Weielillöiilooiislellioo Ie Osnt Gefteiinziimip'zaak ts Parijs De moord van Lessen Dubbels nioorüpögino la Antwerpen EEN HELD UIT BRETANJE Nieuwe maatregelen MOND- EN KLAUWZEER. Nieu wsberichien DË VOLKSSTEM gerust, zouden slechts tot het vervoer der Turksche krijgsgevangenen, uit ©ulgarië komende, aangewend worden. •Daarentegen vertrekken voortdurend ^aanzienlijke versterkingstroepen uit Constantinopel naar Thracië waar zij de gekwetste of zieke soldaten komen ver hangen. Uit Constantinopel bevestigt men 'evenwel dat de demobilisatie voortgezet SVOi'dt. De Bulgaren in Thracië. De bezetting der veroverde grondge bieden in Thracië is Maandag begonnen. 2000 soldaten van 't garnizoen van So fia en een gedeelte der troepen uit de noordelijke garnizoensteden van Bulga- jrië zijn naar Thracië afgezonden. De kwestie der Abaneesche grenzen. De Samouprava zegtIudien de groo- 'te mogendheden weigeren aan Servië goede aardrijkskundige en militaire Al- baneesoke grenzen te verzekeren, zoo neemt Servië de zorg van zijn grondge bied op zich en verwerpt alle verant woordelijkheid aangaande de gevolgen die uit dergelijke 6taat van zaken zouden Jtunnen voortkomen. Do Arnauten trekken zich terug. Siuds verscheidene dagen trokken de 'Arnauten zich bij de komst der Serviërs terug. Deze bezetteden eene strategische lijn waar zij de Arnauten tot staan ge bracht. Vrouwen-soldaten In Eplrus. Te Korytza, hebben de vrouwen een geheiligd batailjon, dat reeds meer dan 100 vrouwspersonen telt, ingericht. Zon dag trok dit batailjon met een zijden vaandel aau hun hoofd door de straten der stad. De bevolking juichte ze toe. De vrouwen hadden op de borst een lint gestoken met het opschrift a Vereeni- ging of sterven Maandag morgend, rond 5 ure, reed een automobiel over de Place des Ter nes werklieden die zich naar het werk begaven schenen hulpgeroep uit het rij tuig te hooren opstijgen. Zij liepen naar den automobiel toe en verplichtten den chauffeur te stoppen. Onmiddellijk daarop stapte een man uit het rijtuig en bedreigde de werklie den met een browning-revolver. Hij be val den chauffeur terug in gang te zet ten. De automobiel reed kort daarna in volle snelheid weg. Agenten werden verwittigd en deze kwamen ter plaats.Zij merkten er bloed vlekken op den grond op en vonden een revolver waarvan twee schoten gelost waren. De rechterlijke policie heeft een zeer streng onderzoek ingesteld. In onze laatste berichten van giste ren, Dinsdag, deelden wij de eerste in lichtingen, mede over het schrikkelijk drama dat het leven kostte aan een huis vader. Ziehier desaangaande eenjge bijzon derheden De genaamde Clément Couvreur, 32 Ijnar oud, kwam Zondag in den valavond in een koffiehuis. Nauwelijk was hij binnen of hij werd door zekeren Gus- laaf Porrez uitgescholden. Daar de ke rel dronken was achtte Couvreur het ge raadzaam te vertrekken. Porrez verliet ook het koffiehuis in jgezelschap van een verbruiker.Op straat ffekomen viel Porrez zijn gezel aan. Ge nk kiglijk kon deze hem ontvluchten. Cider doodsbedreigingen zette Porrez hem achterna, maar ziende dat zijne prooi hem ging ontsnappen staakte hij dc vervolging en ging zijnén weg voort. Eenigen tijd later ontmoette- bij op hieuw Clément Couvreur, die zich naar huis begaf. Door helsche woede verblind wierp hij zich op hem en bracht hem verschei dene messteken toe. Couvreur werd