakboek je, de laatste beschikkingen zijner liefde aaD de dierbare wezens, die hij mis schien niet meer zien zou. Somtijds her haalde een jeugdig artist, mede iu de gelederen dezer helden van hun plicht ingelijfd, eenige forsche regels onzer dichters, of zong een krijgshaftig lied. Niet ver van het hivakvuur, lag, blootgesteld aan den kouden nachtwind, ernstig en somber een groep jongelingen bijeen, wel bekend bij het ontwikkelde, letterkundige en kunstlievende gedeelte der bevolking van Parijs. Met nauwgezetheid hadden zij elkan ders gezelschap gekozen het waren schilders, beeldhouwers, graveurs en romanschrijvers, die den heiligen plicht der verdediging van Parijs, dat op on- weerdige wijze .verraden moest worden^ Pefcegem^Aaidenaerde. V erdronHen', Terwijl de landbouwer Vandeputtei bezig was met zijne koeien te voederen,, is "ijn zoonte, 4 jaar oud, in een put ge- valleu en jammerlijk verdronken. Aisdsnaorde, Overreden. -Zondag avond kwam M. Bevernaege, drukker, die wat gebrekkig is aan den voet, den Edelaerenberg afgewandeld. Aan den' Notelaar kwam een gekende wielrijder, met geweld den berg afgereden. Hij wierp M. Bevernaege omver, die eenige stappen verder vloog. De ongelukkige werd erg aan bet hoofd en over gansch! het lichaam gewond. Hij verloor veel bloed uit de wonden aan bet lioofd. Men heeft hem naar zijne woning gedragen. Een streng onderzoek is geopend. NsOSSkroen. Treindievcn. Tegen woordig worden er veel koopwaren ge stolen, komende meest uit Frankrijk. Zaterdag, bij het binnenkomen van den trein, stelden de bedienden vast dat uit verscheidene kassen eene groote hoe veelheid kaas gestolen was. Dit was in een reizigerstrein gebeurd. Vau den koopwarentrein, waren 'de loodjes afgerukt. Uit twee pakken, in den wagen gevonden, waren ook koop waren verdwenen. Uit een anderen wagen werd eene groote hoeveelheid flesschen wijn gesto len, bestemd voor Kortrijk. De daders zijn onbekend. Langerbrugge. Schrikkelijk onge luk. Zaterdag avond, om 6 ure, is een schrikkelijk ongeluk gebeurd, bij het eindigen der regaten te Langerbrugge. Van Holsheke Jozef, wonende in de Ko- ningstraat; 56, St-Amandsberg, die als toeschouwer langsheen den oever de me dedingers van den vaartstrijd volgde, werd omver geworpen door een wielrij der, op het oogenblik dat een auto kwam aangereden. De man kon in tijas niet opstaan en de auto reed over zijn li chaam. Verschrikkelijk gewond werd hij in allerhaast in den auto naar een naburig verbandhuis gevoerd waar hij door twee geneesheeren verzorgd werd. Vervolgens werd hij naar de kliniek van dokter Vcr- cauteren, Kleinen Dok, overgebracht. Zijn toestand is wanhopig. De ongelukkige is gehuwd en vader van twee kinderen. Gent. Ziek geworden. De 21-jo- rig e matroos, Karl Lurna, is op de Ste- Pharaïldeplaats ziek geworden.Hij werd met het ambulancierijtuig naar het hos pitaal overgebracht. Erge val. De tram wissel wachter Van der Hauwer, wonende te Ledeberg, Binnenweg, 119, viel zoo ongelukkig in de Vlaanderenstraat dat hij de linker bil gebroken werd. Na geneeskundige zor gen werd hij naar de Refuge Ste-Marie op de Coupure overgebracht. Wanhopige daad. Een onbekend manspersoon is aan de Twee Bruggen straat. in de Neerschelde gesprongen. Een moedige jongen, de heer August Keps, heeft na veel moeite den drenke ling uit het water kunnen halen. Deze werd naar het hospitaal gebracht, waar hij bezweek. Gauwdieven aan Het werk. Een dagbladschrijver van Amsterdam, die voor eenige oogenblikken de perstribuun verlaten had tijdens de roeiwedstrijden, werd in het gedrang van zijn uurwerk: en ketting ontlast. Het zal heel waarschijnlijk het eenige slachtoffer niet zijn. Erg gekwetst. De agent Leo Duyvaert, Londenstraat. wonende, is Zondag namiddag, om 4 1/2 ure, op den Meulesteedschen steenweg door eenen auto omvergereden en erg gekwetst. Het slachtoffer werd ten zijnent ge dragen, waar een geneesheer hem ver zorgde. Zijn toestand is erg. met geestdrift en edelen moed vervul den. Voorzeker, sedert het begin van deze reeks van ongelukken zonder weerga i de geschiedenis, hadden zij vrij wat reclitmatigen toorn, vrij wat tranen moeten verkroppen, maar op welk uur men hen ook opriep, was men zeker hén te vinden met de wapens in de hand, met den moed in het hart het was eene vast besloten phalanx van helden, die versla gen ging worden, niet zoozeer door den vijand als door de daden van hen, die haar moesten ondersteunen, en wier ee- nig doel doel daarin scheen te bestaan, haar het wachtwoord van Judas te ge ven. Een treurige avond sprak de jong ste der éclaireurs, plotselings het stil zwijgen verbrekend. Liever hoor ik liet doffe gerommel van het kanon, dan deze doodehjke stilte. Als het k&non dondert, dan wordt er ten minste gevochten, ge worsteld, dan heeft men kan.s op de over winning, of minstens op eei£ roemrijken dood. Maar als alles zwijgt,, als men tot zichzelven moet zéggen, dajt wij dezen nacht in verveling onzen tij cl verspillen en onze levensmiddelen gebituiken, op mijn woord van eer, dat is on* razend te worden Ja, Gildas, antwoordde <met afge broken stem een jongeling op wiens ge laat, bij het hivakvuur eene sombere wanhoop te lezen stond, ja, gij hebt ge lijk, ik houd meer van den sti.ijd dan van deze werkeloosheid. En gij vroc_ hij, terwijl hij zich tot zijn makker wendde, die het hoofd in de handien ver-! borgen hield, en gij, Benedict? '(Wordt yoortgezetv)

De Volksstem | 1913 | | pagina 2