MOEDER en PRIESTER Kieskror.ijk Eene terechtstelling in Dullschland Nleu wsherichien Ünioö Cu Ci'iüit van Brusssl. Sganrkas. Interostsn 3 1/2 p. ii. tot 5000 frank. 2 FRANKRIJK Schielijke dood van DrOgier. Dokloor Ogier, bestuurder van het Parijzer labora torium van giflenleer, is Dinsdag morgend schielijk overleden. De toestand van majoor von Wintarfeld. Hot gezondheidsbulletijn van Majoor von Winterfeld van Dinsdag avond luidt dat de pationt een kalmo dag heeft doorgebracht. Men noteert pols 112, temperatuur 38°2, ademhaling 22. Uit het onderzoek dor longen blijkt dat deze niet gekwetst zijn. Nieuwe kruiser van stapel geloopen. Dinsdag had te St-Nazairo, om 3 ure 35 van don namiddag het to water laten plaats van den nieuwen kruiser Lorraine Alles gebeurd© in do beste voorwaarden en te iniddon van een algemeenen geestdrift. Een rekenplichtige op d9 vlucht. Een nijveraar dor Avenue d'Allomagno to Parijs, had sinds 15 jaar oen zekeren Eug. Lécuyer als rekenplichtige in dienst. Maandag verdween do boekhouder. Do pa troon deed de boehen nazien en er werd vast gesteld dal Lécuyer in 15 jaar tijds, 50.000 frank verduisterd had. Do oneerlijke bediende is 59 jaar oud. Hij wordt opgezocht. DUITSCHLAND Door een razende hond gebeten. Dins dag werdun te Obergloga, (Ofiper-Silezië) 6 kinderen en twee jongolingen door een ra- zendon hond geheten. De hond is mot revol verschoten afgemaakt. Do slachtoffers zijn naar Broslau overgebracht om er in het ge- Bticlit Pasteur verzorgd te worden. Schip geströnd. Do Duitscho stoom boot Kaiser Wilhelm der Grosao is Dins dag dicht bij den lichttoren van Bremen go- strand. Men rekende dat hij in den valavond bij hooge tij.zijnen weg zou kunnen voortzetten. Een automobiel stort in het water. De automobiel van den nijveraar Stobbe, van Ticgenhof in Oost-Pruisen, is tengevolge eener verkeerde wending aan bat stuur, in 1 do Lako gestort. Zes ingezeten werden gered. Eeno dienst meid die onder het rijtuig was bedolven, is verdronken. ENGELAND Een uitvinder verdwenen. De «Daily Mail deelt mede dat Dr Diesel, eon geken de uitvinder op eene gehuimzinnigo manier komt le verdwijnen. Maandag is hij te Antwerpen met oen fa- briekbeheerdor ingescheept. Beiden kwamen naar eene vergadering, welke Dinsdag zou plaats zou hebben. Wanneer de stoomboot te Harwich aan kwam, was dokter Diesol verdwenen. Men vreest dat bij gedurende den nacht in zee zal gevallen zijn. Eene Brandramp Een hevige brand heeft het buitengoed van den graaf van Guilford gelegen tusschen Douver en Cantor- bury totaal vernield. De graaf woonde «r voor bet oogenbUk. De brand is ontslaan tijdons zijne afwezig heid. Botsing tusschen twee Torpedobooten Dinsdag morgend zijn tijdens de vlootoofe- ningen ter hoogte van bot eiland Wight twee torpedobooten in bolsing gekomen. Eon der oorlogschepen $ord beschadigd. Het kon de liaven binnen varen om cr hersteld te wor den. RUSLAND De Pest?De gouverneur van Astra kan, deelt mede dat er te Tabackoul nabij 'Talowka, twee zioklegevallen waargenomen .zijn, welke men voor do pest aanziet. De itwee personen zijn roetlsbezweken. SERVIË De Cholera Volgens de officioelo stali- isliek worden er in gansch Servië 922 chole- iralijders verzorgd. ;Een verhaal uit de dayen der Commune. (77*u Vervolg.)] Aan die open tafel zag ik op zekeren [dag Mare verschijnen, uw kleinen Mare ►thans tot een