BROEDER en PRIESTER ontdekking in Italië Eene Oneerlijke postbediende te De Panne V BE R&MP lfABSj DEN ZEPPELIN IN DE BALKANEN Een vorstelijk incident Nieuwsberichten fnion én Crédit van Brussel. I Spaarkas. Interesten 3 1/2 p. h. tot 5000 frank. DE VOLKSSTEM .W Werden verrast door den expresstrein uit [Wuerzburg komend. Het rijtuig werd aan den kant geslin gerd en de oude dame bleef op den slag dood. M. Neubocker en zijne vrouw wer den in eenen betreurenswaardigen toe stand opgenomen en stierven tijdens hun vervoer naar 't. hospitaal. De paarden zijn aan stukken gereden. De barreelwachter die de barree! niet had gesloten is door de polioie aange houden. ENCELAND Do lersche kwestie. Lord Wore- "burg heeft aan den Times een langen brief gezonden waarin hij de unionisten en de ministerieelen uitnoodigt om nog maals, op gegronde wijze, den huidigen toestand in Ierland te onderzoeken. Hij 'dringt- aan op de noodzakelijkheid eene vergadering te houden tussehen de lei ders van alle partijen, om de Ierland- sehe kwestie door eene wederzijdsche overeenkomst te regelen. Nieuwe brandstichting. Een ge weldige brand brak Donderdag uit in een onbewoond huis van Suttén in Sur rey. Op de plaats van den brand vond men watte die met petroleum doorweekt was, alsmede stemrechtdamen papieren wat doet veronderstellen dat deze brand stichting nogmaals het werk der stem rechtdamen is. OOSTENRIJK-HQNCARIë De cholera. Uit Buda-Pesth wordt gemeld dat zeven personen door den lAziatischen cholera aangetast zijn. Een hunner is bezweken. TURKIJE De Spoorwegen in Klein-Azië. Vol gens persinlichtingen vervolgt een syn- dikaat van Franco-Duitseke financiers op dit oogenblik de onderhandelingen met het Turksch gouvernement, ten ein de de vergunning te bekomen van cenen spoorweg van Jeruzalem naar den Hed- jaz en van eene haven te Jaffa. VEREENIGDE-STATEN Schielijke dood van den burgemeester van New-York. M. Gaynor, burge meester van New-York is schielijk over leden aan boord van den Baltique Een torpedcketel ontploft. De ketel ,van den Ainerikaanscben torpedoboot Craven is te Savannah ontploft. Twee personen werden gedood en 3 gewond. ANTILLEN 1 Regeling van een Francc-Haïtaanssh geschil. De Fransche minister te Port-au-Prince komt met het Haïtaansch gouvernement een verdrag te teekenen ten einde langs scheidsrechterlijken weg de sinds jaren hangende Fransche eischen te regelen. Zoo wordt eene onderhandelingsperio- de die op 21 December 1910 begonnen werd, gesloten. Het. Franco-Haïtaan§ch verdrag legt insgelijks de klachten der Ottomansclie die de natuurlijke beschermelingen van Frankrijk in Haïti zijn, aan het scheids gerecht voor. CHINA De Japaneezen zouden to Nankin ont scheept zijn. Men meldt dat Japa- neesche zeelieden te Nankin zouden ont scheept zijn ten einde de handelshuizen te beschermen. JAPAN Oorlogsbeweging. Uit Tokio: Eene vergadering waaraan verscheidene dui zend© perponen deel namen heeft plaats gehad, tijdens dewelke men door de wa pens de regeling der Mandehourie en Mongool kwesties geëischt heeft. Sinds het begin van het badseizoen werden talrijke diefstallen van aange- teekende brieven, welke in liet postbu- reel van De Panne toekwamen, vastge steld, doch men kon er niet in gelukken de daders te ontdekken. Zeer onlangs nog verdween een aan- ^©teekende brief, eene belangrijke Bora m fransche bankbriefjes inhoudende. Ten gevolge van zekere verdachte om standigheden, werden twee brief dragers van De Panne, voQrloopig in hunne be diening geschorst. M. Verhuist, hoofdopzichter van den kantïooldienst besloot echter het onder zoek verder te drijven, daar hij aan de pliehtrgbeid der beide geschorste post bedienden geen geloof hechtte. Ook ge laste hij zijn adjunkt, M. Pauwejs, een