SCOTT MULSICN Stadsnieuws Priesterlijke Benoemingen JS O JFt. HP Een nieuwe Schouwburg KURSAAL VAN OOSTENDE I-S G> 3F9 LONGZIEKTEN., Openbare Verknoping H©@s§e j,14 EN 15 SEPT. 1913 Ninove* Kind verdronken. Za terdag morgend is alkier een smartelijk .mgeluk gebeurd, terwijl de dienstmeid van den heer Louis De Boeck, sigaren fabrikant, Statieplein, aan liet schuren was, en bij vergetenheid de waterput 'leeft dicht te leggen is de 4-jarige doch ter Do Boeck Simonne er in gevallen en /erdronken. De smart der ouders is onbeschrijfe lijk. Antwerpen. Werkongeval. De 'i3-jarige Yan Camp, wonende Lange Vlierstraat, werd onder afdak 15 het rechterbeen tussclien twee kassen ge kletterd. De gekwetste is in het verbandkuis Jer Eipdorpvest opgenomen. Krie&elashtig. Stien had de onge lukkige gewoonte van lang te slapen -.,ijn vader had er hem al dikwijls over berispt, maar zooveel appels als peren, al boter aan de galg, 't en hielp er niet. nan. Nu op zekeren dag moest hij met vader uitgaan zij waren vroeg op, en vroeg te beene. Onderwege nu, Stien schopt tegen iets dag nog al zwaar en hard was hij stuipt en raapt eene beurze met geld op Ziet ge wel, Stien, zei de vader aan rijn zoontje, wat dat men wint met vroeg op te staan! Ja, vader, zei Stien, maar die de beurze verloren heeft, was jog vroeger op dan wij vV ZONDAGIiUST. —Zondag 14 Sept. 1913. zal de dienstdoende apotheek van M. Van Oaelenborgh, Leopolds! raat, alleen open blijven, van 12 ure tot middernacht. x Vak- en Ambachtsschool St-Jozsf. Zaterdag verleden, 6 September, hebben 49 leerlingen deelgenomen aan het in- gangsexaam voor het eerste studiejaar der Ambachtsschool. 37 ervan hebben gelukt en zijn aanveerd, waarvan 14 uit de Stad Aalst en 23 van omliggende ge meenten, tot van Wetteren, Appelterre en Okegem toe. 12 leerlingen hebben niet gelukt en kunnen niet aanveerd worden het is spijtig, maar redelijk. Zeer vele ouders hebben hierover eene verkeerde opvat ting en ze zeggen Onze jongen is te dom om te leer en, wij zullen hem naar de Ambachtsschool zenden, en eenen stiel laten leeren. Dat is mis, beste Ouders, zulke gasten vinden hunne plaats in den werkwinkel, maar niet in de Ambachts school gij moogt niet vergeten, dat. voor de Ambachtsschool, de volledige kennis van het programma der Lagere School volstrekt vereischt is en vooral de rekenkunde, om de tkeorische lessen te kunnen volgen, die iederen dag, ge durende vier uren en half door bijzon dere leeraars gegeven worden ten ande- re.de ondervinding van twee .jaren hier en van veel langer elders beeft het be wezen doorgaaiis de bekwaamste leer lingen in theorie zijn ook de beste gas ten in, het werkhuis! Daarmee zal de Ambachtsschool met October aanstaande niet min dan 105 leerlingen tellen (negen uren per dag) 41 van Aalst en 64 van omliggende ge meenten verdeeld op volgender wijze 10 smeden, 31 schrijnwerkers-meu belmakers en 64 mecaniciens Wat al goed zal uit die school voort spruiten Het is eene ware benediktie voor onze stad en voor geheel het Arron dissement x Gelukkig aan do doml ontsnapt. Het mag waarlijk een wonder genoemd worden, hoe Van Heirseele Maria, vrouw Spaens, wonende Borluutstraat, gisteren noen, aan de dood ontsnapte. Zij bevond zich tusschen de riggels van den tram, op de de Boudewijnkaai en •had het gefluit van de lokomotief niet gehoord. M. Alfons Van de Putte, het tevaar ziende, riep de vrouw toe, uit en weg te springen; zij aarzelde, doch deed het, en de lokomotief greep haar voorschoot, rukte deze van haar lichaam en maalde het kleedingsstuk letterlijk aan flarden zij zelf bleef