BROEDER en PRIESTER Be Wereldtentoonstelling Een inbreker gedood te Brussei IN DE BALKANEN mmiamaaraiaictaaaBB 2 w i ii mehtigen zieke tegenwoordig. De kardi naal zal op liet kerkhof Verano begra ven worden. Men wacht de schikkingen van den Heiligen Stoet voor de lijkpleehtigheden RUSLAND Een kanen ontploft. Uit Reval •Tijdens de schietoefeningen «aan boord Van den torpedoboot Prytki is een kanon van 75 m/m. ontploft. Er zijn 2 dooden en 3 zwaar gekwetsten. Ds fcekserde Israëlieten. Het Se- naat heeft eene akte gestemd krachtens dewelke de Israëlieten die zich tot het Muzelmansch geloof bekeerd hebben, geen enkel nieuw recht verwerven.' MONTENEGRO Getne cholera. Het nieuws volgens hetwelk een cholerageval zou bestatigd geworden zijn te Cettinje is totaal van allen grond ontbloot. SPANJE Treinbotsing4 geworden. Nabij Dviedo had eene botsing jjlaats tusschen een reizigers- en een koopwarentrein. Er zijn 4 gekwetsten waaronder twee zeer zwaar. MAROKKO In den Spaar.SGften Riff. Eene ko lom, door generaal Arraix aangevoerd heeft een gevecht geleverd dat drie uren duurde. De opstandelingen leden groote verliezen. De Spanjaards hadden 20 ge kwetsten waaronder een kapitein en een luitenant. Niouv/ gevecht., Een hevig gevecht heeft plaals gehad in de streek van Ti out, ten zuiden van Taroudant. Het .voordeel bleef aan den maghzen. Een cheik van El-Hiba is gevangen genomen. De kaïd der Ouleid-Jaha werd gedood. De trouw gebleven troepen gaan aan vallender wijze te werk. PERZiË Gevecht tusschen Russen en Turken. Een Russisch detachement, aange voerd door kolonel Didenko dat te Ter gever aangekomen was, wegens de bot singen tusschen de Kurden en de chris ten bevolking, is in den omtrek van Kliakki door de Turkscke troepen aan gevallen. De Turken waren tot op het Perzisch grondgebied doorgedrongen. Het gevecht duurde 4 uren waarna de Turken ijlings de vlucht namen, na ver schrikkelijke verliezen geleden te heb ben. Van Russische zijde waren twee soldaten dood en zes gekwetst. EMGEL3GH-INB0Ë Tragisch© overstroming; 150 dooden. Eene bijrivier van de rivier Beas in 'de streek Hechiarpour is ten gevolge der aanhoudende regens buiten hare oe vers geloopen. 150 mannen, vrouwen en kinderen medevoerende. Allen zijn om gekomen. Tot .biertoe werden 6lëêbis eenige lijken teruggevonden. INDO-GHINA Het kemptot van Hanoi. Veroordselin- gèrc. De krimineele köïffmissiè van Hanoï heeft uitspraak gedaan over ;de kwestie der samenzweering. Er waren 85 betichten. De moordenaar van Thai- bink met zes Anamieten zijn ter dood .verwezen 14 worden naar de strafkolonie over gebracht. Een betichte werd tot verban ning verwezen. De anderen werden ver oordeeld tot dwangarbeid en tot gevang- zitting. Bovendien, zijn Cuongde, de pretendent tot den troon van Annam, JPcbamboichon en vier andere samen zweerders bij verstek ter dood veroor deeld. CANADA Gntdokkingsreizigers door de Eskimos •vorrnoerd. Te Ottawa heeft men be richt ontvangen van den moord op de ontdekkingsreizigers Radford en Street, door de Eskimos van het meer Schultz in den vorigen winter gepleegd. De twee ontdekkingsreizigers vonden Ben dood in een twist met de inboorlin gen. Een verhaal uit de dagen der Commune. (57'tc Vervolg.) Geheel den nacht brachten Xaverius en Sulpice door met gesprekken, waar van het aanstaande martelaarschap het onderwerp was. Van tijd tot tijd onder richtte hen een waker die voorbijging, of een overste die de gangen doorliep, 'dat de rue Royale geheel vernietigd was, dat de graanpakhuizen en d*; schouwburg van de poort Saint-Mar- tin in brand stonden. Helaasdachten de twee broeders, snze bevrijders, de soldaten van ons le ger zullen te laat komen. Deze nacht ging voor Sulpice en Xa verius voorbij in eene dubbele aandoe ning van gebéd, liefde en berouw. Xaverius had