mm ea PRIESTER IÏ BE BALKANEN Bloedig drama Nieu wsfhrich ten ÜHion du Crédit van Brussol. Spaarkas. ïaterssten 3 1/2 p.h. tot 5ÖQÖ frank. E5- 2 DE VOLKSSTEM De gansclie Noorweegsche pers ver- Heft zich tegen deze onwettige weder- ^pannigheid. RUSLANS Eens aanhouding. De St-Peters- burger politie heeft den Franschen sto- jker Laberer aangehouden, onder be schuldiging van de vlucht der bandieten nabij Bogaievskaïa op 30 Oogst laatst leden vergemakkelijkt te hebben. RUMENIË Do cholora. Volgens de laatste of- cieele statistieken aangaande de cholera Cioekt men reeds 459 gevallen waarvan 52 nieuwe. Onder de personen door cho lera aangetast zijn er 8 genezen 22 be- Ewcken aan de ziekte. Er blijven er 429 in het militair gasthuis van Zinniacs. 82 Personen zijn afgezonderd gewor- ïen. In het hospitaal van Turnadurelle .worden 30 choleralijders verzorgd. TURKIJË De Franseh© en Duitsche belangen in Turkije. Uit Berlijn wordt aan den Temps gemeld Men spreekt hier van onderhandelingen van geldelijk ka rakter, aangaande den Bagdadijzeren- iweg, waarover men zoo te Parijs als te Berlijn 't akkoord is. Die onderhande lingen zouden als uitgangspunt kunnen dienen tot de regeling der Fransclie en Duitsche belangen in Turkije. De Porte zou bij de 2 gouvernementen tussclien- ikomen. ZWITSERLAND Een Hollandsen schilder gedood. Een snelbericht uit Lauterbrunnen Zondag is de Hollandscke schilder J. Wulleron van Claes, uit Den Haag, die tonder gids eene beklimming der Jung- Irau waagde te Bothal, verongelukt. Eene hulpkolom van 4 gidsen, begon jnmiddelijk de opzoekingen. Het lijk van den ongelukkigen scliil- 3er werd naar Stechelberg overgebracht. SPANJE Pijnlijke ongelukken. Tijdens ar tillerie oefeningen in het kamp van Ca- rabankel is eene patroon ontploft. Een surveillant werd gedood en twee kanon niers en een wachtmeester werden zwaar gewond. Een vriend van den toezichter die het ongeluk vernam begaf zich naar het kamp. Onder weg ontmoette hij een automobiel. De stoker verzocht hem in te stappen om naar het kamp te rijden. Hij stapte in maar een hevige wind rukte zijn hoofddeksel af. Hij sprong uit het rijtuig, maar hij viel en bleef «lood ten gronde liggen. CHINA Het Beleg van Mankin. De opstan delingen verslagen. Ten gevolge van de beschieting die den geheelen mor- gend duurde, zijn de opstandelingen verplicht geweest Paipingnien te verla ten. De gouvernementstrGepen, onder 't bevel van Sang-Sun, zijn Nankin bin nengerukt. Dc opstandelingen vluchtten langs de Zuiderpoort buiten de stad. Het laatste regiment der omwentela'ars biedt nog immer weerstand op den Leeu wenberg. Men denkt dat het weldra zal overwonnen worden. Een wildstrooper vuurt op een jager en zeifmoordt zich, TusscKen Chaumont en Waver is een bloedig drama gebeurd. Eenige Brusselsche jagers, waaronder rde bekende sportmannen G.Fivé en Ras kin, waren in den omtrek van Waver op jacht, wanneer zij rond den middag, om ■wat uit te rusten in een boerenwoning traden. Zij werden er door de bewoners goed ontvangen, doch de schoonzoon van den hoer, een hartstochtelijk wildstroo per, kwam het huis binnen, en na zijn Een verhaal uit de dagen der Commune. (52"t* Vervolg.)' -Hij was de leerling mijns vaders en mijn verloofde, mijnheer. Ja sprak de dokter, de kunst heeft baar aandeel ruimschoots betaald in de- zen noodlottigen oorlog... Cavêlier, de verdediger der Penelope is bezwe ken... Leroux is zwaar gewond... Vibert zal denkelijk nooit meer zijne penseelen opnemen, en Benedict Fougerais zal zij ne wonden niet dan door een wonder overleven. Met een groet, waarmee men van dc dooden afscheid neemt, en het hart vol biltere gedachten, verliet de dokter het vertrek. XV. TWEE BROEDERS. Toon zij hem herkende, wien haar va der haar als levensgezel had aangewe zen, ging de smart de krachten van Sa bine te boven. Gedurende eenige oogen- blikken