BROEDER 80 PRIESTER de vrijheid van Onderwijs KfJös, NoienBaasS?» Een drama op eene lokomotief Ge IiedeMaapciie socialisten IN EE BALKANEN 13 cahiers voor 1 fr. I. Petrus Baens tegen Nieu wsberichten Ifuioa da Crédit van Brussel s 1 Sn-aarkas. Interesten 3 1/2 p. h. w tot 5000 frank. Spieplfabriek A. L. MEÏVAERT 13 caSiiers voor 1,00 fr. '2 Op bet oogenblik dat de expresstrein Ier bestemming naar Montrejean uit Pnyvo ging vertrekken, ontstond er Iwist tusschen den machinist Lacoste en 'den stoker Hirigoyen van het depot van Bayonne. Zij moesten den trein tot Pau geleiden. Onmiddellijk verzamelden de reizigers met agenten der maatschappij zich rond de lokomqtiefDe oneenigheid werd ech ter spoedig bijgelegd en de trein kon op het vastgestelde uur vertrekken. .Welhaast herbegon de twist en liep op vechten uit. Lacoste wierp zich op zijn stoker en beet dezen in een vinger: Hirigoyen greep daarop een bijltje en bracht er verscheidene slagen op het hoofd van den machinist mede toe, diej tweemaal in den hals getroffen, neder- vielHij had echter het bewustzijn niet .verloren en kon de remmen in werking stellen. Lacoste kwam van de lokomo- tief, het hoofd met bloed bedekt. Het was hem onmogelijk nog verder te rij den. De dienstoverste van Puyvo werd verwittigd en deze nam plaats op de lo komotief naast den stoker Hirigoyen. De Waarheid het orgaan der Gcntsche afgescheidene socialisten, geeft aan de leiders van het hedendaag- sche socialism, eene schudding naar ver dienste. Het blad schrijft «Wat moet. men denken, als men eens van nabij de handelwijze van onze tegen woordige" socialisten onderzoekt? Het zedelijk verval is Waarblijkend en velen zijn er, die verontwaardigd en ontmoe digd de partij verlaten. d Vroeger mocht de socialistische par- tij fier zijn op hare zedelijke strekkin gen de goede princiepen waren vastge- ankerd in het hart van al de aanhangers der partij: het waren mannen. Wat zijn de tijden veranderd! De partij is thans geheel hervormd. Met !S eeii toevluchtsoord geworden van joden €jn spokulanf&n. Pvlen vindt er kerels van het verdachtst alioi, lieden, diomet Ali- Baba en GartcuoBs zouden kunnen ver geleken worden 2 2 2 Ann socialisme, hoe laag zijt gij gevallen en hoe zeer onteerd Vroeger waren de socialisten arme 'duivels, maar eerlijke mannen, die wis ten wat het was, princiepen hebben. Thans woont zekere socialist in een bur gerhuis, rijdt in auto, laat zich als een edelman in de hotels bedienen en verloo chent alles wat ons vroeger zoo duur baar was. Zij spreken nog van vrijheid, gelijk heid, broederlijkheid. De vrijheid be staat alleen voor de leiders aau de ge lijkheid vegen zij en indien er soms par ti jgenooten zijn, die zich niet als zachte lammeren gedragen, wacht hen do ver volging. Zij hebben enkel voor doel, over hunne broeders, broederlijk te re- geeren. Wie weerstand bied moet huigen of harsten. Het kwaad is algemeen en men mag het wel zeggen er is iets bij dö socia listen aan 't'rotten 2 2!» De afgescheidene socialisten ken nen natuurlijk de a aaugebleven socia listen best. Alle commentaar is dus overbodig. Traagheid in de Onderhandelingen. De oplossing der Kirk-KiKsse-kwestie laat zich nog altijd wachten. De Bul- ga arsche afgevaardigden laten zich vlotten voor de onvermijdelijke opoffe ringen. Eene zelfde traagheid is te be speuren in de Turko-Grieksche önder-^ handelingen, zoodat hetzelfde eindak- ikoord voorzien is. Een verhaal uit de dagen der Commune. (62"* Vervolg.) Zijt gij gek? Als hij dood is, kan (niemand ons meer schaden. Ter doodter doodherhaalde de menigte. "Gij"ként mij, zegde Jan Machu, ik heb genoeg bewijzen van toewijding aan onze zaak gegeven het eerst heb ik het 'departement van Financiën in brand ge stoken