BeWereMteidoonstGlIing De watervloed in Zwitserland EEN HELD ÜIT BRETANJE Bloedig drama te La Leuvière 03 burgerwacht en ds nieuwe Legarwet Nieu wsberichten Likéürhanüelaars. 2 In de Servische Skoupshtina. Woensdag werden de zittingen van de Servische Skoupchtina terug geopend. M. Jovanitch stelde een wetsvoorstel yoor strekkende om aan de familiën der gesneuvelde soldaten kosteloos grond- joten te schenken. De heeren Draskovitch en Prodano- vitch hebben aan den voorzitter van den raad gevraagd of het gouvernement ken nis gekregen had van de Albaneesche toebereidselen voor een aanval tegen Servië. De interpellatie berustte op de volgende punten Hoeveel Servische troepen zijn er op de nieuwe grondge bieden na de demobilisatie gebleven Welke veiligheidsmaatregelen oordeelt het gouvernement te nemen aan de Al- baneesöhe grens Het gouvernement heeft de wet die de uitgifte van eene leening van 250 rnil- lioen toelaat naar den staatsraad gezon den. Te La Louvière is gisteren een schrik kelijk drama gebeurd. In een der mijnwerkersbeluiken, ge naamd Coron des Diables», wonen de ecbtgenooten Pierquin-Dubois met hun ne 3 kinderen. Sinds lang heerschte on- eenigheid in het gezin, daar de man de .vrouw haar lichtzinnig gedrag verweet. Reeds waren zij van elkaar geschei den, doch hadden in de laatste dagen het echtelijk leven terug hernomen. De vrede duurde echter niet lang. Een nieuw krakeel ontstond en de buurt werd in opschudding gebracht door hulp- en angstkreten geslaakt door de vrouw cn de kinderen. Een der geburen verstoutte zich in de woning van Pierquin te dringen. Juist op hetzelfde oogeublik trad de man bui ten eu nam de vlucht. Binnentredend *ag de buurman een afgrijselijk schouw spel. Op den grond lag vrouw Pierquin ïn een bloedplas, 't hoofd letterlijk stuk gestampt, zoodat de oogen uit de holten puilden en de hersenen in het ronde wa ren gespat. Naast het bloedige lijk za ten de kinderen neergehurkt te weenen. Pierquin, in woede ontstoken, had zij ne vrouw met. hifcletampen afgemaakt. Hij vluchtte evenwel niet verre, want een uur later kwam hij zich overleveren in handen der gendarmerie van Manage. Het slachtoffer was slechts. 34 jaar oud. Een trein onder water gezet. Vijf slachtoffers. Ten gevolge van geweldige stortre gens is Donderdag den trein van Bcllin- Eonna naar Locrano, op 200 meters van de statie van Cadenazzo onder writer ge- set. De riggels weken en slechts twee ycaggons bleven op de spoorbaan. Vijf personen van het treinpersoneel zijn omgekomen. De reizigers, zinneloos van schrik, vluchtten in alle richtingen, lenigen werden gekwetst. De vlakte van Magadino waar het on- jjeluk plaat6 had, staal geheel onder wa ker. Volgens eene mededeeling van het bestuur der federale spoorwegen is liet ongeval toe te schrijven aan het geweld der wateren der Tessin die uit hare oevers geloopen is. De machinist en een postbode zijn verdwenen. Naar men denkt zijn zij bei den verdronken. Drie andere personen, waaronder een reiziger zijn erg gewond. Men zal acht dagen noodig hebben om de liju te her stellen. Binst dien tijd zal het verkeer yerzekerd worden langs de lijn van Ma gadino en met booten. (4* Vervolg.) Hij stak nu het hoofd op, en nam het voorkomen eener ronde vroolijkheid ■aan, die ter nauwernood door een gevoel ivan eerbied werd bedwongen. Wat zijt gij vroeg te been, lieve neef! zegde hij, toen hij binnen trad; ik lag nog gerust te slapen, toen... Hij bleef steken, toen hij het strenge ge zicht van Nicolas Treml opmerkte, wiens oogen in zijne ziel schenen te willen le zen, en gansch verbluft vroeg hij Wat is er? wat scheelt er? De oude man wees hem eenen stoel aan, en begon langzaam en met treuri- gen nadruk Hervétoen God mijnen zoon van mijne zijde