Notarieele Annoncen Vakschool voor Tuinbouw HEKELGEM, (Abdij Affiigem) FEESTWIJZER een Zaailand en eenen Meersch HOFSTEDE Bouwgronden en Zaailanden TB WICHELEN- ZAAI LAN DEN BOUWGRONDEN Huismeubels Hofstede, Zaailanden en Meersch WOO N H U IZEN VAARZEN, BUNDERS en STIEREN Hofstede en Landen HEEREftSHUIS 19 EN 80 OCT. 191j Verleden Zondag, 12 October, werden al daar de lessen over Tuinbouw hernomen. M. Louis, loeraar van Boomteelt, die do eerste les eener reeks van vijf-en-dertig ieder les duurt twee uren geven zou, nam die gelegenheid waar om onder vorm van inleiding eenige welgepaste gedachten uiteen te zotten. Zijn eerste woord was een woord van dank aan de onvermoeibare opkomers. Hot Ministerie van Landbouw, zoo ging hij voort, heeft noodig geacht de lessen over Tuinbouw hier terug in te richten. Verleden jaar immers had do school een onverwachten bijval genoten de -ioehoordera waren in grooter getal dan men had durven verho pen. Was dit reeds aanmoedigend, meer valt er te drukken op den goeden uilslag waar mede op het einde van het eerste jaar vor- schoidonon het overgangsexamen tot het tweede jaar hebben afgelegd. Zelden of nooit bekwam men zulken uilslag op andere plaatsen. En 't was onder algemeen gejuich dat de Heer Professor, mot hot vurig woord hem eigon, diegenen die in hun examen slaagden en die allen wederom in de zaal aanwezig waren nogmaals geluk wenschte voor de moeite welke zij zich gaven om to komen op den goeden wog waar zij zich nu bevonden. Geen nadeel zal het u zijn, zoo zegde hij hun, indien gij geen certificaat bekwaamt na het eerste studiejaar 'k ben er blij om, want liet eindexamen zal zooveel to schitte render wezen. Welk dool beoogt het Ministerie met deze inrichting Men ziet overal voordrachten geven over Land- en Tuinbouw. Is dat niet voldoende Men moet groot verschil maken tusschen school en afzonderlijke voordrachten. Deze laatste zijn ontoereikend om iemand te be kwamen in het ambt van hovenier een ho venier immers heeft niet genoeg aan eenige oppervlakkige aanduidingen algemeene wetenschappen en toegepaste kennissen hoeft hij noodig. De afzonderlijke voordrachten dragen zelden blijvende vruchten, omdat het onderwijs er veel te beknopt moet worden voorgesteld. In de school echter is het do volledige bekwaming, omdat men er heeft het uitgebreid onderwijs dat de vele kennis sen bedraagt door het tuiniersambt gevergd. 't Is echter niet genoeg hier op de 'banken te komen zitten om alleenlijk toe te luiste ren. Neon, ook buiten de klassen ftioet er worden gewerkt. Daartoe zal bet noodig wezen notas te nemen, om die dan thuis in de vrije uren te verwerken en uit te breiden. Daartoe zal het noodig zijn dat gij onder u in de leeszaal die altijd zal open zijn (Maandag en Donderdag uitgezonderd) vergaderingen belegt om samen de gegeven lessen le bespreken. De lange winteravon den zult gij bostoden aan liet lezen vau vak- boëken en vakbladen. Want is het onderwijs tamelijk vollodig, op 20 lessen kan ik u toch niet alles voorhouden, wat over Boomteelt ie zeggen valt gebruikt dus alle middelen om u le volmaken. Brengt de gegeven lessen ook over in de praktijk, b. v. voor wat het greflelen, den snoei enz. aangaatzoo zult gij lukken in uw voornemen van u te bekwamen, anders niet. Zoo doende zult ge boloonen de moeite welke zioh geven de leden van het besclier- mingskomiteit, die, zooals gij