schoonen jongeling van [achttien jaren opgegroeid. Hij was in tiem bevriend met een dief van beroep. Mijn God mijn God riep de ban kier uit, terwijl hij het hoofd in de han- 'den verborg. Thans was de vrucht verrot maar de misdaad, de eigenlijke misdaad ont brak nog aan zijn leven. Mare was op weg naar de korrektioneele policie, maar zijne baan voerde nog niet naar het ba gno. Hij leverde echter groote verwach tingen voor de bende op, waarvan hij spoedig een werkzaam deelgenoot werd, want Jan Machu gaf hem den bijnaam van Schavotbloem, dien hij sedert be houden heeft. Ik word krankzinnig, mompelde de bankier, ik word krankzinnig Nog niet, André Nigois, wij zien nog maar iets van hot drama. Gij hebt een vriend, een innigen vriend gehad, den heer Pomereul, niet waar? Jahij was mijn vriend, en op welk eene wijze heb ik hem verloren Men beschuldigde zijn zoon Xa- verius van zijne dood, en later heeft de wet hem vrijgesproken maar herinnert gij u niet, dat de kommissaris van poli cie, die belast was met het opmaken van 'den stand ypü zaken op den moordj uit De uitbreiding der besmettelijke ziekte werd voornamelijk bovoordeeligd door de soldaten die naar huis werden gezonden. Te Belgrado waren er Zaterdag slechts 2 gevallon. MAROKKO De moord op een Riffaansch Sultan. Te Molilla loopt liet gerucht dat de sultan Ghenguitti, die in den Riff' eene woeling deed ontstaan, waardoor hij dacht de Frarischo en Spaanscho troepon tegen te houdon te Tazza zou vermoord zijn. Volgens zekere inlichtingen behooren de moordenaars tot do familie van don Caïd Mohamed Lyani, oud adjudant van den roghi. TURKS Jë Overstroomingen te Con9tantinopel. Ten gevolgo dor gewoldigo stortregens zijn de voorsteden van Constantlnopel, Therapia, Buyukhero, Sariyar onder gezet. Er zijn verscheidene dooden. De schade is zeer aanzienlijk. Vorscheidono buizen werden geheel ver nield. Het in opbouw zijnde elektriciteitsfa briek is gedeellolijk ingestort. De sohade wordt op 500.000 frank gerekend. Do oude brug is beschadigd geworden. Een snelbericbt uit Gonstantinopel schrijft dat er een honderdtal slachtoffers zijn. CHINA Eene spoorwegvergunning aan Rusland. De Novoiö Vremia van St. Petereburg schrijft, dat Rusland aan China eene spoor- wogvergunning heeft gevraagd in Mand- choeryë. ANTSLLEM De toestand te St. Dcminguo. Volgens een snolboricht uit Puerta Plata, is do voornaamste versterking der opstaudo- lingon ten Noorden der republiek, Zondag- in de macht der gouvornementalo troepen gevallon. Men meent nu dat do opstand spoedig zal eindigen. ENGELSGH-SNDïË Nog een® moord. Te Mynersingh (Oos telijk Bengalen) is Dinsdag avond een poli- cieopzichter door eene bomontploffing ge dood. i De moordenaar is voortvluchtig. Vrij vervoer van kiezers. Een koninklijk besluit, vandaag in den Moniteur afgekondigd luidt Art. 1. Vrij vervoer in 3° klas is ver leend aan de algemeenö kiezers en aan de kiezers voor de provincie, voor de gemeente en voor do werkrechtersraden 1° ffis niet meer metterwoon gevestigd zijn in ffo gemeente, waar zij moeten stem men 2° dio twee verblijfplaatsen hebbon en, om te stemmen, van de eene nsar de andere moeten gaan 3® dio werkman zijn on, voor hunnen ar beid, naar eene andere gemeente binnen of buiten hot land hebben inoolon gaan. Art. 2. Om vrij vervoer te bekomen, moeten do kiezers, ton kanloore van ver trek, een bewijs afgo.ven naar bijgaand mo del, en hunnen kiosbrief vertoonen. Bedoeld bewijs wordt hun afgegeven ter- zelfderlijd als de kiosbrief. 