BROEDER en PRIESTER IN DE BALKANEN Nieu xvsberschten Ünioü du Crédit van Brussel. Spaarkas. Interesten 3 1/2 p. h. tot 5000 frank. DE VOLKSSTEM missaris voorbij reed, hernam de vrouw: Dan is het dezen, want hij is veel Irchoonèr. Nogmaals moest mijn vriend de vrouw üereehtwijzen en op dit oogenblik reed Koning Albert met de prinsen voorbij. Heilige Maria, riep de vrouw, wat een schoon man, en hoe groot, en welke echoone kinderen. Mijn vriend heeft mij gewaarborgd 'dat het tooneeltje juist voorviel zooals hij het vertelde. M. Segers, minister van zeewezen, posten en telegrafen, is Woensdag na middag naar Spa vertrokken om er eeni ge dagen te verblijven. HAROLD. FRANKRIJK Eandiöieitstïeak. M. Felix Dussol, "uitgever, wonende in de rue Francoeur te Parijs was reeds eenige oogenblikken te bed gegaan, toen hij opeens drie ke rels in zijne kamer zag binnenstormen. In een oogwenk werd hij gebonden en eene prop in den mond geduwd. Een der schurken bleef aan het bed staan met een revolver in de hand. De twee ande ren namen linnen en kleederen samen. Zij moeten nochtans in hun werk ge stoord geworden zijn, want zij namen de vlucht na slechts een honderdtal fran ken en eenige juweelen geroofd te heb ben. M. Dussol kon zich op het laatste uit de koorden redden en ging eene klacht neerleggen bij M. Court, policie-. ikommissans der wijk Clignancourt. M. Dussol werd slechts licht ge kwetst. DUI7SCHLAND EiraS© de? legeroefenlngen. Uit IFreiberg (Silezië): De groote legeroefe- ningen zijn om 8 u. 30 geëindigd. De keizer heeft verklaard dat hij zeer te- yreden was over de kunde der twee le gerkorpsen. Effö© slachting. Woensdag mor- gend vond men te Bramlage een drank slijter door een vuurschot gedood in zijn huis. Twee jongelingen, die van den moord verdacht werden, namen de vlucht naar Osterode waar zij nieuwe kleederen gingen koopen. De twee vluchtelingen kregen weldra twist met den kleerverkooper en deze moest de hulp der agenten inroepen. Deze werden op revolverschoten ont haald. Een werkman werd doodgescho ten. Een der moordenaars kon aangehou den worden. De andere barrikadeerde zich in het achtergebouw en loste vuur schoten. Men deed zwavel branden waar door de schurk zich in zijne schuilplaats »iet kou ophouden. Wanneer hij aan het venster verscheen, werd hij door een vuurschot getroffen en gedood. Ésiï drama In eene rechtbank. - Woensdag was het schepentribunaal van Plauen in Saksen, het tooneel van een ▼erwoed revolvergevecht. Een stoker .van auto-taxi, Klaussnitzer genaamd, moest voor het tribunaal verschijnen jvegens overtreding. Een getuige, ze keren Steinbach, logde eene voor de be lichte ongunstige getuigenis af. Daarop trok deze zijn revolver en schoot zijn be schuldiger neer. De stoker ging nog voort met schieten en kon slechts na vele inoeite overmeesterd worden. Hij zal zijne zonderlinge manier om ach te verzetten duur betalen. ENGELAND 'Aanstaande bezoek van Koning Con- Stantijn. Volgens een snelbericht uit Londen zal de koning van Griekenland op 24 September aanstaande, naar Lon den gaan waar hij door den Engelschen jvorst zal ontvangen worden. Een verhaal uit de dagen der Commune. (60,to Vervol gT) IK voor mij, ga, als iK hen heb zien èfmaken, die daar in dien kelder hun litaniën brabbelen, weer het huis van Mathusalem opzoeken. rAls Schavot- bloem eene schuilplaats noodig heeft, zend hem dan naar mij, ik weet er een. Gij moogt met hem meê komen, als gij [wilt, Kelderrat. Gij kent mij al heel slecht, 'dwer gin. Ilc, mij verbergen Men zal mij vinden, achter de laatste barrikadej met Öen laatsten wreker der Commune, eh ik zweer u, dat men mij niet levend zal krijgen Ik heb mijn huid zoolang ver dedigd als ik kon als onze zaak verlo ren is, schiet ik mij in den een of ander hoek voor den kop. Op dit oogenblik ontstond