Brusselsche Kiekskens Echtelijk Drama te Luik EEN HELD ÜIT BBETANJE IN DE BALKANEN Nieu wsberichten Dcodcüjko ontploffing, Men be licht uit Chemnitz, dat. in eene brei- werkfabriok van Weiggbach eene schrik kelijke kctelontploffing plaats had Een werkman werd gedood en yicr jmüera' «foodelijk gekwetst. Noodlottigs onvoorzichtigheid. Pinsdag morgend reed de 18-jarige Ost- wig Fritz in volV snelheid achter een auto die Berlijn verliet en door het wond rtoof. Opeens inoesl de chauffeur zijn rijtuig tot staan brengen daar de «eg belemmerd was. De veloiijder hotste met zulk geweld tegen den auto, dat hij don schedel gebroken werd en hij wei nige oogenblikken la*er stierf. ENGELAND Do zaak van het parelsnoer, Het onderzoek in de zaak van bet parelsnoer is Dinsdag voor h->t tribunaal van Bow- ptreet ie Londen hernomen. Een bode van den posttrein Dover- Londen zegt dat hij het kistje gez*"en heeft toen het van Parijs kwam cn dat het. niet geschonden was. Een andere bode heeft verklaard dat het onwaar schijnlijk is dat men tijdens het vervoer in den postwagen de zegels zou afgedaan hebben, zonder dat de bedienden het be merkten. OOSTEN R1JK-H ON GARIë Een Slavisch komplot ontdekt.Vol gens eene inlichting uit Fiume, door de Bomer dagbladen medegedeeld, zou cfe politie het bestanu van eene machtige yereeniging ondekt hebben, wier leden voor 't grootste gedeelte studenten zijn. De vereeuiging zou voor doel hebben een Slavischen staat in te richten onder de soevereiniteit van het gouvernement van Belgrado. Naar men beweert zou de vereeniging zich in Bosnië-Herzegovina, Dalmat'ë, te Fiume in Kroatië, Carniole, Ilstria en te Triest uitstrekken. Verscheidene aanhoudingen zijn reeds gedaan. Tegen de uitwijking, Het Oosten- rijksch gouvernement heeft Dinsdag in e Kamer een wetsontwerp aangaande e uitwijking neergelegd. D»t ontwerp onderwerpt de uitwijking aan het in acht nemen van eene strenge reglemen- tatie. Het verbiedt de uitwijking wan- neei deze aan het kontingent schaadt ©f den slavenhandel bevoordeeligt. RUSLAND Do handel in suiker. Gezien de aan houdende vermeerdering van suiker in Rusland en de opening der markten aan de Russische.suikernijverheid, heeft het ministerie van financiën het noodig geoordeeld aan den ministerraad voor ie stellen de suikerhoeveelheid welke aan de fabrieken toegelaten is op de ïnland- flche markt ie brengen van 80.000 tot 140.000 pond te brengen. M. Kokovtzef ziek. M. Kokovtzef, voorzitter van den Russischeu minister raad, d.ie voor het oogenblik in Rome verblijft, lijdt aan de roos. M. Krupenski, Russische gezant te Rome, heeft verklaard, dat de voorzitter den besten indruk beeft behouden uit het onderhoud dat hij Maandag met M. Gioletti en di San Giuliano gehad heeft. SPANJE Hevig tempeest. Een hevig tem peest is over verscheidene provinciën losgebroken, namelijk te Valladolid, jvaar verscheidene huizen ingestort zijn. Men hoeft geene persoonlijke onge lukken te betreuren. Uit Valencia wordt gemeld dat ver scheidene sloepen met duizenden kisten gedroogde druiven beladen gezonken aijn. Do transatlantieker Saxonia en andere stoomers hadden hunne kabels gebroken en leden groote avarij. Zes werklieden gedood. In eene fa briek van scheikundige stoffen te Car- thagena, is een wagentje in aanraking gekomen met een elektrische kabel. Zee werklieden werden op den slag gedood. Drie andere aijn awaaa gewond gewor den. f14* Vervolg. 