Laatste Berichten Stadsnieuws IEP C3 ürt. UT "=Wrmakeuj7ïïeden~ FEESTWIJZER Weerkundige waarnemingen 12 SEPT, 1913 man stond en de ongelukkige stortte naar benedeu. Hij plofte eerst op het dak en daarna op den grond. Het slacht offer werd een arm op 2 plaatsen gebro ken, alsook verscheidene ribben. Hij werd in bedenkelijken toestand naar het gasthuis overgebracht. Schurkenstreken. De laffe deug nieten die het reeds geruimen tijd op de landerijen gemunt hebben, zetten maar steeds hunne strooptochten voort. Deze week hebben zij op den Neder- kouter bijna al vernield, wat zich nog te velde bevond. Op het land van C. Van den Bogaert hebben zij den graanopper uiteen ge rukt en in 't omliggende rondgestrooid. Bij landbouwer Dc Gendt onderging eene graanmijt betzelfde lot. Nog ver scheidene andere landbouwers leden ooL aware schade. Eene koornmijt van den kantonnier werd ook geheel uiteengerukt en eene partij aardappelen, hem toebehcorende werd geheel uitgetrokken en medegeno men. Ware te wenschen dat men de laffe daders eens kon ontdekken, om hen loon naar werken te geven. Nieuwe gemeentesekretaris. Daar de heer Cieters, na CO jaar getrou wen dienst als gemeentesekretaris, zijn ontslag neemt, is de heer Gustaaf Van der Eecken, zoon van den gewezen ge meenteschrijver, met algemeene stem men door den gemeenteraad als zijn op volger aangeduid. Beste gelukwenschen. Wetteren. Messteken. Verleden nacht, ter gelegenheid der kermis, ont stonden er in de Moerstraat, hij het uit gaan eener danszaal eenige moeilijkhe den tusschen eenige jongelingen, die schenen wat bij drank te zijn. Nachtwakers D'hondt en De Pauw, daar juist van dienst, kwamen er tus schen en verzochten eenieder tot stilte en vreedzaam huiswaarts te keeren. On gelukkiglijk verwekte zekeren G. S...., smidsgast, wonende ter S'atiekouter al hier wat moeilijkheden bij zooverre dat brigadier-nachtwaker D'Hondt, hem bij de kraag stekte en dreigde hem in het droog te zetten. De jongeling door den drank misleid, had ondertusschen zijn mes uit den zak getrokken en vooraleer de politiebedienden het konden beletten had een dezer drie verraderlijke messte ken in het gezicht en bovenarm ontvan gen zoodat het bloed geweldig vloeide uit deze erge kwetsuren. Dit alles belette niet dat de messteker door nachtwaker De Pauw, niettegen staande zijn hevig verzet, in den amigo gedraaid werd terwijl de gestokene po- liciei>gent de hulp van dokter Segers ging inroepen die de wonden moest toe- naaien. De brigadier-nachtwaker D'Hondt Leopold is bedlegerig en zal in geen 3 :a 4 weken dienst kunnen doeü. Ballon. - Zondag aanstaande zal ct op den Vennemansdriesch alhier een monsterballon opgelaten worden, waar- binst er door de beide harmonieën dezer gemeente een prachtig concert zal ge geven worden. Atiftus. Doodelijk spoorwegonge luk. Aan de barreel, nabij de halte van Itehon, ging een werkman over de spoorbaan, juist na het voorbijrijden van een reizigerstrein. Hij werd door een koopwarentrein, welke uit tegenoverge stelde richting kwam, verrast en aan stukken gereden. La Louv(èe*e. "Wanhopige daad. Woensdag avond zagen wandelaars een persoon, die in de vaart zijne handen scheen te wasschen. Eensklaps liet de man zich in 't water glijden. Spoedig snelde men hem ter hulp, doch 't was slechts een half uur later, dat men hem kon ophalen. De