BROEDER en PRIESTER Be Wereldtentoonstelling Vreeselïjke moorflerij door een iSjarige Anaap IN DE BALKANEN Eene slimme Miggerij uit. De dramas der zee TE ANTWERPEN Nieu wsberichten Union üu Crédit van Brussel. - Sparkas. Interesten 3 1/2 pj, tot 5000 frank. DE VOLKSSTEM inboorlingen zon 'een DuitscKe zeiler, .tusschen Ceuta en Tanger, op de plaats gezegd Boni Maden Andjera, twee ka nonnen ontscheept hebben. Deze zouden yoor Lausciaan bestemd zijn. TUNIS1Ë Eens moord. Uit Gabès komt het bericht toe dat men in een gracht, nabij Osbref, het lijk ontdekt heeft van eenen inboorling. De inboorlingen-overheid heeft een onderzoek geopend. TE GENT Herfstlucht en Centscha Wereldtentoonstelling. De Herfst is bepaald, vooral dit jaar, het Belgisch seizoen bij uitmuntend heid. Bij het einde van den Zomer, werpt het daglicht zachte, onbeschrijfelijke tonen, welke eigen zijn aan de Noorder klimaten, over den aardbodem. De Herfst is het voordeeligste tijdstip voor een bezoek aan de Gentsche .We reldtentoonstelling. Zij is het inderdaad waard, dat men een bezoek van eenige uren, ja, zelfs eenige dagen, wijdde aan die prachtige, indrukwekkende wereldstad, welke de .Gentenaars, als bij tooverslag, hebben doen oprijzen rond hun schilderachtig park met zijne eeuwenoude hoornen. Zoo belangrijk, om niet te zeggen be langrijker, dan hare voorgangsters, jnaakt de Gentsche Tentoonstelling .eenen overweldigden indruk door hare reeks uitgestrekte paleizen, waarin de verschillende natiën de wonderen harer nijverheid en kunst hebben uitgestald. 'Maar de Gentsche Tentoonstelling is "daarenboven aantrekkelijk door eene reeks eigenaardigheden welke veel bij dragen tot haar kenmerk van oorspron kelijke zelfstandigheid. Zoo treft men er, onder andere, het a Moderne Dorp aan, waarin eene reeks gebouwen voorkomen, welke onder op dicht van gezondheid, geraak en nieu- iwigheid, op het gebied van landbouw bedrijf, den praktischen vooruitgang ;daarstellen tot welken de landelijke be volking is geroepen. In dezes nabijheid (verheft zich, majestatisch, het Kolo niaal Paleis», dat eenen schat van be langrijke voorwerpen behelst en waar aan het middendeel wordt ingenomen Üloor een uitgestrekt Afrikaansch pano rama, dat terecht genoemd wordt als het schoonste welk in de laatste twintig jaren in België te zien was ook in de nabijheid dier twee grootsch opgevatte ^ontwerpen welke tot eere strekken van het menschelijk genie, treft men Oud 271aanderen aan, eene lieve, kleine iStad, oprecht juweel van dichterlijke en Jachende oudheid. Het Paleis der Electriciteit, beter ge- Eend onder de benaming van a Lichtpa- Icis», is een tooverachtig gebouw, dat 53oet denken aan Duizend en eenen pacht eindelijk, heeft men de tentoon stelling van Oude Kunst in Vlaande ren alwaar schatten van oude voor- jwerpen en kunststukken van uit de /vroegste tijden tot in de XVIII" eeuw, ^ijn verzameld, en waarin men de kunst jen het leven kan nagaau der bewoners pan het Vlaamsche Scheldegouw. Bij al die onbetwistbare eigenaardig heden van waarde, moeten nog gevoegd (worden, de beroemde Lente-, Zomeij^ en Hcrfst-hloemententoonstellingen, welke Gent, als stad van Flora, zich ten plicht heeft gerekend in te riohten, tot groot genoegen der duizenden en duizenden preemdelingen, die er onuitgesproken pver zijn. De Herfst-Floraliën of bloementen toonstellingen welke van 23 tot 26 Octo ber zullen plaats hebben in het uitge strekt Feest- en Hofhouwpaleis, ter Wer eldtentoonstelling, zuilen aan 'de be dwelmde bezoekers de herinnering laten pen er Chrysanthemen-apotheose. Een verhaal uit da dagen der Commune. (78,U) Vervolg.)] Dit zal het schoonste succes zijn, Bat wij sedert tien jaar behaald hebben, riep een schilder uit. Men zal het den triomf van Bene fiet beeten. Als wij het eens een krans vloch ten? vroeg Gildas. Ja, ja, een