er eene op schudding onder de menigte, die ruimte maakte, om een jong mensch door te la- ^en, gekleed in een met goudborduursels «n galons overladen uniform; hij behoor de tot de Enfants perdus van Ber- geret. Jan Machu wendde zich om, ten einde naar de oorzaak der opschudding te ver nemen de dwergin klom op de tafel, die met fle8sehen, koppen en glazen der ver bruikers bedekt was. Zij zag naar alle kanten zonder iets te bespeuren, maar eensklaps blonk er eene uitdrukking van woeste vreugde óp haar gelaat. Schavothloem mompelde zij. Toen klom zij weer af, zoo snel hare Jcorte beenen het toelieten, en plaatste G0S7ENRIJ K-HGNGARïë D© chctera. In de gemeente Oper- zec zijn twee choleragevallen ontdekt geworden als gevolg op een microben- kundig onderzoek. Operzec is in bet dis tri kt Skole, in Galicië, nabij de Hon- gaarsche grens gelegen. RUSLAND Eene bespl&lingszaak. De Zweed- sche officier von Essen, die in bet ge vang van St-Petersburg werd opgesloten- wegens verdenking van bespiederij, is terug in vrijheid gelaten. Het onderzoek duurt voort. Spoorwegongeluk. Men deelt me de dat er nabij de statie van Baibak op de lijn van Kars een ongeluk is voorge vallen met een militairen trein. Verscheidene waggons werden ver nield. Drie soldaten werden zwaar ge wond. Een twintig-tal anderen zijn licht gekwetst geworden. TURKIJE AkduLHa&id Is ziek. De oud-sul tan Abdul-Hamid zou in zeer bedenke- lijken ziektetoestand verkeerc-n. ITALBE 'Anif-Oostenrijksciie betogingen. Te Rome werden in een omtrek van 5 a 600 meters rond de Piazza Colonna, waar zich het Oostenrijksch gezantschap be vindt policie en troepen geplaatst,, met het oog op de betoogingen. Er ontstonden Dinsdag eenige lichte manifestaties op verscheidene plaatsen. SPANJE Staking geëindigd. Men meldt uit Oviedo dat de werkstaking die op 12 September eeue groote uitbreiding zou nemen feitelijk geëindigd is. De pa troons zijn overeen gekomen met de werklieden om aan het gouvernement eene wet-te vragen die het minimum loon gaat vastzetten. In afwachting wer ken de werklieden voort. MAROKKO D© SpaansoSie krligsverrSchting&t. •Eene kolom is uit Arzila vertrokken om de inwoners van Aouzar te straffen. Het dorp was Maandag het tooneel van een aanval. De opstandelingen hebben de kolom aangetast. De Spaansclie troepen hadden een luitenant en een soldaat ge wond. Eene andere kolom, 'die uit Larracbe vertrokken was in de richting van Jenis en Tarnida, werd verleden Dinsdag aan gevallen na den nacht te Xiar te hebben doorgebracht. De Spanjaards verloren een kapitein en een soldaateen kapi tein, twee sergeanten en vier soldaten werden gewond. De vijand nam de vlucht na groote verliezen geleden te hebben. Twee opstandelingen zijn ge vangen -genomen. Uit. Barcelona wordt gemeld dat er op bevel van den minister van oorlog te Barcelona nieuwe kontingenten troepen ter bestemming van Marokko zullen in gescheept worden. V Een© eerste regeling. De Bulgaren hebben aan de Turken eene zone van 20 kilometers rond Andri- nopel en aan den overkant der Maritza toegekend zij bleven nochtans onover- haalbaar aangaande de kwestie van De- motika. Dit vraagstuk' met dat van Kirk-Ki- lisse blijft tot Donderdag goed om te re gelen. In de eerste bijzondere zitting werd er van Kirk-Kilisse echter niet ge sproken. De afgevaardigden schijnen het ak koord te zijn over de waarborgen van burgerlijke en godsdienstige vrijheid ten gunste der Turken van de nieuwe Bulgaarsche gronden. De Porte heeft daarentegen aan de inwoners van Gu- muldjina aangeraden de bezitting door de Bulgaren te aanvaarden. zich haastig achter hare geïmproviseerde toonbank. Jan Machu reikte den nieuw aangeko mene de hand. Wel, Marc-Mauduit, vroeg hij, hoe gaat het daar ginds? De Versaillers nemen te Parijs bar- rikade na, barrikade in, en