BROEDER en PRIESTER Laffe Rioolaanslag fe Dsdizeels L Nieu ws be rich ten ^nion dn Crédit van Brussel. Spaarkas. Interestea 3 1/2 p. Ii. tot 5009 frank. 13 cahiers voor 1,09 fr. Ei3êEE£.I9-13-' li RUSLAND Een Wervelwind 20 Toeristen begraven r - Een gewoldigo wervelwind, door een '^sneeuwstorm gevolgd, heeft aanzienlijke -schade aangericht lo Vladivostok, i Twintig toeristen die zich in liet gebergte ibevonden zijn begraven geworden. DENEMARKEN r In het parlement Maandag is do pe- wono zitting in don riksdog geopend gewor den. Het folketing en hot landsting bobben ïrnnne oude bureolen herkozen, SPANJE Treinbotsing.Nabij Saragossa zijn twee koopwarenlroinen in botsing gekomen. Zes bedienden werden gewond. De schade is zeer aanzienlijk* De werkstakingen. Uit de nieuwsbe richten uil Huelva ontvangen, blijkt dat de .mijn werkstaking van Rio-Tinlo groote uit- [breiding neemt. Do stakers worden reeds op COOO tot 7000 •man geschat. MAROKKO Rusland en Marokko. De eerste sekre- taris van hot Russisch gezantschap to Con- stantinopel, M. Voyevodskij is diplomatisch agent en algemeen konsul voor Marokko benoemd. Eene hinderlaag. Luidens een snelbe- richt uit Gibraltar, is eone Spaansche kolom met een trein in eone hinderlaag govallen. Do Spaansche verliezen zouden meer dan )honderd dooden bedragen. Verscheidene sol dalen werden gewond. Uit Geuta werd dade lijk hulp gezonden. Dn Marokanen vielen do versterkingstroe pen aan, die verplicht werd on, achteruit to trekken. MEXICO Amerikanen door opstandelingen gevan gen genomen. Het gorucht is in omloop dat een honderdtal Amerikanen, waaronder verscheidene vrouwen en kinderen, door de •opstandelingen gevangen genomen zijn. Hot gezantschap heeft aan den minister .van buitenlandsche zaken gevraagd desaan- gaande een onderzoek te openen. Ontslag van een minister. Generaal ■•Huerla zou het ontslag aangenomen hebben van M. Urulia, minister var. binnenlandsohe zaken. M. Urulia stelde liet ultimatum op, dat onlangs door Mexico aan de Vereenigdc Staten werd gezonden. DE VOLKSSTEM Maandag morgend, rond 1 1/4 ure, was Richard Thanghe, 30 jaar oud, landbouwer •wonende te Dadizeelt», op het gehucht de Cleppo, de herberg Het Zwaantje, bin nengegaan. Een hevigo woordenwisseling ontstond over een kwestie van hanenliefhek- berij. De baas vreezende dat bet van woordon tot daden bad kunnen komen, zotte Thanghe aan de deur. Kort daarop gingen ook do andere verbruikers heien. Wat er nu eigen lijk gebeurd is, zal het onderzoek moeten «uitwijzen in allo geval eenige minuten daarna, hoorde de baas in de verte noodkre ten opgaan. Zich er heen begevend, vond hij {Tanghe in eenen gracht badend in zijn bloed \ten gronde liggen. Hij gaf bijna geen teek'en •van loven meer, en had eene vreeselijko wonde. In aller baast liop hij een geneesheer halen die spoedig ter plaats kwam. Niettegen staande zijn ergon toestand wilde het slacht offer zich niet laten verzorgen. De genees heer verwijderde zich eenige stappen en keerde na eene zeer korte afwezigheid terug; alsdan was de gekwetste kalmer geworden en liet hij zich verzorgen ovenwei terwijl de geneesheer daaraan bezig was, is het slachtoffer overleden. Do gendarmen van Moenen hebben dade lijk een eerste ondorzoelc ingesteld eene aanhouding is reeds gedaan en het parket van Kortrijk is Maandag namiddag afge stapt. De aangehoudene is zekere Karol-Lodewiik Vervisch, 28 jaar oud, wonende te Wevel- gem. 4Eën verhaal uit de dagen der Commune. (64"« Vervolg.) Het