Eens geheimzinnige zaal Tragisohe Oasoolploffing HOS HET SCHRIKKELIJK ONGELUK Ia Hst Aziadok ts Asstwergsn. IN BS BALKANEN Nieu ws be rich ten IfnlM sla Crédit van Brussel. 11 Sgaarfeas. Interesten 3 1/2 p. Ii. W tot 5000 frank. Likeurhandelaars. 2 waren door sterke aWoelingen blauwe troe pen bezet. Zijne artillerie bevond zich te Wépion, rechtover het bosch van Marlagne. Het kanonnongevecht duurde tot rond 11 ore, zoodat de voorwaartsbeweging der rooden geheel onmogelijk was. Eindelijk stormden do rooden vooruit om do sterkte van St. Ileribert in te nemen. Zij werden echter op oen waren hagel van lood en schrootnatuurlijk in verbeelding onthaald, zoodat zij letterlijk uitgeroeid zouden geweest zijn. De mitrailjeuzen Nogmaals is het volledig gebleken, welk overgroot voordeel het gebruik der honden, voor hetvervoerdor mitrailjeuzen,aanbracht. I)o soldalen kropen op banden en voeten naar de hen aangewezen plaats,en eens goed verborgen riepen zij zachtjes op de bonden, die in weinige oogenblikkon tijds met bet milrailjouzenspan aan hunne zijde waren. Eenige sekondon duurden bet slechts, om mil trail jeuzeu in werking to stellen. Waren er geene vijanden moor te zien, dan trok men maar onmiddolijk, steeds op dezelfde wijzo naar een ander bedreigd punt en zoo was hot totaal onmogelijk de hoogten door mitrailjeuzen bezet te geraken. Koning Albert en da minister van oorlog ter plaats Koning Albert en de minister van Oorlog- zijn in den morgend tor plaats gekomen en hebben dan de krijgsbewegingen gevolgd tot het einde. Het einde der legeroefeningen Het was rond 2 ure, toon het signaal van Staakt het vuur weerklonk. Onmiddelijk vergaderden de scheidsrech ters om op te maken wie er gewonnen had. Algemeen wordt er geoordeeld, dal de roo-len deze maal verloron hebben en ver scheidene hunner regimenten door de blauwe kanonnen en mitrailjeuzen letterlijk vernield zijn geworden, terwijl de goed beschutte blauwen integendeel weinigo schade konden lijden. Daar evenwel de oefeningen onderbroken werdon vooraleer de eigenlijke aanval op Namen kon beginnen, werd er beslist, dat er noch overwinnaar, noch overwonnene zou zijn. Wij vragen ons echter af, met welke troepen men Namen zoo aangevallen hebben daar het roode leger, dank aan het moord dadig vuur der blauwen, volstrekt in de on mogelijkheid zou geweest zijn een stapje vooruit te doen. Haar Hamen Namen is op vredelievende wijze, zonder slog of stoot ingenomen geworden. Onmid delijk nadat het einde der krijgsbewegingen geblazen was. zijn talrijke regimenten in de richting van Namen opgetrokken, om zoo dicht mogelijk bij Temploux te zijn voor de revue van Donderdag. Namen was spoedig in feesttooi. Overal ■werd er bevlagd. Om 5 1/2 ure gaf de Minister van Oorlog eon groot feestmaal, waarde generaals en kolonels, do gouverneur van Namon en de vreemde officieren mede aan tafel gezeton waren. Minister do Broquoville stelde een heil dronk in op Koning Albert, zeggondo welk zoo groot belang onze vorst in het leger stelt. Hij bedankte de officieren voor hunne opofferingen en kondigde aan, dat de leger oefeningen voortaan elk jaar zullen plaats hebben, daar zulks onmisbaar schijnt voor het voltrekken der militaire opvoeding. Hij bedankte ook de vreemde officieren die zich hadden kunnen overtuigen, dat het Belgisch leger rasson vooruitgang doet. Ten dolle verzocht hij den heer gouverneur der provincie, do vorschillige gemoonteoverhe- den te willen bedanken voor hetgeen zij voor do soldaten deden. Generaal de Geuninck antwoordde in naam van het leger en bedankte bom voor betgeen hij reeds voor het leger gedaan bad Een verhaal uit de dagen der Commune. (54,t0 Vervolg.) De geopende kloosters, zoo gezegd met bet doel öm de vrouwen de vrijheid terug te geven, zagen bet heilig geheim hunner gestrengheden en hunne gewij de regels geschonden. Novicen en ge- rwijden dreef men te gelijk door de