ziet, zich noch zorgen noch onkosten hebben gespaard om klas- en leeszaal zoo leerrijk als geriefelijk in te richten. Zoo doende zult gij ook do leeraren beloo- nen voor de inspanning waarmedo zij zich beijvoren u de wetenschap zoo duidelijk en klaar mogelijk voor te stellen. Zoo doondo zult gij ook dankbaar zijn aan het Ministerie van Landbouw, dat zulke ■cholen ondersteunt door zijne loolagen toologon, die vooral wel besteed zijn aan het luinbouwonderricht, dat io ons land niet weinig te wenschen overlaat. Na zulke toespraak, achten wij het ovor- bodig verder aan le dringen op het nut zulk eener Tuinbouwschool. Al degenen, die 't zij er op uitzijn hovenier te worden van stiel, 't zij thuis hun tuin willen winstrijk inrichten, 'I zij handel drijven of willen drijven in fruit, in groenten of in bloemen, hebben er alle belang bij, de lessen, die aldaar gegeven worden, regelmatig bij to wonen. Voor alle inlichtingen zich te wenden tot den E. P. Hildebrand, Bestuurder der Vak school voor Tuinbouw, Affligem, Hekelgera. Personen die eene plaats zoeken, of eene aanvraag willen doen, huizen of kamers buren, voorwerpen vorloren hebben, enz., zullen door onze - Kleine Aankondigingen fen boeten uilslag bekomen. u»DE VOLKSSTEM voor de Stad en het Arrondissement Aalst AALST 19 Oktober. Sladsschouwburg te 5 ure 's avonds, le opvoering van Vln- cenlius do Psfula beroemd drama in 5 bedrijven (8 tafereelen) door het Koninklijk Gezelschap «'t Land van Riem 19 October. Algemeene vergadering in den Katholieken Volkskring St-Jozef. Belangrijke voordracht over het - Wetsontwerp der Sociale Ver zekeringen. 26 Oktober. 2® opvoering van «Vincentios de Paula te 5 ure 's avonds op don Stadsschouwburg door het Ko ninklijk Gezelschap 't Land van Riem 9 November. Luisterrijk tooneelfeest in den Katholieken Werkmanskring, te geven door de Tooneelafdeeling der Chrislene Vakvereenigingen van Aalst. Worden opgevoerd f Martelaar drama in 4 bedrijven en Hol Huis in bet Woud blij spel in 1 bedrijf. 16 Novembor. Tooneelafdeeling - In Liefde Bloeiend, oud-leerlingen bond van Sl Martensgeslicht. Groot toonoelfeest ten voordeele van 't vrij katholiek onderwijs. Wor den opgevoerd Constantijn, boeiend en letterkundig drama in 4 bedrijven en Baas Wip, klucht spel met zang inéén bedrijf. 16 November. Ceciliafeesl der Koormaat schappij Niels zonder Arbeid 16 November. Laatste Algemeene Verga- gadering voor de leden van den Kali). Volkskring Sl-Jozef, met bijzondere Voordracht over de «Ver zekering togen ziekte en werkonbe kwaamheid. Slichting van eenen Ouderlingen Bijstand. Zondag 23 Novembor. Koninklijke Rederijk- kamer De Calharinisten Jaar- lijlcsch CalharinafeestMis, Lof, Banket. 30 November. Groot Tooneelfeest, met op voering van twee nieuwe exlra- schoone blijspelen,door de Tooneel afdeeling Langs om beter met de medehulp der fanfaar Willen is Kunnen in den Kath. Volks kring St-Jozef, Meuleschetteslraat. 7 December. Vermakelijk Avondfeest, aan do ouders on Familie der leden van de verschillige afdeelingen van den Katholieken Volkskring Sint- Jozef kosteloos aangeboden. 14 December. Ceciliafeest der Fanfaar «Wil len is Kunnen met Volksbanket voor muziekanten,bestuur- en eere leden. 28 Dec. Redorijkkamer De Calharinisten 2° Vertooning De Gqudboer n toonoelspel door Birsch Pfeifer. Om Laura te Krijgen blijspol door Lod. Vliebergh. 