was diep in den nacht, toen Jan Üflaebu weêr tot zich zeiven kwam. Met verbrijzelde leden, een sabelhouw Hoor bet voorhoofd en verpletterde borst, •dacht de ellendeling er niet aan, dat hij nog aan den dood zou ontsnappen. Hij vieesde den dood zelfs niet, want /het leven kon hem niets meer schenken vwat hij niet kende, en thans walgde hem •zijn verleden. Als visioenen zag hij de herinneringen van geheel zijn leven voor zijn verzwak ten geest voorbijgaan. Hij had zijne (Oogen willen sluiten om niets meer te •zien, zijne ooren willen dicht houden om niet meer te hooren. Hij moest zien, hij moest hooren, en deze zinsbegoocheling, {'die hij aan de koorts zijner wonden toe- «'schreef, werd eene afgrijselijke zedelij- l'ke foltreing voor hem, duizendmaal grooter dan zijne lichamelijke smarten. Hij zag zichzelve weêr als kind in een groot bosch, waar hij naar hartelust over het mos rolde, waar de vogels zon gen, die kruimels kwamen rjikken uit de hand zijner moeder, eene jonge vlijtige boerin, te midden van hare armoede, al- -ti.jd nog een woord van troost voor de bedroefden en een stuk brood voor de bedelaars over had. Zijn vader was houthakker in 't woud. Dit was een ruw bedrijf, maar dat toch zijne bekoorlijke zijde had. Men moest Brussel. Slimme bedrieger, Eon kerel van rond de 30 jaar, als autovoorder gokleed, kwam Zondag bij eenen koopman van caoutchouc uil het center dor stad en gaf er eon «bon» af voor allerlei koopwaren. Do magazijnier bestatigd© dat de bon voort kwam vnn eenen klant van het buis en aar zelde niet het gevraagde af te leveren. Maar korts nadien en eilaas! to laat, bestatigde hij dat de bon valsch was. De rijicicldieflen. Een soldaat van het 9° linieregiment plaatste Zondag mor gend zijr. rijwiel tegon eenen muur in de koopwarenzaal dor Noordstatie. Toon hij korts nadien wilde wegrijden, bestatigde hij dat zijn rijwiel gestolen was. Een ongekende, stoutmoodige dief is Zaterdag avond in don gaüg eeuer woning, der Koningstraat gedrongen en heeft er een rijwiel gestolen, toehoorend aan M. Verho len, wonende Broekslraat, 34, die het er eeriige oogenhlikken onbewaakt had laten staan. Kind uit de vaart gered. Het acht jarig knaapje, Jozef Van Cutsem, wonend St-Marlensstraat, to Molenstraat, viel Zon dag avond in hot Schippersdok. De poorlior van liet Luna-Park, M. Huistart, getuige van het ongeval, snelde toe tor hulp van liet kind en gelukte er in iiet op den oever te brengen. Het jongentje had reeds het be wustzijn verloren, werd naar hel kommis- sariaat der 7e afdeoling overgebracht en aldaar verzorgd. Men bracht den kleine vervolgens naar de ouderlijke woning. Oud-Brussel. Aile dagen 's namid dags zelfde vertooning als 's avonds. - Treintoagen in brand in de Noordsta tie, Zondag avond reed een trein de Noordstatio binnen. Eon wagon van 2® klas vatte vuur, werd afgezonderd en op een verbindingsspoor gebracht. Daar bluschten do pompiers liet vuur, dat het rijtuig ver nielde. Jonge schurk. Een policieagont kwam verleden nacht, rond half drij, langs de Zuidlaan ,cn bemerkte er een knaap, die behoedzaam zijne handen in do zakken liet glijden van een dronken persoon, die op eene bank te slapen lag. Zoodra hij den agent bemerkte, vluchtte de jonge dougniet weg. Hij liop echter niet ver, want do politie-be diende haalde hem nog al rap in en loidde hein naar 't poficiebureol. Het is een 14jarige 1 knaap, wiens ouders in de Gieterstraat wo-l" nen. Deze hebben verklaard dat de jeugdige