EEN HELD UIT BRETANJE Herziening der Kiezerslijsten IN BE BALKANEN Provincieraad van Oost=Vlaanderen Nieuwsberichten 2 ENGELAND Het geschil In de spinnerijen van Man chester opgelost.Het geschil tusschen "de katoennijveraars van Manchester en de werklieden der spinnerijen, dat een lock-out na zich dreigde te slepen is Don derdag bepaald opgelost. De zaak van het parelsnoer. Vier betichten in de zaak van het parelsnoer .verschenen Donderdag voor de 12® maal voor het tribunaal der Bowstreet te Lon- 'den. De zaak is voor acht dagen ver schoven geworden. Een maatregel. Hot Engelsch' na tionaal syndikaat van matrozen en sto kers heeft eenparig besloten vanaf eer sten Mei aanstaande geen dienst meer te nemen op transatlantickers die geen toestellen van draadloozen telegraaf aan boord zouden hebben. OOSTENRldK-HQNCARIË Belangrijke aanhoudingen. Mijnü. Altman, bestuurder een er vliegmaat schappij, is met twee zijner bedienden en een bijzondere aangehouden gewor den, verdacht zijnde jongelingen aan te zetten uit te wijken. TURKIJE De toestand van Envar-bey. De toe stand van Enver-bey is geruststellend. De zieke heeft geene koorts meer. RUMEN2Ë Hervormingen in de ruiterij. De Epoca meldt dat de algemeene staf eerstdaags in het ministerie van oorlog- een ontwerp zal nederleggen strekkende tot de hervorming van de Rumeensche ruiterij. ITALIË Een advokaat-moordsnaar. De dag bladen van Rome deelen een snel bericht uit Palermo mede zeggende dat M. Pa ternoster, advokaat en gemeenteraads lid, een aanzienlijk handelaar der stad heeft doodgeschoten. Volgens zekere ge ruchten zou er een twist ontstaan zijn nopens het kandidaatschap van M. Nasi, volgens andere geldt het hier persoon lijke redenen. SPANJE Staking der dokwerkers van AHcanta. XJit Alicanta wordt gemeld dat de 'dokwerkers in staking gegaan zijn. 14 etoomers blijven onaangeroerd liggtra js de haven. De niet-gesyndikeerde werk lieden werken onder de bescherming dei- burgerwacht. MEXICO De Conference van het Diplomatisch korps. Een Jjd der vergadering heeft verklaard, dat de diplomaten aan hunne gouvernementen zouden aanraden oor logschepen naar Mexico te zenden, ten einde troepen in gereedheid te hebben voor het bewaken der gezantschappen. De cpnforencieleden zouden ook het Mexikaansch gouvernement aangeraden hebben, de Amerikaansche nota op een ■achten toon te beantwoorden. Banken op rantsoen gestefd. De banken van Torreon zijn verplicht ge worden een half millioen pesos aan de opstandelingen te storten. HAITI De toestand. Volgens een enelbe- ïicht uit St-Dominguo is de omwente ling door een bestuur vervangen. Men 'heeft aan de vreemdelingen aangeraden Puerto-Plata te verlaten. CHINA Geweldige brand in Shangal. De Berlijner dagbladen hebben een snelbe- richt uit Shangaï ontvangen, meldende dat een geweldige brand, die 5 uren woedde, de geheele noordwijk van Shan gaï vernield heeft, De Crieksche havens ontzegd aan de Bulgaarsche schepen. De graanuitvoerders van Varna heb ben een bericht ontvangen, hen melden de geene ladingen naar Griekenland af Xe sturen daar de Grieken besloten heb ben geene Bulgaarsche schepen in hun- (10® Vervolg.) VII. DE VOOGD. Eenige uren na de zonderlinge ont moeting, die wij in het vorige hoofd- stuk hebben verteld, waren de la Trem lays en zijn bediende in dc Bastille op gesloten Het is wel te gelooven, dat de ge- dochten van den ouden Bretagner eene treurige wending namen, toen hij de ge duchte sterkte binnentrad. .Wat Jacques aangaat, men zou kun nen verzekeren dat hij in het geheel niet 'dacht. Maar wat de la Tremlays ook mocht gevoelen, hij was te trotsch om 'daarvan iets te laten blijken, en trad mot een opgeheven hoofd en helder ge laat zijn kerker binnen. Toen hij alleen was, overmeesterde hem echter de wanhoop en vervloekte hij zijne nutteloo/.e vaderlandsliefde, die hem zijnen