stra ten op het uur zelf waarop men bepaal de, dat het burgerlijk huwelijk alleen 'de vereenigingen heiligde en de echt breuk op den troon werd geplaatst. Weldra waren die laffe woede, die godslasteringen en ontheiligingen, die verdrijvingen uit het eigendom, die stukken papier, met bloed, slijk en vuil besmeurd, welke men dagbladen noem de, niet meer voldoende voor de mannen der Commune De haat tegen den godsdienst moest leiden tot den haat tegen hen, die hem vertegenwoordigden. Het. bloed vloeide niet snel genoeg, men wilde lialsreclitin- gen op groote schaal. Men hield gijze laars aan. Men nam ze uit de geestelijk heid en de overheidspersonen. Priesters en religieuzen werden voor dezelfde menschen gevoerd en naar La Roquette gebracht, dat hun gerechtshof geworden was. Tot grooten lof van de Parijsche gees telijkheid moet gezegd worden, dat zij zich vervolging en martelaarschap weer- 'dig toonde. Getrouw aan hare roeping van opoffering ging zij voort de heilige Geheimen te vieren, met gevaar van ge- Daarna nam generaal Watabi, afgevaar digde van liet Cliineesclie leger liet woord en bedankte in naam der vreemde officieren. M. do Montpellier, gouverneor bedankte in naam der gemeentebesturen. Hot muziekkorps van bet 13® linie speelde tijdens bot feestmaal oen prachtig concert. s' Avonds waron er op verscheidene plaat sen to Namen concerten en vermakelijkhe den. Woensdag avond was men er nog niet in gelukt, do lijkeu van vrouw Do Roy en haar zoontje uit de kabien van het omgeslagen schip op te balen, alhoewel do duiker nog verscheidene malen gepoogd had er binnen to dringen. Alsdan besloot men bet schip, dat op zijne zijde ligt, recht te trekken en op te halen. De sleepdienst heeft den machtigen stoo- mer Redder IVvoorzien van zoer sterke kranen, ter plaats gezonde^om dat werk te beginnen. Men hoopte Donderdag morgend reeds met de ophaling to kunnen aanvang nemen. Volgens do verklaring van den schippers knecht Pauwols, verliepen er tusschen het oogenblik dat schipper De Roy zijn schip zag overhellen en het zinken van de boot, slechts er.kele sekondon. Tien personen bevonden zich op hot dok van den lichter, toen de schipper het alarm gaf. De schipporsknocht-kon bet kleinste kind, dat op liet dek ineen bedje te slapen lag,redJen. Vrouw De Roy liep, ondanks het gevaar, in hare kabien, om haar oudste kind te redden, doch het schip zonk schier onmiddolijk daarop en zij werd met haar kindje verzwolgen. Zes dokwerkers konden zich redden, door zich aan de touwen en ladders van den stoo- mer vast te klampen. Schipper De Roy zolf werd in hetwator geslingerd en kou zich aan oen balk vaslgrijpon. Een tijd lang bleef bij ronddrijven, op zijne ongelukkige vrouw roepende, doch vluchtte daarna als een zinnelooze weg. Men vreest dat de arme man waanzinnig zal worden van verdriet. Een advokaat uitgeplunderd en in de Klaas geworpen Uit Luik wordt thans gemeld dat een on derzoek geopend is nopens eone geheimzin- nigezaak, welkoin de stad eene overgroote opschudding verwekt heeft. Maandag avond rond 9 ure, was M. Jules Ducuiot, advokaat, 56 jaar oud, gehuwd uit gegaan, om eenigo brieven ter post te bestel len. Hij koerde dien avond niet meer terug en ook Dinsdag zag men hem niet wcor. Tegen avond werd echter uit de Maas. nabij de Slachtliuiskaai, een lijk opgevischt. Naar het doodonhuis overgebracht, stoldo men vast, dat de drenkeling slechts ten hoogste eon dag in 't water kon gelegen heb ben, en dat de armen on banden talrijke spo ren van kwetsuren droegen, als liadde de man eene lange worsteling te doorstaan ge had. Een onderzoek werd onmiddellijk geopend en daaruit bleek weldra, dat de drenkeling niemand anders was dan de vermiste advo kaat Ducuiot. Men vernam ook spoedig, dat M. Ducuiot, op bet oogenblik dat hij zijne woning verliet, een gouden uurwerk met koton en eene brie- ventesch, eene zekere som inhoudende, op zich