het hart doorboord en stortte dood neder. Rond 1 1/2 ure kwam een persoon voorbij de plaats van het. drama en ont dekte het lijk. Verschrikt Avekte hij de eburen en liep een dokter halen. Eenigen tijd nadien werd de moorde naar te zijnent door twee agenten aan gehouden. Niettegenstaande de talrijke bewijzen loocheiit liij de dader van de moord te zijn. Het parket is verwittigd. Couvreur laat eeue weduAve met drie minderjarige kinderen na. Twee gebroeders dcodeMjk getroffen door messteken. In den nacht van Zondag tot Maandag ontstond er in de Verlatstraat te Ant werpen een hevig gevecht.In deze straat houdt eene zekere vrouw M..., die sinds jaren van haren man gescheiden leeft, een drankhuis open. Hond 2 ure van den nacht kwam M... in de herberg binnen en randde een ver bruiker aan. Hij werd hierin door een makker geholpen en beiden gingen hun slachtoffer ten gronde werpen. Deze kon gelukkig-lijk buiten vluchten. De twee aanvallers Avilden hem nazetten. Toen zij buiten kAvamen ontmoetten zij dc ge broeders Masson, welke zij voor Amen- den van den vluchteling aanzagen. Zij noodigden de twee broeders uit met hen oen glas te gaan drinken. Het voorstel werd aangenomen, maar pas was men de herberg binnen of bei den vielen, door een messteek getroffen i ten gronde. Jozef, 20 jaar oud, bekwam een steek in den buik. Zijn 19-jarige broeder bekwam een gevaarlijke mes steek in de rechter zijde. De twee slachtoffers die doodelijk ge troffen zijn, werden naar het hospitaal overgebracht. De laffe daders die poog den te ontvluchten Averden door de po- licie aangehouden. Na do Tentoonstelling. Nu de sluiting der .Wereldsfoor met rasse schreden nadert, beginnen de tal rijke gewone bezoekers van het Park zich reeds af te vragen, wat er van hun ne geliefkoosde wandelplaats zal gewor den zijn. Volgens alle tot nu toe verstrekte in lichtingen zal het Park evenmin van de Wereldtentoonstelling te lijden hebben als nu 14 jaargeleden van de Provinciale Tentoonstelling. In alle geval zullen de prachtige tuinen, aangelegd in de tAvee hoeken der warme serre van liet Feest paleis, evenals het Zwitsersch landschap daarnevens, behouden blijven. Het heestergewas, dat op verscheide ne plaatsen moest uitgeroeid Avoirden, zal spoedig vervangen worden daarvoor spreekt de bekwaamheid van den lieer De Wilde, bestuurder vaó den stedclij- lsen beplantingsdienst, en zijn talrijk personeel ons borg. j De Waterehute waarvan liet be houd aangevraagd en door de bevoegde commissigp van den Gemeenteraad reeds toegestaan werd, zal leven en beAyeging brengen langs den kant der Belvédère- laan, waar al spoedig schoone huizen zullen gebouwd worden. De grootë trap der Feestzaal blijft be houden. De Hop^ïev/edstrijd. Deze wedstrijd is gisteren in de Ten toonstelling geopend; hij zal voortduren tót den -21 October. Ongeveer 500 balen hoppe zijn er tentoongesteld. Zondag namiddag gaf de heer Miee- rez, landbouwopzichter, eene Vlaamsche voordracht over den hoppekweek in Bel gië de heer De Jaegher sprak gisteren over den Hoppehandel in België. Vrijdag, 17 dezer, zal de heer Miserez eene Fransche voordracht geven, ter ge legenheid van een bezoek der Brouwers syndicaten van België. (7* Vervolg.) Sommigen hielden ze eenvoudig voor oude ijzermijnen anderen, wien dit to alledaagsch voorkwam, zegden, dat deze onderaardsche gangen onder het geheele