Be Wereldtentoonstelling Os schrikkelijke moord EEN HELD UIT BEET AN JE Nienwe mocrclpooiuo te Gent IN DE BALKANEN Drama der Jaloerschheid te MONTEGNEE-Jjij-UIIK Nieuwsberichten DE VOLKSSTEM SPANJE' Geboorte van een prins. Prinses (Beatrice van Colwig, echtgenoote van 'den infant Alfonso van Orleans, lieeft [Maandag avond het leven geschonken pan een prins. Italië door de Grieken geboycotteerd Het Italiaanscft koopvaardijsohip Pouil- lialigt ia de haven van Preveza, waar men weigert het te lossen. De Dienst van den Ooster-Express Een regelmatige dienst van den Ooster- Eipress van Constantinopel naar Parijs en dii met 4 vertrekken por week zal van af 23 Oct. aanstaande ingericht worden. Oostenrijk zou de Malissoren wapenen Het Montegrqnsch gouvernement heeft aan hol Oostonrijkschgezantschap teGettinje eeno nota gezonden, om zich te verzetten tegin het feit dat Oostenrijksche schepen wapens en munitie, op do Albaneesche kust zouden afzetten. Ken groot deel hiervan wordt dan op Scutari afgestuurd, en daar uitgedeeld aan do vorschillige stammen. De Albaneesche kwestie. De Oostenrijksche afgavaardigde der be- grenzingskommissie gevaarlijk ziek. Uit Janina wordt aan de «Neue Wienor Tageblaltgemold dat de internationale kommissie van Zuid-Albanië zijne werkzaam heden heeft gestaakt, uit oorzaak dat de Oo3lon'rijkscho gedelegeerde gevaarlijk ziek is. Hot antwoord van Servië aan Oostenrijk Men bericht uil Belgrado aan den Morgen van Woenen dat Servië in zijn antwoord op het Oostenrijksch ultimatum zijne eischen zou volhouden om waarborgen te bekomen dor Albaneozon voor het eerbiedigen der grenslinio. De ontzetting zal slochts op deze voorwaarden plaats hebben. Een Italiaansch oordeel over de werking van Oostenrijk Inlichtingen door do Romer dagbladen uilgegoven zoggen, dat het Oostenrijksch gouvernement do raadgevingen hem door Rome en Berlijn gegeven niet heeft willen aannemen. Oostenrijk heeft niet alleen de zaken ras wil vooruitschuiven, maar wachtte zelfs niet oens den uitslag af van de diploma tische handeling van de overeenkomst. In al de Romer kringen voorziet men eeno inter nationale handeling, om Servië er toe te brengen eeno oplossing, welke door de voorzichtigheid en de goede reden wordt ge geven, aan te nomen. De Grieksche-Ttirksche Onderhandelingen Tijdons een onderhoud tusschen M. Venï- zelos en M. Panas en Ghoeli bey, wérden verscheidene punt on die bij.de laatste zitting niet afgehandeld werden, geheel gerégeld. In de oi'iicieuse kringen heerscht optirhism. Men gelooft dat eene bepnaldo verstandhou ding zich niet lang zal laten wachten en dal eeno overeenkomst zal gesloton worden maar deze zal volgens het gedacht der Olto- mansche kringen slechts voorloopig zgn tot dat de kwestie der eilanden goheel zal gere geld zijn. Maandag morgend had in de Kerkhofstraat, te Montegi:óe-bij-Luik, eon drama plaats, dat aan jaloerschheid moet toegeschreven vyorden. Twee goede vrienden, Antoon Stassart en Alfons Bonnaerls, heidon te Luik wonen de, gewoonlijk samen uitgaande, hadden te Glain kennis gekregen met eeneherbergmeid en beiden beminden haar. Toen zij Zondag nacht, na een bezoek aan hunne uitverkorene huiswaarts koerden, kregen zij twist. Deze liep weldra boog op «311 eensklaps slak Bonnaerts de hand in den (13* Vervolg.) En op het verderf van den Witten tWolf en rijn gebroed vervolgde