Hoe ver zij reeds zijn EEN HELD üiT BRETANJE Bloedig drama te Link ËfJes. NötsrmansS"» i De Luehtverovering Iïl DE BALSAKEN Poging tot broedermoord TE ANDERLEGHT Nieu wsberichten verstopping en slechte spijs verterin; n^a 2 loos ie. Dc baronnes werd due verzocht yooT het Hollandscli gerecht te verschij nen, doch de dagvaarding bereikte haar niet, daar zij, naar het schijnt, op reis kwas met familieleden van M. Dujardin, de Oostendsche advokaat, die met zulke .overtuiging hare verdediging op zich genomen had. Gelukkig-lijk voor haar, vernam zij juist bij tijds, welk nieuw onheil haar Loven het hoofd hing en kon zij zich nog tijdig voor de rechters aanbieden. Lang duurde het niet, of het Hol landscli gerecht had de stellige overtui ging, dat. de baronnes niet het minste spoor van krankzinnigheid vertoonde. l)e aanvragers der kurateel werden 'dan ook wandelen gezonden en van hun nen eisch ontheven. Mr Dujardin heeft hier op prachtige .wijze eene rechtvaardige zaak verdedigd en verdient derhalve de openbare erken telijkheid. BEWOGEN NEERDALING VAN EEN BRANDEND VLIEGTUIG IN DUITSGMLAND Dc vlieger Stiploschek was terJoIran- ïiisthal met een eendekker, voorzien van ecu motor van 160 peerdenkrachA* op gestegen in gezelschap van den werk tuigkundige Grohm. Hij was zinnens Rusland te bereiken en 's anderendaags *ijne reis tot St-Petersburg voort te zet ten. Pond 11 ure zweefde het vliegmachien op 700 meters hoogte boven Landsberg o/ Warthe. Landlieden zagen vlammen uit het voordeel van het toestel opslaan. Op het zelfde oogenblik schoot de eendekker loodrecht naar heneden. Het toestel viel op een beploegd veld en de beide vlie gers, die uit de zitplaats gesprongen wa ren, werden niet gekwetst. Nadere bijzonderheden. Ziehier wat er tijdens den tocht ge beurde Stiploschek die bemerkt had Vlat de toevoer vau benzine niet geregeld .werkte had besloten neer te komen, om 'de herstolling te doen. De carbuurver- gaarbak vatte vuur en de vlammen deel den zich mede aan een der vleugels. Zonder zijne koelbloedigheid te ver liezen, zegde hij tot den werktuigkun digs zich neer te leggen waarop hij zijn val verhaastte. Stiploschek deed slechts op eenige meters van den grond het on derstuur werken. Wanneer de twee ontsnapten opspron gen, trachtten zij het vuur te dooven, doch zulks bleef nutteloos. Het metalen /schutsel alleen ble«f over. De Turksche demobilisatie. Naar men verzekert zal de demobili satie van het Turksche leger op 13 Oc tober beginnen. De kapitein der haven jean Const anti nopel heeft bevel ontvan gen al de Turksche transportschepen in gereedheid te brengen en ze ter beschik king van het hooger bevelhebberschap te stellen. De Turksche vloot. De inlichtingen door zekere dagbla den verspreid aangaande het uitvaren tier Turksche vloot uit de Dardanellcn icijn onjuist. De oorlogschepen bevinden zich voor het oogeDblik te Cornedor, om er hersteld te worden. De Criefcsch- Bulgaarsche gre^s. De Grieksch - Bulgaarsche militaire kommissie tot het trekken der grenslijn Leeft hare werkzaamheden geëindigd en Ss zonder incident te Salonika terugge keerd. Alle hangende geschillen werden volgens een gemeenschappelijk akkoord geregeld. Do koning van Griekenland te Salonika. Vrijdag morgend, rond 11 1/2 ure, is koning Constantijn te Salonika aange- (6® Vervolg.) Hij daoht juist het tegenovergestelde »n bedroog zich ook niet. Zijne stem Öeed de la Tremlays met drift opstaan. Het is tijd zegde hij, terwijl hij, ■als in opgewondenheid met zijne hand over zijn voorhoofd 6treek. Gij herinnert mij aan mijn plicht. Ik ga. Nu reeds.... Men wacht mij, en ik houd mij te lang op. Laat mijn paard zadelen, Vau noy Ik zal het huis van mijn vader vaarwel zeggen," en de zoon van mijn zoon voor het laatst een kus geven. Vaunoy boog met alle tcekenen van diepe treurigheid zijn