droeg. Al deze voorwerpen zijn ver dwenen. Verondersteld wordt dus, dat do ongeluk kige in handen gevallen is van bandieten, die hem uitplunderden en daarna in de Maas wierpen." slacktofferd te worden aan den voet der altaren, die de gefedereerden des avonds met liunne uitspattingen bezoedelden. Zij ging voort met de zieken te bezoe ken, de kinderen te onderrichten elke priester van Parijs was er met de woor den, dat liij niet beter was dan zijn Her der, op voorbereid, om liët lot van den aartsbisschop, die in Mazas gevangen zat, te deelen. Sabine had geen rust meer. Elk uur beefde zij voor de vrijheid van Sulpice. De jonge priester wilde aan het oproer zelfs niet zooveel toegeven, dat hij van gewaad verwisselde. Hij ging voort, zooals vroeger, met in dc kerken zijne bediening uit te oefe nen, en zoo hij God niet om net mar- telaaarschap durfde vragen, hij was ten minste bereid om het te ondergaan. Op een avond ging hij, reeds op een tamelijk gevorderd uur, een wachtpost der gefedereerden voorbij, toen een hunner, die dronken was, hem plotse lings den doorgang versperde. Uw paspoort, burger? zegde hij. Ik woon te Rarijs, was het zacht moedig antwoord van Sulpice. Dat doet er niet toe, uw paspoort, uwe papieren Als gij mij volgen wilt naar de rue de la Ckaussée d'Antin zal ik u alle papieren toonen, die gij wilt. Ha zegde de man, gij hebt ze niet bij u. AVelnu, ik zal uw paspoort tee kenen. De ellendeling kaakle een revolver uit zijn zak en hield hem Sulpice vlak voor bet gelaat. Op dit oogenblik kwam een officier tusschen beiden. a DE VÖLKSSTEiM Woensdag namiddag is eene geweldige gasontploftiing ontstaan, in eene wijnslijterij van de rue Salnouve te Parijs. De ontploffing vernielde geheel bet wijn huis en richite aanzienlijke schado aan, aan de naburige woningen. Do vloor van bet ijnhuis stortte in. De voorgevel werd in het tegenoverstaande buis geslingerd, waar van de vensters aan stukken vlogen. Een naastgelegen magazijn werd totaal vernield. Do poorlier word zoo zwaar ge troffen dat hij den schedel verbrijzeld bad. Het winkelraam van een merceiiewinkel werd totaal afgerukt. Do vloer stortte ver- dor in on verscheidene personen werdon medegesleurd. Men telt tot hiertoe reeds 1 doodo, 6 zwaar gekwetsten en 6 licht gekwetsten. Men schrijft do ontploffiing too aan de onvoorzichtigheid van eenen rooker, die een brandend stekje op den grond geworpen beeft. Het brandendestekjo zou dë ontsnappende gassen dio van do straat in bet wijnhuis binnendrongen doen ontploft habben. Om 6 uren trokken de pompiers zich terug, daar alle gevaar verwijderd was. Drie deskundigen zijn aangesteld geworden, om de ware oorzaak van de ontploffing op te zoekon. Uit voorzichtigheid zijn al do gasleidingen der wijk voorloopig afgesneden. M. Chenebenoist onderzoeksrechter is met bet onderzoek gelast. Bulgarië en Turkye De Bulgaarscbe zending is naar Constan- tiiiopel vertrokken. Do onderhandelingen zullen misschien op 't einde dezer week nog beginnen. Bulgarië wenscht vurig er gauw mede ge daan te maken, om onmiddelijk daarna eene leening in den vreemde to kunnen regelen. Er wordt bevestigd dat do Porte Ortekeni en Demotika met den ijzerenweg van Andri- nopol naar Dedeagatcli zal eischen. Wat meer is, zij zal zich geheel onhandelbaar toonen in do kwestie van liet bezit van Kirk-Kilissó, die de militaire waarde van Andrinopel zou vernielen, indien de stad aan Bulgarië over ging. Dit zal dan ook een der moost moeilijke kwesties zijn om op te lossen. Hel is zeker dat de Bulgaarscbe gevol machtigden or met vuur zullen op aandrin gen opdat Kirk-Ivilissé, waar de Bulgaren eene zoo schitterende overwinning behaal den, aan Bulgarië blijve. De bezetting van Xanthi, Sufli en Dedea gatcli door de Turksche troepen, is nu ook juist niet in staat om de zaken te regelen, en hot verblijf der Turksche wachten aan de oude grens ook niet. Gewis wil de Porte haren invloed op Bul garië doen wegen, op don vooravond van de opening der onderhandelingen. De Bulgaren zien af van Andrinopel. De Abir verklaart, nopens bet vortrek der Bulgaarscbe gezanten naar Constantino-' pel, dat hij denkt te weten dat er geone overeenkomst op voorhand werd gesloten om tot basis te dienen aan do Turko-Bul- gaarsche onderhandelingen, maar, zoo voegt hij erbij, de afstand van Andrinopel wordt bier onderverstaan.'