nieuw onderzoek te doen. Weldra vielen de vermoedens op een derden briefdra ger, zekeren A..., die voör het seizoen te De Panne dienst deed. M. Pauwels achtervolgde 'A..., en bij eene reis welke A... dezer dagen deed naar Oudenaarde, verrastte bij hem, toen hij twee fransche bankbriefjes van 100 frank liet wispelen. M. Pauwels deed alsof hij niets gezien bad, doch, Za anderendaags, toen A... naar het postbureel kwam, werd hij door den adiunkt ondervraagd. Ziende dat loochenen onmogelijk was, deed A... Weldra volledige bekentenis-, sen. Een rechterlijk onderzoek is tegen hem geopend. Wat de twee andere brief dragers betreft, een bturner heeft reeds zijne bediening hernomen. Het Officieel verslag. Volgens bet officieel verslag moet de bestuurbare luchtbal op 9 September rond 1 ure 's namiddags vertrokken zijn. Men had de weerkundige bulletijns geraadpleegd en ipen had inlichtingen genomen bij de vloot te Heligoland lig gend over de weergesteldheid. Het was schoon weder en men mocht zonder ach terdocht het luchtschip laten opstijgen. Opeens kwam er achter Heligoland eene geweldige onweersbui op, vergezeld van regen. De L. I werd verscheidene honderden meters hooger gedreven daarna kwam hij met geweldige snel heid beneden. Op het laatste werd de Zeppelin de zee in geslingerd nadat dc bemanning bal last en alle andere voorwerpen over boord bad geworpen. De L. I werd kort daarop verzwolgen. De officieren en de matrozen van den kruiser Hanno ver deden al wat mogelijk was om den luchtbal ter hulp te komen. Op het oogenblik van 't ongeluk kon de luchtbal zich op 500 meters hoogte houden. De beweering van overlading kan niet staande gehouden worden daar zelfs de oorlogsbemanning aan boord niet was. do zelfs na dit schrikkelijk ongeluk. Verklaringen van een ontsnapte. De zes overlevenden van den Zep pelin zijn Woensdag avond te Ham burg aangekomen. Een hunner deed een kort verhaal van de ramp en verklaarde dat de L. I zich op 900 meters hoogte bevond toen hij begon te vallen. l)e luchtbal werd met eene snelheid van 60 'kilometers in bet uur naar beneden ge slingerd. Tot biertoe zijn reeds 8 lijken opgevischt. Vregmd rouwbeklag. De graaf' van Manneville, Fransche zaakgelastigde, heeft aan het Duitsche gouvernement het rouwbeklag van het Fransche gouvernement aangeboden. Een lid van bet gezantschap dor Ver- eenigde-Staten heeft in het bureel der marine de rouwdeelname der Arneri- kaansclie republiek neergelegd. De minister van oorlog van Oosten- rij k-Hongarië beeft in zijn naam en in dien van het leger, zijne rouw betuigen uitgedrukt in het keizerlijk bureel der marine. Een verhaal uit de dagen der Commune. (61stc Vervolg.) Met mij is liet een andere zaak, antwoordde plotselings Kelderrat. Men hoeft de kanonnen naar het kerkhof Père-Lachaise gebracht, ik zal het laat ste stuk bedienen. Waarom niet getracht u te redden Waartoe zou dat dienen Wat moet ik dan doen Wat gij tot nu toe gedaan hebt. Stelen, moorden? Ik zou niet denken, dat men u een ambassade zal aanbieden. Dat is mogelijk Maar moorden stelen, het is altijd hetzelfde, zonder nog sommige herinneringen te tellen, die ge lijken op... Wat duivelwaarop kunnen die gedachten wel gelijken? vroeg Schavot- bloem lachend. Op wroegingen antwoordde Machu dof. Kent gij zoo iets, gij De naam doet er niet toe. Ik weet wat het is, altijd slapeloos te zijn, zon der ophouden het gc! voor oogen te hebben van een,man die u beschuldigt... Ik weet wat het is, als men tot zich zei ven moet zeggen: de lucht die ik in adem is gestolen de vrijheid die ik ge niet. is gestolen en een ander betaalt in mijne plaats wat ik aan de justicie schul dig ben An^o zegde Schavotbloem. O© Haven van» Pompei opgegraven. Tengevolge van opzoekingen heeft men de overblijfsels der oude haven van Pompcï ontdekt op 1250 meter van de zee. Het havenhoofd en de andere ge deelten zijn met 7 meter grond over- dekt. ..