y m DE KAMER Laatste Berichten Stadsnieuws €3 JEFL TT FEESTWIJZER Likcurhandelaars. Weerkundigs waarnemingen 15 0 cm s 13 opengebroken en al het geld medegeno men alsook verscheidene koopwaren be- loopendo tot de som van 200 fr. De da- 'Jers zijn onbekend. Het is acht dagen geleden dat zij in 'de school waren gedrongen en eene mand tuning van den onderwijzer hadden me degenomen. Lcdi. De nieuwe gendarmerie zal binnen weinige dagen gebouwd worden in do nabijheid der statie en zal de vol gende gemeenten onder bare waakzaam heid hebben Lede, Wichelen, Impe, (JVniizele en Erondegem. Dc plans der gebouwen voor het ma ken der gendarmerie zijn reeds opge maakt. Zonnegem. Gevecht. Zondag avond ontstond er twist tusechen jagers en pensjagers ter herberg Smekens. Een inwoner van Zonnegem bracht verschei dene slagen toe aan een persoon van Ylierzele. Deze klaagt over hevige pij nen in het hoofd. Pa mol. Stoutmoedige diefstal. Maandag nacht hebben wederom onbe kende dieven op ronde geweest en heb ben ten nadeele van Joannes Fieremans, velomaker, wonende in de Brusselstraat, twee nieuwe velos en al het geld uit de knie vau den toog gestolen. De dieven zijn langs den koer door de keldervenster en door het huis in het werkbuis gedrongen. De gendarmerie van Ninove verwit tigd, heeft Dinsdag ter plaats een on derzoek ingesteld. Hen vermoedt eene gevaarlijke bende 'daar er reeds verscheidene diefstallen in 'den omtrek gepleegd zijn. WokH&lg&'sl, In eene der weiden onzer gemeente heeft Maandag namid dag rond 5 1/2 ure, een jongeling van 16 jaren een revolverschot gelost op een anderen jongeling, van den zelfden ou derdom, die aan de bil getroffen werd. De gekwetste is naar het hospitaal overgebracht en de plichtige aangehou den. D einze. Zondag morgend, omtrent 11 1/2 ure, is alhier uit de Schipdonck- jschc vaart het lijk opgetrokken der ge naamde Marie Verstraten, van Oussel- geiu, welke zich Maandag laatst te 01- sene in de Leie verdronk. Haar echtgenoot is Dinsdag laatst in een krankzinnigengesticht opgesloten. Zij laat zes kinderen na waarvan het oudste slechts 10 jaren telt. Gent. Overreden. Oscar Saelens. oud 14 jaar, woonachtig Godshuizen- laan, viel Zondag avond, rond 9 1/2 ure, ▼an de kar van zijn patroon, en kwam onder de wielen terecht. De jongen werd eeii been gebroken. Maldegem, Ruststoordere. Ieder jaar, ter gelegenheid der Moethujzekeiv mis, komen de Eedenalars (Hóllanders) onze kermis stooren afsluitingen veiv side»,-hekken8 afrotten fruit ->»telenden jonge "hoornen afbreken, dit is hun werk om naar buis te kèeren zelden werden de daders gekend. Dezen'keef hebben ze niet-zoo lang-ge wacht terwijl overal de kermis op eene deftige manier gevierd werd, is dezelfde bende bij de wed. De Sloover, herber gierster, in de kamer gedrongen en heb ben aldaar eene hesp ter waarde van 20 frank medegenomen. Na wat brood ge kocht te hebben, zijn zij bij een anderen herbergier de hesp gaan opeten*. Proces-verbaal is ten laste van ver- «cbiHige Eedenaars opgemaakt, en zul len er dezen keer zoo gemakkelijk niet van af komen. Gëvecht. Op de kermis ter wijk Valke is er gevochten een jongen, zon der iets misdaan te hebben, is door drie kerels nogal erg geslagen. Klacht is bij dc policie ingediend. Élcuges. Dramatische misgreep. De nachtwaker van den put n* 8 der mijnen van het westen van Bergen, zich «enige oogenblikken moetende verwij deren, had zijn revolver aan een zijner vrienden overhandigd, en dezen verzocht «enige oogenblikken de wacht te willen ■oudèn. Kort nadien, zag de plaatsver vangende nachtwaker iemand over den koer gaan. Hij meende met een dief te 'doen te hebben en schoot. De persoon, die over den koer stapte, werd door den kogel getroffen en plofte ten gronde. Het was een mijnwerker, Jules Leonard, wonen de te Dour, die zich naar huis begaf. 