HEI HUIS HORENBORG Kerkelijk leven, Troep HOOGER OP! komt SPORT FEESTWIJZER 7 EN 3 'KKPT. wellicht van oen anderen kant te boreiken zcu zijn. Ook hnnno poging is mislukt, ondanks het ongelooflijke door Kröll verricht. Plaatsen dio ah ontoegankelijk golden, liecfl hij bosjegen en is den verongelukten steeds om hulp smeokendo loorist tot op eon 50 meiers nabij gekomen. Dichterbij was onmogelijk, daar cr tusschon Kiöll en hem eene spleet gaaplo. Kröll kon zeer goed met Rolhonederspreken dio bij vollo bewust zijn vorkeerde on ongodcerd was. De student vertelde dat hij roeds sedert Maandag op de plok was, in twee dagon ternauwernood geëten had en dat zijn i.eole voorraad nog slechts uit water bestond. Kröll sprak hem moed toe Houd u goed vast. morgen komen wij van boven Mot het grootste levensgevaar ondernam toen de wakkere kerel do afdaling. En weer bleef do ongelukkige alleen achter. Zij, dio zelfs lorgtoeronin het hoogge bergte hebben gomaakt, zullen gevoelen welk een onzotlend drama zich hier afsnoei de. De ervarendsle bergbestijgors, hebben hier moeite noch govaar ontzien hem te be reiken. hem die reeds bijna opgegeven als een ontzettend zinnebeeld van nienscholijke onmacht don laatsten strijd tusschon kracht en lot strijd. Eindelijk mocht bet toch slagen hom te redden. Nadat vergeefs met grooto brandweerlad- dors uit Admont, die allen te kort bleken getracht was Rotboneder te bereiken is hot den heer Rater,medelid der Grazer reddings expeditie, onder de moeilijkste omstandn heden gelukt tot den ongelukkige door to dringen. De verongelukte werd op zijn haast ontoegankelijke plaats van benedon af be reikt. Op dit oogenblik toeven vijf redder: bij hom, waaronder Kröll. J)r. Gonger uit Admont werd bij den gereddo geroepen, die naast do omstandigheden redelijk wel en onge deerd, maar deerlijk verzwakt was. DE VOLKSSTEM 1 Vroeger hadden wij het over het kerkge bouw en zijne oorsprong in't algemeen,thans «en woordje over zijnon Jdokkelorcn. Iloe statig, zij zich in do lucht verheften Enkele hunner schijnen de vernielende elementen uit te dagen en men staat verbaasd over de kunst, de kennis on de stoutheid, ja, de ver metelheid, waarmede liet opbouwen go- paard ging. Ziet eens wat prachtige torons wij hebben b. v. O. L. Vr. Kerk to Antwer pen, die van St. Rombout to Mechelen, in don vreemde b. v. do hoofdkerk van Straats burg on St. Slephanus te Woonen en vele andoro. Eene kerk zonder toren, is op onzo dagen bijna onbekend, zelfs zou zij de spotlust der naburige dorpen opwekken. Menig deuntje van ons volk getuigt van dien ondeugden spot. Doch zoo washotniot van in 't begin. De suile lalijnsche basilieken hadden geen toren De oude kerken welke wij in Rome zagen en eenen toren hebben, kregen dien eerst na do VIII* eeuw. Zij waren toen meestal rond of achthoekig. In do XI* oeuw wordt het ge bruik algemeen. Geen kerk van oenig be lang treft men daarna aan of ze heeft ten minste een toren. Men goeft aan de klok- torons verschillende benamingen volgons de plaats die zij bokleeden aan of op do kerk. Men noemt ze middentorens als zij op het IIJ. BIJ IIET DOODSBED EENS VADERS Zekeren morgênd bood zich ten bureele van flen bankier een heer aan Vergeef mij dat Ik u stoor, mijnheer Dorenburg, zoo sprak bij, Ik ben een vriend van Thomas Gerards reeds van de jeugd af.Orn mij uit eon pijnlijke verlegenheid te redden, stelde hij me voor een papier van waarde aan u te verpanden. Met blijdschap bracht hij mij de verlangde som. maar een half uur 'ater riep men mij aan zijn bed. Ik vond mijn vriend erger dan dood, verlamd naar geest en lichaam alleen zijn