BE RAMP YAM CARDIFF Brusselsdie Kiekskens Het schrikkelijk Drama te Parijs EEN HELD Ü1T BEET AH JE IN EE BALKANEN Nieu wsberichten iffiwll! sofiiigeasLi, 1 .©en. anderen Trein. Zes lijken; zijn Tot iiertoe teruggevonden. Men vreest voor een 10-tal dooden. Het getal gekwetsten is zeer aanzienlijk. Volgens de avondbladen werden tien 'dooden en 25 gekwetsten naar het hos pitaal overgebracht..Een-der gekwetsten zou tijdens het vervoer naar het hospi taal, bezweken zijn. Eene nota der spoorwegmaatschappij verklaart dat slechts 5 reizigers het le ven verloren. 11 personen werden ge wond. In dö Marine. Donderdag moest men te Portsmouth het schip voor de Engelsche marine, te water laten, dat met petrool in plaats van met steenkool zal bewogen worden. De Queen Elisabeth meet slechts 600 ton, maar zij is gewapend met 8 ka nonnen die ballen van 100 kilos kunnen afwerpen. Men acht de prijs van 't. nieuwe echip op ongeveer GO millioen frank. TUHKUS Do io&stand van Er.ver-hey. Enver- bcy die reeds eene eerste maal eenc heel kundige bewerking ondergaan heeft ver keert in gevaarlijken toestand. Vandaag moet hij eene tweede operatie onder gaan Het Frsnsch-TurksGh akkoord. Djavid-bey zal gehecle volmacht hc- jkomen om het akkoord met Frankrijk tc sluiten. Het akkoord dat door den ministerraad goedgekeurd werd, komt 'door het keizerlijk dekreet bekrachtigd te worden. Djavid zal binnen een tien tal dagen naar Berlijn-afreizen om on derhandelingen met Duitschland aan te knoopen. MAROKKO De strijd tussclire de Spanjaards en 'do Marokkanen. Na eene kleine scher mutseling nabij Meïilïa hebben de Spaansche troepen de hoogten van Huckaken bezet. De Spanjaards hadden twee gekwetsten. Vö/wssseling van krijgsgevangenon. Dinsdag hebben de Spanjaards en de Marokkanen eeuige krijgsgevangenen gewisseld. De Spanjaards stelden vier inboorlingen van Tanger en drie van Ceuta in vrijheid. De Marokkanen lieten ccn sergeant, een soldaat en drie kan- tienhouders onder de Spaansche ran gen terugkeeren. BRAZILIË Docr een automobiel vermorzeld. M. Kraus, bestuurder eener onderne mer van den South-American Railway komt het slachtoffer te worden van een automobielongeluk, tijdens een uitstap in de omstreken van Rio-de-Janeiro. M. -Kraus is aan zijne wonden' bezweken. MEXICO Bijeenkomst van het Diplomatisch korps. Volgens een bericht te Was hington ontvangen, heeft de minister van-Spanje, te Mexico, op eene confe- ïcncie het diploipatisch korps van Me xico bijeengeroepen, ten einde het de kreet tot kaudidhatschap van generaal JTuerta en de algemecne toestand te on derzoeken. In eeno verlaten gaanderij vond men nog een levend paard aan een wagonnetje ge spannen. Meest alle overlovende waren reeds ge deeltelijk verstikt toen men hen vond en de redding was uit dien hoofde dus zeer mooi- lijk. Niemand werkt nog in de streek. Meer dan duizend vrouwen en kinderen zijn in diepe ellende gedompeld. Vruchtelooze pogingen Donderdag morgeod werd geseind dat er opnieuw brand is uitgeborsten in de mijn waar de ramp voorviel. Nu blijft niet de minste hoop moer over, de slachtoffers nog te kunnen vinden. Eene voorloopige statistiek, door hel mijnbeheor uitgegeven, zegt dat er 513 mijnwerkers gered werden.Tot hiertoe vond men 50 lijken. 367 mijnwerkers bevinden zich nog in üo mijn. Alhoewel de brand uitgedoofd is, zal het nog lang duren, vooraleer men heel do mijn zal kunnen doorzoeken, om d6 slachtoffers op lo sporen. Sommige deelon dor mijn zijn 2U00 meters van do hoofdschans verwijderd cn do gemoonschapswcgon zijn hooi en al mot allerlei puinon bedekt, zoodat mon eerst alles moet opruimen. Op verscheidene plaatsen werden lijkon aangetroffen, die zoo vreèsolijk verminkt waren, dal men ze niet meer kan herkennen. M en heeft ook heelc lioopon lijken gevonden - op plaatsen waar niet gewerkt wordt. On getwijfeld zijn dezo ongelukkige» dus door liet grauwvuur verrast geworden, toen zij roeds op de vlucht gegaan waren. Een slecht begin De laatste vaart van M. Buyl. Eene Oorlogsboot Men schrijft ons Brussel 15 Oct. Ik bon aan M. du Bus de Warnaffe gaan vragen, wat hij van de schoolkwestie dacht, 't Scheelde weinig of ik vond hem nog in jachtkostuum, want de afgevaardigde van Luxemburg, is een onzer beste en hardnek kigste jagers... als hij tijd heoft. Hoe vindt gij don toestand Mijnhoer de Volksvertegenwoordiger. Ilij kan niet beter zijn, dunkt mij. 