krans. Twee der jonge zotten liepen naar 'den Sof en plukten er bloemtakken af, die öe vroolijkste van allen in de armen der f Nimfen neerlegden. Eene algemeene toejuiching, eene Jaatste plenging van champagne, be groetten deze offerande maar wat hij pok deed, om met zijne vrienden in te f temmen, een sombere wolk bleef op Be nedicts voorhoofd zweven. Hij was er gemelijk en driftig over Bij trachtte door luidruchtige vroolijk- Beid het overblijfsel van den rouw, die in zijn hart zetelde, te verdrijven, maar Bij kon het niet. Toch geloofde hij aan. pijn succes, zijue vrienden vleiden hem piet met deze voorspelling, maar als hij zijne glimlachende Nimfen aanzag, fvas het hem alsof de glimlach, die hate lippen plooide, den spot dreef met de wonde, die hij in het diepste van zijn |iart met zich omdroeg. Benedict, vroeg een koper-gra- reerder, gaat gij morgen mede naar de Dojjciergerie Een jonge koewachter vermoordt zijne meesters en dezes gezin. De gemeente Landreau, nabij Nan les, werd Woensdag morgend door eene ijse- lijke gruweldaad in opschudding ge bracht. Daar woonde de landbouwer Mathis, met zijne vrouw en vier kinderen acht, zeven, vijf en twee jaar oud. De oude moeder van Mathis, eene 79-jarige we duwe, woonde ook bij hen in en twee dienstboden, eene meid en een 15-jarige koewachter verbleven ook op de hoeve. De koewachter, de 15-jarige Marcel Girault, had reeds dikwijls berispingen opgeloopen, omdat hij lui cn weerspan nig was en niet luisterde naar de beve len van zijn meester. Dinsdag namiddag was zulks nog maals het geval geweest en de landbou wer had gedreigd hem te zullen buiten zetten. Alsdan besloot Girault zich te wreken. Do moorttersj. Hond middernacht, toen iedereen op de hoeve ter rust. lag, verliet Girault den stal waar hij sliep, en ging den haas roepen, bewerende dat er iets onge woons omging in den stal. De jonge schurk had eene scherpe bijl onder de vest verborgen en toen de land bouwer in den stal trad, bracht Girault hem zulken vreeselijken kap in den hals toe, dat het hoofd bijna letterlijk afge slagen was. De dood volgde onmiddel- Dan drong de ellendeling in het woon huis en begon er een vreeselijk bloed bad. Achtereenvolgens werden vrouw Mathis, de oude moeder, de meid, en drie der kinderen, met de bijl in stuk ken gehakt. Alleen het 5-jarig knaapje, dat onder de dekens te slapen lag- en door den moordenaar niet gezien werd, ontsnapte aan zijne moordlust. Eens dè ijselijke slachting voltrok-' ken, ging de jonge ellendeling in de schuur slapen. Akelige ontdekking. Woensdag morgend waren de gebu- ren zeer verwonderd, op de hoeve Mathis geen leven te bespeuren, alhoewel men daar gewoonlijk steeds vroeg op was. In de stallen hielden de dieren vreeselijk huis. Terecht denkende, 'dat daar iets niet in den haak was, gingen zij zien en in den stal vonden zij bet lijk van Mathis in een grooten bloedplas ten gronde lig gen. Dan drongen zij in huis en in de twee kamers, heel en al met bloed besmeurd, vonden zij de andere lijken. Het 5-jarig zoontje dat aan de slachting ontsnapt was, sliep nog tusschen zijne twee ver moorde broertjes. Zij gingen in den stal zien naar 'deD koewachter, denkende ook 'dezen ver moord te vinden, doch hij was niet te zien. Zulks kwam verdacht voor en 'de gen darmen werden verwittigd. Toen deze ter plaats kwamen ontmoetten zij in een veldweg den koewachter van Mathis, die ongemerkt zijn schuilhoek verlaten had en zich naar de woning zijner ouders be gaf. Zij ondervroegen hem en met eene walgende schaamteloosheid bekende de jeugdige schurk dat hij de familie Ma this uitgemoord had om zich te wreken over de berispingen, welke hij van wege zijn meester opgeloopen had. Toen de kerel vernam dat het 5-jarig kindje aan de .slachting ontsnapt was, drukte hij daarover zijn groot spijt uit. De gansche familie