BROEDER en PRIESTER Eens geiieisnzititsigs misdaad Een bsstuurbare luchtbal der Duliscfis marine va!i In zes IN DE BALKANEN Likeurhandslaars. rJl IN ZWITSERLAND Zestien man verdwenen BïjzoBderlisdan ever dB ramp Vrsesslijk drama der zinneloosheid Nieuwsberichten Union da Crédit van Brussel. 11 Snaarkas. Interesten 3 1/2 p. h. W tot 5800 frank. troepen verscheidene malen moesten char geeren om den vijand achteruit te drijven, Erraissóult aan het hoofd van sterke de tachementen naderde Tetouan. Men hooft het noodig geacht voratorkingen naar do Spanjaarden te zenden. VEREEMBGDE-STATEN Schrikkelijk spoorwegongeluk. Een snelboricht uit New-Madison (Ohio) ineldt dat oen taein dor Ponsylvania-maatschappij oit New-York komend, nabij Madison ont- riggeld is; 35 reizigers werden zwaarge wond. Drie bedienden zijn gevaarlijk ver brand geworden. Een Engelsche toerist onthoofd Eenige dagen gelodon ging een landbou wer van Rischidon mot zijn zoon naar eene weide om er het gras af lo maaien. Uit eeiio hut, op do weide staande, steeg een verpestende geur op. Toen zij de deur ©pondon, bevonden zij zich voor het ont hoofde lijk van eon onbekende,dio vermoord was goworden. Oniniddelijk werd hot gerecht vorwittigd en dit bevond zich weldra tor plaats. Uit de lijkschouwing bleek, dat do ver moorde verscheidene dolksteken in de borst had bekomon en dat de moordenaars hem daarna met eeno bijl liet hoofd bijna letter lijk afgekapt haddon. In hot bezit van hst slachtoffer werden gceno papieren of idonliteilsbewijzen gevon den. Men veronderstelt dat liet eon Engelsch- man is,daar er een veertiental dagen geledon in een hotel van Rischinon, een persoon van Engelscken oorsprong, die cone kamer ge huurd had voor eon vijftal dagen, schielijk verdween daags na zijne aankomst. Geld of juweelen werden op den vermoor de ook al niet teruggevonden. Men denkt dat de ongelukkige het slacht offer goworden is oener bende bandieten, die hem op do groote baan aanvielen en naar de hut sleurden, waar zij hem afmaakten nu hem uitgeplunderd te hebben. De bestuurbare luchtbal der Duitsche marine L I, is Dinsdag avond nabij Orkan op IS zeemijlen van Heligoland gelegen, in zoo gevallen en gezonken. Tot hiertoe wor den zes mannen gered. Van zoohaast men wist dat de L I ver' nietigd was in de Noordzee zijn torpedobooton naar de plaats der ramp gostoomd. Zeslieu der ingezetenen worden nog vermist. Do bestuurbaro luchtbal L I die onder het nevel stond van kapitein Hanne, werd door den wind opgetild en vorvolgens plofte hij op 't water waar hij brak. Gedurende een uur bleef de Zeppelin ©p 't water drijven alvorens te zinken. Zeven personen zijn gered geworden. Men denkt dut de overblijvende homanning verdronken is. Volgens zekere dagbladen waren or 22 personen aan boord. De L 1 was om 11 1/2 ure vetrokken om de vloot in te lichten. Eenige torpedobooten volgden den Zeppelin Men voorzag eene vlucht van 3uren. De ballon hield zich tus- schen do 1300 a 1500 meiers hoog in de lucht om niet neergeschoten te worden door don ingebeeldon vijand. Tengevolge van don regen en de koude verdichtte liet gas.De hallon had ook nog 2400 kubieke meters gas ^verloren, en hij was bovendien nog overladen. Volgons do - Lokal Anzeiger zou men morgen trachten den «LI» op te visschen. De verloren Zeppelin, word in 1912 ge- Een verhaal uit de dagen dsr Commune. (598te Vervolg.), Toen de treurige stoet zich voor de v rue de Paris bevond, volgde zij deze tot aan de rue Haxo Do plek voor den moord uitgekozen, was de wijk Yincennes, wier ingang zich bevindt in de rue Haxo, n° 83 Men komt in deze wijk door een klei nen moestuin en eene groote binnen plaats, die aan een logement van een slordig uiterlijk grenst, waarin de op standelingen bun hoofdskwartier geves- jtigd hadden. Verderop aan den linkerkant vindt men een tweede plaats, die voor den oor log tot een zaal voor bal-champêtre was Üngericht. Voor een der ringmuren staat een houten loods ter hoogte van een manslengte, bestemd om de decoratie van deze uitspanningsplaats te bergen. Tusschen dezen muur en de loods be vindt zich dus eeu soort van loopgracht fan tien tot vijftien meters lengte, waarin zich het midden een groot luik bevindt, dat naar een kelder voert. '.