Twee misdaden ia lest Ëene dubbele zelfmoord IM BE BALKANEN V Nieuwsberichten Ünioa da Crédit van Brussel. Spaarkas. Interesten 3 1/2 p.h. tot 5000 frank. 'Alhoewel 3e Heilzaamste remediën toegediend werden, bleef de voorzitter naar men verzekert, verscheidene dagen geheel en al krachteloos. Een tractaat tusschen Japan en China Men meldt uit Berlijn aan de Temps Uit St-Petersburg wordt ver nomen dat Japan en China een verbonds- tractaat hebben gesloten. nabij Oostende Zondag namiddag, werd in een koorn- veld, nabij liet Blauw Kasteel, eene akelige ontdekking gedaan. Men vond er de lijken van een man en oene jonge vrouw, beiden reeds in staat van ontbinding. Naast de lijkon lag oen revolver, nog met twee kogels geladen. De policie deed de lijken naar het doodenhuis overbrengen. Uit papieren, in de zakken van den man gevonden, bleek, dat beiden Gentenaars waren. De man was de genaamde Octaaf Dhaenens, 23 jaar oud, policieagent te Gent. de jonge vrouw was de 22jarigeIrena Noyrinck, winkeldochter. Onmiddelijk worden de ouders van de twee jonge lieden verwittigd en zij kwamen de lijken herkennen. Uit liet onderzoek is gebleken, dat liet mcisjo er moet in toegestemd hebben, door baren minnaar gedood te worden, want Dijnsdag bobben bare ouders van baar eene postkaart ontvangen, waarop een groot zwart kruis geteokond was. Dhaenens zal dus do jonge vrouw met re- rol verschoten in het hoofd gedood, en zich Jaarna gezelfinoord hebben. Culgarië geeft toe- Europa tegenover Turkyë. Nu Bulgariê, aan Turkyë komt voldoe' uing te geven en er in toestemde, met de Porie onderhandelingen te openen, zoo is bet wel toegelaten eens to vragen wie er die verandering in do houding dicteerdo Europa is zonder twijfel do voorleester ge woest Onmachtig om Turkyë lot den arbeid van hel Londoner tractaat to dwingen, gevoelde Europa daardoor hoe vorgankelijk die ban den dio de verschillende Staten verbinden, zijn, en heeft zich voorliet voltrokken feit moeten buigen. Deze houding heeft echter in haar niets geweigerd toen de eerste Balkanoorlog uitbrak, dan verklaarden de grootmachten dat zij niet zouden lijden, dat er een staal zijn grondgebied zou uilbreiden. Hun eigen gezegde w ierd ter zijde geschoven en de grootmachten onderteekenden hot tractaat van Londen en mot hem, de verbrokkelin van 't Euröpeesch-Turkyë. In do Peterburgor conferencie weigerde men aan Koning Karol, tijdens hot Bulgaro- Rumeensch geschil, de gronduitkreiding welke deze vroeg. De vergadering van Bucharest volgde en gat' voldoening aan Rumonië. Do grootmach ten verzetteden zich zelfs niet. De Turken hebben Andribopol terug in bandon gekregen, en zij weigeren volstrekt Ie vertrekkenEuropa vindt dit goed v ant liet geeft toe. Al wat wij van hem kunnen Terhopen is dat liet do voorwaarden door den overwin naar gesteld, nu kome verzachten. De begrenzing van Epirus Te Atlieno zijn er botoogingen ontstaan zegon de benoeming van de Italiaansche en Oostenrijksche konsuls, als lid der kom missie tót de bogrenzing van Epirus. Men verwijt aan deze agenten hunne vijan- Een verhaal uit de dagen der Commune. (51,t€ Vervolg.) Een rood lidteeken doorsneed de mat te bleekheid van zijn gelaat en ver spreidde over zijne onvergelijkelijk zachtmoedige trekken eene, door niets weer te geven uitdrukking van zwak heid. Deze figuur beantwoordde volko men aan de voorstelling, die men zich vormt van martelaren, gefolterd voor het geloof, die naar het voorbeeld van 'den goddelijken Meester, de kroon van scherpe doornen ontvingen, of op wier voorhoofd het gloeiend ijzer den aureool der belijders prentte. Een zwart gewaad opgeschorst door eene breede centuur, om den toch zoo lastigen gang niet te belemmeren, om hulde zijne