BKOEB en PRIESTER Een vaai'MIjk doorgespoeld Eens vrouw levend ver&rand Geheimzinnig drama te Sauirmr 't Wiltóocperstaa van Bauüour IN BE BALKANEN 13 cahiers voor 1,00 fr. Nleu wsberichten Union öu Crédit van Brussel. Spaarkas. Interesten 3 1/2 p. h. tot 5000 frank. DE VOLKSSTEM 18 SEPT. 1913 DUI73CHLAND 'Aanhouding van esn gevaarlijk ban diet. Dinsdag lieeft men te Sost in Westfalen, een zeer gevaarlijk bandiet aangehouden, 't Is de genaamde Radetz ki, geboren te Berlijn, die reeds tal van moorden begaan heeft tijdens zijn rond zwerven. In den morgend bedreigde hij eene vrouw met den dood indien deze hem geen geld bezorgde. De ongelukkige, door schrik bevangen, heeft zich gezelf- moord. Eenige minuten na zijn eersten aanslag, bedreigde hij eene tweede da me. Deze liet den schurk naar hare wo ning medegaan, daar zij geen geld op zak had. Ten harent gekomen verwittigde zij in het geheim haren man die den vluch tenden kerel achterna zette. Opeens keerde Radetzki zich om en loste ver- schillige revolverschoten op zijn vervol ger, die gelukkig niet getroffen werd. Radetzki gelukte erin te ontsnappen. De policie en de gendarmerie zochten den schelm op, die eenige uren later geknipt werd. Schrikkelijk drama in Westfalen. Het dorp Wiedenbrücke komt in op schudding gebracht te worden dóór een schrikkelijk drama. De landbouwer Leissen, 75 jaar oud, dreef twee nieuw aangekochte koeien voort. Opeens wer den zij door twee groote honden aange vallen. De koeien, dol van vrees, vlucht ten weg en sleepten den ongelukkigen Leissen mede, die de onvoorzichtigheid Jbegaan had, de koord aan de hand vast te maken. Verscheidene ooggetuigen be proefden vruchteloos de twee woeste die ren tot staan te brengen. De arme grijs aard werd letterlijk vermorzeld. Wanneer men de dieren met geweer schoten afmaakte, bleef er van 't slacht offer niets dan eene onkennelijke ma6sa over. Eene gansche famiila vergiftigd. Dit Freiburg wordt bericht dat eene ge- Iieele familie door wolfskerzen vergiftigd is geworden. De ouders waren met hunne drie kin deren uitgegaan en hadden de noodlot tige onvoorzichtigheid begaan wolfsker zen te trekken en op te eten. Eenige oogenblikkcn later waren allen ten prooi aan hevige pijnen. De dokter die bijge roepen werd bestatigde de gevaarlijke yergii'tiging. Eenige uren later stierven twee kinderen men heeft weinig hoop de overlevenden te redden. ENGELAND Staking dar spoorwegbedienden te Birmingham. Een snelbericht uit Bir mingham zegt, dat twaalf spoorwegbe dienden van een koopwarendepot van den a Middland Railway weggezonden werden, daar zij weigerden koopwaren af te lossen die uit Liverpool terugkwa men. De andere werklieden lieten 'daarpp het werk staan. 1000 werklieden van het 'depot hebben het werk gestaakt. Pijnlijk ongeluk in Cumberland. Do schoorsteen van eene ijzer- en staal fabriek van Wonkington is Dinsdag morgend ingestort. Vijf werklieden wer den gedood, verscheidene andere zijn gekwetst. RUSLAND Eene staking ta Nicolaïeff. De werklieden der haven van Nicolaïeff zijn in staking gegaan. Zij vragen de af- eehaffiug van het Zondagwerk alsmede eene loonsverhooging. Men is reeds 't akkoord aangaaude het salaris, maar 'de kwestie van het laden en lossen des Zon dags blijft nog op te lossen. Verscheide ne waggons met graan gevuld, blijven onaangeroerd staan. TURKIJE Arabische stammen \n opstand. De ponstantinopeler dagbladen deelen mede 'dat drie stammen in opstand gekomen .zijn aangaande grondkwesties met de bevolking van Medina. De opstandelin gen hebben het beleg voor Medina ge slagen. De betrekkingen per spoor met Een verhaal uit de dagen der Commune. (65*® Vervolg.) Op zekeren nacht hoorde zij rumoer in het bosch daarop hoorde zij sabels Jklinken, dicht bij hare woning. Men bonsde hard op de deur en de weduwe zag