BROEDER ei) PRIESTER Do moord cp een advoksal te Luik Moordpoging te Gent Een laadliouwer op zijn land doodpscliotsn Het schrikkelijk ongeluk in het Azladok te Antwerpen Een BCtiiëüjk drama te Schrisk Nieuwsberichten fliiisa flu Créflit van Bs'iissgI. 11 Sparkas. Interesten 3 1/2 u. h. tot 5QQ0 frank. 2 Oavalla toetende oindat. Bulgarië in De- deagatch eenen uitweg had op de Egoe- sclie zee, zal er op drukken dat Turkije aan dergëlijkc-n eiseli zou verzaken. Montenegro zal ncoit van Scutari af zien, zooals de koning het Woensdag in zijne aanspraak tot de troepen verklaard heeft. Zulks bewijst dat de Oosterkwestie nog verre van opgelost is, en dat men er misschien binnen enkele jaren terug zal .van spreken. Het was bet werk der groote mogend heden ze voor immer op te lossen. Eeni- ge onder hen hebben het niet gewild en zulks is zooveel te slechter. De Turko-Grssksohe onderhandelingen. Een der Turksche afgevaardigden bij 'de Turko-Grieksche onderhandelingen, zal Zaterdag uit Atlienen naar Conetan- tinopel vertrekken om de beimalue voor etellen van Griekenland aan de Porte te bezorgen. Itechid-bey zal deze van het Ottomansch gouvernement medebren gen. De Nea Emera van de Turksche uitvluchtsels sprekende, zegt dat het Grioksche gouvernement de demobilisa tie tot de onderteekening van den be paalden vrede zal verschuiven, daar niets laat inzien dat de Turken niet weer langs Xanthy in Griekenland zullen val len. De Turken tellen reeds 300.000 man in Thracië en gaan immer voort hun ef fectief te versterken. Moest Griekenland ontwapenen zoo zou het dra in de onmo gelijkheid verkeeren zijne vragen te 'doen aannemen. Gruwelen dos* Pflonteflegrijnscfce troepen TJ.it Scutari wordt aan de Corres- pondance Albanaise gemeld dat de Montenegrijnsche troepen het dorp Vu? thay nabij Gusine ingenomen hebben. Zij stampten de deuren der huizen in en maakten zich plichtig aan allerhande .gruw 'en op de bevolking. Cr&kschen inval in Albanië. Uit Valona meldt men aan de o Cor- respondance Albanaise dat Grieksche soldaten met komitadjis, in Bolcna zijn gevallen en aan het plunderen zijn ge gaan. De inwoners verdedigden zich en doodden eenige Grieksche soldaten. Vier mannen en negen vrouwen werden ge dood De Bufgsarssh© leentag te Weensn. Een snelberic.lit uit Weenen aan den Temps zegt dat de kwestie van de Bulgaarsche leening van 30 millioen fr. deze week besproken werd tusschen de afgezanten der bank Rothschild, de ver tegenwoordigers der zeven banken van •Weenen en de drie Hongaarsche bank huizen. Men verklaart dat des ondanks de leening als twijfelachtig aanschouwd wordt, niettegenstaande de Ballplatz de leening wenscht toe te staan, om de er kentelijkheid van Sofia te winnen. Het onderzoek. Het onderzoek nopens de geheimzin nige moord, op advokaat Duculot, wordt naarstig voortgezet. De policie kan er echter maar niet in gelukken het min ste spoor te ontdekken. Zoo werden de papieren van 't slacht offer doorsnuffeld, om te zien. of men geen spoor vond van een brief, door wel ken de advokaat in een valstrik gelokt werd, doch niets in dien aard werd ge vonden Van den anderen kant heeft een over- zetter, die Maandag avond met zijne boot dienst deed tusscken de Sint-Leo- nardkaai en de Slacktliuiskaai, verklaard dat, hij een persoon, wiens signalement volkomen met dit van M. Duculot over eenkomt, verscheidene malen over en weder heeft zien wandelen op de Slacht- huiskaai. Wat echter zonderling schijnt is, dat 3e Maas aan de Slacktliuiskaai zeer on- ^.on verhaal uit de dagen der Commune. (55^0 Vervolg.) Langs de straten, die gevuld waren «iet nationale garden, soldaten, éelai- ."eurs, -^oltigeurs der Commune en wrekers van FloureDs, maakte de ben- Ie, die Sulpice begeleidde, zich er een kreed vermaak van hem aan de