De W ereMteatooastellisig NAAR KEVELAER Gruwelijke misdaad nsbij Ranss IN BE BALEINEN Brand asn feoofTvaif- eon transallanMer Erg ongeluk op cle lei DE VOLKSSTEM Uit alle deelen der wereld, zenden de geleerden met bereidwilligheid hun ant woord in tot deelname aan de feestelijk heden, waarop zij zijn uitgenoodigd. M. Poincarré, voorzitter der Franse he republiek, beloofde de feesten voor te ritten. DUITSCHLAND Drama ösr zinneloosheid. Een schrikkelijk drama is in het dorp Ay, nabij Metz, afgeloopen. Een statiebediende, die opeens krank zinnig geworden was, doodde met een kasseisteen de dochter van den landbou wer Blaise. Het meisje, 18 jaar oud, werd den schedel stuk geslagen. Naar het schijnt moest de plichtige binnen korten tijd in het huwelijk tre den met, het meisje maar zijne verloofde .trok dezer dagen haar woord in. De jongeling had daarover groot ver driet waardoor hij het verstand verloor. ENGELAND Td. Asquith öeor stemrechtdafr.es aan-' gevalles?. Uit Elgin Donderdag na middag vermaakte M. Asquith en zijne dochter zich met het golf spel. Op het oogenblik dat hij een bal in het 17® gat ging slingeren werd hij op eens door twee vrouwen overvallen die Öem met de kleederen medesleepten. Juffrouw Asquith snelde haar vader ter hulp. Twee veiligheidsagenten verschenen onmiddellijk. Zij hadden groote moeite om de twee stemreehtdames, die heftig uitgefloten werden, in veiligheid te brengen. RUSLAND Staking te Riga. Twee duizend vijf bonderd werklieden eener electriciteits- maatschappij van Riga hebben het werk gestaakt. SPANJE Da Stakersbawegirig te Barcelona. Donderdag morgend hebben 2733 werk lieden het werk hernomen. Negen weve- zijn, zijn gesloten geworden, ten gevol ge der onmogelijkheid van de patroons om met hun werkvolk aangaande de werkuren overeen te komen. In üen Spaanschen Riff. Snelbe- richt uit Tetuaan Woeusdag zijn ver kenningstroepen op het onverwachts 'door de opstandelingen overvallen. Een sergeant en drie soldaten werden ge dood, en eenigen gekwetst. Brand te bielhia. Ten gevolge van een brand die op de kaai van Melilla uit gebroken is, zijn verscheidene balen booi verbrand gewordem Een pompier en drie zeelieden werden gewond. VEREENiCD E-ST ATE N Wapens aangaslag&n. De Ameri- kaansche douanen hebben bevel gekre gen om zonder uitzondering alle wapen- verzendingen ter bestemming van Mexi co in beslag te nemen. Eene groote wapentoezending, én waarvan slechts een gedeelte de grens is overgetrokken, is aangeslagen. Juffrouw Wilson van haar paard ge- vallen. De Parijzer Temps deelt volgend snelbericht uit New-York me de Een telegram van White-River zegt dat Juffr. Fessie, jongste dochter van president Wilson van haar paard is ge vallen en bewusteloos op den weg werd gevonden. De dokters oordeelen dat zij weldra zal hersteld zijn. CHINA Do Revolutie. Een snelbericht uit Chingt.ua melt dat de omwenteling zich uitbreidt ten gevolge van de onbemind heid van den voorzitter. Te Lung-Chaï- ang zijn de troepen tot opstand geko men. Na hun bevelhebber gedood te heb ben, vervoegden zij de opstandelingen. De gouverneur weigert de partij der om wentelaars te kiezen. De Thibetanen hebben te Heran-Chang hunne aanvallen herbegonnen. De vijandelijkheden her nemen op de gansche grens. Een verhaal uit de dagen der Commune. (49sUs Vervolg.) Met ongeloofeiijke vlugheid stak de linkervleugel van generaal Noël het ra vijn over en beklom de hoogten, die naar •La Jonchère leiden. Hij ging zijn weg vervolgen, toen plotselings een ontzettend geweervuur uit de diepte der bosschen en uit alle huizen losbarstte. Niettegenstaande het vuur der Fran- sche artillerie, hadden de Pruisen er post gevat, en het scheen onmogelijk deze nagelbui van kogels te trotseeren. Hoe