biikken verrieden de onuitsprekelijke smart pijnor ziel. Sinds vier weken werd zijn toe stand veel slechter, maar dezen morgend ontwaakte de ongelukkige helderder B» sterker dan ooit. De banden die zijne tong gebonden hadden^. schenen los to gaan, en uw naam was liet eerste wat uit zynen mond kwam. Hoe meer de dag vorderde, boe meer hij naar u vorlangde. Mijnheer Dorenburg, volgens het oordeel van den dok tor zal hij den nacht niet overleven kunt gij hetsmeekou van een stervende onverhoord laten. Ten prooi aan de hevigste gemoedsbewe ging liep de bankier op en neer. Ik naar Gerards Wat wilt gij Naar don man, die mij beschuldigde van eene mis daad Maar, Mynheer Dorenburg, hij ver langt naar u Ik blijf er u borg voor niet ik nietEmiel, zijn zoon, zullen getuigen zijn van de oogenblik ken, die gij aan zijn bed tuit doorbreugeu. Laat den ouden man zoo midden van den kruisbeuk, recht voor den middelbeuk slaan. Geveltorcns als zii aan de hoofdgcvols staan opgetrokken, aan de zijgevels noemt men ze zijtorens. Do middentorens op vier kantig plan dragen dikwerf con koepel en dienen tot verlichting der kerk. De govollo- rens diendon in 't begin om in gevaar van nood den ingang der kerk lö kunnon verdodi- gon. Zij waren meestal ook vierkantig. De vrijstaande torens kent men in ons Belyië niet.Zij zijn bij zond or eigen aan Italië Zij zijn ook gewoonlijk vierkantig en be slaan uit eene opvolging van vierkante ver- diepen, omtrent van gelijke breedte en ge lijke hoogte To Milar.cn dient do toren van St. Ambrosiuskerk lot voorbeeld on te Rome de toren vau de kerk van St. Jan on St. Paul enz. enz. In midden en Zuid-West Europa, zijn de torens van voor de XI0 eeuw ook meest vierkantig. Zij zijn eenvoudig on weinig ver sierd. De spil is ook vierkantig en zoo weinig verbeven dat hot volk ze in 't algemeen peperbussen noemt. Na dit tijdstip worden de torens al lioogor en hooger en_ merkelijk moer versierd. Elk land,elke provincie heeft zijnen eigen- aardigen typus, waarop al do andere torens nagevolgd worden. De middentorens blijven de eenvoudigste, doch bij de goveitoren3 en zijtorens hebben do bouwers meor de han den vrij en geven dan ook verschillende vor men aan dezelfde. In do XI en XII eeuw waren do spillen in bout ofwel in steen. In ons land ook wel in baksteen zooals te Brugge. Al is de toren vierkantig, de spil is meestendeels toch achtkantig of blijft vierkantig. Do steenen spillen werden op do kanten versierd met bloemigo baken of werden doorzichtig ge bouwd en versierd met uitgehouwen klaver bladen, rozassen of vlammen. Sommige lorenspillen zijn uitgobeileld als echte kant, zoo fijn. 't Is wel gedurende, de golhioke kunst dat wij do torens kenr.en als Hoog straten, Tongoren, Aarschot enz. dio zoo boog in de lucht hunne pyramieden verhef fen. Do leuning in wil to steen uitgebeiteld rond den toron, daar waar do spil begint is een kenlesken der 14 en 15° eeuw. 't Schijnt dat Italië bijzonder gekend is om zijne sclieove torons. Dio van Pisa is wereldberoemd. Hedendaags begint men te vroezen dat hij omlaag zou kunnen vallen, Eenigo zeggen dat dio torens alzoo gebouwd zijn, anderen beweren dat bet voortkomt van beweging öf afzakking. Moeilijk om er op to antwoordeö. 