'tls al lo lang dat men met de schoolkwestie schermt. Hot land stelt or niet voel belang meer in. Van don andoren kant hebben onze tegenstrevers gepoogd eene gisting te ver- wekkon gedurende het verlof, op een oogon- blik dat hot publiek meer mei buitenverblijf dan met politiek ingelaten is. In een w oord, na er effen af nevens geweest te zijn buiten do Kamer, zijn zij zoor slecht bogonnen bin nen de Kamer. De redevoering van M. Devöze en de vol strekte onverschilligheid zijn er hel klaarste bowijs van. Inderdaad oen groot deel der oppositie hooft zelfs M. Derèze niet aanhoord. Ik denk dat bet school ontwerp zal pas- seeron als een brief in do post. Do oppositie voolt retdsdat het onnoodig is,-tot de groote middelen over to gaan, daar hot land niet volgen zal. En uw oordeel ovor het ontwerp zelf? Ik zal u zeggen, dat het schoolwolsont- werp de Luxemburgers volkomen koel laat. Daar is hol vraagstuk reeds lang opgelost, vörmils er geen ongeleerde» moei'-zijn. Mijne. kiezers beweren,dat de nieuwe school- vvot do uilgaven der gemeenten zal verzwa ren. Daarin zijn.zij luis, vermits het ver schil door den slaat wordt bijgelegd. De buitenlieden klagon dat zij huuno kinderen van 13 on 14 jaar niét meer zullen kunnen bezigen voor hu» licht werk. I)a.arin aijn zij hog eons mis, vermits hel wetsontwerp'verlofdagen voorziet voor het seizoenwerk. Wat moor is, do bopaling dezer verlofdagen, wordt aan de gemeente besturen overgclaton. Ik zal dus het wetsontwerp stemmen, doch het woord niet nemen. Mag ik, om to eindigen in uw godachl vragen ovor do aanslaande kiozingcu Zekerlijk Ik bon overtuigd, dat wij in de aanslaande kiezingon nogmaals zullen zegevieren. De liberalen zijn verdeeld en de socialisten gaan langs om meer achteruit. Zullen do niouwo laslon, door do oppo- silio legon ons uitgebaat, u niot schaden Niet het minste Dank aan do nieuwe wet op de haver, is er voor de Luxem burgers good gezorgd. Na M. Dovè/.e moest M. Buyl zich onder scheidon. Dat spreekt van zelfs. DE /OlKSSTEM De gêpensloeneordo onderwijzer^ volks vertegenwoordiger voor Oostende, schepene te Elsene, enz.., als ecno persoonlijke aanval aanziende eene eenvoudige opmerking van M. V. Delporte, katholieke volksvertegen woordiger voor Bergon, deze zegde dat er vele onderwijzers hun pensioon aanvroe gen, vooraleer zij hunne vollo jaren dienst hadden deed alsof hij M. Delporte ging aanvallen. j Waarlijk, de kletskoppen hebben den hoed dichtst bij don schedelAlleenlijk heeft don lust om andoren bij hot haar te pakken, M. Buyl heel belachelijk gemaakt. Wie vuiligheid hoeft-, moet zich krab ben »f zegt het spreekwoord. M. Buyl zal ten langen lestö nog doen gelooven dat hij waar lijk gepensfoeneerd werd voor dreigende kaalhoofdigheid, zooala wel eons beweerd werd. il Zullen wij eene oorlogsvloot hebben, vroeg ik onlangs aan een hoog ambtenaar, die er iets kan van weten Ik denk bet niet, was het antwoord. Maar zoo genomen dat men besluit eono oorlogsvloot in te richten, dan zult ge toch zoo oud moeten worden als Mathusalem, om ar iets van te zioq. Geloof mij, hel gouver nement heeft andere, dringende kwestiën af te haspelen. Harold. De twee jongste kinderen nog niet teruggevonden Tot hiertoe hooft men de twee jongste kinderen van