zijn offer gebracht.Toen hij zich eensklaps christen gevoelde, werd hij gelaten. De verheven moed van Sulpice daalde iu zijne ziel. Met welke eene gestrengheid veroor deelde hij sedert dit uur het leven dat hij geleid had. Welke verwijten deed hem zijn geweten voor de dwalingen, waaraan hij zich had overgegeven. Dc bitterheid van zijn. naberouw zou hem misschien tot. wanhoop gevoerd hebben, zoo de hand van Sulpice, die hem het kruisbeeld toereikte, niet terzelfder tijd naar den hemel had gewezen. Heilige nacht, nacht van gebeden en tranen, waarin ieder van ben. die den dood voor oogen hadden, zichzelven ver- ra BRAZILIË Een groot huwolijk. Het huwelijk van deu president der republiek met Mej. Teiïe, dochter van den baron Teffe, senator, is vastgesteld op 8 December. Maandag morgend bad een dramatisch incident plaats op de Kruidtuinlaan. De policieagent Van Soel, der 4e af- deeling, was van dienst in de Mechel- scbe straat, toen een persoon hem kwam zeggen, dat bij een man gezien bad op hét dak van bet buis nr 6 der zelfde straat. Dat buis heeft ook een ingang langs de Kruidtuinlaan. Van Soel liep inderhaast den policies agent Buelens verwittigen en mpn ging den sleutel van de deur der Kruidtuin laan halen. Eenige oogenblikken later, drongen de beide policiemannen in huis. Zij door zochten alle plaatsen en kwamen op de derde verdieping voor eene kamer wel ke op dubbel slot was. De sleutel stak langs binnen op het slot, zoodat de in dringer zich daar moest bevinden. Zonder aarzelen stampten zij de deur in en zagen op den vensterdorpel een persoon zitten, die een voorwerp in ban den hield, dat de policiemannen niet konden onderscheiden. De agenten riepen Handen op! doch de kerel loste verscheidene revol verschoten in hunne richting. De kogels floten voorbij de ooren der policieman nen en dezen schoten terug. Op hetzelf de oogenblik sloeg de inbreker achtero ver en viel op de straatsteenen. Hij werd beneden opgenomen met eene gapende wonde aan het hoofd en onmiddellijk naar het gasthuis overge bracht, waar hij weldra bezweek. De policieagenten verwittigden hunne oversten alsook het parket, dat nog den zelfden nacht ter plaats kwam. In de kleederen van den inbreker werd niets gevonden, dat kon toelaten zijne identiteit vast te stellen. Men vond enkel een bos valscbe sleutels en ander inbrekersgerief. Ook zijn revolver werd niet teruggevonden. Het lijk is naar het doodenbuis over gebracht om er geschouwd te worden. Het inzicht van Italië. Het is toegelaten te gelooven dat nieu we verwikkelingen in het Oosten gaan ontstaan, in geval de aanhechting van Rhodes hij Italië bevestigd wordt. Het kabinet van Rome zou slechts de aanstaande bijéénkomst, van MM. Gio- litti di San Giuliano en Tittoni afwach ten om diensaangaande een bepaald be sluit te nemen. Anderzijds zouden dc nationalisten in ganscli Italië betoogih- gen op touw zetten ten gunste dezer aanhechting. De aanhechting van 't eiland Rhodes bij Italië, is uiterst gevaarlijk voor den Europeeschen vrede: zij zou voor gevolg hebben, door aan Italië eene nieuwe na- vale basis iu de Middelandsche zee te verschaffen, eene gevaarlijke spanning te doen ontstaan tusschen Italië eener- zijds en Frankrijk en Engeland ander zijds. Daarop zou onvermijdelijk de ge vaarvolle verdeeling van Klein-Azië vol gen. Eindelijk zou zij terug de besluiten der gezantenconferencie op bet tapijt bren gen. Italië zou bijgevolg een moeilijk spel te spelen hebben. In 't belang van den Europeeschen vrede is het te hopen dat het Roomséhe kabinet zulks zal weten te begrijpen. Prins Alexander van Servië te Venetië. De Tribuna van Rome meldt dat prins Alexander van Servië Vrijdag in- gat, om te bidden voor het bloedend va derland, dat stervend neerlag onder de slagen zijner eigen kinderen. Tegen den morgend