kleinzoon aan zijn lot bad 'doen overlaten. Hij beschouwde zijne onderneming nu iu het ware licht. Het gezicht van het hof had hem tot ondere gedachten ge- braclit.Hij begreep maar te laat,. dat zijn aanslag, die in den riddertijd eene ver metelheid zou zijn geweest, in de acht tiende eeuw eene ware zinneloosheid was. Het was voor Bretagne, zegde hij, om ziel) te troosten maar hij vond in dat gezegde geen troost; e» zijne droefheid üe havens toe le laten en geene Bulgaar sche waar aan te nemen. Een Kolonel veroordeeld. Na een debat dat uegen dagen ge duurd heeft, heeft de krijgsraad van Sofia uitspraak gedaan in hef pj-oces in gespannen tegen Petef, brigade-overste, beschuldigd aan zijneu militairen plicht te kort gebleven te zijn, tijdens het ge vecht met de Grieken te Lahaima. Kolonel Petef' werd veroordeeld tot 4 jaar opsluiting en de militaire onteering en verliest daarenboven zijne burgerlij ke rechten. Verklaringen van M. Sasonof. M. Sasonof die zich voor 't oogenblik te Parijs bevindt, deed volgende verkla ringen aan een dagbladschrijver van deu Temps Rusland, evenals al de andere groote mogendheden, wenscht dat de vrede in het Oosten zoo gauw mogelijk op vasten boden zou berusten. Ik geloof dat niet één Balkan staat het gemeenschappelijk belang dat hieraan vast is miskent. Wat ons betreft, wij wenschen vurig het Ot- tomansch keizerrijk in zijn normaal en voorspoedig bestaan le helpen. Hierom zijn inwendige hervormingen onontbeer lijk. De grooie mogendheden zullen de Balkanstaten voornamelijk van gelde lijke krieis moeten vrijwaren. De tus- 8clienkomst der grootmachten heeft tal van verwikkelingen vermeden. Het Rus sisch rijk, geheel eensgezind met zijne bondgenooten en vrienden, heeft zijne macht ten dienste van het behoud yan den vrede gesteld. De buitengewone zittijd werd Vrijdag morgend, om 11 ure geopend, onder het voorzitterschap van den heer De Rie- macker, die eene roerende hulde bracht aan wijlen graaf Paul de Smet de Naeyer. De heeren Gouverneur, namens het provinciaal bestuur. Van Cleemputte, namens de rechterzijde, Boddaert, na mens de liberalen en G. Wurtli, namens dp radico-socialisten sloten zich bij die hulde aan. Daarna werd de heer Arthur Ligy tot provinciale senator gekozen met 69 stemmen, tegen 12 gegeven aan den heer Hypoliet Callier. De Raad onderzocht daarna de wijzi gingen aan de begrooting, in verband met de nieuwe taksen op de automobiels. Van heden af tot 31 Oktober aan staande, liggen de Kiezerslijsten ter in zage van. liet publiek. Deze lijsten moeten dienen voor 'de Wetgevende kiezing van 1914. Het is dus van het grootste belang dat al onze vrienden ingeschreven zijn en dit met het getal stemmen, welke hen toekomt. Wij noodigen dus al onze vrienden uit zich wel te overtuigen of hunne rech ten geëerbiedigd zijn. In het gemeentehuis van elke stad en dorp van ons arrondissement hangt de lijst uit. Indien men bemerkt dat men met het getal stemmen, waarop men recht heeft, niet ingeschreven is, moet men onver wijld er kennis van geven aan 't bureel der Katholieke Vereenlglng, 24, Groote Markt te Aalst. Kosteloos zullen aldaar alle inlichtin gen verschaft worden en stappen zullen gedaan worden om uw volle recht te ge nieten. Het bureel is open Donderdags, Vrij dags en Zaterdags van 10 tot 12 u. voor middag, en bij uitzondering *6 Zondags van 10 tot 12 ure 's morgends. en angst zouden nog veel grooter zijn geweest, als hij geweten had wat er in zijn kasteel omging. Hervé ae Vaunoy was geen man om iets ten halve te doen. Eenige woorden die de la Tremlays bij het laatste gesprek ontvallen waren, hadden hem op deu weg gebracht, eb hij giste bijna het doel der reis van zij neu ouden bloedverwant. Hij liet eene week voorbijgaan. Toen hield hij de terugkomst van Ni colas Tremlays voor ten minste onwaar schijnlijk, en nam hij