Buitenland EEN HELD Ü1T BBETANJE De Prijsuilreiking In de Gentsche Tentoonstelling IN DE BALKANEN Ds diplomafischs betrekkingen Nieu wsherichten ïwhi n i in 2 1~. «w. Be hitte. T)e hitte tier uitslaande vlammen was 'bijna onuitstaanbaar. Het sweet gudste 'der aangezichten van onze dappere pom- PiK'"? die Paa^ bleven in dezen verzen- g^T^in gloed. De schatte. Naar men ons verzekerde bedraagt tie öchade 200,000 tot 250,000 fr. De oorzaak van eten brand. De brand is, naar een voorloopig on derzoek uitwees, in de keuken van Ober-Bayern ontstaan, hee, weet meu niet. Het parket. Het parket kwam heden voormiddag ter plaats om een onderzoek in te stel len. FRANKRIJK De zaak Duvignon. Mr 'Albert Clemenceau, de advokaat van Duvi gnon, heeft Maandag door zijn klient eene aanvraag tot verbreking doen tee kenen. Eon anarchistenaanslag. Een mis dadige aanslag die eene ware ramp bad (kunnen na zich slepen werd Zondag nacht op de onderaardsche spoorlijn te Parijs belegd. Kwaaddoeners hebben tusscben de steunbalken eener nieuwe lijn dynamiet- kardoezen geplaatst, die bij hunne ont ploffing de gansche straat hadde doen instorten. Gelukkiglijk ontploften en kel 9 kardoezen, die weinig of geene echade veroorzaakten. Esne geheimzinnige moord. M. So- queta, wetsdokter, heeft het lijk van Louis Porta, op het kerkhof van het ge vang' van Renncs ontgraven,geschouwd. Hij stelde vast, dat de overledene be zweken was aan een messteek die hem den schedel had doorboord. De rechter iWorms heeft een genaamde Picard, voddenkoopman te Aubervillers, doen aanhouden. Deze heeft bekend Porta ge troffen te hebben omdat deze zijn vriend een messteek had toegebracht. Hij is naar hét gevang overgebracht. Doottelijke ongelukken. Een lood gieter, Megret genaamd, 50 jaar oud, viel Maandag van het 7° verdiep van een huis der Houdart de la Mottesstraat, te Parijs, op de straatsteenen. De ongelukkige werd op den slag ge dood. Op de Voltairelaan, te Parijs, had een Sijnlijk tramongeluk plaats. M. Chau- et, rentenierster te Consansay, wilde van den tram stappen vooraleer deze stilstond. De onvoorzichtige viel en brak zich den schedel. Zij stierf kort daarna. Bloedige twist. Zaterdag nacht, rond 1 ure, ontmoette de 19-jarige Lpuis Duclou, op de Statielaan, te Parijs, de genaamde Marie Campagne. 27 jaar oud. Een hevige twist ontstond tusschen "beiden en Duclou bracht de jonge vrouw verscheidene slagen in het aangezicht toe. De gewonde werd naar het hospi taal overgebracht.. Duclou is opgesloten. DUSTSCHLAND Deslochte behandelingen fn het leger, r— De krimineele statistiek voor het le ger en marine zegt dat er in 1912 280 yeroordeelingen wegens slechte behan deling in het leger werden uitgesproken en 22 in de marine. Een© treinbotsing. Maandag na middag had er nabij Francfort aMein eene geweldige botsing plaats tusscben twee kóóp waren treinen. Een groot ge tal waggons werden geheel verwoest. Vijf spoorwegbedienden werden zwaar gewond. De oorzaak van het ongeluk is nog niet kunnen vastgesteld wordeil. Do echtscheidingen In Pruisen. iVoIgens eene statistiek die dezer dagen uitgegeven werd, blijkt bel dat de echt scheidingen in Pruisen immer toene- (19* Vervolg.) Kwaadsprekers zegden, dat hij diep in zijne beurs had getast maar in zijne bijzondere stelling, daar hij door zooge zegden koop eigenaar van la Tremlays was geworden, kon hij hierop niet ge nist wezen waut, werd zijn adeldom betwist, dan verviel ook zijn recht op hel erfgoed van het geslacht van Treml, Idewijl hij alleen als edelman en bloed verwant vrijheid had om het te koopen. Hij verzuimde daarom niets om zijnen rechter tot zijnen vriend 'te maken, en, gelukkig voor hem, kwam Bechameil em ten halve wege te gemoet. De inte-ndent maakte van het begin af geen geheim van zijne genegenheid voor de schoone Alice, en de Vaunoy wist van deze omstandigheid partij te trekken. Bechameil en hij werden vrienden en bondgenooten en hoewel de eerste de machtigste was, liet hij zich weldra door de meerdere schranderheid van zijnen nieuwen vriend