wegrukte, waart gij arm een zwakke, die tegen eenen sterke, zoo- als ik, een ongelijke» kamp moest door staan. Gij waart uwen ondergang na- Gij zijt grootmoedig geweest, edele neefviel Vaunóy hem iu de rede, die ongerust werd, zonder te weten waar om. Zult gij dankbaar zijn vroeg de grijsaard. Vaunoy stond op, en drukte de hand van dc la Tremlays aan zijne lippen. Mijnbeerriep hij uit, ik behoor u geheel en al toe, met ziel en lichaam. Het duurde' eeue poos vooraleer de la Tremlays, die zijn neef bleef aanzien, wederom het woord nam. Ik geloof u, zegde hij eindelijk. Ik wil u gelooven. Het is ook geen tijd Het is te voorzien dat met de invoe ring der nieuwe wet, algemeene dienst plicht, het getal der burgerwachten ge leidelijk zal afnemen. Binnen een drietal jaren zullen er bij na geene recruten bij de "burgerwacht meer in dienst treden, daar alle jonge lingen, die dan den ouderdom van 20 jaar hebben bereikt, als soldaat zullen ingelijfd worden. Daardoor zal de eerste ban niet meer kunnen aangevuld worden binnen 12 jaar, het is-te zeggen in 1§25, zullen al dezen uit den eersten ban naar den twee den ban overgaan. De burgerwacht zal blijven bestaan, doch baar naam zal veranderd worden in a Armee territorialeof Land weer Bij de «Landweer» zouden worden ingelijfd, al dezen die met het leger heb ben afgerekend, het is te zeggen, na 13 jaar onder de wapens te hebben gestaan, zouden dezen, <Jie bemiddeld zijn, bij de Landweerdienst doen tot hun 45 jaar. Met de bijzondere korpsen is het nog erger gesteld. Het aanwerven van recruten zal niet meer mogelijk zijn en zoo zullen dezen met den tijd verdwijnen. TE GENT Prijskampen voor bloemenkweek, voor chrysanthemums, voor ooftkunde en moesteelt, van 25 tot 28 October, in het Feest- en Hofbouwpaleis. De Gentsche Wereldtentoonstelling welke zoo schitterend werd geopend door do Flo- raliën, ingericht door de Koninklijke maat schappij van Landbouw- en Kruidkunde, te Gent, zal gesloten worden door een derdo tentoonstelling van Hofbouw, welke gansch zal verschillen van de Lenletentoonstelling, ingericht dóór Van Houlle'3 kring. Daar elk soizoen verschillende en bijzondere elemen ten oplevert, zullen de Herfstfloraliën een gansch bijzonder karakter hebben on in geon opzicht gelijken aan de groo'.sche hofbouw- feoston wolke haar voorafgingen. De azaleas, de rhododendrons, de rozen, de lisckhloomen en andore zomerbloemen, zullen vervangen worden door groepen chrysanthemum», de Herfstbloemen bij uit netnendheid. De deolnoming der groole liefhebbers en hofbouwers van België en van hel buitenland is van heden af toegezogd voor de 23 chry santhemum-prijskampen. In het programma der Herfstfloraliën treft men ook talrijko prijskampon aan voor an dere planton welke in den Herft bloeien en voor ornamentplanten. Er zullen ook nog prijskampen zijn voor anjelieren en talrijke wedstrijden voor ver schillende bloeiend* planton, zooals Ghi- neesche sleulelbloomen, aardbrood, dahlias, madelieven of ganzebloemen, al bloeiende planten in potten gekweekt of afgesneden op stam, De orchideeën, even als in de twee voor gaande tentoonstellingen, zullen een indruk wekkende plaats innemen in do Herfstten- toonstelling. 