DENTINOL Mei! trekt geen tanden meer Stadsnieuws TroepHOOOEB OP! kamt Dood van Graaf Paul de Sinet de Naeyer Weerkundigs waarnemingen FEESTWIJZER 11 SEPT. 1913 Erondegem. Geknipt. Men zal zich den aanslag herinneren onlangs gepleegd tegen den automobiel van den hoor Van dor Hofstadt, ingenieur, te Brussel. Toen hij op denGentschen steenweg kwam lossohen Aalst en Gent, werd eene grdote spiogelruit, windscherm, door een steen ver- brijzold, waardoor den chaufteur aan het aangezicht word gekwetst. De daders bloven onbokend. De policie welke hot onderzoek benaar- stigde, heeft een der daders ontdekt. Het is zekere Sch... P., van Erondegem. Denderhautem. Hevige brand. Woensdag morgend, rond 4 ure, is brand ontslaan in een onbewoond huisje, toebehoo- ronde aan de weduwe Brenez. Hef vuur ver spreidde zich bliksemsnel en weldra stond ook de aanpalende herberg van Jozef Van den Eynde in laaio vlam. Hier kon enkel de toog en eene piano gered worden. Weinige minuten later bleef er van de beide huizen nog slechts een puinhoop over. Alloen voor Van den Eynde bestaat er verzekering. St Denijs-Westrem. Auto ongcluh. Maandag nacht is eon Fransche auto, ko mende van Gent, alhier togen een boom go- botst; de stuurstang was gebroken, waardoor de auto op cf<5 andere zijde van den grooton steenweg in do gracht liep. De inzittenden zijn er gelukkig met den schrik van afgeko men. De auto is deerlijk gehavend. Schelderode. Hooimijt vernield. Eene hooimijt, toebehoorondo aan M. De Landtsheer, houthandelaar te Gont, en staan de op het land van landbouwer Verzele, werd Maandag namiddag door het vuur ver nield. De schade, ruim 1000 fr., is door ver- zekoring, gedekt. Rcnse. Erge zaak.Hot parket van 'Oudenaarde is te Ronso afgestapt om eene huiszoeking te doen bij eenen persoon, ver dacht van erge feiton. Verscheidene bijzon dere voorworpen werden aangeslagen. De verdachte persoon werd aangehouden en Dinsdag namiddag naar Oudenaarde over gebracht. Antwerpen Een miesje verbrand In het buis Schoytestraat, 10/3, bad Maandag- een droevig ongeval plaats. Het 11 jarig -meisje Anna Visschers, wilde eenen pol kokende koffie van de stoof op de tafel ver plaatsen. Het kind struikelde en kreeg hel brandende vocht over het lichaam. Het jonge slachtoffer is in bedonkelijken toe stand naar het Elisabothgaslhuis overge bracht. AutomobielongevalDinsdag morgend is Alfons Dens,39 jaar wonende Borgerhout, in d'o Pelikaanstraat, door een automobiel omgeworpen. Hot slachtoffer bekwam eene gapende wonde aan het hoofd en kloeg over inwendige pijnon. Hot ongeval gebeurde bij het overstappen der sjraat. Do automobiel word gevoerd door een persoon van St -Gillis-op-Brussel. Auiomobieldief Een ongekende heoft de automobiel gestolen van den heer fsidoor Colsaert, wonende Walvischstraat, 21. De automobiel, die de taksplaat 10688 dra-agt, heeft eene waarde van 8000 fr. DiefstallenEen veehandelaar van Boleele, had eenen man heiast een stier naar den stal van een landbouwer van St. Gillis-Waas te brengen. De man beeft do stier voor 160 fr. verkocht en heeft zich met liet geld nieuwe kleederen aangeschaft. De plichtige