Mathis moest door zijne hand uitgemoord worden, zegde hij. De ellendeling werd aangehouden en in verzekerde bewaring gebracht. Eene groote verslagenheid is door 'de ze gruwelijke zaak te Landreau en om streken veroorzaakt. Om wat te 'doen Ik ken den ker ker van Marie-Antoinette, de kapel... Doodeenvoudig, om een misdadiger te bezoeken *Wie. dan Een booswicht van de eerste soort. Mare Mauduit, de medeplichtigen van dien Jan Mac.hu, die zoo eerlijk geweest is, om voor zijne dood, zijne misdaad te bekennen En dien armen Xaveriue te redden, voegde Gildas er bij. Een geïllustreerd tijdschrift heeft mij om een portret van dien lieven jon gen gevraagd, die deel maakte van de Zwarte klak Op mijn woord van eer, ik geloof dat ik hem eens, op een avond, dat ik wat al te vroolijk was, ergens gesproken heb. Men zegt, dat hij in de gevangenis een verbazende koelbloedig heid aan den dag legt, en het een zeer drollige kerel is. Zeg, Paul, vroeg een dagbladschrij ver, als Benedict niet met u medegaat, neem mij dan. in zijne plaats mede Ik zoek een figuur voor mijn laatsten ro man, en deze komt mij niet ongeschikt voor. Wel drommels! mijn weerde, de eenvoudigste manier is, dat gij de be kentenissen cn dokumentcn van Mare Mauduit opteekent om er een dik boek deel van te maken, met den titel Ge denkschriften van Schavotbloem en gij zult er ten minste vijftig duizend exemplaren van vevkoopen. Zonder er nog bij te rekenen, voeg de Gildas er bij, dat gij uw verbeelding geen geweld behoeft aan te doen het drama is geheel klaar. 3 OCT. 1913 Aan de Serbo-Eusgaarsche grens. Ofschoon het Servisch gouvernement niets vreest van Bulgaarsche zijde, komt het aanzienlijke maatregelen te nemen om aan alle gebeurlijke voorvallen het hoofd te bieden. Een deel der gemobili seerde troepen, voorzien van eene groote artillerie-macht, ip gelast geworden de Bulgaarsche grens te bewaken. Het Servisch gouvernement denkt dat alle vijandelijkheden zich zullen bepalen bij eenige schermutselingen met Bul gaarsche komitadjis, die naar men hcopt gemakkelijk zullen te verdrijven zijn. Do Turko-Crleksshe gesprekken. Rechid-bey is vervangen geworden door Herante-beyrAbrou, als afgevaar digde voor de Turko-Griesche onderhan delingen. Deze maatregel betuigt van verzoe nende inzichten der Porte. De zienswijze van het Turksch] gouvernement aan gaande de nationaliteiten en de vakou wen wordt echter niet gewijzigd. Herante-bey zal waarschijnlijk van daag vertrekken. Hij zal nauwkeurige aanduidingen naar Athene medenemen. De ASbaneescha kwestie. Do Servische handeling. De Servische troepen houden zich strijdvaardig om Pichkopeza te bezetten en Prizrend te ontzetten. Nieuwe gevechten. Men seint uit Vólona aan de Corres- pondance Albanaisevan Weenen dat er te El Bassan,. tusschen Gastivar en Kalkanden, hevige gevechten hebben plaats gehad tusschen de opstandelin gen en de Serviërs. Verklaring van Essac3= Pacha. De Neue Freie Presse», die Essad- Pacha nopens zijne inzichten onder vroeg, ontving van dezen laatsten de verzekering dat al de Albaneezen radi- kale hervormingen eischen. Twaalf dia- tri kten willen den zetel van het lands bestuur te Durazzo. Zij vragen het in richten van een verantwoordelijk kabi net en de benoeming van een prins. De poging om Essad-pacha met Is mail te verzoenen zou dus mislukt zijn. Het Albaneesch gouvernement en Servië. De gevechten welke dezer dagen plaats gehad hebben nabij Dibra en, Strouga zijn zonder overeenkomst met het gouvernement geleverd geworden. Het betreurt déze gebeurtenissen die enkel het land zullen benadeeligen. De verantwoordelijkheid van het gou vernement immer grooter wordend, zoo tracht Ismail, in het kabinet de perso nen die in de zaken klaar zien op zijne band'te krijgen, ten einde een bepaald kabinet te vormen. De Tribunavan Belgrado deelt mede dat