beleedi- sringen van het. gepeupel bloot te stellen. Verfoeilijke wijven spuwden hem in het tangezicht. Men sloeg hem op de schou- iers met het plat van den sabel een 'uwe slag trof hem zelfs op de wang. Hij gaf echter geen antwoord op de keleedigingen, maar poogde om, in spijt ran den lastigen weg. met opgeheven iioofd.te gaan, en bad in stilte voor zij- le heleedigers. Men dwong hem al de staties van zijn Kruisweg te volgen. De troep bandieten nield op de hoeken van straten, in do nabijheid der barricades, stil, sprak met nare handlangers, dronk op de repu bliek en ging, hoe langer hoe meer be schonken, verder, den bezwijkenden Sulpice met zich meesleurend. Hi j had sedert den morgend niets ge nuttigd. Zijn hoofd duizelde, zijne Knieën knikten en toch deed hij krach tige pogingen om die onvrijwillige' ïwakheid te verbergen, die zijne vijan- üen zonder twijfel aan de vrees zouden (ebben toegeschreven. Eindelijk waren de gefedereerden de fomberc plaats van La Roquette met diep is, en het bijna niet mogelijk is er te verdrinken. Men heeft ook niet het minste gerucht gehoord, alhoewel er op de St-Leonards- kaai, bijna heel den nacht volk is en er talrijke schippers daar met hunne boo ten lagen. Indien M. Duculot om hulp geroepen hadde, zou men hem ongetwij feld gehoord hebben. Dat alles belet echter niet, dat er van geen zelfmoord spraak kan zijn. De spo ren van geweld, op het lijk en de klee deren gevonden, en de verdwijning van uurwerk, keten en bricventesch, bewij zen genoeg, dat er hier wel eene misdaad gepleegd werd. Ongetwijfeld is hij over vallen geworden door schurken, die hem in weinige oogenblikken tijds uitge plunderd hebben en dan'in 't water slin gerden. Donderdag morgend werden de wer ken om den gezonken lichter Knaps IV op te halen, voortgezet. Deze wer ken werden weldra met goeden uitslag bekroond en men zag de opening der ka- bien boven de watervlakte uitsteken. Alsdan ging de duiker Daelman nog maals in de kabien zoeken en na eenige oogenblikken, keerde hij terug met bet lijk van vrouw De Roy. De ongelukkige hield de armen geopend, alsof zij haar kind had willen grijpen. De duiker ging dan het kind zoeken, doch het duurde wel een half uur voora leer hij het vond. Eene talrijke menigte welke van op de kaai van het Asiadok het tooneel had bijgewoond, ontblootte ontroerd bet hoofd, toen-de treurige stoet, de lijken naar het doodenhuis brengende, voorbij trok. Schipper De Roy en zijn knecht Pau wels, zijn naar het gasthuis de lijken gaan herkennen. De afscheidsgroet der beide mannen, aan echtgenoote en mees teres, was hartroerend. De lijkplechtigbeden van de beide slachtoffers zou Vrijdag namiddag plaats hebben. Een man schiat op zijne Gshtgenoote en zelfmcordt zich daarna. Een vreeselijk drama heeft 'de ge meente Schrieh-bij-Mechelen in op schudding gebracht. De echtgencoten Van Woensel hadden op de markt vier viggens gekocht. Te huis gekomen kregen zij twist over den koopprijs. Eensklaps bracht de man zij ne vrouw eene oorveeg toe, waarop deze een stoofhaak greep en hem liaren man op het hoofd sloeg. Razend van woede'trok de man nu een revolver en loste drie schoten op zijne vrouw, die badend in haar bloed ten gronde viel. De moordenaar keerde daarop het nog rookend wapen tegen zich zelve en schoot zich een kogel door het hoofd. Hij bleef op den slag dood. De gast van den koopman die om liet geld kwam was pas eenige meters buiten do deur toen het drama voorviel. Op het hooren der losbrandingen kwam hij terug, en zien de wat er gebeurd was verwittigde hij onmiddellijk de geburen en de gerneen- teoverlieid. Men bestatigde dat de vrouw neg leefde. Geneeskundige hulp werd bijgehaald, doch men wanhoopt haar te redden. In het haar der vrouw wa3 een stuk ijzer verward, waarmee de