EEN HELD U!T BBETANJE 08 W ereMteïstoensieHiff LAATSTE BERICHTEN Nieuwsberich ten LikeurMsiaars. rJei» »"bZ", Stadsnieuws Rechterlijke Kronijk Erge aanranding te Oordegem &en ri&öi .-L&* T& 3<; DE VOLKSSTEM Brussel. Geknipt. Sedert eenigen tijd werden talrijke diefstallen gepleegd in het middenposlbureol te Brussel. Menige verzekerdo brief verdween op geheimzinnige wijze. Een streng onderzoek werd ingesteld, doch de dief bleef onvindbaar. Eenige post bedienden waron Maandag morgend de ver zekerdo brieven aan 't üiloenrapen, toon een banner zijn collega verzocht eenige brieven te gaan halen, die zich in oen naburig ver trek bevonden. Doze ging, doch toen hij terug kwam bestatigde hij dat een verzekerde brief van zijne tafel verdwenen was. Hij gebaardo van niets on zette zijn werk voort. Toen het gedaan was, verwittigdo hij den dienstoverste, die den dader deed afspieden. Do dief vormoedde zulks niet en maakte zich kort nadien gereed om te vertrekken. Toen hij wilde uitgaan werd zijn zak onderzooht en men vond er den gestolen brief in. De po- licio werd verwittigd en kwam don dader aanhoudon. Met een mes gestoken. De lourder P..., wononde in een gang der Trapstraat, had Maandag twist met zijne vrouw. Deze bracht hem een messteek toe. De wonde, welke niet gevaarlijk is, werd verpleegd in hot St. Piolers-gasthuis, en de policie der 20e afdeeling stolde proces-verbaal op ton laste van de dadores. Een wraakzuchtige kerel. De be stuurder eener papierfabriek der Buskruit- straat, M. Pourier, had over eenigo dagen een nieuwen werkman aangenomen. Jan Pletinckx, wonende Jetsche» steenweg. Men was echter niet heelemaal te vreden over hem, zoodat men hem Zaterdag afdankte. Teen men hem mededeelde dat hij niet meer moest terugkomen, riep Pletinckx vol woe de Hoe niet moer terugkeeren Zekers kom ik weer, maar ditmaal om u te doo- den. - Daarna liep hij heen. De fabriekbe- sluurder hechtto slechts weinig belang aan die bedreiging. Maar Pletinckx vergat ze niet en poogdo reeds Maandag namiddag ze ten uitvoer te brengen. Rond 4 ure 's namid dags, na talrijke herbergen bezocht te heb ben, kwam Pletinckx vergezeld van een scheepslosser de fabriek binnen. In de hand hield hij een groot mes, waarmedeNiij voort durend zwaaide. Een werkmoisje verwittigde in allerhaast den bestuurder, die een kleinen koor op vluchtte. Daarna ging zij de policie verwittigen. Do twee dronken kerels storm den het bureel binnen en ziende dat do be stuurder er niet was, begaven zij zich naar den koer. M. Pourier hield echter de deur toe. Doch wat vormocht bij, eon ouderling tegen de twee woeslaurds. Dezon waren op het punt binnen te geraken, toen een agent toesnelde en den aanrander kon ontwapenen. De kerel werd naar het policieburoel geleid en na ondervraging tor beschikking van het gerockt opgesloten. Overreden.Eene vrouw van 24 jaar', Mad. Hart, wonende Paviestraat, wilde Maandag avond met haar kind op den arm de Madouplaats overstappen, toen zij verrast en omgeworpen werd door een tram. Mad. Hart werd erg gewond aan de linkerhand en de beenen. Zij is naar het gasthuis over- gobracht. Haar kindje is er ongedeerd van afgekomen. Een aftrug gelaar opgezocht. De heer Arthur D., wonende St Lazarusstraat heeft eene klacht ingediend ten laste van zekeren Heiurich H., van Duitschen oor sprong, oud 29 jaar, die achtereenvolgens de namen Heier Pbilippo, R^mbi on Janna ries aannam. De heer D. beweert dat H. hem een zeer belangrijke som heeft afgetruggeld. Men vraagt overal goede meiden -onnodig zich aan te bieden, indien zij hun koffie niet maken met de Chicorée 'der Trappisten Vincart. 