M. Brucker nog niot terugge vonden. Twee veronderstellingen worden gedaan Mon hoopt dat de twee kleinon voor liet „verschrikkelijk beold van den dood zullen teruggedeinsd zijn..en op do vlucht gingen; in dit geval dolen zij in de stad rond en zal men ze woldra terugvinden. Volgens dean doro veronderstelling zouden do lijken niet don stroom in do rjphling van Auleuil mede gevoerd zijn. De ongelukkige Brucker heeft zijne ap partementen verlaten en woont nu bij een vriend in. A (9® Vervolg.), Madame de Carnavalet, 'die bijna in bezwijming viel, herstelde-zich, om te - sieii wat er gebeuren zou. Wie zijt gij P vroeg de regent, zoo idra er stilte was gekomen. Ik ben Nicolas Trernl, beer van la Tremlays, was bet antwoord. En wat wilt gij Een tweegevecht met 'den regent ;van Frankrijk. Hij sprak deze woorden op een vasten - toon uit, zonder eenigen schijn van - grootspraak. De hovelingen zagen elkander glimla chend aan. De dam en zagen met belang stelling uit „de. koetsen, als verwachtten zij een of ander zonderling schouwspel. Op zichzelf waren zij reeds een schouwspel, dat twee mannen, gedenk- teekens der vorige eeuw, forsch, barsch - en dreigend, met hunne grove kleederen cn ontzaggelijke zweerden, tusschen die .verwijfde pronkers, met geborduurde rokken en staatsiedegens. Het was alsof het Bretagne van de vijftiende eeuw uit het graf opstond, om de achterneven zijner veroveraars tot rede te brengen. Philips van Orleans bad een oogenblik ongerustheid gevoeld, maar thans schei den tien hovelingen hem van den ouden JUretagner af en vergat hij zijne vrees. Die man is gek, zegde hij lachend; maar hij zal onze dames bang maken. Jaagt hem weg Het bétel was stevig; maar de la Tremlays had eenen geduchtcn 'degen. De hovelingen haastten zich niet om hem aan te vallen. De oude Bretagner trok langzaam zijn buffeliederen hand schoen uit die misschien een pond woog. Er moet een einde aan komen, zegde de regent ongeduldig. Ja, er móet een einde aan komen, herhaalde de la Tremlays ernstig. Men had mij ook gezegd, dat het bloed der Bourbons heldhaftig bloed was maar het gerucht heeft-gelogen. Philips van Orleans, regent van Frankrijk, voor de tweede maal daag ik u uit voor een tweegevecht Dit. zeggende trok hij zijnen degen, de hovelingen deden zulks insgelijks, en de dames vonden dat de komedie veel vermaak beloofde. Wees getuige, riep de la Tremlays met. foisehe stem uit, daar ik den ko ning, die nog een kind is, niet kan be schuldigen, beschuldig ik den regent van Frankrijk, dat bij het vrije hertog dom Bretagne wederrechtelijk in, sla vernij houdt. Om mijne woorden te sta ven bied ik een tw eegevecht aan op leven en dood. Als" ik val, heeft Bretagne slechts een zijner zonen verloren indien ik overwin, heeft het zijne rechten her wonnen. Een tweegevecht tusschen zijne Koninklijke Hoogheid en meester Nico las Dat denkbeeld is wel aardig, zeg den de hovelingen lachende. - Maar de regent lachte niet meer, en de dames die smaak in het voorval von den, bewonderden thans bet borsche ge laat van den grijsaard, en trokken par tij voor zijne statige houding. Welnu hervatte de la Tremlays, wiens oogen van veiontweerdiging vurig Frankrijk on da kwesfie der Baikansoho Lconingen Do - Temps zogt dat hot blijkt dat lipt Fransch gouvernement niet eene- leening in do hours zal laten uilgevon zoolang de kwestie ophangen! zal der deelneming der Baliumslalon in de Oltoniansclio schuld. Tusschen Albaneczen. Uit Brindisi meldt men aan do .Tribuna van Rome 'Prins Fuud bey heeft nayr de Alkaneésche hooggeplaatste» zendboden ge zonden om zijn kandidaatschap tot dèii Albaneeschon troon lo helpen ondersteunen. Het gevaar van eon burgeroorlog groeit immer aan,de partijgangers yuii Essaii paella zijn vast besloten zjch met de wapens leg dn een aanval van Keihal boy te