bosch doorliepen, en de eerste Frères Bretons tot wijk- en verzamelplaatsen hadden gediend. Maar hoe dit wezen mócht, mén zou iemand, die aan het bestaan dezer holen had getwijfeld, gewis voor stapelzot heb- hen gehouden. Evenwel was er geen spoor van hun aanwezen te ontdekken zij moesten ge wis zeer diep liggen, dat zulk een zware hoorn in de bovenkorst wortelen kon. De omtrek van den stam was ontzag- felijk groot maar de tijd had plaats unnen vinden in de inwendige ruimte, tot Avelke twee groote gaten in den bast toegang verleenden. Het. was bij dezen boom, dat de la Tremlays zijnen dienaar vond wachten. Toén zijn meester naderde, stond Jac ques op en wees hem het kistje. Goed, was liet eenige woord, dat de oude man sprak. Daarop opende hij liet kistje en legde bij het geld het door Vaunoy onderteekende perkament. Nu zullen de Tremls, mompelde hij, terwijl hij het kistje weer sloot, hetzij zij rijk of arm zijn, hun erfgoed weer hunnen terug nemen, en het ver raad zal verijdeld worden, als er verraad gepleegd Averd. tegen Jaet Hot volgende uitvoerig regloment herzien en volledii;d is Woensdag in den Monittfur» afgekondigd, gozien hot noodig is, nieuwe maatregelen te nemen, om op meer afdoende wijze het mond- en klauwzeer te bestrijden, voornamelijk in de ^rasstreken en liet te koop stellen, op de opynbare markton, van besmette dieren to vóórkomen. Art. 1. Wordt aanschouwd als ver dacht besmet to zijn door mond- en klauw zeer, alle herkauwend dier of varken. a) dat verbleven heeft bij eon door die ziekte aangetast dier b) dat gestald Averd in een der lokalen van eeno besmette ©xploitatio o) dat zich op om 't even welke plaats be vonden heeft bij een door die ziekte aange tast dier, of zich daarmede op een zelfde weide bevond, of op een weiland dat van een besmette weide slechts gescheiden is door eene'haag "door ijzê^raad afsluitingen, zoodat do dieren' der aanpalende plaatsen elkander kunnen aanraken, of door oen wa ter of waterloop dienende tot gemeene drinkplaats; n) dat zich bevonden hoeft in de eerste stroomafwaarts gelegen weide indien liet water slechts loopt door het besmette wei land. Art. 2. Do aangenomen veearts, die bot mond- èn klauwzeer vastgesteld heeft, vor dert van den hurgemeostcr, ten voorloopigen titel, in afwachting der lüsschenkomsl van den opziener-veearts, het in den stal afzon deren van de door mond- en klauwzeer be smette en als besmet verdachte runders. Indien de zieke dieren moeten komen over den openbaren weg, wórdt deze ontsmet. Telkens de omstandigheden het toelaten, ge schiedt het overbrengen per wagen. Is bot afzonderen in den stal onmogelijk, dan moeten de dioron dadelijk aan palen vastgezet worden in de ytpide waar zij zijn zoover mogelijk van allen waterloop, gracht vijver of poel. Zij moeten er, op de kosten van den eigenaar, bewaakt worden van af do morgendscliemering tot zonsondergang, door iemand belast met het verwijderen uit de Aveide van yogcls. kloine dieren, en in het algemeen alles wat zou kunnen bijdragen lot het verspreiden der smetstof van liet mond- on klauwzeer. j Art. 3. Zoohaast de ziekte werd vast gesteld in don stal eener exploitatie of in eene Aveide, mng de eigenaar van de als be smet verdachte dieren',. Ju^ebtens artikel 1 van dit besluit, zelfs voor de tusschenkomst van den burgemeester of van den veeartsen nijdienst. geon