3° Het koninklijk bosluit van 24 Februari 1912 is ingetrokken. Eene belangrijke verkiezing bad Zondag leFonlenoy (Hönegouw) plaats. De gemeen teraad bestond uil vier kartellistón en drie katbolioken. Een der eersten zich to Antoing gevesliyd hebbende, zoo moest er overge gaan worden in zijne- vervanging en do uit slag was eene schitterende zegepraal voor de 'katholieken.. Hun. kandidaat, de sympathieke heer Louis Lobleaux, bekwam 204 stemmen. De kartellist 173. den poot.van Lipp-Lapp, den aap, een handvol rosse haren lieeft gehaald? Ja stamelde de bankier. Later bij" het proces besloot hij er uit, en de advokaat met hem, dat Jan Maohu, die later bekende, een mede plichtige had. Maar Jan Machu achtte zich niét gerechtigd hem te verraden, die hem eene bloedige hulp verleend had, en gisteren nog was de naam van den tweeden moordenaar aan de jttsticie on bekend. En thans thans Mijnheer Xaveiïus, vrijgesproken en losgelaten, trachtte die droevige her inneringen te verdrijven. Maar één we zen vergat nietDe justicie sluimerde, het dier waakte; Lipp-Lapp, die van den medeplichtige van Jan Machu een mes steek ontvangen had', herinnerde ziek zijn gelaat. André Ni^ois scheen de kracht niet meer te hebben, om het verhaal der dwergin te volgen zijn gelaat werd purper en blauw, zijne oogen puilden uit hunne kassen. De dwergin moest zich haasten. Als zoovele wonden, wierp zij hem dus deze woorden in het aangezicht Marc .was de secretaris van Antonin Pomereul geweest, en zijne aanwijzin gen hadden Machu, bijgenaamd Kelder- rat, op de gedaohté gebracht, de kas van den handelaar te berooven.Door den man overvallen cn door het dier aangegrepen, vermoordden zij den eerste en lieten het tweede voor dood liggen. Niemand ver dacht Mare. ik wist het, maar wachtte nog. Ik was bang voor gebrek aan be wijzen. De Commune» kwam en Scha votbloem speelde er eene bloedige rol in. ,1 - DE VOLKSSTEM Dinsdag morgend werd te Munden, nabij Hanovor, zekerentAmahn onthoofd. Dezo was ter dood veroordeeld om op 7 Januari laatstleden, zijne vrouw, van wie hij sinds eenigen lijd gescheiden leefde, ver moord le hebben. Volgens de bekentenissen van den moor denaar, bad bij op 7 Januari zijne vrouw eene samenkomst gevraagd, om mogolijks tot eene verzoening te komen. De ellendeling ging met zijne vrouw eeno wandeling doen, en 's avonds,langsheen den "VVozer naar hui3 terugkeerende, wierp hij de ongelukkige in den stroom. Da hulpkreten der arme vrouw werden gehoord, doch men kon nog slechts haar lijk ophalen. De moordor,aar werd kort nadien aange houden en deed vólledige bokontenissen. Amahn was eenige jaren geleden in dienst geweest als kamerknecht bij keizer Willem II. Hij bad dien dienst verlaten om politie agent te worden. Na zijne terdoodveroordee- ling had bij gehoopt dat de keizer zijn gewe zen bedionde zou begenadigd hebben, doch do keizer beeft zulks geweigerd. Brussel. Bandieten geknipt. Wil lem D..., aardewerker, liet Maandag namid dag in eene slijterij. Hoogstraat, aan twee kerels zijne geldbeurs zien, inhoudende 180 frank. Do twee kameraden lokten D.., moe naar eene afgezonderd») plaats nabij bet gerechtshof, w aar zij ziel» eensklaps op hein wierpen en hem vuistslagen toebrachten. Terwijl