hoofd en ging kaar den stal. Nicolas Treml deed den degen aan, die in den ouden tijd menigen Engel- 6chen kop had gekliefd, sloeg zijn man tel om en zette zijn hoed op. Om naar de slaapkamer van zijn klein zoon te komen, moest liij de gebeeld houwde eikenhouten statiezaal door gaan, waar de afbeeldsels cn wapenschil den van zijn geslacht aan de wanden prijkten. Hij stapte langzaam en met een ge zicht waarop eene diepe maar verdokene smart te lezen stond, deze zaal door. Voor de laatste portretten, die van zij ne moeder, bleef hij staan. Wees gegroetzegde hij neerknie- Jende. Ik ga om te sterven, gelijk gij jjeloefd hebt, voor Bretagne. Toen hij opstond, drong een straal komen. Hij bevond zich aan boord van de Amphitrito en ontving er de bur gerlijke en militaire overheid. In den namiddag deed de koning eene wande ling door de stad. 's Avonds bood hij eeu gastmaal aan de hoogere officieren. Zaterdag gaf hij een noenmaal aan de kooggeplaatsten. Hij heeft het garnizoen van Salonika in oogenschouw genomen. Bij zijn ver trek uit Salonika zal de koning zich naar Kiltkick begeven om het leger te bezichtigen. Te Cumuldjina. De Gumuldjina-kommissie heeft be sloten drie afgevaardigden naar Gumul- djina en Dedeagatch te zenden, ten ein de de bevolking dezer streken op de hoogte te brengen van den toestand, en ze aan te raden hun nieuw vaderland te erkennen daar Bulgarië, in zijn trak taat met Turkije, de verbintenis geno men heeft, hunne vrijheid en gewetens vrijheid te eerbiedigen. Eene afvaardiging samengesteld uit Mehmet-Churkri-paclia, Suleyman-bey en Savket-be}T, is naar westelijk Thracië vertrokken. Men is van oordeel dat Bulgarië deze streek niet onmiddellijk gaat bezetten, om aan de kommissie den tijd te laten hare zending naar behooren to vervul len. Te Constantinopel wordt de kwestie als bepaald geregeld aanzien. Sinds geruimen tijd leefde een ge naamde Jozef Theys, 28 jaar oud, wo nende Zeemtouwersstraat, te Ander- lecht-, in veete met zijn half-broeder, Felix Citron, 19 jaar oud. Deze laatste woont nog met zijne ouders, in het huis palende aan dat door zijn broeder be woond. Reeds dikwijls waren de half-broeders handgemeen geworden en een drietal dagen geleden had Felix Citron, die steeds afgeslagen werd, een revolver ge kocht. Woensdag ontstond opnieuw twist en Citron wilde op Theys schieten, doch het wapen was enkel met looze kar doezen geladen. Citron deed alsdan het wapen met ko gels laden. Vrijdag namiddag verliet Jozef Theys zijne woning om zich naar zijn werk te begeven. Schier op hetzelfde oogenblik ging ook Citron naar zijn werk. Een nieuwe twist ontstond, gevolgd door een gevecht. Citron kreeg een lioofdstoot zoodat hij ten gronde rolde. Hij sprong echter spoedig op, trok zijn revolver en loste een schot op Theys. Deze kreeg den kogel in de lies en zakte badend in zijn bloed ten gronde. Het slachtoffer werd in zijne woning gedragen, waar een geneesheer hem kwam verzorgen. Zijn toestand is zeer bedenkelijk. De moordenaar is aangehouden en ter beschikking van het gerecht opgesloten. Eon bandiet kwetst twee personen met revedverschoten. Het drama veroor zaakt een doedelijk ongeluk. Gisteren avond bracht éen bloedig drama de foorewijk in opschudding. Het was rond 10 1/2 ure, toen Mej. Ringlet, handelaarster, wonende St-Gillesstraat, haren winkel wilde sluiten, om met ha ren verloofde eens rond de foore te gaan wandelen. Reeds waren de rolstorsen af gelaten toen een persoon binnentrad en voor vijf centen kaaswroeg.. Terwijl de jonge dochter hem bestelde, haalde de kerel schielijk een revolver te voorschijn en loste een schot. Het meisje vluchtte naar de tweede plaats, doch viel over eenige koopwaren en bleef bewusteloos liggen. Haar verloofde, die zich in de der opkomende zon door een venster, en het was alsof die statige dames en