De drama's der Zee Brusselsche Kiekskens EEN HELD DIT BRETANJE Be Koningsgezinde Beweging SfffJos, Netermans'S?- IN BE BALKANEN IN PORTUÜAL Nieu wsêërichten Spiegeifabriek A. L. MEYVAERT 2 MEXICO De Strijd duurt voort. Et-., snelbe- ticht uit Mexico «egt dat tie opstande lingen Woensdag de stad Monterrey kobben aangevallen. Na een hevig gevecht hebben de op- etandelingen eene werf der spoorweg maatschappij, op eene mijl der stad lig gende, bemachtigd. Do aanvallers be schikten over talrijke kanonnen waar mede zij de versterkingen der federalen beschieten. Te Torreon. Sinds het begin der maand was men zonder nieuwstijdingen van Torreon. Deze stad was door de op standelingen bezet. Men komt nu te ver nemen dat het Fransch konsulaatschap, waar meer dan 200 personen zich schuil Jhielden geëerbiedigd bleef. Niet één j'Franschman heeft mishandelingen te verduren gehad. De ramp van den Vestkusten De verklaring van den overlevende. M. Henriksen, de eenige overlevende van den Vestkusten heeft volgende verklaringen afgelegd. De Vestkusten verliet Wasa bij een stormachtig en mistig weder. s De kapitein richtte zich naar Roens- kaër om er aan te leggen, maar verloor zijn weg en kwam op eene rots terecht. Het schip strandde doch sloeg om, ten gevolge der hevigheid van de baren. Het salon en de achterkamer schoten vol water. i d De twee reddingsbooten werden in gereedheid gebracht. Ongelukkiglijk zonk het schip vooraleer de tweede boot te water kon gelaten worden en iedereen stortte in de zee. Het drama had plaat6 jond 6 ure. Ik gelukte erin met eenige stokers >en vlottende mast te bereiken. Mijne gezellen, uitgeput van krachten, wer den een weinig later medegevoerd. M. Henriksen verklaarde tevens dat «|e kapitein al het mogelijke deed, om de paniek aan boord te stillen. De pas sagiers werden allen van een reddings gordel voorzien. Men schat het getal slachtoffers op 35 of 36 dooiden. Een beetje getier. De verdraagzaam heid stelsel Lorand ».- Men schrijft ons Brussel, 24 October. Eindelijk heeft de oppositie in de Ka mer gelegenheid gevonden een beetje te lieren. Wij moeten er ons niet over ,be- iklageu daar het heel en al tegen hen «elven gekeerd is» k M. Ramaeckers had den vinger in ijeene pijnlijke wonde gestoken, door te ■herinneren, dat M. Furnémont, in de zitting van 28 Februari 1910 verklaard 3bad, dat de goddeloosheid eepq dogma ilcr vrijdenkers was. M. Lorand deed opmerken, dat gezel Furnémont door zijne gezellen afge- .Ikeurd werd, waarop M. Poncelet de ^envoudige bemerking de~d, dat de lin kerzijde nu M. Furnémont aan zijn lot overliet, omdat hij niet meer in de Ka- ;mer zetelt. Daarop schoot de uiterste linkerzijde fin eene kattenkoleire en't was pro- j>er. M. Vandervelde riep, dat hij verklaard <lat de socialistische linkerzijde het met \M. Furnémont niet eens was. Nog een 'beetje en hij verklaarde dat de uiterste linkerzijde met gezel Furnémont geep uitstaans meer had. Zulks belette toch niet dat 'de kolos sale socialistische millioenrijke Terwa- Sne luidruchtig protesteerde en riep dat Poncelet een leugenaar was. (17* Vervolg.) ÏÏacques wenschte, dat hij reeds op het kasteel was, om naar het lot van het kind té vernemen. Hij maakte de ope ning weer dicht, zorg dragende om alle ^sporen van zijn opgraven te verdelgen, 'en klom de steilte weer op, terwijl Pelo j'Houan hem met de oogen volgde. Het is niemand anders dan Jac- i ques, de rijknecht van den ouden Treml, mompelde hij. Hij neemt het kofferken niet mede. Ik zal nog dezen nacht gaan zien wat het is. Maar ons volk moet niets van dit geheim vermoeden, want, het een of het ander zou mij wel kunnen #verkomen. Zoodra Jacques verdwenen was, snel den de twee gemaskerden naar den eik, haalden het gereedschap over