nu zegde Benedict, terwijl hij zich tot zijne makkers wendde, blijft gij daar? Wel? weet gij dan een middel, om door dien vuurregen te komen Ziet ge niet, dat de generaal aar- lelt, zegde Gildas. En ik, ik zweer u, dat ik niet zal aarzelen Als men roept, achterwaarts zal ik voorwaarts gaan Ik ben geko men om te vechten, en ik zal gaan waar gevochten wordtMen kan mij later van gebrek aan tucht beschuldigen, zoo men wilNiemand heeft het recht meer voor ons leven te zorgen dan wij Benedict bedroog zich nietdaar de generaal inzag, dat zijn kleine troep door het verschrikkelijke vuur yan den Donderdag, 28 Oogst 1913. 8 ure 'smorgends. Na de plechtige mis onzer bedevaart, door den Z. E. H. pastoor van St-Lau- reins (Eecloo) gecelebreerd, bijgewoond te hebben (assistenten EE. HR. Note- baert, onderpastoor van Waeregem en een E. H. uit Brussel, en als index Z. E. H. Pater Jozef, Conventueel, Overste te Hal) wordt er in 't Vlaamsch een ser moen gepredikt over O. L. Vrouw ons aanmoedigende in strijden en lijden im mer onzen toevlucht te nemen tot de Troosteres der Bedrukten om door haar te komen tot den grooten trooster en hel per Jezus. Hij kwam voor zieken, kranken, ongelukkigen en zondaars op te helpen. De Z. E. H. bestuurder Remes, van Brussel, bedankt de beêvaarders en ver hoopt wederom toekomende jaar voor de de negende maal 0. L. V. van Kevelaer hulde te brengen. Om 12 3/4 ure ver gadert men rond de Gnadenkapelle rond het mirakuleus beeld van de Moe der-Maagd. Verschillige bedevaarten Holland- «sche Bergen-op-Zoom Zwolle en Duitsche Zuphten, Kempen, Keulen, enz., bewonderen onze vier zijden vlag gen van Brussel-stad; Vlaanderen-den- Leeuw België-vaderland 0. L. Vrouw van Kevelaer met de Belgische- Brus- selsche en Vlaamsche wapens en kentee- kens en staan al3 aan den grond ge nageld wanneer 't Vlaamsch en Fransch Wij willen God wordt aangeheven en zelfs door de Hollandsche priesters wordt meegezongen. Oranje boven en leve 0. L. Vrouw van Kevelaer! roepen de Belgen. «Le ve Belgiëantwoorden de Nederlan ders. Dank en leve Duitschland Tot we- derziens gillen en vragen Belgen en Duitsckers. En al die vaderlandsche kre ten versmelten zich in en ter eere van onze Moeder van Kevelaer. En nu een laatste gebed, een laatste groet, een laatste verlangen uitgedrukt voor het' genadebeeld en vooruit naar de hofbann of spoorkalle of station. Al biddende en zingende De 80-jarige heer Rosman is er bij, aan den arm van een gulhertig priester. De oude ware christen man herleeft bij het zien van zooveel geestdrift. En nu, en route naar Brussel langs Geldern, Straelen, Venlo, Roermond, Budel, Hamont, met den Witten trein. Nochtans al ons volk trekt niet meê naar België 350 op de zes honderd ne men, in Kevelaersstatie, de tweede of roode trein die na den witten ook van een krachtig stoompaard voorzien staat te wachten tot dat de witte uit de voe ten en van voor zijn aanschijn verdwijnt om onze 350 roode treinreizigers naar Keulen vandaag, en morgen, Donder dag, naar Aken en dan over Herbestal en Luik naar Brussel te voeren. 't Afscheid van witte en roode bede vaarders was hartroerend. Als ware broeders kon men er bijna geen reden van maken om voor goed aan al dat volk vaarwel, toch maar voor één jaar en weer te herzien en te herleven in ware broederlijkheid en godsvrucht te Keve laer tegen te komen. 1 u. 29 en de hofbann overste slaat het rood paletje neer en we zijn weg. 