35 prijskampen zijn voor- zion voor die rijke specialiteit. In de afdeeling Ooftkunde, zijn er 70 prijskampen en alles laat voorzien, dat ver- scheideno mededingers in elk dier talrijke meer om te aarzelen. Mijn besluit is ge nomen. Luister! Ik zal vertrekken, mis schien om niet terug te komen.Val mij niet in de rede Ik heb eenen verren weg voor mij, en aan het einde van dien weg vind ik een afgrond. De Voorzienigheid kan mij dit gevaar doen te boven ko men, maar zij. schijnt Bretagne to ver laten. Mijne hoop is flauw, en ik geloof zeker, dat ik naar mijnen dood gav Naar uwen dood? herhaalde Vau noy, die er niets van begreep. Ja, naar mijnen dood riep de ou derling uit, terwijl eene plotselinge op welling van geestdrift zijne oogen deed schitteren. Hebt gij nooit verlangd om voor Bretagpe te sterven,M.de Vaunoy Dat zult gij toch wel van mij ge looven, antwoordde Hervé, op goed ge lukken af. Voor Bretagne, voor zijn verdrukt vaderland te sterven, is dat niet de plicht van een verdrukt edelman Ja wel, maar De tijd dwingt, en ik wil geene nuttelooze woordenwisseling. Als ik niet meer hier ben, heeft George een steun noodig. Dat zal ik wezen. Een vader... Ben ik u niet de dankbaarheid van een zoon verschuldigd riep Vaunoy met ophef uit. Gij zult hem liefhebben, nietwaar, Hervé dien armen kuaap, dien ik u na laat? Gij zult mijne plaats bij hem ver vullen, hem leeren om Bretagne te be minnen en den vreemdeling te haten? Vaunóy deed alsof hij een traan af- vaagde. Ja, hervatte de grijsaard, zijne DE VOLKSSTEM prijskampen zich den palm zullon betwisten. De 7® afdeeling is voorbehouden aan de moestoelt in die afdeeling zullen de groen- solhoveniers, do liefhebbers, de mual3chap- pijen ©n de syndikalen, alsook de openbare gestichten, in de 50 voorziene prijskampen wedijveren om die sclioone prijzen te be machtigen. Hot inrichlmgscoinitoit der tentoonstelling van Ooftkunde en Moesteelt, vestigt op een gansch bijzondere wijze de aandacht der len- toonstellers op de wijze waarop zij hunne voortbrengselen moeteü ten toon stellen. In de Gentsche Wereldtentoonstelling geeft Kanada een treffend voorbeeld van den bemeesterden indruk, welken 'men op hol publiek maakt door eon keurige en eigen aardige schikking der planten en vruchten 'tis te hopen dat onzfy fruit- en groensel- kweekors, daar eene les zullen aan nemen on op die wijze veel zullen bijdragen om het belang, dus do waarde der Herfsttentoon- stelling te verhoogen. De vragen om deel te nemen aan de ten toonstelling, moeten gebonden worden aan den commissaris-gencivipl der Regeering (Hofbouwprijskampen), Berlaiinontstraat, 13 te Brussel, vóór den 15 Gclober 1913, (dag waarop de lijsten bepaald zullen gesleten worden). Voor alle inlichtingen wende men zich tot Karei Pynaert, Secretaris van het inrichtend Comiteit, De Pinte, bij Gent. D© brandweer in de Tentoonstelling. Bij het uitbarsten der branden, die onze Tentoonstelling reeds verscheidene malen teisterden, stelde men telkens het spoedig en afdoend ingrijpen van ons brandweerkorps vast. Onze moedige pompiers, onder de kundige hoofdleiding van den heer be velhebber Achtergael, en de heeren lui tenant Galasse en onder-luitenant Van derbeken, en het flinke optreden der overigen in graad, wisten telkens onze Wereldfoor voor gedeeltelijke vernielin gen en ware rampen te vrijwaren en het vuur te beperken. Het dient dan ook gezegd, dat de brandweerdienst ter Tentoonstelling zel ve op puike wijze door den heer bevel hebber Achtergael ingericht werd. Een paar inlichtingen, als toevoegsel aan deze die wij reeds over dezen dienst afkondigden, zullen voorzeker wel geko men zijn. 3v De Brandweerpost tor Tentoonstel ling beschikt over eené ruime kazerne, met bergplaats voor liet materiaal. Zij is opgetrokken dichtbij de Eerelaan, achter het Post- enPoliciegebouw, rechterover het Ros Bayard gelegen, dus in het midden der .Tentoonstelling. Ruime, breede lanen,'laten de brand weer toe zich snel en gemakkelijk van uit haren post te verplaatsen. De brandweerpost stqat onder het be vel van den knappen adjudant, den heer Wille, die bestendig dertig manschap pen onder zijn gezag hfeeit. Buiten den lieer Wille zijn er namelijk 2 sergean ten, 5 kaporaals, 1 mecanicien, 1 koet sier en 20 pompiers. Dpze zijn verdeeld in vier afdeelingen. Van