1 Zij awierl daar moedeloos rond, met neêrgebogen hoofd en verstrooid omdo lende blikken, en aong het lied van Ar thur van Bretagne veel treuriger en aan doenlijker dan te voren. Pelo Rouan vroeg niet naar de oor- aaak van hare treurigheid, omdat hij die geraden had. 111. KAPITEIN DIDIER. Nadat Pelo Rouan op 3e gezondheid had gedronken, die tot de zonderlinge woordenwisseling tusscken vrouw Go- ton en hem aanleiding gaf, nam hij zijn stok op, alsof hij wilde heengaan maar in plaats daarvan stapte hij vlak voor Simonet met zijn rug naar het vuur, en vroeg op onverschilligen toon En weet men ook hoe bij heet 2 Wie? De nieuwe kapitein. Dat zal mijnheer misschien wel weten, antwoordde Simonet. Nu dat doet er ook niet toe, als hij maar een dapper man is. Hij zal jteker op het kasteel logeeren? Of bij mijnheer den intendent. Pelo scheen zich een oogenblik te be denken, of hij nog verder vragen zou. Zoo behoort bet, ook, zegde hij eindelijk; ieder moet er fier op zijn, om een officier van den koning en zijne soldaten te her bergen. MEXICO Vreemdelingen met uitmoording be dreigd. De generaal opstandeling Vi;la. houdt to rcrreoa als gijzelaars \2 Engalaühen, 40 Frunschen, 43 Duit- ficher3 en verscheiden» Spanjaards ge vangen [Tij verklaart dat ailon zuilen gedood worden, indien de f ;deraieü van «ie terug-inname d«r stad niet afzien. Vermeerdering vsn 'asten. Gene raal Huerty heeft eeo dekreet afgekon digd eene vermeerdering eau 50 op de lasten voorschrijvende *araf 118 Oc tober aanstaande Die vermeerdering wordt bij de reads gelieven rechten van 10% gevoegd l)e fcaakwearneru.^r9 heb ben alle hoop verloren. HAÏTI Naar den vrede. De opstandelin gen hebben de vredesvoorwaarden aan genomen. De vijandelijkheden zijn dien tengevolge gestaakt. VEREENICDE-STATEN M. Su'zer kandidaat. De progres sisten vaD bet 6° dist-rikt van New-York hebben M. Sulzer, gewezen gouverneur van den staat New York, aangewezen als kandidaat voor een zetel in de Staats vergadering. De kiezing za) op 4 No vember plaats hebben. Het gaat niet Een held Stichtend onderhoud De liberalen zouden er een einde willen aan stellen Men schrijft ons. Brussel 21 Oct. 1913. Waarlijk het gaat niet, in 'I geheel niet, bij... de oppositie. Ia weerwil van al de ophitsingen onzer tegenstrevors, blijft het land kalm, doods- kahn. Zelfs moeien bladen der oppositio zulks bekennen. De betooging van Zondag was eerder eene socialistische sortie, tegen don godsdienst gericht. Ook hebben de groote leider» als MM. Van de Velde, Hymahs, Masson enz. zich wel gewacht er zich bij te vorloonen. Dio betooging h oft ten volle bowezen dat de burgeri] zich om het wetsontwerp Poullet, niet bekommerd, en dat de werklieden aan de roode loiders hun polleviën vagen. Alleen dezen, die er op uit zijn, eens aan halven prijs te mogen reizen en eens goed van het Brusselsch nat te proeven, kan mou nog naar de hoofdstad krijgen. Zij zitten dan ook meer daarmede in, dan met de politiek. 