verkreeg Sulpice pen en inkt. Hij schreef een langen brief aan Sa bine, een 'teederen en ernstigen af scheidsgroet van dien martelaar aan de christen maa^d. Hij spoorde liaar aan om met moed de beproevingen te ver dragen, en gaf baar den raad den wenscb van haar vader te vervullen, door de vrouw te worden van Benedict Fouge- rais. Toen hij zijne laatste gedachten aan de aarde gewijd had, dacht hij slechts nog aan God. Op de pleinen en straten nam intus- schen het gedruisch toe eene woelige menigte vinde de binnenplaatsen van La Roquette. Onder verwensehingen verhaalde ie dereen de vorderingen van bet leger van Versailles. Den oproer, teruggedrongen in de wijken der guillotien en der be graafplaatsen, worstelde nog op zijne laatste barrikaden, en vond weldra geene andere schuilplaats meer dan achter de grafsteenen van het kerkhof Père-La- chaise. Het gepeupel, dat den moord van den aartsbisschop had toegejuicht, ei sekte wederom bloed, zooals de wilde dieren van een dierentuin brullen om hunne prooi. In de vernedering en den smaad hun ner nederlaag, wilden de hooiden der Commune dat liet bloed zou vloeien, zoolang bun de macht in banden bleef. Sommigen lieten zich dooden te mid den yau het opvoer eg begroeven zich in DE VOLKSSTEM cognito te Venetië is aangekomen. Hij zal een tiental dagen in de stad verblij ven. X3Q. Dg inrichting van de Policte. Volgens de Correspondance Alba- naise uit Weenen, heeft de internatio nale raad der admiralen die de bezet tingstroepen van Scutari aanvoeren, be sloten eene officierskommissie te vor men die belast is met de hei-inrichting der politie en der gendarmerie. Deze kommissie meet gevormd wor den uit een Oostenrijksch-Hongaarseh, een Engelsch en een Italiaansch officier. De leiding hiervan zal toevertrouwd worden aan den O'ostenrijkschen officier overeenkomstig met den graad en den ouderdom. Onlusten to Andrinapel. Uit Sofia heeft men uit bevoegde bron het nieuws ontvangen dat er te Andrino- pel onlusten zouden ontstaan zijn tus schen Jong-Turken en Oud-Turken. Verscheidene officieren zouden gedood zijn. Enver-bey zelfs zou aan de hand gewond zijn. Italië felêjft vb*Ij vnn handelen. Te Rome geeft men volgende officieu- se nota uit Eenige dagbladen beweren dat Italië er zou in toe gestemd hebben om de door hem bezette eilauden aan Griekenland af te staan. Dit nieuws is van allen grond ontbloot. Italië heeft zooals al de andere mo gendheden zijne volle vrijheid van han delen. De CavailakvY£siie. De dagbladen van Constantinopel dee- len eene verklaring me^e van generaal Savof zeggende dat de Cavallakwestie voor Bulgarië nog niet bepaald afge werkt is. Vier groote mogendheden dee- len deze zienswijze. Frankrijk alleen on dersteunt Griekenland. Generaal Savof voegt er bij dat indien men Bulgarië wil vrij laten van handelen, het Cavalla bin nen de vier-vijf dagen zou hernemen. Indien de groote mogeudheden dezen wensch niet willen inwilligen, is het on mogelijk dat er ooit vrede heersclie tus schen Bulgarië en Griekenland. Generaal Savof eindigt met te verkla-, ren Ik mag verzekeren dat er binnen vier of vijf jaar wederom geschermd zal worden aangaande Cavalla. De Seibo-Montenegrsjnsche 1 onderhands! togen De moeilijkheden tusschen Servië en Montenegro duren nog altijd voort. De; tweede afgevaardigde, M. Matanovitch, is op het punt uit Belgrado te vertrek ken. In de Servische off'icieele middens evenals onder het publiek wordt ge- wen^cht tot eene overeenkomst te gera ken. De Samouprava schrijftde krachtinspanningen van de vijanden van Servië om de Serbo-Montenegrijnsche betrekkingen te dwarsboomen zullen on machtig blijvén. De onderhandelingen zullen voorfgezet'worden na den terug keer van MM. Pachitch en Voukovitch die nu in verlof fcijii. o TE GENT EEN DIERENTEMMER VERSCHEURD DOOF! EEN