Jan, haar beminden Jan, met de boeien aan de handen en met somberen blik voor zich staan. Op heeterdaad, op strooperij betrapt, had li ij met de gendarmen gevochten en «en van hen was aan de hand door een messteek gewond. Genadegenadeheeren, riep de moeder op hare knieën vallend. Als het niemand dan mij gold, ant woordde de gewonde brigadier, zou ik den deugniet laten loopen, hoe slecht hij ook is. Maar ik moet mijn plicht doen. Ik moet hem meenemen. Ik kan u alleen toestaan hem vaarwel te zeggen, en dat heb ik gedaan, omdat gij eene brave vrouw zijt en Michel Machu een goeden naam hier in de streek heeft achterge laten. En waar brengt gij hem heen? vroeg Mathurine. Naar de gevangenis Hij! mijn kind in de gevangenis Hij heeft het niet voor niets ver diend, daarvan zijt gij, niettegenstaan de uwe goedheid en geduld, overtuigd. Voor hoe lang? Dat is de zaak der rechters, zegde de brigadier. Maar ik zou denken, dat Medina zijn onderbroken. Indien d^ ver zoenende middelen mochten mislukken zoo zou het gouvernement zijn toevlucht nemen tot militaire maatregelen. SPANJE AutomobiC'tengsJük. Te Sabadell (Catalonië) is de automobiel van den burgemeester M. Romen, tegen het schutsel eener brug gelcopen en werd totaal verbrijzeld. De stokers met de 3 reizigers werden gelukkiglijk slechts licht gekwetst. VEREENBGD E-ST ATE M Vlieger gedocd. Dinsdag is de Amerikaansche vlieger, Mac Little, te Vailsburg van eene hoogte van 200 voet gevallen. Hij werd op den slag gedood. Eena ben?. Een snelbericht uit Los Angelos meldt dat er eene bom, per post, aan den generaal Otis is gezonden ge worden. Generaal Otis is de eigenaar van den Los Angelos Times wier bureelen in 1910 door eene bomontploffing vernield werden. TE ANTWERPEN Een erg ongeluk is Dinsdag middag voorgevallen op de Kleine Markt. In het huis nr 12, rechtover de maga zijnen van M. Jan De Visser, houden de echtgenooten Cordon eenen tabak- en sigaremvinkel. Rond 12 ure is de vrouw Cordon, 50 jaar oud, naar den zolder barer woning gegaan en moest licht entsteken. Men vermoedt dat zij het steksken heeft laten vallen of weggeworpen en dat het niet geheel uitgedoofd was. In alle geval een strooizak vatte vuur en denkelijk heeft dan de vrouw met den voet de vlam willen uitdooven. Ongelukkiglijk vatten daarbij hare kleeren vuur en werd zij over gansch het lichaam erg verbrand. Op haar hulpgeroep waren intusschen huisgenooten toegesneld en deze konden de vlammen uitdooven. Doch de arme vrouw had reeds zoo erge brandwonden bekomen dat men voor haar leven vreest. Het slachtoffer is in hopeloozen toe stand naar 't Ste-Elisabethgasthuis ge voerd. Dit ongeluk heeft in de buurt, waar de echtgenooten Cordon reeds vele jaren verblijven, groote opschudding te weeg gebracht. Vier personen verstikt gevonden. M. Pied, postbediende te Saumur, ontving Maandag van zijn zoon eenen brief waarin deze hem vaarwel zegde. Raoul Pied, die 25 jaar oud was, zegde dat bij zich ging zelfmoorden met zijne vrouw. De ongelukkige vader snelde naar het huis zijner kinderen maar vond alles gesloten. Door de geburen gehol pen klom hij op het balkon van het eer ste verdiep en duwde er eene ruit uit. Op de kamer gekomen aanschouwde hij een afschuwelijk schouwspel. Op eene matras zag hij vier lijken uitgestrekt liggen. Zijn zoon hield zijne echtge- noote in de armen; naast hem herkende de vader zekere dame Heudiard, die een 2-jarig wichtje in de armen hield en eene piop ia den mond had die met chloroform doorweekt was. Dadelijk kwam men de verstikten ter hulp maar de dood had reeds haar akelig werk volbracht. Men kan ook niet verstaan dat vrouw Heudiard zich zoo vrijwillig met haar kind van het leven beroofde, niettegen staande 't misverstand dat in haar huis gezin heerschte. Raoul Pied van den anderen kant, leefde in goede