na het telegram van Ferré. Ik ■was er bij, toen men den aartsbisschop fusilleerde... Sedert het begin der week vecht ik nu op de eene, dan op de an- 'dere barrikade... Delescluze was mijn vriend en Millière mijn beste bekende... Ik ben bereid mijn laatste patroon met u te verschieten, maar als loon mijner diensten vraag ik u het leven van dezen man. Opdat hij u later zou kunnen verra den en door de Versaillanen laten fusil- leeren. Ik zal hem vragen te zwijgen, en als hij het belooft, zal hij zwijgen. Hijeen ellendeling een Jesuïet Gij weet niet, hernam Jan Machu, zooals ik, hoeveel zijn woord weerd is... Ik ben een gefedereerde, een heilig schenner, een bandiet Gij vleit u, kommandantonder brak eene stem. Jan Machu vervolgde Ik heb de Notre-Dame van Lorette geplunderd en den brandstapel gereed helpen maken, die de oude kathedraal Men meldt eenige schermutselingen langs Montenegrijnsche zijde de Mace- doniërs doen hun beklag over de min of meer slechte behandelingen welke zij te verdragen hebben. Dit zijn slechts uit vluchtsels om op de diplomaten te druk ken, die gewis daaraan niets verhelpen kunnen. D© Serviërs vorjagen de ftlacottonissh© Bulgaren. Volgens eene Bulgaarsche officieuse nota, is een nieuwe groep van Macedo nische vluchtelingen die naar hun ge boorteland terugkeerden, na zich in het Russisch gezantschap van schriftelijke bewijzen voorzien te hebben, te Pirot, door de Serviërs onthaald geworden op beleedigingen en mishandelingen. Zij zijn ten slotte verjaagd geworden. De kwestis van Westslijk-Thrasië. Een invloedhebbend lid van het Turk- sche ministerie deed de volgende verkla ringen tijdens een onderhoud loopende over de kwestie van Westelijk-Thracië Alhoewel wij niet ongevoelig wezen aan de klachten, die ons uit die streek worden toegestuurd, zoo willen wij gee- ne nieuwe vraagstukken uitlokken met de bevolking in de aangenomen houding- bij të staan. Wij zullen de kwesties, waarvan er sprake is, betwisten tijdens de vredesonderhandelingen, en dan zul len wij op heftige wijze waarborgen vra gen tot de bescherming en het eerbiedi gen der Muzulmannen. Het vraagstuk van DedeagatcSi. Het Grieksch gouvernement heeft be sloten nogmaals de aandacht der groote mogendheden te trekken op de kwestie van Dedeagatch. Dit besluit werd geno men als gevolg op den toestand van het Grieksch detachement die meer en meer bedenkelijk wordt, door de tegenwoor digheid in de streek van sterke henden onregelmatigen De onderzoekskomaiJssle. MM. Brailsford en Godard, afgevaar digde van Lyon, beiden leden van de Carnegie-kommissie, zijn Donderdag nacht te Sofia aangekomen. Zij kwamen uit Uskub. De andere leden zullen via Constantinopel aankomen. De Turksche invallen. Ten gevolge der Turksche invallen is de bevolking van de streek van Achit- cheleby en het aanpalende arrondisse ment op de vlucht gegaan en houdt zich schuil op het oud-Bulgaarsck grondge bied. Het getal vluchtelingen bereikt de 30 duizend. Dö ontferhandeSingGtt tussefcara de Gu!- gaarsclt© füaticnafè Bank en da Vreemde Banken. De bestuurders der vreemde banken zijn met den beheerder der Bulgaarsche Nationale Bank in vergadering bijeen gekomen. Zij hebben daarop besloten, aan het gouvernement te -vragen de on derhandelingen te willen verlengen. De S&rbo-Mentonegr ii jr.ssho onderhandelingen. De onderhandelingen tusschen de Ser vische en Montenegrijnsche gouverne menten aangaande het beperken dei- nieuwe grenslijn zijn nü totaal stilge legd. De afwezigheid van M. Pachitch te Belgrado is er de groote oorzaak van. Er moet slechts uitspraak gedaau wor den over de toekenning van eene streep grond/3 van een 100-tal vierkante kilome ters tusschen Diakova en Tpek. Monte negro vraagt een doel ervan, tot aan