schelm sedert versclieidone dagen do ouder lijke woning ontvlucht ia. Hij kzal voor den kinderrechter verschijnen. De verborgen schat. Het spel her begint. M. G., herbergier, Poststraat, heeft van een zekeren Antonio, Vallo Men- doza, gevangene te Madrid, verzoek ontvan gen hem 3000 fr. te zenden, opdat hij in hot bezit kunne komen van een kolfor door hom in eene statie neergezet en wolk S00,0G0.fr. inhoudt. Doze som zou tusschen beiden ver deeld worden. De brief word naar bet parket gestuurd. In de hoog© wereld drinkt men al tijd de koffie chic... orée der Trappisten Yin cart. 1500 W St-Giilis. Verstikt. Zondag avond thuis weerkeerend. Jan Voldorsstraat, werd M. Bayet een sterken gasrouk gewaar. In de keuken vond hij zijne vrouw gezeten in een leunstoel nevens een gaskomfoor, waarvan het kraantje wijd openstond. M. Bayot riep om hulp. Geburen en een dokter snelden toe, doch alle verzorging was nutteloos, de vrouw was bezweken aan ver stikking. St-Joost-ten-Noode. Kinderlijkje op gevischt. Zondag avond hooft men aan de brug der Kruisvaartenstraat uit de Zenne het lijk opgehaald van oen pasgeboren kind van bet mannelijk geslacht. Het lijkje, dat in ongemerkt linnen stak, moet een dertigtal dagen in hot water gelegen hebben. Men heeft het naar het doodenhuis overgebracht. Schaarbeek. Slachtoffer zijner onvoor zichtigheid. Pietdr B.., wonoiule Masui- straat, to Schaarbeek, beging Zondag avond de onvoorzichtigheid van oenen tram tesprin- gen, welke nog voortreed,op de Masuiplaats. Hij word met geweld ten gronde geslingerd, opgenomen met gekloven schodol en kwetsu ren aan de beenen. Na vooi'loopige verzorging in eene apo theek, werd de govvonde, op zijn verzoek, naar zijne woning overgebracht, Brand. Zondag avond is brand ont staan in een achterhuis, Vlogerstraat, be woond door do echtgenoolen Geston. Voor bijgangers zagen de vlammen en gaven liet alarm. De pompiers'van den post van de: Hacchtschen steen wég" snélden ter plaats en waren, na eon half uur werkens, meester van het vuur. Gaii3ch de eerste verdieping word vernield. Men -veronderstelt dat Ges ten. als hij zijne woning verliet, een steks- kon, niet gansch'uitgedoofd, in de kleerkas liet vallen. ,-St. Jans-Molenbeek.Een ooestaard. Zondag avond, veroorzaakte een dronken kerel, die in do Eindestraat woont, onlusten in eene danszaal nabij zijn huis. De policie dreef hom huilen en twee agenten leidden hem, op verzoek zijner moeder, naar zijne woning. Daar gekomen, bracht de woestaard een der agenten oen geweldigen vuistslag toe in het aangezicht, sloot zich te zijnent op en bedreigde met een mes van uit zijn ven ster al wie hem zou durven naderen. Proces-verbaal werd ten laste van den rustsloorder opgemaakt. Auderghem. Dief aangehouden. M. Charlier, varkensslachler, Waverschen steen weg te Auderghem, keerde Zondag avond, rond 11 uur, te zijnent weer. Hij hoordo ge rucht op eene kamer dor eerste verdieping, waar een meubel staat, do spaarponningen van M. Charlier inhoudend. Gewapend met een groot mes, ging/, hij zjon wat er boven omging. Op dit oogenblik daalde een kerel van den trap. M. t Charlier bedreigde hem •met zijn mos; de kwaaddoener liet zich aaiw houden en naar hot kommissariaat geleiden. Het is een dief van stiel, geboortig Jvun Overijssche. De plichtige werd in iiot gevang te Vorst opgesloten. bij J. VAN NUFFEL-DE GENDT, Kerkstraat, 22, A.alet. «ien boe Michel Machu zijne bijl weg wierp, als bij tegen bet middaguur zijne jonge buisvrouw