zijne maatregels. De meeste oude bedienden op het kas teel ontvingen hun afscheid hij be hield slechts die welke hij reeds aan zich had weten te hechten, benevens Alain, den hofmeester, die «enigermate zijn vertrouwde was. Vaunoy was nu een geheel ander man geworden. Twee jaren lang had hij van het rijke domein gedroomd en nu was zijn droom verwezenlijkt. Het was waar, zijn bezit was slechts schijn hij had het goed slechts in be waring: maar met eenig overleg kan een voogd het ver brengen. De mensch is sterfelijk; een kind staat aan alles bloot, dat ons wisselvallig le ren bedreigthet kan aan de koorts, de mazelen of eene andere ziekte sterven het kan verdrinken, later van een paard vallen, in een tweegevecht sneuvelen, verliefd worden de liefde heeft zelfs Troye doen vallen. De voogd van een rijken pleegzoon heeft derhalve altijd veel kans dat dit ^iud niet meerderjarig zal worden,. DE VOLKSSTEM Brussel. Onvoorzichtige wielrijder. Eene kashoudster, mad. Stephanie Haemelinckx, 41 jaar oud, wonende Bo- denbroeokstraat, werd Donderdag mor gend in de Hoogstraat omvero-eworpen door een wielrijder. Deze maakte zich zoo rap bij kon "uit de voelen, zonder zich om zijn slachtoffer te bekommeren. Mad. Haemeliiiökx werd erg gewond. Oud-Brussel, Van 17 tot 23 Oc tober M. Choufleuri zal te huis blij ven den...., blijspel in ééu bedrijf. Zonderling samentreffen. Mev. Lwonende te Elsene, verloor over eenige weken haar zilveren teschje ter waarde van 200 fr., dat eene welgevulde geldbeurs bevatte, juweelen en andere voorwerpen. Mejfr. L... maakte het ver lies kenbaar, doch men bracht haar het handzakje nietterug. Dezer dagen be gaf zij zich bij den verkcoper van liet kostbaar voorwerp en kocht er een an der, terzelfdertïjd het verlies van het eerste uitleggend. Door een zonderling samentreffen, ktvam Dinsdag avond een persoon bij den'juweelier en bood hem het verloren zalige te koop aan. De poli- cie heimelijk vëiwittigd, ging eemge stonden later «riter tot de aanhouding van den verkoopèr. Het is een inwoner der Van Volsemfetraat, te Elsene. Onder vraagd, bekende hij het teschje gevon den en het zich toegeëigend te hebben met al wat het bevatte. Een onderzoek wegens verhceling werd te zijnen laste ingesteld. Een reuzenclrkus. iWij verne men uit goede bron, dat de overgroote Cirkus Charles in deze herfst zijne tenten, meer dan 20.0.00 vierkante me ters oppervlakte hebbende, te Brussel zal opslaan. Deze^onderneming overtreft alles wat in diep zin bestaat, daar zij ook een prachtigen dierentuin en eene tentoonstelling van volkenkunde bevat. Deze reusachtige inrichting, welke hier komt na eéne omreis in Zuid-Eu ropa, kan 15.000,toeschouwers bevatten. De stallen, dieren huisvestende uit alle deelen der wereld, zijn 400 meters lan&. Er zijn ook verscheidene muzikale in richtingen en aantrekkelijkheden, wel ke toegankelijk zijn mits een klein in komgeld. De groote tent* waar 'de bijzonderste vertooningen plaats hebben en welke er als eene kolossale volksinrichting uit ziet, kan dagelijks 14 tot 15.000 perso nen bevatten. Het zal de wonderbaarste vertooning zijn welke men ooit te Brussel had. - Door een atito aangereden. De genaamde Van den Perghe, wonende Delaunoystraat,'té St-Jans-Molehbéek, kwam Woensdag.met. eene stootkar dc Grasmarkt overgereden. Met. zich te wil len mijden Voöï «jen aankomenden tram, werd hij door eenen automobiel Verrast en verscheidene .meters ver geslingerd. Hij werd erg gewond aan het hoofd en qver gansch liet lichaam. De diefstallen. Eene handelaar ster der Keizersstraat had Woensdag namiddag harem winkel gesloten om eene boodschap te gaan doen. Toen zij korts nadien terpgkwam stelde zij vast dat tijdens hare, afwezigheid een dièf was binnengedrongen en voor 500 frank koopwaren had buitgemaakt. l Ongekende, kwaaddoeners hebben Woensdag nacht1 een bezoek gebracht ih eenen pelsenwinkel der Eburonenstraat. Zij hebben er voor rond de 3.000 frank koopwaar buitgemaakt. Toen een hotelhouder der Pacifi catiestraat Donderdag morgend opstond stelde hij vast c^at 's nachts dieven in zijne woning wai;en gedrongen en al bet zilverwerk, alsook eene som van 80 fr. en meer andere voorwerpen hadden buit gemaakt. r:i Maar ja, buurvrouw, mijn koffie is altijd goed,- wan$ ik gebruik de Chicorei der Trappisten Vincart. 