ËRÖEGER en PRIEST Ret treurspel vaa LaMrean Ba verdwijning ?aa M. Bless! IN BE BALKANEN Eene zonderlinge zaak Vreeseiijk drama te Rijsel Union du Crédit van Brussel. Spaarkas. Interesten 3 1/2 u.h. tot 5000 frank. -v- aan de Mtsch-Bslgisclte grens Het Staatsblad Nieuwsberichten DE VOLKSSTEM-, 4 OCT. 1913 RUMSNIË De cholera. Volgens een officieel .verslag zijn er tot hiertoe 138 gemeen- iten door de cholera besmet. Men telt 1159 choleralijders. TURKIJË De everstrcoming te Cosïstantinopel. Het schrikkelijk onweder heeft eeni- ge schade aangericht op de lijn der Oos terspoorwegen. Eenige bruggen gelege:^ .tusschen San-Stefano en Kakagdja wer den beschadigd. Voor het oogenblik spreekt men van 200 verdronkenen. MAROKKO De troepen wan den Maghzen zege pralen. Uit Marrakesch wordt ge meld dat Haïd-Ou-Mouïz-pacha van Ta- iroudent, een groote zegepraal komt te [behalen. Hij heeft met zijne troepen het 'dorp Tiout, dat op een 20-tal kilometers van Taroudent ligt, stormenderhand in genomen. De broeder van El-Hibba werd ontvoerd. De vijand leed gevoelige ver liezen. Velé paarden werden daarbij nog bemachtigd.. Deze overwinning heeft de opstandelingen zeer beïnvloed. Zij vluchtten zonder schietvoorraad. De troepen van den Maghzen telden onbeduidende verliezen. VEREEN!CD E-ST ATE N 33 uren onder zee. Een nieuwe on- derzeëer komt te Long-Beach, alle re- kords te kloppen. Hij is met de beman ning, bestaande uit zes personen, gedu rende 36 uren onder water gebleven. Zeven personen vermoord door een 15-jarige knaap De geneesheeren Ollive en Monnier hebben de lijken der ongelukkige .slachtoffers geschouwd. Niet min dan 60 bijlslagen worden op de 7 lijken vast gesteld Landbouwer Mabit en niet Mathis •zooals gisteren verkeerdelijk gemeld werd, werd door den tweeden bijl- jhouw de ruggraat afgekapt. De moordenaar is met ware razernij te werk gegaan, voor wat betreft het 2-jarig kindje zijner meesters en voor vrouw Mabit. Het arme wichtje bekwam vijf bijlslagen. Het gelaat der vrouw is onkennelijk en letterlijk aan stukken gekapt. De ongelukkige werd ook dc borst en den buik opengekapt. Donderdag morgend werden de lijken 'der ongelukkige slachtoffers gekist. iGansch de gemeente heeft er aan gehou den, eene laatste maal de familie Mabit, welke in de streek zeer geacht werd, te komen groeten. Na het vertrek van het parket, is men met den doodstooi der slachtoffers be- fonnen. De bloedvlekken op den vloer onden nog gemakkelijk verwijderd (worden, doch op de meubelen en de mu ren ziet men nog groote vlekken. Het schouwspel was aangrijpend, daar al de lijken gekist en gelaten werden in 'de plaatsen waar de ongelukkige slacht offers vermoord werden. De iijkpt&chtigheden. Donderdag namiddag, om 3 ure, had den de lijkplechtigheden der slachtof fers plaats. Het stoffelijk overschot der imeid, was naar Chapelle-Heulin overge bracht, waar de ouders van het meisje jjwoonden. De zes lijkkisten der familie Mabit jwerden naar de kerk gedragen, gevolgd door schier al de inwoners der gemeente. De godsdienstige plechtigheid was hart roerend en op het kerkhof, waar de kis- ,ten samen in een groot graf neergelaten i werden, konden weinige aanwezigen Ihnnne tranen weerhouden. Da moordenaar. De jeugdige ellendeling betoont de jgrootste onverschilligheid en schijnt izich geene rekenschap te geven, over jajne ijselijke misdaad. Een duister geheim. Het- telegram dat te Munchen is aan gekomen, meldende dat M. Diesel terug gevonden was, berustte op een misver stand. Het waren zijne vrienden, die van de verdwijning gehoord hadden, en er geen geloof aan hechtten, die het verzonden hadden. Een bediende van den Great Eastern Railway, die te Antwerpen van dienst