BROEDER en PRIESTER Bone hom ontploft ts Lissabon Eens gruwelijke misdaarS IN DE BALKANEN De spoorwegramp van drasse Nog den brand in de Tentoonstelling Nieuwsberichten nloa dn Crédit vaa Brussel Spaarkas. Interesten 3 1/2 p. h. tct 5G0Q frank. 13 cahiers voor fr. Donderdag namiddag is eene dyna- ïnietbom ontploft in eene apotheek der Camoënsplaats te Lissabon. De apothe ker werd op den slag gedood. De pompiers kwamen spoedig toege sneld en na het begin van brand uitge doofd te hebben, vonden zij in de apo theek nog vier andere bommen. De apotheker, zekeren Costa was reeds in samenzweeringen betrokken gewor den, doch vrijgesproken. Het lijk van Costa is vreeselijk ver minkt geworden. De beide handen waren afgerukt en het lichaam letterlijk open gescheurd. Al de ingewanden hingen er uit. De vennoot van Costa, Valerio Barata is aangehouden. Toen vrouw Costa het vreeselijk einde Van haren man vernam, zegde zij enkel, dat de politiek de schuld was van hare ongelukken. Een ellendeling poogt zijne ouders te vermoorden om hunne üssittangsn te erven. Verleden nacht ontstond brand in de woning van M. Ciclet, blikslager te Ba- gneux. Ondanks de spoedige hulp, wer den een hangaar en het werkhuis ten gronde vernield. Onder de personen die zich meest on derscheidden, bij de reddingswerken bevond zich de zoon Ciclet. 't Was hij die het alarm gegeven had cn de eerste bluschwerken inrichtte. Ook was het niet zonder verwonde ring, dat men vader Ciclet zijn zoon hoorde betichten den brand gesticht te hebben. De zoon zou namelijk vernomen heb ben dat vader Ciclet eerstdaags eene be langrijke 6om gelds moest ontvangen, voortkomende van verkochte landerijen. 'Alsdan zou de ellendeling besloten heb ben, zich van zijne ouders te ontmaken, om het geld machtig te worden. Gedurende eenige dagen toonde hij zich zeer opgeruimd en Woensdag avond stelde hij aan zijne ouders voor zich eens te vermaken. Er werd gedronken, mu ziek gemaakt, enz., en toen de echtge- nooten Ciclet onder den invloed van den drank vader Ciclet denkt zelfs dat zijn zoon een bedwelmend vocht in de glazen gegoten heeft in slaap gevallen wa ren, stak hij het vuur aan het werkhuis De vlammen verspreidden zich echter niet spoedig genoeg, en ziende dat de geburen weldra zouden ter plaats ko men, gaf hij zelf alarm. De 6ehurk werd aangehouden en be kende weldra zijn ijselijk misdrijf. DE VOLKSSTEM Dooden en'Gekwetsten. Het is ten gevolge van 't breken eener rem en de ontriggeling die er op volgde, dat de tram van Grasse aan den Via- duc-de6-Vignes in de kloof stortte. Het getal slachtoffers is zeer aanzienlijk.Men schat ze op 50 waaronder 19 dooden. Ge durende gansch den nacht heeft men de verongelukten tusschen de puinen opge zocht. Het grootste getal der slachtof fers zijn soldaten van het 27° batailjon JV»amizoen te Menton. in de Kloot bevinden zien orie uum- rijtuigen die geheel verbrijzeld zijn. Eene afdeeling van het 24® jagers ver sterkt door de gendarmen houdt de tal rijke nieuwsgierigen op afstand. De kanonniers worden alle oogenblik- ken verwacht. Zij zullen voortgaan met de puinen te 'doorzoeken, waaronder, naar men denkt, Een verhaal uit de dagen der Commune. (67"* Vervolg.X s-t Welnu, 'daar de hospitalen vol zijn, fcal men u spoedig hefpen. De eerste draagbaar, die voorbij komt, is voor u. Eenige oogenblikken later werd Jan Machu, half dood op eene baar uitge strekt, en zich zeiven afvragend of hij 'den tijd zou hebben, om zijn plan ten uitvoer te brengen, door twee dragers naar de Chaussée d'Antin gevoerd. Dit schaamte had hij zijn gelaat met 'de eene hand bedekt en meer dan een brave burger, die in hem een der solda ten van het leger waande te zien, ont blootte met eerbied het hoofd. Sulpice, Xaverius