- De Turksche handeling. Na Kirdjali en Gumuldjina bemachtigd te hebben, bezetten de Turken Sufli. Ruim 12000soldaten zijn samengetrokken in de omslrekon dorfforpon Merzeken Boch- topo. Er zijn overigens nog twee kompa-? gniën op de hoogte ten zuiden van Klchakrigv In de omstreken van Dagadjilar bevinden zich onregelmatige», en troepen voetvolk en ruiterij. Ten oosten van Jahli bemerkt men ook onregelmatige legerbendon. Vrees niets, mijnheer de abbé, zeg de hij het is ten minste nog beter mij naar de wacht te volgen, dan hier aan de willekeur van dien dronkaard over gelaten te blijvep,. De abbé Pomereul volgde onder dank betuigingen den officier, en na een half uur gaans door de met barricades ver sperde straten, trad hij eene zaal bin nen, waar eene schildwacht voor de bui tendeur geposteerd stond. Acht personen, waaronder drie leden van de Société internationale de se- cours aux blessés werden spoedig bij hem gevoegd. Twee uren bracht Sulpice in deze be- rookte kamer door, die men den naam van wachtpost gafdronken soldaten zongen er schandelijke liedjes. Men rookte en zwelgde er sommige gefede reerden tuimelden smoordronken onder de tafel, terwijl een ander Sulpice naar zijn naam vroeg en den bataljonsoverste van de zaak ging onderrichten deze beval, dat men den jongen geestelijke naar de prefektuur zou brengen. Het was ongeveer 6 ure 's avonds,, toen hij daar kwam. Sulpice werd dadelijk voor den kom- mandant gebracht. Vv^aar is het proces-verhaal Er is geen priesters zijn toch buit voor de galgEen patriot heeft het recht de verleiders van het volk bij den kraag te vatten. Maar daar komt de ka pitein. De kapitein fluisterde den kemman- dant eenige woorden toe deze gaf aan een troep gefedereeden een teeken, en de abbé Sulpice werd onder gedrang cn Gumuldjina werd door 2000 [onregelmati- gen ingenomen. De officieren verboden on middelijk daarna elke betrekking buiten de plaats. Te Toepli, ten noorden van Gumul djina lererde eene bende zich over aan de plundering van do omliggende dorpen. Eene bende onregelmatigen trok naar Sinkovo op. Ten oosten van Xanthi be speurde men ook benden. To Constantinopel In de bevoegde kringen logenstraft men op de meest heftige wijze de inlichtingen die over e9iiige dagen werden rondgestrooid aangaande eene groote opmarsch der Turksche troepen ten Westen dorMaritza. Men verklaart dat het Otlomanscho gou vernement zich bij zijne vroegere verklarin gen houdt. Buiten de bezetting van eenige krijgspunten op don rechter oever van den stroom, heeft geen enkele inval de inzichten van het hoogar bevel doen kennen. De inlichtingen hierover gegeven zijn dus loutere uitvindsels. Ei'USSöl. Stoute bandiet. Woens dag morgend had op de Henegouwlaan eene stoutmoedige bandietensfcreek plaats. Toen M. Hans Astman, wonende Jan Voldersstraat, rond 3 ure, langs de ze laan huiswaarts keerde, ontmoette hij een kerel, die hem een zakje peper in de oogen wierp en hem vervolgens zijn gou den zakuurwerk met ketting ontnam. M. Astman, die schrikkelijk leed, slaak te ijselijke kreten. Zijn geroep werd ge hoord door twee policieagenten, die toe snelden en hem naar eene naburige apo theek leidden. Zij deden vervolgens in de wijk eene ronde om den dader te ont dekken, doch vruchteloos. Duitscher aangehouden. Een Duitscher, N..., opgeëischt door de re geering van zijn land, wegens aftrugge- larij, is gisteren morgend door de poli tie in zijn logist, Troonstraat, aange