^oen de gijzelaars aan de wijk Vin- icennes gekomen waren, verwachtten zij terstond gefusilleerd te zullen worden. Maar de oversten, die bij de voltrekking van den moord aanwezig moesten zijn, waren er nog niet. Misschien ook wilde men den dood strijd der martelaars verlengen. Een der gefedereerden van de wacht DE VÓLKSSTÈM bouwden den 17 October van 't zelfde jaar werd hij door do legoikommissie aangono- tnon. IIij was 160 molers lang, had eeno middenlijn van 15 molers en hield 22.000 kubieke meters gas in. Drie motors van 170 paardenkracht verzekerden hom eeno snel heid van 85 kilomeiers in liet uur. Op liet luchtschip was er een post van draadlooze telegrafie ingericht, met eeno dracht van 500 kilometers. Hij kon 3000 kilos naphla en olie medonemen. Met dezen voorraad was hot hom mogelijk 50 uren te vliegen. De keizer nim oniniddelijk degewenschto inlichtingen over de ramp. Zeven personen werden gered, en 13 ver dronken, waaronder de kapitein Melzing hoofd der vliegafdeeling dor Marine, met den kapitein Ilanne, bestuurdsr van den luchtbal. Voor den val. Naar hot schijnt had de kapitein bevel hebber van den luchtbal, per draadloozen telegraaf laten weten, dat hij zou willen lan den, daar hot weder te slecht was. Hij vroeg om hulp. Een torpedoboot vertrok oniniddelijk naar Heligoland. Van op de torpedobooten kon men ontwa ren dat do kapitein 't bevel gaf de watorver- gaarbakken te ledigen ten einde den val gedeeltelijk te verzachten. Zulks was echter onmogelijk. De bestuurbare luchtbal gehoor- zaamdo zelfs niet aan do horizontale sturen. Hij plofte van 100 meters hoog mot eene snelheid van 20 tot 22 meters por seconde de zoo in. De steunbalk brak door. Het schuitje duikle onder water. De oefe ningen der vloot werden niot gestaakt. Het is nu reeds de negende Zeppelin die in eene ramp vernield wordt. in Fransch-Nooï'den Een schrikkelijk drama gebeurde Maan dagavond, rond G ure, in de verlengde San- deurstraat te Valenciennes.' In deze straat wonen M. Eliez, varkens- slachter, oud 31 jaar, zijne vrouw, hun doch tertje Simono, oud 5 jaar, alsook de moeder van M. Eliez. Het huisgezin scheen zeer gelukkig, niets deed zulk drama vermoeden. Gebruik makende van de afwezigheid baars cclitgenools, verzocht vrouw Eliez haro schoonmoeder eene boodschap te gaan vol voeren. Nauwelijks was deze weg of vrouw Eliez legde zich met haar dochtertje te bed. Zij bond een dook voor de oogen van liet meisje on snoed haar vervolgens met een beenhou- yorsmes de keel over. Toeu de vrouw zich overtuigd had dat haar kind dood was sneed zij zich zolf do keel over. Toen de schoonmoeder enkele stonden nadien terugkeerde bevond zij zich voor de twee lij kon, uitgestrekt op het bed en baden de' in 't blood. Men denkt dat de vrouw, die sinds eenigen tijd aan zenuwzwakte leed en dientengevolge soms miste, in eene vlaag van zinneloosheid gehartdeld heeft. Do droefheid van M. Eliez is hartroerend. TE GENT Congres der Christen Onderwijzers Dinsdag morgend, om 10 ure. na in do St- Nicolaaskerk eene plechtige mis bijgewoond te hebben begaven dè onderwijzers zich naar de Tentoonstelling wiar in hel Feestpaleis de plechtige openingszilling gehouden werd. De volgende wenschon werden gestemd 1. In goval van ongeluk zal do fout van den onderwijzer moeten bewezen worden. gaf den raad, lien voorloopig in een kel