hij, .terwijl hij de kruik weer neerzette. Zeer welzegde de oude vrouw, nadat allen dezen liefderijken wensch laadden toegejuicht Pelo Rouan is een avine kolenbrander. Voor hem steekt er moed in om den Witten Wolf te ver- wenschen, want straks gaat hij zelf het boscb in, waar bij wel iemand van zijn gebroed zal ontmoeten. Ik wensch Pelo Rouun geen kwaad toe. Ik dank u goede vrouw Ik u ook niet, antwoordde de kolenbrander lang zaam Die Pelo Rouan was een zonderling man. In den blik, waarmede hij dit zegde, sprak eene veel grootere dankbaarheid, dan de aanmerking der oude huishoud ster scheen te verdienen. Over het geheel was de handelwijze van den man moeielijk te verklaren. Hij scheen langzaam op een of ander geheim af te gaan doch het zou onmo- gelijk zijn geweest zijn spoor te volgen. Niemand dacht er ook aan om hem te bespieden want, waartoe zou dat ge diend hebben? Dat bij zoo dikwijls op het kasteel kwam, welks meester een doodvijand dor Wplven was, bewees ge noegzaam, dat hij met deze bende in geene betrekking' s+ond en alleen zulk eene betrekking had iemand, die, wat zijn maatsêhappelijken rang betrof, zoo laag geplaatst was, eenig gewicht kun nen geven. zak.Stassart dacht zijn gezel een wapon ging trekken on trok onmiddelijk zijn revolver welke hij vier maal op Bonnaerts afvuurde. Deze werd door de vier kogels getroffen en levensgevaarlijk gewond. Terwijl de moor denaar de vlucht nam, werd het slachtoffer door ooggetuigen opgenomen en naar het gasthuis overgebracht, waar zijn toestand als hopeloos aanzien werd. De moordenaar dwaalde eenigen tijd in de straten rond en ging zich rond 2 1/2 ure in de gendarmerie gevangen geven. Na eon eerste verhoor ondergaan to hebben, werd hij naar het gevang van Luik overgebracht. TE GENT De Monsterduivenvlucht Zondag namiddag, rond 2 ure, had op de openbare plaats van het Modern Dorp, in de Wereldtentoonstelling, het oplalon plaats van de monsterduivonvlucht ingericht door het onder comileit der Wereldtentoonstelling. Er waren ongeveer9000 duivenin 240manden rond de kiosk geplaatst. Stipt om 2 ure werd het signaal gegeven tot oplaten. Het was als een echte wolk met vleugeldieren dio uit de manden opvloog, om. zich weldra in alle richtingen te versprei den. Vele maatschappijen uit gemeenten onzer provincie, die duiven haddon ingezon den, hadden hierbij eon wedstrijd onder hare leden ingericht. De monsteroplaling had zeer veel volk uitgolokt. Dinsdag morgend, rond 1 1/2 ure bood zich in hot heslondig policiebureol zekere Hendrik Orlans aan. gowezen wachtmeester bij het 1* lansiers. Hij verklaarde dat hij zijne beminde verscheidene mosstoken had toege bracht. Hoeveol wist hij zelf niet. Ik verdacht haar sedert lang, vervolgde hij, dat zij mij met andore mannen bedroog, en dezen nacht ontmoette ik haar met twee jongelingen. Daarop word ik als razend,trok mijn mes en begon te steken. Orlans, wiens heide handen nog met blopd besmeurd waren, werd dadelijk Daar het ste- nelijk gevang gebracht., Hendrik Orlans woont in de Lontestraat zijne beminde, Marie Kindt, 23 jaar oud, is gehuisvest op den Oltorgemschen steen weg en reeds herhaaldelijk, was er twist tusschen het paar gowoest. Het was tijdens een nieuwen twist, in den gang van het huis bewoond door Marie Kindt, dat de moordpoging plaats had. Or lans werd zoo woedend, dat hij als een zinnelooze te werk