zag komeu; Deze zette zicb op een boomstam ne der, maakte den korf open, die de dam pende soep, den wijn, bet smakelijke vleescb en de schoone roode vruchten bevatte. Beide namen te samen bun ka rig maal, terwijl het kind in het ronde sprong en de vogels bun lied zongen. Dan nam de vader den kleinen knaap op zijn schouder, liet hem op zijne knie spelen en zocht vogelnestjes voor hem eens zelfs gaf bij hem een levend eik- hoorntje, dat met ongelooflijke behen digheid noten kraakte, op bevallige wij ze zijne witte tanden liet zien en zijn langen pluimsteert boven zijn kop liet wuiven. Als geene dringende bezigheden 'de moeder thuis wachtten, hield zij zicb in bet bosch met een of ander handwerk bezig, terwijl haar man werkte en bet kind in bet rond dartelde. s Avonds keerden zij alle drie, onder de schaduw der boomen huiswaarts in de verte klingelde bet klokje uit den dorpstoren, de vader nam zijn hoed af, de moeder maakte bet kruisteeken en 't kind vouwde de bandjes als bet zijne ouders zag bidden. Ja, dat waren schoone dagen, dagen in de bosschen doorgebracht, terwijl de bijl van den houthakker bet brood voor 't buisgezin verdiende. Plotselings veranderde bet tooneel voor Jan Machu. Hij bevond zicb op zekeren namiddag thuis, in de keuken van de kleine wo ning zijne moeder was bezig met was- Mechelen. Eoodelijk ongeluk. Maandag namiddag, rond 41/2 ure, gebeurde een erg ongeluk in. de garenfabriek Le Peigné Beige gelegen op liet gehucht Battel. Eon bezettersgast, Ferdinand Uytvrees, 58 jaar, was bezig met in een der zalen het gewelf te bezetten. Ifij.stond op eene stelling van vijf meters hoogte, toen hij door een misstap naar beneden viel mot het hoofd vooruit op eone partij planken en balken. Re ongelukkige was zob erg gekwetst, dat hij bij hoogdringendheid naar het hospitaal werd overgebracht, waar men elk oogenblik een doodelijkou afloop vreesde. Oneerlijke bediende. De bediende von eon nijveraar werd over eenige dagen door dozen gelast to Brussel eene som van; 300 fr. te gaan ontvangen. Bij zijne terug komst verklaarde 'I/ij dat de kïiënt twee dagen later zou betalen. De bediende ver dween echter, nadiep, wat bij don nij veraar onrust verwekte. Deze wende zich lot zijn kliënt, welke verklaarde dat hij de som aan den bediende bad betaald. Eene klacht is' .hierover bij de policie ingediend. Antwerpen. Van een toagen gevallen. Een knaap van 7,jaar, J. Vandenbroek, was in de Lange Djjj^straat, waar hij woont, op eenen wagen geklommen, doch bij viel er af en brak zich liet linkerbeen. Hot kind werd naar lietStuivebberggasthuis gebracht. WerkongevallenOpn° 72 'van het Havendok werd de 36jarige werkman D. scben onder bét ïreiiriën van een volks liedje. Plotseling^ kwamen twee buur vrouwen de hut binnen haar gelaat was bleek, hare oogen rood geweend zij namen de jonge vrouw, bij de band met, de woorden Arme Mathurïnearme Mathtorine Is Michel een ongeluk overkomen vroeg de vrouw verschrikkende. Ja, antwoordde een der buurvrou wen, een groot ongeluk. De andere vrouw nam Jan in bare ar men, en omhélsdé hem terwijl zij fluis terde Arme wees Is mijn man dood? vroeg Matbu- rine verbijsterd. Helaas bet aobeelt niet veel... Gij zult hem nog slechts voor 't laatst kun nen ombelzen. Waar is bij? vroeg Matburine, waar is bij Men brengt hem bier, zegde een der buurvrouwen, terwijl zij de deur wijd opende. Vier mannen traden binnen zij droe gen een baar daarop lag een onbewe gelijk lichaam, in bebloede doeken ge