ongedeerd, als aan den grond genageld, terwijl al de rijtuigen van den tram haar rakelings voorbijreden. Had 't een sterk kleeding- fltuk geweest, de vrouw war© onvermij delijk onder het lokomotief getrokken en verpletterd geworden. Maria Van Heiiscele heeft haar leven aan M. .Van de Putte te danken. x Opstand. Een inwoner van Schaar beek, zekere B..., die van den policie- agent De Smedt Alfons, gisteren, op de Keizerlijke plaats, eene opmerking ge maakt werd, vond niets beters dan den agent te smaden en in vollen opstand te komen. Er werd tegen hem proces-ver baal opgesteld. x Mosdige daad. Vrijdag was in de Koolstvaat een jong paard op hol ge gaan, dat op het punt was groote onge lukken te veroorzaken, wanneer 't vast gegrepen werd door bet zoontje van den policieagent Frans Petitde kleine werd ver medegesleept, doch loste niet en kon het woeste dier beteugelen en tot staan brengen. Zulke daad verdient eene 8choone belooning. x Ecno scbuldsischerskwestie. Sinds eenigen tijd worden er op den Ledewei., lasterlijke geruchten verspreid, als zou de genaamde J. Van der Poorten, nog schuld te betalen hebben. Deze verwit tigt thans de schuldeischers, dat hij be reid is het vijfdubbele te betalen aan wie zich aanbiedt, Ledeweg, 19, Aalst. DE VOLKSSTEM' Huwelijk. Zaterdag werd te Eyne het huwelijk ingezegend van Mej. Anna- Maria Van der Straeten, dochter van den heer burgemeester, met M. Paul Moens de Hase, zoon van M. en Mevr. Eugeen Moens de Hase, onzer stad. Onze beste gelukwenschen aan het jonge paar en de achtbare ouders. x Vol lend isft©. Vrijdag morgend werden in de koopwarenstatie, ten na- deele van den vellenfabriek La Four- rure 110 half bewerkte konijnenvellen gestolen. Deze vellen hadden eene waar de van 0,45 fr. 't stuk. Policie en gendarmen werden verwit tigd en M. Gits, adjunkt-policiekom- missaris gingen op zoek. Weldra vernamen zij dat eene vrouw uit de St-Camillusstraat, vellen te koop geboden had bij M. Ceuterickx, poelde nier, Geeraardbergsche straat, aan 14 centiemen 't stuk.* Deze had echter ge weigerd ze te koopen. De policiemannen begaven zich naar het huis der verkoopster en de vrouw, na geloochend te hebben, dat zij vellen te koop had geboden, bekende dat haai man de vellen had medegebracht van de statie en dat zij ze hij een handelaar der Geeraardbergsche straat had verkocht voor 16 centiemen 't. stuk. De vellen wer den er inderdaad aangeslagen. De koo- per beweerde ter goeder trouw gehan deld te hebben. Het onderzoek duurt voort daar er naar bet schijnt nog personen in de dief- te betrokken zijn. x Sn 't Land van Rtgsn De eerste vertooningen van het Koninklijk gezel schap 't Land van Kiem worden aan gekondigd voor 19 en 26 October aan staande, telkens om 5 ure in den stads schouwburg. Men zal opvoeren Vin-> centius de Paulo beroemd drama in 5 bedrijven en 8 tafereelen. x Katholieke WerknïanskrSng. Een luisterrijk tooneelfeest wordt gegeven door de tooneelafdeeling der Christene Vakvereenigingen, in den Katholieken Werkmanskring, op Zondag, 9 Novenn ber. Zullen opgevoerd worden Marter laar drama in 4 bedrijven, en Het Huis in bet Woud blijspel in één be* drijf. X" BURGERLIJKE STAND VAN AALST o GEBOORTEN: ®}w HUWELIJKEN. P. Verlonghen, machinist, met E. Pots,' kleerm. F. Aelbrecht twijnder, met G. Vermoesen, Iwijnster. B. Linthout, vel lenbewerker met M. Bornis, vellenbewerk- ster. H. Beeckman, tabakbewerker, met E. Do Sutler, twijnster. OVERLIJDENS M. Waulers. weduwe Claessens, zonder beroep, 87 jaar. Ouden Dendermondschen- steenweg. C. Ongena, weduwenaar Temmerman, hovenier, 90 jaar. Hoveniers straat G. Pilaete, zonder beroep 19 jaar, Loopoldstraat. A. Winnepenninckx, weduwenaar Spanoghe, rijtuigmaker, 74 jaar, Veldstraat. 