deze afdeelin- gen heeft er dagelijks een de wacht, twee afdeelingen hebben piket en eene afdeeling heeft vrij af. In het Museum van Schoone Kunsten en in bet Hedendaagsph Dorp is er een bestendige wacht, samengesteld uit een kaporaal en twee manschappen. Deze beide wachten worden door de midden kazerne (Academiestrpat), geleverd. Over gansch de uitgestrektheid der Tentoonstelling, zoo w,el binnen als bui ten de ballen, zijn err,45 brandmelders geplaatst, waarvan men, zoowel in de middenkazerne als in den post der Ten toonstelling, de seinen ontvangt. ontroering bedwingendegij zijt een braaf man en een rechtschapen vader lander. Ik vertrouw u en mijn laatste uur zal gerust wezen; Hij stond op, ging met een vasten stap naar het andere einde der zaal, en haal de vandaar een met zijn wapen verzegeld perkament. Hier is eene akte, hervatte bij, die ik dezen nacht heb geschreven, en waar bij ik u het. geheele-jJojnein van Treml in vollen eigendom oyerdraag. Vaunoy beefde op zijnen stoel. Duizende vonken flikkerden voor zij ne oogen, en zijne wangen werden bloedrood. De oude man, die 'i. perkament open vouwde, bemerkte zijne vervoering niet, en vervolgde Zonder u mijn geheim te openba ren, dat aan Bretanjp toebehoort, kan ik u zeggen, dat mijne onderneming mij blootstelt oan eene beschuldiging van gekwetste majesteit.. Deze misdaad, want zij noemen dat eene misdaad, brengt niet slechts den dood, maar ook de verbeurdverklaring der goederen van den schuldige mede. Het erfgoed van. George Treml moet hiervoor beveiligd worden, en ik heb u uilgekozen om het vermogen van mijn kleinzoon voor hem te bewaren. Vaunoy was zoo ontsteld, dat hij niet kon antwoorden. Hij1 legde slechts zijne liand op zijn hart, en sloeg zijne oogen naar omhoog. Neemt gij dit qan? vroeg de oude man. Of ik het aanneem? riep Vaunoy uit. O neef Zoo vind ik dan éindelijk eene gelegcnhtid om u mijne dankbaar- Als blusehmaterieel beschikt de Ten- toonstollingspost over eene groote auto- pomp, die 2600 liters water per minuut geeft eene stoompomp van 2100 liters; een hulptrein voorzien van ladders en slangen, handpompen, enz., en twee wa gens met slangen. Om den bluschdienst te vergemakke lijken, zijn er, in het geheel veertien vaste ladders gehecht aan de verschil- lige hallen, en 16 gewone ladders zijn op verscbillige plaatsen neergelegd. Behalve de vier vijvers, gelegen twee in het Park, een in de Eerelaan en een in Oud-Vlaanderen, waar, bij brand, de pompen kunnen opgesteld worden, zijn er over gansch de Tentoonstelling 402 watermonden, door de stadsleiding gespijsd, en waarvan er 243 geplaatst zijn, in de lanen en dreven, en 159 bin nen de hallen. Deze laatste zijn voorzien, elk van 20 meters slangen, waarop eene lans geschroefd is, en staan immer on der de noodige drukking, die verhoogt naarmate het gebruik. In de ballen en in de verscbillige inrichtingen hangen er 820 branduitdoovers van alle merken. Men ziet het, alle mogelijke maatre gelen werden genomen om brand, zoo die uitbarst, zoo ras mogelijk te bestrij den. pruss©!. Erge botsing. Donder dag morgend had tor hoogte der Mu seumstraat eene erge botsing plaats tus- schen een elektrieken tram en een brou werswagen, met twee peerden bespan nen. De voerman August V.... werd ten gronde geslingerd en erg gewond aan het hoofd. -Verboden wild aangeslagen. Agenten van den St-Hubrechtsclub heb-" ben Woensdag in de Hallen, op het kraam van een koopman, twee reegeiten reeds in stukken gesneden, aangesla gen. Zij werden er gezonden uit Leu ven. De reegeiten, waarvan de jacht eer6t toegelaten is vanaf 1 November aanstaande, werden naar het godshuis vopr ouderlingen gezonden en proces verbaal werd opgemaakt. Stoutmoedige diefstal. Woens dag was een