en Sabine bevon den zich alle drie op de eerste verdie ping van het hotel, toen de poortier ont steld de trappen kwam opgeloopcn, eenige woorden tot Baptist sprak, die op zijne beurt naar het kabinet snelde. Wat verlangt gij? vroeg de abbé Pomereul. Men brengt een gewonde hier... Een soldaat? Ja, mijnheer de abbé, een soldaat. Welaan, zegde Sulpice tot Sabine, uwe taak begint opnieuw. Hierop, zich tot den huisknecht wen dende Laat hem hier brengen, terwijl men een bed gereed maakt. Eenige oogenblikken daarna brachten de dragers de baar in het voormalig ka binet van den heer Pomereul. nog talrijke slachtoffers begraven lig gen. Tusschen do puinen. De moedige soldaten gelukten er na groote moeite in twee lijken hoven te brengen. Men herkende ze voor M. Plis- sury en een reservist van het 24° jagers. Hier en daar bespeurt men bloedplassen en verminkte lichaamsdeelen. Onverpoosd worden de opzoekingen voortgezet. In het 24° batailjon Alpenjagers wor den 5 dooden opgegeven. In het 27® batailjon ontbreken 5 sol daten 4 onder hen zijn onder de lijken herkend geworden. Er zijn dus 14 soldaten gedood. 5 an dere personen zijn insgelijks vermorzeld waaronder drie vrouwen. De gekwetsten. Men heeft 31 gekwetsten van onder de puinen gehaald. De militairen wer den naar het hospitaal van Nice gevoerd, terwijl de anderen te Chateauneuf of te Villeneuve verzorgd worden. De machinist Lestaud schijnt het ver stand erbij te verliezen. Hij verklaarde dat de remmen niet goed werkten. Ten gevolge van den regen waren de riggels buitenmate glibberig, zoodat de trein van zelf op eene heele lengte bleef voort- schuiven. De man zegde nog dat hij niet hij machte was zijne lokomotief tot staan te brengen. Nader bericht. De laatste berichten uit Grasse deelen mede dat er 20 dooden en 40 gekwetsten in het tramongeluk zijn. Do grenskwestie geregeld. De officieele mcdedeeling aangaande de zitting van Donderdag zegt dat de kwes+ie der grens tusschen Bulgarië en Turkije bepaald geregeld is. De grens gaat uit van aan de monding der Maritza en eindigt ten noorden van Inadia. Demotika, Andrinopel en Kirk-Kilisse blijven aan Turkije Tirnovo, Musta- pha-Pacha en Ortakeui komen onder de Bulgaarse lie heerschappij. Bulgarië schonk daarbij nog voldoe ning aan Turkije nopens de kwestie der nationaliteiten de Muzelmannen der nieuwe grondgebieden zullen vier jaar tijd hebben om tusschen Bulgaarsche en Turksche nationaliteit te kiezen. De vrije uitvoering van den godsdienst is verzekerd. Men verleent genade aan al len die tegen Bulgarië te velde zijn ge trokken en zij worden van allen militai ren dienst ontslagen. De vakouwen zullen geëerbiedigd worden. Het schijnt dat de Turksche afgevaar digden weigeren eenige vergoeding te betalen voor het onderhoud der krijgs gevangenen. De Afvaardiging van Cumuletjina bij de Gezanten. Het grootste deel der gezanten te Con- stantinópel die de afgevaardigden van Gumuldjina ontvingen, antwoordden, dat hunne aanvraag tot de onafhanke lijkheid van Westelijk-Thracië niet kan gesteund worden, gezien de houding der Porte en den algemeenen wensch tot vrede. De Serbo-Buigaarsche onderhandelingen. De Serbo-Bulgaarsche onderhandelin gen worden in hunnen gang belemmerd ten gevolge der ligging van de vallei der birouma, luaatbo®. <u fitrouma en de bergen Belinssaitza. Nieuwe diplomatische onderhandelin gen zullen beproefd worden. In Albanië. Essad-Pacha en het Vooriocpig gouvernement. Uit Yalona wordt gemeld dat Essad- pacha de beweging tegen het voorloopig Nauwelijks waren de dragers, rijke lijk' door Sulpice beloond, vertrokken, toen de gekwetste zich op de baar op richtte. De priester, Xaverius cn SaHne ston den rondom hem, maar plotselings ver bleekte Sulpice en vlamde het oog