2ijn toestand is zeer bedenkelijk. Het parket, is verwittigd. Efoornijk. Slachtoffer zijner on- vootzichtigheid. De 19-jarige steen groef werker, Hubert Jorion, wonende te Gaurain-R-amecroix,. wilde van een tram springen terwijl deze nog in volle vaart reed. De onvoorzichtige bleef met fljne vest haperen en na een twintigtal wetfers te zijn medegesleept rolde hij on der de wielen van den tram. Hij werd vleselijk vermorzeld en bleef op den dood. Nstoye. Trein ontriggeld. In ''e statie van Natoye is maandag mor send een koopwaren trein ontriggeld,* 'en gevolge van het breken der ketens "■HBschen de waggons. Drie waggons, 'el ad en met steenblokken, kantelden om a de steenen ploften op de andere spoor baan, zoodat de dienst totaal belemmerd "was. He express - treinen Oostende - Bazel Moesten bijna den geheelen dag langs yuik rijden. De twee remdraaiers die op trein dienst deden werden erg ge- wetst. Hachy. Het. gevaar der vuurwa- jens. De 23-jarige Jean Lucas was in 6 gemeentebosschen op jacht, toen bij iet overklimmen eener haag, schielijk 'en schot afging. De jager kreeg heel L2 VOLKSSTEM de lading in het hart en werd op den slag gedood. Fleurus. Doodelijk spoorwegonge luk. Zondag nacht werd de 20-jarige Jean Barbier, spoorwegbediende, bij het overstappen der riggels door een trein komende uit Gémhloërs verrast en in twee gesneden. De dood was oogenblik- kelijk. Kerk dei* Thereslanen. Solemneele Octaaf met Vollen Aflaat, ter gelegen heid van den feestdag der H. Moeder Tberesia, hervormster van het Carme- lus Order. Woensdag, 15 October, feest der H. Tberesia. Om 6 ure, de eerste Mis, uit stelling van het Allerheiligste Sakra- ment en Rozenkrans. De plechtige Hoogmis om 9 ure. 's Namiddags, om 5 ure, Lof en Fransch Sermoen. Zondag, 19 October. Om 6 ure, gele- zene Mis, uitstelling van het H. Sakra- ment en Rozenkrans. De solemneele Mis om 9 ure. 's. Namiddags, om 5 ure, Lof en Vlaamsche Sermoen. Fesstdag van cfefli H. Ceraycfus Majel? la. Woensdag, 15 October, in Sint- Jozef skerk, plechtige mis om 8 ure. Examen. Wij vernemen, dat 'de heer Fernand De Gheest, zoon van wij len den heer notaris De Gheest, in leven Schepene der stad Aalst, zijn laatst© examen als notaris komt af te leggen. Onze beste gelukwenschen. Zitting van i4 October De tribunen hebben bun gewoon uit zicht en zijn zelfs niet vol toeschouwers'. Er hcerseht niet de minste woeling. De zitting wordt geopend om 2 ure onder voorzitterschap van Al. Schollaert. M. de BROQUEVILLE in naam van het gouvernement, maakt den lof van' wijlen staatsminister, de Smet de Naeyer. MM. WOESTE, in naam der rechter-*1 zijde, VAN MARCHE in naam der libé ralen en VANDERVÏÏLDE in naam dei4 socialisten sluiten zich bij die hulde aan. H et ssheed weiso ntivorp M. POULLET, minister van Schoone Kunsten en Wetenschappen, ontwik kelt de voordeelen welke zijn wetsont werp zal bijbrengen aan de familiën en aan het onderwijzend personeel van allé kategoriën. De Verschilligë groepen van het par lement hebben den wenscli uitgedrukt^ het ontwerp zoo breed mogelijk te be spreken} 't Is ook zoo dat het gouverne ment wil handelen. Ik denk d\js wel tg doen door te beginnen, met het ontwprn in eenige groote trekken op te geven en tevens te. zeggen, wat ons het ontwèrp ingaf en wat men er mede