was zij bleeker dan hij, die voor haar lag uitgestrekt. Tranen welden in hare oogen op, een zucht ontsnapte hare lippen, zij viel op hare knieën néér en bleef een oogenblik met haar hoofd op de dekens liggen. In dien toestand trof haar Sulpice. Sabine, zegde hij haar, hoe grooter 'de plicht is, des te grooter moet ook de moed zijn. Dank God, dat gij geroepen zijt hem te verzorgen, misschien te red- schoonvader verweten te hebben jagers te zijnent te ontvangen, begon hij de Brusselaars uit te schelden. De jagers trachtten hem te vergeefs te stillen en boden hem zelfs sigaren aan, die hij weigerde. De schoonzoon verliet het huis, be dreigingen latende hooren. Eenige mi nuten later keerde hij terug, drager van zijn geweer. De deur der woning open gestooten hebbend, legde hij aan op den eersten jager die voor hem zat en vuurde zijn geweer af. M. Raskin ontving de lading in 't gelaat en den hals, zoodat een gedeelte van zijn aangezicht werd weggeslagen en de slagader blootge legd Zijn manslag volbracht, ging 'de da der op de vlucht. De gendarmen, dade lijk verwittigd, zetten zich op zoek naar den schoonzoon en weldra vond men zijn lijk in eene gracht. De man, die aan geestesverbijstering moest lijden, had zich een schot in het hoofd gejaagd en was op den slag dood. Dc toestand van M. Raskin is zorgwekkend. Turkije en Bulgarië. Ce bezetting en den bevel ksngsgeest. Op welke basis zullen de Turco-Bul- gaarsche onderhandelingen nu geopend worden De Porte zal aandringen opdat het gouvernement van Sofia de verganke lijkheid van het Londener tractaat her- kenne, en tevens dc Turksche nota aan de grootmachten van 19 Juli laatst aan- neme. Dit zal zonder twijfel veel moeite eischen van Bulgaarsche zijde. De bezetting der nieuwe Macedoni sche grondgebieden door Bulgarië, gaat niet zonder moeilijkheden gepaard zoo komt de bevolking van Gumuldjina de Bulgaarsche troepen, die bezit der stad kwamen nemen, te verdrijven. De Grieksche bevolking van Noord- Epirus verzet zich tegen de Albaneesclie heerschappij en heeft reeds laten hoo ren, dat zij besloten is zich tot het uiter ste te verdedigen tegen de inlijving bij den nieuwen Staat. De bewoners van Janina hebben voor de Oostenrijksche en Italiaansche kon- sulaten betoogd tegen de gekende Oos tenrijksche en Italiaansche Albaneesch- gezinde loden. Zij hebben vervolgens hunne gene genheid tegenover Frankrijk lucht ge geven met den Franschen konsul toe te j uichen Dedeagatch is aan de Bulgaren overgegeven. Uit Athenen wordt aan den Temps gemeld, dat de Bulgaarsche troepen De deagatch ingetrokken zijn. Van zoo haast. het proces-verhaal der overgave ohderteekend was, hebben de Grieksche troepen en de overheid zich teruggetrok ken. De betcogisig van Janina. Tijdens de betooging die Zondag te Janina plaats had, tegen de Italiaan sche en Oostenrijksche Albaneeschge- zinde leden van dc internationale kom missie heeft de politie, geholpen docr 't leger, slechts met groote moeite de Ita liaansche en Oostenrijksche konsnlaten tegen de volkswoede kunnen bescher men. De bevolking heeft een betoogtekst aangenomen die aan het gouvernement en aan de grootmogendheden overge seind werd. Om da vriendschap te ondarhoudsn. De koning van Griekenland heeft aan den koning van Servië het groot lint van het orde van den Redder opgedragen. De Servische koning verleende aan ko ning Constantijn het groot lint van het orde van Kara Georges en de gouden medalie van dapperheid. den, die u geheel zijn leven had toege wijd. Deze woorden wekten de geestkracht van het meisje weer op; zij stond op en na voor den stervenden en ook voor zich zelve gebeden te hebben, vervolgde zij hare taak. Door de liefderijkste verzorging kwam Benedict weer tot zich zeiven maar al openden zich zijne oogen, al staarden zij Sabine Pomereul aan, hij herkende haar niet. Eene ijlende koorts overviel hem