1500 X Etterbeek Het Drama van den St .PieterssteenwegDe toestand van Tlioresia Jordens is licht verbeterd. Ondervraagd heeft zij verklaard veel te lijden te hebben gehad van haar echtgenoot en tozijngovlucht met hare 2 kinderen om aan zijne mishande lingen te ontsnappen. Het parket heeft een onderzoek ter plaatsingostold. Elsene. Wanhopige daad. - Een ge- naamdo Jozof S., afkomstig van Elzas-Lo- tharingen, was sedert eenigen tijd zonder wtrk. Dinsdag voormiddag gelastte hij zijne vrouw eene boodschap te gaan doen. Toen zij tenugkwam vond zij de deur der slaapka mer gesloten. Een ongeluk vermoedende, deed zij ze door een slotmakor openen. De man lag roerloos te bed. Tijdens de afwezig heid zijner vrouw had hij een houtvuur in brand gestoken en zich vervolgons te bed elegd. Ondanks do beste zorgen overleed de ongelukkige eene uur nadien. Laekon. Dronkaard... verdronken. Dinsdag morgend hoeft men nabij de brug der Van Praollei uit do Willebroecksche vaart het lijk opgehaald van een man van rond de 30 jaar. Het lijk, dat een achttal dagen in 't water golegen had, werd naar hot gasthuis overge bracht. Dinsdag namiddag is het lijk kunnen her kend worden. Het is dat van een genaainden Frans Pasteels. geboren to Huldenberg in 1883 en woonachtig Kerkeveldsiraat, te La ken. De ongelukkige was dronken, toen hij in 't water viel. St. Jans Molenbeek. Onvoorzichtige knaap. Een 5jarig knaapje, wonende bij zijno ouders, Kolomslraat, te Sint-Jans-Mo- lenbeek, klauterde Maandag avond op het achterste van eenen tram. Ter hoogte der Vier Windenstraat, sprong hij er af en wildo naar het gaanpad loopen. Doch op lietzelfdo oogenblik werd hij door eenen automobiel verrast en met geweld Ion gronde geslin gerd, De arme kleine bleef bewusteloos lig gen. Men nam hem op en bracht hem in allerhaast naar het gasthuis over. Dinsdag morgend was hij nog niet terug tot bezin ning gekomen. Zijn toestand is hopeloos. Ternath Dieven Ongekende dieven hebben al hot aschgoed gestolen dat achter de huizen van F. Huybrechts on L. Van Liorde to drogen hing. Bij laatstgenoemdo lieten zij een groot breekijzor in dé plaats liggen. do olïicieelo vrachtbrieven, vereischt door de laatste wet op den alkool. Gent Schielijke dood Do genaamde Marie Hellebaut, woonachtig te Willom- Tellstraal, werd Dinsdag morgend in haar huis doodgovondon. Automobielongeval Gisteren rond den middag,kwam do autogeleidcr Montobin van den Nederpolder naar de Voldslraat ge reden, toen op hot zelfde oogenblik Mejuffer Helena Volke, per volo uit de Theaterstraat kwam gereden. Do auto kwam in botsing met de velo on de juffer werd ten gronde geworpen. Do velo werd gansch ontredderd. Do autogeloider voerde do juffor die geen leisel bekwam, doch zeer anngodaan was, naar hare woning op don Kortrijkschen Steenweg. Ronse. Brand. Binst don ^nacht bobben onbokende schelmen de hooimijt in brand gestoken van landbouwer Ach. Ruy- felaert, langs de IJsmoleustraat. Geheelde mijt is opgebrand. Do schade is door verze- koring gedekt. Huysse. Schielijk overleden. De landbouwer De Ruyck, 72 jaar oud,zat Zon dag in do hoogmis. Plotseling liet hij een gil en gleed van