Léatste Berichten BREUKEN 'mm Lfarfiaiidelaars. Weerkundigs waarnemingen m Stadsnieuws SENAAT SPORT FEESTWIJZER 27 AUGUSTUS 1013 Een pachter, Octaaf Debroeck.was in zijne schuur aan den arbeid toen bij opeens zijn zoontje, dat op straat aan 't spelen was, hoorde beloedigen en bedreigen. Hij ging buiten en bemerkte drie kerels, die hij in den donker niet kon herkennen. Eene korte woordenwisseling ontstond. Opeens spron gen de drie onbekenden vooruil en brachten hem verscheidene messteken toe. De oom van het slachtoffer snoido toe en gelukte erin de aanranders op de vlucht te drijven. Octaaf De Broeck, die getrouwd is en va der van verscheidene kinderen, bevindt zich in bedenkelijken toestand. Hij is naar Dot gasthuis van Geeraardsbergen overgebracht. De daders dezer aanranding wordon ieverig opgezocht. D© htissvrouvsen getu'gen dat Chico- rei Talpe spaarzaam is. 1063 Gent. Eene erge zaak. Sedert Zaterdag hadden wij zekere geruchten ver nomen over eene loensche handelwijze van son wisselagent onzer stad. Een geponsioeneerd staatsambtenaar zou door zekere middelen vier obligation van 500 fr. ieder afhandig zijn gemaakt, en daar voor in betaling een cliecqüe bekomen heb ben op eene B-mk onzer stad, waar do uit betaling ecliler geweigerd werd, aangezien de wisselagent bij de Bank geen fondsen be schikbaar had. Toon de ambtenaar zich daarover bij den wisselageut beklaagde, zegde deze dat het «eene vergissing moest zijn en gaf hem andere titels, die hij nader onderzoek waardeloos bleken te zijn. Eene aanklacht werd neergelegd en liet parket dat vermoedde dat er in het voorko mend geval meer slachtoffers konden zijn, stelde eon ondeiz-oek in. De wisselagent in kwestie werd gisteren morgend verzocht naar liet Justiciepaleis te komen, ten einde zekere uitleggingen te ge ven en werd er, na eene ondervraging door heer onderzoeksrechter Van Ginderachler, aangehouden. Men spreekt van verduisteringen ten be- loope van 300,000 frank. W\ STERFGEVALLEN De eerw. heer Braeclanan, rustend pastoor te Haoltort, geboren te Vlierzele den 4 Aug. 1831, is godvruchtig overleden te Haeltert, in den ouderdom van 8.2 jaar. M. Alfons Willems, oud Pauzelijk zouaaf, vereerd met het herinneringskruis ■van Mentana en de medalie «Bene Morenti», stichter van het blad van Aubel en van üal- liem-Visó en uitgever van de Arloner Zei- tung is te Aubel godvruchligen overleden in den ouderdom van 71 jaar. DE LANDDAG DER KATHOLIEKE VLAAMSCHE STUDENTEN. Aas? da tnwaraers iter stad Aalst; De personen die kamers kirnnen ver sturen, ©ji 6 en 7 September aanstaande prijs 1.50 2.Ö0 fr. morgéndontbljt Inbegrepen, kunsten adres en tolish- ilngesn opgeven ten teeele der Volks stem -xi. fêog het nieuw Regiment van Aalst (Wij ontvangen den volgenden brief) Mijnheer de Uilgever van De Volksstem. "Uw nieuws van het regiment ruiterij was ©ene ware verrassing in de stad. Tot hiertoe heb ik nog maar eenon enke len persoon ontmoet, die deze tijding niet al te gunstig ontving. Maar aangaande die soldaten, Mijnheer de Uitgever, wil ik u toch iets zeggen. Weet ge wel, Mijnbeer, dat brave en goede katholieken in veile herberg eenen volksvertegenwoordiger aanklaagden, vóór twee en