Essad-pacha aan het Servisch gouvernement een brief heeft gezonden, waarin hij de bloedige voorvallen aan de grens betreurt.' Maar hij verklaart te zelf der tijd dat hij met zijne partijgan gers het grondgebied van den Albanee- schen staat, zooals het door de conferen ce van Londen wérd bepaald, zal verde digen indien het Servisch leger er den voet durft, op zettén. Het Turkc-Bulgaarscti traktaat. Door het teekenen van het Turksch-T Bulgoarsch traktaat dat de bepaalde gronslinie trekt, wordt de tegenwoor-j digheid van het" Grieksch detachement te Dedeagatch onhoodig. Het Grieksch gouvernement heeft de inscheping van zijne soldaten bevolen. Ook de Griek- sche overheid heeft de stad verlaten. Grieksché mobilisatie. De minister van zeewezen heeft de te rugroeping doen afkondigen van zeven klassen reservisten, van 1900 tot 1906. De opgeroepen soldaten zullen binnen de drie dagen onder de wapens moeten zijn. Het departement der Nationale Ver dediging neemt de noodige maatrege* len welke de toestand vergt. Hoe zoo Het blijkt, voegde de dichter er bij, dat Schavotbloem tot eene uitmuntende familie behoort. Door eene soort van vrouwelijk Caliban aan zijne moeder ontstolen, heeft dat wijf hem eerst bij een kunstenmaker in de leer gedaan later, na zijne opleiding in de gymnas tiek en op de koord, met de noodige zweepslagen er bij, heeft men hem La tijn en Grieksch ingepompt om hem on kenbaar te maken. Toen hij een ander mensch gewordemwas, gedroeg hij zich zooals gij weet, en zal eindigen zooals gij begrijpen kunt. Zooals men zegt, heeft de dwergin alles aan de ouders van den ellendige bekend. Nu wordt het mij duidelijk, hoe' Schavotbloem eene poging om te ont-j vluchten heeft kutrncn doen, hernam de schilder zijne famine heeft het geld verschaft, zijne bekwaamheid als koord danser deed het oyerige als hij, hij het overspringen van den ringmuur zich den voet niet verstuikt had, was hij al op reis naar Amerika. Heb ik u niet gezegd, dat het dra- ma geheel klaar is? Zoo zoo Dat zal ik aan mijn uit gever vertellen, zegde de romanschrij ver dat geeft twintig duizend franken in veertien dagen te verdienen. Gaat gij mede, Benedict? vroeg de koperetser. Neen neen antwoordde deze met eene rilling. Gildas boog zich naar den teekenaar. Spreek tegen Fougerais nooit over de familie Pomereul, zegde hij. De wolk van droefheid, die Benedict's Do Albaneesche nederlaag. Volgens de officieele verslagen, zijn de troepen die rond Ochrida en Dibra werken, erin gelukt de Albaneezen uit hunne stellingen te verjagen en ze over de grens te drijven. In de militaire kringen is men van oordeel dat het Servisch grondgebied binnen de acht dagen zal ontruimd zijn. Een ernstig ongeval als gevolg op de verrusscfeing van bot Finscho Loods wezen. Wij hebben reeds vroeger gemeld dat de Russische regeering al de openbare besturen en met name ook het loodswe zen in Finland wil verrusschen. De ver vanging van de ervaren Fiusche loodsen door onbeholpen Russische, heeft reeds allerlei noodlottige gevolgen gehad voor de scheepvaart in de Scheren en de Fin- sche havens. Het jongste slachtoffer van de onkunde en onbekwaamheid der Rus sische loodsen is liet Russische oorlogs schip «Generaal Bohrykof». Het oorlogsschip, dat twee generaals en verscheidene hooggeplaatste officie ren aan boord had, werd gestuurd door een Russischen loods. Deze liet het schip op 60 km. van Willmanstrand op een rif loopen, zoodat het openscheurde en snel zonk. De bemanning kon gelukkig gered worden door een voorbijvarend 6toom- yacht. Geslepen glas verkocht voor diamanten. De Antwerpsche policie onderzoekt thans de volgende zaak Een diamanthandelaar uit de Van Schoonbekestraat, kwam in kennis met een onbekend persoon die hem een par tijtje diamanten te koop aanbood. Na er eerst 1000 fr. voor gevraagd te heb ben zou hij het hem