wikkeld. Matburine wieip zicb op haar echtge noot, omhelsde hem met de grootste tee- derbeid en wachtte op een woord, een zucht, een blik. Michel scheen 'reeds dood. Men legde hem te bed en na verloop van een kwart uurs opende bij de oogeD. Toen bij Ma- thurine zag weehen, sloot bij de oogen weêr, alsof hem de kracht ontbrak om dit smartelijk schouwspel aan te zien. Toen, voor bét laatst bet gelaat zijner Kinzet, wononde St Jobstraat, aan bet rech terbeen gewond door don val van een bussol ijzer. De gekwetste werd na verzorging in liet verbandhuia, naar zijne woning gebracht. Aan boord der stoomboot JBodenfels, aan afdak 14 gemoerd, werd Theo Rogiers woonachtig Vlaamscho kaai, aan bet hoofd gewond door eenen liijsch ijzeren latten. Nog in het verbandhuia verzorgd de dokwerkor VanDyck, wiens hand gepletterd werd onder afdak 22 en de dokwerker J Struyf, gewond door eenenhijsch koopwaar J. Meynendonckx, wonende Braderij straat, is in een magazijn der Verbindings dok, van een leer gevallen en naar het vor bandhuia gebracht. Diefstallen. Klacht ontving de policie van wego M. A. Maste, wegens diefstal van bonen geldbeugel bevattende 180 frank. Op numraor 72 dor Havendok, werd ten nadeel© der firma X, eene kas, gevuld met 30 llessclien bier, gestolen. Uit den gang van een handelshuis op do Groenplaats werd ton nadeolo van M. P Pruisen, wonende te Wilryclc, een zwart verlakt rijwiel weggehaald, voorzien van do taksplaat 29507. Aanhouding. Zondag namiddag werd een Duilscher, sinds een drietal.dagen verblijvende in een huis der Reyn derstraat betrapt, op het oogenblik dat hij in zijn logislhuis, den gasmeter openbrak en den inhoud, ongeveer 10 frank roofde. De kerel werd aan de policie overgeleverd, die hem vervolgens ter beschikking van het gerecht stolde. Gent.Erge zaakiEen persoon die eene officieële bediening bekleedt, word be ticht van erge feiten. De beer procureur des konings die liet onderzoek in deze zaak heeft gedaan, heeft zich onbevoegd verklaard en de zaak in handen gegeven van don krijgs- auditor. I)e persoon is op arrest gozet sedert tweo dagen. Pijnlijk ongeluk. Maar dag morgend maakten eenige jongelingen, waaronder de zoon van M. Vanderstaaoten, procureur des konings, jacht op de ratten die achter een nijvorlieidsgeslicht der Weldadigheidsstraat in overvloed nestelen. Eensklaps weerklonk een schot, een der jongelingen een karabijn latende vallen. De jonge heer Yanderstraeten, 17 jaar oud, werd door de loodkorrels in volle horst ge troffen. Hot slachtoffer werd erg gekwetst naar de woning zijner oudsts overgebracht. Zijn toestand is bedenkelijk. Op hol. Dijnsdag morgend, om 3 3/4 lure, is aan den Nieuwen Cirlc, het paard van K.Vernaeve, huurhouder, Wondelgemsiraat, op hol gegaan. De koétsior zat op het rijtuig toen het paard viel weer recht sprong en op hol sloeg het liep in dolle vaart tot op den Hooiaard waar het viel. Het was gekwetst on hel rijtuig erg be schadigd. Latei- kwam de koetsier af. Do .man kloegvan pijnen in de beenen. Hij was van het rijtuig gevallen en onder de wielen e-raakt. De policie hielp den man en braolit bet rijtuig weg'. Zole. Dieven op ronde. Maandag nacht zijn dieven opnieuw op ronde geweest. Bij Jozef Boirens, kleermaker, werden 6 kiekens en 4 konijnen; bij Theofiel De Wilde 3 konijnen bij Tlieodoor Rosendans, 6 konijnen gestolen. Bij Frans Van Ilecke poogden de die ven in bet kiekenkot te dringen. De bewo ners hoorden gerucht en stonden op en joe gen de dieven