dood had reeds haar werk volbracht. In de zakken van den drenkeling vond men een schrijven, waarin de man aan zijne kinderen vergiffenis vroeg, over hetgeen hij deed. Tot hiertoe, weet men niet, wie de wanhopige is. Luik. Lijk opgehaald. Woens dag morgend rond 8 1/2 ure, is uit de Maas het lijk opgehaald van Henri Van Looze, schipper, 39 jaar oud, wonende te Antwerpen. Het lijk werd naar het doodenhuis overgebracht. Montignies-lo-Tilleül. In dood slaap. De 18-jarige Bertha Hembrise, eene strijkster, viel den 2 September laatstleden, toen zij van" haar werk thuiskwam in een diepen slaap. De dok- toors, die men geroepen had om haar te verzorgen, gelukten er niet in haar te wekken. Dinsdag is het meisje overle den. vV Bericht. Te beginnen van 17 Sep tember aanstaande, zullen de bureelen van Postkantoor Aalst I tijdelijk over gebracht worden naar de Nieuwstraat, ttr 15 (oud huis Brys-Schouppe). x LegerpupMIenschool. Een ministe rieel besluit komt de groote verlofdagen te verlengen tot 29 September aanstaan de. In plaats.yan op 15 dezert zullen da leèrgangen enkel 14 dagen later aanvan gen, uit hoofde en om reden der groote Werken die men bezig is te doen in de Legerpupillenschool in onze stad. Reeds zijn twee regenten studie-be stuurders benoemd, M. Alleman voor het Vlaamsch gedeelte en M. Lancelet voor het Waalsche eerstdaags zal de benoe ming der regenten en der onderwijzers gebeuren. Met October aanstaande, zal onze Le gerpupillenschool 504 leerlingen tellen en zij zullen yoortaan hier blijven tot hun 17° jaar. Wccstasi'd. Verleden nacht liep een dronkaard in de Bot.ermelkstraat, die door zijn helscn lawaai de inwoners be lette een oogje te luiken. Bij Theofiel Van der Eecken brak hij eene venster ruit en vernielde gedeeltelijk het raam, terwijl hij tegen Van der Eecken en zij ne huisgenooien doodsbedreigingen uit te. Deze is bij de politie zijn beklag gaan doen. x Bijna vordyonken. Woensdag voor middag, rond half elf uur, viel bet 7-ja- rig knaapje Paul Lievens, terwijl bet voor zijne ouders mossels kocht, aan de Werf, in het water. De bengel lag tus schen de kaai en de mosselschuit, en het kostte vrij wat moeite hem op het droog te brengen. Nochtans was er geen ge vaar te verdrinken, daar eene groote massa mansvolk ter plaatse was. x C&vaiisn. Woensdag noen bracht een kleinesmidsgast een paard naar huis, dat in 'de smidse zijns meesters be slagen werd. Hij bereed het trekdier, en, gekomen op de Boudewijnkaai, ongeveer op de brug, ging het peerd eensklaps op hol en sprong vervaarlijk in de hoogte. De kleine viel er af, gelukkig zonder zich erg te bezeeren. Een. weinig verder werd het hollend dier door den kanton nier des Denders tot staan gebracht. --V- WIELRIJDEN Gentsche velodroom (Brugschesteenweg)! Zondag 14 September aanslaande, om 2 1/2 ure, groole koersen in den velodroom aan beroepsrenners voorbehouden. le koers, 40 kim. persoonlijk 2® koers Amerikaap- schekoers. Zie hieronder de volledige lijst dor renners welke vast zijn aangeworven voor de tw^e koersen de samenstelling dor ploegen vóór do x\merikaansche koers 1. John Slol Pier Vandevelde 2. Pelit Brelon Jules D'Hossche; 3. Burggraeve De Middel 4. De Pauw Redig 5. Anno Van Lerberghe 6. ReychlerAbel De Vogelaere 7. Verbraecke Gesar De Baols 8. Vyncke Vernest. Prijzen der plaatsen 0,75, 1, 1,50 en 2 fjr. De Ronds van Henegouw. Op 21 September zal de ronde van Hono- gouw betwist worden voor beroepsrijders. De afstand bedraagt 263 kim. en do weg gaat over Charleroi (vertrek), Zoningöb, Doornijk, Bergen, Ghimay eu terug najar Charleroi. De volgende beroopsrijders zijn reeds in geschreven. 