rid derlijke heeren hunnen heldhaftigen na zaat toelachten. De la Tremlays ontblootte met eer bied zijn hoofd voor de twintig geslach ten van voorouders, die zijne zelfopoffe ring schenen goed te keuren. De kleine George sluimerde nog; maar de kus, dien de grijsaard op zijn voor hoofd drukte, deed hem uit zijnen lich ten slaap ontwaken hij sloeg glimla chend zijne armen om den hals van zijn grootvader. Zonder eenige blijk van zwakheid had dë la Tremlays de hoogvereerde afbeeld sels zijner voorouders vaarwel gezegd maar het gezicht van dit kind, dat de eenige hoop van zijn geslacht was, dat weldra een wees zou worden, en dien dag vroolijk tegenlachte, beroofde hem van alle kracht. God behoede u, mijn zoon, zegde hij, met moeite zijne tranen weêrliou- dende en make u tot een edelman en een Bretagner Mocht gij op uw vaderen ge lijken Zij waren dapper en... vrij Hij drukte het kind een laatsten kus op bet voorhoofd en verwijderde zich met spoed, dewijl hij voelde dat zijne krachten hem meer en meer ontzonken. Op het voorplein stond Vaunoy, die het paard bij den teugel hield. De la Tremlays gaf' hem de hand, zeggende Ga niet verder met mij mede. Nie mand moet weten waarheen ik mij be geef. Vaarwel dan, mijn edele vriend snikte Vaunoy. Het breekt mij hot hart, dat ik die woorden moet uitspreken. Vaarwel* zegde de grijsaard kort- DE VOLKSSTEM tweede plaats bevond, snelde toe, doch de bandiet richtte nu zijn wapen op hem, en de jonge man kreeg twee kogels in den rechterarm en twee in den rug. De moordenaar poogde nu te vluch ten, doch een gehhur, opmerkzaam ge maakt door de vuurschoten en het hulp geroep, kwam juist aan de deur zien, toen de bandiet wilde buitentreden. Daarop maakte de moordenaar rechts omkeer, sprong over zijne slachtoffers en liep langs de achterdeur buiten, ach tervolgd door verscheidene personen. De bandiet hield nog steeds den revol ver in de hand, eii men zag weldra dat hij hem herlaadde. Op de Piercotlaan gekomen verschool hij zich achter een Loom, en de achter volgers schaarden zjck rond hem. Men dierf echter niet naderen, want, een 19- jarige jongeling, dié zich op hem wilde werpen, kreeg een kogel in den buik en rolde ten gronde. Terwijl de ooggetui gen het nieuw slachtoffer wegbrachten nam de moordenaar de vlucht en werd niet meer teruggezien. De twee slachtoffers, van den ellende ling werden naar bpt gasthuis overge bracht. Hun toestand is zeer bedenke lijk. Weldra bracht uren in het gasthuis nog een derde slachtoffer binnen. Eene buurvrouw van Mej. Ringlet, vrouw Massay, wilde toen zij de vuurachoten en het hulpgeroep hoorde, van hare ka mer naar beneden loopen om te zien wat er gaande was. De vrouw verloor het evenwicht en rolde van de trappen. Zij werd den schedel gekloven en be zweek kort nadien. Alle opzoekingen om den bandiet te rug te vinden, zijn vruchteloos geble ven. Men veronderstelt, dat hij de han delaarster alleen te huis waande, en zin nens was haar te bestelen. De nationale school, zegt de vrijmet selaarspers, ia de school die, volgens bet zeggen van de bijzonderste kopstukken van de liberale party, Lebeau, Yerhae- gen, Rolin, Laurent,j de Laveleye, nood zakelijk zou voorbereiden tot eettSil te rugkeer naai- de Bar,haarschfteirï. Lebeau was meermalen minister in het liberaal gouvernement. Yerbaegen Theodoor Groot-mees- ter van de vrijmetselaarsloge. Rolin liberale, minister. Laurent Frangois een razend an tiklerikaal. de Laveleye Emiel groot man der liberale partij, leerdar aan de Hooge- school van Luik. Zulke hevige liberalen of vrijmetse laars, keuren dus de nationale school af, omdat zij tot het verlies vau gods dienst en zeden leidt én ons noodzake lijk tot de barbaarschjhsid brengen moet. De christena( !)a volkspartij, of be ter, de volksvertegenwoordigers dier zoogezegde christene (PM) volkspartij