op de vlucht. Ten nadeele van Petrus Van der Stricht werd eene partij aardappelen gestolen, alsook bij Benoit Dhaese. St-Glllis-Dendermonde. Brand. Maandag avond, rond 11 ure, onstond brand in de stallen van het kasteel van M. Mou linas. Het vuur nan: spoedig eene groote uitbreiding. De geburen waren in do onmo- duurbaren nog eens willende zien, alsof bij de gebeugenis aan ben in de eeuwig- beid wilde medenemen, riep bij zijne vrouw en zijn kind. Ween niet, zegde bij, ik ga heen... Gij zijt eene trouwe, goede gezellin voor mij geweest... Gij hebt mij het leven gemakkelijk gemaakt en niets beeft bet verstoord... Dat was al te gelukkig, Ma tburine... ik ga been. Hij drukte beide handen zijner echt- genoote aan zijne lippen, 'daarna deed bij Jan op bet bed plaatsen, dicht aan zijne lippen, dicht aan zijn hart. Gij zult mij niet meer zien, Jan, zegde bij ik bad willen leven tot dart gij een man zoudt geworden zijn... ik bad u de braafheid, den arbeid willen leeren, zooals uwe moeder u bet geloof beeft in geprent... De goede God wil het niet, wij moeten ons onderwerpen... Denk aan mijne laatste woorden, wees een goed zoon, wees een braaf man. Een oogenblik daarna trad de oude pastoor van bet dorp binnen. Toen bij hem zag, 'helderde het gelaat van Michel op. Hij was een eenvoudig en oprecht qbrieten, wiens leven zoo zui ver geweest was als de eerste dageraad, dien hij eiken morgend boven zijn hoofd zag opgaan zijne biecht was niet lang en bij stierf, bet hart met eene heilige hoop vervuld. Zijn beroep had hem bet leven gekost; de boom dien bij omhakte, bad hem in zijn val getroffen. Er ontstond eene poos in de berinne ringen van Jan Machu. Onbepaald herinnerde bij zicb, dat hij zijne moeder in bet zwart gekleed zag gelijkheid do vlammon te Llusscben en Ho stallen werden ten gronde.vernield. Do oorzaak van den brand is onbokeild- Alles is verzekerd. AucJenaarde, Erg ongeluk, Zondag-/ namiddag speelden eenige knapen aan den/ hoek eener straat waar eenige puntig©, ijzeren staven slaan. De kleine Jan Vercail-, lie, 8 jaar, wonende in de Levielenstraa^j met van eene bank te springen, viel met het oog op een punt on bleef er zoo aanbangen.. Toegeloopen personen namen hem er seffens* af. De ongelukkige zal eon oog verloren hebben; hij heeft eone breede en diepo wond© aan het voorhoofd. Men heeft hem naar bet hospitaal gedragen. Nieuwerkerken. Paard op hol. Maandag namiddag, rond 2 ure is een paard, gespannen in den bierwagen van M. Wagon, brouwer lo Wiezo, te Nieuwerkerken op hol gegaan. Het dier was den breidel af, zoodat het zeer moeielijk was hot te bedwingen, Frans Perdaens en Henri Van Wosemaeï, beiden van Nieuwerkerken, liepen het paard achterna en konden het tot slaan brengen, na hot ruim 1500:meiers gevolgd te hebben^ Dank aan hun heldhaftig optreden, haddon geene persoonsongelukken plaats. Ook zijn reeds de noodige voetstappen gedaan, opdat liet coroteeken voor daden van moed en zelfopoffering weldra op de borst dezer moe dige mannen moge prijken. De scheikundigen erkennen dat de Chicorei Talpe geheel zuiver is. 1063 Wetteren. Tram tn de Schelde. De toestand aan de Scholdebrug alhier blijft nog steeds denzelfde, aangezien het uithalen dor macliien en waggons door do Maat schappij van Buurtspoorwegen in aanbeste ding gelegd wordt. Alles zit bijgevolg nog onder water en de schepen nemen hunnen doorgang langs de rechter zijde der brug. Naar wij vernemen, zou de machinist verklaard hebben dal hij"op den