drij weken, als zijnde de oorzaak waarom er hier nooit op eegimenten moest staat gemaakt worden En 't is nu juist diezelfde volksvertegen woordiger die ons do goede tijding brengt, en die alleen die allerschoonste zaak heeft afgowerkt Zulks deed mij deugd, Mijnheer de Uitgever, en zulks herinnerde mij ook de woorden van een oud verstandig man Hecht nooit groole waarde aan hetgeen achter pot of pint wordt verteld. Herbergpraat Niot veel waard. En a propos, M. do Uitgever, weel ge niets van de plaats van de toekomstige ka zerne Sommigen spreken van den Osbroek; andoren van Mijlbeke; maar niemand denkt aan Kerrebroeck.En nochtans, daar is plaats, veel plaats, en zulks zou waarlijk goed doen nan menig inwoner van Kerrebroeck. ONS ANTWOORD: Uwe bemerking is heel gegrond leugen en laster hebben menige tempels, gelukkig dat de feiten ze dikwijls komen logenstraffen. Wat uwe vraag betreft spant nooit den wagen voor de paarden; er kan nu nog goeno spraak zijn van de plaats der kazerne "aan te duiden. M. Moyersoen beeft zijn plicht gedaan; dat de gemeenteraad nu ook den zijne doe. Dat men dan de kazerne opricht© te Ker rebroeck, te Mijlbeek of aan den Osbroeck, zulks laat ons gansch onverschillig; daar zal de gemeenteraad en de militaire overheid over to beslissen hebben; we wensclien maar eene enkele zaak de kazerne te zien op- bouwen op die plaats waar het in de voor- deeligsie en "fresia voorwaarden gebeuren kan en waar zij meest ten profijte kan strek ken van gansch de bevolking. DE VOLKSSTEM Werkongeval. De genaamde Tombeur Petrus, oud 30 jaren, wonende Eilandstraat, was gister morgend, om 9 uur, gelast, in de Filature du Canal, in don ophaalbak plaats te nemen, ten einde het garen naar de ver- schilligo verdiepen over te brengen. Wan neer de ophaalbak, in beweging gebracht door elektrische kracht, gekomen was op eene hoogte van 9 meters, brak eensklaps de stalen kabel en do ophaalbak plofte als 'n steen te gronde. Tombeur werd door twee toegesneldo makkers opgenomen en op eenige zakken gelegd. De lieer doktoor Her- tecant inderhaast ontboden, stelde vast dat een der armen en een der voeten gebroken was. De ongelukkige werkman werd per automobiel naar een verbandhuis der stad Gent overgebrachte Het parket wordt ver wacht. Dinsdag 26 Oogst. Morgendzitting geopend om 10 ure onder voorzitterschap van M. t Kint de Rooden- beke. Begirootircg van Kunsten en Wetenschappen. De artikelen worden goedgekeurd. Het Belgisch-Chirieeseh verdrag. M. SPEYER drukt zijne verwondering uit, dat het verdrag betrekkelijk heb grondgebied van Tsin-Tsin slechts nu ter sprake komt. M. I) AVIGNON, minister van fruiten- landsche zaken, verrechtvaardig! de late aanbieding van bet verdrag, doordien er moeilijkheden opgerezen waren in dó in richting en verdeeling der lasten. M. HALOT zegt dat er geenszint spraak is van eene uitbreiding yan grondgebied. De artikelen worden aangenomen. Begrooting van Juslêcte. M. DEBAST klaagt dat de gezond heidsdienst in de krankzinnigen gestich ten te wenschen laat en dat er soms Wil lekeurige opsluitingen gedaan worden. MGR KEESEN vraagt eene herzie ning van het loontarief der geestelijk heid, alsook verbeteringen aan