*v Andere opgravingen hebben een vol ledige bakkerswoüing aan bet licht ge bracht, met den oven, waarvan de ope ning nog dooi- eene breede ijzeren deur met twee handvatsels gesloten was. Op bet oogenblik dat de deur opengebroken werd, ontdekte men den oven vol brood, zooals het daarin 18 éeuwen geleden was geplaatst geworden. Er waren twee-en tachtig brooden, en tën opzichte van de grootte, vorm en all$ eigenaardige bij zonderheden, behalve liet gewicht en de kleur vertoonden zij zich zooals zij nit de handen van den bakker gekomen wa ren. Zij zijn rond en hebben ongeveer 20 duim in doorsnede, plat, een weinig ingedoken in bet midden, hetwelk zon der twijfel door den elleboog van den werkman veroorzaakt is de kanten zijn een weinig opgezet, zij zijn in acht ge lijke deelen verdeeld 'door tamelijk diepe strepen, die in het middelpunt samen komen bun kleur is donkerbruin zij zijn zeer hard, maar buitengewoon licht. Toen de eerlijke bakker te Pompei het brood in den oven schoot, dat zijne klan ten den volgenden dag zouden opeten, zal de gedachte welverre van hem ge weest zijn, dat zijn brood niet eerder dan achttienhonderd jaren daarna het dag licht zou aanschouwen. Hij strekte beide armen op de tafel der dwergin uit en ging er met het hoofd op liggen. Üp dit oogenblik ontsnapte een naam aan de lippen van het vrouwelijk mon ster Christinemijne dierbare Chris tine Daarop vervolgde de dwergin in haar droom Gij zult gewroken worden, Chris tine, gij zult gewroken worden Schavotbloem hief het hoofd op en zag naar de dienstbode van Mathusalem. Zij was afzichtelijk. Wit schuim lag op hare dikke lippen, hare neusgaten bewogen zich, haar voorhoofd rimpelde zich in diepe groeven. De laaghartige schurk meende zelfs, dat zij den naam uitsprak van André Ni- ^ois. Maar Schavotbloem dacht dat hij zich vergiste.Welke band kon er bestaan tusscben den rijken bankier en de mis vormde dwergin, die voor Mathusalem's keuken zorgde, nadat zij de dorpsker missen had afgereisd. De nacht verliep. Tegen den morgend hcorde men de stem der priesters. De vrome aanroeping van den dood had niet opgehouden in hun kerker te weerklinken. Allen, die ih hetzelfde vonnis deelden, hadden slechts één verlangen, slechts ééne hoop meer. 'De veroordeelde soldaten lagen voor de priesters neergeknield en deze had den door de vervulling van hun verhe ven bediening allen, die sterven gingen, nader tot den hemel gebracht. Men had de gijzelaars zonder voedsel gelaten, en de smart van den honger Rontl cte Eerst© bijzondere Zitting. Gisteren meldden wij dat- de Kirk-Ki- lisse kwestie tijdeus de eerste bijzondere zitting niet word behandeld. De Ma- tin meldt thans (lat dit vraagstuk nochtans zou opgelost geweest zijn. Het blad voegt er nog bij, dat Bulgarië zeer waarschijnlijk zal afzien van Demotika. De Porte overigens néémt eene dreigen de houding aan indien de beweging van Gumuldjiua eenige uitbreiding neemt zoo zal het- Turksch kabinet-zich aan het hoofd daarvan moeten stellen ofwel zijn ontslag geven. Het is niet te betwijfelen dat derge lijke verklaring enkel gedaan zij, dan om het Bulgaarsche staatsbestuur schrik aan te jagen. Het schijnt niet dat er eenig ander belang moet aangehecht worden. Bulgaarsche beschuldigingen 1 tegen de Grieken. Eene Bulgaarsche ófficieele nota zegt overheden werd aangehouden en naar Yolo gebracht. Onder weg werd hij ge wond en moest allerhande folteringen verduren. Te Volo Wérd hij zelfs onder het geleide der gendarmen met steenen naar ht hoofd gewor(pen. Uitgeput van krachten werd hij niiar Salonika terug gebracht. Hier