werd door donadjankt Lamoote in eene herberg der Scheldeslraat ontdekt. Op do Oude Marktplaats heeft men van vrouw Heerds een geldbeugel mot 145 fr. gestolen. Doornijk. Misbruik van vertrouwen. Een bediende van M. Vorriest, .onderne mer van den Slaalsvervoerdienst, is aange- houdon wegens misbruik van vertrouwen. Do kerel, zekere A. Van der Stichelen, bad eeno som van 3100 fr. ontvangon wegens eene verzending tegen terugbetaling. |Hij teellende de som af en schreef op zijne boe- ke», dat deze aan den bestemmeling bezorgd was. Hij behield eciiter het geld. Toen de bestemmeling eene klacht deed bij M. Verricst, kwam do zaak aan 't licht. Hot onderzoek duurt voort. Wanhopige daad. Eon daglooner, Jules Legrand,24 jaar oud, isDinsdag avond aan deVifquinkaai indeScheldo gesprongen. Zijn lijk werd niet teruggevonden. Hamont Uit den trein gesprongen Twee Duitsche werklieden bevonden zich in oen 3° klasrijluig van den trein Antwerpen- Hainonl-Gladbach. De trein-overste stelde vast dat liun reiskaarlje slechts geldig was tot Moll, dat zij reeds lang voorbij waren gereden, vermits zij tusschen Lille-St.- Hubert on Hamont waron. Do trein-overste verzocht hen te Hamont een nieuw reiskoe- pon te nemen. Nauwelijks was de treinwachter vertrok ken, of de tweo Duitschmans opende liet portel, wierpon terwijl de trein in volle snelheid reed hun reisgoed op de haan en sprongen er achter, zonder zicli to bozeerou. Zij namen vervolgens de vlucht door de bo8Schon. De godarmen van Hamont per telefoon verwittigd gingen op zoek en hielden de twee kerels aan. Zij werden opgesloten in het ge vang van Hasselt. Esneux. Het gevaar der vuurwapens. Twee knaapjes, Nestor Pirotton, 12 jaar oud en Jean Delmello, 15 jaar oud, waren met none karabijn op musschenjacht. Del mello droeg de karabijn, toen eensklaps een schot afging en do lading in hot been van Pirotton drong. De knaap zegde niets aan zijne ouders, doch Maandag kon hij hot niet meer houden van de pijn on moest wol vorklaren wat or gebeurd was. DE VOLKSSTEM Onmiddelijk werd een geneesheer ontbo den en deze deed hot knaapje naar het gast huis overbrengen. Het koudvuur was echtor reeds in de wonde en de arme kleine is Dinsdag over leden. Concert te geven door de Koninklijke Harmonie-Maatschappij op Donderdag, 11 September 1913, om 8 3/4 ure, 'b avonds, ter kioske, Groote Markt. 1. Vlagge Marsch, Th. Eemans. 2. Sigurd (fantaisie op het opéra), Reyer, 3. Marche solenncHsr, Pierné. 4. Air dö BaïSet, Massenet. 5. Marche Cortège;, Gilson. 6. Dans les Ombres, (Engelsche dans), H. Finck. Rijwieldief geknipt. Maandag morgend bemerkte de herbergier Polydoor De Ruyter, wonende Gentsche straat, 45, te Geeraards bergen, dat zijn rijwiel, een prachtmachien ter waarde van 250 fr. verdwenen was. Ook een genaamde Henri Van der Meersch, afkomstig van Zonnegem, die hij De Ruyter inwoonde, was verdwenen. De Ruyter ver moedende, dat rijwiel en logistgast samen verdwenen waren, ging eene klacht neerleg gen. Dinsdag werd de policie te Aalst verwit tigd door Jan Roelandt,fruitkoopman alhier, dat een onbekende hem oen prachtig rijwiel te koop had geboden