geheel beheerschen. Het spreekt van zelf, dat. hem de hand van Alice beloofd werd, hetgeen échter de Vaunoy niet verhinderde de genegen heid, welke te Rennes tusschen zijne dochter en Didier was ontstaan, in zeke re mate +e begunstigen, waarvoor hij gewis zijne redens had. Ook Bechameil had de betrekking fusschen Didier en Alice opgemerkt, en daaruit kan men den schrik verklaren, men. Van 9.7S2 voor het jaar 1911 klom het getal tot 10.797 voor 1912. Te Ber lijn boekt, men 1 echtscheiding op 180 huwelijken. ENGELAND Brandstichting. De stemrechtda- men hebben Maandag morgeud.een ver nieuwd huis, toehoorende aan den broe der van M. Mac Kenna, minister van binnenlandsche zaken, in brand gesto ken. Het huis is geheel vernield. Hot wrak van dan Volturno ge zonken. Een telegram uit Cap Liz- zard zegt dat de stoomer Charlais in zee het wrak van den stoomboot Volturno ontmoet heeft. Verschei dene lijken werden aan boord gevon den. De kapitein van den Charlais heeft de veiligheidskleppen doen ope nen, waai na de Volturno aan 't zin ken is gegaan. Een zeilboot in den grond gefeoord. De stoomboot Hogareh d, is in de monding van de Teems in botsiug geko men met een zeilboot. Dit laatste schip brak door en-vier loden der bemanning verdronken Twgg bommen te Dublljn. Zondag avond zijn te Dublijn twee bommen ont ploft. Talrijke vensterruiten vlogen aan stukken. Eenige personen zijn licht ge wond geworden. ITALIË De kiosineïdenten. Buiten de reeds medegedeelde incidenten ontstaan door de kiezingen, meldt men één doode en één gekwetste te Regalbuto. Te Floren- cië werden soldaten en openbare fonc- tionnarissen gewond. Te Andria telt men écn doode en verscheidene gekwet sten te Massa FisaagLia en te Trinata- poli één doode. Verscheidene karabi- niers van Napels zijn gewond gewor den. Esn bandiot gedood in Sartiaêgne. Een snelbericht uit Sassari meldt dat de Sardeensehe bandiet Pinu, wiens hoofd op prijs was gesteld, door karabiniers komt gedood te worden. RUSLAND Een exprccs-treïn ontriggdtf. Aan de splitsing van Stepnaja is een express- trein ontriggeld, ten gevolge van een misdadige aanslag. Anarchisten hadden de riggels los gelegd. Drie reizigerstrei nen vatteden vuur en werden geheel ver nield. De stoker, de treinoverste en ver scheidene reizigers werden gewond. TURKIJE Eeno woeling. Te Ababazar, in Klein-Azië, is er een incident ontstaan tijdens de feesten, van het jubilé der in voering van het Armeniaansch alpha-1 bet. Tijdens eene botsing der betoogers met de agenten en de soldaten werd 'een soldaat .gedood en vier agenten gewond. De mi gister van binnen landsche zaken heeft den gouverneur Van Imstid las.t gegeven zich naar Ababazar te begeven om er een onderzoèk in te stellen. De onderhandelingen mat Frankrijk. Te Constantinopel verzekert men dat de hangende moeilijkheden met Frank rijk nu geheel geregeld zijn. Naar men algemeen denkt zullen de overeenkom sten Woensdag morgend geteekend worden. BULCARIË Do cholera. De cholera is bijna uit het gansche land verdwenen. Men heeft geen nieuwe gevallen meer aangetee- kènd. MEXICO De Presidentieel© kiezing zal kunnen vernietigd worden. Het schijnt dat een te klein getal kiezers Zondag ge stemd hebben, tot de wettelijke aanwij zing voor de republiek. In de hoofdstad waren er slechts tien duizend stemmers op 80.000 kiezers. Volgens zekere'geruchten zal de kie zing vernietigd word-en. dien het gezicht van den jongen kapi tein hem aanjoeg. Wat mejuffrouw Olive betreft, zij rit selde met haren waier, alleen omdat zij dacht dat dit haar bekoorlijk stond. De maaltijd is altijd de hoofdzaak der Bretansche gastvrijheid. Weldra kwam Alain, met de zilveren ketting, het toe ken zijner waardigheid, om den hals, en twee roode slaperige oogen, aankondi gen dat het avondmaal gereed stond. Morgen zullen wij over zaken spre ken, zegde de Vaunoy beleefd. Nu aan den maaltijd Nu aan den maaltijdherhaalde Bechameil, wien deze woorden een ge deelte zijner opgeruimdheid schenen te rug te geven. Alice stond op en reikte onwillekeu