betracht. Het wetsontwerp bepaalt eerst hef verplichtend onderwijs de kosteloos heid van het lager onderwijs wordt al gemeen gemaakthet lager onderwijs wordt uitgebreid door den 4° graad l-e't loon van het onderwijzend personeel wordt verbeterd en het geneeskundig toezicht der scholen wordt algemeen ge maakt. Onze bijzonderste bezorgdheid gold wel, het verplichtend onderwijs te doeff overeenstemmen met de vrije keus dei* school. Wat betreft' het verplichtend on derwijs, het is met cijfers bewezen, daï de schoolverzuimingen niet zoo groot1 zijn, als men Wel wil beweren. Ik heb4 eene statistiek doen maken, welke mijnèr vroegere overtuiging ten volle heeft be7 vestigd. Rekening houdende van dé anormale kinderen, van dezen welké thuis onderwezen worden is het getal betrekkelijk klein. Dank aan het verplichtend onderwij», zal er weldra regelmatig en langeiv schoolgaan komen. Het welzijn dat er; zal uit voortspruiten zal zeer groot zijn.i De wet zal er de hand aan houden dat de ouders er niet te lichtzinnig mede oixw: springen. In het wetsontwerp worden drie soor ten van verontschuldigingen voorzient" De eerste hangt af van de geheimhoud ding der ouders; de tweede worden door de wet bepaald de derde zijn aan de overheden overgelaten. f De bijzonderste gevallen van afwezig heden zijn: ziekten, sluiten eener school, onbegankbaarheid der wegen, enz. Al die verloven zijn voorzien. Ook voor de seizoenwerken zijn verlofdagen voorzien en voor die kinderen, aan veldwerk noo- dig, zijn 3-5 dagen 's jaars toegestaan. Wat de straffen voor de* wetsovertre^ ding betreft, deze zullen geene gevang zitting, doch enkel zedelijke straffen zijn. Het onderwijs van den vierden graad wordt als onmisbaar aanzien voor de ekonomisohe ontwikkeling. Wat. betreft de meisjesscholen, daar wordt den vier den graad vervangen, door het huishou delijk onderwijs, dat reeds zooveel goed gedaan heeft. Sinds 1900 is de vooruit- gaug van liet onderwijs voortdurend ge weest. Er zijn nu 15.000 leerlingen meer in de scholen. Moesten wij nu onmiddel lijk verplichtend onderwijs invoeren, er zouden geene scholen genoeg zijn, doch, de vermeerdering van het getal kinderen 6chijnt nu wat stil te houden, en dus heeft het uur geslagen om de hervor ming in te voeren. M. TERWAGNE. r% Ie juiet het tegenovergestelde, PER TELEFOON Wreeselüjke mijnramp in Engeland. Dinsdag morgend, toen de dagploeg dor mijn ocu Card iff pas was afgedaald bad eono grauwvuurontploffing plaats. Er bevonden zich meer dan 700 {mijnwerkers beneden, waarvan slocbls 328 terug naar hoven konden. Men donkt dat er minstens 150 doodon zullon zijn. Erg aufomoSsseSoagel&fe In ilaSie. Eed autobus, waarin een kan didaat voo»* do kiezingen, M. Ainici, met een veertigtal parlijgenooten bad plaats geno men, om een propagandareis te doen, is door eene verkeerde zwenking in de rivier Tronti gestort. Bijna al de propagandisten werden gedood of org gekwetst. Opstand van schutters cp MadagascarOp 12 Maart laatstleden stonden verscheidene honderden malgacher-schutters op en vielen een policiekommissa- riaat van Tananarive aan. De agenten verdedigden zich dapper. Drie onder hen werden door bajonetsteken gekwetst. Drie schütters-opstandelingen werden ook gewond. Deze zaak komt nu door het tribunaal van 20° graad van Tananarive geoordeeld te worden. Een brigadier, twee sergeanten, twee korporaien en twee schutters werden tot 18 maand gevang verwezen. 