vorzolton. Essad pacha richt een nieuw Bestuur in Albanië In Voor onkolo dagen kwam to Valona een man van vertrouyron van Essad pacha, Moliied bey Frascheri aan, ten einde Essad pacha met bot gouvernement to vorzoonen'. Het bestuur verwierp de yragen van Essad pacha. Als antwoord daarop zond bij Woetis dag oen telegram, méldende dal bij zich uit hot ministorio terugtrok en to Durazzo eön nieuw gouvernement kwam in te richten mét een Senaat waarvan, hij voorzitter gekozen isEssad paclia beeft de internationale konlrool-koinmissie" van zijne handelwijze ingelicht. t. rood werden. Regent van Frankrijk, gij antwoordt niet? Er volgde eend-diepe stilte. Ieder ver wachtte iets buitengewoons. Qp het oogenblik dat de regent zijn gevolg nogmaals wilde gelasten om den ouden Bretagner te verdrijven, kwam deze hem voor, kqerde.zich tot zijnen rij knecht, en zegde,$coel Ruimte onder die lieden Jacques dreef 'zijn zwaar en sterk paard tusschen de hovelingen in, die door schrik beVafrgen, links en rechts terugweken. - -tc - Eén enkel oogenblik stonden Philips van Orleans en Nicolas Trernl tegenover elkander. In dit oogenblik hief de grijs aard zijn zwaren handschoen op, en gaf er den regent een slag mede in het ge zicht, terwijl bij met eene daverende stem riep Voop,Bretagne Twintig degens waren terstond op zij ne borst gericht.! De dames mochten nu in bezwijming vallen de ontknóóping van het drama overtrof hunne verwachting. Bij deze onuit,>viscbbare beleediging was Philips vanOrleans bleek gewor den hij sloeg evenals zijne hovelingen, de hand aan zijnen degen, als wilde hij zijnen vijand te tjjf. Doch weldra bedacht hij zich'de gramschap had weinig vermogen op iemand, wiens hóófd zijn hart zoo geheel beheersebte. Hij reed naar de koets van Madame de Carnavalet, die ongesteld geworden was, en deed alsof hij haar hulp wilde bieden. Intusschen was" er een gevecht, waar van de uitslag niet twijfelachtig wezen kon, tusschen de t'tvee Bretagners en het gevolg van den regent ontstaan. 17 OCT. 1913 Aan de Albano-Montenegrijnsche Grens. Volgens eene officieel© mededeeling vallen de Albaneezeu voortdurend de voorposten aan. DeMontenegrijnscke troepen worden door den dikken mist belemmerd zich snel samen te trekkon en al de aanzienlijke stellingen lo bezetten. De Montenegrijnen hebben 8 nieuwe ge- kwetsten. De Serviërs in Albanië Luidens een officieele mededeeling, die Woensdag avond verscheen, heeft het Servisch leger bevel ontvangen denopmarsch op het Albaneesch grondgebied te staken. De troepen zullen de bezette stellingen blij ven bezetten tot de kwestie der grenslijnen bepaald zal geregeld zijn. In geval de Alba- neezen eenen nieuwen aanval wagen hebben zij last zich te verdedigen. De doortocht der Dardanellen De Porte beeft aan de gezanten en de vreemde ministers een nota doen gowordsn aangaande het nieuw reglement voor de doorvaart der Dardanellen. Het reglement wordt verrochtvaardigd door de moeilijkheden van uen loodswezen- dienst. Brussel. Een tramontvanger zwaar gewond. De toestand van den ongelukki ge» tramontvangor, Folix Sernal.die Zondag laatst 't slachtoffer werd van het tramonge val dat wij gemeld hebben,is veel verbeterd. De gewonde is terug totbewuslzijn gekomen en de doktors, die hem verzorgen, hebben veel hoop het slachtoffer te redden. Fransche wegloopers aangehouden. Ongekende dieven haddon onlangs, bij mid del van een steende vitrion van eenen ju- weelwinkol dor Henogouwlaan verbrijzeld on al wat voor do uitstalling lag, buit ge maakt. Eon boerkoos dreef do schelmen, drij in getal, op de vlucht. De policio stcldo een onderzoek in, doch do schelmen bleven on vindbaar. Dinsdag avond bevond een inwo ner der Olletstraat zich in eene herberg der Pruiasonslraat en hoorde drie verdachte ke rels. die aan eene tafel zaten, over allerlei diefstallen