15 Februari 1914. Redorijkkamer De Calharinisten», 3" Kunstfeest. Opvoering vanVader Pluimsteen van Miry, zangspel; HctZicitsersch Huisje, zangspel met gemengd koor en groot orkest, van Adam. 12 Maart.Redorijkkamer «De Catharinisten» 4' Vertooning. Weduwe Hanssen beroemd blijspel. «De Genadeslag eenakter doof Top Naelï. IIOFSTADE 19 en 26 Oktober, telkens om 4 urén, op voering van het nieuw bijbéispel Joseph 200 uilvoerders. LEDE. 9 en 11 November. Groot tooneelfeest. Drama Besloten Tijd. N. B. De Katholieke Maatschappijen van de Stad en het Arrondissement worden beleefd verzocht de datum's hunner feesten zoohaast mogelijk aan 't beheer van ons blad mede te declen. VOETBAL Matchen voor Zondag 19 October EERSTE AFDEELING F. C. Brugge A. A. Gent R. C. Gent C. S. Brugge (1 2) Antwerp V. C.. C. S. Vorviora (0 3) Union S. G. Beerschot A. C. (4 2) Racing C. B. Leopold O. (4 0) Standard C.X. Daring G. B. (0 3) De uitslagen tuscken haakjes zijn die van verleden jaar; voor de Leopold die van over twee jaar. RESERVEN 1 A. A. Gent F. C. Brugge C. S. Verviers Antwerp F. CL Beerschot A. G. Union S. G. Loopold O. Racing C. B. Daring G. B. Standard C. L. BEVORDERING Exelsior S. C. Brossoux F. Lyra F. C. F. C. Luik R C. Meohelen F. C. Mechelen S. G. Anderlecht Ukkel Sport Tilleur F. G. S. C. Kortrljk Stade Leuven Excelsior Hasselt BOLLEN Aalst-Mijlbake Bolling door de stekken, bij Emiel Do Moor, Langestraat, 98, Aalst-Mijlboke, op Zondag 26 Oktober, om 3 uren zeer slipt voor het knmpioonschap van Vlaanderen. Prijzen 60, 50, 40, 30, 20, 10 fr. enz. Inleg 0,25 fr. per 5 bollen men mag niet mecrdan4 seriën vervolgens spelen. Inschrij ving van lieden tot 25 October. Hot spel is in 't droog en verlicht met gasbekken. Wl EL-RIJDEN Aalstersche Velodroom. Zondag 19 October, groote tweeurenkoers op Amerikaaasche wijze, tusschen de besto beginnelingen van 't land, met 8 klassemen ten. De deelnemende ploegen zijn Arys ArthurDe Sterk; gebroeders Van der Sype; De Corte Goppens; Van Caene- ghem De Wilde; Do Winter Fierens; Persyn De Vogbelasre; enz. Hot zal voorzeker de laatste maal van het seizoen zijn, dat wij hen zullen zien strijden op pist. Ook zullen zij al hot mogelijke doen om elkander de zegepraal te betwisten. De 6trijd zal hardnekkig zijn en de prijzen der plaatsen zijn in ieders bereik gesteld Volksplaats 0,25; 1® plaats 0,50; tribuun 0,75 fr. Aalst (Botermelkstraal) Voor sluiting van het seizoen, groote win- terkoers voor Alle beginnelingen zonder licence, op Zondag 19u Oktober, bij Louis Caliobaut. Afstand 45 kim., zijnde Aalst- Assche Dendermonde- Aalst. Vooruit if fr. gewaarborgd, welke bij de inschrijvingen zullen gevoegd worden voor prijzen. Vertrek om 2uron. DUIVEN NIEUWS Ninove Groote Monstervlucht met duiven uit Quiévrain, op Mhandag 20 October 1913,bij Louis De Paepe, velomaker,Geeraardsberg- sche straat, aangeboden aan alle eerlijke liefhebbers, die ten minste 40 kilometers af stand hebben op hun hok. OPENBARE VERKOOPING VAN TE MEIRE3. De Notaris DE VIS, te Aalst, zal namens wien het behoort, openbaar verkoopen Eerste koop. Een perceel Zaailand, te Meire, op den Hoogkauter, bekend ten kadaster sectie B, n* 7S7, groot a. 80 c. palende noord Jozef D'liaese, Karei De Punten 't Weldadigheidsbu reel van Meire, oost de consoorten an Vaeren- bergh, J. DeNvs en De W® en k'ndercn Lievcns- De Smet, zuid MM. Van Droogenbroeck, west over