zijn stoel. Toon men' hem op nam, was hij reeds een lijk. Rumbeke. DoodelijKe val. D® ge- naamdo Homeryck, oud 17 jaar, bevond zich over eenige dagen op een ast. Hij verloor het evenwicht en viel van verscheidene me ters hoog op den grond. De ongelukkige brak zich den schedel. Hij is nu in do schrikke- lijksto pijnen overleden. Geeraardsbergen Doodelijk ongeluk. Dinsdag morgond is alhier do tijding too- gekoinon, dat eon genaamde L. Van der Cammen, geboren te Geeraardsbergen, doch sinds verscheidene jaren te lessen, waar hij in do steengroeven werkte, wonendo, aldaar verongelukt was. Do man was door een misstap in eene groef gevallen. Hij kwam mot do borst op een steenblok terecht en werd de borstkas verpletterd. De dood was oogenblikkolijk. Hotj slachtoffer laat eene weduwe mot drie kinderen achter. Kamme. Werhmgeval. De 14jarige Roné Van Buiten, werkzaam in de spinnerij Van Houlte-Vercouteren, was Dinsdag avond werkzaam aan eon mekaniek, toen do rech terhand in een raderwerk gevat werd. Twoe vingeron werden afgesneden. Blasius-Boeket. Doodelijk ongeluk. Gisteren namiddag waren twee werkliedon bezig met aan denZavelput toarboiden, toen eene groote instorting plaats had. Do eene werkman kon wegvluchten; de andere, Ka- rel-Lodewijk Van Herpe, oud 45 jaar, werd onder eene massa tan 2000 kilos zuvol be graven. Men moest eene gansche uurwerken om de ongelukkige man er uit to halen; hij ademdonog, doch was zoo erg gekwetst, dat men voor zijn leven vreest. Hofstade. Bijna verdronken. Dins dag- morgend ging do 72jarigo ouderling Louis Bricket.lan^shöon de heek huiswaarts. Aan de brug dood hij een misstap en viol in het water. Ooggetuigen snelden hem ter hulp en gclukton er met groote moeite in, don man op het droge te brengen. De drenkoling h.a<} reeds het bewustzijn verloren en krachtige zorgen van dokter Truyens waren nootlig om hem lot het leven terug te roepen. Het slachtoffer werd dan naar zijne wo ning overgebracht. Wetteren. Ongeval. Gisteren namid dag waren eenige kleine hengels aan den Mo lenhoek aan het spelen, toen ze oensklaps met stoonen naar malkander begonnen te werpen, met het ongelukkig gevolg dat het drijjarig zoontje van zékeren Van derGeyleni dat daar toevallig voorhij ging, door een der steenen aan het linker oog getroffen werd, zoodat de ouders zich 'verplicht zagen de hulp in te roepen van een geneeskundig gesticht Ie Gont. Daar werd vastgesteld dat de kleine jon gen ongetwijfeld dit zintuig zal verliezen. De wanhoop der ouders is onbeschrijfelijk. Revolvcrheld Gisteren tegen avond was de agent van policie G. De Smot, dezor gemeente, tor wijkt; Ovcrbeko alhier on dienst, toen hij eensklaps zokoren A. V.D.V. welke met een ferm stuk in do kraag liep ontmoette en met i oon revolver in dn hand, waarmede hij dreigde te schieten. De wakkero policiemau, niets dan zijn moed raadplegende, sprong gezwind voor den woesten kerel en was zoo gelukkig hem zijn gevaarlijk wapon afto nemen. Bij nader onderzoek bestatigde men dat hij nog mot 5 kogels geladen was. De man werd niet' zonder moeite huis waarts geleid en proces-verbaal is ton zijnen laste opgemaakt. Personen dio eene plaats zookon, of eene aanvraag willen doen, huizen of kamers huren, voorwerpen ^rlorcn hebben, enz. zullen door onze Kleine Aankondigingen den hester» uilslag bekomen. (2e Vervolg Als kinderen zoo genoeglijk liggen te clroomen, zeggen