on ook over dezo der Honegouw- laan pochen. Hij verwittigde de policie en de drie ke rels werden geknipt. Het zijn drie wegloo pers der Fransche vloot. Een liunuer was reeds uit hot land gebannen en bevond zich dus in banbrouk. Terwijl men inlichtingen over ben verwacht, worden zij opgesloten. Agent aangerand. Do agent Niko lao3 kwam verleden nacht door de Sl Lau- rontiusslraat; toen bij plots word bij de keel gegrepen en mishandeld door een kloeken kerel, een oud-veroordeoldo die opgezocht wordt door do politie. Do agent blies alarm. Twee andere handhavors der orde en twee burgors snelden toe cn hadden groole moeite om den woostaard, te overmeesteren. Do aanvaller werd ten slotte toch naar hot politiekantoor gesleept en daarna in het go- vang opgesloten. Slachtoffer harcr onvoorzichtigheid. Eono dame, Eugenie Strauss, 42 jaar oud, afkomstig van Ellornach (Duitschland), was met haro familie in een betel der Rogier- plaals afgestapt. Dinsdag avond wilde zij op do Guldonvliesloi op een voortrijdenden tram springen; zij miste de voettrede on stortte hot hoofd voorover ton grondo. Eon boor, die baar vorgezeldo, nam baar op en bracht haar por auto naar eene kliniek over. Mad Strauss draagt geen e zichtbare wonden, doch mon vreest ernstige inwendige verwondin gen, want Woensdag morgond was zij nog niot terug lol bezinning gekomen. Eenc goede vangst. Eone welge- oofende verleidsterEliiaV..,van Franschon oorsprong, werd sedert eenigen tijd door do policio opgezocht. Zij werd roods herbaalde malen veroordeeld om goedzakkige lieden De Fransche edellieden, wier zedeloos heid niet alle grootmoedigheid had ver doofd, trachtten hunne vijanden niet te dooden, maar te ontwapenen. Spoedig was de la Tremlays van zijn paard getrokken en aan eenen boom ge bonden. Hij sprak geen woord meer, en bleef met een trotsch opgeheven hoofd voor zijnen overwinnaar staan. Jacques was omsingeld, maar nog niet over wonnen j toen zijn meester, 'die allen verderen tegenstand nutteloos achtte, hem van verre een teeken gaf. Nu wierp Jacques zijn degen neer, en grepen zijne vijanden hem aan. Op dit oogenblik verscheen er op bet gelaat van den grijsaard, die tot nu toe bedaard was gebleven, eensklaps de uit drukking eener diepe smart. Het was de gedachte aan zijn klein zoon George, die bij hem opkwam. Tot dusverre had zijne buitensporige verwachting hem ondersteund. Hij had inderdaad geloofd dat hij den regent zou dwingen om met hem in het strijdperk te treden, en het lot van Bretagne op de kans van een tweegevecht te stellen. Hij dacht, dat een edelman op'geene andere wijze eene beleediging zou wil len wreken maar thans begreep hij zij nen grooten misslag. Zijne verbijstering was voorbij en, gelijk meestal na eene beslissende te leurstelling het geval is, voelde bij eene menigte benauwde gedachten bij hein opkomen. Hij begon aan de rechtschapenheid van rijnen neef dé Yaunoy te twijfelen, en deze twijfel werd zoo groot en vreese- lijk, dat hij ze als eene zekerheid be schouwde. gepluimd te hebben, werd Veroordeeld ea over de gronzen gezet, doch bevond zich ni opnieuw te Brussel. Dinsdag nacht ontmoette een policïeoffl. cier in de Augustijnenstraat, eene vrouw wier persoonsbeschrijving volkomen over' eenstemde met degene van het lieve ding. Zij rook lont en spoedig verwijderde zij zich, toen hij haar wilde naderen. De politieofficier kon haar Inhalen en leidde haar naar het komissariaat. De vrouw beweerde vooreerst dat zij hel slachtoffor was ooner grove dwaling en gaf een valschen naam op, maar bij nader onder- zoek van haar... geweten en papieren, was zij weldra verplicht bekentenissen te doen, Zij werd opgesloten en zal, na uitboeting harer straf, voor de twintigste maal over de grenzen gezet worden. Ongeval. - De gaswerker. Jozef bode, wonende Abrikozeboomstraat, word