lijzige gestalte. Een bron zen kruis bing hem op de borst en de witte armband met het roode kruis stak eterk af op zijne donkere kleeding. Mijnheer de abbé, vroeg een der éclaireurs, zijt gij alleen? Alleen ik geloof het wel, mijn- heer. Zijn hier dichtbij geen draagbaren of rijtuigen der ambulancie? De rijtuigen van de Société in ternationale de secours zijn, met on gelukkige stervenden beladen, vertrok ken; de draagbaren zijn de rijtuigen ge volgd... Hebt gij gewonden? Helaas mijnbeer de abbé, wij kun nen niet gelooven, dat al onze makkers gestorven zijn. DE VOLKSSTEM dige houding tegenover Griekenland ge durende den Balkanoorlog er. de voorstellen door hun uitgeplukt ten gunste van eene uitbreiding van Albanië maar ton nadeele van de Grieksche bevolking. Zondag bad er eene betoogmeeling plaats. •Schermutselingen tusschen Bulgaren en Turken De schermutselingen tusschen Bulgaarsche benden en Turksche vrijwilligers duren nog altijd voort in de streek van KirdjooJy en Kari-Dere. Men verzekert dat de Bulgaren in hot go\6cht van Vrijdag 150 dooden hadden. De Turken verloren slechts een doode maar hadden talrijke gekwetsten. De bevolking der streek en die van Gumuldjiha zal zich heftig tegen de Bulgaarsche bezetting ver zetten. De Serbo-Montenegrijnsche grens De kwestie der Serbo-Montenegrijnsche grens is nu totaal opgelost. Montenegro heeft volle voldoening in de begrenzing be- komon. Hot protokool desaangaatide werd Zaterdag goteekend. De Turksche schatkistbons Zaterdag avond is M.Dupuis,onderbestuur der der Ottomansche bank die zich met do herniouwing van de Oltomanscho schatkist- bons in Frankrijk geplaatst, bezighoudt naar Parijs afgereisd. De vervaldag der bons dio eone waardo hebben van 1 1/2 millioen Turksche poudon valt op 15 Sopt. a. s. De dragers aanvaarden do hernieuwing aan do volgende voorwaarden 38 p. li. spesen en 62 p. h. nieuwe bons. lïlinisierieele omwerpingen in Servië Men zegt te Belgrado dat de minister Pa- chitch zijn ambt blijft waarnemen tot de eerste vergadering der Skoupchtina en dat dan het nieuw kabinet zal worden samen- Naar den bepaalden vrede. M. Natchevitch heeft met do Porto de on derhandelingen begonnen in afwachting van de aankomst der Bulgaarsche afvaardiging die voorzien is van alle noodige macht om den bepaaldon vrede te betwisten en te on- derteekonen. De bezetting van Dedeagatch. Ten govolge dor voetstappen van de Groot- machton, dio voor de bezetting der streek door do Turken vreezen, hoeft het Grieksch gouvernement besloten de bezetting van Dedeaga.lch en Portolagos met eonige dagen te verleugen. Meer dan 300 vluchtelingen uit Dedea gatch komend, zijn Zaterdag te Pirus aan gekomen. Eene zending die mislukt. Uit Salonika De builenlandscho onder- zoekskominissie over de uitmoordingen heeft aan zijne zending verzaakt. Servië en. Griekenland verzetten zich to gen de werken dezer kommissie daar er on dor hare leden gokende Bulgaarschgezindeu gelold worden. Het Grieksch gouvernement deelt eene verklaring mede, waarin het den Rus Mi- liokoif en den Engelschen Bradford wier Bulgaarschgezinde uitgaven gokend zijn, als onbevoegd verklaren. Hot rapport der kommissie wordt diens volgens als nietbestaande aanzien. Eene moordpoging. In den nacht van Zaterdag tot Zondag had in eene herborg der Sluizokenspluats, N° 31 een echtelijk drama zijn verloop. Zekere Leontine Drapier, een 30-tal jaren oud, gescheiden levend van haar echtgenoot Jan Verdonek, mouloerder, 27 jaar, wonen- Komaan, zegde de priester, ik heb mijne twee armen en kan er ten minste een redden, leidt mij naar den kant, waar mijne hulp nuttig kan zijn. Na duizend vermoeinissen, kwam men terug in bet park, dat in een doodenak- ker herschapen was. De