de rivier Drin, in te lijven, terwijl Servië eerder de grens zou willen, volgens den aardrijkskundigen uiterlijken vorrn van het land. Men is echter van oordeel dat Montenegro voldoening zal bekomen. bij J. VAN NÜFFEL-DE GENDT, KerJcstx'aat, Aalst. verwoesten zal... Ik heb God en de men- schen bestolen... Deze man wist het, en •hij heeft niets gezegd... Hij was bang voor wraak, hernam eene stem. Hij Gij ziet wel, dat hij zelfs voor u niet heeft. Achteruit, kommandant Ruimte Machu is een verrader. Machu is behendiger, sterker 'dan gij allenhernam de kommandant van de Wrekers der Commune; de eerste, die een stap vooruit doet is een man des doods De ontsnapte booswicht haalde zijn pistool over en wachtte. Niemand bewoog zich. Zijn leven herhaalde Machu. Geeft gij mij zijn leven Nooit Welnu, gij zult alles vernemen het komt er overigens op dit uur weinig op aan voor ons, of wij meer of minder op het geweten hebben... Morgen leeft misschien niemand meer... Ik heb niet alleen misdaden tegen de maatschappij bedreven, ik heb gestolen uit het huis van den vader van hem, dien gij wilt fu- silleeren.Ik ,hob er honderdduizend franken gestolen... Bravo zegde eerie stem. Hij wist het en heeft het niet ver raden. Een dof gemompel rees onder de me nigte uit. Jan Machu vervolgde,.terwijl hij Sul- pice met zijn lichaam dekte: Eindelijk, ik heb zijn vader ver moord, en hij heeft mij niet overgele verd i i. DE VOLKSSTEM J Ik denk, (in zake van onderwijs) dat er geen ware vrijheid bestaat zonder ge lijkheid. Alle voorreèht, alle ongelijk heid is eene inbreuk pp de vrijheid. De ware vrijheid yan onderwijs be staat dus in de geUJEfheitl van al d© scholen. (Woorden van Priester Daens in de Kamer.) M. Petrus Daens zegt nu in zijnen Werkman van 11 Juli laatstleden dat de Broedersscholen voor lager en kosteloos onderwijs, geen centiem toe lage mogen genieten van den Staat en dat de arme kinderepdje zulke scholen bijwonen, moeten beroofd worden van schoolvoeding en kleeding. Dus is M. Petrus Daens tegen 'de vrij heid van onderwijs. r* Wanneer Priester Daens ging sterven en zich opnieuw onderworpen had aan zijne Geestelijke Overheid, smeelgte hij zijnen broeder, M. Petrus Daens, terug te keeren tot de katholieke partij. M. Petrus Daens 'heeft niet willen luisteren en zijne politieke haat tegen de katholieke partij ''"freeft hem langza merhand zoover gebracht, dat hij nu reeds cl© woorden, en het programma van zljnsn eigenen broed&r, Priester Daens, ve-riccchent. Brussel. Wielrijder gekwetst. De 14-jarige wielrijder, Karei H..., wo nende Steenweg van Etterbeek, reed Donderdag namiddag, op de Regentlaan per rijwiel, zeer dicht achter een auto. Ter hoogte van de Egmontstraat, stopte de automobiel plotselings en de jonge wielrijder botste met een ongehoord ge weld op het zwaar voertuig. Hij werd ten gronde geworpen, -iwaar gewond aan 't been en den schedel. Zijn rijwiel werd volkomen vernield. Hét jeugdig slacht offer werd naar het gasthuis overge bracht. Door eene autö-taxi gewond. Mevr. Nathalie Rossum, 54 jaar, wo nende Steenweg van Waterloo, werd Vrijdag op de Zuidiaan omgeworpen door eene auto-taxi welke haren weg voortzette zonder zich om het slachtof fer te bekreunen. In haren val werd Me vrouw Ros3um zwaar gewond en moest ter verpleging naar het gasthuis overge bracht worden. 