was aan boord van den stoomer Dres den had beweerd, dat M. Diesel om 5 ure op het schip gekomen was en terug vertrok, toen hij vernam, dat de boot maar om 7 1/2 ure zou vertrekken. Hij voegde er bij, dat hij M. Diesel niet meer teruggezien had. Deze verklaring wordt echter gelo genstraft, eerst en vooral door de ver klaring der heeren Carels en Luekmann die samen met M. Diesel reisden en dan nog door een andere bediende van den Dresden», die beweerde, dat hij den heer Diesel nog gezien had op het dek, tussclien elf en twaalf ure, dus nadat zijne reisgezellen zich reeds ter ruste be geven hadden. Rond het schip is er eene borstleu- ning, ongeveer 1 meter hoog. 't Is dus weinig aanneemlijk dat hij er over zou gestort zijn, ten ware hij onpasselijk zijnde, zich er over gebogen had en er door de deining oversloeg, 't Is ook aan neembaar, dat M. Diesel zich op de leu ning heeft gezet en achterover in de gol ven viel. De nacht, was zeer duister, en dus kon het ongeluk gemakkelijk gebeuren, zon der dat iemand het bemerkte. Alle gedacht aan zelfmoord moet van kant gezet worden. M. Diesel was ge lukkig, deed goede zaken en bezat een aanzienlijk fortuin. Dertien jaar geleden had hij echter ten gevolge van groote tegenslagen eene zware ziekte opgedaan. Men vreesde zelfs een tijd, dat de man er het ver stand zou bij laten. Alles keerde echter ten beste. Heeft hij nu echter aan boord van 'don stoomer een nieuwen aanval van heete koorts gehad Men weet het niet en men zal het wellicht nooit weten. Wat. echter ook zonderling schijnt, is, dat hij verleden week heel zijne ver zameling dokumenten, plannen, enz., betrek hebbende op zijne uitvindingen, aan het nationaal museum schonk. Aan vrienden, die hem daarover on dervroegen, zegde hij zelf niet te weten waarom hij zich van die kostbare geden kenissen ontmande. Het geschil tusschsn Turkije cn Griekenland. Men verneemt te Londen dat de laat ste eischen van Turkije, in de Grieksche officieele kringen aanzien worden als veregering brengend in den toestand. Men doet opmerken dat Rechid-bey eensklaps ziek werd, op het oogenblik dat bij naar Athene zou terugkeeren. Daarom zond de Porte een tweede ge volmachtigde. Ter zelfder tijd heeft men klaar doen uitschijnen dat Turkije zin nens was de kwestie der eilanden op het tapijt te brengen, wat de basis der on derhandelingen met Griekenland zou wijzigen. Het Grieksch gouvernement acht dat de kwestie der eilanden niets te maken heeft met de overeenkomst welke feitelijk gesloten is. In afwachting wordt Griekenland, door de samen! rekking der Turksche troepen voor Chio, en de Turksche toe bereidselen verplicht zijne maatregelen te nemen om niet verrast te worden To Becteagatch. Het Grieksche leger van Dedeagatch werd vervangen door het onregelmatig leger van het voorloopig bewind van Gu- muldjina. Er hadden geene incidenten plaats maar men vreest voor den dag, waarop de Bulgaren zullen aankomen om de stad te bezetten. De Duitsclie kruiser Goeben is te Dedeagatch aangekomen om den Griek- echen pantserboot Spetzaïte vervan gen. Vos? Prizrend. Volgens de laatste berichten te Bel grado ontvangen duurt het gevecht voor Prizrend nog altijd voort. Het Servisch leger heeft versterking ontvangen waardoor Prizrend huiten ge vaar is. De Arnauten verzamelen zich in groot getal voor de stad, na te Liouma en te Vrantchi, waar zij aan de Serviërs hevi- gen weerstand houen, verdreven te zijn. Oostenrijk gööft raad aan Servië. De Oostemijksche zaakgelastigde te Belgrado, heeft Donderdag hij het Ser visch gouvernement voetstappen aange wend, om het op Vriendelijke wijze aan te raden geene verwikkelingen in de Al- baneesche krisis wit te lokken. De mi nister