overeenkomst met zijne vrouw Alvorens te sterven hebben de wanhopigen nog een goed noenmaal op gediend, daarna staken zij een verwar mingstoestel aan. De oorzaken van die viervoudige zelf moord blijven geheimvol. men hem in een verbeterhuis zal plaat sen. Jan, zegde 'de ongelukkige vrouw, terwijl zij op een stoel neerviel, Jan, gij hebt mij den dood aangedaan Toen Mathui-ine tot zichzelve kwam, was de treurige verschijning verdwenen; maar nog meende zij het gerucht der sa bels der gendarmen en der boeien van haar zoon te hooren. O! hoe levendig herinnerde Jan zich dien nachtHet was de eerste schrede op den weg der misdaad, der schuld en der straf, dien hij sedert altijd gevolgd had. Hij dacht er niet aan, de vijftien jarige misdadiger, dat de wet, door hem te straffen, hem het middel aanbood om weer een braaf mensch te worden hij dacht er niet aan om door het berouw het misdrijf zijner jeugd uit te wis- schen. Van dit uur af voedde hij een doodelijken haat tegen de maatschappij, die hij beleedigd had en hij zwoer, voor taan onophoudelijk hare wetten te tar ten. De tijd kroop langzaam voor hem voorbij in het verbeterhuis. Op zekeren dag berichtte men hem, dat zijne moeder dood was. Hij trilde inwendig hoe slecht hij ook was, dit was eene foltering voor hem. Maar spoedig verdreven zijne ka meraden de neiging tot berouw, die heilzaam op hem had kunnen werken. Zij verhaalden hem zoovele parten die men de justicie gespeeld had, somden zoovele plannen voor de toekomst op, dat Jan Machu spoedig- niets anders meer voor oogen had dan een vlamroenden da tum, dien zijner invrijheidstelling. te Harchies Ovorgreotei schade. Dinsdag morgend, rond 1 ure, is op het grondgebied- van Harchies, de dijk der vaart van Bergen naar Antoing op eene lengte van ongeveer 15 meters doorgespoeld. Op de plaats wüar de ramp voorviel, ligt het kanaal veel hooger dan de om liggende landerijen, zoodat de bodem der vaart, ongeveer op dezelfde hoogte is als deze landerijen. Ook zal men licht begrijpen, dat het water als een stortvloed over de streek stroomde, alles medeslepende. Hoeven, schuren, stallen, weiden, enz., werden overstroomd of vernield. Al het vee dat zich in de weiden bevond verdronk. Door 't gerucht wan het neerstortend water, werden de bewoners uit den om trek gewekt. Zij trachtten echter vruch teloos hunne woning te verlaten en moesten wachten tot de stortvloed zoude ophouden, 't is te zeggen, tot heel de vaart leeggcloopen was. Ook de vaart van Bergen naar Condó liep ledig, daar men niet tijdig de sluizen had kunnen sluiten. Drie schepen, die zich in de vaart bevonden, liggen nu in 't zand gezonken. De bevolking- det overstroomde streek maakte eene bresrin de afspanning der oude Haine, doch 'deze oude waterloop was weldra ook boordevol en dreigde op zijne beurt buiten de oevers te loopen. Men vreest zelfs dat daar ook de oude dijken zullen toegeven. Het ongeluk wordt toegeschreven aan eene afschuiving van den ondergrond, welke zoo de inzakking van den dijk voor gevolg had. Reeds eenige jaren geleden had eene dergelijke ramp plaats, doch toen waren de gevolgen zoo erg niet. D© moordenaar geeft zich gevangen. Vincent Smeets, de wïldstrooper, 'die Zondag namiddag op jachtwachter De- manche geschoten heeft, is zich Dinsdag morgend in de gendarmerie van Baudour komen gevangenf geven Smeets had negen-en-twintig uren lang in de velden rondgedwaald, zonder eten of drinken. Hij bekende dat hij Zondag uitge gaan was om vogels tc schieten en dat zijn geweer toevallig is afgegaan, toen hij zich omkeerde bm te zien wie hem naderde. Ziende 'dat Demanche erg getroffen was, had Smeets dan de vlucht geno men. Het parket van Bergen is te Bau dour afgestapt, om- Smeets te ondervra gen. De magistraten begaven zich met hem naar de plaat/3 waar het drama is