't Zit scheef, zoowel in den Blauwen Tempel als in 't Roode Volkshuis, en het droefste van do zaak is nog, dut de leiders ▼an nu af ovortuigd zijn, dat zij inde aan staande kiezingen. nogmaals zullen geklopt worden. En het is de Etoilo Beige niet alleen, die bekent, dat de bespreking zoo oentoonig is en den grond der zaak niet aanraakt. Onzo tegenstrevers herkennen thans zoo veel, dat wij er hen ten langen leste zullen moeten erkentelijk om zijn. Er zijn op de wereld lieden, die begaafd aijn met eeno ontembare wilskracht, die zich door niets laten ontmoedigen en het noodlot liet hoofd durven bieden. M. Lamhorello, do liberale volksvertegenwoordiger van Meche- leu is van die soort. Klein van gestalte maar grool van hart, liet M. Lnmborelle zich niet beinvloedon door de weinige aandacht welke men hem verleende,noch door don fiasco der grootscho betooging van Zondag laatst. Hij heeft aijn antigodsdienstige redevoering tot het laatste woord afgedraaid, en verdient dus lof on eer... Dinsdag namiddag had men in de Kamer eenigo roerende oogenblikken, doch donk niet dat deze door M.Lamborelleverooraaakt werden. M. Van der Velde had de linkerzijde ver laten en was zich bij... M. Mélot katholieke Hij keerde zich Dm, wisselde, zonder dat iemand anders er acht op gaf, een blik van verstandhouding met Yvon, den jager, en een der bedienden, en wilde heengaan maar, op dat oogenblik werd er aan de buifendeur geklopt, en Pelo Rouan bleef staan. Kort daarop traden twee mannen, in lange mantels gehuld, binnen. De breede randen hunner hoeden be dekten bijna gansch hunne gezichten doch, toen een van hen nader trad, ver- llichte de vlam des vuurs zijne trekken. Pelo scheen hem te erkennen, want hij huiverde, en wijkte stil naar eenen donkeren hoek, waar hij door de andere niet kon gezien worden. De nieuw aangekomenen waren bei den rijzige en forsch gebouwde mannen. Hij, wiens gezicht Pelo Rouan had ge zien, was in den bloei der jeugd, en had een uitnemend welgevormd gelaat. De andere had grijze haren en scheen boven meer dan zestig jaar oud te zijn. Wie gij ook wezen naoogt, zegde Simonet, op deftigen oud-Bretonschen toon, gpj zijt welkom Wat verlangt gij De jongste der vreemdelingen wierp zijnen mantel af, en vertoonde alzoo de zwierige kleeding van een officier dei- koninklijke troepen. Ik verlang mijnheer Hervé de Vau- noy te spreken, antwoordde hij. -De nieuwe kapitein, mompelden de bedienden onder elkander, terwijl Polo Rouan stil naar de deur ging, en zich verwijderde, nadat hij nogmaals eenen blik met Yvon en zijn makker had ge wisseld. DE VOLKSSTEM volksrarlegeawoordiger van Namen, gaan zetten. Ruim »ea lw!f rur onderhielden zij zich samen, ceer aartelijk. •atasschao varen MM Lorand en Ozoray met M. Schollaert In drak gesprek. Of M. Larand nu -ua leo voorzitter der Kamer, zijn boek aver ie Bulgaren, var gaan aanbe- felon. ifwel .ich iet iaachnjvan am aan de besprekingen deel te aemon, weten wij met Uit goede bron heaft men mij daar zooeven verzekerd, dat ie'linkerzijde, ziende dat he-, spel Joch aü.ar ie knoppen is, genoeg heeft vaa ie boipreking Ier aanoolwet e i wenscht er ou Jposd'g moge'ijk een einde te zien aan komen. Vele radika'e kamerlelan en niet de minst in aanren ataao I*, soalai mei groot genoegen nog «na wok var.of hebben 'óór don gewonen «ittijd. Anderzijds -3or.it Ranald, dat M. Hymans slechis D nsiag of Donder tag der toekomen de week het woord zaa nemen. Harold. De inwoners der Gretryslr. te Luik,waren Maandag avond zeer verwouderd. sinds 'en tweetal dagen de eohtgenooten .Lormann niot moer gezien te hebben. Goburen