6 kinderen onder 7 jaren. Bisdom van Gent Zijne Hoogweerdigheid de Bisschop van Gent heeft benoemd Onderpastoor te Hansbeke den E. IL Spilaels, id. te St-Gillis bij-Dendermondef, te St Giliis-bij-Denderrnondo, den E. 11» Houtappel, id. te Miehelbekete Soven- eccken, den E. H. Bogaert, surveillant in 't college to Ronsso, te Gent bij de Zusters van Liefde, den E. H. Otto, leeraar te Lede- berg. PER TELEFOON Hestor Wiimart's aanhoudingsmandaat bekrachtigd. Zaterdag morgend verscheen Nestor Wilmart voor de raadskamer der boetstraffelijke rechtbank, bij werd bijgestaan;-door zijnen advokaat, Mr Paul Janson. De Kamer weigerde zijne voorloopige invrijheidsstelling en bekrachtigde opnieuw het tegen hem afgeleverd aanhoudingsmandaat. Ralssouli tegen Spanje. Uit Tetouan wordt gemeld, dat de beruchte Raïssouli zich aan 't hoofd gesteld heeft der benden Marokkanen, die de Span jaards bestrijden. Voor de Sta!basische vloot. Aan de Italiaansche Kamer, zal in den aan staanden zittijd een nieuw krediet van 120 millioen gevraagd worden voor de Italiaansche vloot. Frarcsshe bedevaarders te Rome. Zaterdag morgend zijn te Rome vier dui zend Fransche werklieden-bedevaarders aangekomen. De H. Vader zou ben Zon dag ontvangen. Inbreker aangehouden tei Brussel. Zaterdag morgend werd te Brussel een genaamde B... aangehouden, beticht op 17 Oogst een juweelenwinkel geplun derd te hebben in .de Antoon Dansaertstraat, aldaar. -v.. WIELRIJDEN Aalstersche Velodroom. Het sportfeest dat heden Zondag in den Aalsterschen velodroom gegeven wordt belooft veel bijval te zullen heb ben; In den koers voor wielrijders-begin nelingen, zijn de beste rijders der streek als Georges en Charles Van de Sype, van Erpe, Arthur Arrys, van Aalst, De Cor- te, van Hekelgem De Wilde, van Lede, De Sterck, van Caneghem, enz., inge schreven. Wij vernemen ook dat een gekende Aalstenaar zich aangeboden heeft, om te strijden tegen Ito, een leeraar van Ja- paansch worstelen. De Aalstenaar die de wedding aangegaan heeft, langer dan 3 minuteii aan Ito weerstand te bieden is niemand anders dan Eelix Piron, ge noegzaam gekend langs den vaartkant> Voegt men daarbij nog de proef van den koersautomobiel, den boksmatch Jim Harris tegen Minne, en de vertoo ning op rolschaatsen door Maurice Mondt, dan heeft men een volledig pro gramma. De prijzen zijn als volgt gesteld 0,50 fr.; 1,00 fr.; 2,00 fr.; en midden plein 3,00 fr. AALST Op Zondag 28 September zal er in de Aalslerscho Velodroom een koers betwist worden door mannen van weorde die meer dan 90 kilos wegen en minstens 40 jaren oud zijn. Do inschrijvingen worden gestuurd naar Alfons Dien'ckx concierge der Aalstersche Velodroom met bijvoeging van 2 frank die zal terug betaald worden vóór het vertrek. Groote Velokoers op Zondag 21 Sept. om 2 ure bij den beer Kamicl ParewyckSt. Camielslraat, voor Beginnelingen van Aalst en omliggende. Onder beginnelingen van Aalst alleen 10 fr. in geld vooruit. Gent-Blankenbarghe-Gent Op Zondag 28 September groote baan- koers ingericht door de Veloclub (L'Auroro) op de baan Gent-Blanlcenborgho en terug, met aankomst in de velodroom van Everghem De koers is voorbehouden aan Onder-Begin nelingen ondor de achttien jaar en aan eene kalegorio er boven. Er zullen voor 600 fr. prijzen zijn. De overwinnaar van ieder kategorio zal een koersrijwiel ontvangen,. Dan volgen nog 30 prijzen. Daarbij zal iédere renner die den weg in 5 uren aflegt, een diploma met