het pen sioenstelsel. Hij dringt ook aan op het stichten van eene Vlaamsche Burgerlij ke Kamer hij het Beroepshof van Luik. De zitting wordt om 12 ure gelieyen. Namiddag sitting geopend om 2 u. onder voorzitterschap van M- de F aver eau. Begrooting van dustsci©. M. DUBOSC, verslaggever, ontwik kelt de besluitselen in zijn verslag! op gesomd. Hij vraagt de algeheele herzie ning van het strafwetboek, alsook her vormingen in zake de rechtspleging; der assisen en het onderzoek der misdaden. M FLECHET beknibbelt de benoe ming der magistraten M. VAN PEBORÖH vraagt éene strengere wet tegen de dierenbeïden! M. RYCKMANS heknibhelt die ipti- kelen van bet strafwetboek welke i be trekking hebben op de kinderen besciier- ming. H. de JONGKE d'ARDOTE vraagt om voortaan de namiddagzittingen ;aan de bespreking der fiskale wetsontswer- pen te besteden. (Bijtreding.) Stemsrsingen. (Worden achtereenvolgens aangeno men De begrooting van Wetenschap pen en Kunsten het Belgisch-<phi- neesch verdrag de vermeerdering van het personeel van eenige rechtbanken de wijziging van sommige kantons het wetsontwerp betrekkelijk het dragen van den titel van advokaat. HsrnercïBrag der bespreking. MGR KEESEN legt. een amendement neder om verhooging te vragen van de jaarwedden der geestelijken. Hij ver langt dat de pastors en de onderpastors hunne gemiddelde jaarwedde zouden hebben na vijf jaar en hun maximum na tmn jaar. Hij vraagt ook eene vermeer dering van pensioen van 100 frank voor de onderpastoors en van 300 frank voor de pastoors. TE GENT Do Ibozookers wan Zondag aan cte Ten toonstelling. Het getal reizigers die Zondag in St- Pietersstatie afstapten, mag geraamd worden op ruim 25.000. Da ontvangst aan de ingangen der Tentoonstelling bedroeg 35.000 frank. Men rekent dat ruim 135.000 personen de «Worldsfair» bezochten. Congres tol onderstand dsr gekwetsten ïn den oorlog. De openingszitting had gisteren mor- sgend plaats, in de Feestzaal, onder het voorzitterschap van den heer Strauss, schepen van Antwerpen, die de ope ningsrede uitsprak. Een zestal punten staan aan de dag orde van dit congres, waaraan eene da- me-afdeeling is toegevoegd, die zich vooral zal bezighouden met de rol der vrouw in den oorlog en de groepeering van alle damen in het Roode Kruis. Do Spaanssfto Afdeeling. De Spaansche afdeeling zal binnen 8 dagen heringericht zijn. Na eene vergadering gehouden door den heer August, algemeene commissa ris, met het Bestuur der Wereldtentoon stelling, werd beslist een nieuw lokaal te gebruiken voor de Spaansche deelne ming. Dadelijk na den brand van verle den Woensdag hebben de Spaansche tentoonstellers gezegd, dat zij nieuwe koopwaren zullen zenden. PER TELEFOON ESwibfeel dooïüelsjk orageBosk te PARIJS, 26. Een dubbel ongeluk viel gisteren avond op het vliegplein voor. Luitenant Fonsever en zijn werktuigkundige, beslegen een vliegmachien en waren op oone boogie van 50 meters gekomen. Eensklaps kantelde liet tuig om. Beide luchtreizigers werden onder liet vliegtuig verbrijzeld en wordon dood opgeraapt. E@2d QEscêsSesït «3c3sa de ©©sfcer^grsisis. MULHOUSE, 26. 