houden. Onder een kamion. Een 17-jari- ge loopjongen, Edouard Van den Hoe ven; wonende Haeclitschen steenweg, reed Woensdag namiddag per velo langs de St-Michielsstraat, toen hij omverge worpen werd door eenen kamion, die uit de St-Michielsstraat kwam en waarvan een der wielen hem over het lichaam liep. De arme jongen werd erg gewond opgenomen en naar 't gasthuis overge bracht. Vorst. Dieven aangehouden. De policie had vernomen dat twee oud- veroordeelden, voornemens waren een huis'te plunderen, waarvan de bewoners thans op reis zijn. De inbraak moest Dinsdag nacht plaats hebben. De schel men hadden een kamion en een peerd ge huurd om den buit te vervoeren. Dat de policie alle mogelijke maatregelen nam om de dieven aan te bouden, hoeft niet gezegd. Toen de schelmen rond één uur 's raorgends met hun gespan in de Hoog- vorststraat kwamen, vermoedden zij niet dat het huis bewaakt, was. Zij haalden een valsohen sleutel te voorschijn, die juist op de deur paste, openden ze, ke ken nog eens aandachtig rond en traden dan binnen. Zij begonnen een vollodi- gen verhuis. Op zeker oogenblik', terwijl zij, als muilezels geladen, uit de woning kwamen, sprongen de policiebedienden naar hen toe en hielden ze aan. De twee kwaaddoeners poogden zich te verwe ren, dóch 't, was vruchteloos. Zij wer den geboeid naar liet policiebureel ge leid en ter beschikking van 't gerecht opgesloten. dette. -Het zoogezegd verlaten kind. Alles wat de 5-jarige knaap over moeder vertelde was verzinsel. Dinsdag avond, rond 10 ure, zijn de ou- mishandeling in eéne cel 'der prefektuur van policie opgesloten, waaruit men dienzelfden morgend eenen misdadiger had laten ontsnappen. Daar bleef hij drie dagen voor hij in verhoor wérd genomen. Na verloop van dien tijd, werd de abbé Pomereul uit zij ne cel gehaald, en voerde men hem on der s'tooten, slagen cn mishandelingen van eene bende lieden, die een rooden gordel, gegaloneerde uniform en ge pluimde hoeden droegen, door gangen en zalen naar het kabinet van het hoofd der rechterlijke macht. Rigaut beurde bet hoofd op toen hij aan zijn bureel hoorde kloppen en gaf hun, die Sulpice met zich voerden, het teeken van binnen te treden. Men moest hem gezien hebben den ellendeling, die het leven der gijzelaars in zijne hand had, óm zich die magere figuur, met het uiterlijk van een roofvogel, die dunne lippen, die witte tanden, scherp als die van een tijger, dat wezen vol gal, haat en trots, dat uit haat tegen de deugd de rechtveerdigen vermoordde, te kunnen voorstellen. Toen Sulpice op eene ruwe wijze voor Raoul Rigaut gebracht was, vroeg deze hem Uw naam, uw leeftijd? Sulpice Pomereul, acht-en-twintig jaar oud. Uw beroep? Bedienaar van het Evangelie. Dat wil zeggen, hernam Rigaut grijnzend, koopman in bijgeloovighe- d^u, belast met het volk te verleiden en het op een gevaarlijken weg te brengen. Belast met het volk op de eerste plaats in de goddelijke en op de tweede 'pCTiT'-- Z 5 SÉPT. 1913 ----- ders van het kind, na het verhaal in een' blad gelezen te hebben, den kleine gaan halen te Jette. De ouders zijn bravo menscben, die op de Scheutlaan te An- derlecht wonen en die Maandag avond en Dinsdag in grooten angst hebben doorgebracht op zoek naar hun kind. De kleine was Maandag gaan spelen en had langs het park van Eoekelberg do Gemeenteplaats van Jette bereikt, waar; hij wasblijven spelen. Een der genoegens van den kaard is> de fijne tas, gemaakt met de Ckicorei, der Trappisten Vincart. 