van den stervende. Hier, sprak hij, men heeft mij hier gebracht! Ha! ik herken de plaats.... daar.... de open kas.... de deur, waar- jdoor ik binnentrad.... En daar... daar... de plaats waar ik hem getroffen heb Wat. zegt hij? vroeg Xaverius. Hij ijlt, antwoordde de abbé Sul pice. Laat mij met hem alleen. Ik moet deze ziel redden Sulpice sprak deze woorden op een toon, die van zoo grooten ijver getuig de, dat het gelaat van Jan Machu nog maals van uitdrukking veranderde. Ja! zegde hij, ik breng haar u... Mejuffrouw, ik bid u, geef mij het noo- dige, om te kunnen schrijven... En gij, mijnheer, voegde Jan Machu er met in-! spanning tot Xaverius bij, blijf hier! ik heb behoefte aan uwe vergiffenis... Zonder te weten, waarom zij aan het bevel van dien stervende gehoorzaamde, zonder iets te begrijpen van hetgeen er rondom haar gebeurde, nam Sabine een blad papier van de schrijftafel met eene portefeuille, en knielde naast den ster-^ vende, bij de baar neder. De abbé Sulpice hield hem in zijne armen. Jan Machu schrééf met zwakke hand vier regels, daarop viel hij, door de smart overweldigd, achterover. Ik heb nog niet geteekend, mom pelde hij. Zijne vingers hielden met moeit'e do pen vast, hij schreef eenige vormlooze bewind op touw heeft gezet, alhoewel hij zelf er deel van maakt. Het gouverne ment heeft uit ganself het land snelbe- richten ontvangen, waarin het gedrag van Essad-pacha gelaakt wordt. Zij ge tuigen van de solidariteit der gansclie bevolking met het bestuur, en den wil om het land te verdedigen, tegen allen binnenlandschen of vreemden vijand. Er wordt ook gezegd dat Essad-pacha te Durazzo aanzienlijke geldsommen aan den staat toehoorend, zou ontvreemd hebben. De Albaneesche prins. Volgens de Nouvelle Presse libre zou ter gelegenheid der aanwezigheid, te Weenen, van den minister van bui- tenlandsche zaken van Albanië, de kwes tie van de benoeming van den prins ge regeld zijn. Prins Wilhelm von Wied zou met toe stemming van Oostenrijk en Italië prins van Albanië benoemd worden. Dit nieuws wordt nochtans gelogen straft door de welingelichte kringen van Weenen, die verzekeren dat het* vraag stuk nog verre van zijne oplossing is. Tusschen Turken en Bulgaren. Luidens bijzondere inlichtingen uit Turksche bron, zouden er dezer dagen in de omstreken van' Faghiodere en Pachmackly in westelijk Thracië botsin gen plaats gehad hebben tusschen de Bulgaren en de Muzelmannen die zouden achteruitgedreven zijn. Nog ©en en ander. De hoeken van het Burgershuis in den brandlcoffer gesloten, zijn gered. Een der beheerders van het Burgers huis die zich bijzonderlijk met de ont vangsten bezig houdt, had Woensdag -avond, rond 11 1/2 ure, eenig geld, een zestal kardoezen in eene kast gesloten. Deze som heeft hij Donderdag morgend, rond 10 1/2 ure, ongeschonden terugge vonden. De pompiers kwamen rond 11 ure toe met hunne groote ladders, om de nog rechtstaande deelen van het Burgers huis neder te halen. Het parket, bestaande uit de heeren onderzoeksrechter Mouel de Westgaver en den substituut Van der Moeren, wa ren 's namiddags ter plaats, om de oor zaak van den brand op te sporen. Het schijnt thans vast te staan dat de brand ontstaan is dooi; eene bouwfeil in de schouw der keuken van het Duitsch koffie- en spijshuis Rheinland Sprankels vuur op het dak van den Rheinland;» gevallen, zullen den brand hebben gesticht, welke zich aan de aan palende gebouwen hebben medegedeeld. Er wordt verzekerd dat de gebouwen van het Burgershufs nadat alles met de verzekeringsmaatschappij zal veref fend zijn, weder zullen opgericht wor den, natuurlijk niet' zooals zij geweest zijn, doch óp den grond zal eene over- groote tent worden opgeslagen. De toeschouwers, die zich in massa gansch den