der op te sluiten. Dit voorstel vond algemecnen bijval. De bende opstandelingen dhwde de ongelukkigen in den donkeren gang van een buis, men deed ben een vuile trap afgaan en grendelde ben in een tamelijk ruimen kelder, die door een venster aan de straat licht en lucht ontving. Zij hadden zelfs geen bos stroo om zich neêr te zetten in de laatst© rust plaats, die bun voor bun dood werd aan gewezen. De priesters vielen op de knieën en zongen psalmen. Toen barstte er op de straat een stort vloed van bespottingen uit. Mannen en vrouwen, met bun afzichtelijk gelaat voor de spijlen van bet kelderraam lig gend, braakten de afschuwelijkste taal uit en deden alles, om den doodstrijd der ongelukkigen pijnlijk te maken. Dezer verhevene kalmte dwong ben tot eene bewondering, welke hunne woede tot waanzin stijgen deed. Maar noch de bespotting, noch de be- leediging bereikte het-oor van ben, die gingen sterven. Zij zagen den hemel te dicht bij, om nog aan het slijk der aarde te denken. Hoe meer liet lichaam leed en verzwakte, des te hooger steeg hunne ziel, boven vrees en smart verheven, tot zij God zou aanschouwen. Onder ben, die in de straat rondslen terden en zich verheugden in het bloedig treurspél, waarvan zij 't einde afwacht ten, bevond zich een vrij groot aantal der gewoonlijke gasten- van vader Ma- tbusalem. Deze zelf had zijn verblijf in de rue Git-le-Cceur niet verlaten, maar de-dwer- 11 SEPT. 1913 2. Er worde eon raad van Beroep inge steld. 3. Dat er in elke provincie eene onderlin ge verzekering worde* ingesteld met herver zekering voor heel het land. 4. Dat er gewerkt worde op de wetgevers orn de onderwijzers te ontlasten van de bur gerlijke verantwoordelijkheid. -yV- Turkye drukt op Bulgaria Tijdens de eerste zitting der conferencio van Gonstantinopel, voi klaarde generaal Mahmoud pacha, dat de Porte al de grond gebieden eischt die door hare troepen bezet zijn. Hij drong aan op de noodzakelijkheid van den loop der Maritza als grens te er kennen. Verder voegde hij 'erbij dut Turkye Demotika zoekt te behouden. Generaal Savolf, zonder op dit punt aan te dringen, wat zou doen gelooven dat Bul- garië van Demotika zou afzien, vroeg ver volgens aan de Turkscho afgevaardigden welke de noordergrens zou zijn. De oude Turko-Bulgaarsche grens antwoordden do vertegenwoordigers dor Porte. Terugziende op de Buckarester conferen ce besloten de onderhandelaars slechts eene officieele zitting te houden en zich in bijzon dere samenkomsten te vergaderen, zonder geheimschrijvers noch protocool. Zekere afgevaardigden zijn van oordeel dat do vrede reeds Donderdag zal geteekend worden, daar slechts hot officieus akkoord nader le bepalen blijft, en dat do grootmach ten Buigarië aanzotteden verzoenend op. le treden en de officieus© overeenkomst te be krachtigen. Albaneeschsn Inval In Montenegro Men meldt uit Cellinjo dat Albaneezon in do omstreken van ToöSi in Montenegro ge vallen zijn om te roovon. Zij hebben twee Montcnegrijnsche gen darmen gedood. Dit nieuws brengt eene zekere opschudding teweeg onder de bevolking der hoofdstad. Do Albansasche grens Do vertegenwoordigers der groote mogend heden hebben Maandag avond aan liet Grieksch gouvernement eene gezainonllijko nota overhandigd, de besluiten der Londoner vergadering aangevende, voor wat de gren zen van bet Zuiden en het Zuid-Oosten van Albanië aangaat. Soldatenmuiterij Sedert do Grieksche demobilisatie worden talrijke kontigenten soldaten naar Salonika gezonden om voor Griekenland in te schepen. Sinds verscheidene dagen wachtten daar nu roods ruim twee regimenten hunne beurt af. De soldaten w erden in de groote lokalen der haven gehuisvest. Dinsdag ir.orgend rónd 10 ure vergader den cl© soldaten voor de lokalen en met de bajonet op 'tgewoer doden zij alle ladings - werken