1500 N De Vaunoy wist dit wel; maar hij was te ongeduldig oni'feijn geluk te genieten, om veel waarde aan die kansen te hech ten, want het was mogelijk, dat de klei ne George al die gevaren gelukkig le boven kwam. De Bretagner heeft doorgaans een goed en edelmoedig karakter maar als hij tot het kwade overslaat, zijn geene middelen hem te*snood. De lezer zal wéldra hierover kunnen oordeelen. b De Vaunoy blfeef George behandelen als het beminde "kind van zijnen geëer- biedigden heer. De genegenheid van dit kind moest een steun voor hem zijn in geval de la Tremlays nog eens onverhoeds terug kwam. -iv Twee maanden/verliepen, Hervé had alles, wat aan het oude bloed van Trem lays gehecht was, het huis doen ruimen. Een trouwen dienaar had hij evenwel niet kunnen wegjagen. Dit was Hecto'r, de geliefkoosde hond van Nicolas Tremlays. Vruchteloos hadden de knechten hem met zweepslagen tot diep in het bosch gejaagd altijd .was hij teruggekomen. Telkens als Hervé dacht, dat de hond nu wel zou wegblijven vond hij hém des nachts bij het tjed van den elapenden George zitten. Daar hield he^ dier de wacht, en wij kunnen niet zeggen, dat de erfgenaam van Treml, zonder dien dapperen bewa ker, des nachts altijd veilig zou zijn ge weest, want de yaunoy wierp somtijds eenen zonderlingen blik naar het bed van zijnen kleinen neef,. St-Joost-ten-Noodö. De omtrek der Noordstaiip gezuiverd. De policie richtte AVcensdag nacht een klopjacht in aan de Noordstatie. Men bezocht on-- verwac.hts de straten en de verdachte koffiehuizen aldaar. Eenige personen werden naar het kommissariaat in de Ki'uisvaartenstraat geleid. Twee Duit- scliers, een Hollander en eene Belgi sche dame werden in hechtenis gehou den. De drie vreemdelingen zullen over de grenzen gezet worden. Vorst, Arme man. Een dagloo- ner van St-Genesius Rhode, Jozef W..., leed aan zinneloosheid en was in 't gast huis van Vorst geplaatst. Dinsdag nacht ontsnapte hij en liep naar het park van St-Gilbs, waar hij zich, hij middel van een mes, aan de keel verscheidene diepe sneden toebracht. Woensdag morgend vond men er hem bewusteloos en badend in zijn bloed uitgestrekt. In den nacht is hij de ijselijkste pijnen overleden. St-Giilfs. Verlies of diefstal. Mev. Socket, Fonsnj laan, nr 45, te St- Gillis, was Woensdag avond eene som van 1300 fr. gaan ontvangen. Zij stak de bankbriefjes in een omslag. Thuis komende stelde zij vast dat zij den kost baren omslag niet meer bezat. Zij her innert zich dat een kerel op de Rouppe- plaats tegen haar liep. Mev. Socket weet niet of deze haar het geld ontstal ofwel als zij het verloren heeft. De policie is verwittigd. Schaarbeek, De dief ten in de sta tiën. Woensdag bestatigde men in de statie alhier dat een der waggons van een goederentrein opengebroken was. Een der statieoversten werjl verwittigd en ging over tot het onderzoek van den inhoud. Hij bestatigde dat eene kas voor 1500 frank bijbehoorten van muziekin strumenten bevattend, verdwenen was. De policie werd verwittigd en stelde een onderzoek in. Elsene. Oneerlijke dienstmeiden. Over drie weken, namen de echtge- nooten Gauger, Dublijnstr., te Elsene, eene nieuwe dienstmeid aan, welke van de beste getuigschriften was voorzien. Dinsdag verdween het pereltje, na den koffer van eene andere meid opengebro ken en al hare spaarpenningen gestolen te hebben. Gisteren, hield de policie van Elsene