's Avonds van den 20eB Oogst, bevond zich een Duitscbe douanier aan de grens, wanneer oen vreemdeling- over de grens stapte in het boscli. De douanier sprak hem aan de vreemdeling loste op hem oen geweerschot en vluchtte dan do grens over. De douanier werd niet gekwetst. Een onderzoek wordt langs beide kanten desaangaande gedaan. ëea Spanje.MADRID, 26 Eene schrikkelijke -dynamietontploffing greep plaats te San Antonio; al de huizen in den omtrek worden ver- hiield. Drij dorpen van den omtrek leden groole schade. Vuiapspuivsiig vasa deca Etssa. ROME. 26 Sedert gisteren fiargend valt •een dichte stof- on aschregen op de stad Calane. Eeas© fes®©E8®?eB*ij te Laken. De groote brouwerij Hen- drickx is Dinsdag morgend door een hevigen brand vernield geworden. Slechts met de grootste moeite konden de aanpalende gebouwen gevrijwaard worden. De schade be draagt ruim 50.000 fr. ¥B*ses©Sijk drama te St. SiëlSis-EB^sssseB Dinsdag morgend rond 10 ure heeft men de echtgenooten Desmet, wonende Municlistraat te St.Gillis, met doorscho ten hoofd te bed gevonden. Do man die ziekelijk was en sinds eenigen tijd niet meer kon werken had zijne Vrouw in haren slaap gedood en zich daarna gezelfmoord: ISsi teE'asg. De Köngoboot Anversville is Dinsdag morgend rond 7 ure uit Kongo te Antwerpen toegekomen. Er waren 135 passagiers aanhoord. Zaterdag was M. Louis Coeckelbergh, agent van den spoorweg overlodon. Weinig nieuws uit de Kolonie. WIEL.RIJ DEM Aalst-Gentbrugge-Aalst. Uitslag van de baankoers van Zondag laatst, ingericht door Alfons Coppens Beginnelingen.: Van Cauter 2. Sera- iien Coppens 3. Gustaat' Paelinck4. Karei Coppens 5. Van .de Velde. Onderbeginnelingen 1. Jacob Folix 2. Allard Prosper 3.Trocli Louis 4. Pol. Sterck 5. Van der Spiegel 6. Van den Bossche. Het uurrekord zonder gangmakers Wij hebben reeds gemeld, dat de Zwitser- sche renner Oskar Egg, op den Buffalovelo- droom te Parijs,*' liet uurrekord gebracht had op 43 kil. 280 meters. 't Schijnt nu echter dat deze cijfers niet juist zijn. Men dacht dat (Te piste juist 300 meters omtrek bad, doch" Maandag werd zij nog maals gemeten einnen lelde 301 m. 70 c. Dus was er voor iedere ronde 1 m. 70 te kort gerekend. Men beeft dus borekend.dat Egg in plaats van 43 kim. 2S0 m, 43 kim. 525 m. aflegde. VLIEGEN Voor den beker Pommery Wij meldden fris teren dat de vlieger Guiilaux, die te Etterbeek was aangeland om er zijne voorraad te vernieuwen, aan 't kampen was voor den beker Pommery. De vlieger is in zijne poging fgelukt, ver mits hij neerkwaïn te Schezel, op 60 kim afstand van Bremen-, zij liet eene vlucht van 1600 kim in eenen dag. Hij wordt door de Duitscbe overheden in hechtenis genomen. DUIVEN NIEUWS Wanzele Duivenmaatschappij Vooruit tigd bij de W'Hendricks. Uitslag van Quiévrain, op Zondag 24 Augustus 1913 Jonge duiven 1. Van Ceulenbroecke, Meire 2. D'Haeze,Ledo 3.Van Accoleyen, Wanzele 4.Van Ceulenbroecke, Meire 5. De Jonghe, Wanzele 6. Mathys, Lede 7. Van Accoleyen, Wanzele 8. Baeyens, Erondegem 9. D'IIaeze, Lode 10. Van Caolenberghe, Impö. Oude duiven 1. A. Daelman, Lede 2. Ghaclron, id.; 3-4. De Sutter,Meiro; 5. Trog. id.: 6 Verhoegeu, Lede 7. Lievens, id.; 8. Trogh D., Wanzele 9. De Rycke, Meire. 1 uur. Vergadering voor den Katholieken Oost-Vlaamscben Studentenbond. Vernieu wing van het bestuur. 