BEER, Een verschrikkelijk ongeval heeft zich gisteren avond Voorgedaan in den cirk Rostock, geplaatst op het plein der aaii-i trekkelijkheden onzer Gentsche ten toonstelling. De voorstelling was in vollen gang en dit voor eene opgepropte zaal. Een tem mer trad in eene kooi, waar zich 7 bruine beren van Rusland bevonden. Gedurende de, oefeningen werd dé temmer door een der dieren ten gronde geworpen. Daarop sprong een tweede beer op den ongelukkige en beet liem verschrikkelijk aan de beenen, de ar- hun val onder de lichamen, die zij had den neêrgesabekl anderen zochten op goed geluk af vrouwenkleederen om zich onkenbaar te maken en eene schuil plaats te zoeken tijdens de verwarring, die noodz.ikelijk op de inneming der stad door de soldaten moest volgen. Terwijl een gedeelte van Parijs de driekleurige vlag, het symbool van orde en veiligheid begroette, wapperde nog in enkele wijken de roode vlag der Commune De verdrukking, 'die voor de eenen een einde ging "nemen, naderde de an deren met rassche schreden. De in brand gesteken gebouwen vlam den nog, en de laatste gruwelen gingen bet gezag, dat op den moord steunde, brandmerken. De abbé Sulpice vatte Xaverius bij de hand. Gisteren, sprak bij, zegde ik" u: sterf Nu roep ik u toe gij moet leven Gij zoudt mij niet redden door bij mij te blijven maak gebruik van de ver warring om aan onze bewakers te ont snappen... Onttrek Sabine aan dit schouwspel van verschrikking. De soldaten én de menigte, die een oogenblik door de verschijning van Sa bine bewogen en verwonderd waren, be gonnen dit tooneel hinderlijk te vinden voor de uitvoering van de justicie des volks. Voor de tweede maal op dien dag klommen soldaten en gevangenbewaar ders den breed"» trap op eer. afgeveer- digde der Commune ontvouwde eene lijst en las een aantal namen van gevan genen af. Elk der gevangenen antwoordde op 't men, de borst en op 't gansche lichaam. Eene groote paniek maakte zich van de verschrikte menigte meester. Toeschou wers vielen van zich zelveu terwijl ande ren naar den uitgang drongen. Middelerwijl was het personeel van den cirk den dierentemmer ter hulp ge sneld met ijzeren barren en 'door het lossen van revolverschoten gelukten zij erin de dieren terug in hunne kooi te drijven. De ongelukkige temmer werd opge nomen, doch hij bad reeds opgehouden te leven. Gedurende de opschudding was een kleine beer erin gelukt te ontsnappen zijne verschijning verwekte eene nieuwe paniek in de reeds zoo verschrikte me nigte. Eene verwarring deed zich opnieuw voor en verscheidene personen bekwa men lichte kneuzingen. Vervolgens keerde alles tot de kalmte terug. Mades© föijzenrterheden. Rond 9 1/4 ure trad de heer Dossy, bestuurder van het beestenspel, een for sige, 42 jarige Franschman, geboortig van Parijs, de werkkooi binnen, waar zeven ruige, zware Russische beren tot bet doen van oefeningen, uit bun bok ingedreven waren. Enkele oefeningen verliepen in de bes te voorwaarden, en bet publiek juichte de kunde en stoutmoedigheid van den temmer toe. Doch de heer Dossy had bemerkt dat een zijner kostgangers niet zeer wel te pas bleek te zijn bet dier, toonde de tanden, liet de tong uit den muil hangen en was uitermate onwillig. De heer Dos sy vermaande het een paar malen met een zweepslag en porde het ook met zijn vorkje. De beer bleef koppig en was zeer weer spannig in bet uitvoeren van de hem aangeleerde oefeningen. Zoo moest bij onder meer op een bank je gaan zitten. Maar hij wilde niet en sprong zijwaarts. De beer draaide achter den temmer om. De beer Dossy, die, buiten den on- willigen gast, ook de andere kostgan gers in het oog hield, draaide zich snel op zijn hiel halfom, ten einde het kwade bruintje gade te slaan. Doch, door het al te snelle zwenken en door met den poot van een der beren in aanraking