man geslagen had. Men moest het haar afsnijden om het. er uit te krijgen. Het parket van Meolielen is Donderdag namiddag ter plaatse geweest. haar van bloed doorweekten bodem ge naderd. Sulpice blikte naar de hooge muren op en bracht reeds bij voorbaat het offer van zijn leven. Meer dan een uur moest hij in eene wachtzaal vertoeven, die zich aan dc linkerzij der poort bevond gedurende dien tijd las men de namen af, om zich van de identiteit der gevangenen te ver zekeren. Waar moet ik hen heenbrengen? vroeg het hoofd der gevangenbewaar ders. De bestuurder schudde bet hoofd. Wij hebben geen plaats meer, zeg de hij. Na den gevangenbewaarder echter iets in het oor gefluisterd te hebben, be val bij de gevangenen naar de vierde af- deeling te voeren. En om dien ongeluksvogel daar, voegde bij er bij, de gelegenheid te ver schaffen zijne bediening uit te oefenen, breng hem naar de cel nr 8 die houdt zooveel van priesters, dat hij ze op zou eten Altijd grappen antwoordde de ge vangenbewaarder, met een vleiend lach je aan het adres van den bestuurder. Een zijner ondergeschikten rammelde met de sleutels, en zich tot Sulpice wen dende, beval bij dezen hem te volgen. Het was intusschen nacht geworden de gangen waren 6omber, de bewaarder ontstak eene lanteern en voerde Sulpice door de gangen langs de rijen van cel len. Bij nr 8 gekomen, zocht de bewaarder een sleutel' uit den bos op, opende de deur en riep met eene spottende stem Kameraad, daar hebt gij gezel schap Als het soms mocht gebeuren, DE VOLKSSTEM In liet nr 20 der Nachtegaalstraat, die van den Brugschen steenweg naar de Groenareef loopt, woont sedert geruimen tijd een koppel samen de 44-jarige Ka- rel Van Durme, die allerhande zaken opkoopt en verkóópt, en de 22-jarige Elisa Scheerlinck. De man was zeer ja- loersch op zijn jeugdige minnares, en herhaaldelijk was zulks oorzaak van twist. In den nacht van Donderdag tot Vrij dag, rond 12 ure, hoorden geburen in de woning van bet paar revolverschoten weerklinken. Zij sprongen ras het bed uit, trokken in der haast ïvat kleeding- stukken aan en liepen buiten of rukten hun venster open, om te zien wat er gaande was. Juist toen de gebuur, die zich 't meest gespoed had, aan de deur van het nr 20 kwam, werd deze opengerukt, en Karei Van Durme stormde dc straat op en nam de vlucht. Men liep de woning binnen en vond er Elisa Scheerlinck op den vloer uitge strekt, met kogelronden in de borst- streek, in een arm en in een been. De ongelukkige verloor tamelijk veel bloed. De nachtpolicie, op het gerucht dei- losbrandingen toegesneld, nam onmid dellijk de noodige maatregelen. Een ge neesheer en de heer policiekommissaris der wijk werden ontboden. De gewonde werd, na verzorging, naar het gasthuis per ambulancierijtuig overgebracht. Heden morgend was haar toestand zeer onrustwekkend en men vreesde voor een noodlottigen afloop. Aanhouding van den dader. Terwijl men het slachtoffer in 't huis der misdaad aan het verplegen was zond de heer commissaris de policie op zoek naar den dader. Rond 1 1/4 ure heden morgend hoorde men, in het veld, wijk Brugsche poort^ een paar knallen ftls van revolverschot ten. Men dacht een oogenblik dat bet Van Durme was die zelfmoord pleegde, doch het ingesteld onderzoek deed niets ontdekken. Van af het eerste uur werd de policie der buitengemeenten van het voorgeval lene op de hoogte gebracht, en met de persoonsbeschrijving van den moorde naar in kennis gbsteld. Zulks leidde tot een gunstigen uitslag. Heden, bij liet krieken van den dag, werd de moordenaar te Belcele aange houden, en in den loop van den morgend naar Gent overgebracht. (Van onzen bifz. briefwisselaar.) Donderdag namiddag is de gèmeente- Exaerde in opschudding gebracht door eene afschuwelijke moord. ir Tusschen de gemeenten