enkele,, wjjzigirg meer 'toe brengen aan hunne veiblijfsvoorwaarden, of, indien de boesten in do Avyide staan, zo onder geen onkel voorAveiu'seljn een andere weide overbrongen. Art. 4., De burgemeester moet onmid dellijk gevolg geven aan iedere vraag van veeartsonijdienstj strekkende tot bet afzon dereu of bet vastmaken $un palen van liet door mond-en klauwzeer aangetaste of als aangolast verdachte vee. Art. 5. Hol overbrengen naar den stal en bet vastmaken aan palen is ten laste van don eigenaar van hot vee. Gebruikt bij ma teriaal van do Regeering, dan moet hij het in goeden stuat teruggeven. Art. 6. Indien cr in de weide, waar de zieke dieren vastgemaakt zijn, eenhoevige dieren verblijven, dan móeten deze ook aan palen vastgemaakt of, ha ontsmetting, uit de weide verwijderd te worden. 7. Do eigenaar van aan mond- en klauwzeer lijdende of als dusdanig verdachte dieren, moet deze, alsook de besmette loka len en weide, laten onderwerpen aan al de ontsmettingsmaatrrgelen, die door den vee- artseilijdiénst onmisbaar geoordeeld worden. Die ontsmetting wordt gedaan op de kosten der Regeering. Voor het'ontsmetten van bet vee, moet de belanghebbende echter op zijne Jacques, voor wien alles even onbe grijpelijk wps, bleef geduldig op de ver dere bevelen van zijnen meesier wach ten. Jacques was een sterk gebouwd en espierd man, met grove, maar spre- ende gelaatstrekken, waaraan zijn zware baard, die reeds begon te grijzen, eene nog barscher uitdrukking gaf. Aan zijn kleed hetwelk, even als dat van zijnen meester, wel honderd jaren tegen de toenmalige mode ten achter was, en zijn langen degen, zou men ge dacht hebben dat de tijd der dolende ridders, met hunne stalen wapenrustin gen, nog niet geheel voorbij was. .Wat zijn karakter betrof, was Jacques een van die menschen die zich hij eene onvoorwaardelijke gehoorzaamheid het best bevinden maar die gehoorzaam heid sproot uit verkleefdheid aan zijnen meestor en was geene slaafsche, baat zuchtige gedienstigheid. Tegenwoordig begrijpt men zulk een stilzwijgend verdrag niet meer, dat van meester en dienaar één geheel maakte, 't welk de krachten van twee menschen bezat, maar waarin slechts één wil heerschte. Toen de la Tremlays liet kistje weer gesloten had, zag hij ongerust om zich een. Zijn wij alleen? vroeg hij zacht. Jacques ging het kreupelhout in den omtrek doorzoeken, en toen bij terug kwam, antwoordde hij -Wij zijn gdnsch alleen. Ik vraag het, hervatte de la Trem- .lays, terwijl hij zijne hand op het kistj* legde, omdat ik het leven en hel vtrmo kosten een helper tor beschikking van den ontsmctlor stellen. Wat bet ontsmetten van do weide en van den openbaren weg betreft, is liet vorvoer van de ontsmettingsslof te aij- nen laste. Do eigonaar moet daarenboven, op .zijne kosteD, de hem door den opziener opgelegde o.itsmetling met kalk uitvoeren. De afgevaardigde van dien ambtenaar en de onlsuietlers mogen te allen tijde in de stallen en Aveiden der exploitatie komen (Morgen 't vervolg). Brussol. Scholier onder een auto mobiel. Maandag morgend werd een scholier, Joneken genaamd, 12 jaar oud, wonende Zuidlaan, dooi een auto omge worpen in de Marktstraat. Het jongen tje werd ernstig gekAvetst, aan de boenen. Na verpleging in eene apotheek werd het knaapje naar zijne woning terug geleid. Eene kiesche zaak. Het parket houdt zich tegenwoordig met eeue héél