de goede lieden van Hennes, dat zij tegen de engelen lachen. De gedachte is schoon en verheven maar in Bretagne, waar alles, wat schoon en verheven is, spoedig eene treurige kleur aanneemt, beschouwt men zulk een genoeglijken slaap als een voorbode van den dood. Het kind lacht tegen de engelen die zich gereed maken om zijne ziel naar den Hemel te voeren. Nicolas Treml boog zich over het bed van zijnen kleinzoon. Zijne lippen raak ten de schoone wangen van dem kleinen slaper aan, die echter daardoor niet wak ker werd. Arthur van Bretagnemompelde de oude edelman, die de woorden van Jean Blanc niet kon vergeten. Als de laatste spruit van mijnen stam moest, Maar neen, de man is niet bij zijn ver stand, en mijn neef, Vaunoy, gelijkt in niets aan dien Engelschman Jan zon der Land Hij zette zich bij het bed van zijnen kleinzoon neer, en gaf zich weer aan zijn gepeins over. Twee jaar geleden had de edele en rijke Bretagner zijnen eenigen zoon Jacques verloren. Dat sterfgeval was voor den ouden man een zware slag geweest, want in dien zoon verloor hij den erfgenaam van pijnen haat tegen Frankrijk en zijne liefde voor Bretagne, twee groote drif ten, die nu met hem in het graf zouden dalen, want hij kon niet hopen, lang ge noeg te leven, om ook den zoon van zij nen zoon zijnen haat en zijne liefde in te prenten. Een monark, wien God een zoon ont neemt, die het met moeite aangevangen staatkundig werk moest voortzetten, beschouwt met wanhoop de wieg van eenen koninklijken wees. Twintig jaren heeft een kind noodig om een man te worden, en één.dag kan een stamhuis doen vallen. Nicolas Treml was geen koning, maar hij beschouwde zich als den laatsten vertegenwoordiger van een volksbe staan, dat mogelijk nog hersteld kon worden. Zijn zoon Jacques was zijn helper, zijn rechter hand geweest zijn klein zoon George was slechts een kind. In plaats van eene beproefde kling, had hij slechts een zwakken rietstaf in de hand. Er bestond in Bretagne eene arme fa milie van twijfelachtigen adel, die be weerde een tak van Treml te zijn, en dezen naam bij den haren had gevoegd. Voor den dood van Jacques had de oude man, deze familie een proces aan gedaan ,om haar te dwingen van alle aanspraak op den naam van Treml af te zien. Waarschijnlijk zou bij zijn proces hebben gewonnen maar nu stierf Ja cques, en dit bracht de la Tremlays tot andere gedachten. Hij liet het proces steken, en verzocht Uervé de Vaunoy, bet oudste lid dier fa milie, om hem te komen bezoeken deze TE GENT Herfsttentoonstelling Het «Staatsblada» kondigt de lijst dorBel- gische jurylodon t[ voor don wedstrijd van bloemou, ooft en groententeelt, inge richt door de wereldtentoonstelling, en die zal plaats hel/bon op het einde dezor maand. Daaronder treffen wij aan de heeren Alf. Braeckman, tuinbouwkundige, te Wetteren; J. Coene, voorzitter van do Maatschappij De Vereenigde Hoveniers van het Noorden van Gent te Vinder/iouto De Wolf Eug. te Erpe Fr. D'Hae&ë, boom-en zaadkwee- ker, te AalstJ. Hyé.: standelbloemkundige te Vinderhoute E. Jooris, ooftkundige, idem C. Kerkvoo(de, boomkweekor, te Wetteren H. Miserez, toegovoegde opzie ner van tuii.bouw Aalst A. Van Iledon, boomkweoker te Wetteren on Vuylsteke, tuinbouwer, te Looclq-isly. Benoemingen. In geheime zitting van onzen Gomeentoraad, in dato 7 October 11., zijn genoemd M. Bruneel-Willems, als be stuurder dor Stadsiongensschool