de drang van de soldaten jaagt ons hier heen. Komt gij strijden Ik kom eerst eens zien en dan een plan zoeken. -Zoo, zegde Jan Machu, gij komt juist op tijd, juist sprak daar iemand over u. Wie was dat? De dwergin. Zij weet eene schuil plaats voor u. Dat zal morgen te pas komen, zeg de Schavothloem. En mij dunkt, dat zulk eene aan bieding van haar kant wel een woord van dank weerd is. Het schitterend uitgedost jongmensch naderde de toonbank en nam een kop koffie, die het monster hem aanbood. Morgen, zegde hij, zal ik u noodig hebben. Zoo, zegde zij, en wat wenscht gij Eene of andere vermomming en eene schuilplaats. Binnen een uur zal het pak klaar zijn de schuilplaats is in de rue Git- le-Coeur Maar als Mathusalem mij overle verde Misschien zal zijn jalouzie er hem toe aanzetten, hernam de dwergin, maar hij zal niet durven. Wie zou hem vrees inboezemen? Ik! Gijhernam Schavothloem met een schaterlach^ Kortom de indruk die ontstaan ie uit de wijziging van zienwijzen van Dinsdag is zeer gunstig. Hot VcQFlcGpig Bestuur van Thracië, Ahfiz Salik, hoofd van het voorloopig bestuur van het westerdeel van het vila- jet van Andrinopel, is, vergezeld van S gouvernementsledpn, waaronder een Griek, te Constantinopel aangekomen. Het gouvernement van Wcst-Thracië beschikt, naar men zegt, over eene wel ingerichte milicie die 30.000 man Bterk is. De kwestie der Serbo-Sdcnionegrljncsh© grenzen. Uit Belgrado wordt aan het Neues Wiener Tageblatt» gemeld, dat er groo te geschillen bestaan tussclien Servië eïi Montenegro aangaande de verdeeling der veroverde grondgebieden. De Russische minister te Cettinje zou in zijne poging; om een scheidsgerecht in te stellen, niet geslaagd zijn. De koning van Rumenië die door het Montenegrijnsch gouvernement werd gevraagd als scheidsrechter op te treden, antwoordde dat hij dan eerst aanvaard de, wanneer de koning van Griekenland het met hem op zich nam. Da EpIrisskozwnissSs. Diusdag zijn de vertegenwoordigers van Italië, Duitscliland en Oostenrijk in de Epiruskommissie te Corfou aangeko men. De kommissie zal slechts vertrek ken als de andere leden zullen aangeko men zijn. De berichten uit Epirus deelen mede dat de bevolking meer en meer mis noegd word ti De kommandant Laoure, der Italiaan- sche zending is bevelhebber genoemd der politie en der Kretenzer gendarme rie van Salonika. Csena St.-jgasrscfce leening t© Parijs. In de officieeïe kringen van Sofia ver klaart men dat de geruchten aangaande eene Bulgaarsche 'leening van 4 a 500 millioen frank in Frankrijk een louter uitvindsel is. Het Bulgaarsch gouvernement veegt er bij, dat het over geene groote leening in Frankrijk onderhandelt. Ecrc© ScgSJtSii'afïiRg, Zekere Europeesche dagbladen heb ben gemeld, dat er een konïlikt ontstaan was te Andrinopel tusschen de Turksche officieren en Enver-bey. Die mededeelihgen zijn van allen grond ontbloot. Bruss©!, Een jeugdige schelm. Een 15-jarig Duitscher was te Brussel in een hotel afgestapt, had er eene ka mer gehuurd tegen 10 frank daags en maakte er groot verteer. Hij ging met, de bankbriefjes te werk, alsof zij geene waarde hadden. M. Coen, policifcofficier, begaf zich Dinsdag avond nadr de kamer van den onbekenden knaap.^Töen deze hem zag, haalde hij een browning met dubbele la ding te voorschijn doch M. Coen ontruk te hem het wapen en greep den jongen vast. Hem betastend, vond de policie- officier op hem 40 Kardoezen, eene som van 4.280 frank in bankbriefjes en eene geldbeurs met, 117 frank. De jongeling beweerde C. S... te hee- ten, geboortig van Keulen, doch wilde eerst niet antwoorden op de vragen die hem gesteld werden. Hij' eindigde met te bekennen dat hij een diefstal had ge pleegd in Duitschland. De jeugdige mis dadiger, zoon van een Duitsch statie overste, werd ter beschikking van den kinderrechter