voor 21 frank. De Aalstersche policie deed onmiddelijk een onderzoek en weldra werd uit Geeraards- bergen tijding gezonden, dat do onbekende niemand anders was dan Van der Meerscli en het rijwiel aan De Ruyter toebehoorde. Men liet tevens ook aan de policie weten, dat de kerel sinds een jaar opgezocht werd, daar er een aanhoudingsmandaat tegen hem bestond. Van der Meerscli werd op staanden voet aangehouden en opgesloten. Roerende plechtigheid. Heden mor gend had de ter aardebeslelling plaats, van den machinist Jan Peereboom, zoo ongeliik- kig te Denderleeuw, onder zijn lokomotief vermorzeld. Een overgroot getal zijner anlbt- genooten van het spoor had er aan gehou den, met kartel en vaandel hunner vereeni- ging aan hel hoofd, de treurige plechtigheid bij te wonen. Het lijk word aan de statie af gehaald en door acht staliewerklieden ge dragen. Zelden zag men inniger deelneming, want liet gold hier waarlijk een oppassend werkman en voorbeeldig huisvader, wiens nagedachtenis steeds in eer zal blijven. Vechtpartij. - Twee fabriekwerkers der Moorselschebaan, kregen gister avond, in de Molenstraat, twist, nopens een vrouws persoon, die een van beiden vergezelde. Wel dra ontstond een verwoed gevecht, waarin do holleblokken den hoofdrol speelden. De vechters konden slechts gescheiden worden, nadat ze reeds onkennelijk geworden waren van bet bloed. Deze die het onderspit had wierd den knoesel gebroken en moest huis waarts gedragen worden. Een onderzoek is ingostold. Gevallen. De genaamde Moerenhout Frans, oud 64 jaren, viel gister morgend, in zijne woning Guldenboornplaats, zoo onge lukkig van de trappen, dat hij met gebroken been opgenomen werd. Gezien zijn ouderdom boezemt de toestand van Moerenhout onrust in, te meer daar hij klaagt over inwendige pijnen. S&Sliafëtt&Gntf. Donderdag avond, 11 dezer, om 7 1/2 uur, hegfint de reéks Geestelijke voorbrachten voor de 1 den van den Soldatenbond van Aalst en omstreken. De onderrichtingen, in list lokaal tier St-tSorissiraal, zullen dit jaar gegeven worden door den E. P. Honorius, der Capucienenorde. Wij hopen vast dat al de leden goed zullen opkomen en getrouw deze prak tische onderrichtingen volgen. Zondag aanstaande, om .10 1/2 ure, algemeene Vergadering, voorgezeten door den Z. E. H. Deken Itoelandts, eere-voorzitter van den Bond, en den heer schepene Dés. De Wolf, voorzitter. Doktor Rubbens, van Lede, en E. H. Steyaert, leger-aalmoezenier, zullen er het woord voeren. Eene prachtige Tombola zal deze ver gadering sluiten. WIELRIJDEN Erpe. Uitslag van den koers ingericht door Jules Eeman, Erpe. 1. Van Canegera, Burst2. De Corte 3. De Wyn 4. Van de Sype. Hercfersem. Op Zondag 14 September 1913, baankoers voor beginnelingen, met of zonder (licence), ingericht ter herberg van Guslaaf Lam- brecht. Dorp. 30 fr. prijzen, alsook ver scheidene prcmic-s. Het inleggeld is bepaald op fr. 0.50. Dg afstand is 16 kilometers. Vertrek om 2 uren. Velodroom van Verviers Dinsdag werd een koers van 80 kim. voor beroepsrijders betwist. Ziehier de uilslag 1. Egg, in 2 uren 10 min.; 2. Gauthy, Ros- sius en Brocco, elk 6 punten