Exaerde enj Moerbeke-Waes, op de wijk Oost-Ein deken, woont landbouwer Dierick, beter gekend onder dén haam van Jan Appers, 40 jaar oud, gansch alleen. Donderdag namiddag, tusschen 1 ea 2 ure, begaf hij zich naar zijn land, ge legen op enkele minuten van zijne wo ning. s.f Hij was in gezelschap van eene ge- buurvrouw, Rosalie De Roover, die ook! naar den akker ging. Aan het Noorde ken nam Dierick afscheid van de vrouw en begaf zich verder naar zijn land dat een 300 meters verder ligt. Hij droeg op den schouder een riek waaraan een kort hing. j Toen Rosalie eepige oogenblikken aah 't werk was, kwam hare klein-doehter/ Augusta Van Driessche, oud 18 jaren, haar helpen. i dat gij een of andere kleine gewetens wroeging gevoelt, kunt gij uw gemoed ontlasten. Daarna sloct hij grijnzend de deur. Sulpice bleef op den drempel der eel staan, in volslagen duisternis gehuld. In het donker kon hij eene matras on derscheiden en op die matras een onbe weeglijke gedaante. De bewoner van cel nummer aclit. rees op, zoodra de bewaker de deur weer gesloten had, en terwijl hij op zijn krib ging zitten, trachtte hij het gelaat te onderscheiden van hem, dien men hem als deelgenoot zijner gevangenschap had toe beschikt. Naar 't geen ik daar gehoord heb, mijnbeer, zegde bij eindelijk, zijt gij een gijzelaar laat mij gelooven, dat gij genoeg welwillendheid hebt, om mij met rust te laten gedurende den tijd, dat wij deze kamer deelep'. Gij hebt recht op de helft dezer krib, ik ben bereid ze u ge heel af te staan. Ik vorder slechts de vrijheid om op mijn gemak te kunnen denken, zonder dat het iemand geoor loofd zij mijne laatste gedachten te sto ren Bij de eerste- woorden, door den ge vangene uitgesproken, liep Sulpice eene rilling door de leden en riep hij met eene stcra, trillende van vreugde en vertee de ring Xaverius, mijn broeder Sulpiceantwoordde de gevange ne verbijsterd. Vervolgens voegde hij er bitter bij Ik begrijp u gij zoudt niet ge loofd hebben, dat gij uwen plicht als apostel weerdig vervuld hebt, zoo gij mij niet tot het laatste toe hadt lastig gevallen met uwe vermaningen, die gij Do Moord. Een weinig voor 2 ure, hoorde Rosa lie De Roover en hare kJein-dcchter, 2 geweerschoten uit de richting van het laud waar Dierick werkzaam was. Oo- genblikkelijk hierna hoorden de beide vrouwen een gekerm. Daar er thans in de streek veel gejaagd wordt, sloegen zij bier weinig acht op en bleven aan het werk. Een weinig later stond Augusta Van Driessche echter op en begaf zich in de richting van den akker van Dierick. Zij zag hem op zijn land niet. Het meisje, hierover eenigszins verwonderd, ging verder, en vond weldra Dierick die plat ter aarde lag. Zij naderde hem en riep Jan Jan Daar zij geen antwoord kreeg, nader de zij tot bij bem en bestatigde dat de ongelukkige geen teeken van leven meer gaf. Een breede bloedplas lag naast hem. Verschrikt ging Augusta Van Dries sche hare grootmoeder verwittigen. De vrouw kwam toegeloopen en stelde vast dat Dierick doodgeschoten was. Het schot dat zij over enkele minuten had gehoord, moest wel dit geweest zijn dat Jan Appers doodde. Rosalie De Roover verwittigde spoe dig de naaste geburen -die op hunne beurt de plaatselijke overheden ontbo den. Enkele minuten later was de heer bur gemeester met de plaatselijke dokters bij het lijk. De geneesheeren stelden vast dat een eerste schot hem den linker arm doorboord had de zaden waren ver der in het lichaam gedrongen; een twee de schot trof Dierick in den buik. De ingewanden werden doorboord. De dood moet bijna oogenblikkelijk geweest zijn. De heer burgemeester deed vervolgens het lijk naar het godshuis overbrengen en verwittigde per telegram de gendar-' uien van Lokeren. D© ciadsr. De bevelhebber Vervoort, met drie zij ner gendarmen