der. wegel zelfde heeren Van Droegenbroeck en Juffer Mabilde. Verdeeld in twee loten, de helft noord- en de helft zuidwaarts. In gebruik bij de kinderen Frans Lievens-De Smet, te Meire. Tweede koop. Een Meersch, te Meire, Ruys- broeek, bekend ten kadaster sectie A, nr 1258, groot 7 aren 50 centiaren, palende noord en oost Jufvrouw Mabilde, zuid M. H. De Saedeleer en kinderen, west de gemeente Aygem. Op te leggen boQmprijs fr. 130. In gebruik bij de kinderen Renneboog. ENKELE ZITDAG Woensdag 5 November 1913, om 3 ure namiddag, Ier herberg van M. ARTHUR V*N den Eeckhou'^,; te Meire, Dorp. Geld te bekomen ten kantore van voornoem den Notaris DE VIS. OPENBARE VERKOOPING van eene De Notarissen Oscar TIBBAUT en Charles DE VIS, beiden te Aalst., zullen in het openbaar verkoopen Gemeente Wichelen 1. Eene Hofstede, wijk Hulst, sectie B, num mers 1796c, 1796d en 1799p,groot volgens meting 9 aren 40 centiaren. Hofstede groot 5 aren 80 centiaren, gebruikt door Domien .Van de Putte.Tuin of Boomgaard groot3 aren 60 centiaren.Gebruikt door Silvain Van Leuven. Boomprijs 140 fr. 2. Een perceel Tuingrond en Hooiland, alsvoren sectic B, nummers 1799e en deel van 1794b, zamen groot 20 aren 45 centiaren. Gebruikt door Sylvain Van Leuven. Boomprijs 60 fr. 3. Een perceel.Zaailand op het Hclsrot sectie B, nummer 17S5Ebis, groot volgens kadaster 16 aren 10 centiaren-en volgens meting 15 aren 38 centiaren. .j. Verdeeld in twee gelijke loten en gebruikt door Serafien Pioters. 4. Een perceel'Zaailand, op hat Knapeveld, sectie B, nummer 1703b, groot 18 aren. Gebruikt door Serafien Pieters. 5. Een perceel Zaailand doorsneden met de beek, gelegen op het Boschveld of Hulst sectie B, nummers 741c en 741a, groot 35 aren 90 cent. Gebruikt door Domien Van de Putte. 6. Een perceel Zaailand, op den Bogaert, sectie B, nummer.859,groot 25 aren 30 centiaren. Gebruikt door Leonardus Gocmans. 7. Een perceefZaailand, op Smal is sectie B, nummer 7250 gnèot 32 aren 70 centiaren. Boomprijs 100 fr. Gebruikt door Cam iel Van Hauwermeire». EENIGE ZITDAG ZATERDAG! 8 NOVEMBER 1913 ten 2 uren namiddag, op bet Vredegerecht, te Aalst. N. B. De vèftrooping zal beginnen om 3 ure zeer stipt, na do aankomst der treinen uit Wichelen. 542 Openbare \Ver hooping van goede te Lebbeke,! St Gillis-Dendermonde Denderbelle en Opwyck. De Notarissen VAN DE VELDE, te Lebbeke, en DE VIS, te Aalst, zullen door het ambt van den eerstgenoemden, ten verzoeke van wien het behoort on met ge-win van 1/2 p. h. instelpremic, openlaarlijk verkoopen GcMkenté Lebbeke. 1. Een welgelegen perceel Zaailand, op den Aschweg, groot 38 a. 10 cent. Boomprijs 50 fr. 2. Een good perceel Zaailand, Ier plaats ge naamd Verbecdst groot 24 a. 70 c. 3. Een perceel Land en Weide, ter plaats genaamd-• De koude pnt groot 20 a. 50 cent. Gemeente til Gillis Dendermonde. 4. Een welgelegen perceol Zaailand, aan de Haagstraat, ter plaats Roscnbroeck groot 31 aren 80 cent. Gemeente Denderbelle. 5. Een goed perceel Zaailand, ter jdaats ge naamd Maalbosschen legende grensscheiding van St Gillis, groot 62 a. 10 c. 6. Een goed perecel Zaailand, nevens voor gaande, groot 49 a. 90 cent. Gemeente Opicyck (Ngverseel) 7. Een goed perceel Zaailand, ter plaats Groote Hoeve groot 1 hectaar, 8 a. 40 c. Dit perceel zal onder voorbehoud van samen voeging opgeroepen worden in 3 declen. 