dag van het ongeval 14 uren dienst tollende, bij den omdraai der straat ter Kupellendriescli alhier niet onmiddolijk de Scheldebrug in hot oog genomen had, maar wel de geladen waggons staande op de zijspoor die bij d© terugkomst der statie alhier dienden mede genomen te worden. liet was enkel daarna dat hij bemerkte dat de brug gedraaid stond, en dat hij onmiddelijk de freins en de terug werking des slooms deed werken, en indien dit alles in orde was geschied, de tram nog moer dan tijd genoeg had om op tijds t© sloppen doch, gezien de slechte werking reed deze voort en liep met oorverdoovend la wijd, zoodat de ganscho gebuurte buiten sprong, de Schelde in, Machinist en stoker zijn twee voorbeeldig© werklieden die reeds verscheidene jaren dienst tellen bij do Maatschappij van Buurt spoorwegen; beiden waren natuurlijk groo- lelrjks aangedaan door het f plaats grijpen van dit ongeval, doch naar wij uil goed© bron vernemen zal alles voor beu geene verdere gevolgen, hebben aangezien 't klaar en duidelijk bewezen werd. dat beiden het onmogelijke gedaan hadden om de ramp te vermijden. Ballon. Zondag laatst is er ter Vennemansdriesch alhier, ter gelegenheid der groot© kormis een monsterballon opge laten waarbij twee Wetteraars, de hoeren Leon De Graeve en Benjamin Vervaet, da luchtreis meededen. Alles is in de beste orde afgeloopen en de koene reizigers zijn gaaf en gezond te Axel (Holland),.res voorbij de Belgischen grens nedergekomen. Jaarmarkt. Paarden 821, veulens 315, melkkoeien 91, ossen 15, jonge ossen 216, kalveren 61, vaarzen 141, varkens 60 biggenen 197. t Smetlede. Baldadigheden. - Eonig* jongelingen, die 's avonds van de kermis van: Wanzele terugkeerden, hebben er plezier ir*d gevonden allorhaude baldadigheden uit I» richten. Hot varkenskot van landbouwer: Verdonck werd opengezettwee te veld©; staande strooimijten, werden geheel uiteenj gerukt emoen dezer in brand gestoken. Alle» wat hen in den weg stond werd vorwoest of verbrijzeld. Een streng onderzoek is geopend. dat zij veel weende. Helaas zij betreur* de niet alleen den medegezel barer jonk-, beid, den goeden echtgenoot, dien zij; bad lief gèbad, zij stortte ook tranen1 over baar kind. Jan Macbu bad de bossclxen lief; maan bij arbeidde er niet in de open luebt, in* bet beldere zonnelicht, zooals zijn va der bij doórkruiste ze 's nachts evenals de wolven. In de struiken verscholen, wachtte hiji de komst van bet wild af, bij zette val-i len, legde strikken en als bet noodiffi was schoot bij zelfs met bet geweer den' reebok neêr. Hij bad de raadgevingen van zijn stervenden vader vergeten en luisterde niet naar de vermaningen zijner moe der, die bij tot wanhoop bracht. Yan na tuur niet tot bet goede genegen, woest en hardvochtig, lachte bij met de waar schuwingen van den priester en de tra nen van Matburine. Te vergeefs tracht te zij, bij gebrek aan liefde voor haar en aan eerbied voor zijn eerlijken naam, de snaar der vrees in bet hart van bet weer barstig kind te doen trillen. Jan spotte met wachters en gendarmen evenals met de heiligen en de engelen en vervolgde zijne levenswijze. De bosch wachter, een braaf man, bad Matburine tweemaal gewaarschuwd, dat bij verplicht zou zijn een proces-verbaal op te maken wegens diefstal, het schen den van bet jachtgebied en strooperi^j. - De moeder verwachtte niets anders bij bet ontembaar karakter van baar zoon- Zij weende en bad veel, dat was allee. pYör'dt voortgescf.y

De Volksstem | 1913 | | pagina 2