portret, benevens een eereteeken ontvangen. Er zal eene premie van 10 fr. geschonken worden aan den eerstkomende renner. liet vertrek zal geschieden'bij den beer Frans De Meunnyck, Ropigsmlaan,om 12 uron#om te 4 ure in do velodroom aan lo komen. Inschrijvingen wordon aanvaard mits bij voeging van 1 fr. in zegols of poslbon,Klein Meerhem, 25, Gent. Den dag der koers be taalt men 1,50 fr. Een kansje voor onïse Aalstersche jongo renners, om zich daar eens flink te onder scheiden. Velodroom van Antwerpon-Zurenborg De woreldkampioeirPaul Guignard heeft een scbrijvon gericht aan het bestuur van den volodroom, waarin hij zijn besluit doet kennen, dat hij, liièltogcnslaando de onge vallen van Zondag te Keulen op 14 dezer té Antwerpen aan de koersen zal deelnemen. «Eerst meende ik, schrijft Guignard den strijd niet aan to gaap lo Antwerpen doch na overweging heb ik, gedacht, dat mijn ge drag verkeerd zou kunnen uitgelegd w orden on den velodroom geldelijke schade zou lij don. j «Doch, eindigt do groote renner, wees zoo goed kenbaar te maken dat bet aandeel mij ner verbintenis, mij persoonlijk toekomende, zal gegeven worden aan de weduwe van mijn ongelukkigen en diepbetreurden vriend Gus- sie Lawson.» Aangezion Guignard zijn vriend Lawson tot zijne laatste rustplaats vergezelde, kon bij slechts Zaterdag zijne oefeningen begin nen, achter gangmaker Ullrich. Brnssol heeft een groote en schoono schouwburg meer. 't Is betgeen gebleken is uit de inhuldiging die vrijdag plaats greep, in tegenwoordigheid éenor opgetogene me nigte, van do veranderingen in Vieux- Bruxclles. Iedereen kent den groeten bijval van de oorspronkelijke en eigonaardigo tooneelzaal der Mcchelsche straat, van af de opening, die een goed jaar geledon plaats greep. Door zijne merkwaardige wedergave van onde gedeelten van *t Oud Brussel, door zijne echte familie-voorstellingen, hoeft deze schouwburg van een gansch nieuwe soort, reeds heel Brussel en' de provincie er heen gelokt. Was het in 't begin een reusachtige Ci nema, thans hebben de veranderingen er een hedendaagschen schouwburg van gemaakt, met zijn loges, genummerdo zetels en over- schoone pracht. Het Vieux-Bruxolles is eene derbeval- ligste tooneelzalen der hoofdstad geworden. De vertooningen ztdlon voortaan met de grootste zorg worded samengesteld. Be roemde kunstenaars, waarlusschen de bij zonderste zijn M. Jules Blangenois, orkest meester; M® Maud Forcy, Juflers Francet en Gaby; deheeren Servais, Santerre, Billy-Pil en Debrey, enz., zullen ioderen avond onuit gegeven stukken opvoeren, opzettelijk voor n Vioux-Bruxelles geschreven. Er zal ins gelijks eon cinematografisch en muzikaal ge deelte zijn. Dit alios zal een familiefeest bij uitmuntendheid uitmaken. De opening der nieuwe inrichtingen greop vrijdag namiddag plaats. Des avonds werd voor do oersle maal bot nieuw programma uitgeroerd. Onmogelijk iets samen te stellen dat beter kon opgevat zijn om de moeilijk- sten te bevredigen. Men begon met een indrukwokkenden film. Vervolgens boorde mon Mad. Moens, een© kuustzangeres die oen© schoon© wijd- dragende stera bezit, en die overprachlig het groot aria uit Oberon voordroeg. M. Ferandior, een prachtige tenor, met klankvolle stem. Daarna juichte men de Fleuriste de Tonero toe. een cinematogra fisch gedeelte, begeleid door groot orkest en orgelspel, die alleen een heel opera waard is. Wat ook ten zeerste aan het publiek be vallen beeft, is het groot symphonisch or kest en zijne solisten, zoo op bun gemak in do groote klassieke werken van Beethoven, Mozart en zooveel anderen. Ook was de ver wondering