kwam in den namiddag ter plaats en begon onmiddellijk het on derzoek De eerste inlichtingen lieten toe vast te stellen, dat de dader niemand anders was dan de genaamde Domien van de Velde, oud 38 jaren, wonende op een 200 meters van de woning van landbou wer Dierick. De 10-jarige Oscar Bauweng, verklaar de Domien Van ae Velde van het land van Dierick te hebben zien vluchten. Hij droeg onder den arm een geweer en had in de hand zijne kloefen. Hij vluchtte in de richting der Vette Meerschen. Twee andere getuigen, Van Damrne Leopold en Serafien Yerslycken, had den den moordenaar ook de vlucht zien nemen. Toon hij voorhij het hof van Versly- keu liep, riep Van de Velde hem toe Gij zijt.gelukkig dat gij mij nooit geen stroo in den weg legdet, anders sVioot ik u ook omver. Nog een vierde getuige, Stefanie Van Langenbove, heeft Van de Velde, dra gende e.pü geweer, zien vluchten. De cendarmen zetten zich dan ook on middellijk op zoek. Al de opzoekingen zijn echter vruch teloos gebleven. Vrijdag morgend was de moordenaar nog niet gevonden. Men denkt dat hij zelfmoord zal gepleegd hebben. Het Parket» Vrijdag voormiddag om 10 ure, is het pavket. van Denderroonde te Exaerde af gestapt. De heer Pardoen, onderzoeks rechter, was vergezeld van twee wets- doktoors. Het parket begaf zich onmid dellijk naar het hospitaal, waar men tot de lijkschouwing over ging. Het hart van Dierick, zoo is uit de lijkschouwing gebleken, was letterlijk met lood doorboord. Het geweer waar van zich de moordenaar bediend heeft, door aanhoudend opzeggen van buiten kent... Gij hebt de ziel uuodig van dien broeder, wiens leven gij geslachtofferd hebt... Gij wilt haar uwen God als eene nieuwe trophee opdragen... Gij vergeet, dat uw Meester afschuw van menschen- offers heeft, en dat gij mij aan de scha duw van een plicht ten offer brengt... Gij vergist u, hernam Sulpice met engelachtige zachtheid, ik ben uwen kerker niet binnengedrongen om uwe ziel gerust te komen stellen... Ik ben ge vangen evenals gij... Gevangenegij welk misdrijf hebt gij kunnen begaan Hetzelfde als onze aartsbisschop gepleegd heeft, de pastoor der Made leine, allen die den godsdienst en de deugd, den moed en de rechtveerdigheid vertegen woordigen En gij zult van hier vertrekken... Om te sterven, antwoordde Sulpice. Dat is afgrijselijk! riep Xaverius uit. Neen, zegde de priester, en ik zweer u, mijn vriend, mijn broeder, dat ik den Hemel zou zegenen, zoo Hij mij zulk een dood beschikte, als ik er uwe ziel mede kon redden.-... Ik mij in mijn lot schikken? Ik, dit onschuldig ben - Waaraan ben ik schuldig? Xaverius zweeg stil. Een verschrikkelijke tweestrijd greep in zijn biunenste plaats. Zoolang zijn broeder in vrijheid was, droeg bij bem in zijn hart een somberen haat toe. Thans, nu hij hem aan een niet veraf zijnden dood gewijd zag, voelde hij zich verteederd door dezelfde ge dachte, die hem een uur geleden het hart verscheurde. 6^EPT. 1913 was niet geladen met zaad, maar Vcejfi met gekapt lood. Om 11 ure zijn de wetsdoktoors ver-i trokken. De heer Pardoen bleef met zijn grif* fier ter plaats om de getuigen te onder* hooren. De vermoedlijke dader werd de laatste maal gezien door den genaamden Frans1 De Bock op de wijk Hert. Sindsdien, heeft men zijn spoor verloren. De onderzoeksrechter begaf zich ook met de getuigen ter plaats van de mis daad. Hier heeft men kunnen vaststellen dat de moordenaar zich verborgen beeft in; eenen aanpalenden gracht. Men vindt, er de voetstappen van den plichtige, alsook» de introkken van de kolf van 't geweer., Uit het onderzoek is ook gebleken dat de moordenaar uit wraak zou gehandeld hebben. Over een vijftal jaren heeft Van de Velde nog twist gehad met zijn slachtoffer. Eens viel hij Dierick op zijni eigen hof aan en kwetste hem