op Papen- rodedries M. Petrus Barroz, als toezichter van het stedelijk Slachthuis. x Begin van brand. Dijnsdag avond, rond 7 1/2 uren 's avonds, ontstond een begin van brand in de woning van Gyssens Leo pold, hulp-electricien, Ledebaan. Hot vuur kon door de geburen gebluscht worden. De schrijn worker Spins Alfred, die eene 75ja- vrouw uit don brand redde, verdient allen lof. x Gepletterd. Maandag morgend, werd onder don viaduc van den Dendermondschen steenweg, de Sjarige Hallyert Jozef, door eenon zwaar geladen wagen den rechter voot opletlord. Men nam het knaapje bewuste loos slechts verscheidene minuten later op, terwijl de voorman zijn weg had voortgezet. Men kent hem nog niet. x Sint Livlnus'Gesticht bestuurd door de Brooders dor Christelijke Scholen Keizerlijke Plaats, Aalst. Mijnheer Gustaaf Liebaut onzer Stad, leerling van 't Geslicht komt zijn ingangs examen voor Ingenieur aan do Hoogeschool van Gent mot onderscheiding af lo leggen, na gedurende een jaar bijzondere lessen van Wiskunde in 't Geslicht gevolgd to hebben. Deze nieuwe puike uilslag bewijst eens te meer de grondige en volkomene geleerdheid welke do leerlingen in St. Livinus' Gesticht egeven wordt. Onze hartelijkste Gelukwenschen x Stoutmoedige bandieterij. Zondag avond, werd M. A..., moestor in de Labor, wonendo te Denderleeuw, toen hij huis waarts ging, aangevallen door twee bandie ten, die hem geweldig afsloegen en weg vluchtten, na hem van zijn gouden uurwerk met keten en van zijn geldbeugel beroofd te hebben. Eene klacht is neergelegd. Rechtbank van Dendermonde DE DRANK. Dronken zijnde heeft een persoon van Buggenhout zich plichtig gemaakt aan erge feiten. Hij krijgt daarvoor.i maand gevang en 41 fr. boot. Beroepshof van Gent Op 5 Mei van het jaar 1912 waren do ge- naamdon Van der Eeclcen Englebert, Ver- haegen Karei en Kerpel Piiilomena, alle drio van Lode, naar Oordegem gereden met een rijtuig, om den broeder van Van der Eecken te gaan bezoeken. Bij het terugkeeren stopten zij aan de her berg van zekeren De Meyer,waar zij een glas bier, gingen drinken. Nauwolijks waron zij daar binnen of van buiten werd met een pintglas eene ruit uit geworpen. De herbergierster kon seffens veronderstel len wie dit feit verricht had. Zij verdacht de gebroeders Leys die daar tegen wonenen die tegen den herbergier eenen wrok hadden.Nu cn dan werd de horberg het voorwerp van baldadigheden vanwege de gebroeders Leys. Moeilijkheden voorziende raadde zij de drio bezoekers aan heen te gaan, heigeen zij dan ,ook deden. Het drietal stapte in het rijtuig, doch de laatste, Engelbert Van der Eecken, word bij het instappen vastgegrepen door de gebroe- ,ders Salomon, Maurils, en Kamiel Leys. Met alle geweld krachten zij hem slagen en verscheidene messteken toe. Van der Eecken had niet min dan negen messtokon bekomon op den rug, het hoofd, enz. Een messteek was hem zolfs in den mond toegebracht, die hem de tong en de onderlip gansch doorsneed. Verschilligo tanden waren uitgeslagen ge worden 9 OCT. 1913, Een der gebroeders Ley» had eenen ge weldigen mossteek hekomen aan de rechter hand en arm. Die steek was hem zeer waaT- scbijnlijk toegebracht door een zijner broe ders doch voor do rechtbank beweert hij dat diesteek, dio hem 3 maanden tot werkloos heid dwong, hom toegebracht werd door Van der Eecken. Doch het is bewezen geworden dat Van der Eeoken zelfs