gelaten hebben aan 550 fr., waarin begrepen 50 fr. com missieloon. De handelaar nam aan, gaf 150 fr. op afkorting en er werd overeen gekomen Dinsdag de zaak verder af te handelen in eene herberg der Klooster straat. Een derde persoon moet er van op 'de hoogte geweest zijn, want deze is de po licie gaan verwittigen, dat een kerel uit de Kloosterstraat, poogde geslepen glas voor diamant te verkoopen. De policie begaf zich dadelijk naar de aangeduide woonst en vond er den diamantkoopman uit de Van Schoonbekestraat met den aangeduiden persoon. Beiden werden verzocht de policie naar het bureel te vergezellen. Een expert die het partijtje geslópen steelien onderzocht, verklaarde dat liet similidiamanten waren of beter geslepen glas. De bedrieger S..., een peerdenbeen- houwer uit de Rolwagenstraat beweer de zelf slachtoffer te zijn, en de valschc diamanten van eenen onbekende, die hij op nr 38 der dokken was tegengekomen, voor 1000 fr. gekocht te hebben. Ongelukkig voor hem werd de zaak der valsche diamanten gekend en nog andere slachtoffers kwamen zich' bekend maken. Het waren de diamanthandelaars MM. J. F..., uit de Politeshofstraat en De M..., van Borgerhout. Deze laatste had de valsche diamanten reeds aan zijnen broeder verkocht met. 200 fr. winst. Deze broeder had de bedriegerij ontdekt. Allen hadden ze van den paardenbeen- houwer gekocht. De bedriegerij was zoo fijn aan boord gelegd, dat gekende diamanthandelaars zich aan de club lieten beet nemen. Heer S..., uit de Provinciestraat, kocht voor 1300 frank van dit glas, M. B..., uit de zelfde straat, voor 600 frank. Aan eenen voorhoofd overschaduwde, was donker der geworden. De jongeling begreep, dat hij een ver velende gastheer ging worden, en met eene poging van wilskracht stond hij op, vulde de kristalen roomers met schui mende champagne en sprak met luide stem Doet mij bescheid vrienden. Laat ons een laatste maal drinken op de toe komst, op de vreugde, op den roem, op het geluk. Op alles wat vergeten, op al les wat leven doet. En Benedict ledigde zijn glas. Op dit oogenblik trad een jongmensck de deur van het atelier binnen. j Verbaasd, bijna beschroomd bleef hij i stilstaan voor hij de eetzaal binnentrad. Maar de beeldhouwer had hem her-: kend, en met eene vervoering van vreug de stak hij hem heide handen toe. Gij, zegde hij, gij, Xaverius De vrienden van den beeldhouwer, die bijna allen Pomereul kenden, begroetten hem op vriendelijke wijze. Zij hadden hem vroeger overal aangetroffen, waai de voorname jongelingen van Parijs zich vinden laat, in liet bosch, in den schouw burg, in de clubs. Wat is er toch van u geworden? Men ziet. u nergens. Zijt gij buitenlands geweest? Niet allen te gelijk, antwoorde Xa verius, laten wij van voor af aan begin nen. Er is wel wat waar van hetgeen gij zegt, maar gij zult toch vreemd opzien. Ha zooveel te beter, zegde de dag bladschrijver, ik verwonder mij over niets meer, en dat zal goed doen gij zult mij weer wat opfrisschen. inwoner uit de Lange HerentlialscEfc, straat verkocht de vreemde bedriegen voor 1200 fr. 6 Nadat M. B... 'de steenen aan 'de club1 had gekocht, ging hij naar huis om ze op de schijf te zetten, maar natuurlijk hield zulks geen stand en het glas sprong aan stukken. De bedrogene nam eene auto en reed terug naar de club om den verkooper op te zoeken, maar hij trofi hem in de Middenstatie aan. Op de be. dreiging hem in handen der policie te leveren, kreeg B..., zijne 600 fr. terug. Men vermoedt dat de peerdenslachter insgelijks bedrogen is en hij zich van dit glas op dezelfde wijze wilde ontma ken. Brussel. Behendige schurkenstreek.