werd hij nu door de gendarmen mishandeld, die verklaarden bevel ge kregen te hebben, hem te doen sterven. Hij is inderdaad aan de gevolgen zijner Avonden bezweken. Hoe d© Servisch© krijgsgevangen \n Bulgarië behandeld werden* Eene ófficieele Bulgaarsche nota ver zet rich tegen de öfficieuse berichten van Belgrado aangaande de behandeliug der SerA'ische krijgsgevangenen te So fia. Het Russische gezantschap maakte niet de minste opmerking diensaanguan- de. r Verre van verontrust te worden, ge nieten de Serviërs hunne volle vrijheid en wachten alleen den dag der soldaten- wisseling af. voegde zich bij hunne overige folterin gen. v De morgend lokte diegenen naar bet venster, die met het meeste ongeduld het fltïr van htin dood afAvechten. Iedereen gevoelde, dat de vorderingen van het leger hunne beulen nauwelijks den tijd zouden laten om deze laatste misdaad te voltrekken, en dat men zich haasten moest. Toch liet zich, waarschijnlijk door de maatregelen welke de snelle vorderingen der soldaten van Versailles noodzakelijk maakten, het bepaalde bevel nog wach ten. Bijna de geheele^ dag verliep in deze spanning. Eindelijk kwam een jonge man, die de sjerp van afgevaardigde der Commune droeg^.aan liet hoofdkwar tier van de wijk Vincennes, deelde he velen mede aan de3 gefedereerde solda ten, die deel uitmaakten van de batal jons van het XI0 ep V° arrondissement, en eenige der enfants perdus van Bergerel daalden den trap van den kel der af en bevolen den gevangenen op te staan Deze gehoorzaamden. Niemand trachtte zelfs z*jn leven te verdedigen. Het geloof schonk allen eene liemel- sehe kalmte en de priesters zegenden hen nog eens, die met een stap, even vast alsof zij naar het slagveld oprukten, ter dood gingen. Bij de verschijning der veroordeelden ging er een ontzaglijk hoera op, verge zeld van een wilde muziek, en de solda ten hadden moeite om de menigte te be dwingen. Niet, omdat zij de veroordeel den tegen de beleedigingen Avilden be- De tegenstrijdige inlichtingen zijn zooveel te meer onjuist daar men geene baan aanlegt naar Vitoscb, waaraan de Servische gevangenen zouden verplicht zijn te werken. D© Turko-Bulgaarscho citderhandollngen. M.Natchevit.ch, Bulgaarsch afgevaar digde, heeft zich naar de Porte hegeven ten einde de verschuiving der zitting te vragen daar hij van zijn gouvernement geene inlichtingen ontvangen heeft. Een -snelbericlit zegt dat de Bulgaar sche afgevaardigden de inlichtingen ont vingen maar dat deze te laat aankwamen om nog besproken to kunnen worden. Men beweert te Sofia dat de minister raad aan de Bulgaarsche afgevaardig den zou aangeraden hebben om de Kirk- Kilisse-kwe6tie nog niet te bespreken. Koning Aliens aangehouden en opgeleid Dezer dagen overkwam aan Koning Alfons XIII een zonderling incident. Van het paleis van Madrid naar het kas teel van La Granja rijdende, werd hij door een burgerlijk agent in overtreding genomen, omdat hij te snel reed. De Koning gaf zijn naam op, doch, de burgerlijk© agent kende hem niet en kon zulks niet aannemen. Hij stapte dus in den auto, bij den Koning, en beval aan Jen chauffeur naar het dichtst bijgele gen policiekommiasariaat te rijden. De policiekommissaris herkende na tuurlijk de vorst onmiddellijk, bood zij ne ootmoedige verontschuldigingen aan en gaf den agent eene bolwassching van eerste klas. Koning Alfons had het echter anders op. Lachend Avenschte hij den agent, die enkel zijn plicht gedaan had, geluk en zórgde dat de agent brigadier benoemd werd. CaSsse Hypothécaire Anversoise Naamlooze Vennootschap. Maatschap pij ken Zetel Huidevcttersstraat, 35, Ajntwerpen. In zitting van 3 Septem ber, heeft de Beheerraad besloten, dat dé take van 4% door de Wetgevende Kramers gesteld op den intrest