2 uur. Optocht door de stad. Men verga- dere op do Groote Markt. 2 1/2 uur. Ontvangst ten Stadhuize door het College van Burgemeester en Schepenen. 3 uur. Vergadering. 1. Hoogleeraar Dr Leo Van Puyvelde De taal als kunst uiting 2. E. P. R. Lichtenberg, O. F. M.: In Vlaandoren Vlaamsch VERMAKELIJKHEDEN CENTRAL-CINEMA, Lange Ridderstraat, Aalst. Programma van 23 tot 28 Augus tus 1913 1. Het Mexikaansch leger 2. Tim's hu welijk, schoon blijspel 3. Te midden van het woud, prachtig Amerikaansch drama 4. Gedwongen geschenk, klucht5. Eclair- Journal(laatste nieuws);6. lEVecSLoara,, groot drama in 5 deelen 7. Te Coney-Is land (Amerikaansch Luna-park), klucht. Vertooningen Zaterdag om 8 ure Zon dag om 2, 5 en S ure Maandag om 8 ure Donderdag, om 3 en 8 ure. Prijzen der plaatsen Derde plaats, 0,25 Tweede plaats 0,50 fr.; Eerste plaats 0,75 fr. Voorbehouden plaats, 1 fr In de vertooningen van 2 en 3 ure betalen de kinderen halven prijs. WATERBREUKEN, ADERBREUKEN. Doktoor BASTIN, van Fontaine-l'Evêquo, nu te Brussel, 83, avenue Besme. Doktoor Bastin is de eerste breuk-specialist: tot heden 23 jaren van ondervindig en 12.295 gene zingen, schriftelijk betuigd en gewaarborgd, altijd op slechts 8 dagen tijd bekomen zon der band, zonder gevaar, zonder pijn. Bro- chuurkosleloos toegezonden. Telefoon B. 2837. Betaling na vol Ie genezing. 544 de officieele vrachtbrieven, vereischt door de laatste wet op den alk ooi. vail M. CacnSel Praei, optieion-specialiöto Aalst, l ange Zoutstraat, 0 26 oogst. 16 urn: MEDEDEELINGEN AAI.ST. Programma der feestelijkheden van het Congres van den Oost- Vlaamschen Studen tenbond Zaterdag 6 Sf.ptëmper Verbroederings avond, aangeboden door de studentengilde van Aalst. 1. 4 1/2 u. Opvoering van Jacob van Arte- velde» door de Witte Kaproenen Katho lieke Vlaamsche Studentengilde van Aalst. Deze opvoering gescjiiedt in de zaal van het Sint-Jozufscollege, Brusselscho straat. 2. Aanspraken do$r de Voorzitters. 3. Mededeelingen. Zondag 7 September 7 uur. Communie- mis in St-Martenskerk. 9 uur. Plechtige mis in St-Martenskerk, opgedragen door den' Z.E.H. Kanunnik Roe- landts, Pastoor-Deken van Aalst. Al de aan wezige studenten nemen deel aan de gezan gen dor mis. (Achtste Mis De Angelis. 1® Credo.) Wijding dor Ötudentenvlag van Aalst. Gelogonheidssermoeh door E. P. Renaat De Vos, O. M. C. 10 uur. Vorgadorpig in de feestzaal van St-Jozefscollego. 1. Voordracht door Dr Veraclitort Beschaafde omgangstaal 2. Voordracht door DrPhil.J. Goossenaei'ls: Wat de studenten bijzonder in hun taal taal moeten beeludeeren Barometer 768» Thermometor 20°7 Wind: oost Vooruit*^ schoon weer Verloren Kleine speelhond, wit, kort ikruld haar, zwarte neus en lange ooren. Terug te bezorgen bij E. Coppens, Binne- straat, 15, Aalst. 459 Verloren Dinsdag morgend, gaande van de Zeebergsche burg tot aan den «Tir» eene zwarte panache. Terug te brongen tegen belooning, bij jufvrouw De Boom, Brussel- sclien steenweg, 67, Aalst. 458 .vcor de Stad en het Arrondissement Aalst AALST 31 Oogst. Opvoering van Jacob van Arto- velde vaderlandsch drama in 4 bedr. door de katboliekeVlaamsclie Studentengilde van Aalst, in de feestzaal van bet St.Jozofscollogo. Begin om 4 ure zeor stipt. 