hoop en «ochten in al de spleten, maar vonden" niets. Deze twee mannen waren Wol- 'yen. Wat hebt gij gezien? vroegen zij. Pelo Rouan haalde zijne schouders op én antwoordde Het is jammer dat gij niet. te Vitré woont. Gij zijt zoo nieuwsgierig als de wijven. Ik heb een arme drommel zes gouden louis zien opgraven, die hij .'daar verborgen had. Zes gouden louis? bromde een der anderen. Misschien ligt er nog meer. Zoek er maar naar, antwoordde Pelo Rouan met geteinsde onverschil ligheid dan zal ik in uwe plaats de .wacht houden. De twee Wolven schenen zich te be denken maar weldra nam het ontzag Deze antwoordde dat de beleediging te onbeschoft was, en hem dus niet ra ken kon. Dat fier antwoord werd door de rechterzijde met een algemeen Zeer wel begroet. De kalmte van M. Poncelet stak zeer gunstig af met de opgewondenheid van den Poldefbuffel. Hij herhaalde dan nogmaals, dat de linkerzijde alleen M. Furnémont. liet vletten, omdat deze met meer in de Kamer is. Het is gemakkelijk te begrijpen, wel ke nieuwe razernij zulka bij de socialis ten vooroorzaakte. Als één man b-gon- nen zij M. Poncelet te beleedigen. Alles werd evenwel op minnelijke wij ze vereffend. M. Poncelet herkende, dat de linkerzijden nadien M. Furnémont hadden afgekeurd en.... M. Terwagne herriep zijne beleediging. Dan kwam M. Lorand te voorschijn met zijne redevoering tegen het school- wetsontwerp. Natuurlijk was M. Pon celet er bij, om den liberalen volksver tegenwoordiger voor Virton op zijne plaats te zetten. M. Lorand, die tusschen haakjes ge zegd, van de dom6ten niet is, had ge- poogd M. Poncelet wat zeem aan den baard te strijken, door te zeggen, dat Lij met dezen in de beste overeenkomst leefde, maar hij kreeg het gauw van M. Poncelet. Deze zegde hem Dan ver schillen wij veel van de anderen, en.... M. Lorand stond heel verbluft. Na gezegd te hebben dat hij nooit iets geschreven had, waardoor de katho lieke overtuiging kon gekwetst wor den, verkondigde hij dat hij een godde- looze was en dat MM. Woeste en Schol- laert dweepers waren. Dan teekende hij verzet aan tegen de veroordeeling, door een soldaat op- geloopen, omdat hij geweigerd had het H. Sakrament de verschuldigde eer te bewijzen. Men ziet hetMLorand is in 't ge heel tegen den godsdienst niet. HAROLD. DE ALBANEESCHE KWESTIE! Rond de bogrenzingskorcur.issis. 'Aangaande de nieuwsberichten vol gens dewelke M. Bilinski, afgevaardig de van Oostenrijk bij de begrenzings kommissie van Zuidelijk Albanië, ge vaarlijk ziek zou zijn, schrijft de Poli- tische Correspondenz van Weenen, dat de afgezant slechts aan eene lichte ont steltenis leed en dat de werkzaamheden der kommissie geenszins verachterd werden. De Turkte Cr ieksche onderhandelingen. Overeenkomstig de termen van het akkoord, dat,Donderdag door de onder- kommissie van de Turko-Orieksche cbn- ferencie gesloten werd, worden alleen de eigendommen als vakouwen erkend Mie als zulkë beschouwd werden voqr den oorlog. De heffing dér tienden is niet herkend geworden, maar het gouverne ment neèmt de Verplichtingën de rnos- keën en kloosters, die van alleri steun beroofd zijn, geldelijke hulp te verlee- nen. Het bestuur der liefdadigheidswer ken, welke bestonden met de inkomsten der vakouwen zal nu uitgeoefend wor den door de Muzelmansche broeder schappen der distrikten, onder het hoog toezicht van 't Grieksch gouvernement. De lokalen tot den Muzelmanschen eeredienst gebruikt, zullen geëerbiedigd worden. De onderkommissie onderzocht Vrijdag de kwestie van het benoemen der Muftis en van den aartsmufti. Alhoewel de Turksche afgevaardigden rekenschap hunner handeling te Con- stantinopel gegeven hebben, hebben zij, in strijd met alle verwachting, van de Porte geene inlichtingen ontvangen waardoor het