gesteld en het Duitsch gouvernement verwittigd. Erge botsing. Woensdag mor gen d had op de Regentlaan eene botsing plaats tusschen een tram en een kamion. De kamion, die mét twee peerden he spannen was en toëhoorde aan eene ijs- Ja, ik ging de dwergin voort. Om dat gij mij evenals ^eene moeder met zorg voor uwe belangen vervuld hebt gezien, denkt gij misschien, dat ik niet haten kan. Bedrieg u daar niet in, mijn zoon. Mijn haat is een echte en krachtige haat, dien ik lang kan verbergen, voor hij uit barst. Dat is gekheidzegde Schavot- bloem. Gekheid Gij vindt mijn haat eene belachelijke zaak r Omdat bij iv alles belachelijk is, arme heks Gij zijt geen vrouw, gij kunt geene gevoelens hebben, zooals eene vrouw de natuur 'heeft van u een half beest gemaakt, een monster, en gij zult altijd een monsterihlijven. Welnu hernam de dwergin lang zaam, terwijl zij Schavothloem aanzag met een blik, die ieder ander zou hebben doen sidderen, haal u nooit den haat van die heks, zooals gij ze noemt, op den hals, want dan zoudt gij gevoelen dat zij verschrikkelijk, is. Op dat, oogenblik drong een treurig gezang tot het oor van Schavothloem door. De gevangenen hieven met luider stem het Miserere aan. Dit gezang, dat opsteeg uit 'de diepte van een kerker, uit den mond van man nen, die den dood verwachtten, bezat in verband met de tegenwoordige omstan digheden zulk e.én uitdrukking van grootheid, dat het.de verbitterde menig te, door bloed en gruwelen bedwelmd, een rilling door de leden joeg. Blijkbaar waren dé slachtoffers ster ker dan de beulen. Een gefedereerde nam zijn geweer, stak den loop tusschen de stijlen van het kelderraam en schoot het af. fabriek van Anderlecht Kwam uit de Eg- montslraat gereden en botste op eenen tram, die langs de Regentlei reed en den tijd niet meer had te stoppen. De bot sing was verschrikkelijk. Het voorste van den tram werd vernield en de watt man, M. Hebbelinckx, wonende Forten straat, te St-Gillis, werd erg gewond aan de handen. Wat de kamion betreft, deze werd slechts licht beschadigd. De voerman bleef ongedeerd. Moordpoging. Een jonge met- eersgast had betrekkingen gehad met een meisje uit de Abrikozenboomstraat, doch alles was afgebroken. Haar ont moetende in het Ter-Kamerenbosch, stelde de metserdiener haar voor de oude betrekkingen eraan te knoopen. Het meisje weigerde. Daarop haalde de jongeling een revol ver te voorschijn en loste een schot, dat het meisje in den nek trof. Zij storte ten gronde, terwijl de dader zich zoo snel hij kon verwijderde. Op het hulpgeroep van 't slachtoffer snelden de wandelaars toe, die het meisje, dat erg gewond was, op namen en per auto-taxi naar het Sint- Pietersgasthuis overbrachten. [Wat de metserdiendeï betreft, deze werd korts nadien aangehouden en ter beschikking van den prokureur des konings opgeslo ten. Diefstal. Twee onbekende schur ken hebben Dinsdag avond van eene kar, staande in de Van Lindtstraat een kistje zilveren en vergulde voorwerpen gestolen. Het signalement der dieven is aan 'de policie medegedeeld geworden. Het drama der Kruidtuinlaan. Eene vrouw der Samaritaansche straat had in den doode het lijk herkend van haar broeder, Willem Melardy. Nu, de gewezen rechterlijke agent Van der Au- wera was overtuigd dat de doode inte gendeel zekere Frans Lauwers was, oud voerman, geboren te Laeken op 20 Oc tober 1874, zonder gekende woonst. Hij bood zich dus met dezes-broeder in het doodenhuis aan, en deze bevestigt in derdaad dat het lijk van zijn broeder zich daar bevindt. Wie nu gelijk heeft zal nog moeten uitgemaakt worden. De revolver, waarvan.de ongelukkige zich bediende, werd teruggevonden. Het wapen werd korten tijd na de geloste vuurschoten door den leerjongen van ,een kleermaker, genaamd Armand D... 13 jaar oud, opgeraapt. Deze woont met zijne