't Volk moet zo wel niet geerno zion, \yant monigo spotnaam aan dorpen gegeven komt voort van 't ovqrhol- len hunner torens. De trappen om op do torens te klimmen zijn in sleen of hout en zitten in eene ronde of hoekige kas buiten aan den toren aangebouwd, kleine openin gen als schietgaten dienen om do trappen lo verlichten. Boven op de torens strekt een schoon in ijzer gesmeed kruis, zijne zegende armen over de streek uit. Boven uit staat de weerhaan. Vroeger vond men bon alleen op parochie of kapitellcerkon. Do liaan op den toren is hot beeld van den gewijden predikant, zegt een schrijver. De baan waakt gedurende den sombere nacht, door zijn gekraai duidt hij liet uur aan, maakt den slapende» wakker,en kondigt den dage raad aan, doch vooreerst wekt zich tot kraaien op al slaan mot de vleugels. LUC. niet sterven, of zijfc gij bevreesd voor hem te verschijnen in 't aangezicht van den eeuwigen Rechter, dio de verborgemlste schuilhoeken der harten doorschouwt Hot zy zoo, zei Dorenburg, ik kom men zal niet hoeven te zeggen, dat men te ver geefsopdo grootheid van Willem Dorenburg een beroep heeft gedaan. Ik zal laten inspan nen en met u meerijden. Eenigo minuten later rolde de rijke koets van den bankier door do reeds stille straten. Naast het ziekbed van zijn vader zat Emiel Gerards, betoog vol angst en innige liefde gevestigd op den lijdende. Zijn vader lag in don doodstrijd. De grijsaard hield de hand van zijn zoon vast omklemd, maar zijn blik was in afwachting op do deur gericht. Hij komt vador, zeker hij komt, wees rustig! fluisterde Emiel. Wind u toch niet op. 5 Zacht werd de deur geopend. De majoor trad binnen en achter hem schuchter en aar zelend Dorenburg op den drempel van het sterfvertrek. Een straal van vreugde gleed over het gelaat van den lijdende. Bij 't zicht van den ouden boekhouder smolt de ijskorts, die zich vastgezet had om het hart van den heer Dorenburg. Vast besloten, trad hjj op het sterfbed toe, greep de hand van Gorards en sprak diep bewogen - Arme vriend laat alles vergeven zyn! spreek wat kan ik voor u doen De grijsaard gaf zijn zoon een wenk, en Emiel verwijderde zich met don majoor. -Ik dank u dat gij gekomen zijt, fluister de zieko met zwakke stem mijn oogenblik- ken zijn geteld, Willem Dorenburg. God geeft my de spraak terug om u eeu geheim WevernGmon uit goedo bron dat de puike en befaamde troep Hooger op op 21° Sep tember aanslaande, een prachtig avondfeest komt geven in den Schouwburg van Aalst, ten voordeole der katholieke Vlaamscho drukpers. Die troep reist door België, voor de goedo zaak, op aanvraag van onze katholieko voor mannen. Hunne keus kon zich niet boter vestigon dan op don troep Hooger Op oen onzer boste belgiscbe tooneelvereenigin- gen. Als toonoelineesler en hoofdrol de echte kunstenaar Neel Plas. Als bestuurder Xav. De Wachteren verder nog als spelers schitterende elementen, als 'nen Michiels, 'neu Eeckhaut, 'non Francois, don Hollander Schillings, Hoylen, enz... Voeg daarbij nog do puike tooneelkunstenaressen Mevr. Jans- sons. Mevr. Weytsman, Juflr. Wilmot-te, en dan moogt ge verzekerd zijn een allerprach tigste en kunstvolle vertooning te smaken. Het beste bewijs van de degelijkheid van don troep is dat al de vertooningen welke hij tot hiertoe gegeven heeft, op een builen gewonen bijval en geestdrift werden ont haald. Dat zij in al do stoelen, waar zij tol hiertoe zijn opgetreden, op algemeene aan vraag worden teruggeroepen, is wel de schoonste bokrooning hunner diepgaande kunst. Wij durven vorhopon dat onze kunstlie vende stad Aalst nfet zal ton achteren blij ven, maarniet nog moergenoogen zal komen smakken aan al wat kunst is en edel. Op bot programma Oe door Delattin en De geuaSgen een Beeagsw, het groot lachsucces. Deuren om 7 uur. Gordijn om 7 3/4 uur. Prïjzon der plaatsen fr. 3, 2, 1 en 0,50. Kaarten op voorhand te bekomen ten lo. kale van 't Land van Riem, Groote Markt. Allen dus op 21 September naar den Schouwburg, om oen goed werk te onder,*- sleunon en 'nen