Blaise, Stol, Boffin, De Pauw, Jan Mélolte, Dubois gaven bet op. De premiën werden gewonnen door De Pauw (4), Rossius (4), Gauthy (3), Stol (3), Egg (2) en Blaise (1). Velodroom van Anderleus. Koors van 3 uron, met klassement per ,half uur. 9 Eorsto klassement 1 Van Houwaert2 •Egg 2 Gauthy 4 Goupy, zoon 5 Mon- seur 6 Van Ingelghem 7 Desanthoine. De anderen tellen 8 punten. Tweede klassement1 Goupy, zoon 2 Van Houwaert 3 Egg 4 Van Ingelghem 5 Van Waesberg 6 (lauthy 7 Monseur. Derde klassement 1 Van Ingelghem 2 Goupy. zoon 3 Gauthy 4 Goupy, vader 5 Egg 6 Van Houwaert 7 Monseur. Vierde klassement 1. Van Ingelghem 2. Goupy, zoon 3. Egg 4. Van Houwaert; 5. Monseur 6. Goupy, vader. Vijfde klassement 1. Van Ingelghem 2. Goupy, vader 3. Goupy, zoon 4. Egg 5. Monseur 6. Van Houwaert 7. Gauthy. Zesdo klassement 1. Van Ingelghem; 2, Goupy, zoon 3. Monseur 4. Egg 5. Van Houwaert6. Goupy, vader. Algemeene klasseering 1. Goupy, zoon, 13 p. 2. Van Ingelghem, 14 p. 3. Egg, 21 p.; 4. Van Houwaert, 24 p.; 5. Monseur, 32 p.; 6. Goupy, vader, 34 p. DUIVEN NIEUWS Wanzele. Uitslag der prijsvlucht uit Quiévrain, op Maandag 8 September 1913 Jonge duiven 1. Van der Eecken, Smot- lede; 2. Biobaut, id.; 3. Daelman, Lede; 4. De Lathouwer, Uitbergen; 5. De Clerclc, Lede; 6. Govaort, Smetlede; 7. Van der Eec ken, id.; 8. Daelman, Lede; 9. De Lalhou- wor, Uitbergen; 10. Uytendaele.Cherscamp; 11. Van Hauwormeiren, Lode; 12. Van der Eecken, Smetlede; 13. Van Accolyen, Wan zele; 14. Fr. De Pauw, id.; 15. Jules De Backer, id. Oude duiven 1. Daelman, Lede; 2. Smet- ryns, Smetlede; 3, De Wilde, Schellebelle; 4. Schockaert, Smetlede; 5. Temmerman, Lede; 6. Lievens, id.; 7. Temmerman, id. Serie van 4 duiven, Smetryns, Smetlede; serie van 3 duiven, Daelman, Lede; serie van 2 duiven, Temmerman, Lede. PER TELEFOON We vernemen uit goede bron dat de puike en befaamde troep Hoogcr op op 21® Sep tember aanslaande, een prachtig avondfeest komt geven in den Schouwburg van Aalst, ten voordeelo der katholieke Vlaamsche drukpers. Dio troep reist door België, voor de goede zaak, op aanvraag van onze katholieke voor mannen. Hunne keus kon zich niet heter vestigen dan op den troep Hooger Op een onzer beste belgische tooneelvereenigin- gen. Als tooneelmeesler en hoofdrol de echte kunstenaar Neel Plas. Als bestuurder Xav. De Wachteren verder nog als spelers schitterende elementen, als 'nen Michiels, hen Eeckhaut, 'nen Francois, don hollander Schillings, Heylen,' enz... Voeg daarbij nog de puike tooneelkunstenaressen Mevr. Jans- sens, Mevr. Weytsman, Juffr. Wilmotte, en dan moogt ge verzekerd zijn een allerprach tigste en kunstvolle vertooning te smaken. Het beste bewijs van de degelijkheid van den troep is dat al de vertooningen welke hij tot hiertoe gegeven heeft, op een buiten gewonen bijval en geestdrift werden ont haald. Dat zij in aide steden, waar zij tot hiertoe zijn opgetreden, op algemaeno aan vraag wordon teruggeroepen, is wol de schoonste bekrooning hunnor diepgaande kunst. Wij durven verhopen dat onze kunstlie vende stad Aalst niet zal ten achteren blij ven, maar met nog meer genoegen zal komen smakken aan