van koopwaren stil leggen. Zij be- zetteden zelfs de reizigers van te vertrekken. De militaire overheid gelukt© er in, maar niet zonder moeite de 'muiters lot bodaren l© brengen. Zij zullen met de eerst© schepen in ver trek voor Griekenland medegenomen wor den. De nieuwe Servische grenzen Door eone koninklijke proclamatie van 25 Oogst wordt de aaneclfling dor nieuw e grondgebieden afgekondigd. De grenzen raken aan 't koninkrijk Bui garië volgons het vredestractaat van Bucha rest aan het koninkrijk Griekonland vol gons de Sorbo-Griekscho overeenkomstaan Albanië volgens eeno voorloopige lijn en in overeenstemming me.t, de besluiten der Lon doner vergaöaring, totdat de internationale kommissie de bepaalde grens zal vaststellen; aan het rijk van konfng Nikolaas volgens de begrenzing der militaire beweging tot verdere gin, zijne dienstbode, Had, zoowel om zich aan de publieke zaak toe te wijden, als om een oog te Houden op de gasten van de table d'höte in de rue Haxo in de open lucht eene tapperij opge richt, waarin zij zwarte koffie en bran dewijn met vitriool gemengd aan de lief hebbers te koop bood. Het vrouwelijk monster had zich met de uiterlijke teekeuen harer partij uit gedost, en eene vuurroode voorschoot daalde van haren Hals af tot op hare voe ten, die in leerzen sloften, waarvan men de schachten had afgesneden. Het gedrochtelijke schepsel wrong zich achter hare koopwaar in alle moge lijke bochten, lachte en zong, en sprak hare klanten toe Piet volzinnen uit den Père Duchêne waarin de triomf der dappere rooden wgrd aangekondigd en de laatste verdedigers der Commune werden aangespoord, om wat er nog van Parijs overbleef in de lucht te laten springen. Houdt vol, kinderenzegde hij zijt gij baug, of hëbt gij geen petroleum meer? Zult gij die ellendelingen van Versailles afwachten, en meent gij dat zij u zullen sparen als zij u in hunne klauwen hebben? Wat baat het tien of twintig priesters als honden dood te schieten, gij moest hen allen te gelijk vatten, een mitrailleuse laden en haar zoolang laten ronddraaien, tot de laatste van die predikers van den duivel er bij neerviel. Als men liet corps de garde der kerken op die wijze uit de wereld ge holpen had, moest men de afschaffing van God afkondigen. Dat hadt gij ook beloofd geen rijken, geen priesters, geen soldaten meerAllen zullen repu- bepaling en aan Bosnië-Herzcgovina volgons do laatste grens. Da Serbo-Montenegrijnscho onderhancïelïngen. In de diplomatische kringen van Cettinje wordt verklaard dat de grensonderbandelin gpu met Sorviö niet afgebroken zijn, maar al loon lijk verschoven werden. Men hoopt dat zij weldra tot eene overeenkomst zullen leiden. liet geschil tusschen de twoe gouverne menten, loopt alleenlijk over eene gronduit- gestrekthoid van 150 vierkante kilometers. Brussel.Valsclic politieagenten. Wij meldden dat Mevr. D.., wonende IJzeren Wegstraat, te St-Joost-ten-Noode, Zondag avond in een koffiehuis op do de Brouckere- plaats, dóór twee kerels beroofd word van haar handzakje. Deze mannon hadden zich doon doorgaan voor een 'officier en policie- agent en geboden haar hun al het geld le ge ven dat zij op zich droeg. Daar zij weigerde, ontrukten de valsche policiemannen haar het werkzakje mot geweld. Het slachtoffer trof later een der daders aan het terras van een koffiehuis en deed hem door een agent aanhouden. Het is oen weglooper van do gidsen, sedert driejaar vruchteloos door de policie en de rijkswacht opgezocht. Zooals wij zogdon, beweert de kerel zijn medeplichtige niot to kennen. Hij werd opgesloten. Erge botsing. l)rie gekwetsten. Do terugkeer van rij- en voertuigen, komende van de wedrennen t6 Stockel, werd Maandag avond rond 6 ure, gekenmerkt dooreen zeer ernstig ongeluk. In de Wetstraat was op dit uur de toe vloed van