aangenamen avond door to brengen. WIELRIJDEN Velodrcom van Karreveld Zondag 7 September om 2 1/2 ure groote Fransch-Belgische match. Eon nieuw num mer dient aan liet programma wordon toer gevoegd een achtervolgingsmatch van 10 minuten ten minste tusschen de liefhebbers Henry George én Sadi Davignon. Daarna achtervolgingsmalch tusschen do Belgische en de Frqiischo ploog en eon ploeg van 100 kilometers in 2 rillon met rang schikking per nationaliteit. Do Belgische ploeg bostaat uit Thys, Marcel Buysso, La ra- bot en D'Hosscho de Fransche uit Cruppé- landt, Berthot, Comès en Niedergang. Velodroom van La Louvièra Op Maandag 15 September, om 2 1/2 ure, koersen met deelneming der volgende ploe gen Van Houwaert-Stol, Hourlier-Egg* Pouchois-Marcel Buysse, Perchicot, Broceo, Poulain-Louis Heu'sghem en Comès-Oliveri. 1.Groot snelheidskriterium reeksen,her kansing en eindstrijd 2. matchen tandems in 3 rillen 3. koers van 20 kilom.rang schikking allo 2 kilometers 4. koers over 80 kilom. op zijn Amerikaansch. De Rondrit van Henegouwen Deze ronde vooriberoepsrijders (290 kim.) wordt op 21 September gereden.De volgende wegmoet worden'-afgelegd Marcbiemes, te ontsluieren. Gij kunt goed maken, wat gij tegen ons misdeed. Emiel, mijn zoon heeft uw dochter lief. Sinds de vreesetyken slag my trof, heeft hij deze liofdo in zijn hart be graven geen woord, alleen zijn blik verried mij zijn zielelyden. Willem Dorenburg, goeft gij mij uw woord, dat het geluk onzer kinde ren goed zal maken, wat bun vaders hebben geleden wantik kon u. Wat gy deed, kan een wanhoopsdaad zijn geweest en daarom wil ik u niet vloeken. De bankier verborg de tranen niet, die over zijn gelaat vloeiden. Gerards, sprak hij, ga in vrede. Gij legt do toekomst van uw zoon in mijn hand en geen zorg zal haarverontrusten, zelfs wan neer... Zelfs wanneet1 vroeg Gerards bevond. Zelfs wanneer de door u gewenschte verbinding niet mocht tot stand komen, lispte de bankier. Ge kent de wereld. Zij zal flui steren dat het huWelyk do prys is maar ik wil uw zoon rijk maken, ik wil... De stervendo riclite zich op. Geen weldaad verlang ik, riep hij met vaste stem uitmijn zoon zou weidaden aannemen van den moordenaar zijns vaders? Want uw slachtoffer, Willem Dorenburg, uw slachtoffer is het, dat stervend voor u ligt. Op dit oogenblik werd de deur behoedzaam .geopend en Martha gevolgd van den majoor en Emiel, trad de kamer binnen. De bankier sprong op. Martha, gy hier op dit oogenblik Het jonge me|sje naderde zonder te antwoorden hot bod. Thomas Gerards, zoo begon zij, ik kom totu in naam van een berouwvolle, die goed wil maken wat hij misdeed. Gods beschik- Morlanwelz, La Louvièro, Roeulx, Zinnik, A'h, Frasnes-lez-Buissenal, Doornik, Saint- Ghislain, Bergen, Binclie, Beaumont,Rance, Gliimay, Froidchapello, Beaumont en Char leroi. Prijzen 500 fr.,200, 125,100,75 eo drie prijzen van 25 frank. Schreven reeds in 1. Lelurgie Maurits, Roubaix 2. Deullens, Etterbeek 3. Del- may, Luik 4. Pelitjean Luc, Gonrieux; 5. Petitjean L., Gonrieux. ERPE Groote Velokoers voor alle Beginnelingen op Maandag 8 Septembor bij Jules Eemans Vooruit 20 fr. Vertrek om 4 uren, afstand 40 kilometors. De inleg is bepaald op 1 fr. die zal bij de prijzen gevoegd worden. AALST Zondag 7 September Groote Velokoers voor Beginnelingen zonder (licence) welke nog geen eerste of tweede prijs hebben ge- wonnon, van Aalst alleon, bij Camille Van Ghyseghem, Dendermondschen steenweg, Aalst. Prachtige prijzen. Een palm en 10 franken vooruit. Wegwijzer Aalst-Assche, vaste kontrool, Dendermon- de vaste kon trool, Aalst; zijnde 45 kil. Het bestuur is