al wat kunst is en edel. Op het programma Be «rer^de, door Delattin en De cjevoSgera van een Istagen, het groot lachsuccès. Deuren om 7 uur. Gordijn om 7 3/4 uur. Prijzen der plaatsen fr. 3, 2, 1 en 0,50. Kaarten op voorhand te bekomen ten lo. kale van 't Land van Riem, Groote Markt. Allen dus op 21 September naar den Schouwburg, om eon goed werk te onder- kleunen en 'nen aangenamen avond door to brengen. Staatsminister graaf Paul de Smet de Naeyer, is in den nacht van Dinsdag tot Woensdag, rond 11 1/2 ure te Brussel overleden, aan een kanker in de ingewanden. Einde dec® Dufóssfoe Ee^enoefersingen. De Duitsche krijgsoefenin gen zijn geëindigd met de zegepraal van de afdeeling, welke zich tegen don inval'enden vijand moest verdedigen. Keizer Willem heeft de officieren rond zich geschaard en hen geluk gewenscht. De opuoSjjGP vatl Rl. BaPcSsScld. Er wordt verzekerd, dat M. Morey, thans gezant te Rome, graaf Berchlold als minister van Binnenlandscho Zaken zal op volgen. Hog het verblajf van den koning van Griekenland te Bcr- Bijn. De Fransche bladen zijn erg gebeten op koning Constantijn, omdat deze te Ber lijn gezegd heeft, dat het dank aan de Duitsche onderrichters is, dat het Grieksche leger gewonnen heeft. De Fransche bladen vragen dat d9 militaire zending uit Griokenland zou teruggeroepen worden. Büoedige o£ficiei*enfc»isi te AnrïpanopeB Eer. Duitsch blad meldt dal ten gevolge eener weigering van Enver Bey, Achned pacha te groeten, deze laatste een revolverschot loste op Enver Bey. Officieren wilden Achmed pacha aanhouden, doch hij had ook zijne aanhangers en nu hegon een revolvergevecht, dat slechts ophield, nadat 5 officieren gedood en 16 andere erg gekwetst waren. Personen dia eene plaats zoeken, of eene aanvraag willen doen, huizon of kamers huren, voorwerpen Verloren hebben, enz., zullen door onze - Kleino Aankondigingen den hesier. uitslag bekomen. MEDEDEELINGEN WICHELEN Zondag 14 September 1913,50-jarig jubel feest van don aehtbaron heer P. Pieters als gemeeut^sokrelaris. Om 91/2 ure, Mis «van Dankzegging. Om 11 ure, ontvangst ten gemeentehuize. Om 1 ure, banket hij inschrijving in do patronage. Oin 7 ure, concert en vuurwerk tor wijk Margote. WANZELE Zondag 14 Septemher.jaarlijksche kermis. Verscheidene volksspelen in do herborgen der gemeente. Do Roys en do Reuzin zullen eeno wandeling rond do gemeente doen. Dijnsdag 16 September,gewone jaarmarkt en hijzondor groote k*us yuu viggons. VERMAKELIJKHEDEN Schouwburgen. Brussel Oud-Brussel wordt thans in een waren schouwburg herschapen, en zulks zonder dat de verlooningen zelfs een oogenblik geschorst werden. 600 zetels, 200 voorbehouden plaatsen en 100 logeplaatsen meer dan vroeger, ziedaar wat de trouwe klienlen van dit gesticht er op 12 September zullen vinden. vau KI. Catniel Praet, opticion-spooiaHste Aalst, Lango Zoutetraat, 6 10 septem., 16 uro: Barometer 767° Thermometer 17° Wind: noord-oost Vooruit*goed wee» voor de Stad en het Arrondissement Aalst AALST 14 September. Luisterrijke Opdracht dor jaarlijksche offergift aan de pa rochiale kork van O. L. Vgauw to Mijlbeke, door het Broederschap pe bodevaarders van Halle Samenkomst Van Langenhove- straat, om 2 ure 's namiddags. 