en de herinneringen aan de worsteling van den vorigen avond rezen met hare bij zonderheden voor zijne verwarde ver beelding op. Hij was zacht en lijdzaam als een kind. Hij glimlachte zelfs en scheen te danken voor de nauwlettende zorgen, waarvan hij onbewust zich het voorwerp gevoelde, maar voor het oogenblik had hij het geheugen verloren en vond slechts in het vage zijner herinneringen eene verschijning, die hij Sabine noem de, waaruit men echter niet kon opma ken of hij aan zijne verloofde dacht, dan wel aan de jonge kunstenares, de doch ter van Erwin von Steinbach. Welke dagen, welke nachten bracht Sabine Pomereul door, verdeeld tusschen de -menigvuldige verplichtingen, die op haar rustten, en de smart, die zij in het diepste van haar hart verborg Somtijds verliet zij haastig het hotel Pomereul en snelde naar de gevangenis la Roquette, om Xaverius, haar ongelukkigen broe der te bezoeken. De gevangenschap had zijn gemoed niet verzacht. De veroordeeling, die hem in spijt zijner onschuld trof, wierp hem niet vernederd aan den voet van liet kruis. Nn eerst de pnrechtveerdigheid De grensbepaling. Volgens de Cörrespondance Alba- naise heeft graaf Berchtold, Maandag namiddag verhoor verleend aan Mufid- bey-Libohoava, Albaneesch minister van buitenlandsche zaken, en aan M. Pogaj, minister van het Albaneesch gerecht. H^t onderhoud duurde een lialve uur en werd toegewijd aata het onderzoek der kwesties betrekkelijk de zuiderlijke Al baneesclie grens, en in 't bijzonder de aanhechting van Argirocastro aan den nieuwen staat. Volgens hetzelfde blad heeft graaf Berchtold verklaard,! dat de steun van Oostenrijk aan Albanië zonder voorbe houd verzekerd is. Cs spoorwegen in hst naeuiv Grieksch grondgebied. Volgens zekere verklaringen denkt het Grieksch gouvernement er aan de ijzeren wegen van dc nieuwe Macedoni sche grondgebieden te koopen. Deze kwestie schijnt zeer moeilijk om op te lossen, daar 3 dezer bestaande lij nen, deze der Ooster-expresstreinen grootendeels op Servisch grondgebied en deze der vervoeying Salonika-Con st antinopel ook grootendeels op Bul- gaarsch grondgebied Icopen. Voor de andere te leggen sporen, werd de lijn Guida-Papapouli tot in de minste bij zonderheden bestudeerd. Zij wordt door het Helleensch gouver nement uitgebaat, en het aanleggen dei- lijn zal aan een ondernemer vergund worden. Er wordt verder verzekerd dat het Grieksch staatsbestuur onderhandelin gen heeft aangeknoopt met Servië aan gaande de lijn Salonika-Monastir, die naar men weet Macedonische grondge bieden aan beide landen overgegaan, doortrekt. Brussel a Stoutmoedige diefstal. Toen een inwoner dqr Bergstraat Zondag avond, na eene korte afwezigheid thuis kwam, stelde hij vast, dat tijdens zijne afwezigheid dieven in zijne woning wa ren gedrongen en er, na al de meubels opengebroken te hebben, voor rond de 400 fr. juweelen hadden buit gemaakt. Een moedige redder. Zondag avond viel, aan de Vergotedok, het kind van een schipper in het water. Een voor bijganger, M. Jozef Ringoot, wonende Claessensstraat, te Laeken, het ongeluk ziende, en niets dan zijn moed raadple gende, sprong geheel gekleed den dren keling na, cn kon het kind redden. De moedige redder werd door de om- staanders levendig gelukgewenscht. Slachtoffers van zakkenrollers. Mevr. K..., wonende te Koningsbergen, en afgestapt in ee^ hotel der de Brou- ckèreplaats, stelde gisteren morgend de verdwijning van hare brieventasch vast, inhoudende 100 mark en een kredietbrief van 6.000 mark. De politie en al de banken des lands zijn verwittigd. M. Van L..., wonende te Molen beek, werd in de Nocrdstatie tegen het lijf geloopen door een onbekende. Kort daarna kwam hij tot de ontdekking dat zijn brieventasch, inhoudende 6.000 fr. v/as gaan vliegen. Botsing. Maandag morgend, rond 11 1/2 ure, had op het Rondpunt der Wetstraat een ongeval plaats, dat