'I 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. I Lélurgie Maurice, Roubaix Deullens Guillaurne, Elte/beek Dolinay Charles, Luik Petitjean Luc, Gonrieux Peliljean Louis, Gonrieux, Lombard Constant, Roux Vandaele Jozef, Moeskroen Deman Paul, Reckom Paquot Constant, Jemeppe s/M j Bastien René, Horrues Coppens Oscar, Hondeng Molle Walmer, Haulcbine Dedonder Julien, Kortrijk Botte Camillo, Binche Desanljioine Floront, Carnières i Masson Emile, Bierset-Awans. Erpe Volledige uitslag der baankoers van Maan dag 8 Soptember. 40 kim.: 1. Van Caeneghem, Burst 2. De Corfe, Hekelgem 3. De Wyen, Hilleghem 4.V?-n de Sypo Gh., Erpe 5. Knokhout, Gent 6. Arys, Aalst 7. De Sterck Jan, Aalst. Arys deed nen grooten val en kon zijnen kans in den sprint niet verdedigen. Helderghem Uilslag der baankoers van Dinsdag 9 Sep tember, 45 kilometers 1. Arys Arthur, Aalst, in 1 uur 14 min,; 2. Van de Sype, Erpe, op 5 meters 3. lm Corto, Hekelgem, op 1/2 wiel 4. Van Cae neghem, Burst 5. Van De Sype Ch., Erpe; 6. Do Sterck, Aalst7. Temmerman, Solle- gera, gevallen. Sclioone koers van onzen Aalstenaar, dio met wat minder ongolukken vele koersen zou winnen. Hofstad e Groote velokoers voor alle beginnelingen zonder licenco, op Zondag 14 September 1913, bij Petrus Van do Maele, velomakor, Koizer. Vooruit: Prachtige regulateur,waar de 25 fr. en verders andere prijzen. Afstand 50 kilometers. Het inloggeld is bepaald op 1 fr. por inschrijving. Vertrok om 2 1/2 ure stipt. De wegwijzer zal door de inrichters vóór bet vertrek gegeven worden. Het kampioenschap van België op baan voor liefhebbers. Ppzq koers wordt Zondag 14 September gereden op de liaan BiusSsl-Lêuveii en terug, tweemaal. Ziehier de namen der renners welko zijn ingoscbrovon I. Van Ginkel Jaak 2. George Henri; 3. Dumont Louis 4. Slootmaekers René 5. Latham 6 Colin Viktor 7. Van Uflblen Pietor 8. Geurickx Fernand 9. Dellis Xavier 10. Deldicque II. Stevens August 12.Van BelloPieter; 13. Rouget 14. De Blauwe Jan 15. Van Cauter Jozef 16. Druck Karei 17. Felix DE „VOLKSSTAM PER TELEFOON Erg rsjtoifigosigsBuk "ie ParêjS. Verschrikt door bet voorbijtrekken van oen krijgsmuziek, ging een paard in oen tilbury gespannen, op hol. Het dior botste tegen oen tram en do gebroeders Farcy die in bet rijtuig zaten, werdon ten gronde geslingerd. Een bunnor bleef op don alag dood. De toestand van den andere is hopeloos. FJog steeds feeSoegïngen te Hamburg. De werklieden der scheeps werven van Hamburg, mistevreden over de manier op wolko zij terug aan 't werk gesteld worden, houden nog allo dagen betoogingon. Donderdag morgend trokken zij ton getallo van 40C0 door do bijzonderste wijken. Eene Begensüraffssig. Het Turksch gezantschap te Parijs, logenstraft de lijding van een bloedige twist tusschen officieren le Andrinopol. Enver bey zou zich reeds geruimen tijd to CoD^tantinopel bovinden. Terr©ra3tesi aangehouden in Uit Aloxandrie wordt ge meld, dat le Sayoum verscheidcno inboorlingen, dio deelmaakten van eene bende terro risten, aangehouden werden. Een c^icier rfosr een zonnesteek gedood. Tijdens de oefe ningen van bel 3° regiment scherpschutters, te Djalma, in Algiers, werd een kapitein door eene zonnesteek getrofien. De ongelijltkige bezweek kort nadien. 