14 andere oproerlingen wer den insgelijks tot gevangzitting veroordeeld. M. Etienne in Fransch-Oosten. M. Etienne, de huidige Fransche minister van oorlog, heeft te Labry bezoek gebracht aan de nieuwe kazernen van het 16e jagers.. Vervolgens reisde hij af naar Verdun waar hij ook de in opbouw zijnde kazernen bezichtigde. M. ANSEELE. -Als er veel kinde ren zijn, moeten er veel scholen zijn. M. POULLET. Het wetsontwerp bepaalt de algemeenheid van het koste loos lager onderwijs, .en het geneeskun dig toezicht. Het kosteloos lager onder wijs bestaat reeds, dus moet hier niet op aau gedrongen worden. Het tweede punty- v.erdient echter al onze belangstelling^ want, door het al gemeen geneeskundig toezicht zal het mogelijk worden, spoedig aan de uit breiding der kinderziekten paal en perk té stellen. Reeds dikwijls is'hier de kwestie van het loon der onderwijzers besproken. Ons wetsontwerp verhoogt veel het loon dezer onderwijzers.'1 M. de Minister leest eene lange sta tistiek af, en doet uitschijnen, dat de onderwijzers, die huisvader zijn, bijzon dere voordeelen zullen genieten. Ook is er gezorgd voor het eindloon der onder wijzers. Ik voeg er hiér nog bij, dat deze laatste bepaling terugwerkende kracht zal hebben en dus toepasselijk zal zijn op de oude onderwijzers. (Zeer wel, rechts.) M, ROYER. De onderwijzers had den steeds een elleiidig bestaan in Bel gië. M. POULLET. L- Vooruit heeft een Onderzoek gedaan en hij heeft van onderwijzers künffën hooren, dat alle verbeteringen welke zij genoten, van 5t katholiek gouvernfcinent kwamen. M. ALLARD. Gij hebt de onder wijzers laten verhongeren, hen in het slijk'gesleept. M. POULLET. Voorzeker is' liet verplichtend onderwijs een dwang vooi de ouders, doch zij' zullen spoedig be merken, welk voordeel zij er bij heb ben eu nu stel ik de vraag, welke kin deren, welke onderwijzers, welke scho len zullen door de nieuwe wet bevoor- deeligd zijn De gezonde rede antwoordt onmiddel lijk dat vermits de dwang en de opoffe ring op allen gelijk zullen wegen, cok de voordeelen aan ,allen gelijk moeten gaan. (Zeer wel, rechts.) M. DELVAUX. -TWelke komedie. M. C. HUISMANS. Gij sluit de onzen huiten. M. POULLET. - Dat is niet waar. M. C. HUYSMARS. Lees het ver slag van M. Woeste. M. POULLET. Indien het gouver nement met een nieijw beginsel afkwam, zou ik desnoods uwe oppositie kunnen aannemen, doch sinds 18 jaar is dat grondbeginsel aangenomen. Er is hier dus enkel kwestie, de toepassing alge meen te maken, vermits ook de lasten algemeen gemaakt worden Artikel 15 van het wetsontwerp be paalt dat de aanneembare scholen ook volgens den nieuwen loonrooster zullen genieten. Artikelen 16 en 18 bepalen de toelagen aan de onderwijzers toe te ken nen. r Men beknibbelt bijzonderlijk de bij gevoegde toelage van 600 fr. Men zegt dat het een aanslag-is tegen de officieele scholen. Nu, deze toelage bestaat sinds 1911. Wil de oppositie misschien aan da aanneembare scholen, de toelage ontne men, welke zij sinds 1011 .genieten De kosten voor den staat, door deze toelage veroorzaakt, beloopen tot ver scheidene honderd duizenden franken. Er wordt beweerd, dat deze sommen door de kloosters zullen binnengerijfd worden. Men vergeet echter, dat deze toelagen enkel kuntfen genoten worden, door de agenten -die van den waarborg van liet wettig minimum profiteer en. De wet van 1895 sluit de geestelijken daar buiten. Dat wil niet zeggen, dat wij de dien sten, door de geestelijken bewezen, niet zoo hoog schatten alsüie door wereldlij ken bewezen, docb, wïj weten, met wel ke belangloosheid de geestelijken te werk gaan. Artikel 31 regelt bet geneeskundig toezicht. Moet dit tot de vrije scholen uitgebreid worden M. Persoons heeft bet hier onlangs nog zelf verdedigd.