namiddag rond de plaats dei- ramp verdrongen, werden door de poli- cie en de bewakers der Tentoonstelling op afstand gehouden. Tijdens de blusschingswerken werden er twee personen gewond. De sergeant Thomas, van 't pompiers korps, die met een eemer aarde eene vlam wilde uitdoovcn, die uit eene gas buis ontsuapte van het sigarenmn.gn.ziju Yau Gh—Idcixnocotl' om er aan te gera ken, een balk verplaatsen. Terzclfdertijd viel een oud stuk hout hem op 't hoofd en den schouder, waar bij hij gekwetst werd. De sergeant werd door een lid van hét Roode Kruis ver zorgd. letters, waaruit men echter den naam van Jan Machu kon lezen. Toen gaf de stervende Xaverius een teeken, om het papier aan te nemen. Deze las het eerst, zonder het te be grijpen. Daarop straalde er eensklaps eene bovenmenschelijke blijdschap uit zijne oogen, en hij vielvoor zijn broeder op de knieën. Vergeef mij zegde hij, zulk een graad van deugd in u ging mijn begrip te boven. 20 SEPT. 1913 Een bewaker, die medehielp voor het. redden van eenige kostbare voorwerpen in het huis van mevr. Rinskopf, deed een val en kwetste zich aan de hand en den knie. Hij werd naar het lazaret van het Roode Kruis overgebracht. Brussel. Jacht op een dief. Een kerel drong Donderdag morgend onop gemerkt in den winkel der ecktgenoo- ten Verlinden, Laekenstraat, 97, doch werd verrast op 't oogenblik dat hij wil de gaan strijken met een stuk kleerstof van 350 fr .en een pak linnen. De hande laar begon uit al zijne macht om hulp te roepen en een agent en voorbijgangers zetten den vluchteling na. In zijne vlucht had de kerel reeds de twee pak ken weggeworpen en was tot op de Anspacliiaan geraakt, waar hij op een voorbijrijdende tram sprong. De agent volgde hem evenwel en kon hem, met behulp van twee burgers, overmeesteren en naar het policiebureel sleuren. De dief verklaarde Franschman te zijn en slechts twee dagen te Brussel te verblij ven. Brand. Donderdag namiddag is er brand uitgebroken op het eerste ver diep van het huis nr 52 der Rapenstraat. Een kinderbed, dat te dicht bij de stoof stond, had vuur gevat en de vlammen deelden zich weldra mede aan de andere meubels. Toen de pompiers ter plaats kwamen stond bijna gansch het vertrek in laaie vlam, doch na eene halve uur werkens was niettemin alle gevaar ge weken. De schade is nogal groot. Ontvreemding van 15.000 fr. Eene aanhouding. De bediende van den wisselagent D..., der Koningstraat, verdacht eene som van 15.000 frank ten nideele van zijnen patroon verduisterd te hebben, hij het verzenden dezer som en die gedurend eene maand in voorloo- pig-e hechtenis had verkeerd, wa3 in vrij heid gesteld geworden daar gecne af- dbende bewijzen van zijne plichtigheid voorhanden waren. Nu echter kwam aan het licht dat de beambte in een huis der Lakenstraat een bankbriefje van 500 fr. had doen wisse len. Men zocht het briefje op en er werd bevonden dat het nummer daarvan over- eènstemde met dit van een der bankno ten door den wissehigent aan zijn be diende overhandigd om die te verzonden. Dc nummers der banknoten waren aan- geteekend geweest. Daar nu geen twijfel nopens de plich tigheid bcsloud. is de beambte terug in staat van aanhouding gesteld en opge sloten. GucLBruss©!, in namiddag- en avond- vertopning, J. V. of V. B., Brusselsche zwans. Groote bijval. Erg rijwielongeluk. - Een bood schapper, Victor Verlengen, wonende Heuvelstraat, 14, kwam Woensdag ayond per rijwiel over de Poelaertpluats, toen hij opeens met zijn macluen uit gleed en met het hoofd voorover ten gronde stuikte. Het slachtoffer werd erg gewond opgenomen en naai het gasthuis overgebracht. De ongelukkige klaagt ook over hevige inwendige pijnen. Zijn toestand is zorgwekkend. Door een tram verpletterd. Bij t oversteken