akkoord aangaande de va kouwen bekrachtigd wordt. voor hunnen meester de overhand, en zij gingen stilzwijgend heen. Goed, maar boort eenszegde Pe lo Rouan. Als ik hier ben, houd ik even goed de wacht als gij, en dan kan ik een oogenblik van onoplettendheid wel over het hoofd zien maar als ik weg ben, is onoplettendheid verraad, en gij weet hoe ik verraders straf. Men heeft solda ten in het bosch gezien, en misschien zoeken op dit oogenblik onze vijanden naar onze schuilplaats. De minste on voorzichtigheid kan die doen vinden. Pas op Hij zegde dit op eenen streng gebie denden toon, en de twee .Wolven ant woordden nederig Wij zullen goed de wacht houden, meester Ik ga naar het kasteel, zegde Pelo ten slotte, om te vernemen wat wij van de koninklijken te vreezen hebben. De zen nacht kom ik terug Hij snelde de steilte op, en verdween weldra tusschen het geboomte. De Witte Wolf en de duivel, mom pelde een der schildwachten, alleen die twee kunnen zoo loopen. Guyotriep hij zijn makker toe. Francin antwoordde deze. Ik had toch wel eens in den eik willen zoeken. Ik ook, maar... gij verstaat mij wel. Dat is waar. Zoo als hij het wil, moet het zijn. Zoo kwamen zij tot het besluit stil op hunnen post to blijven. Jacques stapte met vlugger stap en geruster hart dan de eerste maal; tus schen de struiken door. in één opzicht was hij ten minste gerust gesteld. 'TTT ÜTG ui—. DE VOLKSSTEM het Servische gouvernement ondervraagd. De interpellatia welke M. .Stel'ano- vitch aan het gouvernement deed, heeft voor doel inlichtingen te verkrijgen aan gaande de drie volg-ende punten. lc Werd het ultimatum van Oosten rijk aangeboden als eene eenvoudige vraag van Oosterifïjksche zijde, of vol gens een mandaat'vau al de groote mo gend heden? 2° Indien Oostenrijk niet volgens een mandaat, der gféotmachten handelde, waarom dan heeft het Servisch gouver nement deze vraag ingewilligd, zonder eerst en vooral y^rreentveerdiging van het mandaat eri den wil der groote mo gendheden te eischén 3° Hoe denkt het landsbestuur in de toekomst de westelijke kust van Servië te verdedigen, gezien bet nu op zulke onvooruitziende manier voldoening aan Weenen schonk? De toestand. .Volgens eene -laatste inlichting is al les wederom rustfg. Op verschillige punten v^n 't land,worden voortdurend burgers en militairen aangehouden. Generaal Jaime Costa is per automo biel naar het militair gevang van het kasteel St-Georges, te Lissabon, over gebracht. Een algemeene bestuurder van het ministerie van oorlog begeleid de hem tot aan het,.gevang. Te Mirandella is de majoor Mergun- hao aangehouden géworden. Verschei-»- dene hooggeplaatste burgers en militai ren zouden naar Spanje gevlucht zijn. Bo aanhoudingen, Bommen ontdekt. ïn de wijk Memopa, te Ajuda, voor stad van Lissabon, heeft men een ze keren Luiz Silva aangehouden. In zijne woning heeft men .2 bommen ontdekt. De policie heeft te. Barreiro, voor Lis-, sabon, 440 springtuigen aangeslagen. Tijdens de huiszoekingen bij M. Arrui- la, advokaat, heeft men verscheidene dokumenten gevonden die naar de poli- cieprefektuur overgebracht werden. Eon outl-m'mistei* opgezocht. Men is van oordeel' dat M. Zoa Aze- vedo Coutinho, oud-riiinister van zeewe zen, Vrijdag morgend met een trein uit Barreiro vertrekkend, op de vlucht is gegaan. De statiekediende, wien men het portret van den minister voorlegde herinnerde zich dat bij hem^eene reis kaart voor Villa vicibga had afgeleverd. De overheid heeft onmiddellijk naar al de statiën een aanhoudingsmandaat te gen den reiziger overgeseind. Brussel. Laffe wraakneming. Een inwoner der KleineBeenhomve;rs- straat en een vah de Godfried van Bouil lonstraat, hadderi -Verleden jaar ruzie, gemaakt. Elkaar Donderdag nacht op de Zuidlaan ontmoetend, sprong een hunner op den afid^re toe en gaf hem een messteek boven het linker oog, waarna hij de vlucht nam. Het slachtoffer, Jaak Van den Daele, moest in het gasthuis verzorgd worden. Een onderzoek is'geopend. 