ging. Marie Kindt, die ten gronde gestampt was. bekwam een steek in den hals, nabij den slagador,alsook in den voet. Een dokter heeft haar dadelijk verzorgd. Hendrik Orlans was een paar weken gele den uit het leger ontslagen. TE MELLE De vermoorde jonge dochter is slechts 17 jaar oud, en is niet Marie Kyveryn, zooals gisteren gemeld werd, maar wel zekere Marie Francois, dochter van Alfons Fran cois, stoenbakkorshaas. Toen hot ongelukkig slachtoffer zicli naar de oude hofstede begaf, om er do nog staan de varkons eten legevon, was ze vergezeld van haar nichtje, zokero Louisa Verhaege, insgelijks 17 jaar oud en dezes zusterken Emma Verhaeghe. Nadat de dieren gevoederd waren, namen deze laatslen afscheid van liet slachtoffor,die haren weg voortzette, huiswaarts toe. Het is dan op deze eenzame plaats dat Marie Francois door haren moordenaar ver raderlijk moet aangevalion zijn, want hare II. FLEUR-DES-GENETS. Het was vijftien of zestien jaar gele den dat Pelo Rouan zich in het bosch was komen vestigen. Toen had hij eeu kind, een meisje meegebracht, dat nog geene drie jaren oud scheen, te zijn. Ongezellig van aard, had hij zich op eene afgelegene plek van het boech eene hut gebouwd en een oven uitgegraven, waarin hij de kolen brandde, van welker opbrengst hij zichzelve en zijne dochter onderhield. Marie was nu een volwassen meisje geworden, en schoon, maar zulks wist zij zelf niet. Misschien zal men zeggen dat dit eene onmogelijkheid is maar wij houden ons bij onze verklaring. Marie, het kind der eenzaamheid, was alleen onbevreesd voor wezenlijk gevaar. Het gezicht van een onbekend man deed haar schrikken en vluchten. Als den hoorn des jagers door liet bosch weerklonk, deed Marie evenals de hazen en verborg zich in het kreupelhout. Nooit was een jonge heer haar nabij genoeg gekomen, om haar schoon te noemen nooit had zij hare maagdelijke bekoorlijkheden in den spiegel van eene heldere heek bewonderd. Zij was inderdaad een onnoozel land meisje. Geheel onkundig, half wild, droeg zij toch in haar hart de kiem van al -wat goed, edel en se hoon is. De uitdrukking van haar gelaat be vatte eene mengeling van zachte schroomvalligheid en vurig gevoel Zij had groote kwijnende, blauwe oogen, kameraden waren nog maar enkele minuten wog, toen zo haar^ielibon hooren om hulp roepen, wat ze dan ook vertelden aan zeke ren Julos De Cock,'die ze wat vorder ont moetten. Deze keerde onmiddelijk op zijne slappen terug en ging het vernomene aan den broe der van hel slachtoffer, die zich in de her berg van Prosper Limoens bevond, ver tellen. De zoon Francois liep dadelijk naar de ouderlijke woning cn vernam dat zijne zuster niet t'huis was. Voorzien van eenen lantaarn, trokken va der en zoon Francois op zoek en gekomen aan een boschwegolke, vonden zo den eeiner waarmede het slachtoffer bet eten aan de varkens gaan dragen' had. Wat verdor lag liét jonge meisje, met het aangezicht tegen den grond in eenen groo- ten plas bloed. Vader en zoon knielden nevens het slacht offer, dat geon teeken van levon meer gaf, tilden haar op on droegon haar huiswaarts, waar de moeder, eénè brave ziekelijke vrouw hij het binnentreden het bewustzijn verloor en als dood ten gronde plofte. Dokter Kielemoes, die onmiddelijk ter plaats gesnold was, kon enkel den dood der dochter vaststellen. Het ongelukkig meisje was door zes mes steken