14 September. Rederijkkamer -«De CatharïV nisten». Deelneming aan feestelijk heden te Hoogstraeten, alwaar Z. Exc. Baron deBrocquovillo als Prins wordt aangesteld van het Verhond der Rederijkkamers van Vlaamsch België. 21 September. S1® Barbarafeest der Vrije Brandweer. 21 September, op den Sledelijken Schouw burg en ten bate der Katholieke Vlaamsche Pers, speelt de troep - Hooghr-op l6 De Wonde drama door de Lattin, 2° De gevolgen van eene leugengroot lachsucces, blijspel in vier beilrij» ven door Knusel. 28 September. Jaarlljksch feest van den Bond der gedekoreerden van Aalst. 12 Oct. Rederijkkamer De Catharinisten 1° Vertooning." Eerloos tooneel- spol door Van Nouhuys. - OMijnheer blijspel. 21 Dec. Rederijkkamer De Catharinisten Kunstfeest (liederavond, koren, declamatie), ingericht door de da- menafdeoling dor Kamer. 15 Februari 1914. Rederijkkamer Do Catharinisten», 3*1 Kunstfeest. Opvoering vanVader Pluimsteen .van Miry, zangspel; HetZwitscrsch Huisje, zangspel met gemengd koor en groot orkest, van Adam. 12 Maart.Rederijkkamer «De Catharinisten» 4e Vertooning. Weduwe Hanssen beroemd blijspel. -De Genadeslag eenakter door Top Naeff. ST-ANTELIN GKX 21 September. Groot verbroederingsfeest der Xaverianen. DENDERHAUTEM 14 September. Opvoering van De Verloren Zoon van Joz. Van den Berg he, in 't Gildenliuis, door de Studen* tengilde. HOFSTADE 19 en 26 Oktober, telkens om 4 uren, op voering van het nieuw bijbelspel Joseph 200 uitvoerders. N. B. De katholieke Maatschappijen van de Stad en het Arrondissement worden beleefd verzocht de datum's hunner feesten zoohaast mogelijk aan 't beheer van ons blad mede 1$ deelen. MARKTPRIJZEN Aalst. 10 sept.— Hopmarkt vaster, prijzen in opslag beschikbaar fr. 11b, ciouw gewas, fr, 140—142.50. Anderlecht. 10 sept. —Ossen 725 prijs per kilo op voet 0,92 a 1,22. Stieren 144, prijs per kilo op voet 0,82 a 112. Koeien 1358, prijs per kilo op voet0,72 a 1.02 inove, 9 sept. Tarwe 18 a 19 rogge 10.50 haver 17 a 18 gerst 00 a 00 koolzaad 00 a 00 boonen 00; aardappels 5,00 a 6,00 boter 2,70 a 2,90 eieren 3,00 a 3,25 viggens 00 a 00. Sottegem 9 sept. Tarwe 22,75. masteluin 19,00. rogge 18,00. haver 22,uO. boonen 22,00 aardappelen, 7,00 konijnen 3,00 a kiekens 3 a 6; boter 2,90, eieren 2,75. viggens 20 a 55. ABSchet 9 sept. Tarwe 21,00 a 22,00 rogge 17,00 a 18.00 haver 17,50 a 18,00 aardap pelen 5,00 a 6,00 boter 3.00 a 3,15 eieren 3,00 a 3,25 kiekens 3,00 a 3,50 konijnen 2,00 a 2,50; hesp 0,00; viggens 40 a 45, hop 140 a 170. De hevigste tandpijnen worden ALTIJD radikaal genezen door een enkel stop DENTINOL» Gij die aan tandpijn lijdt, aarzelt niet, eisclit een echten DENTINOL bij uwen apotheker, gij zult in eenige seconden genezen zijn. Fr. 1,25 de flesclii Om alle verwarring te vermijden, gaat met deze annonce by uwen apotheker. Gent: Apotheken De Moor, De Meuten aere, Cruyt, Colardin en Boss, Twaalfkamerstraat. Aalteii Apotheek Tavernier óf mits fr, 1,80 aan hot Laboratorium van den Dcntinoi Boussu-by-^ Bergen. 471

De Volksstem | 1913 | | pagina 3