gmgen aan hunne deur kloppen, doch vruchteloos De policio werd verwittigd. De kommis- saris vergezeld van een slotmaker, kwam Dinsdag morgend tor plaats. De deur werd opengebroken en men drong in de kamer. Een akelig schouwspel trof de blikken van den kommissaris. Op hot bod dat .nel fcloed besmeurd w as lagen do lijken van man en vrouw. Doze laatste was door drie revo ver kogels getroffen, een in hot voorhoofd, een in den rechterslaap en een in de bors.t. Lormann was het hoofd mot twee kogots doorboord. Nevens do lijken lag een brow- ningrqvolver. Men denkt dat Lormann zijne vrouw doodgeschoten en zich vervolgens gezelf moo'-d beeft. Het drama moet Zate»dag nacht goheurd aijn. Zaterdagavond hadden de echtgenooten eene vertooning in den schouwburg bijgewoond. De personen dio hen vergezeld hadden verklaren dal beiden opgeruimd waren. Toen 2ij thuis kwamen1 hebben zij nog eene halve fiescb champage- wiin geledigd. Men verdiept zich in gissing over dit vrcesolijk drama. De echtgenooten 39 en 27 jaar oud, kwamen zeer goed overeen en niemand wist ran hen iels te zeggen. Zij laten eon 4 jarig weosje achter. De lijken zijn naar bel doodenhuis overgebracht. Eono geheime overeenkomst zou tusschen Turkye en Bul'garië geteekend zijn. In do welingelichte klingen van Sofia, loopt het gerucht, dat eene geheime Turko- Bulgaarsche overeenkomst zou gesloten zijn. Een de voorwaarden van de overeenkomst zou zijn dat Bulgarie in do toekomst afzien zal van de voorloopige bezetting van Gumul- djina en Dedeagatch. Als vergoeding neemt Turkye hot op zich, Cavalla en Serres aan Bulgarie Ie doen over gaan. Een Bulgaarsche post aangevallen Eene Bulgaarsehe ollicieele medodeeling zegt dat Dinsdag morgend eene Servische compagnie, welke uil Sultanatepe naar De- vorbirb trok, den Bulgaarschen posl vah Bojderitza .beeft aangevallen on bommen naar do Bulgaarsche soldaten wierp. Een geweergevecht ontstond. De Bul gaarsche wacht moest zich terugtrekken, maar leed geene verliezoD. De Serviërs bezet leden den post en richtte* er versterkingen op. In Thracië De Bulgaarsche troepen, onder hol bevel van generaal Tochef rukken vooruit in twee Simonet zette een deftig gezicht, (laar liet nu zijne taak zou zijn do vreemde lingen op te diénen, dewijl Alain, de hofmeester, op dit uur gewoonlijk reeds dronken was en in het bed lag. Met zijne muts in de hand ging hij de gasten voor, naajr het vertrek, waar aijn meester zich gewoonlijk hield. Terwijl zij hem volgden zullen wij eenige uren teruggaan om de vreemde lingen reeds onder weg te ontmoeten. Behalve dat dit een zeer eenvoudig mid del is om kennis mei hen te maken, zul len wij zoo ookgetuige wezen van ver scheidene voorvallen, die wij, hoewel ze niet zeer belangrijk zijn, toch niet met stilzwijgendheid kunnen voorbijgaan. Gelijk de lezer reeds zal vermoed heb ben, was de oudé man de lijfknecht van den jongen kapitein. Hij was een man met een eerlijk, barsch uitzicht, en vermoeienis of licha melijk lijden had zijn rug gebogen want, zijn voorhoofd was nog zonder rimpels, en zijn heldere blik getuigde van geene zielskwelling. Wat den kapitein aangaat, onder zij ne zwarte knévels speelde een gretige glimlach, en uit zijne oogen spraken vroolijkkeid en stoutheid. Men had met moeite een sierlijker ruiter kunnen vin den, dan hij was, wanneer hij