der Anderlechtstraat, werd de 46-jarige echtgenoote Rambert, wo- flpnrlö aldaar, door een tram omgewor pen en erg gekneusd aan schouder en knieën. Zij klaagt tevens over inwen dige pijnen en wordt in het St-Pieters- gasthuis verzorgd. Eene bende aftruggelaars. Se dert eenigen tijd waren juweeliers, fa brikanten van piano's en andere hande den, hij reinigde haar in het bloed van het Lam, en door een wonder, welks kracht niemand zou kunnen wederge ven, daalde de volheid der genade in deze ziel, en werd zij herschapen door een enkel woord, dat van de lippen des apos tels vloeide. Zonder twijfel wachtte de Heer deze laatste minuut af om Sulpice voor de grootheid zijner deugd te beloónën,want nauwelijks was de absolutie over dezen grooten schuldige neêrgedaald, toen Jan Sulpice nam Xaverius in zijne armen Machu een diepen zucht slaakte, en deze en drukte hem aan zijn hart, daarop nam zucht was de laatste, hij een kruisbeeld van zijne borst en laars der stadslachtoffers van eene L aftruggelaars, die zich op zicht koopwa-/ ren lieten overhandigen, welke dan te gen lage prijzen weiden verkocht. Zij verklaarden eigenaars te zijn van hui zen, wier ligging zij opgaven. Daar de handelaars niet werden be taald, dienden zij een aanklacht in. Een groot juweelier had voor 13.000 fr. ju^ weelen geleverd. 2 der aftruggelaars, de gebroeders Xen eene vrouw, welke te St-Pieters-Jette een schoon hui6 ge huurd had, werden aangehouden en op-* gesloten. Opgepast Madame, gij zult extra' koffie drinken, indien gij altijd den naam Vincart, op uwe pakken Chicorée der Trappisten eischt. 1500 St-Gillis. De zaak van het opge lichte kind. Wij hebben gisteren dó oplichting gemeld van een 3-jarig kind, dat bij zijn grootvader verbleef in de Fortstraat. Volgens het schijnt, zou al les er regelmatig geschied zijn. De rech ter die de echtscheiding der echtgenoo- ten Dupont uitsprak, had het kind aan de waakzaamheid van den vader toever trouwd. Deze had een deurwaarder en drie getuigen gelast het bij zijn schoon vader te gaan halen. Het waren dus geene bedriegers, die het kind oplichtten. Gevangen. Een drukker der Hutstraat, bestatigde over 18 maanden- dat men zijn kofferfort had opengebro ken en er eene som van verscheidene honderden frank had uit gestolen. De policie werd verwittigd en stelde een on derzoek in, waaruit bleek dat de dief nie mand anders was dan een der werklie den van dén drukker, Pieter Meulemans, 20 jaar oud. De kerel werd tot verschei dene maanuen gevang veroordeeld. Eene maand geleden werd hij terug in vrij heid gesteld. Toen de werklieden van den drukker, die zich op 't oogenblik met zijne familie op zijn buitenverblijf bevindt, Woensdag morgend op hun werk kwamen, hoorden zij voetstappen op het verdiep. Daar zij heel goed wis ten, dat er zich niemand van den huize kon bevinden, verwittigden zij de poli cie. Deze kwam weldra ter plaats. Ach ter een meubel vonden zij een kerel ver doken, die niemand anders was dan Pie ter Meulemans. De schelm die voorzien was van een volledig inbrekersgevief, had vruchteloos gepoogd den braudkof- fer open te breken. Bij gebrek aau be ters had hij dan een aantal juweelen buitgemaakt. Hij is ter beschikking van 't gerecht opgesloten. St-Jans-Molenbeek. Diefstal. Onbekende kerels hebben Woensdag in den nacht, een bezoek gebracht in de woning eener rentenierster, Edmond de Gnmberghestraat.Zij braken den brand- koff'er open, die zich op het gelijkvloers bevindt en stolen een aantal obligaties van Brussel, Antwerpen, Luik en Con go. De nummers ervan zijn gekend. bij J. VAN NUFFEL-DE GENOT, Kerlcatraat, £3 2Aalst. Cent. Een man door een trein ver pletterd. De 37-jarige H. De Weerdt, wononde te Drongen, gehuwd en vader; van drie kinderen, deed