gesneuvelden van den eersten strijd waren reeds koud en stram, de slachtoffers van de laatste worsteling hadden de levenswarmte nog niet ver loren. Het was een afgrijselijk zoeken naar menschen, bij wie nog enkele levenstee» kenen waren overgebleven. De éclaireurs en de priester luister den, kruipend langs den grond, bij het roode schijnsel der lanteern, naar een zucht, of bespiedden eene lichte bewe ging der oogleden belaas allen naar wier hartslag of gelaat zij onderzoek de den, hadden den geest gegeven. Uitgestrekt op een boop lijken van vijanden, waarvan er velen onder zijne slagen waren bezweken, gaf een jonge ling nog teekens van leven door het op en nedergaan zijner borst, die door eene meer groote dan diepe wonde verscheurd was. Het bloed, dat uit eene wonde aan zijn hoofd vloeide, had zijn gelaat met een donker masker van geronnen bloed be dekt. Hij baalde nog adem, maar wie kon zeggen ,of bij liet vervoer buiten het park overleven zou Een tweede gekwetste, die een diepen zucht slaakte, trok insgelijks de aan dacht der éclaireurs. Deze bad de kracht nog om zich op te beffen en zijn eerste woord was Nog hebben zij den terugtocht be volen, de lafaardsde ellendelingen! de vervloekten 1 do K.-L. Dierickxstraat, verbleef er op eone kamer. Zondag morgend nu, om half twee onge veer, toen het koffiehuis nog vol verbruikers zat, kwam Verdonek de herberg binnen, be stelde eene verbruiking en, voorgevend zicli naar den koer te begeven, sloop hij, zonder dat iemand hot bemerkt had, den trap op naar de kamer zijner vrouw. Kort daarop hoorden de verbruikers om hulp roepen. Zij snelden naar boven en ont moetten opden trap Jan Verdonek, een nog bebloed mes, gezegd «lierenaar»», in de hand houdend. Hij liet zich, zonder tegenstand to bieden, aanhouden. In de knmerwogden zij do vrouw in nacht gewaad 0]i d©11 vloer uitgestrekt liggen, uit eene diepe snede aan de keel veol bloed ver liezend. Een snel ontboden geneesheer diende haar de beste zorgen toe ,011 deed haar naar het gasthuis overbrengen. Haar toestand werd als ernstig aanzien. Wat den dader aangaat-, hij werd gister- morgend onder aanhoudingsmandaat opge sloten. EENE MOORD. Zondag avond had op de Gasmeterlaan een schrikkelijk drama plaats. Een man heeft zijne vrouw de keel afge sneden. Esn ongelukkig huwelijk. Vier maanden geleden traden in het huwe lijk Prudens Van Duyse, 23 jaar, kolenver- kuoper, en Martha Van Dessel, 18 jaar. De overeenkomst duurde echter niet lang en na een viertal weken scheidden zij van elkander- De vrouw keerde weder bij bare ouders, terwijl Van Duyse op de Rooigemlaan ging wonen. In de danszaal. Gisteren Zondag bevond bij zich in eei danszaal, op het Nieuwland, waar hij aan den dans was met een mcisjo, toen zijne vrouw er binnenkwam. Zij had in don d; vernomen, dat haar man daar zou komen dansen en door jaloëzij aangedreven, was zij or ook heengegaan. Woordenwisseling. Zoodra Martha Van Dessel haren man zag sprong zij naar hem toe en rukte hem van het meisjo weg. Na eerst eonige'bitsige woorden, begon' nen de echtgenooten motolkander te spreken,; Van Duyse stolde zijne vrouw voor het sa- menlevon to hornomon zij gingen altijd pri tonde langs dè baan. doch do vrouw bleef onverbiddelijk. Het drama. Men was aldus op,de Gasmeterlaan geko men, nabij de Sperreslraat daar vroeg Van Duyse eene laatst#, maal aan zijne vrouw, bij liom terug to koeren, en toen zij nog; maals weigerde, trpk hij een mes (liëroiiaar) uil den zak en bracht haar drie steken in de keel toe en eindelijk een vierden steek in dé longen. Ook blies de ongelukkige na.enkele se conden don adem uit. Het slachtoffer. Rond 9 1/4 uro vond eene vrouw uit d»* Sperreslraat het ongelukkig slachtoffer op don grond het