niet verantwoordelijk voor de ongevallen welke tijdens de koers zouden kunnen voorvallen. Groote Velokoers op Zondag 7 September bij Petrus Van de MaeleDendermondsche steenweg, (-Keizer) voorbehouden aan Beginnelingen en Onderbegiimelingon. Vooruit een prachtige Regulateur met slag de waarde 25 fr. voor do Onderbegin nelingen een schoon Kunstvoorwerp heb bende de waarde 15 fr. Vuorts geldprijzen. Voorbehouden voor Aalst en Hofstade. Velodroom van Twee-Akren Zondag 7 September, 100 kim. koers voor beroepsrijdors, in drie reeksen. Zijn ingeschreven Van Houwaert, Lapize, Michel en Gesar De Baets, Joret, Dorzée, Masquelier, Boone, enz. Er zijn ook koersen voor beginnelingen, waarin De Ro, van Viane De Cuick van Grimmingen; Leliaert,van Geeraardsbergen Laurent, van Twee Akren en De Tandt, van Sarlardinge zullen uitkomen. BOLLEN Prijskamp door de stekken, bij Emiel De Moor, Langestraat 98, Aalst-Mijlbeke, op Zondag 21 September 1913, naar 50 fr. prij zen 25-15-10 fr. Begin om 21/2 ure kam pen om 5 1/2 ure. Het spel is overdekt en verlicht metgaz- bekken. ZWEMMEN Zwemtocht door Parij9 24 zwemmers zijn thans ingeschreven om aan dezen groolen zwemwedstrijd deel té ne men. Deze zijn 1. David Billingto» 2. Jar- vis 3. Georges Michel 4. Marthe Robert Gasparetti 6. Ghrétie» 7. Simon Lavo- ade 8. Joachim Quily 9. Dernieville 10. Hanouet11. Cattanoo; 12. Villard 13. Lefebvre 14. Violas 15. Michel 16. Koch; 17. Boudret 18. Blandin; 19. Pouil- ley 20. Clarissa Gamier 21. Georges Be- lot 22. Georges Chasseriaux 23. Mej. Henrietta Iloss24. Mej. Marthe Conte. De groote favori Billington zal liét dus kwaad hebben. BUIVEN NIEUWS Wanzele Prijsvlucht uit Quiévrain, op Maandag 8 September bij Fr. De Pauw, Dorp, met in schrijving. Inbrengst Zondag avond van 8 tot 12 uren. voor de Stad en het Arrondissement Aaiit AALST 6 en 7 September 1913. Algemeene LandJ dag van de Katholieke Vlaaméche studenten van heel het land. 6 September. Bedevaart naar Halle door het Broederschap De Bedevaarders van Halle». Bijeenkomst in het lokaal Het Lelieken Molen- l straat, om 8 ure 's avonds. Vertrek om 8 1/2 ure heel stipt. 14 Septembor. Luisterrijke Opdracht der jaarlijksche offergift aan do rochiale kerk van O. L. Vrouw tei Mijlbelce, door het Broederschap, De bedevaarders van Hallo Samenkomst Van Langenhove* ■vT— straat, om 2 ure 's namiddags. 14 September. Rederijkkamer -«De Calhari» nisten». Deelneming aan feestelijk, .heden te Hoógstraeten, alwaar Z. Exc. Baron deBrocquevillo a]g Prins wordt aangesteld van het Verbond der Rederijkkamers van Vlaamsch België. 21 September. Sl® Barbarafeost der Vrije Brandweer. 28 September. Jaarlijksch feest van den Bond der gedelcoreerden van Aalst. 12 Oct. Rederijkkamer De Catharinisten le Vertooning.- Eerloos tooneel- spel door Van Nouhuys. O, Mijnheer blijspel. 21 Dec. Rederijkkamer De Catharinisten 2e Vertooning"Het Goudvischje tooneelspel door Van Nouhuys, Om Laura te krijgen blijspel 1 door Lod. Vliebergh. 15 Februari 1914. Rederijkkamer De Catharinisten3* Kunstfeest. Groot Concert, Orkest, Koren, Alleenzang, Declamatie. 12 Maart.Rederijkkamer «De Catharinistoni 4e Vertooning. Weduwe Hanssen beroemd blijspel. «De Genadeslagi eenakter door Top Naeff. NINOVE 7 September. Vijftigjarig jnbelfeeest van de maatschappij Vereenigde werk lieden tot hulp van Malkaar ST-ANTELINCKX 21 September. Groot verbroederingsfeest der Xaverianen. STEENHUYZE. 