't Gaat wel vooruit... stipt op uur. Im mer vooruit, zoowel in Duitschland als in Holland en in België- onder 't zin gen en bidden, zonder tegenkanting ko men we met 7 minuten voorsprong te Hamont 5 ure aan (Duitsche uur) dus vertrekken weer om 4 1/2 u. (Belgisch uur). Een trein met Polen voor Amerika, waaronder Joden en Katholieken, groe ten we in Hamont. Arm volk wat staat er u te wachten in de nieuwe we- vijand vernietigd ging worden, gaf hij bevel om terug te trekken de aarze lende soldaten gingen misschien gehoor zamen, toen de kolonel uitriep Kinderen wie mij lief heeft, volgt mijlaten wij ons in den stormpas met de anderen vereenigen Een electrieke schok doorliep de gele deren, en een honderdtal jonge soldaten wierp zich op den weg midden door het vuur en den rook, verdwenen zij voor de oogen hunner makkers en doorliepen den afstand met eene snelheid, waarvan men zich geen denkbeeld vormen kan. Tien vielen er in dezen razenden storm. Helaashet was onmogelijk lien op te nemen. Zonder ophouden moesten zij onder den kogelregen vooruit en konden niet herademen, voor zij zich met de zouaven van den dapperen kommandant Jacquot vereenigd hadden. Men moest hem zien, te midden van zijne soldaten, gehard als leeuwen, wor stelend in het gewoel, en de verschan singen bestormend, als eene zee van menschen beukend op de rots, die zij be sloten heeft te ontwortelen. Men vuurde geweldig, mp.nr zij sche llet niet te bespeuren. Zij, die vielen, dienden den anderen tot steunpunt. Het was verschrikkelijk en tevens schoon. Opeen gedrongen in den hoek, dien het park van Malmaison onder La Jon chère vormt, verrichtten do zouaven wonderen van dapperheid, en in weer wil van de hardnekkige verdediging, niettegenstaande het moorddadig vuur, dat hen door elke opening uit een tiental geweerloopen begroette^ maakten zij reld Wat wilt ge daar tegen gaan babbelen als ge geen poliski kent. 'n Voiture voor Moll, Gheel, (we blij ven er niet), HerSAthals, Lier, Contich, Mechelen, en een deel onzer medebede vaarders verlaat ons. In Brussel kwamen wij met 4 minu ten voorsprong aan, zoodat iederën met veel gemak zijn trein naar huis toe kon nemen en zich wel beloofde toekomend jaar een massa vrienden op te wekken mee te pclgrimmen naar het Duitsche bedevaartsoord. Marc. N. B. Morgen zullen wij nog eene bijzondere briefwisseling mededeelen uif Keulen en Aken. Een pasgs&oron k?ndjs wit csn automo biel geweien on gsdccd. Donderdag morgend werd in den om trek van Ronse eene misdaad gepleegd, zoo gruwelijk, dat zij bijna niet te ge- looven is. Rond 5 ure 's morgends zagen land bouwers, die zich reeds aan het werk be vonden, een auto in snelle vlucht over de baan Quaremont-Ronse rijden. Bene vens den chauffeur, bevonden zich nog twee vrouwen in den auto. Op een gegeven oogenblik wierp eene der vrouwen een pak uit den auto, waar na deze nog zijne snelheid vermeerderde en weldra uit het zicht verdwenen was. Terecht verwonderd, ging een dei- landbouwers zien wat het pak bevatte en.... hij vond er een pasgeboren kindje in, van het vrouwelijk geslacht, dat nog leefde. De arme kleine was echter den schedel gekloven ten gevolge van den val op de straatsteenen, en ondanks de hulp van een geneesheer spoedig inge roepen, bezweek het wichtje weldra. De gendarmerie' werd onmiddellijk verwittigd. In alle richtingen telefo- neerde men het signalement van den auto en de inzittenden, doch vruchte loos. Er was geen spoor meer te ontdek ken. 1 v 't Is evenwel te hopen, 'dat men de hand moge leggen op de laffe moorde naars, want 't mag niet zijn, dat zuJke gruwelijke misdaad ongestraft zou blij-: ven. e Het parket van Oudenaarde drijffr naarstig het onderzoek. Be Bulgaro-Turksoho onderhandlaHn- gen. Europa's werk vernietigd. Men meldt uit Constantinopel dat de Bulgaro-Turksche onderhandelingen om wille van de Bulggarsche onhandelbaar heid in duigen gevallen zijn, aangaande de Andrinopelkweetje. Maar tezelfder tijd, brengen ons de snelberichten een eigenaardig gerucht over, dat indien hét