geen mes bij zich had. Voor de rechtbank van Dendermonde werd de volgende uitspraak in deze belang rijke zaak verleend Leys Salomon werd veroordeeld tot één jaar gevang en 100 frank boet, hij verstek Maurice, en Kamiel kregen elk zes maand gevang en 50 frank boot. De onmid- delijke aanhouding van Salomon werd bevo len. Hij ging in 't Fransche werken on werd niet meer gezien. Dinsdag verscheen hij nochtans voor het- Beroepshof. Het Hof zou Woensdag uitspraak doen, doch Salomon Leys word toch aangehouden. Het drietal moet ook eene schadoloosstel- lingbotalen van 550 frank aan het slachtoffer Van der Eecken. STAD DENDERMONDE. LEENING VAN I WILLIGEN VAN 1898 Uitgeloten obligation in de trekking van 6 Oktober J913. Nummers 235, 295, 1252,1344, 1490, 1587 1638, 1987. Dq uitbetaling zal plaats hebben te reke nen van 3 Januari 1914, ter Gemeentekas van Dendermonde. N. B. De volgende obligaliën, uifgelo- ton in voorgaande trekkingen, zijn tot lieden nog niot ter uilbetaling aangeboden. Nr 886 uitgekomen in April 1908. Nrs S34, 1153,1626 1909 Nr 204 Oct. 1909 Nr 8 April 1911 Nrs 935, 1177 - 1913 wachtte zich wel de uitnoodiging af tp slaan. Op èen werkpeerd, kwam hij door het bosch aanrijden, en toen hij het grond gebied van la Tremlays bereikte, nam bij zijn hoed eerbiedig af voor zulk een schat van land, terwijl een glimlach zij ne lippen, onder zijne rosse knevels op trok. r Hervé de Vaunoy, was toen omtrent veertig jaren oud. Hij was kort en goed te pas, met rosse haren, die over zijn lachend gezicht keilden. Zijne grijze oogen lagen half onder zijne wenkbrauwen verscholen maar hetgeen men er van zag, stemde in uit drukking wel overeen met de frissche kleur zijner wangen. Kortom, hij had het voorkomen van iemand, die gewoon was zich de zorg van het hart te spoelen, en als men hem voor de eerste maal zag, moest men zeg- Dat is een eerlijk en goedhartig manl De tweede maal zegde men niets, en de derde maal dacht men, dat de man toch misschien zoo eerlijk en goedhartig niet was, als bij wilde schijnen. De la Tremlays izat in zijne eetzaal onder de Looge schouw naast hem lag zijn beste jachthond te slapen, en onder zijn oog spet 1de dt kit ine George, toen vier jaar end. mtt eert kindermeid, toen Hervé de VauLoy voor de eerste maal werd aangediend. De oude heer keerde zich langzaam naar zijn bezoeker ^de hond richtte zich op en begon te grommen. Stil- zegde zijn meester. De hond ging weêr liggen, maar hield toch wan trouwig de Vaunoy in het oog, die met eene eerbiedige buiging op den drempel staan bleef. Ook de la Tremlays zag dezen eene poos stilzwijgend aan. Toen scheen hij eensklaps een besluit te nemen, en ter wijl hij opstond, zegde hij met zekere barsche beleefdheid Kom nader, Mijnheer en neef. Ik heet u welkom in het kasteel onzer ge meenschappelijke voorouders Hervé beefde van blijdschap, toen hij een bloedverwantschap, waaraan hij zelf eigenlijk niet geloofde, zoo gemakkelijk zag erkennen. Op een wenk Yan den ouden heer nam de Vaunoy plaats onder de schouw. Het gesprek was kort maar afdoende. Ik hoop, mijnheer de Vaunoy, zeg de Nicolas Treml, dat gij een echt Bre tagner zijt? Ja, bij de Heiligen, neef, ant woordde Hervé, een echt Bertagner. Gewillig om zijn leven voor het welzijn van het graafschap op te offe ren? Zijn leven en bloed, de heer de la TremlaysZijn been en vleesch. Die Frankrijk haat? Bij de