antwoordde^ dat het traktaat van Londen zal geëerbiedigd worden, maar daar Servië geene Volstrekte waarborgen van veiligheid heeft, zoo heeft het tot plicht de hernieuwing der Albaneesche aanvallen te beletten. Do kandidaat tot eten Albaneeschen troon naar Weenen. De Deutsche Volksblatt van Wee nen verneemt dat prins von Wied, de kandidaat tot den Albaneesclien troon, binnen kort naar Weenen zal afreizen waar hij aan graaf Berchtold een be zoek zal brengen. Hij zal ook door den keizer in verliooi' ontvangen worden. Dit bezoek zal een zeer politiek karakter hebben. De verwisselingen der krijgsgevangenen tmsschen BuEgarië en Griekenland. Op aanvraag van het Grieksch gou vernement heeft bet Fransche gezant schap te Sofia aan bet Bulgaarseh gou vernement bericht, dat de Bulgaarsche krijgsgevangenen'te Tiecari zullen ver zameld worden en ,ket noodigt Bulgarië uit eene kommissiè ter plaats te zenden om ze te ontvangen. Het gezantschap vroeg waar en wan neer de Grieksche krijgsgevangenen zullen vergaderen opdat het gouverne ment ook eene kommissie kunne zenden. Te Sofia is de censuur opgeschorst, doch de staat, vans beleg duurt immer. Do Servische oproarseh. Donderdag morgend hebben de Ser viërs Sprouga herkomen. Pichk'ope viel reeds Woensdag in hunne handen. Ge le is nu van de Albaneezen Man en vrcuiv in twesgevecht. Do man wordt daar de vrouw gedood. Zij zelve is dcotielijk gekwetst. Donderdag avond fond 6 1/2 ure, Jiad in de Rue du Curé Saint-Sauveur, te Rijsel, een gruwelijk drama plaats. De echtgenooten Nicke-Blouin, we- derkeerig 35 en 27 jaar oud, leefden sinds verscheidene maanden van elkan der gescheiden. De vrouw ging in de rue du Curé Saint-Sauveur wónen. Donder dag avond kwam Nicke daar zijne vrouw opzoeken, om te trachten zich met haar te verzoenen. Een nieuwe twist ontstopd, welke spoedig tot een gevecht oversloeg. Man en vrouw grepen een keukenmes en nu begon een vreeseiijk tweegevecht. De vrouw bekwam twee gevaarlijke mes steken in den schouder en de borst. Zij had echter nog de kracht haren man eene vreeaelijke steek in de linker horst toe te brengen. De man werd bet hart doorboord en stortte dood ten gronde. voetpad in 'de KartHyiizersstraat. Dd voerman, die tegen den gevel van een huis werd geworpen, werd bijna gedood; Hij bekwam erge verwondingen. De gauwdieven. Eene juffer be* vond zich Woensdag avond met hare moeder in eene herberg der Muntplaats., Naast hen bevond zich een sierlijk ge, kleede heer. Deze ging op zeker oogen blik heen en liep tegen de juffer. Heel! beleefd verontschuldigde hij zich, waar na hij wegtrok. Enkele oogenblikken la, ter bestatigde het meisje dat haar ka- basje, eene som van 120 fr. bevattend^ verdwenen was. Automobielongelukken. Mevr. Elisa Gallaert, Hoogstraat, werd giste? avond aldaar, ter hoogte van de Pieren, straat, door een automobiel omgewor, pen. Het slachtoffer, erg gewond aait het hoofd, werd, op haar verzoek, terug naar hare woning geleid. De policie der 2° af'deeling heeft eeu onderzoek geopend om de verantwoor- Op het hulpgeroep der vrouw snelden gebaren toe. De» vonden bet lijk vanj-— mL! Nicke m een bloedplas ten gronde l g- werk Alexia Rondas, 43 gen. Vxouwïhcke was zoo erg gekwetst !ondi Drieweggtraat> te Solbosch, st Woensdag avond ter hoogte der Gode- charlesstraat de Idaliestraat over, toen gasthuis moest overgebracht worden. Een hij verrast werd door een auto-taxi. ongelukkige werd ten gronde gesHn. gerd. Men nam hem op, erg gewond aan het been en de zijde en bracht hem, op verzoek, naar zijne woning over. Diefstallen op vrachtwagens, -i Ten nadeele van een handelaar van den Waterlooschen steenweg werd op den wagen, door den voerman De Coster