8 September, Feestdag van O. L. Vr. Liederavond, om 4 ure, in de zaal van 't klooster. DENDERHAUTEM 14 September. Opvoering van De Verloren Zoon van Joz. Van den Borgho, in 't Gildenbuis, door de Studen- tengilde. HOFSTADE 19 en 26 Oktober, telkens om 4 uren, op voering van het nieuw bijbelspel Joseph 200 uil voerders. N. B. De katholieke Maatschappijen van de Stad en het Arrondissement worden beleefd verzocht de datum's hunner feesten zoohaast mogelijk aan 't bekeer van ons blad mede te declen. king deed dit bewijs in mijne handen terecht komen. Aan u die hoop op de genade van den eeuwigen Rechter van goed en kwaad, aan u geef ik dit bewijs en ik spreek tot u gelijk wij spreken tot den eeuwigen Vader: Vergeef ons onze schuld Het oog van den stervende straalde als een glans van geluk, terwyl de bankier zijn aan gezicht in zijne handen verborg. Martha, om Godswil, wat hebt gij ge daan Hoe kwam dit bewijs in uw bezit vroeg hij na een oogenblik van verslagenheid? God zelf heeft hier recht gedaan, vader wil mij vergeven, ik mocht niet anders han delen. En het is goed zoo, Martha, mijn kind Thans adem ik weer vrij na langen, langen tijd. Laat komen thans wat wil De stervende had met behulp van den majoor het papier ontcijferd. Zijn gelaat werd bleeker en zyn oog doffer. Emiel,sprak hij met gebroken stem,myn uren zijn geteld ik wil geen recht spreken in deze zaak! aan u is de beslissing. Met bevende hand reikte hij don jongen man hot bewijs over... Een smeekeude blik van Martha joeg de siddering door Emiel's ledematen. Juffrouw Dorenburg, sprak hy na eenig peinzen, hier aan het sterfbed mijns vaders, op dit heilig oogenblik, waar leugen en be drog ontmaskerd worden, wil ik u deze be kentenis doen ik heb u bemind met eene reine, oprechte en christene liefde. Gij stond ver boven my... maar wijst mijne genegen heid niet af. Te midden der trotsche bloemen pracht, die van allo kanten uw zinnen streel de, verachtetgij het viooltje »iet,dat schuchter ondor uw oog stond... Maar plotseling kwam MEDEDEELINGEN APPELTERRE Beereniioek Zondag 7 September,Jaarlijksche Kermis, Allerhando volksspelen en vermakelijkhe den bij do horbergiers der wijk. KERSELARE-EDELARE Solemneele Octaaf ter eerder Allerheiligste Maagd Maria in de Kapel van Kerselare- Edelare, Maandag 8 September 1913, Foostdag der geboorte van Maria. Plechtige Gedurige aanbidding. er verandering, mij werd de deur uwer woning ontzegd, geheel mijn levensgeluk werd verwoest. Wat baat my verder rijk dom Mijn vader legde de beslissing in mtfo hand. Welnu, mijn hart beslist aldus... Met eene snelle beweging scheurde hij liet noodlottig bewijs in stukken. Brave jongen lispelde de majoor, God zegene hem De bankier sprong op. Zoo waar als God my genadig moge zijn riep hy uit, men heeft u bedrogen. Gy Emiel waart de eerste, de eenigo liefde van mijo kind. Martha spreek zelf, zijt gij het of beo ik het die Emiel de deur gewezen heb O neen, Emiel,ik en vader waren slacht1 offers van bedrog, mijn rampzalige broeder, uit haat tegeu den godsdienst dio gy zoo openhartig belijdt, maakte mijn handschrift na dat u voor het feest toekwam. Wij zeil durfden het niet meer goed maken r.a de noodlottige geruchten die er ontstonden den val van uwen braven vader. De bankier logde de banden der beide jon gelieden in elkaar en trad met hen op het ster/bed toe van den ouden Gerards wieni adem elk oogenblik zwakker werd. Zegen uwe kinderen, Thomas, zegen hen en vergeef mij. Zegen, vergeving aan allen, ik sterf ge lukkig prevelde hy. Het waren de laatste woorden van ThomaJ Gerards... De morgenzon die vriendelijk haar eerste gouden straal deed tintelen door het kleine vertrekje, bescheen een doode, maar zyn ge laatstrekken waren zacht en vreedzaam, getuigden van zaligheid en geluk. EINDE

De Volksstem | 1913 | | pagina 6