214 Bedriegers geknipt. De policie hield Woensdag, od eene gemeubelde' kamer der Zweerds&aat, zekeren F. B... aan, 42 jaar oud, géboren te Brussel. De kerel bezat eene valies met allerlei valsche papieren eri; zegels in, waannee hij en twee medeplichtigen allerlei af- truggelarijen pleegden. Een der mede plichtigen werd Dqnderdag te Antwer pen en de andere tè Leuven aangehou den. »i- Marie en Didier hoorden hem in de verte aankomen. Zij hadden ruim twee uren bij elkander gezeten, maar de tijd had hun zoo kort 'geschenen. Het was nog met tegenzin dat Marie opstond. Tot weerzien! zegde zij. Nu zult gij mij niet meer Verlaten, niet waar? Didier antwoordde met eene omhel zing. Een oogenblik later trad Jacques uit het kreupelhout, maar Didier was al leen. g Gij hebt it gqhaast, Jacqueszeg de hij op vroolijkejaptoon. Ik had u zoo spoedig niet terug verwacht. Jacques hield c^t voor een ingewik keld verwijt over zijn lang wegblijven, en begon zich te verontschuldigen. Nu, zegde de kapitein, terwijl hij op zijn paard sprong^ dan zal ik gesla pen en plezierig gedroomd hebben. Maar do schat van'IVerid? God heeft hem bewaard, antwoord de Jacques. Dan gaan wij naar het kasteel. Het is zelden dat een echt Bretagner met de onbezorgde en luidruchtige vroolijkheid, die in het Fransche ka rakter ligt, kan instemmen. Jacques voelde zich door de luimig heid van zijnen meester des te onaan genamer aangedaan, daar bij zelf vol ernstige gedachten, was. Hij reed eeni- gen tijd stilzwijgend achter den kapi tein, terwijl deze ^gedeelten van allerlei liedjes neuriede. - Mijnheer zegde hij eindelijk, ik heb eene moeilijke taak te vervullen en ben niet vlug van verstand. Ik reken op uwe liulp. Dat moogt gij vrij. Ik" zal alles voor u <loen vrat ik kan; maar gij moogt .0 V/Ij raden onze lezeressen en ook onze lezers, die zinnens zijn een nuttig ge schenk te doen, aan, eens aandachtig de aankondiging Prachtpelterijen welke op de 4Ü bladzijde van ons geïl lustreerd bijblad verschijnt, te lezen. De groote keus en de prachtige vol maaktheid dezer pelterijen, eenig in hun aard, alsook, de buitengewoon voordee- lige voorwaarden waarin zij te koop ge steld zijn, laten iedereen toe er profijt uit te trekken. Het is voldoende, het in- sclirijvingsbulletijn, dat in de aankon diging prijkt, in te vullen en op te zen den. Wanhoop «ener verlatene. Een 21-jarig meisje was door haar minnaar verlaten geworden en vernam dat deze Zaterdag zou trouwen. Zij legde zich Donderdag avond te bed, na de gasbek ken te hebben opengedraaid. Enkele uren later werd ze bewusteloos aange troffen, doch kon in het St-Jansgasthuis tot het leven worden teruggebracht. Zij verklaarde te zullen herbeginnen. Eene aftruggelaarster geknipt. Eene sierlijk gekleede dame was over een paar dagen in een hotel der Koning straat afgestapt en deed er zich door gaan als eene Duitsche barones. Don derdag riep zij den hotelhouder en vroeg hem 2,000 fr. te leen. Deze aarzelde een oogenblik en bood er haar dan 1,000. Hij gaf de barones een bon om het geld aan de kas te gaan optrekken. Korts nadien bedacht hij. zich en ging de som terugvragen. De dame gaf ze hem onmiddellijk. Vf wonderd hierover trok de Kotel- houder naar de kas en vernam dat de bon vervalscht was en eene som van 3.000 fr. betaald was. Hij liep in aller- haast naar de kamer der zoogezegde ba rones, doch deze was reeds verdwenen. JDe policie werd verwittigd en hield de aftruggelaarster aau op het oogenblik 'dat zij in den trein voor Keulen wilde stappen. Zeg aan uwe