daar op zijn bruin paard zat. Zijn ouderdom moest tusschen vijf-en-twintig en der tig jaren wezeii. De knecht heette Jacques Leker, 'de meester kortaf Didier. De oude rij^peeht van Nieolaas Trem) kolommen, waarvan de eene op Gomuldjina en de andere op Xanthi is gestuurd. Mardi, Kirdjali, Orlakei, Pachmakle zijn bezet geworden. Men denkt dat do bezetting bij het einde dezer week zal volledig zijn. Volgen9 eene overeenkomst mot Bulgariö is Djemal boy, militaire gouverneur ran Constantinopel naar Gumuldjina vertrokken, ten einde de Muzulmansche bevolking aan te zetten zonder verzet het Bulgaarsche gezag te erkennen. Het voorloopig bewind van Gumuldjina ziet van het bestuur af en beeft de plaatselijke militie afgedankt. DE ALBANEESCHE KWESTIE Servië geeft toe. Luiden» eene modedeoling van het Frem- dvnblall heeft de Servische minister te Woenen aan graaf Berchtold, aangaande de oatru'ining an Albanië, oene verklaring ge- daa.i ke in Jenzelfden 'in opgevat was a!s deze geJaandoorM Stefanovitch, algo- rn >en geheimschrijver, aan dan Oostenrijk- schen zaakgelastigde 'e Belgrado. De Turko-Griskschs nota Do ondor-kommissio der Turko Griekscbc couferontio, heeft Dinsdag de bespreking van het artikel aangaande do vukouven op hieuw behandeld. Wat betreft de kwestie der belastingen op de v.ikouven, wil Griekenland niet dal hel TurSsch gouvernement zich op Griekscheo bodem zou komen bemoeien. Griekenland weigert de toezending van do ontvangsten der vakouvon buiten de gren zen. Standaerts Pillen. Zie aankondi ging. Brussel. Gauwdief aangehoudeyi. Mej. Nathalie Degreef, Linnausstraat, werd Maandag in de Pachocostraat ontlaai van haar zakuurwerk met ketting. Zij gaf aan de politie do persoonsbeschrijving van den ver- moedeiijken dader. Doze werd ontdekt in een drankhuis der Warandemarkt, en aange houden. De gauwdief, wonende in de Eet- warenstraat, werd in het bezit van het ge- stolene gevondeu. De jacht op de koersioedders. Dins dag namiddag heerschle eene groote op schudding in eene herberg der Naamsche poort. Het parket kwam er rond één uur binnen en deed al de leden-van het perso neel aftasten, om te zien of er zich tusschen hen geen bevonden, die weddingen op de koersen aannamen voor rekening van book makers. Een hunner had eon zeker getal lickols en nogal belangrijke inzetten in zijn bezit. Hij werd per auto taxi naar bet poli- tiebureel gebracht, waar proces-verhaal ten zijne» laste opgemaakt werd. Brand. Maandag nacht ontstond brand bij M. Jan-Pioter Jules, metser, in oene kamer derle verdieping, Schoon Zickt- slraat. Een ketel ziedend vot had vuur gevat en de vlammen tastten do meubelen aan Na een half uur werkens, waron de pompiers der Kazerne en dor 1° afdeeling meester van het vuur. Al wat de kamer inhield werd ver nield. Onder het kaarten. Twee ketelma kers spoelden Maandag avond met de kaart, in eeno herberg der Lakenstraat, on hadden reeds een zeker aantal pinten gedronken. Ze ker oogenblik verweet een hunner, wonend» Masuistraat, te Laken, aan zijn medespeler Z..., wonende Eklipstraat, in 'l spel te be driegen. De betichte greep een bierglas en sloeg er X..., mede op 't hoofd. Deze had den schedel gekloven. Z..., ging daarna op de vlucht. Het slachtoffer werd naar de ech telijke woning overgebracht. Dramatische zelfmoord. Een go- naamde Karei D..., aan