18. Van Antwerpen Pieter 19. Juliame 20. Hennebert Emiel 21. Landuydt Leopold 22. Heiremans Henri23. Goliier Eugeen 24. Jungblulh Marcel 25. Wauters 26. Carton Henri 27. Malick Albert 28. Sadi Davignon 29. Franqois Jan 30. Michel 31. Vandoveldo Georges 32. Montoisy Loon 33. Marso 34. Decock Antoon 35. Patou Julos 36. Armanda 37. Roméo 38. Van Kouckhoven L.; 39. Fontaino C.; 40. Van Daele Leopold 41. Freddy 42. Faslré Fernand 43. Mostenne Paul 44.Dc:iuit Jan 45. Drog- né Jan 46. Descamps Honri 47. Vanden- bossche Jan 48. Julion 49. Andréas 50. Harry '5 51. Frédérick; 52.Valen!vn; 53. Coeckel- bérgh Leon 54. Goüdèns 55. Seghers L.; 56. Bréda 57. Cuy'pers Antoon 58. Jan- segbers Etienne 59. Do Bruyckero G. 60. Duvivior 61. Degree! Louis. La Louvière. Maandag 15 Sept., o'm 21/2 ure, groote jprijs van La Louvière, met Hourlier, Pou- lain, Pouchois, Perchijcot, Comès en Olivori. Tandemmatch Hoiirlier-Gomès. Perchicot- Poucbois, Poulain-.Qliveri. Een koers van 20 kim., rangschikking ialle 2 kim. Van Houwaert, Stol. Marcel Buvsse, Brocco, Egg, Louis Heusghom. Koers van 80 kim.- op Amerikaansche wij ze met de volgende ploegen Van Houwaert- S'toJ, Hourlier-Egg,-Porcliicot-Brocco, Pou- cbois-Marcel Buysae, Puulain-Louis Heus- ghein, Gomès-Oliveri. Velodroqm van Zurenborg Zondag, om 3 urp, groote stayerskoors. Laat ons maar zeggen dat voor dien dag ter gelegenhoid van den kamp pqa het Gouden Wiel», do beste stayers vast aangeworven zijn 3 GuignarO, wereldkampioen 1913; Linart, Scampioen van Europa 1913, koning onzer velodrooms; Walthour die dit jaar in Duitsch- land ue drie grooteistadsprijzen verwierf en al de rekords klopte-in Barmen en Chemnitz waar hij 87 kim. 450 m. in het uur bereikte; onze sympathieke Antwerpsche stayer Iluy ibreclits in één woord, mannen zooals deze, zal het pnbliek naar den velodroom doen strooinen. Voegen wij daarbij als aanvullingsnum mers, koersen voor beroepsrenners op 5, 10 en 15 kim. en wij mbgen ons aan een koers- dag verwachten dio do mooilijkston bevredi gen zal. Meinhold is niet dood In tegenstrijd met, wat men eorst had ge meld, is Meinhold niet aan zijne wonden be zweken. Zijn toestand is daarentegen beter geworden. De lijding van zijn overlijden kwam voort uit eene missing vanwege een verpleger van het gasthuis. Hot lijk van Lawson zal naar Parijs, dil van Schuormann naar Broslau worden ge voerd. VLIEGEN Een navolger van Pegoud Kent beschrijft 4 doodenspronger» De vlieger Kent heeft lieden, zonder hei le willen, eene vlucht gedaan, die voor de stoutste vluchten van den Franschraan Pe goud niet moot onderdoen. Kent vloog met een nieuw toestel. Op [2000 voet hooglo viel de motor stil. Verloor de vlieger zijne zelfbeheersohing Men weet hot niet. In alle geval zag men het vliegtuig voorover stuiken en achtereenvolgens vier ■doodensprongon (sauts périlleux) maken. Toen hot vliegtuig reeds dicht bij den grond genaderd was, kon Kent het recht- brongen, den motor weer in gang zetten en zoo zachtjes neerkomen zonder dat er maar één draadje gebroken was. Kent was diep geschokt geworden door dezen val en be kende dat bij dacht dat zijn laatste oogon- blik gekomen