der obli- g£,tiën, niet zal gevorderd worden van dè obligat.iekoudcrs der Caisse "Hypo thécaire Anversoise alhoewel de nieu we belastingwet aan de Maatschappijen bet recht verleent dezelve af te honden vin het beloop der koepoJte. jHet algeheel bedrag der intresten op de koepons vermeld, zal dus als voorbeen zender eenige afhouding, aan de bezit ters uitbetaald worden. j Brussel. Politieagent mishandeld -j- De agent D..., der 3" afdeeling, ge- vi"ju »v....K-mag niurgcuvV juud X X/O nkn een dronken man, die onlusten ver- wiekte, naar huis te gaan. 11e kerel greep dén agent vast en zwierde hem tot drie maal toe tegen den gevel van een huis, sloeg hem vervolgens ten gronde en mis handelde hem. Een tweede agent snelde tpe en nu werd de woéstaard naar het kömmissariaat der Graanmarkt gesleept en in den amigo opgesloten. Een onderzoek werd ingesteld. De policieagent Avas zoo erg gesteld, dkt hij naar 't gasthuis moest overge bracht Avorden en geruimen tijd zijn ienst niet zal kunnen doen. Goede vangst. Een 'Kerel met verdacht voorkomen A'iel Woensdag avond in de St-Lazarusstraat alle voor bijgangers lastig. Hij toonde bun aller lei zoogezegd gouden ringen, en an dere juAveelen, die. hij hun schier met ge- ^vold wilde verkoopen. Een geheime po- ïicieagent bemerkte zulks en verloor den «chermen, maar uit vrees dat een van hen in de verwarring zou trachten te ontsnappen. De plaats waar men hen heen dreef, was reeds te voren bezet door den staf van de verschillende legioenen. De vijftig gijzelaars en hunne moor denaars waren voldoendè om deze enge ruimte te vullen. Een gedeelte der menigte, die in den omtrek opeen gepakt stond, was in de onmogelijkheid, om bij deze gruweldaad tegenwoordig le zijn. Men plaatste de gijzelaars tegen den muur en een peloton soldaten met gela den wapens bield zich gereed, om op het eerste bevel vuur te geven. Sulpice omarmde zijne broeders in het priesterschap het was daar in werke lijkheid de vredekus uit de eerste tijden der Kerk, de kus van vrede, Arelkc zij, die ter dood gingen, elkander bij het einde van het afscheidsmaal op het voor hoofd drukten. Op het oogenblik dat de abbé Pome- reul een ouden priester in zijne armen drukte, haanden tAvee mannen in schit terende uniformen zich een weg door de menigte tot in de eerste rij der nieuws gierigen. Beiden hadden geladen revolvers in de hand. De kommandant Machu, de kolonel Marc-Mauduit, mompelde de menigte, terwijl zij met een soort van eerbied plaats voor hen maakten. Maar nauwelijks bevond zich de kom mandant tegenover hen, die men ging fusillceren, nauwelijks had hij met een vluggen blik hun gelaat beschouwd, toen hij met de wilde vlugheid van een 13 SEPT. 1913 kerel niet uit het oog. Hij zag hem wel dra een voorbijganger aanspreken en dezen opvolgen tot aan de Kruidtuin laan. Daar wilde de apache den man dwingen iets te koopèn. Ziende dat deze weigerde, haalde hij een revolver te voorschijn en dreigde er mede. De poli- ciebediende snelde toe, en gelukte erin den gevaarlijken kerel te ontwapenen. De apache Averd naar het policiebureel1 geleid waar hij in het bézit werd gevon den van een tweeden revolver en van een1 dolkmes. Ondervraagd weigerde hij zicK te doen kennen. Hij werd ter beschik king van het gerecht opgesloten. Stoutmoedige diefstal. Onbe kende dieven zijn Woensdag nacht in eenen schoenwinkel der Yoorloopig Be- windslraat gedrongen. Zij stolen er eene som yan 150 frank en eene groote hoe- Areelheid koopwaren. Val. Donderdag morgend is een schjldersgast, Pol Baele, te Gent gebo ren in 1891, jotigman, aldaar wonende Stalhofstraat, 65, in een huis der Nij verheidsstraat, te Brussel, alwaar hij werkzaam Avas, van eene dubbele ladder gevallen en werd den rechter voet ge broken. Men bracht hem naar het Sint- Janshospitaal over. B© wouw verandert dikwijls, maar nooit voor haren koffie, want zij ge bruikt altijd de uitmuntende Chicorei der Trappisten Vincart. 