erge gevolgen had kunnen hebben. Een heer en eene vrouw kwamen in volle vaart per motocycïèt uit het Jubelpark de Wetstraat afgereden. Aan het Rond punt bemerkte de vrouw een automobiel, die de Cortenbergéche laan met groote snelheid uitgereden kwam zij verloor der menschcn vervloekt te hebben, be schuldigde hij God van onrechtveerdig- heid- De aalmoezenier van La Roquette trachtte te vergeefs hem tot bedaren te brengen en te troosten. Op liet zicht van een toga alleen ontvlamde zijn toorn, en in zijn haat tegen Sulpice betrok hij al len, die hetzelfde kleed droegen en van denzelfden Verlosser spraken. Niet ge noeg christen om het geheim der biecht te kunnen begrijpen, had hij gewild, dat Sulpice dit geheim tot zijn voordeel zou verraden hebben, zonder zich zijne zoo dikwijls gegeven verzekering, dat hij niet aan de stilzwijgendheid van den priester geloofde, te herinneren. De bezoeken van Sabine brachten voor eenige oogenblikken de koorts zijner verhitte hersenen tot bedaren, maar slechts zelden gebeurde het, dat de ge dachte aan Sulpice dit uur \%n rust en verpoozing kwam vergallen. Dan liet hij woorden vol afkeér en haat aan zijne lip pen ontvallen en pijnigde hij op zijne beurt het ongelukkig kind, dat niet bij machte was hem te troosten. Verre van te trachten zich te buigen onder het juk, dat op hem drukte, riep hij onophoudelijk de schitterende beel den van een vervlogen verleden terug. Nu eens verplaatste hem zijne verbeel ding voor eene Speeltafel, met stapels bankbiljetten en goudstukken bedekt, dan weer aan een weelderig voorzienen disch. Op een anderen tijd waande hij een dier voorstellingen bij te Wonen, die geheel Parijs tot zich trekken, waar hij beroemde kunstenaars Don Juan la Favorite of la Juive hoorde zin gen. In de overspanning, door de herinnë-, hare tegenwoordigheid van geest. Niet tegenstaande al de pogingen van den autovoerder om eene botsing te vermij den, raakte de motocyclet het achterwiel der auto. De vrouw werd met geweld ten gronde geslingerd nogal erg aan den rechtervoet gekwetst, werd zij bij een naburigen apotheker verzorgd en daarna per automobiel naar huis gevoerd. Onder de wielen eener kar. Juf fer Do Wit, wonende Van Volxemstraat, stapte Maandag morgen uit den tram op de Fontainasplaats en geraakte onder de wielen van een aanrijdende moeshove- nierskar. De ongelukkige werd met een zware wonde aan den hals opgenomen en naar huis gevoerd. -Dronkaard overreden. Een vod denkoopman der Pierenstraat verkeerde Zondag avond in de Waschhuisstraat on der den invloed van den drank, toen hij, bij het overloopen der straat, door een taxi werd aangereden en omgeworpen. De wielen van het voertuig reden den dronkaard over de beenen, die gcpletterd werden. Hij is ter verpleging in 't St- Jansgasthuis opgenomen. Tramongelukken. Vrouw Van Hippel, wonende Slakkengang, werd Zondag avond, rond 6 ure, in de Blaes- straat door een tram omgeworpen. De arme vrouw werd een eind ver meege sleurd, en toen met ernstige kneuzingen over gansch het lichaam opgenomen Vrouw Van Hippel wordt thans in het St-Pietersgastkuis verpleegd. Zondag avond had Mevr. Janssens, wonend Van Lintstraat, te Anderlecht, aan de Zuidlaan met haar kindje plaats genomen in een tramrijtuig. Aan de Hallepoort, tengevolge van een schok, viel haar kind uit het rijtuig. Gelukkig is dit slechts licht gewond geworden. Eene goede vangst. Zekere X... was door de rechtbank van Brussel tot 7 maand gevang veroordeeld geworden voor diefstal. Tot heden was hij aan alle opzoekingen ontsnapt, doch Zondag avond stal hij een reiszak uit een auto, die zich voor een drankhuis der Marnix- laan bevond. Personen, die den diefstal hadden gezien, liepen den dief achterna en konden hem, na hevigen tegenstand, bemeesteren. De bandiet, die reeds aan zijn veertiende veroordeeling is, werd opgesloten. Opstand. Een Duitscker, zekere V..., die in de Hoedenmakersstraat eene vróuw die hem vergezelde erg mishan delde, werd door verontwaardigde perso nen aan de politie over geleverd. De Duit- scher begon de agenten te slaan en een dezer werd aan de beenen zwaar ver wond. De woesteling werd niettemin op gesloten. Maar ja, buurvrouw, mijn koffie is al tijd goed, want ik eisch den naam Vin- cart Fils, op mijne pakken Chicorei der Trappisten. 