te men, struikelde hij en viel. Schielijk sprong hij recht, doch gleed andermaal uit en plofte neer. De onwillige beer sprong op den ge vallen temmer toe en beet hem gruwe lijk waar hij hem maar bijten kon. De heer Dossy verdedigde zich echter oo- genblikkelijk met reuzenkracht. In de kooi bleven de overige beren tamelijk rustig, uitgezonderd een, die insgelijks op den temmer toesiapte en hem een paar beten toediende. De schrik de? menigte. Een door merg en beenderen dringend gegil steeg uit de toeschouwers op.Vrou wen verloren liet bewustzijn kinderen begonnen luidop te weenen mannen sprongen weg om hulp te bieden of om met de hunnen zoo ras mogelijk naar den uitgang te dringen. De menigte schreeuwde als waanzinnig. De hulp. De heer Dossy, zich overmand ziende, riep om hulp. Zijn dochtertje, dat zich nabij de kooi bevond gilde insgelijks om bijstand. De bedienden kwamen met lan ge vorken en revolvers toegesneld. Men schoot op den beer, die nog altoos met de tanden zijn slachtoffer doorploegde, en hem lappen vleesch van het lichaam rukte. De tweede beer, na den beer Dos sy een paar malen gebeten te hebben, was log van het slachtoffer weggegaan, den bebloeden muil aflikkend. Dc vorken drongen diep in de huid en bet vleesch van den beer. De kogels gin gen zich diep in zijn lichaam vestigen, maar het woedende dier schudde zich eens, en viel toen weer zijn slachtoffer aan. hooren van zijn naam présenten trad vooruit. Het waren priesters en soldaten. De eersten betoonden een heilige geestdrift, de laatsten eene mannelijke gelatenheid. De veroordeelde krijgslieden naderden de priesters, beleden in korte woorden hunne zonden, en de priester schonk hun de absolutie en had voor hen. Toen Sulpice en Xaverius te samen, hand aan hand verschenen, ging er on der de menigte veroordeelden en ge mompel van verwondering en medelijden °P- De abbé Sulpice, bleek als ivoor, met een bloedig lidteeken op het voorhoofd, scheen reeds het martelaarsschap onder gaan te hebben. Velen van ben, die door de gangen en zalen van La Roquette lie pen, kenden zijne edelmoedigheid en goedheid. Zijne veroordeeling wekte bij eenige gefedereeden eene smartelijke verbazing op, maar het grootste gedeel te klapte met woeste vreugde in de ban den. Dit was een teeken. De poort van La Roquette knarste op bare hengsels en de brullende menigte, begeerig om hen, die zij veroordeeld had te zien sterven, be groette de schaar van martelaars met een wilden vreugdekreet. Op dit oogenblik drong eene vrouw, hijgend, uitgeput en met hangende ba ren door de menigte; stervend van schrik en angst wierp zij zich te midden der slachtoffers en viel in de armen van Sul pice en Xaverius. Het was Sabine, 'die, toen zij baren broeder niet meer zag terugkeeren, en wetend dat de aanhoudingen steeds ff°SEPT. 19 f3 De gebeten dierentemmer. Akelig/ijzingwekkend was het om te< aanschouwen. Midden de kooi, op den gladden plan-»' kenvloer, lag het half verscheurde eni verhakkelde lichaam van den dierentem-sj mer, dat nog enkel een bebloede vleesch-; klomp leek. Het bloed gudste uit vrees) selijke wonden aan het hoofd, de keel, de| borst, de armen en de beenen. De onge^ lukkige bad niets mensoheïijks meer. De muil en de klauwen roodgeverfd] door bet bloed, was de misdadige been bet voorwerp van verwoede aanvallen; van "het dienstpersoneel, dat hem deer-» lijk bestookte. Bij het ruiken van het warme men- schenbloed gingen de overige beren wild aan bet grollen. En bet werd daar een ijselijk iets. Hcicihaftcg ©piredsn. Een lid van liet dienstpersoneel, ziens de dat de wildgeworden beer den heer: Dossy niet loslaten wilde, nam een held haftig besluit. Voorzien van vork en re volver, rukte hij de deur der kooi open en wipte binnen. De kranige man slapte moedig op den kwaden beer toe en ging met