1500 T. Etssne. Een wagenhuis afgebrand. Woensdag avond ontstond brand in bet houten Avagenhuis van M. Micbiels, 227, Steenweg van Elsene. De pompiers snelden op het eerste noodsein ter plaats en waren, na 40 minuten werkens, mees ter van het vernielend element. De wa genschuur werd met gansch den inhoud, de prooi der vlammen. De oorzaak van den brand is niet gekend. Diefstal. Een genaamde Michel A'..., 22 jaar oud, geboren te Parijs, woonde op eene gemeubelde kamer van een huis der Dillensstraat. Dinsdag avond drong hij op de kamer van tAyee onderhuursters van het huis en stool de som van rond de 400 frank. Daarna vluchtte'bij heen. St-Jans°IVlGlenbeek. Toen een goed gekende duivenmelker uit de cité Van de Capelle Donderdag morgend op zijn duivenhok kwam bestatigde hij met ver bazing dat de deur ervan opengebroken Avas. Al de duiven waren gestolen. Aanranding. Eene juffer, wo nende Terneuzenlei, keerde Woensdag avond huiswaarts, toen zij opeens aange rand Averd door eenen kerel van rond de 20 jaar. Deze ontrukte haar een zilveren kabasje, waarin benevens eene nogal belangrijke som geld, verscheidene an dere voorwerpen staken. Daarna vlucht te de bandiet weg. Men gelukte er niet meer in hem in te halèn. Etterbeek» Werkongeval. De pxpfspv. UpnrL Gauihieiv Zaaiersstraaf, beklom Donderdag morgend eenè ladder in een huis der Kerkstraat. Eensklaps viel hij van oene hoogte van 8 meters tot de onderverdiepingen. Hij werd erg ge kwetst aan het hoofd en inwendig ge kneusd. De arbeider werd overgebracht naó.r het gasthuis zijn leven is niet ia gevaar. Laeken. 'Arme vtouw. Eene vrouw van rond de 35 jaar kwam Woens dag namiddag het policiebureel der Ge- mcenteplaats binnen en vroeg om in al- lerhaast den policiekommissaris te mo gen spreken. Men bracht haar dan in te genwoordigheid van den policieofficies van dienst. Ik ben de dochter xran Leo pold II, zegde de ongelukkige, en ik wil dat men voor mij onmiddellijk de kerk van Laeken opene. Ik wil voor liet graft gebracht worden van mijn vader. De policieofficier bemerkte onmiddellijk dat hij met eene zinnelooze te doen had* Het is de genaamde Monika Van Diest,, wonende Groot-Hertogstraat, te Etter beek. Zij is naar een gesticht overges bracht. tijger op hen toesprong en de jongste met zijn lichaam als met een schild dekte. De soldaten, die het geweer aan detf schouder brachten, wachtten, en hij, die? vuur zou bevelen,» trad naar den kom mandant, die op zulk een onA'erwachte wijze de justicie van het volk belem-* merde. Kommandant, zegde hij, het uuu der strafuitvoering is geslagen. Toen wendde zich de verdediger van den abbé Sulpice met het gelaat naar het volk, en sprak tot de officieren en soldaten, die met eene onoverwinnelijke nieuwsgierigheid genaderd waren Het leven van dezen man Ik moet het leven van dezen man hebben Gij hebt dus eene groote rekening met hem te vereffenen, kommandant, sprak een luitenant met scherpe stem, dat de chassepot niet voldoende is voor uwe wraak. De jonge priester slaakte een kreet,- toen hij den man herkende, die zich óp zulk eene onverwachte wijze tussehen hem en den dood plaatste. Jan Machu Ja, ik wil zijn leven, herhaalde Kelderrat, de oude booswicht. - Een priester, een bedrieger zou aan' de justicie van het volk ontsnappen Nooit! brulden de gefedereerden. Hij beeft mij gered, antwoordde Jan Machu met nadruk, ik wil hem niet© verschuldigd zijn. Ter dood met den verleiderter dood riep een jongen. Schavotbloem fluisterde zijn mede-* plichtige in het oor (Wordt voortgezet.),

De Volksstem | 1913 | | pagina 2