ge- mokkelaar schaakt drie douaniers. Uit Verviers wordt eene zonderlinge zaak gemeld. In den nacht van Woens-.leid, aan de Naamsche straat een baai dag tot Donderdag, hielden 'de doua-j wollen stof van 75 kilos, ter weerde van niers, van dienst te Hcinrichskapelle,300 fr. geknipt, op de Duitsch-Belgische grens, een - Van den wagen, door den voermal wielrijder aan, die reeds verscheidene Dobbelstein geleid, werd op de Ant. malen heen en weder over de grens ge-1 werpsche laan, tijdens eene korststondi. reden was. afwezigheid, voor 400 fr. koopwaren ge- Zij verdachten den wielrijder de wacht stolen, te houden, om de smokkelaars in te lich-1 Overreden. Het 14-jarig meisje, ten over de plaats waar de douaniers Jeanne Declercq, Verhuizersstraat, te zich bevonden. - Molenbeek, werd Woensdag avond op de De douaniers versperden dus de baan St-Jansplaats door eene bakkerskar, van naar Moresnet. Kort nadien botste in- Laeken, omgeworpen en vertrapt dooi derdaad een automobiel op den hinder-[het paard. De wielen rolden over hare paal. De chauffeur trachtte te ontvluch-1 beenen. Het slachtoffer werd naar hel ten, doch werd door de douaniers gegre- J St-Pietersgasthuis overgebracht. De po pen. De automobiel werd onderzocht en licie der 2e afdeeling maakte proces-veri men vond 450 liters alkooi. Deze werd I baal op ten laste van den voerman aangeslagen. dezes kameraad. De chauffeur werd ondervraagd, doch Knaapje vreeseiijk gebeten. Hei weigerde te antwoorden. De douaniers 9-jarig jongentje, Henri Buson, Hoog- namen dan plaats in den auto en gaven .straat, werd Woensdag avond, in gi den chauffeur bevel, tot aan den wacht-1 Blaesstraat, vreeseiijk in de bil gebeten post, nabij de grens, te rijden. door een grooten hond. De kleine wen De chauffeur gehoorzaamde en de auto naar >t St-Pietersgasthuis overgebrach heel de streek ontlast. Een verhaal uit de dagen der Commune. (79ï,e Vervolg.) e— En gij vroeg hij den teekenaar. Ik' zou voor zes maanden het oud Jeventje weer begonnen hebben. En dan? vroeg Xaverius. Dan Welnu, dan zou ik dienst ge nomen hebben. Ik heb geen van die gedachten, hernam Xaverius met een kapitaal van 30.000 fr. leef ik van mijne renten. Met 1500 fr. rente per jaar? Ik heb den arbeid niet versmaad. Maar gij kunt niets uitvoeren, Xa- yerius. Ik kon niets, maar ik heb wat ge- Jeerd. Wat dan Het boekhouden, en ik houd de 'hoeken der fabriek. Gij houdt ons voor 'den gek rie- ipen de jongelieden allen te gelijk. Gelooft gij ook dat ik scherts? •vvroeg Xaverius an Benedict. Neen, antwoordde deze met bewo gen stem. Ziet gij, zegde Xaverius met een soort van opgeruimde goedhartigheid, ,wij hebben de gewoonten van ons zel- ,ven en van anderen, terwijl wij ons geld wijd en zijd wegwerpen, te zeggen, dat wij een plezierig leven leiden Dat is niet waar, volstrekt niet waar. Wij hebben geen genot van ons geld. Men zet ons allerlei vreemde gekruide en ge peperde schotels voor, men schenkt ons wijn, die onze maag van streek brengt, .en de geneesheeren maken Yan ons geld Een tweede lijst y.an personen die vereerd wierden met do laiidbouwdekoratie wordt afgekondigd. !Wij treffen er aan Landbouwdekoratle van eerste klas: MM. Ph. Danckaert, to Ressegem P. De Gevler, te Grootenberghe S. Kiockens, te Aalst K. Pilale, te Pa rick e B. Roels, te Moer- zeke P. Rijssegcm, te Lemberghe P.Van i Lamme, te Baasrode. De landbouwdekoratie van tweede klasse aan MM. R. Bruwaeya, te Ellichove L. Do I Koninck, te Uitbergen; P.De Polsemaecker, te Grimmingen R.Hellebaut.tePaulaethom; - Fr. Peysmuna, te Moldert Fr. Ronneboog, te Erembodegem Snel, id.; P. Stevens, te Buggenbout A. Tuypens, te Groolen- berghe. goeden sier. Onze peerden loopen ook niet altijd het hardst. Het geluk in het spel keert ons den rug toe. Wij brengen nachten door met flauwheden te vertel len of ons aan de speeltafel te vervelen I De juweeliers lachen ons achter den rug om onze dwaasheden uit. Als wij dertig jaar oud zijn, hebben wij geen fortuin j en geen illusiën meer.