Heiligen, ik verfoei Frank rijk, edele neef Goed, riep de la Tremlays opgeto gen uit. Geef mij de hand, Vaunoy, mijn vriend Wij verstaan elkander, en mijn kleinzoon George zal in geval van onge luk een vader hebben. Hervé verliet het kasteel niet meer. De zorg voor den kleinen George werd hem bijzonderlijk opgedrongen, en wij fJog de weB*dee55ng ran Fa*.» Congo. Mgr Augouard zou te Nantes bevestigd hebben, uit zekere bron te woton dat Duitschland nieuwe grondafstand in Congo zou oiscben; in vergoeding hiervan zou Frankrijk de vrije band in de Balkanen hebben. O^iunirookepijen te TouBosi Twee personen, tot aanzienlijke farailiën bohoorende, hadden lo hunnent eene opium- rookorij ingericht. Do onderzoeksrechter M. Fouchères opende een onderzoek en beeft de salons doon sluiten. Eene groote hoeveelheid opium werd aangeslagoa. Het bezoek vaat Eft. Poincaré te KladPÊd Heel Madrid is in foost lef gelegenheid van liet bezoek van den President der Fransche Republiok. Geest» driftige heildronken werdén op de officieelêi banketten ingesteld op do aanstaande Fransch-Spaanscho overeenkom»; Graaf GerchtoSd bij Reizen Fnar.S Jozfitf De Keizer van Oosten rijk heeft heden morgend eene langdurige bijeenkomst gehad met zijn minister van Buitenlandscho zaken. De samenspraak liep bijzonderlijk over de onderhandelingen welke graaf Berchtold ge had had met den Servischon kabinetsoverste M. Pachtich. Bandieterij te bustellen. De geldomlialer Aufhauser had in eene bankt te Munchen (Duitschland) eene som van 100 duizend fr. ontvangen. De man begaf er zich mode naar eene tafol om hot geld te tellen. Op dit oogenblik sprak hem een welge kleed heerschap aan en bracht hem tegeïij-i korlijd een papier voor do oogen, oin er uitleg over te hekomen. Middelerwijl poogde een andere kerel,gzich van het gold meester te maken. De geldomlialer slaakte een kreet,waarop dadelijk het electrisoh toestel in beweging werd gebracht, waarbij al de deuren geslo» ten werden. Do bandieten werdon aange» houden. moeten erkennen, dat hij bij alle gele genheden eene buitengewone teederheid voor het kind liet blijken. Zoo ging het achttien maanden lang* De la Tremlays nam Vaunoy in zijn vertrouwen, en beschouwde hem steeds meer en meer als een braaf man en ge- trouwe vriend. Zijne onderhoorigen volgden het voor beeld van zijnen meester, en Vaunoy) won en behield de algemeene hoogacht ting. Er waren slechts twee personen, in! wier oogen hij nimmer kunst kon vin den de eerste en aanzienlijkste was Hector, den hond van den ouden heer; de tweede, Jean Blanc, de Albino. Telkens, als Hervé de groote zaal bin nentrad, zag Hector hem met gloeiende* oogen aan en bromde, tot dat zijn mees ter hem stilte gebood. Vaunoy mocht hem streelen en vleien, het was moeite verloren Hector was zoo koppig als de beste Bretagner. De la Tremlays verwonderde zich di& wijls over dezen afkeer van zijnen hond voor zijnen neef, en mijmerde er wel eens over, want hij hield Hector voor een hond van buitengewone schrander heid. Maar van den anderen kant was Vau noy zoo eerbiedig en gedienstig, en wat meer is, hij haatte Frankrijk Hoe kon men iets kwaads vermoeden van iemand, die den regent verwenschte. Wat Jean Blanc betrof, zijn haat had nog minder te beteekenen, want zijne plaats in de rij der wezens was veel lager, dan die van Hector. .(Wordt voortgezet.))

De Volksstem | 1913 | | pagina 2