bevestigd werd zou aanwijzen dat de grootmachten nu hun eigen werk a het tractaat van Londen vernietigen. Naar het schijnt zou Bulga ria door hen aangezet geworden zijn, om eene lijn, uitgaande van Enos, en den Maritzastroom volgend tot Sufli, vervol gens naar het westen loopend*;-ten einde aan Andrinopel nog een uitgestrekt hin terland te laten, en die vervolgens de oude Bulgaro-Turksche grens in de om-u streken van Mustapha-pacha tot aan de Zwarte zee raakt, als scheidslijn te aan-: vaarden. Wel is waar dat dit nieuws uit Turk- sche bron komt, maar zou de Porte da# hare wenschen voor de werkelijkheid' aanzien Het is nochtans waar dat men1 zich aan alles mag verwachten.... De S&röo-CiHeksche grens. De Serbo-Griekè'che militaire kommis sie is te Gevgheli bijeengekomen, tot het bepalen der grenslinie. De bevolking van Monastir en van het omliggende eene bres en sprongen vastberaden in het park. Daar wachtte hen een vreeselijke wor steling. Met de vuisten grepen zij elkander aan als waren het rammen, zoo stieten zij de hoofden tegen elkander. Met na gels en handen verscheurden de strij ders elkander liet gelaatde bajonet diende als dolk, de kolf van het verbrij zeld geweer als knots. De tienmaal sterkere Pruisen wierpen zich in massa op de handvol dapperen brullende en razend tegen de verschan singen teruggedrongen, bedekten dezeD den grond mt stapels van lijken. Het geweervuur hield juist op in het park, toen door de grooter geworden bros de dapperen aanstormden, waarvan Gildas, de kolonel-en Benedict deel uit maakten. Eindelijk was hun wensch verhoord de strijd werd persoonlijk, man tegen man. Zij werden met den vijand handge meen de woede yan den strijd, de dorst naar wraak en nog meer het heldhaftige gevoel der verdediging van den vader- landsclien grond, deed hen aan niets an ders dan aan de overwinning denken, zelfs al moest zij behaald worden met den prijs van huü bloed. Gildas dacht er niet meer aan, dat hij verrukkelijke bladzijden, die der pers een schrijver van den eersten rang be- loo'fden, geschreven had Benedict ver gat zijn roem als beeldhouwer de wre vel van den kolonel was verdwenen. Er waren daar slechts Fransellen, broeders, helden, die aan de heiligsehendende sla gen van den vreemdeling hun borst als laatste bolwerk boden» wenschte, dat men aan Servië, als noo- dig hinterland, de streek van Presba tot nabij Fiorina zou toekennen. Des aangaande zijn er tusschen de 2 gouvernementen onderhandelingen aan geknoopt. Ds Quïtsche stoomer ESIa - Sn Eianden eter Turken. Volgens een snelbericht uit Constan tinopel aan den Lloyd hebben de Turksche ovérheden den Duitschen stoo- mer Ella aangehouden. De Ella begaf zich naar Dedea- gatch met eene lading haver. Hij wilde vervolgens de zeeëngte doorsteken om naar alle waarschijnlijkheid, naar Boer- gas te trekken. De Turksche vloot hield hem in de Dardanellen aan en leidde hem naar Con stantinopel, waar hij zal onderzocht wor den. TE GENT Esn landingwedstrijd voor kinderluchtballetjss. De luchtballetjes werden den Zondag avond, 8 Juni, op het Sportplein der Tentoonstelling, tusschen 18 en 19 ure opgelaten en een uur nadien reeds tot den Maandag morgend in België, in Ne-, derland en in Duitschland opgevangen. Talrijke postkaarten, werden terug gezonden, uit alle plaatsen van België. Ook uit Nederland werden tal van postkaarten teruggezonden In Duitschland vielen insgelijks een groot getal postluchtballéf.jes. In gevolge de bepalingen van het re glement van den prijskamp werden de volgende prijzen toegekend l*te prijs n 653^ gevönden in' Drose- dow (Pruisen), door den heer Otto Ra- dasch, oi3 ongeveer 850 kilometers van Gent. 2' Prijs n. 250, gevonden in Dom- süb) (Parcliim) Mecklemburg, op onge veer 650 kilometers van Gent, door den heer I. Freüde. 