lezers, hoe drie jaar slechte spijsvertering drie jaar marteling door eene wonderbare genszing gevolgd werden. Men schrijft ons uit Brussel Ik wenseh vurig, dat gij aan de .lezers van uw blad zoudet zeggen, hoe éenige kleine tabletjes Stomoxygène inij spoedig en volledig genèzen hebben van chronische slechte spijsvertering en yerstopping, dan nog, wanneer mijn ge val als hopeloos aanzien werd. Onder uwe lezers zijn er voorzekere velen, die evenals ik, eene ware marte ling- lijden en die gelukkig zullen zijn, eene remedie te kennen, welke hen, evenals mij, zal geüezen. Indien gij wist, hoe erkentelijk zij u zullen zijn, xoudt gij niet aarzelen,' dees briefje op te nemen. J. Frappat, handels-vertegenwoordiger. Wij kunnen er bijvoegen, dat een erristig onderzoek bewezen lieeft, 'dat de Stomoxygène wel de gevolgen voort bracht, door onzen briefwisselaar aan gehaald. Het is eene nieuwe remedie, werkende door zuurstof in de spijsverte ringsorganen te zénden. De Stomoxygène is te koop in alle jgoedc apotheken aan den prijs van 3;50 frank. Slachtoffer zijner onvoorzichtig heid. M. L..., oud 65 jaar, geboortig fyan Namen en wonende te Charleroi stapte Donderdag morgend op de Kie- denmarkt van den omnibus Beurs-El- $ene, vooraleer deze volkomen stilhield. Hij werd ten gronde geworpen en brak zich een voet. De gekwetste werd naar de woning van een familielid overge bracht. ChBGorel der Trappisten Vlncart, Groot Merk. 1500 V. mij wel eens wat duidelijker zeggen, wat gij verlangt. Vooreerst dit, antwoordde Jacques. Hoewel het twintig jaar geleden is, dat ik een voet in het kasteel heb gezet, is het toch wel mogelijk dat mij iemand zou erkennen en ik heb er belang bij om mij -schuil te bouden. Daarom zou ik niet gaarne, alvorens het donker is, op het kasteel willen komen. Goed. Hét is schoon weder, en wij zullen in het bosch wachten. Maar ik geloof niet dat dit u wel helpen zal want in de keuken van Mijnheer de Vaunoy zal wel licht branden. Dat is waar, antwoordde Jacques, uit het veld geslagen. Daaraan had ik niet gedacht. Ex fcal toch" wel iets ie vinden zijn, hernam de kapitein glimlachend. Wij moeten ons maar dicht in onze mantels wikkelen, en ik zal er wel iets op ver zinnen, om u aan nieuwsgierige oogen te onttrekken. Maar vervolgens? Vervolgens, herhaalde Jacques zeer verlegen. Vervolgens zal ik trach ten op de eene of andere manier te weet te komen, wat er van onzen jongenlieer geworden is. Ook goed. Wij zullen beproeven. De avond viel. De reizigers kwamen, gelijk wij ge zien hebben, op 't kasteel aan en Simo- net zou hen aandienen. Hervé de Vaunoy en zijne dochter Alice zaten in het salon, in gezelschap van mejuffer Olive de Vaunoy, eene zus ter van Hervé, en den intendent Becha- meil. De nieuwe kapitein was reeds eenige dagen verwacht, hoewel men zijn naam niet had vernomen. 26 EN 27 OCT. 1913 St-Joost-ten-Noado. Erge botsing. Een rijtuig der bruine trams reed Donderdag avond den Leuvenschen steenweg af en botste op eenen automo biel. die uit de Maria-Theresiastraat kwam. De schok was buitengewoon he vig. De.auto werd erg beschadigd. De voerder werd ten gronde geslingerd,, doch kwam er gelukkig-lijk met eenige lichte kneuzingen van af. Berouwhebbende dief. Een ge naamde Joris B..., wonende te 'Antwer pen, is zich Donderdag avond op het po^ liciebureel der Kruisvaartenstraat ko men gevangen geven. Hij beschuldigde zich een belangrijken diamantdiefstal gepleegd te hebben ten nadeele van een handelaar der Lamorinièrestraat te Ant werpen De kerel is opgesloten. Spiegelsr— KadersVilraux Baguetten Werf.3y Aalst. Sloomfabrieh in Gent 382 67 Laoken. De gevolgen van eeq ge vecht. In eene danszaal te Laeken,; ontstond Zondag avond twist tüsschem twee jonge lieden, L. Autenboer, 