}' Blijft nog de uitbreiding tot de vrije scholen van de 6choolsoep, de kleedij en de schoolkoloniën. Ik denk niet, dat daar iemand zal tegen opkomen, want in meest alle gemeenteraden* is men daar over 't akkoord geweest. Te Gent zag men zelfs M. Braun door socialisten en katholieken omverkege len, omdat hij zulks weigerde. (Zeer wel rechts.) Men zegt dat de gemeentebesturen daardoor alle overheid zullen verliezen. Zulks is nog minder waar, vermits zij vrij zijn iets te doen, oi niets te doen. Er moet echter gelijkheid zijn voor alle schoolkinderen. Ik vraag enkel, wat gij in Holland hebt toegepast en wat de socialistische volksvertegenwoordiger Smeets hier verdedigde. (Zeer wel, rechts.) M. DÉFEZE maakt het historiek 'der schoolkwestie en beweert dat het gou vernement de officieele scholen wil ver nietigen. De zitting wordt om 5 ure geheven x Rond de Kamer heersebte er ook niet de minste beweging. Er hadden geene incidenten plaats. WIELRIJDEN Velodroom van Audenaarde Koers van 90 Kilometers Eerste rangschikking 1. Anno 2. Nie- dergang 3. Vermeorsch 4. Boone. Al de anderen krijgen 5 punten. Tweede rangschikking j 4. Anno 2. Nie- dergang 3. Venncersch 4. Demiddel. Dorde rangschikking 1. Boone 2. De- middel 3. Anno 4. Verbraecko. Viorde rangschikking 4. Vormeersch 2. Deiniddel 3. Anno 4. Boone. Vijfde rangschikking 1. Anno 2. Ver meorsch 3. Boone 4; Verbraocke. Zesde rangschikking i. Guido Devoglie* laere 2. Demiddel3. Verbraocke; 4.Anno. Zevende rangschikking 1. Anno 2. De middel 3. Boone 4. Vermeorsch. Achtste rangschikking 1. Boone; 2. Ver meersch 3. Demiddel 4. Anno. Negende rangschikking 1. Anno 2. De middel 3. Boone 4. Verbraecke. Tiende rangschikking 1. Devoghelaere 2. Boone 3. Vermoersch 4. Verbraecke. De premiën werden gewonnen als volgt Anno 2; Verbraecke4; Vormeersch 4 Devo ghelaere 3; Decroix 4; Boone, Niodergang en Demiddel elk 1. Do 90 kim. in 2 uren 35 m. Algemeene rangschikking 1. ANNO, 24 punten. 2. Vermeersch, 30 punten» 3. Boone, 31 punten. 4. Demiddol, 34 punten. 5. Devoghelaere, 42 punter». Schouwburgen. - Brussel Muntschouwburg. Woensdag, La Travia- ta Donderdag, Mignon Vrijdag, Les Jpyaux de la Mndone. Parkschouwburg. Les Eclaireuses. Vaudeville. Les Honneurs de la Guerre. Zomerpaleis. 8 u..veranderlijk speklake) Alhambra. 8 u.. Princess© Marguerite. Molière. - 8u., Napoléon. Oud-Brussel. Veranderlijk spektakel. MARKTPRIJZEN Aalat. 14 oct. Hopmarkt kalm, prijzen onveranderd fr. 164-165. Andertecht, 30 sept. Vcrltensmarkt.te koop 3801, prijs per kilo op voet 0,90 a 1.10. Lou ven, 13 oct. Landbouwtarwe 18,60 a 18,50; liandelstarwo 18.00 rogge 16,^5 voe- derhavcr 17.Ï5 bron whaver Go.OO koolzaadolie "JfiiOO; lijnolie 57,00 strooi 4,50 hooi 7,t»0 bo ter 3,00; tarwebloem 26,*5 gort Remy 30.25 tarwezemelen 12,75; lijnkoeken 18,50 oieren 3.64. aardappelen 5.50a 6,50. Denriernicr.de, 13 oct. Tarwe 18,50, rogge 15.50; haver 17,50: lijnolie 55: koolzaadolie 74;id. gezuiverd 78,50; lijnkoeken 19,00;koolzaadkoeken meststof 14,00 boter 3,18 eieren 3,50 aardap pelen 7,50; graan van La Plata 27.50 id. Indie Campliore 31,00. Lede. Dijnsdagmarkt. konijnen 1* kwal. 1.20 de k. jonge konijnen, 0.00. oude duiven U.45 jonge duiven, 1.50't koppel, boter 3.60 tot G.00. eieren de 25, 3,25 tot 0,00; viggens 't koppel 00 fr. Sintc Katharinn-Lombeck. Wekelijkse he markt. Boter p. k. 3 30 lot 3.45. Eieren p. 25 3.45 tot 3.55. Kiekens 4.00 tot 4.70 't stuk. Konij nen 2 50 tot 3.0f. Duiven 1.50 tot 1.70. Viggens. 