handelsreiziger uit de Voor uitgangstraat in de Lakenstraat een winkel binnengegaan en had de bewa king van zijne koffers, op eene stootkar geladen, aan een boodschapper toever trouwd. Deze verwijderde zich een paar minu ten een stoutmoedige dief maakte hier van seffens gebruik om een koffer met 185 frank juweelen van de kar te stelen. Kleerstoffen gestolen. Dieven zijn verleden nacht in het magazijn ge komen van den b,eer Mirosaff, meester kleermaker, Koningstraat. De kwaad doeners sneden de draden der elektri sche bellen door. Zij namen een dertig tal 'stukken kleerstof mee, ter waarde van 1500 frank. De werklieden stelden Woensdag morgend vast, toen zij den arbeid wijden hernemen, dat de ingaug- deux niet gesloten was. Een policieoffi- cietf der 4° afdeeling, is op het spoor van de plichtigen, die ten minste met twee hebben geweest. - Opgepast Madame, gij zult extra koffie drinken, indien gij altijd den naam Vincart, op uwe pakken Chicorée der Trappisten eischt. 1500 EvöS*e. De diefstallen in onbewoon de huizen. Drie aanhoudingen. De heer Blontroek, policiekommissaris van het kerkhof van Brussel, werd Donder dag morgend verwittigd dat dieven be zig waren een onbewoond buis op de Kerkhof laan, te Evere, te plunderen. Door de bewakers Thvs en Uset ver gezeld, begaf de beer Blontroek zich on middellijk naar de aangeduide plaats en betrapte drie kerels die bezig waren met al de buizen der waterleiding, de kope ren kranen, de klinken der deuren, enz., testelen. Het huis werd omsingeld en beid te toonen. Of ik het aanneem? Hoe kunt gij dat vragen Hij vatte met bei de handen die van den grijsaard. Ik dank u, mijn edele neefvervolgde hij plechtig en ik neem den Hemel tot ge tuige, dat uw vertrouwen wel geplaatst 'is.: Hector, de hond, die op een kussen lag, hief op dit oogenblik een dof ge brom aan, stond vervolgens op, en plaat ste zich tusschen zijn meester en Vau noy, dien hij grimmig de tanden liet zien. Vaunoy deinsde cnwillekeurig terug. De houd en de gek, dacht de grij saard, die een echte Bretagner was. Hij bedacht zich een oogenblik, en was mis schien in beraad om bet perkament weer weg te sluiten maar de drift, die hij voor de roepstem van zijnen plicht hield, dreef hem voort. Hij schopte Hector op zij en gaf Vau noy de akte over. God zij met u, zegde hij, en Hij straft het verraad. Thans zijt gij mees ter van de toekomst van mijn geslacht. De hond, als had hij deze woorden be grepen, liep huilend weer naar zijn kus sen. En nu, heer Vaunoyhernam de oude man, moet ik, niet uit wantrou wen, maar omdat ook gij zoudt kunnen sterven, zonder tijd te hebben om be schikkingen te maken, eenen waarborg van u viagen. Al wat gij maar wilt, geëerde en goede neef 1 Schrijf dan, zegde de grijsaard, naar eene tafel wijzende waarop een stuk perkament en andere schrijfbehoeften lagen. 11 OCT. 1913 de drie kwaaddoeners werden aangehou den en, ondanks hun hevigen weerstand, naar het kommissariaat geleid. Het zijn drie kerels, 17, 20 en 21 jaar: oud en wonende te Schaarbeek en Brus sel. Het gevaarlijk drietal werd vervol gens overgeleverd aan den heer Hout- meyer, policiekommissaris van Evere, die hen opsloot ter beschikking van den heer prokureur des konings. Ten gevolge van verscheidene dief stallen die er reeds werden gepleegd, klagen de bewoners van de wijk der, «Twee Huizen», te Evere, bitterlijk, omdat hun kwartier hoegenaamd geene polieie bezit, zoo min in den dag als in den nacht. Efsene. Brand. Woensdag, avond, rond f» ure, is er brand uitgebro ken in den ellegoedwinkel van mevr. Hielen, 82, Waverschen steenweg, al hier. De winkelierster had pas bet gaz- licht ontstoken, toen zij bemerkte dat de schabben achter den toog in brandl stonden. De pompiers werden verwittigd en