rijtuigen hijzonder groot. Ter hoogte van de Wetonschapstraat is toen eon automobiel, waarin drie personen gezeten waren, on die stadswaarts reed, be klemd geraakt tusschen een tram, zicli bege vende naar hot Jubeljaarpark, en een ande ren, naar bet Park rijdenden tramwagen. De auto werd g6heel vernield en de inzit tenden bekwamen verwondingen. Eon dezer, de autovoerder Jozef Tazoli, wonende An spachlaan, word zwaar gekneusd aan liet hoofd en klaagt over inwendige pijnen zijn vriend Lodowijk Poratzi bekwam minder ernstige kwetsuren. Een dorde slachtoffer, de wattman van een der trams, Achiel Nornii, gehuisvest Pasto rijstraat, kreeg verwondingen aan armen en handen. De gekwetsten zijn allen naar het Sint- Jansgaslhuis vervoerd en aldaar verbondon. Om den weg vrij te maken, werden de overblijfselen van de automobiel naar do Wetenschapstraat gosleept. Door dit ongeval was liet tramverkeer ge durende een half uur stop gezet. De policie der vijfde afdeeling onderzoekt thans wie voor dit ongeluk verantwoordelijk goateld moet worden. De zuivere koffie doet velen kwaad. De Chicorei Vincart doet allen goed. 1500 Q Schaarbeek. Oneerlijke knecht. Een hakker, M. V..., wonende Haechtscher. •sloenwog, had over eenige dagen eenen nieuwen loopjongen aangenomen, die hem de schoonste getuigschriften toonde. Den dag reeds na zijne indiensttreding onlvreem 'do do loopjongen eone belangrijke som geld ten nadoolë van zijn meester en vsrdween. M. V.., ontmoette hem Maandag avond in de Nieuwstraat en deed hem door de policie aanhouden. Anderlecht. Wagen in brand. Do landbouwer Govors, van Droogenbosch, was Dinsdag morgend een wagen hooi aan het aliaden bij eenen klant der Donnystraat. De blikeinen zijn Zult gij thans lafaards worden? Het is nu juist de rechte tijd. Breng al uwe kruitvaatjes in de riolen en laat de groote dans beginnen Wie walst niet luij Ik houd van het bal Gij zijt altijd even mal, dwergin zeide een man, die de uniform van kom- mandant van de Wrekers der Commune droeg. Ha! zijt gij het, Jan Machu, ant woordde de dwergin, waarmeê zal ik u dienen Met bet sterktste wat gij hebt, antwoordde hij. De dwergin schonk hem een glas bran dewijn in. Op uwe gezondheid, dwergin zei- de Jan Machu. Klink eens met mij. Trakteert gij Wel zeker, gij verkoopt uwe waar, maar gebruikt ze niet. De dwergin vulde twee glazen, reikte er een aan Jan Machu toe en stoote het andere tegen dat van den schurk. Op uw huwelijk zcide hij. De dwergin zette haar glas op de tafel. Geen scherts, Jan Machu, zegde zUj oU weet wel, dat niemand de dienst bode van Mathusalem zou willen heb ben. Gelooft gij dat Daar ben ik zeker van. En gij zoudt. durven zweren, dat vroeger, lang geleden, ook niemand u wilde hebben Een rcode gloed orertoog het gelaat van het wangedrocht. Waarom spreekt gij daarover, Ma chu Omdat ik, antwoordde de komman- daut van de Wrekers der Commune, gis- wagen stoml voor de woning enrde landboü-' wer droeg de bussels naar een achtergebouw Toon hij op zeker oogenblik wee^kwam, be- statigde hij dat zijn wagen in laaie vlam stond. Hij bad nog enkel den tiid de paarden uit tc spannen en het noodsein te geven. De pompiers snelden in allorhaast toe, doch on danks al hunne pogingen, werdon wagen en lading de prooi dor vlammen. Het is den tweeden brand in denzelfden aard sedert acht dagen. Men denkt dat zij aan do kwaad willigheid van jonge schelmen moeten toe geschreven worden. Elsene. Werkhuis afgebrand. Dins dag morgend, rond 11 uur, ontstond brand in het werkhuis van M. Dury, loodgieter, ingericht in oen achtergebouw, stoónweg van Boendaol. Een gebuur gaf het noodsein en do pompiers sneldon ter plaats. Na een uur werkens, waren zij moester van het vuur. Het werkhuis en hot dak werden vol komen vernield. De schade is groot. Men denkt