algemeen, wanneer dit bewon derenswaardig muziekkorps als eerste num mer van bet symphonisch program het openingstuk Guillaume Teil uitvoerde. De feestavond eindigde met een Brussol- scbe revue, waarvan de raadselachtige litol zooveel belooft en ook geeft J. V. aux V. B. wat beteekent Ik ga naar Vieux Bruxelles. Zij is geteekend M. X. Die deknaam verschuilt drie onzer voornaamste revuo schrijvers Do groote symphonie, de revue,do zangers en do films werden ten zeerste toegejuicht. Vieux Bruxelles moet ongetwijfeld do plaats worden en is het reeds waar iedereen naartoe wil. Zondag 14 September M. Leopold Roosen, baryton van het opera. Maandag 15 September Om 10 ure in het Kursaal, prijsuitreiking aan de winners der verschillende kinder- wedstrijden. Donderdag 18 September Om 4 ure in het Kursaal, laatste Kinderbal met uitreiking van kinderspeelgoed. Zondag 21 September Mej. May Petersonvan hot groot theater van Marseille. Alle dagen 's Middags en om 5 ure, orgelspel door M. Leander Villain. Om 3 1/2 ure, symphonisch concert, bestuur der M. Paul Goossens. Om 8 1/2 ure, symphonisch concert, bestuur- dor M. Leon Èinskopfy orkest van 125 muzikanten. Om 10 1/2 ure, dansavondfeostbestuurders M. en Mevr. Selderslagh, dansleeraars; orkestmeester M. Aug. Strauwen. AALST-POPERINGHE. JDe markt welke gansch de week vast was, is sinds gisteren kalmer. Do waar, leverbaar octoher-november, is gekwoteerd fr.135 tot 140. Op de markt van Aalst, Zaterdag, waren or 70 balen, welk verkocht zijn van fr. 135 tot fr. 170, vol gens hoedanigheid en verdienste. De pluk van de vroege hop zal maandag algemeen zijn; daarentegen zal deze van de late hop, maar eerst tegen einde van de weck beginnen. ELZAS. Markt vast voor de go< hoodanigheid. De prijzen verschillen tusschen 200 en 250 fr. do 50 kilos. BEIEREN.Na eenon opslag van 25 fr. por 50 kilos, hebben de gewone kwaliteiten op de markt van Zaterdag eenen afslag on dergaan van 10 tot 15 fr. per 50 kilos. De opbrengst van de vroege hop is hene den de vooruitzichten. BOHEMEN. Markt vast met prijzen in opslag, voor de goede kwaliteiten. De op brengst zal nog minder zijn dan deze voor zien. ENGELAND. Markt kalm. Prijzen onveranderd. De pluk is algemeen. Do kwa liteit geeft groote voldoening en de hoeveel heid zal niet veel minder zijn, als deze van verleden jaar. AMERIKA. Markt zeer kalm. Prijzen onveranderd. De kwaliteit en hoeveelheid geven groote voldoening. MARKTPRIJZEN Aalst, 13 sept.. Aardappelen de 100 k. 5.0') fr. O.00; Boter do 3 kilos fr. 9,00 a 9,99 Room boter de kilo fr. 3,30 Eiers de 25 fr. 3,Ou a 3,25; Ajuin de 100 kilos fr. 4.IJ0 Viggons 'tkoppel fr. 80 a 90. BOTERMARKT. Heden werden ter markt gebracht 211 klonten, wegende te ziunen 1690 k. Compagnie Hoilandia, 15, Borgemeer- schestraat, 14, Aalst, Grême Boter Extra 2,70 per kilo. I Scott's Emulsie geeft eene voortreffelijke uitwer king in alle gevallen van longaadoening. Door haren rijkdom aan zuivere, aangename en verster kende bestanddeelen, helpt zij de verwoest® weefsels herstellen, verzacht zij dea kwaadaardigsten hoest en helpt zij de natuur een spoedige en duur zame genezing (e brengen. -- de eenige emulsie, dl sinds 37 jarell het grootste aantal genezingen van zwakte en ziekte heeft voortgebracht. Zij wordt gebruikt in de kinderkribben voor bloedarme kinderen te Brussel- Bocndac). Prijs 2,25 fr. en 4.50 fr. bil alle apo thekers. Staal vracht vrij, mi is 50 cen tiemen in postzegels, gestuurd aar M. G.Cobbenb3gen, 39, Zuidstraat, BrusseL VERMAKELIJKHEDEN CENTRAL-CINEMA Aalst, Lange Ridderstraat. Programma van 13 tot IS September 1913. 