getroffen, waaronder eene afgrijselijke wonde onder de ribben, die de long door boord had. Aan haren arm en linkerwang droeg ze insgelijks:twee groote sneden, zoo dat men veronderstelt,dal zo do eerste steken van haren aanvaller hoeft afgeweerd. De dader. Dadelijk word een eerste onderzoek inge steld,on de zoon Francois verklaarde, dat de dader dezer wreede moord niemand anders kon zijn dan hun gewezen knecht, zekeren Remi Huylebroeck,' stoenhakkersgast, oud 21 jaren, die sinds lang met liet slachtoffèi1 trachtte betrekkingen aan toknoopen, doé!» door haar afgewezen word. De politie en gondarmen gingen onmidde lijk achter den verdachte op zook, doch ner gens werd eenig spoor ontdekt. Uit hel onderzoek is gebleken dat do eï- lendoling zijl) slachtoffer moet afgemaakt hebben on gewacht heeft tot hare gezellinnen vertrokken waren, alvoréns zijn schrikke lijke misdaad uil te voeren. Do plaats was goed geschikt om zijne woeste daad te ple? gen, daar goen enkel huis in den omtrek staat en de weg naar het ouderlijke huis van het slachtoffer beplant is met hooge hoornen. Hot meisje moot tor plaal# eenen verr schrikkelijkon strijd met hem aangegaan hebben, aangezien alles daaromtrent plat gestampt is. Het is slechts na do doodelijko steek onder do ribben bekomen te hebben, dat zij ten gronde zal gestort zijn. De policiekommissaris van Melle is geheel den^naclit mot zijne agonlen op zook naar den moordenaar geweest. Maandag vertelde mon dat hij te Gent dei) trein genomen had naar de kanten van Charleroi, doch zulks is tot hiertoe niet bewezen, De droefheid der familie Francois, In staande uit de ouders en zes kinderen, is hartverscheurend om zien en de woede der inwoners tegen den moordenaar is dan ook niet te beschrijven. Do vermoedelijke dader is een steenbak ker, woest, brutaal en levert zich aan dob drank over hij is de schrik dor gemeente on voornamelijk zijner gebuurte. Het Parket met den Prokureur Generaal Verstracte aan hét hoofd, is gisteren ter plaats der misdaad afgestapt en hoeft alles nauwkeurig onderzocht en onderhoord. Brussel. Hel oud liedje. Een man van St-Gillis, maakte Zondag avond in de Hoogstraat kennis ,piet eene jonge vronw en ging met haar op zwior. Terwijl hij in eene herberg naar den koer was, poetste de jeug dige schoone de pluat. welker blik bet gemoed verwarmde, evenals een zonnfestraal. Langs hare bleeke wangen hingen krullende, goud-blonde lokken af, die over hare zedig bedekte schouders zwierden. De kleur van die haren zou een schil der in verlegenheid hebben gebracht, want geschilderd zou die kleur mat zijn geweest en nietrgënoeg bij het blanke vel hebben afgestoken, hetwelk alleen bewijst, dat de natuur tinten beeft, wel ke de schilder piet op zijn palet kan maken. Bij Marie was die kleur eene bekoor lijkheid te meer* daar zij hare fijne, maar eenigszins stoute gelaatstrekken verzachtte, om zoo te zeggen, ont sluierde. Zij deed de werking van den goud- glanzigen stralenkrans, waarmede de schilders uit de middeleeuwen het hoofd der H. Maagd omringden. Marie hield evenveel van de eenzaam heid als haar vader. Als zij niet in de hut zat mandjes te vlechten, welke Pelo Rouan op de dorpskermissen verkocht, dwaalde zij alleen in gedachten verslon den, langs afgelegen paden door het bosch. Dikwijls bleef een reiziger stilstaan, om naar eene zujvere stem te luisteren, die de klacht