voorgevallen en Spieets legde er de toe dracht der zaak uff. Hij toonde ook de plaats, waar hij zijn geweer verborgen had. Na de konfroutatie is Smeets naar het gevang van Bergen overgebracht. De toestand van Demanche is nog steeds zeer bedenkelijk en de geneeshee- ren hebben weinig, hoop hem te kunnen redden. Kirk-Kfiisse cn Demotlka. Do toestand in de Gumulöjinastreek. Maandag hebben de Bulgaren Kirk- Kilisse verlaten. Men is van oordeel dat zij ook van Demtftika zullen afzien in de zitting die vandaag gehouden is. Bul- garië zal daarbij de Turksche thesis over de nationaliteiten en de verwisseling dei- krijgsgevangenen-aanvaarden. De om- wentelaarsbeweging rond Gumuldjina breidt zich immer ,uit en laat aan de be volking niet de mjnste rust. Die datum naakte. Hij was weer vrij. Eenige stuivers rammelden in zijn zak. Hij verstond een s'ambacht en kon zijn brood verdienen maar het leegloopen scheen hem verkiesbaarder dan den ar beid, en bovendien, waarom zou hij wer ken zoolang hij geld had? Vrienden ontmoetten hem. Zij voerden hem naar slechte plaatsen, gedurende verscheidene dagtjn liep hij ialle slechte huizen van Parijs-af. In een week tijds was zijne lusteloos heid voor den arbeid veranderd in het besluit om een zwervend leven te blijven leiden en geen ander ambacht uit te oefenen dan van er geen te hebben. Het beviel hem niet slecht, portieren van rijtuigen te bpenen, eindjes sigaar op te rapen, boodschappen te doen en postpapieren of lucifers te verlcoopen. Maar hij kwam t^ikwijls te dicht bij de uitstalling der winkels, en als men een oog had kunnen werpen op het zolderka mertje dat hij met een makker bewoon de, zou men zich niet zonder reden ver wonderd hebben over de zonderlinge ver zameling van Voorwerpen, die hier te zien was. Kammen, nieuwe schoenen, stukken goed, kluwen wol, gemaakte kleederen, doosjes schoensmeer, dat al les lag in schilderachtige wanorde door elkander, totdat Mathusalem, een uit drager uit de rue Git-le-Coeur dien chaos kwam doorsnuffelen cd voor eeni ge franken bet grootste gedeelte er van mede nam. Op zekeren avond hadden Jan Machu en zijn makker mei wien hij samen woonde, eene zwelgpartij gehouden daar het hij hun terugkeer slecht weder Huidebotcog aan Frankrijk. De muuicipaliteit van Cavalia heeft aan den Voorzitter der Fransche repu bliek een telegram gezonden, om hem hare diepe erkentelijkheid mede te dee len voor den iever waarmede Frankrijk de aanhechting der streek aan het moe derland verzekerde. Men herinnere zich ook dat Frankrijk gansch alleen de Grieksche thesis verdedigde met gevaar moeilijkheden te ontmoeten met zijn Russischen bondgenoot. Tusschen Aibaneezen. Eenige Muzulmannen die 't meer van Scutari doorvaarden om te Scutari te ontschepen, zijn aangevallen geworden door eenig-e Albaneezen van Skay. Drie overvaarders werden gedood. Men beweerde dat dit incident veroor zaakt werd door de Montenegrijnen die zouden geschoten hebben, maar uit het onderzoek blijkt dat het incident ont stond tusschen katholieke en Muzulman- schë Albaneezen. Eene Albaneesche vergadering, Eene algemeene Albaneesche vergade- rinz is te Durazzo gehouden geworden. Er werd besloten dat de zetel van het voorloopig gouvernement naar Durazzo zou overgebracht worden, en dat het nieuw kabinet zal worden samengesteld na overeenkomst tusschen den gouver- nements president van Valona en Essad- pacha. De vergadering wenschte dat de Albaneesche senaat zoo gauw mogelijk worde ingericht en dat de groote mo gendheden niet langer meer zullen wach ten, om den prins aan te wijzen die over Albanië zal moeten lieerschen. bij J. VAN NUFFEL-DE GENOT, Brussel. Erge hotsing tusschen een 'taxi en een wielrijder. De mekaniek- bewerker Van Worteghem, Molenbeek bewonend, kwam in volle vlucht per rij wiel op de Saincteletteplaats