1. Door de vlammen, Drama 2.Arlhema gaat met zijn oom wandelen, Klucht 3. De verloren Haard, prachtig Drama in 2 deolen 4. Ken machtige kerel, Blijspel 5. Op de sporen, schoon Drama 6. Eclair Journal, Laatst© nieuws Het Oog Gods buitengewoon Drama in 3 deelen 8. Scapon's schoenen zijn te nauw, Klucht. Schouwburgen. Brussel Muntschouwburg. Zondag, Mignon 1 Maandag, Faust. Alhambra. 8 u., La Cours© aux Dollars. Molière. 8 u., Roger le Ilonte. Vaudeville. La Tortue. Zomerpaleis. 8 u. .veranderlijk spektakel. Oud-Brussel Er bestaat maar eene soortgelijke inrichting in de hoofdstad, wel ke aan de oude stad herinnert. Het groot symphonisch orkest en het orgel, onder liet bestuur van M. Jules Blangenois verhoogeo nog de aantrekkelijkheid. Op 12 September zijn de veranderingen ingehuldigd geworden behalve de ouda plaatson, zijn er nu nog 600 zetels, 200 voorbehouden© plaatsen on lOOlogieplaalsen welke zelfs de moeilijksten der gowone be zoekers van Oud-Brussel voldoen. De Notaris BRECKPOT te Aalst zal open baarlijk verkoopen 1® Eene Hofstede le Meldert, Dorp, groot 5 aren 70 centiaren. 2® Eene Hofstedete Meldert. Klaarliaag, Steenweg naar Moorsel. Groot 2 aren. Instel Donderdag 25 September Lqjo Verblijf Donderdag 2 Oktober Om 3 uren namiddag, bij M. Petrus Van den Broeck, Meldert Dorp. 492 OPENBARE VERKOOPING van TE HAELTERT De Notaris DE VUYST, te Borsbeke, zal ten verzoeke van wien liet behoort op Vrijdag 2G September 1913, om 2 ure namiddag, ter herberg De Gerre bewoond door d'heer Alfons Maesschalck, te Haeltert, openbaarlijk verkoopen Eerste koop.Een pereel zaailand gelegen te Haeltcrt.op Willemsbroek, of Boukontveld, ten kadaster sectie C, nummer 918 met eene grootto van 43 aren 10 centiaren, groot volgens meting 44 aren 72 centiaren, palende oost het Bureel van Weldadigheid der stad Aalst, zuid Domien Van Londersele en do weduwe Jozef De Bie.west de erven De Sadeleer, noord het Bureel van Wel dadigheid van Kerxken. Tweede koop. Een perceol zaailand, gelegen te Haeltert op de Grootkauter, ten kadaster sec tie A, nummer 1174 met eene grootte van 6 aren 40 centiaren bij meting groot 6 aren 59 centaren. palende oost Petrus Van Impe, zuid de weduwe Benoit Dc Schutter en anderen, west Philemon Raes, noord den los, daarover verscheidene. pn pi IJ/njVJ Waterbreuken, Aderbreu- DKCUlVCPl ken, DrV. BASTIN, ran Fontaine-l'Evêque, nu te BRUSSEL, avenu» Besme, 83. Doktor BASTIN is de eerst» breuk-specialist op hedon, 23 jaren onder vinding on 12.350 genezingen schriftelijk betuigd,altijd op slechts 8 dagen geen band nooit meer. Boekje kosteloos gezonden. T. huren Schoone en groote Hofstede, met grooten boomgaard, waar een aantal kiekens kun" op gehouden worden.To bevra gen bij Jozef Van Neck, Breedeetraat, 113, Aalst-Mijlbeke. 493 Te koop aandeel in eone winstgevende houtnalie. Zich te wenden, Van de Werve- straat, 27, Antwerpen. 490 Men vraagt in belangrijke nijverheidsin richting dor Stad, een meestergast, in de kracht der jaran, voor toezicht tijdens nacht werk. Goed loon. Schrijven bureel van dit blad, onder beginletters E. V. 489 T«> buren, klein burgershuis 2 plaatsen gelijkvl.; 3 kamers en keldor, Fabriokplaats, 14, Te bevragen Albert Liénartstraat, 18, Aalst. 494: Fpugfboomen - PereBaars Te verkrijgen, uitgelezene soorten van fruilboomen-perelaars (Impsclio Keizerinnen) bij Remi Schockaert, Irnpo. 496 Qevraagd Zeer eerlijk meisje, 18 25 jaar oud, als meid voor alle werk, Vlnamsch en een weinig Franscli sprekende. Zicli te be vragen, Brussolschestraat, 77, Aalst. 495

De Volksstem | 1913 | | pagina 3