1500 Elséne. Eene huishoudster der "Kroonprinsstraat, mad. Helena Lievens, trok Maandag toevallig een ketel kokend water om, die op de stoof stond. De ar me vrouw werd ijselijk verbrande over gansch het lichaam. In bedenkelijken toestand werd zij naar 't gasthuis over gebracht. Schaarbeek. Kinderlijkje gevon den. In een waterbak, Paleizenstraat, werd Zondag morgend een groot pak, in grij3 papier gewikkeld, gevonden. Het •pak bevatte het lijkje van een pasgebo ren kind van het vrouwelijk' geslacht. Een ontboden geneesheer stelde vast, ■dat het kind verwurgd was geworden. Het lijkje is, ter beschikking van het parket, naar 't doodenhuis der gemeen te overgebracht. St-dans-Mclcïnbeek. Wanhopige daad. Een inwoner der Van der Dus- senstraat, Pierre D..., werd over drie weken door zijne vrouw verlaten. Hij was er uiterst door aangedaan en stelde alles in 't werk om zich met zijne echt- genoote te verzoenen. Daar hij er niet ringen teweeg gebracht," rees eene som bere gedachte in zijn hoofd op do ge dachte aan zelfmoord Hij aarzelde nog, niet uit gröotheid van ziel of uit geloof, maar uit lafheid de vrees voor het lichamelijk lijden hield hem terug. Hij had overigens den tijd. Zoolang men hem in La Roquette liet, was het leven dragelijk. Maar op den dag, dat men hem van zijne overbren ging naar Nieuw-Caledonië zou spreken, zou hij wel een middel weten to vinden om te sterven, zelfs al moest hij zijn hoofd tegen de muren te pletter looped. Sedert de bloedige mannen der Com mune Parijs beheerschten,, was er ver betering gekomen in den toestand van Xaverius. De wachters waren toegevend voor de booswichten. Zij waren minder hard voor een moordenaar, dan voor de arme priesters, die aan hunne kudden ontrukt waren. Men begreep, dat men, zoo het noodig was, kon rekenen op hen, die de wet vestooten had. Daar zij niets te verlie zen hadden, zelfs het leven niet, wijl het veroordeeld was, zouden zij tot de plun dering, den moord en de brandstichting bereid zijn en in de plannen van Ferré, Urbain cn hunne medeplichtigen, waren zij de als de laatste bende verworgers aangewezen. Voorzeker zou Xaverius, hoe laag hij ook gezonken was, hoe diep vooral zijne rechters hem cok vernederd hadden, voor eene misdaad teruggedeinsd zijn maar in een tijd van wanorde kan men alles verwachten de jongeling zag in de uitspattingen van het oproer, in de slachtingen en heiligschennissen de vrij heid blinken. in gelukte, besloot hij een eiride te stel* len aan zijn leven. Zondag avond trad' hij eene apotheek binnen en kocht er eene flesch surkelzuur. Onmiddellijk! keerde hij huiswaarts en ledigde den in houd. De ongelukkige leed ijselijke pij nen en werd naar het gasthuis overge* bracht. Zijn toestand is uiterst bedenke* Vilvoorde. Doodelijk tramongeluk1* Zondag morgend werd ter hoogte van' de Marly een 5-jarig kind door den' tram overreden. Het ongelukkig slacht offer had eene verschrikkelijke wonde aan het hoofd bekomen, en werd aan stond per rijtuig naar de woning van" Dr Delvaux te Vilvoorde overgebracht. Bij zijne aankomst aldaar, was de kleine reeds overleden. Het lijkje werd naar de woning der ouders, te Haren, terugge* bracht. Tholleroibe&k. Aanhouding. De gendarmerie van Vollezeele heeft Zon dag avond een der twee kerels aangehou den, welke Philemon Devries, van Gal- maerde, had aangeduid als de daders der moordpoging over een 10-tal dagen op,, den landbouwer Deurbroeck gepleegd. Het is een genaamde