gereden, toen hij op een taxi botste. De schok was zoo geweldig geweest dut Van Wor- terghem met gekloven schedel op de steenen werd geslingerd. In bedenkelij- ken toestand bracht de politie hem naar 't St-Jansgasthuis over. Brand. Maandag avond, rond 7 ure, is er brand ontstaan in een achter gebouw van het huis nr 88 der Noordlaan .waar de bureelen eener verzekerings maatschappij gevestigd zijn. Het vuur begon op den zolder, waar eene groote hoeveelheid archieven lagen en nam eene bliksemsnelle uitbreiding-Het noodsein werd gegeven en kort nadien kwamen de ompiers van verschillige posten met unne spuiten ter plaats. Zij vielen het vernielend element dapper aan en geluk ten erin, na eene halve uur werkens het vuur te overmeesteren. Het bovenste ge deelte van het gebouw is vernield. De schade door het vuur en vooral door het water aangericht, is nogal groot. QucS-Brussel. Alle dagen 's namid dags zelfde vertooning als 's avonds. Een jonge baron aangehouden. De policie hield Maandag een baron aan, oud 26 jaar, tot eene familie van groot aanzien behoorend, waarvan verschei dene leden op schitterende wijze graden in het leger hebben bekleed. De jonge baron, zoon van een voor naam afgestorven officier, was uit Merx- plas ontsnapt en leefde te Brussel onder een valschen naam. Hij werd reeds her haalde malen veroordeeld wegens af- truggelarij, misbruik van vertrouwen, enz. Hij werd in de gevangenis van Vorst opgesloten, wegens ontsnapping en het dragen van een valschen naam. was en de kracht hun ontbrak om zich langs de muren op de beenen te houden, spraken zij een huurkoetsier aan en ga ven hem een adres op. Toen zij voor een verdacht huis waren, riepen zij hem toe op te houden en zochten in hunne zak ken om den prijs van hun rit te betalen. Zij vonden niets meer. Jan Machu stootte zijn makker tegen den elleboog, en toen de koetsier afsteeg om het portier te openen en zijn geld te ontvangen, stopte Jan hem behendig een prop in den mond, terwijl zijn mak ker den ongelukkige een stoot tegen de borst gaf, zijne beurs uit zijn zak haal de, Machu in het rijtuig wierp, op den bok sprong en de zweep over de peerden legde. Den anderen dag hielden beiden feest van het geld en het rijtuig. Maar drie dagen later doorsnuffelde de policie eene elecht befaamde buurt, en deed eene goede vangst met allen die er zich bevonden aan tc houden, en Jan Machu, bijgenaamd Kelderrat, was on der het getal. Thans wachtte hem het hof van assi sen, de boeien, de keten aan het heen, het bagno. Naar het bagnoTwee aan twee ge houden, de ring aan het heen, de roode muls op het hoofd, de opzichters der ga leien, de dwangarbeid Toen kwam iD den geest van den hoos wicht de gedachte op, die niet meer ver dwijnt als zij eens ingang heeft gevon den de ontsnapping. Die van Jan Machu was een tour de force Hij volbracht haar onder bui tengewone omstandigheden de geschie- 'Arme man. Een blinde, Piete? Deceuster genaamd, die alleen eene ka mer der Pluimstraat bewoonde, had reeds meermaals zijn inzicht te kennen- gegeven, een einde te willen stellen aan zijn leven. Dinsdag morgend heeft men. hem verhang-en gevonden aan de deur; zijner slaapkamer. Toen men hem ont-; dekte, had de dood reeds haar werk voW bracht. Aanhouding. De policie hield Dinsdag morgend op de Fruitmarkt een kerel aan, die ten nadeele eener koop vrouw den geldbeugel stool, inhoudend 300 frank, welken zij had neergelegd! terwijl zij een klant bediende. Het is een dief van stiel, oud 26 jaar. Men sloot hem op ter beschikking van het parket., Stoutmoedige diefstal. De dag-i bladen hebben eene maand geleden ge-i schreven dat een wisselagent der Ko ningstraat, aan een zijner beambten' 1500 fr. in banknoten had toevertrouwd, om ze aan een Oostendsch handelaar on« der verzegelden omslag te laten toeko-' men. De