van Arthur van Bretagne zong, waarvan wij in het eerste gedeelte van ons veihnal gesproken hebben; maar meestal hooide men Marie, evenals men den nachtegaal hoort, zonder haar te zien. Zoodra zij eenen vreemdeling ont waarde nam zij. de vlucht. Sommigen hadden haar echter gezieu, en zoo'had De man stelde weldra vast, dat de ver leidster verdwenen was met zijne geldbeurs, inhoudende 147 frank. Hij diende eeno klacht in het kommissariaat der 2° af deeling in. Gauwdief gehmpt. Zondag avond stond mad. L.., wononde op de Thiensche Vest, te Leuven, voor do uitstallling van eenen winkel op de Anspachlaan. Opeens voelde zij .dat iemand haar handzakjo aan raakte. Zij bestatigde inderdaad, dat het ge opend waS. Haar geldbeugel was er uit gestolen. De vermoedens der dame vielen op een persoon die zich haastig uit de voeten maakte. Deze werd door een agent aangehouden. In zijn bezit vond men indordaad den gestolen geld beugel. De dief is een Franschman, die reeds uit bet land gebannen werd. Oud-Brussel. Van 17 tot 23 Oc tober M. Choufleuri zal te huis blij ven den...., blijspel in één bedrijf. Reizigers zonder schoenen. De rei zigers, afgestapt in een hotel der Vooruit- gangslraat, stelden zondag morgend vast dat hunne schoenen, welke zij aan de deur hun ner kamer hadden geplaatst, verdwenen waren. Dievan waren 's nachts in het hotel gedrongen en hadden de schoenen buit ge maakt. De hotelhouder, aansprakelijk voor den diefstal, heeft aan al de logistgasten een paar nieuwe schoenen mogon betalen. De dranh. Eene policieronde vond Zondag nacht een man, gansch bebloed op het gaanpad liggen. De gekwetste werd op genomen en naar het gasthuis overgebracht, waar men vaststelde dat hij eene erge wonde droeg aan het achterhoofd. De man, een ge- naamdo Lucien V..., van St Jans-Molenbeek moet Zondag avond dronken geweest en zoo govallen zijn. Opstand tegen dc policie. Vier ke rels der Marollenwijk kuierden verleden nacht in de Hoogstraat rond, overal op de deuren stampend cn liederen brullend. Een politieagent, op wacht in de straat, gebood hen te zwijgen en huiswaarts te koeren. Ter wijl drie hunner schenen te gehoorzamen, zocht do vierde ruzie mot den agent en wilde liem een kopstoot op den buik toebrengen. De agent wist den aanval af te weren en greop den woestaard vast. Doch dit ziende, kwamen de drie gezellen van den dronkaard terug en vielen den handhaver dor orde aan. Drie burgers die voorbijkwamen, boden den agont hulp en hielden den woestaard in bedwang. Daar andere agenten kwamen aangeloopen, gingen de drie kerels op de vlucht, l:un makker achterlatend. Deze, die naar liet politiebureel werd gebracht, is een bekende vechtersbaas der Marallen, reeds herhaaldelijk veroordeeld voor slagon en verwondingen. Zijne makkers, dio gekend zijn, zullen insgelijks vervolgd worden. Rijwielongeluhken. De ouderling© Glomoncia CLaoys, 79 jaar, wonende op den Bergenschen stoenweg, werd Zondag avond a;in de Anderlecbtschepoort door een wiel rijder verrast on met geweld ton gronde ge slingerd. De arme vrouw word zoo erg aan hot hoofd gewond, dat men baar in bet St Pietersgasthuis moest verzorgen. De genaamde Louis Armand, 32 jaar, wonende op den Ilelmetschensteenweg, te Schaarbeek, kwam Zondag avond per velo langs de Anspachlaan gerodon. Hij botste or op eene jonge vrouw, Elisa Van der Eist, wonende in de Priemstraat, die