^Dan moeten wij er een einde aan maken, dit wil zeggen, verouderd en verzwakt door onze uit spattingen, trouwen wij een braaf jong meisje, dat wij niet begrijpen kunnen, en dat ons zou verachten, zoo wij haar ons leven verhaalden, en dan nog is dat zoogenaamd eindeniets anders dan een middel, om het oude leventje op nieuw te beginnen. Na verloop van een jaar veronachtzaamt men zijne echtge- noote, en er is een ongelukkige vro>fw meer in de wereld. Welnu ik zelf heb gehandeld als de wilden in sommige ge deelten van Australië. Zij Lebben afgo-j den, voor wien geen slachtoffer hun te dierbaar is. Men offert alles aan zijn af- god op. Men overlaadt hem met geschen- ken, men doet hem beloften, maar als hij bij toeval de wenschen van zijn aan bidder niet vervult, als hij den wierook aanneemt zonder deze met genot, krijgs- j roem of huiselijk geluk te beloonen, dan rukt de wilde den afgod van zijn altaar, I overlaadt hem met beleedigingeu, trapt hem onder den voet, en werpt hem op den brandstapel of in de zee. Ik heb even. als zij.gedaan, de afgoden hebben j mij bedrogen, ik heb mijne afgoden be spot en verbrijzeld. En gevoelt gij u gelukkig? vroeg Benedict. Volkomen. Ik heb mijn slaap, ge zondheid en opgeruimdheid terugge-j vonden. Ik stel belang in eene menigte! zaken, waarvan ik vroeger de waarde niet vermoedde, ik leefde vroeger als een onnuttig wezen, thans ben ik ergens goed voor. En wie heeft dat wonder verricht? Mijn broeder, antwoordde Xave rius ernstig; vervolgens een jong meisje. Een jong meisje Ik heb u nog niet alles medege deeld, wat ik u te zeggen had. Ik ga trouwen Met eene erfdochter? Met eene arme wees. Ik bezit niets; zij zal hét mij niet verwijten. Hoe heet zij Een onbekende naam Louise Du bois. Gij kent lfkar niet. Haar vader was een braaf man, die veertig jaar lang onze kassier geweest is. De beeldhouwer drukte Pomereul de hand. De jonge lieden begrepen, dat het vroolijke déjeuner en de luchtige scherts plaats ging maken voor een ernstig on derhoud. Zij namen afscheid van Bene dict, wiens hart gewelóig klopte, toen hij zich met Xaverius alleen bevond. De twee jonge lieden hadden elkander sedert twee jaar niet gezien. Gedurende deh Oorlog was Benedict te velde getrokken toen het weer vrede was, en de bekentenis van Jan Machu aan Xaverius de eer en de vrijheid had teruggeschonken, smeekte Sabine haar broeder om Benedict niet meer te be zoeken. Deze naam deed haar altijd smartelijk aan. Zij wist dat hij getracht had haar te vergeten dat het zuiver talent, waarop hij zoo trotsch was, van richting veran derd was de dagbladen meldden diaar het aanstaande sitcces van haar verloof-, vertrok met de drie douaniers. Welken weg hij echter ingeslagen is weet men niet, want tot hiertoe heeft men noch den auto, noch den chauffeur, noch de drie douaniers teruggezien. Een onderzoek is geopend. Brussels Dief betrapt en aangehou den. M. F...., St-Michielstraat, gis ter avond thuis weerkeerend, vond do deur zijner kamer met een spleet opeu- staan. Binnen betrapte hij een kerel die de meubelen doorzocht, cn hield hem aan. Vruchteloos poogde de dief zich te ontlasten hij werd overgeleverd aan de policie en naar het kommissariaat der de Lignestraat. geleid. Men vond op hem een aantal voorwerpen welke hij reeds St-Jans-Molenbeek, is sedert 24 Sept waar zijne wonden uitgebrand werden Het gevaarlijk dier werd opgesloten ei