de dievegge aan, die reeds her baalde malen werd veroordeeld wegens diefstal. Huiszoeking in de kamer, wel ke zij had gehuurd in de Vestingstraat, te St-Gillis, leverde geen uitslag op. Dinsdag kwam bij M. Denis, stafoffi cier bij het leger, te Elsene, eene nieuwe dienstmeid inwonen, welke hem de beste getuigschriften had getoond. Woensdag namiddag moest M. Denis afwezig blij ven en stelde in zijne brave dienst bode derhalve vólle vertrouwen. Als hij, terugkwam, was het meisje, ongeveer 20 jaar oud, verdwenen. Voor gedenke nis had zij eene som van 2,250 fr. uit de lade van een meubel genomen en was ev medë vertrokken. De policie werd ver wittigd. Lciivon. Erg ongeluE. Donder dag morgend kwam een voerman met zijn gespan de Tervuersche vest opgere den, om vuilnis te storten in eenen al daar gelegen dieperik. Door den aanhou denden regen was de grond gansch door weekt. Hij stortte er in en paard en kar verdwenen in de diepte. Het voertuig werd gansch vernietigd en het paard zoo erg gekwetst, dat het ter plaatse moest afgemaakt worden. Audergherii, Erg werkongeval. Woensdag namiddag had in eene brou werij van Auderghem een erg werkon geval plaats. Eene buis van den ketel is gesprongen en een werkman werd ge troffen door den stoom. De ongelukkige werd vreeselijk verbrand aan het gelaat, de borst en de armen. Na verzorging in eene apotheek, werd hij naar zijne wo ning geleid. Thionen. Doo'delijk ongeluk. De pachter E. L..., van Suerbempde, keerde met paard en kar huiswaarts. Op Hector was echter de eenige niet, die den kleinen George bewaakte; het kind had nog een getrouwen beschermer. Met het in de beurs gevonden goud kon Jean Blanc zijn vader van het noo- dige voorzien. Hij werkte nu niet meer over dag sliep hij, of zwierf rondom het kasteel; maar 's avonds klom hij in een hoogen boom, welks takken bijna de vensters bereikten van het vertrek waar in de kleinzoon van zijn ouden weldoe ner sliep, en bleef den geheelen nacht op schildwacht. Hervé had hem wel dikwijls met het geweer van zijnen jager bedreigd, maar Jean Blanc liep even vlug over de groene takken, als een matroos over bet wand van het schip, en was niet bang voor een kogel. Zes maanden verliepen aldus. Niemand in Bretagne wist wat er van Nicolas Treml was geworden. De bewoners van 't bosch betreurden hem, omdat hij zulk een goed meester was en baden voor de rust zijner ziel. Op een herfstavond hiug de Vaunoy zijn jachtgeweer over zijuen schouder, en nam den kleinen George bij de hand. Zoo ging hij naar den grooten vijver maar Hector volgde zijnen jongen mees ter op de hielen. Van tijd tot tijd keek de Vaunoy even om naar het trouwe dier, en zijn oog slag was alles behalve welwillend. De vijver lag op den afstand van een kwartier uur westwaarts van het kas teel, en vormde een groot vierkant, waarvan drie zijden met hoog opgaand geboomte waren begroeid, terwij] do vierde, die steil was afgestoken, met ld OCT. I<rl3 - den steenweg vim Diest Verschrikte Kei peerd eensklaps en ging op hol. In volle vaart liep het de helling van 'den steen* weg af. L... stelde alles in -t werk om het tegen te houden, doch vruchteloos. Op zeker oogenblik verloor hij het ereni wicht en stortte ten gronde. Hij vielzoo ongelukkig clat hij terecht kwam tmd«j de wielen, die hem het hoofd vermorzel- den. De clcod was oogenblikkeljjk. Hei ongelukkig slachtoffer was 44 jaar. oud en gehuwd. Antwerpen. Vitriooldrama. Don. derdag avond, om 10 ure, kwam de ge. naamde Van Keersberghen, geboren te Parijs, van Belgische ouders, uit de vfq, ning nr 3, der Wijngaardstraat, toen hij door eene jonge vrouw aangevallen werd die hem eene tas vitriool in hét gelaat wierp. Verbrand aan 'den rechterkant van liej gelaat en den mond, werd hij naar het gasthuis overgebracht en verklaarde er de vrouw niet te kennen. Doch getuigen zeggen dat het