zullen de Nationale, school verdedigen tegen het laag fanatiek geknoei «Ier be waarders. («Land \&n Aalst», 21 Sep tember laatstleden.) Dus die christene volkspartij wil het volk voorbereiden tot eenen te^ rugfceer naar do barbaarschheicl; tot het verlies van godsdienst en zeden. Huisvaders en huismoeders, die zoo bezorgd zijt voor hét opkweeken uwer kinderen, luisiert nooit naar dezen die door het verdediger! van de Nationale school, den terugkeer Ö35* barbsarscll- heid In ons lar.d wilta voorbereiden. Brussel. Kwade hond. Een tele- foonbediende, zekere Frans Demeule- meester, wonende I^angestraat, te Den derleeuw, werkte in, den Cirkus, Onder- wysstraat. Toen hij-Donderdag voorhij het hok ging van een grooten hond, toe- af. Gedenk aan uw'e beloften, en bid voor mij. Hij gaf zijn paard de sporen en reed in galop weg. Vaunoy behield zijn treu rig gezicht nog eeiie korte poos, maar barstte in een luiden lach uit Goede reis, gjeeerde neef zegde hij. Wees maar gerust op mijne belof ten. Uw goéd zal wel in goede handen blijven. Dien dag schenen,, <Je dienaren van de la Tremlays hunne, vroolijke liederen vergeten te hebben! Er hing, als het ware, een drukkende dampkring om het kasteel, en ieder had het voorgevoel van een ongeluk. J De la Tremlays rëed naar het bosch piaar in plaats van verder de gewone voetpaden te volgen, scheen hij er ge noegen in te scheppen om tusschen het kreupelhout en de struiken door te rij den. Eindelijk werd het houtgewas zoo dicht, dat hij moest'afstappen. Hij bond zijn paard aap eenen boom, bij welken dat van Jacques reeds graas de, die derhalve niét ver af kon zijn, en baande zicli eenen weg door de dichte takken heen. Eene korte poos later vond hij zijnen tróuwen dienaar, die, op het ijzeren kistje gezeten, naar hem wachtte. IV. DE WÖLVENKUIL. In het dichtste van het bosch van Rcnnes, op een half uur afstand van deszelrs oostclijken 'zoom, ligt een hol len weg of kloof, niet sterk afhellende wanden, die met dicht hout en kreupel gewas zijn begroeid. behoorend aan een stalknecht, werd hij door het dier aangevallen en gebeten in de bil. Op dit oogenblik kwam de sa- peur pompier Sonkt ter plaats. De hond beet hem insgelijks, alsook het zoontje van den poortier, Karei Vandeputte, oud 6 jaar. Het gevaarlijk beest werd opge sloten op bevel van de policie en zal on derzocht worden. Proces-verbaal werd opgesteld. Een dokter is de drie gekwet sten komen verzorgen. 214 Dief geknipt. Drie kerels had den eenige jaren geleden eene villa ge plunderd te Ukkel. Twee hunner werden aangehouden de derde kon ontsnappen en vluchtte naar Duitschland. Hij werd bij verstek tot 2 jaar gevang verwezen. Doch over twee dagen, denkend dat de straf verloopen was, kwam hij naar Bel gië terug. Een agent bemerkte hem Donderdag in eene herberg der Barrier- straat en hield hem aan. De kwaaddoe ner werd in 't gevang opgesloten. Verdachte personen. De policie van Brussel bewaakt streng eenige per sonen, die zich bij de juweeliers aanbie den en, voor 20.U00 fr.'ö 1/2 kilos pla tina te koop aanbieden. Dit gewicht pla tina, indien het zuiver was, zou ten min ste 35,000 fr. waarde hebben. Deze ver dachte héden beweeren voor zending te hebben, tèn bate van de Russische partij der terroristen, dit platina te verkoopen om fondsen te bezorgen aan de aange slotenen. De drama's der ellende. Vrijdag morgend vond men op eene zolderkamer in de Van Helmonstraat, zekere P. N..., oud 45 jaar, verhangen. De wanhopige kon niet terug tot het leven geroepen worden. Ellende gaf aanleiding tot dit drama. Het lijk werd naar het doodenhuis ge voerd. Standerts Pillen. Zie aankondi ging. Door een tram gedood. Donder dag avond werd Mevr. wed. Bourgens, echtgenoote Isabelle Van Cut, wonende in de Beeldhouwerijgang, in de Hoog straat door een tram omgeworpen. Het