gisteren in do koopwarenstatie Gent-Rabot dienst als cbef-manoeuverman Toen hij, rond 9 ure, over de sporen ging, werd hij door een manceuvreeren- den waggon verrast en omgeworpen. De ongelukkige plofte op eene spoorstaaf! en geraakte onder de wielen. Een been werd in de eerste plaats verpletterd, en daarop bolde het wiel hem dwars over het lichaam. Een halve meter verder werd de waggon, door tegen eene stil staande rij waggons te botsen, tot staan e bracht. hield het den veroordeelde voor de lip pen. Sterf in vrede zegde hij, in den naam van mijn God, die voor het heil der wereld geslachtofferd isSterf XVIII LIPP-LAPP - Men zat nog aan het souper in het Huis vrede. Zijn vergoteh bloed is voldoende j van de rue Git-le-Coeur», waar Ma- om alle misdaden uit te wisschen. thusalem zijn open tafel hield, maar se- De mijne nietj zegde Jan Machu. 1 dert eenigen tijd lachte de Pégre Mijn leven is niets anders geweest danniet meer en de opkuoper zelf scheen nu een aaneenschakeling van gruweldaden; en dan ongerust. Hij zocht spoedig zij ne waar van de hand te doen, en dik wijls bracht de dwergin geheele nach ten door met de merken uit prachtig lijnwaad te doen verdwijnen, waarvan geborduurde kronen de herkomst ver raadden. Verder had men in de keuken van de dwergin een fornuis geplaatst, waarop Matbusalem de voorwerpen smolt, waarvan hij zich niet spoedig ge noeg kon ontdoen. In plaats van te verminderen, namen zijne klanten in aantal toe. Om aau hun verlangen te voldoen, was Matbusalem verplicht geweest er be halve i table d'hote nog een loge?- ment o_ na te houden. De meeste zijner gewone gasten ga ven er de voorkeur aan, in dit kot hun met mijn dood kan ik mijn leven niet uitboeten. Gij, die u over mij lieenbuigt, gij draagt op uw voorhoofd het lid tee ken eene wonde, die ik u heb toege bracht.... en gij vervloekt mij niet Zoo gij het op mijn leven hebt toe gelegd, heden hebt gij eene bijna held haftige daad verrichtik vergeef u van harte. Maar uw vader uw vader De uitverkorenen des Heeren zijn barmhartig. En uw broeder, uw zuster Wij zijn christenen, antwoordde Sulpice. Toen verdreef do abbé Sulpice, met een be won dorens woerd ig geduld en een verheven zalving eu liefde, de angsten verblijf te houden, dan eene betere rnaaij gevaarlijke schuilplaats op te zoeken. Eiken dag hoorde men van nieuwe ge* vaugennemingen. De oranjerie van Versailles was voor; een goed deel gevuld met gasten van den 8chacheraar, en zij, die nog niet op reis waren gegaan, zagen de toekomst met ongerustheid te gemoet. De meest beangstigde was Marc-Mau- duit, bijgenaamd Schavotbloem. De rang dien hij in het leger der ge- federeerden bekleed had, zijne onloo chenbare deelname aan den moord der gijzelaars, aan de plundering van 't- pa leis van liet Legioen van Eer en der Tuillerieën, aan de brandstichting in 't Ministerie van Financiën en de huizen vau de rue de Lille deden hem de voorkeur geven aan het verborgen leven, dat hij in de rue Git-le-Coeur leidde, vijven 't luidruchtig en woelig bestaan, dat hij gedeeld had met eene bendo schurken in rijke uniformen, wier ora kel hij was. Do kleeding van Schavotbloem had dezelfde verandering ondergaan als zij ne leefwijze. In plaats van den "sierlijken rok", rdetf das naar de mode, droeg hij een blauwen kiel, die door de opening aan de voorzij de den geheelen hemdskraag liet zien en een levendig gekleurden zakdoek met bestudeerde zorgeloosheid om den hals geslagen een zwarte pruik verborg de rosse kleur zijner haren. Zoo, met dc klak op een oor, een sigaar in den hoek van den mond, de handen in den zak, geleek hij op een handwerkman die Maandag hield. Het was echter iederci* dag Maandag voor hem. '(Wordt voortgezet.)

De Volksstem | 1913 | | pagina 2