bloed stroomde nog uit kure talrijke wonden. Dadelijk werd een geneesheer geroepeD, maar allo hulp was vruchteloos zooals wij liooger zegden, was do dood roods iugetre- don. Aanhouding van den dader. Zondag avond, rond 11 uro, kwam Van Du}'se zich in bandon geven van den nacht waker De Glorcq, op dienst in do Peper straat. Hij zegde dat hij - iets misdreven had. Do nachtwaker bracht Van Duyse naar het policiobureel, waar hij door den policie- commissaris Braet ondervraagd werd en de feilen vertelde, zoouls wij ze hooger mede- deolon. Na zijne ondervraging werd Van Duyse naar het govang overgebracht. Hot was de kolonel, die zijn grieven en zijn haat. tegelijk met het bewustzijn van zijn bestaan terugvond. Hij richtte zich op den linker elleboog- op, trachtte den anderen arm op te hef fen en mompelde Mijn schouder verbrijzeld. Een der éclaireurs vouwde zijn zak doek als sjerp en vroeg den ouden sol daat Zoudt gij u dp de been kunnen hou den Ik geloof hët niet, antwoordde de kolonel. Mijnheeren,;j voegde de priester er bij, die juist deiï gekwetste van den grond bad opgenomen en hem in zijne armen hield, zooals eene moeder met haar kind zou doen, ik belast mij met dezen... laat ons vertrekken; als het ons mogelijk is nogmaals hier te komen, keeren wij terug; als deze menschen buiten gevaar zijn. De zwakste der^claireurs nam de lan teern en liep votffop, de andere onder steunde den kolonel, de priester kwam achteraan, beladen met den gewonde, wiens beide armen slap neerhingen en wiens lichaam, op zijn schouder in even wicht geplaatst, dat van den doode scheen. Niemand sprak een zucht van den jeugdigen gewonde, een dof gemompel van den kolonel, braken alleen de dood- sche stilte af. De Voorzienigheid kwam hun ter hulp een voertuig rolde over den weg onder hen zij riepen, men gaf hun ant woord dit rijtuig behoorde tot de am bulancie van het Italiaansche theater, dat op vijf schreden afstands van daar stond het nam hen alle vijf op. De éclaireur§ waren even bleek als Brussel. Slimme bedrieger. Omge praat door den klaagtoon waarop een heer schap hem een gouden horlogie op straat wilde verkoopen, kocht M. B..., der Keu lenstraat, het gouden sieraad. To huis gekomen stelde hij vast dat hij mot een be drieger te doen had en zich een verduld ko peren uurwerk had laten in de handen stop pen. Brouxoersgast geplelterd. De 38ja- rige brouwersgast Bourgeois liet eene ton bier neêr in den kelder eener herberg der Kleine Beenhouwersstraat, toen hij uitgleed, met het gevolg dat het zware vat hem over liet lijf ging. Zeor zwaar gewond werd Bour geois naar hot hospitaal overgebracht. Wanhopige daad. Afgewezen door een meisje van don Leuvonschen steenweg waarop hij dol verliofd was geraakt, nam een ingenieur uit, de Noordstraat een wan hopig besluit. Eene herberg binnentredend, na een ondorhoud met het meisje, nam hij sublimaat in. Hij rolde weldra in hevige stuiptrekkingen opden grond. E011 geneesheer deed hem naar het gast huis brengen do toestand van den onge lukkige wordt hopeloos geacht. De gainedieven. Eene Duitsche vrouw, afkomstig van Koningsbergen, word Zaterdag van haar geldbeugel, 40 mark In houdend, evenals een wiseol van 10.000 mark, beroofd. In de wachtzaal der Noordstatio werd Zaterdag avond M. Van Laeken, wonend Onafliankelijkhoidstraat, tegon het lijf ge- loopen door een gauwdiëf die hem van zijn brieventt.-sch, 6000 frank in banknoton in houdend, beroofde en verdween. Den voel gelicht. De fpolicie beeft eene aanklacht ontvangen van een nijveraar van Schaarbeek, wiens beambte. 