zijne minnares is en 7jj beiden uit dezelfde woning kwamen. Be toestand van den gekwetste is niet ge, vaarlijk. Dievenjacht op een dak. Een rel was langs het dakvenster op de ka. mer der dienstmeid van M. Coppens, wonende Anselmostraat gedrongen. Do bewoners gaven het alarm, waarbij eene jacht op de daken plaats greep, dock <he geen uitslag opleverde. De indringer ge, lukte erin te ontsnappen. Verdronken. Uit de Kempiscfo vaart heeft men het lijk opgevischt van de schippersknecht Herpeieer, van het binnenschip Bernadette die sindi eenige dagen verdwenen was. Het lijk is naar het doodenhuis van Kiel overge bracht. Doodelijk tramongeluk. De ze«< jarige knaap, J. Hofkens, wonende Pre kersstraat, die Dinsdag morgend in y Nationalestraat door. een tramrijtuij werd overreden, is ten gevolge van de bekomene wonden in het gasthuis ovei, leden. Doodelijk ongeval. Woensda» werd de 36-jarige Theophiel Flem, wo nende Washingtonstraat, te Elsene, ii het magazijn Savelkoul, Kipdorp, 29, het hoofd tusschen den ophaalbak gt- pletterd. Zijn toestand is hopeloos. Mechelett. De trambotsing. Hei onderzoek over de trambotsing vao Maandag wordt ieverig voortgezet. Ver scheidene getuigen werden door den on derzoeksrechter ondervraagd. Men on derzoekt of het signaal aan Neckerspoel wel gewerkt heeft. De toestand der ver schillende gekwetsten is zoo voldoende jmogelijk. Alleen de toestand van den 64-jarigen Dujardin, boodschapper, die in het gasthuis verzorgd wordt, is zeer erg. De linker hand én waarschijnlijl ook het rechterbeen zullen moeten afge zet worden. De stoffelijke schade zal 8j tot 100 duizend frank bereiken. St-AiiiandsLerg. Schielijk overle den. Marie Latte, oud 37 jaar, wi# kelierster, wonende 'Antwerpschensteei weg, 4, was Woensdag namiddag een booschap gaan doen, toen zij, terugge komen, ongesteld werd, D' Huyghe werd geroepen en verzorgde de vrouw, 'doel weinige oogenblikken nadien was den een lijk. De vrouw is ongehuwd en woont al leen in haren winkel aldaar. Lede. Vaars op hol. Donderdag was eene vaars der kinderen Van di Velde, Barvoetschen hoek uitgebroken Het dier ging op hol. In het veld wilde hel woeste dier een meisje, dat daar aai 't werk was, aanvallen, doch het meisji kon het dier op afstand houden. Dal liep de vaars naar eene koe welke ge bonden aan 't grazen was. Deze rukfa zich los en ging ook op den loop. Oop- getuigen konden weidra beide dieren vatten, zonder dat er ongelukken te be treuren waren. kreupelhout was bedekt. Op het midden van dezen steilen kan! stond een oude eik, welks takken tot i) het water hingen, dat juist op deze piel eene bijzondere diepte had, hoewel hd overige van den vijver niet zoo diep wai, dat men hem gemakkelijk had kunne! doorwaden. De Vaunoy maakte een schuitje lw zette George op eene der banken, en stal van land. Zonder geroepen te zijn sproni llector mede in het schuitje, en legdf zich voor de voeten van het kind neder. Eenige riemslagen brachten 't schuit' je midden in den vijver. Toen laadde dl Vaunoy zijn geweer, en legue aan o) eene eend, die tusschen de biezen lang» den kant, des vijvers haren kop opstal Het schot viel, en Hector, die aan di jacht gewoon was, volgde zijn instink^ vergat zijnen kleinen meester, en spronj over boord. Zoek', zoekriep de Vaunoy Ken na, terwijl hij zich haastte om zijn gc weer weder te laden. De hond zocht vruchteloos naar df eend, die door het schot niet gedeerd was, en kwam eindelijk terug. Zie eens welk een groote eik ze^dl de Vaunoy tot George, en terwijl 't kind opkeek, loste hij nogmaals zijn geweer. De lioiid gaf een jankenden gü, stal zijne pooten uit, en bleef tusschen de biezen liggen Ik heb achter de bladeren van <liptt boom een groot wit ding gezien, zeg® het kind. Vaunoy zag haastig naar den eiï maar zag nietg. Kffiordt .voortgezet.]

De Volksstem | 1913 | | pagina 2