slachtoffer, zeer gevaarlijk gewond aan Let hoofd, stierf Vrijdag morgend, m het St-Pietersgasthuis, zqnder terug tot Let bewustzijn te komen. De policie on derzoekt. r- Jaloersche echtgenoot. Vrijdag nacht zaten een heer en eene dame aan de terras van een spijshuis der stad. Een student bevond zich insgelijks aan de tafel en, volgens het zeggen van den heer, had hij de dame wat al te vriende lijk bekeken. De eerste, door jaloersch- lieid aangedreven, beleedigde en be dreigde den student. Deze begaf zich u-aar de.binnenplaats en werd opgevolgd door,-don heer, die hem een geweldigen stamp toebracht op den buik. Terug bin nengekomen, wierp de jaloersche echt genoot met een glas naar het hoofd van den student, die gewond werd aan het gelaat. Bloedend, ging deze eene klacht indienen in het kommissariaat der 4° af- deeliug. V/at vraagt het Volk? De Chicorei dér Trappisten, welke het mark Vincart Eils op het pak draagt. Het Volk weet dat het de goede is. 1500 Aiftieriesht. Brand. Donderdag, rond 7 1/2 u., is brand ontstaan in eene zolderkamer van het huis van Mevr. Ba- lichter, groentenverkoopster. Het huis, dat drie verdiepingen heeft, werd door verschillige gezinnen bewoond. Al deze huurlingen waren afwezig. Een gebuur gaf het noodsein en verwittigde Mevr. Balichter. Na een half uur werkens was qo brand beperkt door de pompiers der gemeente. Al wat de zolderkamer be vatte werd vernield. Op de verdiepingen werd groote schade aangericht door het water. In den regentijd loopt op den bodem dezer diepte een smal beeksken, dat echter in den zomer verdroogt en niets overlaat dan eene groene streep welig gras, dat bij het dorre mos in den om trek afsteekt. De zuidelijke wand dezer kloof is met hoogstammige eiken begroeid; de noor delijke, die bijna loodrecht oprijst, is aan haren grondslag met groen'bekleed, maar overigens bijna geheel kaal, en in de zich hier bloot vertoonende rots ziet men eenige barsten en spleten. In het jaar 1719 verhieven zich op den rand dezer steilte nog twee torens i van metselwerk, die voorheen tot wind molens hadden gediend, maar reeds se dert lang in puin dreigden te vallen. Eenige schreden rechts af zag men andere sporen van menschelijken ar beid diepe uitgravingen, welker nu bij- eengezakte kanten eens zeer steil sche nen te zijn geweest, en aan beginselen van steengroeven geleken verder op eenige muurbrokken die tot een aanzien lijk gebouw moesten behoord hebben. Dat alles was echter van veel ouder af komst dan de molens, die evenwel van ouderdom instortten. Om den oorsprong en de eerste be stemming dezer werken te ontdekken, had men tot voor de middeleeuwen moe ten terugkceren, en zich in den tijd, toen dc Romeinen daar heerschten, moe ten verplaatsen. Maar in het begin der achttiende eeuw was het aantal geleerden en oud heidkenners in het bosch van Rennes nog zeer gering. Vlak onder de vervallen windmo lens werd de kloof eensklaps veel nau- 12 EN 13 OCT. 1913 j St-CilSSs. Door eène kastanje ver* stikt. Een 12-jarig jongentje, woi uende bij zijne ouders, steenweg vau Vorst, speelde Donderdag namiddag mej kastanjen, toen het 't gedacht kreeg e» een in den mond te nemen. De vruchU drong in de keel van den kleine en on) danks al zijne pogingen gelukte hij e» niet in ze uit te spuwen noch in te slik* ken. Op zeker oogenblik zeeg het onv voorzichtig kind neer. De moeder, dia zulks bemerkte, riep om hulp. Gebure» snelden toe en droegen den kleine naai het gasthuis, waar hij weldra overleed'; Ziehier hoe ik mij van de ontlast hei). Reeds jaren leed ik" aan chroniseÏÏé verstopping en moeilijke spijsverterin gen en het was mij voldoende eenige te-» bietten Stomoxygène te nemen, om mij te genezen. Ik had vergeten wat het was, mijn» spijzen te verteren zonder lijden en zie daar reeds acht dagen, dat ik al eet wa# ik wil, zonder het