ton gronde geslingerd en erg aan armen en beenen ge kwetst werd. Na in eene apotheek do eerste zorgen ontvangen te hebben, werd zij naar bare woning overgobracht. Aanhoudingen te Parijs Wij heb ben over eenigon tijd gemeld, dat kerels ge poogd hadden een blok platino te verkno pen bij een Brusselsclie juwelier. De policie werd verwitligd en stelde eon ieverig onder zoek in dat echter geen uitslag opleverde De porsoonbeschrijving dor kerels, Russische anrachisle», dacht men, werd in alle richtin gen gestuurd. Zondag is te Brussel het zich het gerucht van hare weêrgalooze schoonheid in de omstreken verspreid. Men wist niet hoe zij heette, want Pelo Rouan liet zich niet uitvragen, vooral niet aangaande zijne dochte-r en Marie zelve verstomde als een. man haar aan spraak. Deze onkunde en een overschot van dat dichterlijk gevoel dat zoolang in Bretagne heeft gebloeid, waren de oor zaak dat men, om Marie aan te duiden, de namen der schoonste bloemen uit koos. Juist haar geheimzinnig bestaan gaf aanleiding dat de jonge lieden van het bosch veel van haar spraken. Langzamerhand verwelkte echter deze krans van bloemennamen, en slechts eene daarvan, de nederigste van allen, die aan de kleur van hare haren was ont leend, bleef over, namelijk Fleur-des- Genêts (brembloeinke). Pelo Rouan liet zijne dochter hare volle vrijheid, waarvan deze even na tuurlijk gebruik maakte, als men adem haalt, zonder ooit te denken, dat het an ders zou kunnen wezen. Buitendien had de kolenbrander, al had hij ook gewild, het meisje niet zorg vuldig kunnen hoeden, want hij was dikwijls en voor langen tijd afwezig. De reden van zijne tochten was een geheim, zelf voor Marie. Dikwijls bleef d© oven van Pelo Rouan weken lang koud maar als bij terug kwam, werkte hij eens zoo hard, om den verloren tijd in te halen. Niemand kréég ooit toegang tot zijne hut. Tusschen beide kwam mqn Pelo Rouan in het midden van den nacht roe pen. Alsdan klopten zij, die hém (om bericht toegekomen dat de schelmen teParijs aangehouden zijn.Zij hadden aldaar opnieuw gepoogd den klomp platine te verkoopen en hadden zelfs oen kooper gevonden. Maar toen zij op het punt waren het kostbaar metaal te leveren, werdGii zij door de policie bij de lurven gevat. Het zijn gevaarlijke kerels Verfaible, een belg, Gustaaf Ode, Urbajn en Rohemann. Deze viervoudige aan houding heeft daarenboven toegelate, het spoor te ontdekken van talrijke kerels, die nog met het gerecht af te rekenen hadden. De zuivere koffie doet velen Ewaa'tfj De Chicorei Yincart doet allen goed. 1500 Q. Anderlecht Moedige daad Een paard in eene kar gespannen, van den lieer V., Steenweg op Bergen,verschrikte Zondag avond in de Brogniezslraat van eene auto mobiel en ging op hol. Het beest liep in de Anderlechtlaan waar vele kinderen spoelden. Erge ongevallen waren te vreezen, wanneer een soldaat van den trein. Oscar Dasteleur het gevaar bemerkende, moedig naar den kop van het woeste dier sprong en er in ge» lukte het te bedwingen. De moedige soldaat werd vurig gelukge- wensclit door liet publiek. Wetteren Aangevallen Maandag tegen den avond kwam den genaamdeu J. Braeckman en Janssens Alf. van do herberg van Alfons Van dor Eist, ter wijk Overbeke alhier, toen ze eensklaps aangevallen werden door zekeren V. D. die met zijne twee zoons hen stond af te wachten. Een der aanvallers bad zijn mes getrokken