20 j.K Franschmaristr., té Laeken, en J. Mer- tens, 21 jaar, Maria-Christinastraat,. zelfde gemeente. Het kwam tot een ge vecht. Beiden werden naar het kommis- sariaat van policie geleid, waar proces verbaal werd opgesteld voor wederzijd- sche slagen. Nu meldt men 'dat 'Autenboer overle den is. Ten gevolge van dit overlijden, heeft het parket een nieuw onderzoek inge steld. Vele getuigen werden reeds onder vraagd. Men verwacht er zich aan dat het lijk van den ongolukkigen jongeling zal ontgraven en onderzocht worden door een wetsdokter. Sfc-Pieters-Jatte. De drank". Voorbijgangers vonden Donderdag na middag in de Rivierenstraat een ouder ling op de straatsteenen uitgestrekt. De man gaf geen teeken van leven meer. Men nam hem op en bracht hem naan het policiebureel der Gemeenteplaats, waar een in allerhaast ontboden doktoor bestatigde dat hij smoordronken was. Daar men er niet in gelukte hem terug tot bezinning te brengen, bracht men hem naar het gasthuis over, waar hij rond 6 ure 's avonds overleed. De poli cie is erin gelukt zijne eenzelvigheid vast te steilen. Het is een genaamde Jozef D..., 68 jaar oad, kostganger van het oudmannenhuis van St-Jans-Molen- beek. Aruterlecht. Brand in eene sigareU tenfabriek. Donderdag avond, rond 9 ure, brak brand uit in de sigaretten» fabriek der G. Moreaustraat. Het vuui, was ontstaan in het achfergebóriw der fabriek en de eigenaar Barre verwittig de dadelijk de brandweer. De pompiers snelden toe en dank aan de krachtda dige bestrijding vari het vuur, \*;as na een half uur allé gevaar geweken. De schade, doof water en vlamlnen aangericht,' is nogal groot. Wielrijder onder de tram. De 15-jarige -wielrijder H. Wolforitaine, wonende Eetwarenstraat, werd in de Zwarte Lieve Vrouwstraat Vrijdag mor gend door eeri tram omgeworpen. De jongen had de hand verpletterd en wrrd aan de knieën zwaar gewond. Leuvo». Openbare vergiftiging. Sinds geruimen tijd werden er klachtofj ingediend over den verkoop van ver- valschte boter. Vrijdag morgend deden de agenten, onder toezicht van eeapoli- cieofficier, een onderzoek. Veel boter werd naar het policiebureel overge bracht, aldaar onderzocht en vervalscht gevonden. Proces-verbaal werd tegen de oneerlijke verkoopsters opgemaakt. Erpe. Overreden. Vrijdag na middag, rond 4 ure, kwamen twee aan eengebonden karren, geladen met meu belen en in bestemming voor Lede, van Aalst gereden. In eene helling der baan, Zoodra Simonet 't woord kapitein uitsprak zagen allen nieuwsgierig naar de deur.- Didier trad binnen, door Ja cques gevolgd, die in zijnen mantel ge wikkeld, bij de deur bleef staan. Didier trad met den hoed onder 'den arm, en de houding van iemand, die aan de manieren van het hof gewoon was, vooruit. .j Dat zijn gezicht al de aanwezigen ver baasde, stond maar riiet verschillende trekken, op aller gelaat te lezen. Mejuffer Olive beet op hare lippen en ritselde zenuwachtig met haren waaier^ Alice verbleekte en klemde hare hand om de zijleuning van haren stoel de zoetachtige glimlach van de Vaunoy werd door eene stuipachtige beving zij ner lippen gestoord. Bechairieil, eindelijk, trok' het arm zaligste gezicht dat men ooit van eenen onaangenaam verrasten financier gezien heeft. V. PORTRETTEN, Didier maakte eene diepe buiging voor de dames, eene minder eerbiedige voor de Vaunoy, en eene onmerkbare voor Bechameil. Hervé, wiens glimlach reeds weer in orde was, ging hem eenige stappen te gemoet, verwelkomde hem op eenen hartelijken toon, en reikte hem de hand. Didier antwoordde met beleefdheid, en nadat hij beide dames de hand had gekust te weten, die van Alice stil zwijgend en die van Mejuffer Olive met een alledaagsch kompliment, zette hij, KKordt voortgezqt.)

De Volksstem | 1913 | | pagina 2