7TTnirPM Instel Dijnsdag 28 October imo ZJ i DAGEN Verblijf id 4Nt)V> 1913 telkensom 2 ure nam., ter herberg-afspanning der kinderen Fideel Haoms, te Lebbeke, dorp. OPENBARE VERKOOPING VAN en allerbeste ZAAILANDEN, te Moorsel. De Notaris DE VIS, te Aalst, zal met gewin van palmslagen en gelagen,openi.aar verkoopen: 1. Een perceel Zaailand, ook dienstig voor Bouwgrond, te Moorsel, Rijgcrstraat, 21 a. 56 c. 2. Een perceel Zaailand, ook dienstig voor Bouwgrond, te Moorsel, Rijgerstraat, 21 a. 56 c. 3. Een perceel Zaailand, ook dienstig voor bouwgrond, te Moorsel, Rijgerstraat, 21 a. 57 c. 4. Een perceel Zaailand, ook dienstig voor Bouwgrond, te Moorsel, Rijgerstraat, 21 a. 53 c. 5. Een perceel Zaailand, te Moorsel, nabij den Heuvel, groot IS aren 78 cent. 6. Een perceel Zaailand, tc Moorsel, nabij den Heuvel, groot 20 aren 62 centiaren. 7. Een perceel Zaailand, te Moorsel, nabij den Heuvel, groot 33 aren 3 centiaren. 8. Een perceel Zaailand, te Moorsel, nabij den Heuvel, groot 37 aren 24 centiaren. 9. Een perceel Zaailand, te Moorsel, nabij den Heuvel, groot 15 aren S2 centiaren. 10. Een perceel Zaailand,le Moorsel, naby den Heuvel, groot 16 aren 34 centiaren. 11. Een perceel Zaailand, te Moorsel, op Ter- raffligem, tusschen de wijken Kattebroeck en Hoeksken, groot 41 aren 51 centiaren. 12. Een percoel Zaailand, te Moorsel, op Ter- raflligcm, groot. 41 aren 61 centiaren. 13. Een perceel Zaailand, te Moorsel, op Ter- raffligem, groot 17 aren 43 centiaren. ZITDAGBN 260>Nov. 1913, Telkens om 2 ure namiddag, ter herberg In St. Cecilia bij den heer Louis De Backer, te Moorsul aan de Statie. Bij uitscheiding van bedrijf. OPENBARE VERKOOPING van LANDB0UWALEM EN VRUCHTEN -tc Aalst, Breedestraat. Dc Notaris DE VIS, te Aalst, zal ten verzoeke en ten hove van den lieer Joseph Van Neck, te Aalst-Mij 1 beek, Breedestraat, op Maandag 3 No vember 1913, om 12 uren stipt 's middags, open baar verkoopen Huisraad, zooals tafels, stoelen, stoof, potten, pannen, oude tinnen teilooren, printen, 2 kassen en verdere voorwerpen. La.vdboiiwalkm, een beirstuk, eene beirstane, wanmolen, raapmolen, hondenkar op ressort, 2 kortewagens, rieken, gaffels, bijl houweel. Vruchten, 6l'0 bussels roggen en tnrwen strooi, 300 kilo goed hooi, 400 kilo betteraven, lOOOkilo aardappelen, alles verdeeld in koopen 't elks ge rief. Verders 4 eiken planken, dienstig voor karre- tremers, 6 koopen kanadaberd, 6 koopen kana- daplanken. OPENBARE VERKOOPING VAN EENE TE WICHELEN De Notaris DE VIS, te Aalst, zal met gewin van palmslagen en gelagen, openbaarlijk ver koopen Eerste koop Eene behuisde, beschuurde en bestalde Hofstede, met boomgaard, tuin en hooi land, te Wichelen, aan den steenweg naar Lede, bekend ten kadaster sectio B, nummers 1797b, 1798b en deel van n. 1794b, te samen groot vol gens meting 29 aren 85 centiaren. Bewoond en gebruikt door Sylv. Van Leuven. Op te leggen boomprijs 180 fr. Tweede knop Een perceel Zaailand, te Wi chelen, nabij voorschreven hofstede, bekend ten kadaster sectie B, nummer 149, groot 51 a. 60 c. In gebruik bij Sylvain Van Leuven en Domien Van de Putte, te Wichelen. Op to leggen boomprijs 60 fr. Derde koop Een perceel Zaailand, te Wiche len, in de Colckto, bekend ten kadaster sectie A, nummer 795b,groot 33 aren 80 centiaren. In gebruik bij Kamiel Van Ilauwermeiren, te Wichelen. Vierde koop Eene partij Meersch, te Wiche len, aan de Schelde, bekend ten kadaster sectie A, nummer 935f, groot 18 aren 20 cent. In gebruik bij Constant Van Driessche; ZITDAGEN yX'f ""fa."8 fo SovS'™ telkens om 2 ure namiddag, ter herberg De Wachtzaal, bij M. Alois Van den Bogaert, té Wichelen, statie. Studie van den Notaris DE SADELEER, te Erembodegem. VERKOOP VAN "\7" A. JFt. IE TM St genaamd Loopert of Drijvers, waaronder volle en ledige Zeugen, TE EREMBODEGEM DORP ter herberg van d'heer Louis De Ryck. door den heor Jules MOENS, Koopman in Varkens, te Haekendover. 