moeder, weduwe, op eene kamer der 2® verdieping van een huis der Sint- Pieterstraat. Hij is onmiddclijk te zijnent weerge keerd en heeft de revolver, welke nog met verscheidene kogels geladen was, in de lade van een meubel gelegd, 's An- rendaags, zonder aan iemand van zijne vondst te gewagen, heeft hij het wapen ontladen. Dinsdag nochtans, vertelde 'Arm. D... aan een kameraad, dat hij de revolver bezat van den man, die op de Kruidtuin- laan door een venster was gevallen. De vriend van D... deelde zulks mede aan de policie, welke zich Dinsdag avond op de kamer van dezen laatste aanbood en het wapen deed overhandigen, welk naar 't gerechtshof werd gezonden. Dikwijls verbiedt de geneesheer 'de koffie. Nooit zal hij de Chicorée 'der Trappisten Vincart verbieden. 1500 R Etterbeek. Tramongeluk. Een erg tramongeval had Diusdag avond plaats op den Steenweg van Terveuren aan de kruising der tramlijnen op 'de Auderghemlaan, te Etterbeek. Mej. Eugenie D..., wonend Patrijzen- straat, te Etterbeek, oud 18 jaar, wilde van een tram stappen welke nog voort reed en viel op zoo een ongelukkige wij- Dat zal hen leeren zwijgen, zegde hij. Men hoorde op de straat een Kreet van «mart. Zonder twijfel "was een 'der veroordeel den gekwetst. Maar alsof deze lage misdaad den meed der overigen verdubbeld had, verhieven aich de laatste verzen der hymne van smart op nog hartverscheurcnder wijze ieD hemel en klonk het uit de diepte Miserere Miserere Het werd avond, maar in plaats van te verminderen, werd de menigte hoe langer hoe drukker. De strijders van de veroverde barri- kades, de vluchtelingen, de petroleurs uit hunne ^schuilhoeken opgejaagd, kwa men allen naar den kant., waar men nog wapens laden, huizen in branjl steken en misdaden bedrijven kon. Velen van hen, van straat tot straat, van huis tot huis opgejaagd, zochten niets meer dan een laatsten hoop steenen en aarde, om zich te laten dooden onder het brullen van Leve de Commune De helft dier mensrhen was bedwelmd door de razernij van den toorn, door uit spattingen en door den wijn, de andere helft voelde de vrees het hart bekruipen. De snoevers liepen moedig door de be dreigde, maar nog niet aangetaste wij ken rond; de bevreesden sneden in haast hunne haren en baard af, trokken ver mommingen aan, rukten het roode lint van hunne broek en verbrijzelden de wa pens die dubbel gevaarlijk voor hen kon den worden, wijl zij ze gestolen hadden en ze daarbij met bloed waren bevlekt. Toen het geheel en al nacht geworden was, bracht de dwergin hare tafel, fles- schen en glazen in een ledigen winkel, en zonder aan rust te denken, ging zij 12 SEPT. 1913 ze, dat een barer beënen op tw'ëè plaat sen werd gebroken. Een policieagent en een handelaar, van Etterbeek, M. Pieter Delacluse, die getuigen waren van het ongeval, namen liet slachtoffer op cn droegen haar naar. de woning van Dr Deridder, die het meis je voorloopig verzorgde. De gewonde werd vervolgens naar het gasthuis van Etterbeek vervoerd, waar zij ter behan deling is gebleven. SCRipst. In de vaart. De ge naamde Louis Verschelden, fruitkoop man, was Dinsdag per velo naar Brussel gereden. Bij den terugkeer volgde hij den steenweg van Vilvoorde en leed te gen de vaart op. Op zeker oogenblik hot ste hij op een kamion, verloor het even wicht en reed in de vaart. De voerman' van den kamion snelde toe en gelukte erin hem nogal spoedig op te halen. M. Verschelden kwam er met een nat pak van af. St-J ccsi-ten» Ncsde. Stoutmoedige diefstal. Dinsdag avond is een onbe kende dief op de kamer gedrongen van Mej. Marcella A..., herbergmeid, Voor uitgangstraat. De schurk stool er eene belangrijke geldsom, de spaarpenningen der meid. Aangehouden. Woensdag mor- gend werd in de Noordstatie zekeren Henri B... aangehouden, die ten nadeele van zijn patroon, een