1500 GN Neder-o ver-Heembeek. Een die-1 venbende geknipt. Sinds lang werd' er ten nadeele der voerlieden van Mache- len en der mceshoveniers van Schaar beek en Heembeek, gestolen, terwijl zij met hunne kar naar Brussel reden. De veldwachter Draps van Heembeek, hadi vermoedens op vier kerels der gemeente, die weinig werkten en steeds in de her berg zaten. Na een nieuwen diefstal, zocht hij de bende op en trof ze aan in eene herberg waar zij groot verteer maakten. Ondervraagd, loochenden de kerels eerst, doch ten slotte bekenden zij. den diefstal, en verklikten een hande laar. van Schaarbeek, die het gestolen goed opkocht. Dilbeek. Laffe daad. Een ploeg., steenbakkers, afkomstig van Dender-1 leeuw, was naar Dilbeek gekomen om er. een oven steen te bakken. Zij vernacht ten in hunne barakken maar deden zich' eten bereiden bij eenen herbergier uit den omtrek, waar zij zich ook van drank voorzagen. Zij aten en dronken zoo goed dat na een tiental dagen de rekening meer dan twee honderd frank beliep. De herbergier, zag tevreden den betaaldag aanbreken. De betaling geschiedde in zijne herberg. Terwijl een vijftal hunne schuld betaalden, liepen de anderen langs de achterdeur buiten en vluchtten weg over het veld. De herbergier zette hen achterna en haalde hen weldra in, en vroeg zijn geld, waarop de anderen hem met hunne messen bedreigden. De ze, die terecht vreesde dat zij hunne be dreiging konden ten uitvoer brengen, keerde huiswaarts. Hij kleedde zich aan en vertrok naar Denderleeuw, waar hij den policiekommissaris verwittigde. De policie van Dilbeek is insgelijks verwit tigd en heeft een onderzoek ingesteld. Eppeghem. Arme kleine. Dins dag namiddag gebeurde op de spoorbaan Brussel-Mechelen, tusschen de statiën van Eppeghem en Weerde, een schrik kelijk ongeluk. De baanwachter. De Visscher E., begaf zich in den namiddag naar zijnen dienst. Buiten de weet van de huisgenpoten was het. kleinste kind, Maurice,, nauwelijks 2 1/2 jaar, achter zijn vader geloopen, liep den 6 a 7 me ters hoogen talus van den ijzerenweg op en kwam alzoo op de spoorbaan, altijd achter zijn vader zoekende. De arme kleine werd verrast door een trein. Het knaapje werd het rechter been en den linker voet afgereden, alsook den rech ter voorarm. Het arme slachtoffertje werd naar het gasthuis van Mechelen overgebracht, waar 't denzelfden nacht, rond 3 ure overleden is. De droefheid der ouders was hartverscheurend. de officieel© vrachtbrieven, vereisclit door do laatste wet op den alkool. Hallo-Boycriho'jen. Jachton geluk. - Dinsdag is de gemeente in opschud ding gebracht door een erg jachtonge- val. Een jongeling, Jozef Claes, was op jacht en loste op zeker oogenblik een schot, dat ongelukkiglijk een werkman trof, R. Pulinckx. Deze kreeg de volle lading in aangezicht en borst. Doktoor Nicohjï werd in allerhaast ontboden en kon het meerendeel der loodkorrels uit halen. De gekwetste, wiens toestand zeer erg is, werd naar zijne woning ge leid. plaats in de menschelijke wet te onder richten. Bah hernam het hoofd der policie, gij leert het volk ons te vervloeken. Niet u, antwoordde Sulpice rustig, want gij vertegenwoordigt noch de wet, omdat gij er de kracht toe mist, noch de rechterlijke macht, omdat gij uw gezag niet grondt op het recht. Gij verkondigt dus openlijk de ver achting der republiek Gij vertegenwoordigt nocK een gouvernement, noch een gezag, zelfs niet den wil van het volk', hernam Sul pice. Gij zijt lieden van den roof, van de wanorde en den moord. Weet gij waarheen zulke woorden u kunnen leiden vroeg Rauol Rigaut. Naar La Roquette, waar gij onzen aartsbisschop hebt opgesloten. En van La Roquette Naar de slachtbank, was Ket kalme antwoord van den abbé Pomereul. Wilt gij uw leven redden? Ik heb liet recht niet om mijn dood te zoeken. Werp uw toog op 'den mesthoop, neem een geweer en strijd met het volk voor de heilige zaak der vrijheid. Mijne vrijheid behoort niet tot de ze wereld zegde Sulpice, doe met mij wat gij wilt. Rigaut zag den abbé met woeste vreugde aan daarna zegde hij kortaf Naar La Roquette, bij de anderen Geen spier bewoog zich op het gelaat van Sulpice, hij sprak geen woord; maar eene pijnlijke gedachte folterde zijn hart. Hij dacht aan Sabine, die alleen,, geheel alleen op de wereld overbleef. .(Wordt voortgezet.)

De Volksstem | 1913 | | pagina 2