3e Prijs n. 317, gevonden in Bock bij jEJdena, Mecklemburg, op ongeveer G25 kilometers van Gent, door den heer C. Wegener. 4° Prijs n. 240, gevonden in Eschede (Hannover), provincie Hannover, op on geveer 550 kilometers van Gent, door den heer Fr. Frobüsch. 5e Prijs n. 679 gevonden in Bergen (Hannover), provincie Hannover, op on geveer 540 kilometers van Gent, door den heer Fr. Grünhagen. 6® Prijs n. 47, gevonden in Seeber- gen, bij Bremen, op ongeveer 510 kilo meters van Gent, door den heer Johann Merts. 7® Prijs n. 1201, gevonden in Bar- rien, bij Bremen, op ongeveer 500 kilo meters van Gent, door den h. G. Hün- ;cke. Eene panaok onder cte passages. 2 tteoden. Donderdag morgend is er brand ont staan op den nieuwen Duitschen stoo- mer a Imperator in de dokken van Ho boken (Voreenigde-Staten). De eerste stuurman en een matroos zijn verstikt. Men deukt dat bet vuur spoedig overmeesterd geworden is. Op het oogenblik dat de brand uitbrak ont stond er eene hevige paniek onder de passagiers, van het tusschendek, die tij dens den nacht aan boord gebleven wa ren. De bemanning moest het blusschen staken tot dat al de uitwijkelingen aan land gezet waren. De pompiers en de zeelieden der nabij- liggende schepen, doofden, rond 8 ure, het vuur, na 4 uren onverpoosd gear beid te hebben. Gildas had zich, in de vervoering van zijn moed, van de groep éclaireurs af gescheiden door een twintigtal vijan den te gelijk besprongen, door een bajo netsteek aan den arm gewond, kon bij niet meer aanvallen, maar zich slechts verdedigen hij vatte zijn geweer bij den loop,- slingerde de geduchte kolf in het rond, verbrijzelde* schedels en vuisten, verpletterde den vijanden de borstkas en sloeg hun de ribben an® stukken. Maar hoe vlug hij ook was met de pen, voor dezen arbeid schoten hem spoedig de krachten tekortde bende vijanden, woedend dat zij dien enkelen tegenstan der niet kon naderen, wierp zich als een groep honden op hem, en plotselings lag de jongeling woesk ter aarde geworpen en voelde hij de vuist der verworgers op de keel Een kreet ontsnapte zijn brandenden gorgel Help mij, Benedict Een andere kreet antwoordde op dien roep Hier ben, ik, broeder En Benedict, een bajonet in de linker, een tweede in de rechterhand en een derde tusschen de tanden, sprong mid den in dc worsteling. Rechts en links slingert hij het driesnijdend wapen. Het bloed vloeit, bet gehuil van smart mengt zich met het wraakgetier. De woede der Pruisen keert zich thans tegen, den beeldbouwer. Gildas kan zich oprichten, eerst, op één knie, vervolgens op beiden, eindelijk springt hij overeind en werpt zich naar den kant van Bene dict, wien de bende éclaireurs iu zijne edelmoedige vervoering gevolgd is» De stoomer is 15 graden overgeheld» De schade is .zeer aanzienlijk. De eerste stuurman, een zekere Go- brecht, stierf aan het hoofd der beman-* ning waaneer deze iu eene voorraadkas uier, met rook gevuld, drong. Mattere Cijzondes'fceefen. Ba redding* De Duitsche paketboot Imperator zal tegen Zaterdag geheel hersteld zijn, om zijne reis te hernemen. Nadat het vuur gedoofd was, was ©r 35 voet water in de-ondergezette vertrek ken. Rond 4 ure van den morgend werd! opeens het alarm gegeven, en de beman ning uit 1100 man bestaande snelde toe. Er waren nog 1500 passagiers aan boord. De paniek di»j onder hen ontstaan was, dreigde zoo geweldig to worden, dat men alle middelen moest aanwenden om ze met eenige orde aan land te bren gen. De pompen der haven en van de stad, werden ook in werking gebracht. Talrijk© sleepers legden zich in ge reedheid in geval de brand de kaaien mocht bedreigen. De oorzaak van den brand, die 5 uren duurde, is niet gekend, maar