Dinsdag op den Grooten Zavel, door de kar van eenen melkboer omgoworpen. Het slachtoffer werd gekwetst aan het hoofd klaagt van inwendige pijnen. Voorloopige verzorging werd hem in bet St-Pietersga8t* huis toogediend. Automobielongcval. Mej. Marie Hem drickx.St-Felixgang, 26jaar, Abrikozeboom. straat,werd Dinsdag avond op Zuidlaan door een automobiel omgeworpen.Zij werd zwaar gewond aan het hoofd en naar bel St-Pieters* gasthuis overgebracht. Een wielrijder, Herman genaamd, 35 jaar oud, wonende Vossenslraat, werd insge. lijks door de automobiel getroffen en go kwetst boven bet rechteroog. De policio opende een onderzoek. Een schoon huwelijk is dat van 'da koffie met de chicorei der Trappisten Vincart.; 1500 M, Laken. Kamers geplunderd. Mev. NuytenS, Antwerpsche steenweg, 189, stelde Dinsdag avond, na eone korte afwezigheid vast, dat een kwaaddoener op hare kamers was gekomen met valsche sleutels en de meubelen had opengebroken. De dief legde do hand op eene verzameling kostbare ju- woelen en eeno som van 120 frank. De po litie werd onmiddelijk verwittigd. St-Joost-ten-Noode. Deserteur geknipt. De rechterlijke policie beeft Dinsdag avond aan de Noordslatie een der deserteurs aangehouden, die over ongeveor zes weken uit de tuchtschool te Diest ontsnapte. Het is oen gewezen grenadier Edmond B... Men hoopt van hem te welen water van de anders deserteurs gewordon is. Erge botsing. Op den Leuvenachen steenweg, bad Woensdag namiddag eene botsing plaats tusschen een automobiel en oen rijtuig met eep peerd bespannon. D» koets werd omgeworpen en twee personen, die erin zaten werden ten gronde geslingerd. Beiden werden gekwetst. Schaarbeek. - Verdwijning. Ds 14-jarige Anna Domaeyer, is sedert den dezer maand verdwenen Kleine gestalte, bruin haar en oogen, puntige neus, groote mond, langwerpig gezicht. Rijwiel gestolen. M. Strowel, wo nende Maria-Kristinaslraat, had een nieuw rijwiel gekocht voor 225 frank. Eenige sIod- den later, stelde hij vast dat het verdwenen was. Hij zocht zonder uitstel den dief op,doch deze was niet meer te zien. Leuven. Ongeluk. Woensdag mor- gend waren eenige werklieden bezig een schip mot bouwmaterialen te lossen. Door don aanhoudenden regen was de loopplank glibberig geworden; een der werklieden gloed uit met eene mand sleonen op den rug en kwam mot zijne vracht tusschen den kaai- muur en hot schip terecht. Aanstonds begon mon de reddingswerken en na enkele minu ten werd bet slachtoffor behouden, doch roet gebroken rechterarm bovengehaald.Hij werl naar zijne woning ovorgobracht. Hij meende weder de stem van 'den armen Albino te hooren, die met zijn geheimzinnig gezang den ondergang van zijn geslacht voorspelde. Terneergeslagen zag hij naar zijnen dienaar, en het berouwde hem, 'dat hij dezen zijn degen had laten afgeven. Neem uw degen terug, Jacques! riep hij hem toe. Rijd die kerels omver, en ga naar het kind, om het te bewa ken. Jacques gehoorzaamde, gelijk altijd. Hij rukte zich los maar reeds waren er een aantal bedienden komen aanloo- pen, die hem opnieuw grepen en hem op den grond wierpen. Terwijl hij viel, wierp hij eenen eer biedigen en treurigen blik naar zijnen meester. Ik* kan niet? mompelde hij, all wilde hij eene ongehoorzaamheid Lvei- ontschuldigen. De la Tremlays hoog het hoofd. t Arme George, zegde hij bij-ook zelvep. God straffe mij, en zij hem g* nadig Madame de Carnavalet die van Fare bezwijming bekomen was, vroeg aan deD regent om terug te keeren. Op den terugweg naar het kasteel wBï de regent, bijzondér opgeruimd en vrieD' delijk; maar Toen hij den dorpel opging* keerde hij zich even naar een zijner om standers, en fluisterde dezen een .woord óver de Bastille in het oor. Dit was het vonnis van Nicolas TréBJ lays en van den braven Jacques* PW rijknecht,

De Volksstem | 1913 | | pagina 2