31 Oogst.-1 Sopt. Uitstap van het Syndikaat van Reizigers, Patroons on Bedien den, naar Spa-Keulen. 6 en 7 September 1913. Algemeene Land dag van de Katholieke Vlaamsche studenten van heel bet land. 6 September. Bedevaart naar Halle door bet Broederschap De Bedevaarders van HalleBijeenkomst in het lokaal Het Lelieken Molen straat, om 8 ure 's avonds. Vertrek om 8 1/2 ure heel stipt. 14 September. Luisterrijke Opdracht der jaarlijksche offergift aan de pa rochiale kerk van O. L. Vrouw to Mijlbeke, door het Broederschap De bedevaarders van Halle Samenkomst Van Langenhove- slraat, om 2 ure 's namiddags. 14 September. Kunstavond door de Konink lijke Harmonie. 21 September. Ste Barbarafeest der Vrije Brandweer. September. Jaarlijksch Feest van den Bond der Gedekoreerde van Aalst. NINOVE 7 September. Vijftigjarig jnbelfeeest van de maatschappij Vereenigde werk lieden tot hulp van Malkaar DENDERMONDE 24 Augustus. Gouwfeest der Katholieke Turners van Oost-Vlaanderen. Deelneming van den Turnkring - Steun geeft Moed Aalst, mot muziek en lurn-afdeelingoli. ST-ANTELIN CI\ X 25 September. Groot verbroederingsfeest der Xaverianen. STEENHUYZE. 8 September, Feestdag van O. L. Vr. Liederavond, om 4 ure, in de zaal van 't klooster. DENDERHAUTEM 14 September. Opvoering van De Verloren Zoon van Joz. Van den Berghe, in 't Gildenhuis, door de Studen tengilde. HOFSTADE 19 en 26 Oktober, telkens om 4 uren, op voering van liet nieuw bijbelspel Joseph 200 uitvoerders. $3en vraagt eene goede meid voor een klein huisgezin zonder kinderen. Zich te be vragen, Dirk Martensstraat, 25, Aalst, 457 MARKTPRIJZEN AaSat.24 oogstHopmarkt onveranderd beschikbaar, fr. 118, nieuw gevvas.fr. 132. Ae?e3e9*Iec!róf 26 aug. Verkensmarkt,tekoop 3176, prijs per kilo' op voet 0,96 a 1,16. Leuven, 25 aug. Landbouwtarwe 18,00 a 19,50handelstarwe 20,50 rogge 16,25 voe- derhaver 18,25 brouwhaver 20,50 kool/.aadolio 75,00; lijnolie 65,00 strooi 4,50 hooi 6,75 bo ter 2,90 tarwebloem 28,00 gort Remy 32.00 tarwezemelen 13,50; lijnkoeken 20,00 eieren 2,86. aardappelen 5,50 a 6,00. DeneSeirnacsnde, 25 aug. Tarwe 21,00, rogge 16,50; haver 20,25; lijnolie 02; koolzaadolie 77;id. gezuiverd 81,50; lijnkoeken 19,00;lioolzaadkoeken meststof 14,00 boter 3,0ö eieren 3,06 aardap pelen 8.50; graan van La Plata 31.— id. Indiö Camphore 33,00. Lede. Dijnsdagmarlct.. konijnen 1® kwal. 1.30 de k. jonge konijnen, 0.70. oude duiven 0.60 jonge duiven, 1.30't koppel, boter 3.00 tot 0.00. eieren de 25, 2,75 tot 0,00; viggens 't koppel 00 fr. Sinfte Katharïna-Lombeek. Wekelijksche markt. Boter p. k. 2.40 tot 2.65. Eieren p. 25 2 50 tot 2.58. Kiekens 2 00 tot 2.50 't stuk Konij nen 2 00 tot 3.50. Duiven 1.50 tot 1.60. Viggens, 't koppel 60 tot 70. Aardappelen p. 100 k. 6.00 tot 7.00. Rogge 16.50. Haver 17,50. Tarwe 19.50. Koeien 350 tot 450. Veerzen 375 tot 400. Knap pers 100 tot 175. Assctae, 26 aug. Tarwe 21,00 a 22,00 rogge 17,00 a 18.00 haver 18,00 a 00,00aardap pelen 6,00 a 7,00 boter 2,80 a 2,90 eieren 2,75 a 0,00 kiekens 2,50 a 3,75 konijnen 2,00 a 2,50; hesp 0,00; viggens 35 a 40, hop 00 a 000.

De Volksstem | 1913 | | pagina 3