't koppel 60 tot 70. Aardappelen p. 100k. G.CO tot 0.00. Rogge 16.50. Haver 17,50. Tarwe 00 00. Koeien 350 tot 6u0, Ycerzcn 350 tot 500. Knap- pevs 00 tot 250. voor de Stad en het Arrondisiement Aalst AALST 19 Oklober. Sladsschouwburg te 5 uro 's avonds, 1° opvoering van Vin- conlius de Paula beroemd drama, in 5 bedrijven (8 tafcreelon) door hel Koninklijk Gezelschap «'t Land van Riem». 19 October. Algemoeno vergadering in den Katholieken Volkskring St-Jozef. Belangrijko voordracht over het Wetsontwerp dor Soeiulo Ver zekeringen. 26 Oktober. 2° opvoering van «Vincontius do Paula te 5 ure 's avonds op uen Studsschouwburg door liet Ko ninklijk Gezelschap 't Land van Riem 9 November. Luisterrijk looncelfeest in den Kalholiekon Werkmanskring, to geven door de Tooneelafdccling der «Bhristene Valcvereenigipgen van Aalst. Worden opgevoerd Martelaardrama in 4 bedrijven en - Hot Huis in bot Woud blij spel in 1 bedrijf. 16 Novombor. Toonoelafdeeling In Liefde Bloeiend, oud-leorlingen- bond va.i Sl Martensgeslicht. Groot tooneelfecs» ton voordeele van 't vrij katholiok onderwijs. Wor den opgevoerd Constantun, boeiend en letterkundig drama in 4 bedrijven en Baas Wip, klucht spel met zang in eén bedrijf. 16 November. Ceciliafeest der Koormaat schappij Niets zonder Arbeid. 16 November. Laatste Algemeene Verga- gadoring voor do leden van. don Kalh. Volkskring St-Jozef, met bijzondere Voordracht over de «Ver zekering togen ziekte en werkonbe kwaamheid. Stichting van oenen Ouderlingen Bijstand. Zondag 23 Novembor. Koninklijke Roderijk- kamer - De Gatharinisten Jaar lijkse!) CalharinafeislMis, Lof, Banket. 30 Novembor. Groot Tooneelfeest, met op voering van twee nieuwe extra- schoone blijspelon,door doTooneel- afdeoling Langs om beter met de medehulp der fanfaar Willen is Kunnen in den Kath. Volks kring St-Jozof, Meuleschettestraat. 7 December. Vermakelijk Avondfeest, aan do ouders en Familie der leden van de verschillige afdeelingen van den Katholieken Volkskring Sint- Jozef kosteloos aangeboden. 14 December. Ceciliafeest dorFanfaar«Wil- len is Kunnen met Volksbanket voor muziekanten,bestuur- en eere léden. 28 Dee. Rederijkkamor De Catharinistej» 2® Vertooning De Goudboer toonoelspel door Birsch Pieifer. 0)n Laura te krijgen blijspol door Lod. Vliebergh. ,15 Februari 1914. Rederijkkanier Dn Catharinisten 3* Kunstfeest. Opvoering vanVader Pluimsteen% van Mii-y, zangspel; HctZwitscrscK Huisje, zangspel met gemengd koor en groot orkest, van Adam. 12 Maart.Rederjjkkarner «De Catharinisten» 4* Vorlooning. Weduwe Hansseri beroemd blijspel. -De Genadeslag eenakter door Top Naeff. HOFSTADE 19 en 26 Oktober, telkens om 4 uren, op voering van hel nieuw bijbelspel f Josapu 200 uitvoerder». LEDE. 9 en 11 November. Groot leoneelfoest. Drama Be stoten ISjd. N. B. De katholieke Maatschappijni van de Stad en het Arrondissement worden beleefd ver zocht de datum's hunner feeslen% zoohaast mogelijk aan 'l beheer van ons 62atl mede te dielen. RDPITl^PN Waterbreuken, Aderbreu- DiVCUÏYCn ken, DrV. BASTIN, van Fontaine-l'Evêque, nu te BRUSSEL, avenun Besme, 83. Doktor BASTIN is de eerst» brcuk-spccialist op beden, 23 jaren onder vinding ei\ 12.450 genezingen schriftelijk betuigd,altijd op slechts 8 dagen geen band nooit moor. Boekje kosteloos gezonden. Te bekomen ten bureele van dit blad, de officieele vrachtbrieven, vereischt door de laatste wet op den alkool. UB 16. Cainiel Pmet, opticien spooisliste Aalst, I ungo Zoutstraat, 0 ]4 October. 16 uro: fiuomote» 771» Thermometer .Wlod: tui<J Jeeruiligoei mer

De Volksstem | 1913 | | pagina 5