dat do brand is ontstaan door de ont ploffing eener flosch naphte. Rond 4 uur sloe gen opnieuw vlammen op uit de puinon en do pompiers moesten ter plaats terugkeeren; het gevaar werd spoodig beperkt. Laken. Brand. Maandag avond, rond 9 uur, is brand ontstaan in een achter gebouw dor Molenbeekstraat, bewoond door de echtgenooten Van Noeyen, die afwezig waren.. Na twintig minuten werkens waron de pompiers meester van bet vuur. Een deel der meubelen werd vernield. De oorzaak is niet gekend. Leuven. Gauwdief geknipt. Een genaamde Hubert Conrard, beestenkoopman te Waver, kwam maandag op het policie- bureel verklaren, dat inen hein op de jaar markt zijne brioventesch hadontstolon, 1040 frank inhoudend. De policie stolde een on derzoek in en bekwam de overtuiging dat do dief e§n genaamde Denis Lallcmand moest zijn, viscliverkoopor te Waver. Men telefo-» neerdo naar de policie dozer stad, die den betichte aanhield. Deze was nog in het bézit van de brieventesch en het gestolen gold. Gent. De dierentemmer verscheurd. Heden morgend had op l.et kerkhof van do Hemelpoort de teraardebestelling plaats van het lijk van den ongelukkigen dierentem mer Benjamin Callibaux. Het muziek der wereld-tentoonstelling woonde de droeve plechtigheid bij. Lede. Laffe daad.Ongekende schur ken hebben gisteren een zware kassei door de spiegelruit van Adolf Vormeiron, hande laar in kruideuierswaron,opde wijk Steontje, geworpen. Men hoeft vermoedens op een persoon,dio uit juloerachheid zou gehandeld hebben. Gevecht. In eene herberg van do wijk Vyver is een gevecht ontstaan tusschen twee jongelingen. Zij ranselden elkander duchtig af en kwetsten zich nog erg, door in de ruiten le vallen. De andere verbruikers hebben de vechters gescheiden. GevallenEen jougeling die s' avQnds met zijn rijwiel van Wichelen kermis kwam gereden, viel van zijn velo, waardoor hij erg gekwetst werd aan het aangezicht en do beenen en veel bloed verloor. de officieele vrachtbrieven, vereisebt door do laatste wet op den allcool. Wanzele. Overleden. De genaamde Desideer.Melckenbeek, die, zooals wij gis teren meldden, van eenen stoel viel en met de borst op de rugleuning van een anderon stoel terechtkwam is thans aan de gevolgen van dien val overleden. Donderdag morgend, om 81/2 ure zon do teraardebestelling plaats hebben. Vlierzele. Tusschen gebroeders. Maandag namiddag kregen de drie gebroe ders De C... twist nopens hunne scheermes sen. Een gevecht volgde en de jongste dor gebroeders kreeg een mossteek in do bil. J)o gekwetste greep oen jachtgeweer en begon er op zijno broeders mode te slaan. Beiden werden zoo erg gekwetst dat zij geneeskun dige hulp moesten inroepen. teren iemand ontmoet heb, in wien gij veel belang stelt. Mathusalem misschien? Hem dient gij, maar ge bemint hem niet. Wie dan Spreek op Schavotbloem. Hebt gij hem gezien riep 'de dwer gin, terwijl zij op den booswicht toe-* schoot. Ja, il£ heb hem gezien. Waar? In de prefektuur van policie: hij is bij de Wrekers. Maar, sprak de dwergin, als de Ver» saillanen hem vatten. - Dan zou hij, denk ik, geen tijd hebben, om met u te trouwen, dwergin. Genoeg van zulke grappen, zegde de dienstbode van Mathusalem ik wil niet, dat men hem vatte, men zou hem dooden Kijkkijkalleen hij de gedachte aan zijn gevaar laat gij de tanden zien. Toen ik zegde... Zegdet. gij een domheid, hernam de dwergin koel. 't Is waar, ik wil niet dat hij gevat wordt. Maar ik alleen, ge heel alleen, hoort gij, Jan Machu, weet waarom zijn leven waarde voor mij heeft Gij stelt geen vertrouwen in uwe vrienden, dat is niet goed. Weet gij waar hij nu is? Denkt gij, dat ik dag in dag uit weet. waar ieder blijft, terwijl er aanhou dend sneuvelen Morgen zijn wij beiden misschien dood, dwergin f^Vordt voortgezet.),

De Volksstem | 1913 | | pagina 2