liem een vreeselijken strijd aan. Men slaagde er, weldra in, dank zij dit moedig optreden, de beren allen in hun boek te krijgen,, Een pijnlijk schouwspel. Op bet gehuil en bet geschreeuw kwam mevr. Dossy de tent binneugesneld.Toen zij bemerkte wat er met haar man ge beurd was, plofte zij bewusteloos ten gronde. Lang moest men aan de onge lukkige werken om haar bij te brengen. Het slachtoffer. Inmiddels werd de aan stukken, geen teeken van leven meer gevende gebeten dierentemmer buiten de kooi gebaald. De toegesnelde policie, de HH. Piron, commissaris, Mory en Weyn, ndjunk- ten, aan het hooi'd, trof onmiddellijk de noodige maatregelen. De arme Dossy, werd in allerijl naar het Roode Kruis gebracht. Doch, het was te laatde dood had reeds haar werk verricht. Men denkt dat het de doorbijting van den slagader, van het dijbeen is, die het bijna oogen- blikkelijk afsterven moet veroorzaakt hebben Het lijk werd vervolgens per ambu- lancieri.jtuig naar het gasthuis gebracht. Het lichaam vertoont tal van vreese- lijke beten. Op enkele plaatsen zijn er klompen vleesch van een vuist groot, af gerukt. En gansch het lichaam door ia het ééne wonde. Ma hot drama. De aanblik der zaal was oprecht be droevend. Overal zag men platgetrapte vrouwen- en nianshoeden, gebroken re genschermen, stokken, gescheurde sa- cochen, enz. De menigte ijlue als bezeten 'de tent uit en plots weerklonk de kreet Een leeuw is ontsnapt! Eli die tijding maakte de talrijke, in de Aantrekkelijkheden aanwezig fijnde personen, als krankzinnig van schrik. Men stormde naar de uitgangen öf holde de open zijnde drank- en spijshuizen bin nen. Stoelen en tafels werden op de ter* rassen dichtgegooid en gebarrikadeerd.. Maar er was niets... en kort daarna wa§ alles weer kalm. Nog twee slachtoffers. Doch die paniek veroorzaakte op haré beurt onheilen een persoon was zoo deerlijk aangedaan dat hij eene bloed spuwing kreeg. Na verzorging werd hij naar het gasthuis gevoerd, waar hij he den in behandeling gebleven is. Zijn toestand is zorgbarend. Een ander per soon werd in de spiegelruit van een kaas winkel-spijshuis, dichtbij Bostock's me nagerie, gedrongen en tamelijk ernstig gewond. De brand wear ter plaats. Een bewijs hoe radeloos van schrik dö monscben waren een persoon rukte^nan den brandmelder, op den hoek der Bel védèrelaan. De pompierspost der Ten* voortduurden, overal inlichtingen ge vraagd had en van de eene gevangenis na de andere, tot La Roquette was ge* komen. Zij vroeg te vergeefs om de gunst ha re broeders te mogen zien, men 6toottë baar ruw terug en het ongelukkige meisje bad, in weerwil van hare uitput ting en angst op den stoep van een win kel in de nabijheid den nacht doorge* bracht. Zij verloor echter La Roquette niet uit het oog en bezat ten minste de zeker heid, dat zij haren broeder, zoo bij naar buiten gevoerd werd, nog eenmaal zou zien. Des morgends ondervroeg zij de voor bijgangers. Iedereen verwachtte eene nieuwe terechtstelling, en Sabine zag spoedig hare laatste hoop verdwijnen. Niets bleef baar meer over dan de troost, om den zegen van Sulpice te ont vangen, alvorens hij naar de plaats ge voerd werd, waar zijn vonnis zou vol trokken worden. Door de steeds aangroeiende menigte heen en weer gedrongen, bleef zij, tegen een muur geleund, de verschijning der veroordeelden afwachten. Toen de poort op hare hengsels draai de, dacht zij dat zij het besterven zou. Zij vermande zich echter, verhief zich op de teenen om te zien, slaakte toen een' luiden kreet en wierp zich in de armen van Sulpice. De gefedereerden wildeu haar ruw te rugduwen, maar eene vrouw sprong voor haar in de bres, en een oogenblik bleef bet ongelukkig meisje rusten aan dat groot en edel hart, dat weldra zou op houden te kloppen. (Wordt voortgezet.).

De Volksstem | 1913 | | pagina 2