beambte stelde de briefjes on-i der omslag, in bijzijn van zijn meester.) Toen de handelaar den volgenden dag! den omslag opende trof hij cr slecht® dagbladuitknipsels aan. Aanklacht werd ingediend en de beambte aangehouden, doch door gebrek aan bewijzen, twee da-! gen geleden in vrijheid gesteld. Thans zoekt het gerecht in een ande-r ren zin, om te weten wie de bankbriefjes! uit den brief haalde, en denkt dra den waren schuldige te zullen kennen. Ongeval in het Ter Kamerenboself J Het 12-jarig knaapje Y.Menschlie- vendheidstraat, viel Dinsdag morgend in den vijver van het Bosch en botsto met het hoofd tegen een steen op den- bodem. De kleine werd verzorgd in het! policiebureel aan den ingang van 't Ter Kamerenbosch en dan naar zijne woi. ning geleid. De liefde Eene jonge dienst meid, Melanie B..., 20 jaar, Nijverheid straat, had Zondag een hevigen twist met haren minnaar in eene danszaal der Hoogstraat. Maandag avond vergiftigde zij zich. Na verzorging door een 'dokter, werd het wanhopige meisje naar het gasthuis gevoerd.Dinsdag morgend was haar toe? stand nog altijd zeer onrustwekkend. Men vraagt overal goede meiden onnodig zich aan te bieden, indien zij hun koffie niet maken met de Chicorée der Trappisten Vincart. 1500 XI Anderlecht. Erg ongeluk. Dins dag namiddag had er een erg ongeluk- plaats aan een in opbouw zijnde huis, op den hoek der Victor Rauter- en Karl Marxstraat gelegen. Men was bezig bij middel eener katrol een poetrel op te trekken, toen deze opeens afviel en eene stelling vernielde, waarop de werkman Willem Demunter stond, 43 jaar oud, wonende te Esscbenbeek. De ongeluk kige werd erg gewond aan het hoofd. Drie andere werklieden die zich aan den voet der stelling bevonden, werden licht gekwetst aan het hoofd, door de stuk ken materialen, die afgevallen waren. De gekwetsten werden na verzorging; naar hunne woning gevoerd. Lijk opgevischt. Nadere bijzon derheden. Het lijk van een man werd Donderdag laatstleden aan den Trekwegi uit de vaart van Charleroi opgevischt. Daar het lichaam in het lijkhuis dooi: geen der talrijke bezoekers werd her-» kend en in gevorderden staat van ont binding verkeerde, werd het Dinsdag; morgend ter aarde besteld. Elsene. Diefstal. Een ongekën- de kwaaddoener heeft Maandag nacht de woning bezocht van mad. wed. Maer- schalck en opdat men zijn bezoek zou opgemerkt hebben, heeft hij er voor ge zorgd eenige sporen achter te laten. Hij heeft al de meubels opengebroken en zes obligaties der stad Brussel buitgemaakt. De nummers zijn gekend. De dief wordt ieverig operezoclit. denis zijner vlucht was gedurende lan-' gen tijd het onderwerp der gesprekken* Hij ontvluchtte met over een muur t« klimmen en hing slechts aan eene dunno koord boven de zee door de soldaten achtervolgd, zwom hij te middeir van een geweldigen storm naar de kust en viel eindelijk uitgeput van krachten in eene hut neder, waarvan hem een jonge ling met engelachtig gelaat den toegang ontsloot. Sulpice de abbé Sulpice mompel de de gewonde. O, hoe levendig stonden hem de bij zonderheden van dien avond voor den geest. Met welke zorg had de jonge priester zijne verstijfde leden verkwikt; met wel ke broederlijke hand had hij hem de noodige middelen voor zijne reis aange boden En dit was alles nietin deze hut, waar elk oogenblik de gendarmen kon den aankloppen, had hij den vogelvrij verklaarden booswicht gesproken over de hoop op de toekomst, het berouw en de eér. Hij had meer gedaan... Een brief van warme aanbeveling stelde Jan Machu in de gelegenheid zijn leven te veranderen. De toekomst kon gelukkig voor hem zijn. Een nieuwe naam, eene fatsoen lijke betrekking, verborgen den ont snapte uit het bagno van Brest op zulk eene wijze, dat hij voor allen: onkenbaar werd, (Wordt voortgezet.)

De Volksstem | 1913 | | pagina 2