kiesche kwestie bezig. Het heeft eeiie klacht ontvangen van den beheer der eener bank, die zijne bureelen heeft te Brussel maar in de provincie verblijft.. Eén Parijzen klant der bank, graaf de C... had voor 142,000 fr. titels neerge legd en schreef den beheerder ze aan een wisselagent te geven, dien hij aanduid de.'1 Deze moest ze verkoopen en de op brengst in de bank storten. De wissel- agént verkocht de titels maar stortte het geld in de bank niet. Van daar de klacht. Brutale Duitscher. Een kloek- gebouAvde kerel, onder den invloed van den drank verkeerend, kwam in eene herberg der Beenhouwersslr. en zocht er ruzie. Een jongen van Molenbeek, ge naamd Catteau, werd door hem vastge grepen en buitengesleurd, waar hij erg toegetakeld werd. De woestaard Avilde hem daarna eene flcsch op het hoofd aan stukken slaan. Gelukkiglijk kwamen burgers en een agent den ongelukkige ter hulp. De Duitscher werd overmand en haar het polieiekantoor gesleept. Het is een brouAversgast, die reeds meerma- lenunet de policie af te rekenen had. TT- Brutale liefde. Een bakkersgast poogde sedert eenigen tijd kennis aan te knoopen met een 18-jarig meisje, uit de Groenstraatdoch hij werd telkens af gelezen. Zondag avond^ ontmoette hij het meisje nabij hare wömng. Hij trad naar haar toe, Avierp haar omver en sloe;_ eii stampte haar zooveel hij maar kou. Agenten snelden toe en «telden een einde aan het woest tooneel. Het meisje, dat- erg, gewond was, werd naar 't gasthuis overgebracht, terwijl men den dader naar bet policieburcel leidde. Wielrijder onder een taxi. Zon- ig avond reed L. M..., 22 jaar oud, wo nende Postlaan, te St-Joost-ten-Noode: per velo tegen een automobiel-taxi op. de Lóuizalaan. M.... werd zeer erg ge- kwetst en moest naar 't St-Pietersg06t- huis overgebracht worden. De policie opéhde een onderzoek én stélde vast, dat 't dank aan de koelbloedigheid van den autovoerder is dat M... niet gansch ver pletterd werd. Do ongemongde kcffis van Brazilië of elders, Avordt bijzonderlijk uitmun ten^, wanneer men er voor de helft Chi- corei der Trappisten Vincart bijvoegt.. 1500 D. La&hett. 'Eene oude vrouw verdron ken. Zondag aA'ond volgde een 70- jarjge vrouw den dijk der Willebroeck- scHe vaart. Op de Werkhuizenkaai ge komen, gleed zij uit, Adel in het water eh verdween in de diepte. Een uur later, we$d haar lijk opgevischt. Het lichaam der,onbekende werd naar het doodenhuis overgebracht en hare persoonsbeschrij ving in alle richtingen gestuurd. i— Meisje onder een automobiel. Het 6-jarig meisje, Van Gorp, Ant- weïpschen steenweg, werd Zondag na middag aldaar omgeworpen door een gen van Treml hierin heb, omdat ik bier het geheim, de hoop van mijn geslacht, de vergoeding mijner opoffering heb, en mijn beste vriend zich aan den dood zon blootstellen, als hij mij op dit oogenblik hier overviel. Moet ik heengaan? vroeg Jacques. Neen, gij zijt zoo goed als ik zelf. Ik weet dat gij liever éterven zoudt dan ntij te verraden. Wat is dat daan? hervatte de la Tremlays, naar de hutibij den vervallen molen wijzende. Niets, antwoordde Jacques. Het witte konijn ölaapt en zijn vader ligt op sterven. Zijn meestor fronste het voorhoofd en mompelde Jean Blanc. Het tooneel van 'den vorigen avond kwam hem als eeneo onheilspellende- waarschuwing voor den geest. De arme jongen,, zegde Jacques. Maitre Alain houdt.