snelden ter plaats. Dank zij hun iever kon de brand die eene bliksemsnelle uit breiding nam, op een uur tijds gebluscht worden. Al wat de winkel bevatte werd1 door de vlammen verzwolgen. Een voorbijganger, die de pompiers wilde helpen, werd tijdens 't blusschen aan den rechter voorarm door glasscher ven nogal erg gekwetst. Na in eene apotheek der Londenplaats de eerste zorgen te hebben ontvangen, keerde bij uaar huis zonder zijn naam te willen op geven. De schade, zoowel door bet water als door het. vuur veroorzaakt, is zeer aan zienlijk. Men vermoedt dat de brand door een nog brandend solferstekje, op onvoorzichtige wijze weggeworpen, ver oorzaakt werd. de officieele vrachtbrieven, vereischt door de laatste wet op den alkool. Q.-L.-VroisVi/=Lö»t!beek. Kerkdief stal. "Woensdag nacht werd in onze kerk een belangrijke en buitengewone diefstal gepleegd. Stoutmoedige dieven die bij middel van valsohe sleutels bin- nengeraakten, hebben het prachtig blad, dat het autaar der H. Maagd versierde gestolen. Dit kunstig uitgebeitelde au- taarblad, was het werk van den beeld houwer Borremans, die in de XV* eeuw te Brussel woonde. Het is in bout. en ver beeldt negen tijdperken uit het leven der H. Maagd en bezit eene onschatbare weerde. Het is 3m,30 hoog en 2™,64 br. en bekwam over eenige jaren een groo- ten bijval in eene tentoonstelling te Brugge. De gendarmerie heeft een ieve- rig onderzoek begonnen, doch tot nu toe bezit men nog geen enkele inlichting over de dieven. Het parket is verwit tigd. Conti. Diefte. Donderdag rond den middag, had eene dame in de Sint- Nikiaa^kerk hare 6accoche op haren stoel gelegd toen een kerel nevens haar voorbijging en zich van de saccoche meester maakte. Hij vluchtte doch kon in de Katalognestraat aangehouden wor den. Tramongeluk. Een ontvanger der elektrische trams, staande op het achterplatform van een rijtuig, gaf om- tren St-Pieterstatie eenige uitleggingen aan eenen reiziger. Op zeker oogpnblik reikte hij de hand buiten het rijtuig om den vreemdeling, de naburige laan aan te wijzen. Op denzelfden stond reed een ander rijtuig voorbij, en botste met geweld,, bij bet kruisen, tegen de band van den tramontvanger. Deze werd zeer ernstig gekwetst eö moest na de eerste zorgen van doktoor, Amerlynck te hebben ontvangen, naar zijne woning overgebracht worden. Dq man zal in een 14-tal dagen geen dienst kunnen doen. in. II I Vaunoy zette zich neder, en de oude man dicteerde Ik, Hervé de Vaunoy, verbind mij om het domein de la Tremlays met al zijne aanhoorigheden terug te geamn aan eiken afstammeling van Nicolas Treml, op vertooning van dit geschrift. Maar, viel Vaunoy hierop in, als gij wegens gekwetste majesteit veroordeeld! wordt, zal zulke akte.... Schrijft maar ....en tegen betaling van honderd duizend livres, zijnde do koopprijs der bovengemelde goederen Zoo is er geen gevaar voor eenige moei lijkheid.Honderd duizend livres zijn een goede koopprijs, hoewel beneden do waarde der goederen. Vaunoy bedacht zich. Eindelijk zag bij in het perkament! dat de la Tremlays hem had gegeven. Het was een koopbrief in behoorlij ken vorm zijn ^enigszins gerompeld! voorhoofd werd op dit zicht weder effen., Welnu, zegde hij, hetzij dan ge lijk gij verkiest. Ik wensch van harten dat dit geschrift spoedig nutteloos zalf worden door uwe behoiulene terug komst. Gij moogt het wenschen, neef antwoordde de grijsaard, maar hoop er; niet op. Wees nu zoo goed om uwe ver* bintenis te onderteekenen. Vaunoy deed zulks, en er volgde een© geruime poos van stilte, terwijl de grijs* aard zat te peinzen. Ik denk. zegde Vaunoy eindelijk^ dat deze toebereidselen toch niet kun nen aandüiden, dat gij zoo terstond wilt vertrekken (Wordt voortgezet.)]

De Volksstem | 1913 | | pagina 2