een der bandieten bet slachtoffer te gen den muur hield, plunderde de andere hem uit, waarna zij de vlucht namen. De polilie der le afdoeling werd verwit tigd en zocht do plic'iligen top. Een dezer, V. B.., wonende le Schaarbeek, word aan gehouden. Zijn kaïperaad, die do gestolone geldbeurs bezit, gelukte er in te ontsnappon. Hij ook zal echter yreldra bij den kraag ge vat wordon. De aangohoudeno werd overge bracht naar de govaugenis van Vorst en zal or opgesloten blijyen ter beschikking van den beer prokuivui.' des konings. Een drama op eenen tramDe ecl|t- genooten Steurs leefden sedert twee maan den gescheiden. Dè man betrok eene kamer in do Spiegolstraat, lo Brussel, en zijne vrouw uie bij van ontrouw verdacht, woonde in do Groenstraat, te St-Joost-ten-Noodo. Maandag namiddag wildo het toeval dal de ecbtg.enooten elkander op het plalvlak van oen tramrijtuig ontmoeten. Do man, mecanicien van beroep, die zeer jaloersch is, bracht,fijne vrouw verwrjlsolpn toe en een hevige twist volgde. Op zeker oogetiblik trok Steurs een mes uit den zak on bracht zijne vrouw, oen er- gen steek in de koe) toe. Op de kroten der reizigers stopte hot. tramrij tuig er. sm-lde een policieagent ter plaats, die den woostaard ontwapende en naar het policiebureol bracht. Het slachtoffer, dat erg gewond was, wei'd naar het St- Jansgasthuis overgebracht. Goed xoerli De policie heeft Maan dag nacht op do Middonlanen der stad eon noodigen kuisch gedaan. Een en veertig vrouwen van lichte zedon, meestendeels fraiischen, alsook elf bijloopers werden aaTi- geliouden. Allen bevonden zich zonder mid- dolon van bestaan en werden ter beschikking van't gerecht opgesloten. De kerels waren daarenboven voor verschillige overtredingen opgezocht. Dievegge aangehouden Ovor eenige dagen kwamen twqo jonge vrouw;en in eenen modewinkel dor Spoormakersstraat. Terwijl de eene de winkeljuffer aan den klap hield, robberde de andere eenen hoed van 45 fr. Het was slechts na het vertrek der vrouwen dat do diefstal bestatigd werd. Ik kan hem doen iusilleeren, maar dat scheen mij te zacht toe. Ik wachtte nog altijd. Maar straks kwam Mare door de Chaussée d'Antin vermomd, onken baar voor allen, behalve voor Lipp-Lapp. Door zijn verwonderlijkt instinkt ge leid, sprong dezeJde straat op, en vloog hem achterna en deze jacht bracht de vertegenwoordigers der wet op de been. Schavotbloem weid terstond door Xave-: rius herkend, en is zoo even aangehou den onder verdenking van medeplichtig heid aan diefstal en moord. De bankier gleed van zijn leunstoel af en viel, door eén aanval van beroerte getroffen, met een bons neêr op den grond. j - Toen vloog de dwergin den trap af en liep tot den portier Een geneesheer spoedig een ge neesheer uw mester sterft Daarop verdween zij in eene straat, zooals een spook verdwijnt in den nacht. ;XX. DE VERBRIJZELDE AFGOD. De eetzaal achter het atelier van Be nedict Fougerais 'leverde een vroolijken aanblik op. Een tiental jon'ge lieden, vroolijk en opgewekt door een weelderig ontbijt, waarbij de champagne ruimschoots ge vloeid had, vierden er feest bij gelegen heid, dat het modél van de d,oor het gou vernement bestelde fontein, die «Hylas en de Nimfen voorstelde, naar de tentoonstelling gezonden was. Al waren ook de geestdriftige loftui- gingen van Benedict's vrienden bijna •JUMMWUH Maandag avond ontmoette de winkeljuffer