proces-verbaal ten laste van den eige naar opgesteld Diefstal in een pelzen winkel. - Een Fransch koppel, zeer wel gekleed, kwam in een winkel van den Coudenberj en deed zicb pelzen voorleggen. Zij ver trokken zonder te koopen, doch na hui vertrek stelde men vast dat eene pel van 300 fr. waarde vedwenen was. De handelaarster ontmoette gistere! avond de jonge Fransche dame op dl Muntplaats. Zij droeg de vermiste pe; om den hals. Een agent werd bijgeroe pen die het koppel naar het policiebt reel bracht en de zaak werd opgeklaard Onrustwekkende verdwijning. De 17-jarige Maria Ceenens, geboren had gestolen. Het is een kerel die reeds tien maal wegens diefstal werd .veroor deeld. Hij werd opgesloten. Voertuigongeval. Een wagen van het spoor, met kisten geladen, kan telde Woensdag namiddag om op het de, en er zou in het vervolg een afgrond Jtusschen hen gegraven zijn. Daar zij te gevoelig was om geen diepe smart te ondervinden, en te moedig om zich niet tegen haar verdriet te verzetten, tracht te zij haar leed voor allen te verbergen. Maar Xaverius liet zich door de uiter lijke gerustheid van Sabine niet mislei den, en in spijt van liet verzoek zijner zuster en van zijne belofte, wilde hij we ten of ook de beeldhouwer van zijn kant geene geheime wonde in zijn hart ver borg. De eerste blik, het eerste woord van den jongeling zegde hem, dat dit zoo was. De wijze waarop hij hem de hand drukte, de blijdschap waarmede hij hem verwelkomde, waren voor Xaverius vol doende bewijzen, dat de gedachte aan Sabine hem in zijne dwaling niet verla ten had. Nauwelijks hadden de vrienden van den beeldhouwer zich verwijderd of Be nedict vroeg met bewogen stem Waarom hebt gij zoo lang ge wacht Ik wist dat gij aan nw werk en gelukkig waart. Gelukkig herhaalde Benedict, het hoofd schuddend. Morgen wordt de tentoonstelling geopend, morgen zult gij uw werk aan den jury ter beoordeeling overgeven, en reeds bij voorbaat wenscht men u geluk met uw succes. Zou ik dit meesterstuk der moderne kuust niet komen zien Benedict wees naar de her laatstleden verdwenen. Ziehier persoonsbeschrijving Gestalte I blond haar, gewoon voorhoofd, blond wenkbrauwen, blauwe oogen, gewon neus, middelmatige mond, ronde kit eirond aangezicht. marmeren groep Ga haar zien, zegde hij. Terwijl Xaverius de fontein in oogen- schouw nam, bleef de beeldhouwer, met het hoofd in de handem op een divan zitten Xaverius vertoefde langen tijd voo het werk van zijn vriend. Toen hij ve der naast Benedict plaats nam, vergi noegde liij zich met te zeggen Het is zeer schoonWaarlijk, h is zeer schoon Maar hij zegde het zonder overdrl J vene bewondering, en zijne neerslac tigheid verraadde zich in den toon zij® stem. Lieg nietzegde Benedict tot hei op ongerusten toon ik moet uit uw mond eene verschrikkelijke, misschif doodende waarheid vernemeü maar i wil haar toch kennen, al zou zij mij hf leven kosten Sabine bemint mij meer?.... Sabine heeft ten minste van u ai gezien. Nooit heeft zij mij bemind, zeg< Benedict woest. Zij heeft mij opgeoffd aan alles aan hare droomen, aan hare hoogmoed vooral. Ik begrijp u niet, zegde Xaverin Was het dan de hoogmoed ui* ule haar dreef om de plannen, door hal vader gemaakt, te verijdelen? Wat ai ders vroeg ik baar, op het uur, toen o> geluk en rouw haar overstelpten, c' dat zij eerlijk zijn zou en hare helos houden Zoudt gij haar de overmaat haK edelmoedigheid willen verwijten? Ja, antwoordde Benedict met druk zij had het recht niet om alleenI treuren. Zij mocht u geen schande berol kenen. Zij heeft erger gedaan^ zij .h# mij in het verderf gestort In het verderf gestort? En mor# zult gij beroemd zijn (Wordt voortgezet.)

De Volksstem | 1913 | | pagina 2