24 jaar oud, den voet gelicht heeft met 7000 fr. uit de kas van den baas. Men vermoedt dat do beambte den weg naar Parijs is ingeslagen. Diefstallen. Bij een sigarenhande laar der Rui terstraat, drong een dief binnen en stal er 500 fr. uit do kas. In den winkel van kleergoed en linnen gehouden door de echtelingon Plasschaert, Liverpoolstraat, to Anderlecht, drongen ver leden nacht dieven binnen en stalen er voor verscheidene honderden franken koopwaren. Bij Jen lieer Paelman, Olijfböomstraat, te Schaarbeek, weru een horlogie en Lotting gestolen, eener waarde van 300 frank. Ten nadeele van den heer Desert, werd opden steenweg van Ternath, een prachtig rijwiel ontvreemd. Een oplichter gesnapt. De verte genwoordiger van een voornaam handels huis der Nieuwslraat, bood zich, drager van een valsche volmacht, bij de klanten zijner meesters aan on trok aanzienlijke sommen op. Wanneer men de dioverij ontdekte, had de kerol reeds 12.000 fr. weten machlig to worden. De policie hield hem gisteren aan en sloot hem op. Hij bekendo alles. Wat vraagt het Volk? De Chicorei der Trappisten, welke het mark Vincart Fils op het pak draagt. Het Volk weet dat het de goede is. 1500 St-Joost-ten-Noode. fransche apache achter slot. Do opsporingsbrigade van St- Joost-ten-Noode heeft een fransoh heerschap dio uit Parijs naar Brussel was gekomen met twee vrouwen, in slaat van aanhouding ge- hunne makkers, en slechts de veldflesch, die men hen toereikte, wekte hen een weinig op. Waar zal ik deze gekwetsten heen voeren, mijnheer de abbé vroeg de chef van dienst. Naar de rue de la Chaussée d'An- tin, 15, antwoordde de jonge priester. Het kon ongeveer tien ure in den avond zijn, toen bet rijtuig, dat de ge kwetsten vervoerde, voor het door den geestelijke aangeduide huis stilhield. Op het gerucht dat het voertuig maakte, ging de groote koetspoort open verscheidene menschen kwamen toege schoten, ondersteunden de gewonden met de grootste voorzorgen en hielpen hen naar de uitgestrekte zalen der bene denverdieping vervoeren. Een jong meisje, in bet zwart gekleed, met een witte voorschoot voor en den band van bet roode kruis om den arm, trad bleek en bevend vooruit. Gij komt van het slagveld, broe der? Ja, antwoordde de priester, en ik breng twee gewonden meê een grijs aard met gebroken arm, en een jonge ling, wiens gelaat door het bloed en de wonden onkenbaar is. Oogenblikkelijk beveelt het jonge meisje de gewonden te bed te leggen, zij zoekt bare fijnste sponsen op, bet lauw- ste water, de zachtste verbanden en na dert bet leger, waarop men zoo juist den jongste beeft neêr gelegd. Men hoort zijne ademhaling niet meer, men zou zeggen, dat zijn hart op gehouden heeft te kloppen. De ziekenverzorgster wasckt zachtjes de wonde aan het voorhoofd, strijkt de haren op zijde, wischt het geronnen bloed weg... de huid komt van onder de SEPT. 1913 stold. Die vreemdeling had de vrouwen afgericht om onvoorzichtige aanbidders ia handen te krijgen die dan geregeld werden uitgeplunderd. Een dezer vrouwen is van Brusselschen ooi sprong do andere komt uit Parijs. Bek den zijn hun vriend in 't govang gaan ver-! voegen. De aanhouding had plaats in een herberg der Planlenstraat ten gevolge van de aan klacht neergelegd door een vreemdeling, die voor verscheidene duizende frank werd opgelicht door de bende. Schaarbeek. Policieagent onder een tra?n. De policieagent Hannocart, van dienst op de Liedtsplaats, werd aldaar aan gereden door een tramrijluig, gaande naar. de Noordstatie. De man werd zwaar gowond aan hoofd en been en had geneeskundige verzorging noodig. Vorst. Aanranding. Op de laan der Villas, te Vorst, werd Mej. Margeretha Du- val, wonend WielemansCeuppenslaan, Zater dag rond 6 1/2 ure 's avonds, door een vagebond aangerand en haar gouden doek speld ontrukt, waarna do misdadiger 'tmeisje neersloeg en dan de vlucht nam. Eene klacht werd ingediend. Zele. Doodelijh