do dievegge met don hoed aan de Steonpoort. De policie werd verwittigd en hield die on eerlijke vrouw aan. Zij heeft bekentenissen gedaan. Bij tijds gevat Eon ingenieur van den Staat, M. Van V. wonende Prinses Elisabothlei, had over eenige dagen eene nieuwe dienstmeid aangenomen, dio hein aanbevolen was dooreen plaatsingbureel. De dienstmeid een jonge Duitsche, verklaarde Marguerite M. te heeten en toonde do beste getuigscbrifton. Twee dagen na bare dienst neming verdwet-n zij en met haar do juwoe- len en de beste kleedoren van huro nieuwe meesteres. Do polioio werd verwittigd en stelde weldra vast dat do dievegge niemand anders was dan eene genaamde Martha Z... De op sporingen duurden voort en weldra vernam de policie dat de dievegge met een bijlooper verbleef op eeno goinpubolde kamer der Beiersche straat. Het koppel werd Dinsdag morgend in do Noordstalie aangehouden, toen het den trein naar Keulen wilde nemon. De bijlooper en gezellin hadden de gestolen juweclen in linn Lezit. Beiden werden ter be schikking van 't gerecht opgesloten. Het drama der Bischoffsheimlaan. De toestand der twee slachtoffers van het drama der Bischoffsheimlaan is zoo gerust- slollend mogelijk. Do doktoors hopnn hen lo zullen redden. Dinsdag morgend is het par ket op de plaats van bet drama afgestapt. Ziehier hoo volgens het onderzoek het drama zich voordeed. Zoodra de jonge vrouw, Hor- mino L°coeq,kwam opendoen, ricblto do da- dor, Paul Flamand, zijn revolver op baar. Zij vluchtte naar do koer en trok do glazen aclUerdour achter zich toe. Flamand verbrij zelde eeno ruit, stak de hand door do opening en galukle or alzoo in de deur open to krij gen. Hij loste drie scholen op zijne vrouw Twee kogels vlogen verloren bet derdo trof do arme vrouw. Zij bad niettemin toch nog do kracht door de kelderkeukon naar het gelijkvloers to loopon. De dador vluchtte haar achtorna, doch de keukenmeid, Her oine's tante, liield er Flamand tegen. De kerel loste een schot op haar, doch zonder haar te treffen en vluchtte dan de straat op. Toen hij op het punt was aangehouden to wordon, schoot hij zich een kogel in 't hoofd. De Zl'tve?© koffie doet velen kwaad. De Chicorei Vincart doet allen goed. 15U0 Q. St Jans Molenbeek. Paard op hol. In do Ulonsstraal ging Maandag avond een paard, in eou rijtuig gespannen, op hol. Do koetsier werd mol geweld ton grondo gewor pen. Eon dor wielen van hot voertuig rolde ovor zijn lichaam; het slachtoffer werd zwaar gewond, in eene apotheek voorloopig ver pleegd en vervolgons naar het gemoento- gaslhuis vervoord. Groenendael.Hetdrama in het Zoniën- bosch. Do jockey Lucien Elitwistle, het slachloffer van liet drama in hel Zoniënbosch, hoeft Dinsdag het gasthuis verlaten. IIjj is bijna volkomen genezen- Zijn kolloga,Donny Broom, beeft thans volledige bekenionissen gedaan. Hij lieoft verklaard geschoten te hebben, omdat Entwisll® weigerde van het poord af te komen. Schaarbeek. Erge val. Een policie agent van Schaarbeek vond Maandag avond, rond 9 1/2 ure, op don Haacblscben steen weg een man in een bloedplas liggen. De on bekende bad bel bewustzijn verloren en was erg gewond aan den schedel. De agent loidde den gekwetste naar liet komnussariaat op de Collignonplaats, waar l)r Laurent hem ver zorgde en vaststelde dat de man, smoordron ken zijnde, gevallen was. Het slachloffer werd naar het gasthuis