aan heti oor. Sinds waren de betrekkingen tusscheffi Dierick en Van de Velde zeer gespannen. Van de Velde werd door gansch de g&-> meente gevreesd. Hij is- een bekende en tevens zeer gevaarlijke pensjager. Hij woont bij zijnen vader, een man van 85 jaren, die algemeen door de be volking geacht wordt. Het slachtoffer is ook een persoon waar niets op te zeg gen valt. Zelfiricord? Algemeen is men hier van gevoelen dat de dader zich zal gezelfmoord heb ben. Uit bet onderzoek is ook gebleken dat Van de Velde sinds eenige maanden ziek was. Hij was onderhevig aan zenuwcri sissen. Sommigen gelooven dat bij gehandeld heeft in eene vlaag van opgewonden heid, die zijne ziekte eigen was. Om 2 ure namiddag had men nog geen spoor van den dader. Brussel. Eierzuipers. Vier ketjes waren op den wagen geklommen van M. Legens, handelaar in boter en eieren, en .deden er zich eens goed aan de eieren. De politie zocht de jonge dieven op en vond ze alle vier te bed, tamelijk ziek, daar zij onder hun viertjes een ganschea korf eieren hadden uitgezopen. Bene vens deze overlasting der maag zullen ze nog eene andere straf oploopen. Verdwenen. De genaamde René Picard, geboren te Galgal (Frankrijk), in 1897, is sedert twee dagen uit de ou derlijke woning, Heuegouwlaan, 14, verdwenen. l)e policie heeft in aller rich tingen de persoonsbeschrijving gestuurd van den verdweneïle. Brand. Eene policieronde kwam Donderdag morgend, rond 1 uur, langs dc Kunstenlei, en bestatigde dat er brand woedde op den zolder vim een groot gebouw dezer lei, waarin men al lerlei herstellingen aan 't doen is. Zij gaven het noodsein en korts nadien wa ren de pompiers ter plaats. Dezen vielen liet vernielend element dapper aan en na, drie kwart uur werkens was alle gevaar geweken. Ontrouwe bediende. Een kas houder, Jozef D..., 40 jaar oud. wonende fp St-Joost-ten-Noode, sedert 25 jaar in dienst van eenen wisselagent der Kun- stenlei, verdween over eenige dagen na eene som van 30,000 fr." ontvreemd te hebben ten nadeele zijner meesters. Een aanhoudingsmandaat werd tegen hem afgeleverd, doch D... bleef onvindbaar. Men vermoedde dat bij naar den vreem-' de gevlucht was. Woensdag avond beeft men hem op eene kamer der Noordlaan Luister, broeder, sprak Sulpice tot hem, wat de Heer doet is wel gedaan en ik aanbid zijne band zoowel in de kastij ding als in de belooning. Gij beschouwt thans alleen het verschrikkelijke van uw lothet sterven verschrikt u, uw vleesch' komt in opstand. En toch, zoo u slechts eene minuut geschonken was om de we gen der barmhartigheid te begrijpen, zoudt gij gelaten-zijn, zooals ik zelf ge laten ben... Xaverius, wij hebben geen tijd meer om terug te zien, om onze ver loren vreugden te betreuren... Ons oog moet gewoon worden aan den Dacht van het graf onze ziel moet zich gewennen om het geheim der eeuwigheid te peilen; als gij ooit. hebt kunnen gelooven dat ik mijne plichten ten opzichte van God, van allen, van u zei ven overdreef, zoo gij mij beschuldigd hebt van bardheid jegens u, van wreedheid en barbaarschheid, ik bezweer het u. op het uur waarop wij gaan sterven, denk dat ik tegen niemand liegen kan, noch tegen God, noch tegen u, noch tegen mij zei ven...; ik offer mijn leven voor het uwe opik zou den hemel zegenen, zoo de storm, die mij mede- sleept, u de vrijheid schonk. De vrijheid herhaalde Xaverius. Ja, en misschien is zij dichter bij dan gij verwacht... De ellendigen, wien de priester voor het volvoeren hunner plannen in den weg staan, zullen mis schien spoedig de hulp noodig hebben van hen, die de maatschappij uit haren schoot heeft verbannen. Binnen eenige dagen, binnen eenige uren misschien, zal men de deuren der gevangenissen wijd openzetten.... Met welk doel [(Wordt voortgezet.}

De Volksstem | 1913 | | pagina 2