2H Door eene stootjkar omgeworpen. Het 6-jarig dochterken der èchtgenooten Wierickx, wonende in de Ophemstraat, werd gisteren op den vlaamsclien steen weg door eene handkar, welke 2 man- men voortstieten, omgeworpen. Het kind werd door eeti. voorbijganger opge nomen met gebroken knie en erge won den aan het hoofd. De policie der 3® afdeeling heeft pro- ces-verbaal ten laste, van de twee on- voorzichtigen opgesteld. Rijwielen gestolen. Een loop jongen, Jaak Vander au wern, wonende Jules Delhaizestraat, te St-Jans-Molen- beek, moest Donderdag namiddag eene bestelling afleveren-, in een huis der Louizalei. Hij. plaatste zijn rijwiel tegen den gevel en trad vervolgens binnen. Toen hij terug buitenkwam was de velo verdwenen. Een dief was er opgespron gen en men zag hem in volle vaart in de richting van het bosch verdwijnen. Er viel niet meer aan te denken den dief in te halen. J. Forster, Wayerstraat, had zijn rijwiel, ter waarde van 250 fr. geplaatst Ditmaal doorliep eene ongeloovige be weging de menigte. Neen, zegde Jan Machu, hij heeft mij niet overgeleverd, omdat de eed der biecht zijn lippen gesloten hield. Gij schreeuwt tegen de priesters, ik vereer hen ik heb meer dan eene misdaad in mijn leven begaan, maar ik zal dezen man redden om mij dankbaar te betoo- nen. Of gij zult den kommandant van de Wrekers der Commune dooden, of ons beiden vrij laten. Is de abbé Pome- reul in veiligheid, dah kom ik weêr met u strijden. De abbé Sulpice trachtte zich uit de omarming van den booswicht los te ma ken. Laat mij sterven, zegde hij, het martelaarschap is de schoonste dood, die ik verwachten kan. $od, die rechtveer- dig en bermhertig iq, zal de pogingen, welke gij aanwendt om mij te redden, beloonen. Noodzaak .mij niet de gelede ren onzer broeders te verlaten... Gij hebt gevaarlijke woorden uitgesproken, doet ze vergeten door mij aan den haat mijner vijanden over te laten... Neenzegde Machu als zij vol houden, sterven wij tè samen maar zij zullen niet durven schieten. Als om dit- wooi^d te logenstraffen, riep de officier der gefedereerden de sol daten toe Maakt veerdig Nog een laatste mjial trachtte Sulpice zijnen redder te ontkomen en zich bij zijne vrienden te voegen, die, langs den muur geschaard, het einde van dit too- neel afwachtten. 4 De soldaten van het bataljon van het KI0 arrondissement tóaakten eene bewe- in den gang van een handelshuis 'der Nieuwbrug6traat. Een dief poetste er de plaat mede. Het drama der Kruidtuinlaan. In strijd met hetgeen gemeld werd, is het onderzoek in deze zaak nog niet ge sloten... M. Delaruwièro, onderzoeksrechter, met het ophelderen dezer zaak gelast, heeft zich Donderdag namiddag naar liet lijkhuis in de St-Andreasstraat begeven, om er te doen overgaan tot eene nieuwe lijkschouwing door de wetsdokters. Tijdens het laatste verblijf van Mélar- dy in de bedelaarskolonie, te Merxplas, meldde de geneeskundige en weten schappelijke persoonsbeschrijving van dézen laatste opgemaakt, een litteeken van eene breuk. Welnu, tijdens de nieu we lijkschouwing welke in het lijkhuis plaats had, hebben de praktizijns geen spoor van dit litteeken gevonden. De overledene zou dus Mélardy niet zijn, doch misschien Lauwere of een ander persoon. Vrijdag bood zich echter een haarkap-» per in het doodenhuis aan, di^ beweer de deze week nog Mélardy geschoren te hebben. Hij werd in tegenwoordigheid van het lijk gebracht en... herkende hem als zijnde Mélardy. Waar zal zulks nu eindigen? Een kostganger van het godshuis door een tram gepletterd. Willem Van Heuker, kostganger in liet godshuis Nevraumont, Grensstraat, te St-Joost- ten-Noode, werd Donderdag avond in de Koningstraat omgeworpen door een tram komende van Schaarbeek. De ouderling werd verscheidene me- térs ver voortgesleept. Hij werd zwaar gewond aan het hoofd en op gansch het lichaam. Na verzorging in eene apo theek, werd het slachtoffer naar het St- Jansgasthuis vervoerd. De policie heeft een onderzoek ingesteld. De a'kdQl is de groote vijand van het volk de Chicorei der Trappisten Vincart is zijn groote vriend. 1500 U. Si-Joost- teïï-Noöd©. Doodelijke val. De metser J.