automobielongcluh. Zaterdag avond is de gemeente Zele in op schudding gebracht door een doodelijlc automobielongeluk. Een weinig na 7 ure, reed over de dorp. plaats een wagen. De negenjarige Maurice Gyssens kroop er achter op. Zijne makkers die zich op enkele meiers afstand bevonden, deden den kleine teeken den wagon te ver laten en bij hen te komen. Daar de knaap aan zijne makkers niet gehoorzaamde, her haalden zij nogmaals hun gebod en gingen op hem toe. Toen sprong de kleine Gyssens er af on it plaats van naar zijne gezellen toe te komen, nam hij den anderen kant als wilde hij hui ontwijken. Op hetzelfde oogenblik werd de knaap gevat dooreen automobiel die voorbij reed. Hij werd eenigje meters ver medege- sleept, geraakte onder de wielen en bleef na het rijtuig over hem was geloopen,levenloos midden do baan liggen. De automobiel stopto, wijl ooggetuigen kwamen toogeloopen. Het knaapje gaf geen teoken van leven meer. Het droeg kwetsuren over gansch het lichaam en verloor uit eene wonde aan liet hoofd veel bloed. Een bijge roepen geneesheer kon niets dan do dood bestadigen. Het lijkje werd naar het hospi taal overgebracht. De automobiel behoort toe aan don heer Lintersvan Antwerpen. Daar hel kind. zooals wij hooger zegden van achter don wagen sprong, zoo kon de geleider onmogelijk stil houden. Hot knaapje zien en dooi* den auto gevat worden, was gelijk. De kleine Gyssens was hot oudste zoontje eener weduwe met acht kinderen. Hot Parket wordt verwacht. Lebbeke. Omceder. Tijdens het on- weder dal Zaterdag ovei de streek woodde, sloeg do bliksem in het huis van Adolf Van Nieuwenhuyse, Polaardestraat. E; n 3 jarig kind word licht verbrand. De bliksem vloog dau naar den zolder, waar eenige kippen en duiven bet met verlies van ponnen en plui men te bekoopen hadden. Verdere schade werd niet aangericht. Lede. Gebeten. Zondag avond rond 7 1/2 ure, werd de genaamde W.., op eene hofsiede van den Vogelenzang erg door den waakhond gebeten. - Aangevallen. Zondag avond, is Leopold D...., in de Statiestraat, aangeval len en erg mishandeld. Personen die eene plaats zoeken, of eene aanvraag willen doen, huizen of kamers huren, voorwerpen verloren hebben, enz., zullen door onze Kleine Aankondigingen den hester. uilslag bekomen. afzichtelijke korst te voorschijn de oogleden blijven nog gesloten, maar het wordt mogelijk het gelaat van den ster vende te herkennen en plotselings houdt het jonge meisje mét hare' taak op, met bevende hand en wijd geopende oogen wijkt zij achteruit en roept SulpiceSulpiceBenedict, mijn' verloofde, hebt gij half dood bij mij ge-? bracht. De moed ontzinkt haar, hare kracht' is verdwenen, zij gevoelt zich vrouw en vergeet voor een oogenblik, dat zij thans slechts de dienares der gewonden is. Een woord van den abbé Pcmereul roept haar tot zich zelve en tot hare zending terug. God is mijn getuige, zegt hij haar, dat ik zijnen naam niet wist, toen ik hem in mijne armen nam hij is de gast van God en onze gast, Sabine, ik denk slechts daaraan alleen. Mejuffrouw Pomereul drukte haren broeder de hand. Ik zal mijn plicht doen, zegde zij tot hem, en als de Heer denkt dat ik ge noeg geleden heb, zal Hij hem behou den. Toen de geneesheer den volgenden dag de gewonden van de ambulancie Pome reul kwam bezoeken, verklaarde hij de wonde van den ouden kolonel als niet gevaarlijk, maar toen hij Benedict na derde, schudde hij het hoofd. Verzorg hean als een kind, me juf vrouw... de arme jongen zal u langen tijd aanstaren zonder u te zien, en naar u luisteren zonder u te verstacm. Mijn God mijn God fluisterde Sa bine, hare handen wringend. Kent gij hem vroeg de geneesheer levendig,. ^Wordt voortgezet.)'

De Volksstem | 1913 | | pagina 2