0p Maandag 27 October 1913 om 8 ure 's morgens. Deze Varkens zijn allen van het beste inlandsch ras en zullen mogen bezichtigd worden, daags vóór de verkooping. Tijd van betaling tot 1 Mei 1914, mits borgstel ling. 552 Openbare verkooping van EN BOUWGRONDEN te Aalst, Gentschestraat en Duivekeetstraat De Notarissen L1MPENS en TIBBAUT, te Aalst, zullen namens wien het behoort, met go- win van palmslagen en gelagen, in het openbaar verkoopen Eenen Eigendom bestaande uit 2 Woonhuizen en Bouwgronden, tc Aalst, Gentschestraat en Duivekeetstraat, verdeeld in 7 loten, volgens het grondplan, staande' op de plakbrieven, opge maakt door M. Van Cleynenbreugel, te Aalst. De huizen zijn gebruikt door XI.M. C. Matthys en Frans Bastin. 1® Lot ingesteld 2500 fr.; 2® lot ingesteld 2920 fr.: 3® lot ingesteld 500 fr.; 4® lot.ingesteld 600 fr. 5e lot ingesteld 500 fr.; 6® lot ingesteld 600 jfr.; 7® lot ingesteld 600 fr. VerblijfDonderdag 30 October 1913, ter herberg In dc Groote Sint Ivo, gehouden door XI. Camii.lb Pilatb, te Aalst, Nieuwstraatr Telkens om 2 ure namiddag. Openbare Verkooplngen van in de gemeenten Herzele en Denderleeuw, 1® TE HERZELB. De Notaris 13e Vuyst, te Borsbeke, zal ten verzoeke en hove van M. Josef De Clip- pele, te Herzele, Beekstraat, openbaarlijk ver koopen, op Woensdag 22 October 1913, om 12 ure 's middags 25 zeer winstgevende Vaarzen, van 5 tot 8 maanden bekalfd; 20 schoone vaarzen, bekslfd van 2 tot 5 maanden; 1 schoone stier en 7 jonge runders of kalvers. 2" TE DENDERLEEUW. Dc Notarissen Van denBerghe te Ninove, en De Vuyst, le Borsbeke, zullen ten verzoeke van M. Jozef De Clippeie, veekweeker te Herzele, te Denderleeuw, in de meerschen nabij de brug, op Maandag 3 Novem ber 1913, om 12 ure 's middags, openbaarlijk verkoopen 15 zeer winstgevende Vaarzen, van 5 tot 8 maanden bekalfd; 10 schoone vaarzen, bekalfd van 2 tot 5 maanden; 1 schoone stier en 5 jonge runderg of kalvers. Men zal vergaderen ter herberg van Frans De Wolf aldaar. Deze die aanstonds betalen, zullen 1,50 °J0 af slag op hunne koopsom genieten; overigens 4 maanden tijd van betaling, mits goede gekende borg. Studie van den Notaris MOYERSOEN tc Lede. UIT TER HAND TE KOOP Schoone en welgelegene BOUWGRONDEN1, te Aalst, Dirk Martensstraat, Kluiskeiisslraat, Beekveldstraat, Hospitaalstraat, Sint Job aan bet Klcoster der Paters Capucienen, Gentschcn steenweg aan den velodrome. Zeer voordeelige voorwaarden en gemak van betaling. Leeningen voor aankoop of opbouwen van werkmanswoningen aan geringen intrest, aflos baar op 10,15, 20 of 25 jaren. 