-B. Dusselaere, oud 2d jaar, werkte Donderdag avond aan de lierstelling van een cinema in de Kruis vaarten straat. Hij stond op eene stelling ter hoogte van 15 meters. Eensklaps viel hij in de ruimte en werd gepletterd in de onderverdiepingen. Met gebroken lenden werd de ongelukkige naar het St-Jansgasthuis vervoerd, waar hij eeni ge stonden later overleed. J.-B. Dusselaere woonde in de Zanger- sti-aat, te Molenbeek, met zijne moeder, wier eenige steun hij was. Zijn vader stierf onlangs in 'dezelfde omstandig heden. Het parket stapte Vrijdag morgend ter plaats af en ging tot een nauwkeurig onderzoek over. Koskelltoerg. Oplichting van eene minderjarige. 'Aanhouding van den verleider. Dezer dagen verdween een L6-jarig meisje, wier ouders te Koekel- berg wonen. Tegen zekeren X.... werd eene klacht ingediend. De H. Claesscns, policieofficier, vernam dat de kerel een 14-tal dagen met het meisje had doorge bracht in een hotel, te Taiffer, nabij Profondeville, waar zij zich deden in schrijven onder den valschen naam M. en Mevr. Delson. Wanneer M. Claessens zich in het hotel aanbood, was het kop pel verdwenen. Zaterdag morgend ont dekte hij den verleider en het meisje in een hotel te Brussel. X..., 33 jaar oud, die voor de tweede maal de echtscheiding bekwam, werd ter beschikking van den prokureur des konings gesteld. Het meisje werd hij hare ouders te ruggebracht. Anderlecht. Een wanhopige geluk kig ontsnapt. Een policieagent zag Donderdag nacht in de Elooistraat een man die zich op eene bank neerzette en een revolver tegen zijn slaap hield om zich te zelfmoorden. De agent greep den ging voorwaarts, als een aanrollende golf. Op dit oogenblik voelde Jan Machu zich plotselings bij zijn kleed trekken hij zag naar beneden en herkende de dwergin, die hem een geheimzinnig tee- ken gaf. Terzelfder tijd reikte zij liern een een- voudigen donkeren mantel toe. De booswicht begreep de gedachte van de dienstbode van Mathusalem, en ter wijl deze een groep vrouwen liet door gaan, die begeerig waren om het laatste tooneel van dit bloedig drama te zien, wikkelde Jan Machu den abbé Pome- reul in den mantel en onttrok hem voor een oogenblik aan de blikken van zijne vijanden. Hoe kort 'dit oogenblik was, hij miek er gebruik van om zacht tot Sulpice te zeggen Denk aan uwe zuster. Toen gebruik makend van een smar- telijken schok, 'die deze woorden in de ziel van den abbé Pomereul teweeg brachten, sleepte hij Sulpice in den ou den kelder en bereikte een vervallen huis, welks trap hij hem deed opklim- men. Op hetzelfde oogenblik verkondigde een geweersalvo, dat het volk van Pa rijs een der gruwelijkste daden zijner regeering volbracht had. Al waren zij ook verscholen in een huis, de abbé Sulpice en Jan Machu be vonden zich daarom nog niet in veilig heid. Zij liepen bij toeval een ledige kamer binnen, waar arbeiderslrieederen aan na gels hingen. De oude booswicht rukte ze af en wierp ze den priester toej 14 EN 15 SEPT. 1913 arm van 'den wanhopige vast op Het oogenblik dat deze een schot loste. De kogel vloog in de lucht verloren. Naar het kommissariaut geleid, verklaarde deze persoon E. C... te heeten, wonende te Charleroi, wanhopig over den onder gang zijner zaken zegde hij dat hem niets anders overbleef dan te sterven. De. revolver werd in beslag genomen en de wanhopige Vrijdag morgend te rug naar zijne familie geleid in gemelde stad. Diefstal. Donderdag nacht zijn onbekende dieven in de woning gedron gen van M. Luppens, landbouwer, Mey- lemeersch, 24. Zij hebben al de meubels opengebroken in de keuken en in liet sa- Ion en eene belangrijke 6om geld, een groot aantal juweelen, alsook een rijwiel buit gemaakt. Daarna drongen de dievenJ in het kiekenhok waaruit zij 65 kiekens robberden. Spiegels— KadersVitraux