zenuwziekte lijdend, woonde met zijne moeder in de St. Ghilein- straat. Hij was het leren moede. Maaudag avond ging hij in zijne kamer on stopte de spleten van de deur en de vensters zorgvul dig toe, ontstak daarna ©en vuur van houls- kolon en legde zich te bed. Dinsdag morgend vond de arme moeder zijn lijk. D* Hautekiel stelde het overlijden vast. was in die iwintig jaren niet veel veran derd. Het lijden was op zijn hart afgestuit, gelijk het gure weer op het harde vel van zijn gezicht. Hij zat nog stevig te paard, en met z^jn ouderwetsch zwaard zou hij nog geducht zijn geworden. Het was omtrent twee ure in den na middag, toen kapitein Didier en Jacques het bosch inreden. De laatste scheen mei welgevallen eene varlerlandsche lucht in te ademen, en eiken boom als een oaiden vriend te begroeten. In twintig jaren had hij het bosch van Ren nes niet gezien. Onder het rijden vervolgden meester en knecht hun reeds aangevangen ge sprek. Hij was waarlijk een dapper oud man, die Nicolas de la Tremlays Met dezen uitroep brak Didier het lange verhaal van Jacques af. Die buffellederen handschoen zou mij een schat waard zijn, en ik had eens wiilen zien, welk een armzalig figuur de regent maakte. De regent liet ons in de Bastille zetten, antwoordde Jacques met een zucht. Dat was waarlijk wel het minste wat hij doen kon. Mijn meester was toen al oud, en dan dacht hij aan dat. kind. Aan welk kind? Aan zijn kleinzoon George, die nu al een braaf krijgsman moet wezen, als hij een druppel van het blöed zijner voorvaderen in zijne aderen heeft be waard. 23 OCT. 1913 Een schelm aangehouden. Een tram* beambte, wieus vrouw winkel houdt t» Vorst, gelastte Maandag namiddag, een per soon voor 250 frank schoenen, in een ver» koopzaal der stad gekocht, op een stootwa* gen te vervoeren. De persoon ging de koop. waren bij een zijner vrienden, te St. Gillis brengen, en verkocht ze daarna. De schelm, reeds herbaalde malen veroordeeld, werd aangehouden. Oud-Brussel. Van 17 tot 23 Oc tober M. Choufleuri zal te hiiis blij ven den...., blijspel in één bedrijf. Rijwiel gestolen.M. Jan P..., wo nende te Mechelen, kwam Maandag por rij. wiel in de hoofdstad aan. Daar bij zich naar bet middenpostbureel moest begeven, plaat- ste bij zijn fiets in de gang van een koffiehuis in de Groepstraat. Wanneer hij terugkwam, stelde hij met verbazing vast, dat het rij wiel verdwenon was. Een Iricfje wm i000 frank gaan vlie* gen. Een spijshouder in de Gretrystraat, belastte Maandag namiddag zijn dienst knecht, een bankbriefje van duizend frank te gaan uitwisselen in de Nationale Bank. De dienstbode keerde niet meer terug. Zijuo persoonsbeschrijving werd aan de politie medegedeeld. Dikwijls verbiedt de geneesheer 'dö koffie. Nooit zal hij de Chicorée det Trappisten Vincari verbieden. 1500 R St. Joost-Ton-NoodeGelukkig ontsnapt Maandag namiddag, sprong een dronk- aard zich in de Vooruitgangstraat, nahij de Noordstatie voor eenen tram. Do geleider kon niet hij tijds stoppen en de man ver. dween onder het voertuig. Met moeite ge lukte men er in hem te ontlasten. Hij had het bewustzijn verloren. In eeno naburige apotheek, stelde men vast dat de kerel slechts gekwetst werd aan het voorhoofd.Na verpleging kon de gewonde zich terug naai zijne woning begeven. Dief geknipt De kerel, die sinds «enigen tijd in de