1058. Studie van den Notaris MEERT, leErpe. XJlt -ter liand te Koop. Een welgelegen perceel Bouwgrond, te Aalst, ton voorhoofdo aan de Nieuwbeekstraat, ver deeld in veertien loten. Zich te bevragen ter studie van genoemden Notaris Meurt, te Erpe, 851 BIJ STERFGEVAL. Openbare verltooping van eene gelegen te MOORSEL. De Notaris MEERT, verblijvende te Erpe, zal namens wien liet behoort, met gewin van palm slagen en gelagen, openbaarlijk verkoopen Koopl. Een perceel Land, gelegen op do wijk Waver, sectie C, nummer 693, groot 51 aren 60 centiaren, verdeeld in twee loten, oost en wcstheli't. Koop 2. Een perceel Land, gelegen alsvo ren, sectie C, nummers 637, 638, 639, groot 44 aren 70 eentiaren. Koop 3. Eene Hofstede, gestaan eb gelegen alsvoren, Sectie C, nummer 561 en deel van uum- m«r 560b, groot 32 aren 90 centiaren. Koop 4. Een perceel Land, gelegen alsvoren, sectie C, nummer 562a en deel van nummer 560b, groot 38,aren 51.centiaren. .Boomprijs 80 fr. Koop 5. Een perceel Bouwgrond, gelegen alsvoren, sectie C, deel van nummer 586r, groot 20 aren 55 centiaren. Koop'6. r- Een perceel Bouwgrond, gelegen alsvoren, sectie C, deel van nummer 586d, groot 20 aren 69 centiaren. Koop 7. Een perceel Land, golegen alsvoren. sectie C, nummer 698d, groot 41 aren, verdeeld in twee loten oost- en westhelft. ZITDAGEN Instel Maandag 20 October Verblijf Maandag 3 November telkens om 2 ure van den namiddag, ter herberg De Zwaan, gehouden door Camiel Corneus, Kapittelstraat. 526 BIJ UITSCHEIDING VAN BEDRIJF. Openbare verkooping van een zeer schoon diet.stig toor een BUITENGOED Land, Bosch en Meersch, TE ERPE. De Notaris MEERT, te Erpe, zal namens wien het behoort, mot gewin van palmslagen en ge lagen, in het openbaar verkoopen Eerste koop. Een zeer schoon Heerenhuis, met Koer, Hof, Boomgaard en de Gebouwen thans dienende voor Motormaalderü, gestaan en gelegen nabij het Dorp. aan de Audenaardscho Kalscide, bekend bij kadaster wijk C, uummer 260a, groot aldaar 29 aren 50 centiaren. Tweede koop. Een perceel Land, gelegen op Erpekauter, gekadastreerd wijk C, helft ten weste van n. 274, groot deze helft 71 aren 5 <v Dit perceel zal in 2 deelen opgeroepen worden. Derde koop. Een perceel Bosch, gelegen in het Zurenbosch, gekadastreerd wijk C, nummer 9B,groor41 aren 30centiaren. Boompr. 1300 frs. Vierde koop. Een perceel Meersch, beplant met Boomen, in de Koeibrugmeerschen, geka dastreerd wijk D, nummer 313n, groot 46 aren 80 centiaren. Boomprijs 1350 frs. Derde zitdag Dinsdag 21 October 1913 om 3 uren van den avond, ter herberg van den heer Edgard Noül, te Erpe, Dorp. Meubilaire venditie De Notaris X1EERT, te Erpe, voornoemd, zal op Woensdag 22 October 1913, om 9 uren voor middag, ten huizo beschreven bij koop een hier- voren, op aanzoek van den heer Hector Hosse- laer, meergenoemd, openbaarlijk verkoopen Graanmolen, met Motour (20 paardenkracht), vier werkende Molonsteenen, 2 niet werkende Zwijnaerdsteenen, 2 Basculs met Gewichten, 4 Meelbakken. Slijpsteen, 12 Scherphamers, twee Zak wagentjes, vat Olie, Graanschuppen, Eleva- teur, en meer andere toebehoorton, noodig voor de Maalderij met moteur. Verders nog eene Rcssortskar, Treemkarre, Paard met Harnassuren, eene hoeveelheid Hooi en Rogge. De verkooping zal geschieden op gewone voor waarden, mits het gewoon ongeld en met ge- reede gelden. N. B. De kooper van het Huis onder koop een hiervoren,ral het recht hebben van over t« nemen, den Graanmolen met Moteur en al de daartoe noodige Getuigen, aan den prijs die zal bekend gemaakt worden op den dag der toewij- *ing. o Ten voormelde studie van den Notaris Meert, te Erpe, kan men altijd grooteen kleine kapita len bekomen mits goed bezet.

De Volksstem | 1913 | | pagina 7