Jef Goossens, oud 21 jaar, wonende te Viane. Hij werd ter beschikking gesteld van den onderzoeks rechter. De tweede plichtige, zekere Sus Peereman, insgelijks van Viane, is ge vlucht. Wat de toestand van het slacht offer betreft, deze is nog altijd onrust wekkend Antwerpen. Oneerlijke schelm. De vrouw Charlotta Claus, wonende St- Bernardschensteenweg, 219, gelastte eenen zekeren C..., met eenen verhuis. C... laadde alles goed op, maar verscheen niet op het nieuw aangeduide adres. In tegendeel kwam men te weten, dat hij alles verkocht had, o, a. eene inlegkas met allerhande linnengoed, verder ver schillende kleedingstukken, en eene par tij meubelen. Bij de policie werd klacht ingediend, en de oneerlijke gast wordt ieverig op gezocht. Kind verloren. Zondag avond, op de Oude Koornmarkt, werd een meisje geheel verlaten aangetroffen. Het meis je werd naar het policiebureel, op de Groote Markt gebracht, waar de policie- officier, M. Blavier, het langdurig on dervroeg. Het meisje verklaarde te lieeten Emi- lienne Drèze, 8 1/2 jaar oud, en woon achtig te Dison hij Verviers. Het ver haalde vervolgens dat haar vader, ma chinist is hij den Staatsspoorweg, en zij Zondag morgend hare ouders had verla ten, zeggende naar Antwerpen te gaan, eene stad die zij zeer gaarne zou gezien hebben. Het kindje is in eenen trein gestapt, en het weet niet juist te verhalen, hoe zij vervolgens hier gesukkeld is. Men heeft het naar het St-Julianusgasthuis overgebracht. De ouders zijn door de policie verwit tigd. Wanzsle. Rijwielongeluk*. Maandag morgend is de genaamde Re- mi Van Impe, die per rijwiel naar Aalst reed, zoo ongelukkig van zijn rijwiel ge-t vallen, dat hij het been gebroken werd, Ledia. Gelukkig gered. Maan dag namiddag was de steenbakker Uyt- tendaele Bernardus, 26 jaar oud, bezig met zavel te delven uit eenen diepen put. Niettegenstaande de opmerkingen hem gemaakt, om zijne voorzorgen te nemen, werkte hij voort. Op een gegèven oogen blik zakte een massa grond af en Uyt- tendaele werd levend begraven. Zijne makkers welke getuigen waren van liet ongeluk riepen om hulp en begonnen de reddingswerken. Na een vijftal minuten werken kon men zijn hoofd ontblooten, en de reddingswerken konden bespoe digd worden. Men zag geen teeken van leven meer een tiental minuten nadien werd hij er van onder gehaald.Dank aan In deze verschrikkelijke tijden van' spanning, slaat er een uur, waarop en kel moordenaars van beroep in staat zijn de afschuwelijke rol, welke hun is toe* bedeeld, te vervullen. Sabine had hem verhaald van den avond, die op den slag van Buzenval volgde zij had hem geschetst, hoe men Benedict Fougerais bloedend en ster vend op het leger had gelegd, dat zij als eene liefdezuster genaderd was. Dat is uw eigen schuld, zegde Xa verius, als gij hem gehuwd had, zou hij niet vertrokken zijn. Zoo dit gebeurd was, antwoordde Sabine, zou hij vertrokken zijn, want ik zou de eerste geweest zij om hem te raden 't geweer voor de verdediging van zijn land op te nemen selchts zou hij gestorven zijn, onteerd door zijn huwe lijk met een meisje, wier familie haar goeden naam verloren heeft. Dus oolc gij, zegde Xaverius, oolB gij zijt het slachtoffer van het zwijgen van Sulpice. Zwijghernam Sabine gebiedend. Bespot geen heilige zaken, waarvan gij de herinnering al te lang verloren hebt om ze te kunnen begrijpen... Ik zou mijn leven opofferen om u de vrijheid weêr te geven, ik zou mijn geluk weigeren tot den prijs van 't verraad van Sulpice jegens God... Welnu, ja, wij zijn beide slachtoffers. Maar slachtoffers van een verheven wet, die plicht heet, en liever wil ik om den mijnen te vervullen, de smart, die mij het hart doorboort, ver dragen, dan door hem te verzaken, van die smart bevrijd worden... Ik beminde Benedict met 9I de oprechtheid van mijn hart. („(Wordt voortgezet.^

De Volksstem | 1913 | | pagina 2