was. Als bij wat bekomen was, steeg bij op nieuw op en deed eene prachtige vlucht. Militaire vliegers in België Men weot welke belangrijke rol door de mililairo vliegers in België is vervuld ge worden. Sinds Juli 1910 werd de luchtvaart als middel van militaire verdediging in België aangenomen. Sinds 16 April 1913, werd, in bet kamp van Brasschaat, do kompagnic dor vliegers gesticht. Het vliegersjiorps I iaat thans uit 30 gebreveteerde vliegers, wqarovèr kapitein* bevelhebbor Mathieu het bovol voort. DU VEN NIEUWS SOTTEGEM Duivenmaatschappij De Vereenigde Liefhebbers Lokaal bij Fr. IIerreman, Staticplein, Sottegem. Uitslag van den Prijsvlucht van Maandag 8 Sept. uit QUIEVRAIN. 1. Boussaert, Michclbeko 2. id.; 3. Eeckhout R. Lollerhautem 4. Podovyn Ed. Sottegem 5. Vanden Noortgaete. id. 6. Podevyn Ed. id.; 7.Van der Eecke,Elene; 8. Van Pumel O. Groolonbérgo 9. Van den Noortgaete, Sottegem 10. id.; ll.Franqois Edw. Sottegem Van der Eeckon, Elene Overduif Van der Eecken, Elone. Seriën.: 3 duiven. Van den Noortgaete, Sottegem 2 d. Boussaert, Michelbeke 1 d. Eeckhaut R. Lellerhautem. Ter herinnering Zondag 14 September QUIEVRAIN 100 franken prijzen. Inleg 1,25 fr. Inkorving Zondag van 4 tot 5 1/2 ure stipt. Zondag 21 Sept. Quievrain.Inleg 1,25 fr. 100 franken prijzen. Inkorving Zondag 4 tot 5 1/2 ure. MEDEDEELINGEN WICHELEN Zondag 14 September 1913,50-jarig jubel feest van den achtbaren heer P. Pioters als gemeentosekrelaris. Om 91/2 ure, Mis van Dankzegging. Om 11 ure, ontvangst ten gemeentehuize. Om 1 ure, baulcet bij inschrijving in de patronage. Oin 7 ure, concort en vuurwerk ter wijk Margote. WANZELE Zondag 14 September,jaarlijlcscho kermis. Verscheidene volksspelen in de herbergen der gemeente. De Reus en de Reuzin zullen eono wandeling rond do gemeente doen. Dijnsdag 16 September,gewone jaarmarkt en bijzonder groote kous van viggens. Schouwburgen. Brussel Muntschouwburg. Vrijdag 8 u., La Tra viata Zaterdag, 8 u., La Tosca en Le Spectre de la Rose. Alhambra. 8 u., La Course aux Dollars. Molière: 8 u., Roger le Honte. Vaudeville. La Toriuo. Zomerpaleis. 8 u.,veranderlijk spektakel. Altijd verlangend zijne talrijke klienteel to voldoen,heeft hol bestuur van Oud-Brussel aan do zaal veranderingen laten brengen, welke al do familièn hoogst zullen waardee- ren. Zonder iets aan bet schilderachtig uitzicht dor stad te ontnomen, zullen er van af 12 September zetels, logiën, voorbehou den plaatsen on eon foyer zijn, alles met den besten smaak ingericht. De inhuldiging zul plaats hebben op 12 September om 2 1/2 ure. Van dan af zal in de matineé de zelfde vertooning worden gegeven als s' avends. Te huur Schoon handelshuis, met maga zijn, poort en stallingen. Zich te bevragen bij M. Sonck, sekretaris, Denderhautem-Dorp. 482 voer de Stad en het Arrondissement Aalst AALST 14 September. Luisterrijke Opdracht dor jaarlijksche offergift aan de pa rochiale kerk van O. L. Vrouw to Mijlbeke, door hot Broederschap Do bedevaardors van Halle Samenkomst Van Langenhovc- straat, om 2 ure 'e namiddags. 14 Septembor. Itedorijkkainor - «Do Catbari- nisten». Deelneming aan feestelijk heden te Hoogstraeten, alwaar Z. Exc. Baron deBrocquovillo als Prins wordt aangoslold van het Verbond der Rederijkkumors van VJaamsch België. 21 Septomber. Sta Barbarafoest der Vrije Brandweer. 