Baguetten Werf\3,Aalst. Stoomfabriek in Oent'382 67 Wichelen. Arm gebroken. Het 11-jarig kind van Amandus Hermans is al spelend op de baan gevallen en den rechterarm gebroken. Doktoor Savoir heeft den arm ingezet. Lede. Droeve plechtigheid. Za terdag morgend, hadden onder een groo- ten volkstoeloop de lijkplechtigheden plaats van den ongelukkigen Polydoor Delannoy, die eenige dagen geleden zoo ongelukkig aan zijn einde kwam. De droefheid en het medelijden met de arme weduwe en de 3 weezen was algemeen. Wanzele. Bijna een erg ongeluk. Vrijdag namiddag bevond zich een limonadehandelaar van Aalst met zijn gespan te Wanzele, toen zijn paard al met eens op hol ging. Het woeste dier doorliep bijna geheel het dorp en kon slechts na eene lange jacht ingehouden worden, door René Van Steendam. De kar was gansch verbrijzeld en 't mag een wonder heeten, dat er geene per soonsongelukken gebeurden. De moedige daad van Van Steendan? verdient belooning. bij J. VAN NUFFEL-DE GENDT, Kerlïstraat, 2 2, Aalst. Oordogem. Ongeluk. Vrijdag morgend reed de kalverkoopman Rot- tiers van Ottergem met zijn gespan, ge laden met verscheidene kalveren naar de markt van Gent. Aan de werken van den nieuwen spoorbaan werd zijn gespan door een aardetrein verrast en in eene gracht geslingerd. Spoedig daagde er hulp op en niet zonder vrees begon men de reddingswerken. Men kon er even wel spoedig in gelukken, Rottiers van onder de kar te halen. Hij was aan ar men en bennen gewond, doch niet ge-, vaarlijk'. Het paard was erg gekwetst: en twee kalveren hadden de pooten ge broken. Een onderzoek is-geopend. Vlierzeie. Poging tot inbraak. Verleden nacht hebben ongekende die ven gepoogd op drie verschillige plaat sen in te breken, namelijk bij Cyriel Van Erpe, weduwe Haems en onderwij-. zer Iliano. Deze laatste werd gewekt, toen de schurken reeds eene vensterruit hadden uitgesneden. Hij loste een schot in de lucht, waarop de twee dieven de vlucht namen. Zij Beten ter plaats een valies achter, inhoudende een volledig dieven- gereedschap, alsook een breekijzer ge stolen ten nadeele der weduwe Haems. Os lekkerbekken verklaren dat de Chicorei Talpe de smakelijkste is. 1063 Hofstad©. Schielijk overleden. Zaterdag morgend, rond 8 1/2 ure, ver liet Clemence De Niel, 44 jaar oud, huis vrouw Blondeel, hare woning, toen zi5 schielijk ten gronde stortte. Gebuur- vrouwen namen haar op, doch de vrouw, had reeds opgehouden te leven. Gauw zegde hij, gauw De wilde dieren zullen terugkeeren. Terwijl hij vervolgens eenige banket biljetten uit zijn zak nam, zegde hij Ziedaardat is om den bewoner^ voor bet pak, dat vrij hem leënen, scha deloos te stellen. Sulpice stemde er eindelijk in toe, de redding aan te nemen, die de hemel hem scheeu op te dringen. Hij trok spoedig de blauw katoenen broek en kiel aan, die Jan Machu zoo rijkelijk betaalde toen drukte bij eene klak op zijn hoofd en was vermomd op eene wijze, die het meest geoefende oog bedriegen moest. Kom medesprak Jan Machu tot Sulpice. Beiden gingen langzaam naar bene den. Het Huis had twee uitgangen met de behendigheid van een dief en de be kwaamheid van een inbreker, opende Jan Machu een blinde deur, klom een" lagen muur over en hielp ook den abbé Pomereul om aan de overzijde te komen. Wat, hij gedaan had, was zoo spoedig in zijn werk gegaan, dat de beulen der gijzelaars zich nog geen rekenschap konden geven van hetgeen er gebeurd was. Zij verlustigden zielf op dit oogenblik in de laatste stuiptrekkingen hunner slachtoffers. Toen zij hen telden, be merkten zij, dat er een ontbrak, maar er was reeds te veel tijd verloopen dan dat het hun nog mogelijk was het spoor van Jan Machp terug te vinden.. '(5Zprdt yoortgezet J

De Volksstem | 1913 | | pagina 2