-niet van hem. De hemel weet wat er vanMhem worden zal, terwijl wij weg zijn. De la Tremlays reikte Jacques zijne beurs toe. Deze begreep hem terstond en slingerde de beuis zoo-behendig over de boomen, dat zij voor de deur der hut ncêrviel. y> Nu aan het werkzegde de oude man. r j) Door Jacques geholppn bracht hij het kistje in de holte vati den eik. Deze ruimte diende Jean Blanc tot bewaar plaats van zijne gereedschappen. Jacques nam een houweel en maakte in de hier opgehoopte aarde en het ver teerde hout, een gat, waarin het kistje 15 OCT. 1913 mmm-s-m automobiel, en verscheidene meters ver geworpen. Het kind bleef bcAvusteloog liggen, erg gewond aan het hoofd en ge kneusd op gansch het lichaam. De klein ne werd verzorgd in eene naburige apo theek en vervolgens naar het gasthuis gevoerd. Haar toestand is gevaarlijk. Arrtwerpsn. Erg tramongeluk. Maandag morgend heeft in de Natio- nalestraat een erg tramongeluk plaats gehad. Do kleine Jans Hoskens, 6 jaar, oud, wonende Prekerstraat, liep over de straat en werd door een tramrijtuig ver rast. De knaap werd omvergeworpen en geiaakte onder het rijtuig, Avaardoor zijn rechter been werd overreden. Met erge A7ei Avondingen werd de ongelukkig© kleine naar het Sinte-Elisabethgasthuis gevoerd, waar men het been zal moetea afzetten De jeugd van onze dagen. Zon dag morgend kreeg de 16-jarige T..., uit de Bogaerdestraat, eene berisping, van zijne ouders. Om zich te wreken sprong de jongen door het vcnsier der tweede verdieping en werd doodelijk ge kwetst opg-enomen. Hij Avordt in het Sto Elisabethgasthuis verpleegd. Erg ongeval op een schip. Gis teren namiddag moest men op de stoom boot Inbragan liggende op nr 53 van het Amerikadok, een stoomketel "van 13.000 kilos laden. Wanneer men dcaï ketel boven dek gehaald had, brak de mast van het schip, en kAvam terecht ojv twee Averklieden, de genaamden Alf'ons Baets, wonende Kloosterstraat, en Jozefi Verbeeek, wonende zelfde straat. Bei den bleA'en bewusteloos op het dek lig gen. De eerste klaagt over inwendige pijnen. De andere werd aan den rug ge- wond. Baert is naar het verbandhuis der Kipdorp\>est gebrachtVerbeeek kon, na verzorging, naar huis gaan. Diefstallen aan de kaai. De Wilson Line waarvan M. August Bulcke de agent is, heeft dit tot haar groot nadeel weer ondeiwonden. Van 28 September tot 2 October werden on der afdak 6 ten haren nadeele niet min der dan twee balen Avollen en twee ba len katoenen kleerstoffren, een vat whis ky en eene kas lederen banden gestolen» Daarbij bepaalde het zich niet. Van 5 tot 8 October Averden nog zeven balen wollen en drie balen katoenen kleerstoffen ontvreemd. St'Nikolaas. Echtelijke twist. Maandag nacht werd de Knaptandstr. in op'schudding gebracht, door een hui selijke twist tusschen de echtgenooten V. D... De vrouw werd door haren man erg mishandeld. Het slachtoffer wa6 erg aan het hoofd gekwetst en moest door een geneesheer verzorgd worden. Onder familie. Maandag avond is in 'de Lamstraat eene vechtpartij ont staan tusschen leden eener «elfde faini- lie. De policie moest er tusschen komen. Stekene. Messengevecht. Ter gelegenheid eener wijkkermis is in: eene herberg twist ontstaan tusschen ver scheidene verbruikers Zekere De Mey wilde de vechters scheiden, doch slecht bekwam het hem. Hij kreeg twee mes steken in de linker hand. Dr Van Aelst heeft hem verzorgd. De dader is ge