koffiehuizen de adresboe ken knipte, is thans gevat. Hij kwam in eene herberg der Vooruil. gangstraat en ging op zijne gewone wijze te werk. Hij bestelde een glas bier en vroeg het adressenboek. Eer de horbergmeid met het bier terugkwam uit don kelder wilde da schelm heengaan doch eon agent bemerkte het en vatte hem bij den kraag. Snoode bedriegerij Over eon paai maanden maakte juffer AlicoDe W,.,wonen* do in de Godfried van Bouillonstraat, kennis met een jongeling, Maurice S.., die door zijne schoone manieren baar vertrouwen wisl te winnen. Zij besloten binnen-kort te trou wen. Maandag avond kreeg Alice De W., een expresbriof, waarin Maurice S.., haar verzocht hem in eene herborg aan de Halle poort, te komen vinden. Het meisje ging er dadelijk heen, doch bleef er vruchteloos wacblon. Intusschen drong Maurice S... io de kamer van het meisje. Doze, het wachtos moede, keerde naar huis terug, waar zij hare meubels opengoLroken vond. Hare juweelen en spaarpenningen waron verdwe nen. Ook Maurice S., is simls niet meer terug gezien. Hij wordt opgezocht. Andnrlecht Erge ontploffing in de gas fabriek In de gazfabriek van St-Gillis, gelegen in de Horlstraat,le Anderlecbt,heefl Maandag namiddag eene geweldige ontplof fing pluals gehad. Uil hoofde van herstel lingswerken had men er eenigo machionei moeten stil loggen, 's Namiddags werden dl machienen wederom in werking gebracht, toen eensklaps een dezer met een oorverdoo* venden knal ontplofte. De voornaamst» gazbuizen binnen de fabriek worden er doof verbrijzeld. De stukken ijzer en allerhanda materialen werden met ongehoord geweld in alle richtingen geslingerd. Gelukkig weid geen enkel werkman er door getroffen ca bepaalt zich alles bij stoffelijke schad» die zeer groot is. Dadelijk werden d» noodi- go maatregelen genomen om do gemeent» St-Gillis voor's avonds van gaz te voorzie», waarin men gelukte. Neder-over-Heembeek Laffe aanrandinJ Maandag avond, terwijl men te Neder- over-Heembeek volop kermis vierde, weri Het verhaal hegon te slepen, Didifl begon te geeuwen, en Jacques vervolg' Hij dacht dan altijd aan dat kind dat hij zonder steun en beschermer hai achtergelaten. Ouderdom en verdriet gelijk, dat is te veel. Mijn oude meestei stierf binnen de drie jaren en beval mi] nog stervend aan, om voor zijn Klein zoon te zorgen zooveel ik kon. En wat is er van dien. kleinzoon ge worden. - Dat weet de hemel. Ik werd twei jaren na den dood van mijneD meeste losgelaten maar ik was doodarm, fl als de Voorzienigheid mij n niet h» doen ontmoeten, toen gij een knecffl zocht om mee op reis te gaan, zou mijn dierbaar Bretagne nooit hebben te ruggezien. Didier hield zijn paard in en reis* den ouden man de band. Gij hebt een goed hart, Jacquet zegde hij. Ik krijg u lief om uwe ge- hechtheid aan uwen ouden meester ej aan uw vaderland. Als gij het goed vindt, zult gij mij niet meer verlaten. Jacques nam de hand des kapitein' eerbiedig aan, en antwoordde, terwij hij langzaam zijn hoofd schudde Gaarne zou ik, gaarne zou ik; wanl gij hebt iets, dat mij aan de rondborefi ge eerlijkheid van mijnen ouder mee» ter herinnert maar ik behoor aan da' kind, en ik ben een Bretagneren heb' gij mij niet gezegd, dat gij komt om d» laatste verdedigers der oude vrijhe* van Bretagne te onderwerpen. (Wordt voortgezet-I

De Volksstem | 1913 | | pagina 2