— De 35,jarige T.., bediende bij oen nijveraat der Rogiorslraat, had Dinsdag nanoen iQ eone bank 6000 frank ontvangen, waarna T... terugkeerde. In de Pachecoslraat spra. kon twee welgekleed© vroemdelingon hom aan en vroegen hein enkele inlichtingen Zeker oogenblik loonde eon dor on beken, don hem oen brioventascli, verklarend zij in de bank 12.000 fr. hadden getrokken. Onnoozel weg antworddo de bediende dat hij ook duizenden had ontvangen. Alsdan werd de twoede onbekende door een hevigen hoest aangegrepen on gaf 10 fr. aan zijn gezel om hij een apotheker zoo gauw mogelijk eens doos pastillen te gaan koopen. Alvorens te gaan, gaf zijn gezel hem zijns portefeuille, zoogezegd 12.000 fr. inhoudend als pand zijner eerlijkheid. Hij keerde met de pastillen woer, maar zij bevielen den zoo- gezegden kranke niet, dio 10 fr. gaf aan T... en hem verzocht andere pastillen te gaan halen. En do bediende vertrok, na aan den on bekende zijne brieventesch te hebban toe vertrouwd. Toen hij terugkeerde waren heide onbokonden verdwenen en de gefopt» T... kon zijn avontuur aan de policie gaan vertellen. Eene Russische Dame bestalenMevr. Strolinsky, van Russischen oorsprong, huisvest in do Marcolisstraat, verliot Dins- dag namiddag hare woning om zich naar de stad te begeven.Op den steenweg van Elsene stielen twee personen in liet voorbijgaan tegen haar, doch zij sloeg er weinig acht op. Eenige stonden later, stelde zij echter vast dat het werkzakje, welke zij aan den rech terarm droeg, open was en dat hare g beurs, inhoudend 450 frank, in bankbriefjes en goudstukken, er werd uitgenomen. Het Slachtoffer legde eene klacht neer in het midden-kommissarïaat, Onaangename reis Vóór eonige weken vertrok Mej. G., van Antwerpen, met haar vorloofdo naar Geneve. Het meisje gaf er kenteekens van krankzinnigheid. Een dokter stelde zulks vast en beval hare over- brénging naar liet gasthuis. De policie ver zette er zich echter tegen, omdat devorloof- de evenals de jongeling van Belgischen oorsprong zijn. De prefekt van Geneve deed aan het kop pel twee roiskaartjes bestellen om naaf I3elgië weer te lceeren. Dinsdag kwamen beiden van Geneve te Brussel aan. Door d» lusschenkomst van de policiewerd de krank- ziuigin het St. Jansgaslhuis aanvaard. Dikwijls verbiedt de geneesheer d) koffie. Nooit zal hij de Chicorée 'dei Trappisten Vincart verbieden. 1500 P. Een hongaar bedrogen. De Hon gaar Krauss werd Dinsdag avond, toen hij uit de Noordstatie kwam.aangesproken docf eon persoon die hem voorstelde zijn pakgoed to dragen en met hem op zoek naar een holtl te gaan. In do Zilver8lraat trok deze met den vreem deling een bierhuis binnen on hij stelde voof er 't pakgoed to laten, om gemakkelijker U zooken. Vooreerst vrienden, heb ik mijne schulden betaald. Uwe schulden betaald zegde de schilder zijt gij wel goed bij het hoofd? Ik zou er dit van denken, zegd« de teekenaar, hij heeft zijne schuldei- schers betaald, om zijn toekomstige ba lans op het goed vertrouwen te kunneD opmaken. Toch hebt gij liet mis, zegde XS; verius. Welnu, verklaar u dan. Ik heb mijne schulden betaald, om de eerlijke lieden, die mij ter go< trouw hunne waar hadden geleverd, niets te kort te doen. En wat u nog meet verwonderen zal, is, dat ik, na den ver koop van al mijne meubels, peerden, rijtuigen en diamanten, een kapitaal van 30.000 fr. heb overgehouden. En de erfenis van uw vader? Het erfdeel van mijn vader er on der begrepen. O, men gaat zoo snel vooruit op het met bloemen bestrooide pad, dat men het Parijsche leven noemt. Men koopt op goed geluk af, men aapt de vorsten: na, die in de stad vertoeven) men werpt zich in een stroom van kost bare buitensporighedenZekeren dag barst de hom los, en het einde is zijn eigen bankroet of dat zijner leveran ciers. Ik heb verkozen mij zei ven te ruï- neeren Maar die 30.000 fr. Wat zoudt gij er mede gedaan heb ben? vroeg Xaverius aan den journalist. Ik Ik had plaats genomen op den spoortrein en zou er mede te MonaCQ hebben gaag spelen. (Wordt voortgezet.)]

De Volksstem | 1913 | | pagina 2