kend. Impe. Twist. Zondag avond ont stond er twist ter herberg Schoof. Van woorden kwam men weldra tot daden. De gebroeders De Smet gaven daar de genaamde Charles B... een pak slagen, staken eene raap in zijn mond, en kon deze niet meer toekrijgen. B.. kloeg ook nog over inwendige pijnen. Srostlette. Diefstal. Ten nadeele van den heer Burgemeester dezer ge meente, werden een 12-tal konijnen ge stolen. De dieven waren over de haag, geklommen en hadden de staldeur open gebroken. Ottergsm. Diefte. Maandag na middag terwijl vrouw Louis De Rick naar bet veld was, zijn dieven in haren winkel gedrongen en hebben de schuif vervolgens werd verborgen. Alles werd zöoTzorgvuldig weer in den vorigen staat hersteld, dat men geen spoor van het werk ontdekte. -4- Nu voort, zegde Nicolas Treml, daar de zon reeds boven het geboomte steeg. De weg is lang en ik verlang naar het einde. Meester en Knecht stegen met spoed weer tegen de steilte op het was op dit oogenblik, dat Jean Blanc hen zag, maar ook terstond weer uit het gezicht verloor. Hij snelde hen achterna en door zijne verbazende vlugheid bereikte hij zoo spoedig den weg door het bosch, dat hij nog in de verte den hoefslag hunner paarden hoorde. Doch hoezeer hij zijne krachten in spande, hij kon hen echter niet inhalen. Eensklaps bedacht hij iets anders. Hij klauterde zoo vlug al een eekkoorentje, in eenen boom, en zag hen nu den kant naar Fongètes oprijden. Nicolas Tremlriep hij wanhopig. De la Tremlays zag om, maar reed door. Nu hief Jean, zijne stem zooveel mogelijk uitzettende, het lied van Ar thur van Bretagnc aan. Een oogenblik verbeelde bij zich, dat deze eigenaardige list de bedoelde uit werking zou hebben. De la Tremlays hield besluiteloos op maar weldra streek hij zijne hand over zijn voorhoofd, als wilde hij een kwel lende gedachte verdrijven, en gaf zijn paard de sporen. Jean Blanc klom stilzwijgend weer af, en ging naar zijne hut. Dicht bij de deur zag hij een blinkend voorwerp ten gronde liggen het was de beurs. God geleide Kern! zegde hij met tranen in de oogen. Hij is goed. Hij ge looft, dat bij wel doet. Die arme kleine George vervolgde bij, na eené poos van stilte. Alleen in de handen van dien man Maar het konijA kan bijten, evenc als de wolf, om te verdedigen ef te wre-. ken wat het lief beeft. Ik zal beproeven wat ik kan. De la Tremlays bad al zijne geest kracht en al de stijfhoofdigheid noodig, die het karakter der Bretagners eigen is, om'de treurige gedachten te onder drukken, die H laatste gezang van Jcttn Blanc in hem had doen opkomen. Hij volgde echter zijnen weg. Zonder twijfel wilde hij, dat men zijn spoor niet zou kunnen volgen, want, na dat hij een paar mijlen ver naar den kant van Couësnon had gereden, nam hij eensklaps eene tegenovergestelde richting, reed Vitré om, en kwam zoo op den weg naar Laval. Op eene kleine hoogte, tuescEen Vitre en Laval, stonden de stompen van twee palen, waarvan men de boveneinden had afgekapt. Bij deze palen hield de la Tremlays zijn paard in en ontblootte zijn hoofd. Jacques volgde zijn voor beeld. Nog eenige schreden, zegde de Is Tremlays, en wij zijn in 's vijands land,: in Frankrijk. Laten wij, terwijl wij nog op vaderlandschen grond staan, een ge bed doen aan Onze Lieve Vrouw van het Bosch Beiden -zegden godvruchtig een ge^ bed op. ,<S£ordt voortgezet.)

De Volksstem | 1913 | | pagina 2