Antwerpsch hotel houder, eene som van 2.500 fr. gepikt had. B... is ter beschikking van het Ant werpsch gerecht opgesloten. Gerit. Aanranding. Dinsdag avond, rond 8 1/2 ure, kwam mej. Vleu- rinck, wonende Houtbriel, langs de Ko ningstraat, toen opeens een kerel haar voorbijkwam en haar plotselings haar handzakje ontrukte en op den loop ging. Op haar hulpgeroep kwamen er wel dra personen toegeloopen en achtervolg den den dief. Na verschedene straten in- en uitgeloopen te hebben werd hij ten slotte ingehaald door zekeren M. J. De Cuyper, die hem per rijwiel achternage zet had. In de gendarmerie geleid, kon de man niet ondervraagd worden, daar hij alleen de Duitsche taal machtig is. Aangerand. De koffiehuisbe-. diende van den lusthof Het Patijntje d, H. BontinóK, wonende Baliestraat, kwam, na zijn werk volbracht te heb ben, naar huis gegaan. Hij had zich! eerst naar een koffiehuis" hegeven, nabij de St-Pietersstatie, toen een kloek ge bouwde kerel, drager van een hand- tesch, bij hem kwam en hem den weg vroeg naar den Trianon gelegen Pa- tijntjestraat. Het was alsdan rond 10 u. De gargon was zoo vriendelijk den heer, te vergezellen, om hem op den goeden weg te brengen, doch gekomen op onge veer 20 meters van den Trianon zet te de kerel eensklaps zijn valies op den grond, sprong op den armen jongen, leg de hem de eene hand op den mond en bracht hem met de andere een ergen slag op de neus toe, waardoor hij bewus teloos ten gronde zakte. De kerel rukte 'de vest open van heli slachtoffer en beroofde hem van zijne portefeuille, waarin zich 50 fr. bevond. Al de knoppen waren van zijn vestoö gerukt. Toen de aangevallene tot bezinning *kwam, was de kerel verdwenen. De policie is met de zaak bemoeid. Hofstad©. Doodelijk rijwielonge- luk. De 17-jarige Straetmans begafl zich per rijwiel naar zijne woning. Door de duisternis misleid botste hij op een andere wielrijder, die in de richting van Mechelen reed, en viel zoo ongelukkig dat hij een tweetal uren nadien overleed. Het parket is ter plaats geweest om de verantwoordlijkheid vast te stellen. Wichelen. Erge val. Woensdag was een werkman uit Brussel bezig met' herstellingswerken aan de groote schouw, der fabriek Peeters. Rond 5 ure brak eensklaps de stelling waarop de werk* voort, onder het uitspreken van 'de af schuwelijkste taal, hare waar te verkoo» tpen. In dit groote vertrek zonder meubeled vloeide spoedig eene menigte gepeupel bijeen zwervers zonder nachtverblijf,} schurken van beroep, een troep jonge* lieden, vaste bezoekers van kroegen en openbare bals, gefedereerde soldaten, die half dronken elkander aanspoorden, om voor de Commune te sterven en broeder lijk, in naam der heilige gelijkheid* hunne laatste middelen deelden. Als een diepe bas, dreunde het kanoö voort. Er kwam een oogenblik dat de slaapfc in spijt van den haat, den toorn en d® dronkenschap, velen van hen, die in den winkel van de dwergin hij een waren* overmeesterde. Zij zelye sluimerde achter hare tafel iu, terwijl Schavothloem en Jan Machu, anders gezegd Kelderrat, over hunne naaste toekomst spraken. Nu zegde Schavothloem, ik heb' genoeg van de Commune en van de rech ten van het volk... Het is heel schoon, maar gevaarlijk... Het gaat goed om iö de clubs en dagbladen zich met ideeën van zulk gehalte bezig te houden, maar het is gevaarlijk om ze met een chasse- pot of revolver staande te houden. Ih zal geen vier-en-twintig uren mijn kos tuum meer dragen, zoo zorgvuldig met goud bestikt door de Roos, die de helft van het geld uit de brandkas van Pome- reul aan edelgesteenten verspild heeft... Als morgen het drama uit is, geef ik het er aan... en men zal mij in het vervolg niet anders zien dan in de gedaante van Marc-Mauduit, het model van een klerk. En gij 2 £Bfordt yoortgezet.);

De Volksstem | 1913 | | pagina 2