21 September, op don Stedelijken Schouw burg en ten bate dor Katholieke Vlaamsche Pors, speelt de troop Hooger-op 1® Dc Wande. drama door de Lattin, 2® De gevolgen van eene leugengroot lachsucces, blijspel in Yier bedrij ven door Knusol. 21 September. Rederijkkamer De Cathari- nisten Veldfeest, Concert, inge richt door de Damen-afdooling van liet gemongd koor, 28 September. Jaarlijksch feest van den Bond der gedekoreerden van Aalst, 12 Oct. Rederijkkamer - De Catharinislen 1® Vortooning." Eerloos tooneel- spel door Van Nouhuys. O, Mijnheer blijspel. 21 Dec. Rederijkkumer - Do Catharinislen 2® Ver looning: Het Goudvischje tooneelspol door Van Nouhuys, r Om Laura te krijgen blijspel door Lod. Vliebergli. 15 Februari 1914. Rederijkkamer Do Catharinislen 3" Kunstfeest. Opvoering vanVader Pluimsteen van Miry, zangspel; HetZioitsersch Huisje, zangspel mot gemengd koor en groot orkest, van Adam. 12 Maart.Rederijkkamer «De Cathariniston» 4e Vertooning. Wedutce Hanssen beroomd blijspel. -De Genadeslag» eenakter door Top Naeff. ST-ANTELINCKX 21 September. Groot verbroederingsfeest der Xaverianen. DENDERHAUTEM 14 September. Opvoering van De Verloren Zoon van Joz. Van den Bergho, in 't Gildenhuis, door de Studen- tengilde. HOFSTADE 19 en 26 Oktober, telkens om 4 uren, op voering van liet niouw bijbelspol Joseph 200 uitvoerders. N. B. De katholieke Maatschappijen van de Stad en het Arrondissement worden beleefd verzocht de datum's hunner feesten zoohaast mogelijk aan 'l beheer van ons blad mede (e dealen. Verloren Zwart hondeken, naam Bijou. Terug te brengen, bij A. Blancquaert, scbe- pene, Lede, tegen goede bolooning. 486 fis b. Comiel Praet, optieion-spoeialiete Aalst, tango Zoutstraat, 11 septem.. 16 ure: Baromoter 764'7 Tbormometor 16° Wind: zuid-west Vooruit*veranderlijk MARKTPRIJZEN Aalat. —11 sept.—Hopmarkt kalmer, prijzen in afslag beschikbaar fr. 115, nieuw gewas, fr, 137.50. 13RUSSEL, wekelijksche Graanmarkt. Inland- sche tarwe 18 0/é a 19 1/2 Amerikaansche Win tertarwe 19 3/4roode Kurrachée 20 3/8 inland- sche Rogge 15 1/4 a 15 3/4; Gerst Doiiauen Odessa 15 3/4 a 17 inlandsche Gerst 00 0/0 a 00 Haver van Couvlandc 18 a 19 1/2Gerst der Pol ders 00.00 a 00 0/0 inlandsche Haver 16 1/2 a 18 0/0 Amerikaansche Maïs 14 1/4 a 00 id. van Odessa 14 1/4 Graan van den Donau 20 0/0 a 21 id. Rio dela Plata 19 1/2 a 20 Handelshloem 26 1/4 Bakkers bloem 27 1/4 Zemelen 12 1/4 a 00 0/0. Oliemarkt. Koolzaadolie te Brussel 75 in provincie 73 Lijnolie te Brussel 61in provin cie 59 inlandsch Koolzaad 31 0/0 Boter 1,87 a 2,93. Gent, Veemarkt Woensdag, te koop gestelde beesten 664: Vette koeien 105; melkkoeien 00; groote ossen 2; jonge ossen 201vaarzen 207 stieren 120; varkens 722; kalveren magere beesten schapen Wetteren, wekelijksche markt— Boter 3,09 eieren 2,70 a 2,90 tiggens 35 a 40kiekens stuk 3,00aardappelen roode 6,50 k id. witte 6 a 0 konijnen l,7ü jonge duiven 1,20. Lokeren wekelijksche markt—.Boter 3,08 a 3,44, eieren 2,45 a 2,68, aardappelen 5,00 Ternath. Wekelijksche markt. Boter per kilo, 2,40 a 2.50 fr.Eieren per 25, 2.60 a 2.70 fr. Kiekens, 2.00 a 2.50 fr. Konünen, 3.00 a 8.50 fr. Duiven per koppel, 1.20 a 1.40 fr. Viggens per stuk, 35.00 a 40.00 fr.Aardappelen, 6.00 a 0.00 fr. Rogge, 19.00 a 00.00 fr. Haver, 19.00 a 00.00 fr. Tarwe, 20.00 a 21.00 fr. vee

De Volksstem | 1913 | | pagina 3