men denkt dat hij ontstond door eene slechte stel ling der eletriekdraden. Buiten den eersten stuurman, kwam er nog een matroos om. Een andere, die tot. bezinning terugkeerde verkeert in groot gevaar. nabij Geaat EEM BOOTTOCHTJE BAT SLECHT AFLOOP? Drie personen verdronken. Een schrikkelijk ongeluk is gisteren avond, rond 8 ure, gebeurd op de Lei, ter plaatse gezegd De drie Leien te Afsné, nabij de villa van den heer sche^ pen De Weert. Ziehier de eerste bijzonderheden die wij over dit noodlottig drama konden in winnen Een Grieksche student, zekere Jan Critsos, zoon van een kolonel der Griek sche ruiterij, 22 jaar oud, en die onlangs nog deelgenomen had aan den oorlog in de Balkanen, wonende in de Korte Meerschstraat, bij den heer J. De Wae- geneere, kleermaker, deed gisteren na middag, met het autobootje van een vriend, een tocht op de Lei, in gezel-* schap van de personen, bij wie hij in woont en dezer beide kinderen. 'e Avonds, in het terugkeeren, is het autobootje, ten gevolge der geweldige golven veroorzaakt door het voorbijgaan eener groote autoboot, omgeslagen en de vijf opvarenden vielen in het water. De student, die een uitstekend zwem* mer was, zal, denkt men, de vrouw heb-* ben willen redden, dóch door haar vast* geklampt en met haar verdronken zijn» De man wist zich met een der kinderen te redden. Het andere kind verdronk eveneens. Nadere bijzGncte?fcsden. .Het autoboot jé, waarmede het ongeJ luk gebeurd is, heette Hélène Ziehier hoe eigentlijk liet drama ge beurd is Toen het bootje door de golven om sloeg, trachtte de heer De Waegeneere,- zijne kinderen te redden hij gelukte erin een knaapje van 8 jaar aan land te brengen. Hij sprong dan weer in het water om de andere drenkelingen te helpen, doch de vrouw en het tweede kind hadden zich aan den heer Critsos vastgeklampt en vooraleer de heer De Waegeneere hen kon bereiken, zonken alle drie in de diepte. De groote autoboot, die vol dames zat, stopte dadelijk, terwijl langs alle kanten hulpgeroep opsteeg, maar men kon geen hulp meer brengen de slachtoffers wa ren reeds onder water verdwenen en alle opzoekingen bleven vruchtloos. Eerst heden morgend, zijn de drie lij ken opgehaald, en naar het doodenhuis van Drongen overgebracht. Nu was het geen strijd meer, maar een s' iehtingÉclaireurs en zouaven verrich ten wonderen van dapperheid en verplet terden den vijand tegen de muren van het park, waarvan zij eene vesting ge maakt hadden. Dit was een van zoovele afzonderlijke wapenfeiten, die de gene- taals niet bij het dagorde vermeldden, dewijl zij er geen getuigen van geweest» waren, maar die niettemin bewaard zul len blijven iu de geheugenis van' allen die dit vaderlandsch heldentijdperk zul* lan schetsen. Wanhopend aan bet behoud dezer ste7* ling verlieten de Pruisen haar in allerijl; vier kompagnies zouaven waren vol doende om hen er uit te verdrijven. In het drukste van het strijdgewoel^ zag Benedict den kommandant Jacquot,, door een kogel getroffen, neervallen; hij1' snelt hem ter hulp, ondersteunt hem, draagt hen buiten het gevecht en brengt hem naar eene plaats, #aar hij in veilig heid d© aankomst van de wagens der ambulance en den legertrein kon af wachten. Hij keert terug naar het gevecht. Voor hem is de overwinning verre van voltooid. Het is niet genoeg den vijand uit zijne stelling verjaagd te hebben, men moet hem vervolgen. De overwin ning is aan Frankrijk, nu is het de zaak haar te behouden. De éclaireurs van Franchetti, de scherpschutters wierpen een blik om zich Keen en beefden van woede en smart. Hoevele gekwetsten, hoevele dooden De Pruisen zouden het vergoten bloed en de tranen, die dit bloed zou kosten, betalen.... ((Wordt yoortgezet.)'

De Volksstem | 1913 | | pagina 2