overgebracht. Onrustxoekkende verdwijningDo policie beeft Dinsdag in allo richtingen de persoonsbeschrijving gestuurd van een 15- jarig leermeisje, Anna Y..., die sedert Zon dag avond de ouderlijke woning verlaten heeft. Drama der wanhoop. De 53jarige D..., wonende Postssraat, werd door zijne overdreven te noemen, toch moet men bekennen, dat het werk van den beeld houwer grooten lof verdiende. Van hunne plaats in de rijk gemeu belde eetzaal, zagen de jongelingen de groep, meesterlijk uit een blok cararisch marmer gehouwen, tegen een achter grond van rood fluweel oprijzen. Niets ontbrak aan dit werk, klassiek door de schoonheid der lijnen, modern door die uitgele^enheid van den vorm, waarvan Cöysevox de bevalligheid ge droomd had en Clodion het geheim ont dekte. Voorzeker, het moest bijna een geest zijn, die dit levend, zuiver en jeugdig marmer gepolijst bad, en hij die dit werk had voltooid, kon gerust tot zichzelven •zeggen, dat-hij naam gemaakt had. Ja, hij had naam gemaakt onder hen, wicn den bijval welkom is, van welken kant hij ook kome maar hoe Benedict Fougerais ook veranderd was, hij ge noot zijn roem niet zonder wroeging. Niet ver van de groep van Hylas vormde een standbeeld van boetseerklei, geheel verdroogd en op het. punt van tot stof te vallen, een zonderling kontrast met de schitterende groep. Onafge werkt en met een grijs omhul rel be-, dekt, trok het toch nu en dan dc aan dacht van een kunstenaar. Het was het model eener heilige Ce cilia, ontworpen naar eene herinnering van den beeldhouwer. Ziet gij wel mijn beste, zegde een schilder, terwijl hij naar de marmeren fontein wees, ziet gij wel, hoe goed gijr gedaan hebt met onzen raarl op te vol gen Zonder dat merkweerdige souper, waarop gij tot do mythologie bekeerd e - «3—W 2 OCT. lyi3 kinderen in zijn keuken verhangen aang& troffen, loon zij naar huis kwamen om tQ eten. Men kent de reden tot den zelfmoord I niet. Noder-over-Heembeek. Lijhopgcvischh Werklieden zagen Dinsdag morgoud on het grondgebied dozer gemsonte het lijk va'u oen man in de Willebroeksclie vaart drijven Veldwachter Draps trok het uit het water eij deed het naai' bot doodeuhuis overbrengen; In de zakkon vond mon een kaartje, vermei! dend Jules Etienne, villa Moyerboer, Ba. risart (Spa) en een briefje waarop men leest; Dit is mijn adres ik lig in do vaart Inlichtingen werden aan do gemeenteover» keid gevraagd. Anderlecht. Gevolgen van een automo> bielongeval. M. Bortrand Fusch, van Sint-Gillis, werd vóór eon achttal dagen op don Steenweg van Ninove door een automo» biel verrast en omgeworpon. Men nam hem' zwaar gewond op, on bracht hem, op 2jja verzoek, naar de woning van een zijner fa| milieleden. Onderwijsstraat, te Anderleclr waar hij thans nog verzorgd wordt. Sedert gisteren", is de toestand van den gekwetsts zeer verergerd ©n hedon beeft men schier alle hoop verloren liera le redden. St. Gillis Overleden Een drukkri Eugoen Van Orshoven, wonende Van dor Schrickstraat, to St. Gillis, word Maaodaa avond op de Louizalaan, ter hoogte der Baljuwstraat, omvergeworpen door ee: rijtuig, waarvan de wielen hem ovor Ld lichaam liopen. De drukker werd opgeno men on in hot rijtuig geladen en op ziim aanvraag naar zijne woning overgobracht, 's Nachts verergerde de toestand van den ongelukkige zoodanig, dat men hem naq het gasthuis moest overbrengen. De dot toor8 besiatigden