minste ongemak. I>a stoelgang is regelmatig en normaal. He» schijnt mij toe, dat ik eene nieuwe vrouw geworden ben en dat alles heb ik te danken aan de wonderbare Stomoxyt géne. Om u mijne erkentelijkheid te betui» gen, zal ik ze warm aanbevelen, aan al len die lijden. t Jeanne Boyer, Gent. fAlle dagen ontvangen wij onder an-* dere vormen honderden 'dankbetuigin-* gen, van personen die genezen werden! van maagontstekingen, moeilijke spijs-* vertering, darmontsteking, verstopping, door de wonderbare tabletten Stomox.v-» géne, die u genezen, door zuurstof in iIq' spijsverteringsorganen te brengen. De Stomoxygène is te koop in allej apotheken, aan den prijs van 3,50 fr. Jetto. Brand. In den afgeloopeifi nacht ontstoud brand bij den voerman Sluchlmuylder, Leopoldstraat, 65. Ge* wekt door een gebuur kon de familiei Slacbtmuylder zich met moeite reddeu daar het gansche huis in brand stond. De brand we :r snelde ter plaats en nai een uur werkens was men 't vuur mees-* ♦er. De schade wordt geschat op 6000 lr« De oorzaak der ramp is onbekend. Vilvoorde. Wanhopige daad. De Leuvenschc straat werd Vrijdag na* middag, rond 1 uur, door eene poging) tot zelfmoord in opschudding gebracht., Een 17-jarig meisje van Antwerpcni bracht de vaeancie door bij hare tante alhier. Vrijdag, rond den middag, kwam hare moeder haar bezoeken cn hare doch ter meedeelen dat zij mislukt was in ketf examen, dat zij had ondergaan. De moe der maakte haar eenige opmerkingen* waarop het meisje naar den zolder der. woning klom, langs het dakvenster naan buiten sprong en zich liet afglijden. De! ongelukkige werd in den val erg ge wond. Stifoost-ten-Nootie. Poging totJ zelfmoord. In de Hamerstraat poogao Donderdag avond een weduwenaar, die sedert het afsterven zijner vrouw on troostbaar was, door vergiftiging eenl einde aan zijn leven te stellen. Hij ge-* lukte er slechts in zich doodelijk onge steld te maken en werd door een dokter, verzorgd. Zijn toestand is evenwel zorg wekkend. Zottegem. Brand. Zaterdag mor gend, rond 8 1/2 ure, is brand ontstaan) in eene koffiebranderij der Hoogstraat, Het vuur ontstond in het magazijn en dreigde groote uitbreiding to nemen 4 Dank aan de krachtige hulp van gebu- ren en pompiers konden de vlammen weldra beperkt en uitgedoofd worden. De schade, door water en vuur veroor.-* zaakt is aanzienlijk. Zeis. In eene kuip verdronken. Vrijdag namiddag viel het 2-jarig zoon tje van Frans De Wilde al spelende n eene waschkuip, waar slechts enkeie werj zoodat de takken der op beide wan-* den groeiende boomen een groen ge welf daarover vormden, en deze soort/ van donker en droevig*prieel was ondei) den naam van ode Wolvenkuil» be-* kend. Het zal niet' noodig zijn over 'den! waarschijnlijken oorsprong van dezenj naam te spreken. De hierheen afgedwaalde reiziger) ontdekte in den eersten oogslag niets dat hem de nabijheid eener menschelij- ké woning kon doen vermoeden, maar moest zich inbeelden, dat hij zich in het) midden eener geheele eenzame woestijuf bevond. Evenwel kon hij, door oplettend ron^ te zien, ontdekken, dat onder het jje* boomte, tegen een der molens aan, een» hut was gebouwd, die er echter zoo ver vallen en armoedig uitzag, dat zij heb tooneel nog droeviger in plaats van vroolijker maakte. Dit was de Wolvenkuil, waar de 1$ Tremlays zijnen rijknecht had doen ko men. De trouwe dienaar was reeds voor hetf aanbreken van den dag op zijnen post cn terwijl hij nog op zijnen meester wat moest wachten zullen wij de deur de£ hut openen en eens binnen zien. Zij had slechts écn vertrek, en geene andere meubelen dan eene ruwe tafel,, eene soort van bedstede en een paar ban ken. Op een hoop stroo, in eenen hoek, lag, een man te slapen, en op de bedstede zat een ander* die zijnen slaap scheen te bewaken, 33?ordt yoortgezef .J

De Volksstem | 1913 | | pagina 2