en heeft er verschei dene malen mee naar Braeckman gestoken, zoodat dezo aan de rechterhand gekwetst was en zijne ondervest op twee drij plaatsen doorsneden was. De aangevallen hebben de vlucht moeten nemen achtervolgd van hunne aanvallers die ovor de haag van het huisBraeckman spron gen en dezen uitdaagden, eens op zijn liot' te komen, dat ze hem een kopje kleiner zouder. gemaakt hebben. Na langen duur zijn de woeste kerels huis waarts getrokken onder liet uiten van doods bedreigingen. Dé policie heeft do zaak in handen en proces verbaal is ten laste der daders opgo- maakt. Gent. Een man overreden. Maandag avond, om 8 ure, was men aan Port-Arthur, binnen de haven, bezig met manoeuvreeren. De manceuverman Leger Renard kroop tusschen twee wagons om ze los te makea en blies dan achteruit. Ongelukkig voor hem had hij ^geblazen vooraleer gansch uit hot spoor te zijn, (de gewoon te bij die menschen bij dergelijk werk) en Renard's rechtervoet bleef t^pschen do rails steken. Hij werd het rechdorbeen afgereden tot boven dén knie. De machinist hoorde liet hulpgeroep en gevoelde oenen geweldigen schok. i Men kwam dadelijk lóogeloopon en droeg Renard iii bet bureel der haven, Waar hij geneeskundige zorgen ontving. Een ondur- pastoor bracht het slachtoffér de II. Rechten, Vandaar word hij in fourgon of rechtover de kliniek van M. Vercauteren, Klein Dok, gevoerd, waar hij ter'behandeling werd ge dragen. Het slachtoffer is Dinsdag morgend om 3 ure, overleden. Rouard is 22 jaar en woont met zijne moeder te Gentbrugge, Brand. Dinsdag voormiddag, rond 9 ure, is er brand uitgebroken in de vermi- colfabriek van don heer Beckaort, Jozef II straat, te Gent. De pompiers waren spoedig ter plaats en bestreden moedig het vuur. De schade ij nogal groot, doch door verzekering gedekt, De brand ontstond in de droogkamer,waar men denkt dat een vuursprankol uit een» kachel hot vuur aan het houtwerk zal mede gedeeld hebben. Na eene half uur werkens konden de pom« piers vertrokken. welke reden was Marie onbekend) noo dig hadden, op zekere bijzondere maniet aan de deur. De kolenbrander ging naar buiten, en Maric gaf, uit gewoonte, verder geen acht op deze zonderlinge voorvallen. Eens nochtans was, terwijl de kolen brander uit was, een vreemdeling zijne onherbergzame woning binnengetreden. Hij was een bevallig' jongman, en Fleur- des-Genêts schrikte niet voor hem. Haar hart begon sneller te kloppen, en een gloeiend rood verving den teeren blos van hare wangen, maar eensklap» kwamen haar de hut haar minder be rookt, de hoornen schooner groen en de hemel helderder blauw voor. Het leven zelfs was schooner geworden. Sedert dien tijd hadden hare eenzame wandelingen een doel. Zij ging den be- valligen jongeling te gemoet, welke zich naast haar, op den stam van eenen eik neerzette. Alleen de geitenbokjes of een nieuws gierige vos zouden kunnen zeggen, over welk onderwerp hunne lange gesprek ken liepen maar de goede la Fontai ne was dood, en de beesten konden niet meer spreken. Dit duurde eenige maanden, tot de vreemdeling vertrok, en zijne herinne ring die hij in het hart van Fleur-des* Genets achterliet, welke bij hem zoo rein was gebleven, alsof hij haar broe der ware geweest. Toen de vreemdeling vertrokken was. zagen de boschbewoners haar weder op hare gewone paden.. [(Y£or'dt voortgezet.)!

De Volksstem | 1913 | | pagina 2