er dat hij verscheiden! ribben gebroken was en erg inwendig ge, wond. Wetteren. Gestolen. Gisteren stom zekeren Huentjens.op den steenweg te ltlao pen met zijn rijwiel aan do band, toen eens klaps een onbekend persoon, wolke lang! daar voorbijkwam, hetzelve schielijk uitdi banden van don spreker rukte, er zich op wipte en dan als een pijl uit don boogdi richting naar Gent nam. Do bestolono kon niets andera doen dan eene klacht gaan neerleggen ten policioba reole, en de aangeduide inlichtingen hobhei toegelaten zekere vermoedens vast te stelles op een persoon, die aan zijn proefstuk nis is, zoodat do policie verhoopt de zaak spoe dig klaar le krijgen. Geslagen. Zekere M. Hulstaerl, minderjarig meisje, is gisteren; toen zij vaa do fabriek kwam, zoo erg geslagen en mis handeld dat ze door een geneesheer moesl moest verzorgd worden. Gansch haar aange< zicht was verwonden daarbij bluuwg-eslagenj hel slachtoffer is dan ook bedlegerig. Proces verbaal is ten laste van de slaagstcr opgi- maakt. Bijna een ongeluk. Gisteren namii dag kwamen in de Moerstraat al.hier, twee voorkarren uit togonovergestelde richtinj 1 afgereden, toen eensklaps een der paarden begon te steigeren door bet gefluit van de; aankomenden tram, zoodat men voor erg! ongelukken vreesde en de gebuurte vw schrikt buiten sprong. Zondor de moedige en krachtdadige tns- schenkomst van eenige ooggetuigen en dl koelbloedigheid van den machinist des trams waren er voorzokor ongelukken gebeurd, doch alles bepaalde zich thans met eenigi schade en don doorstanen schrik. Oog verloren. August in Praet, dil op de boogschieting te Galcken, door e« neorkomendo pijl in het rechteroog getroffa werd zal dit zintuig kwijt zijn en aldusdanij weldra hot ooglijdersgesticht van Gent ver laton. Erpe Geit gestolen Dinsdag narail dag terwijl G. Van der Sypt, koopman, een verkochte geit leverde, had een gekend persoon de gelegenheid te baat genomen,oi eeno andere te robberen. De diefle werd echter spoedig ontdekt Eene klacht is neergelegd. zijt, zoudt gij waarlijk tot de middel eeuwen zijn teruggekeerd toen waar gij een beeldenmaker, dat was alles, ter wijl ik thans niet zou weten, wie er op der de jonge kunstenaars met u gelijl staat. Carpaux laat zich soms te ve« door zijn drift vervoeren en Dubois il dikwijls gemaaktbinnen twee jarea staat gij aan het hoofd der nieuwen school. En welk een succes op 'de tentoon stelling, voegde een ander er bij lier innert. gij u nog, dat men Hiolle vooi zijn Orion een klassieke figuur, groote medalie gaf? Gij behaalt haa met uw eerste werk het beste. Wat mij betreft, zegde een kunst kritieker, ik heb het begin van mij® reeks artikelen over de tentoon stellig van 1873 af gemaakt, en ik noem Hj las en dc Nimfen stoutweg het voor naamste werk van het jaar. Op mij® wandelingen door de ateliers van Pan) heb ik niets gezien, wat bij dit stuk !l vergelijking komt. Dat is de roem, Benedict, voegd' Gildas er bij. Dat is de fortuinbesloot een ro manschrijver. Op de gezondheid van Benedict!00 Hylas op de groote medalie Heb dank, heb dank, zegde Bens diet, metx vermeerderde blijdschap stelt mij gerust. Op den vooravond va' don slag mistrouwt men zich zeiven al tijd. Terwijl men aan den arbeid is, ve" teert ons de koorts onzer gedachten, het werk klaar is, oordeelt men zich ze! ven. .(Wordt voortgezetj-

De Volksstem | 1913 | | pagina 2