rig Didier hare hand toe. Het was ech ter Bechameil, die dezelve aanvatte, en de kapitein 6telde zich, met opzet of bij gebrek aan beter, met de dorre vingers ran Mejuffer Olive tevreden. Over den maaltijd zullen wij niet uit weiden, daar wij ons haasten moeten om tot zaken van meer belang te komen. Wij zullen alleen zeggen, dat de Vau noy, hoewel hij verscheidene malen op de gezondheid van zijnen jongen gast drouk, meer dan eens een geheimzinni- gen blik met zijnen hofmeester wissel de, en hem zelfs, tegen het einde van den maaltijd, iets in het oor fluisterde. Alain bracht dit aan den knecht over, die het vorige jaar uit den dienst des gouverneurs in dien van de Vaunoy was overgegaan, en Lapierre heette. Intusschen hield Bechameil zich be zig met, als naar gewoonte, bij Alice «w DE VOLKSSTEM Vermeerdering ilsd het leger. Een dekreet, van generaal -Hueria. brengt de legersterkto van SO.tJuO op 150.000 man. Hot, gevocht van Monterrey. Men deelt mede dat het gevecht van Mon terrey Zaterdag eindigde met de zege praal der federalen. Ouder de vreemde lingen treft men geene gewonden aan. Een Dultsche kruiser naar Mexico. Daar de toestand niet zeer geruststel lend is, is de Duitsciie kruiser Niircn- berg van Yokohama naar de Mexi- kaansche haven Mazathan gestoomd. CHINA Onlusten in Mongolië. Een gouver neur vermoord, In de sterkte van Sniidung, waar de Chineesche overheid verblijft, zijn oulusten losgebroken. De gouvernementale partij zegepraalde.Het hoofd van den opstiund, Su-I)u-Kuant, heeft zich onderworpen. De gouverneur Urumtich is vermoord geworden. Ech ter heerscht er volledige kalmte. De ko zakken houden de nachtwacht. Do grondwet. De grondwet-kom missie heeft de 115 artikelen der grond wet gestemd. Zij zal aan de beide ka mers voorgelegd worden die in eene bij zonder© vergadering zullen bijeenko men. Maandag namiddag had de officieele prijsuitreiking in de Wereldtentoonstel ling, van Gent plaats. Vanaf 12 1/2 ure verdrong zich eene ontzaglijke menigte door de verschillende ingangen, die naar de groote feestzaal leiden. Rond 1 1/2 ure is de zaal proppen6vol. Het koninklijk verhpog is opgetimmerd langs den kant van 5e broeikassen en bekleed met purper fluweel. Het ge welfsel der groote zaal is prachtig ver sierd met vaandels der verschillende landen, vertegenwoordigd bij de wereld tentoonstelling. Op een verhoog nemen plaats de leden van het diplomatisch korps, leden van Kamer en Senaat, ook- de verschillende gezanten en kommissa- rissen der vertegenwoordigde landen. De Koning treedt onder algemeen ge juich in de Feestzaal na een bezoek aan de winterfloraliën. Zijne Majesteit is omringd van zijn gevolg generaal Jungbluth, de ordonnancie-officieren du Roy de Blicqy én graaf d'Oultre- mont. De ministers nemcrti plaats rond den koninklijken zetel dé HH'. de Broqüe- ville, Van de Vyvcre, Carton do Wiart, Davignon, Hubert, Renkin, Poullet'en Segers wonen de plechtigheid bij. Algemeen werd betreurd, dat' de ko ningin eii dé kléine prinsen de plechtig heid niet bijwoonden. Achtereenvolgend namen minister Hubert, Staatsminister Cóoreman, en M. Braun, burgemeester het woord om den Koning en allch die medehielpen tot het wellukken der tentoonstelling te bedanken. Daarna wordt lezing gegeven van de lange prijzenlijst. De Koning, de Ko ningin, de ministers en de bestuurders der Tentoonstelling 'bekomen het Groot Eerediploma. Na de prijsuitreiking werd een défilé der Natiën verbeeld,J(<lat veel bijval had. Het orkest speelde de nationale arias der voorbijtrekkende landen. Toen de Koning dé zaal verliet, werd hem door de menigte eene schitterende ovatie gebracht. In do horfStfSoraliën. Koning Albert begaf zich ook naar de herfstfloraliën en döörwandeldc de zaal in alle richtingen. Hij wcnschte de in richters geluk met hun prachtig werk. Rond 5 ure 's aVonds vertrok onze vorst per auto naar Brussel terug. zijn hof te maken, ^faar deze luisterde niet naar hem, en wierp tusschen beide een treurigen en verwonderden oogslag naar den kapitein, die zeer druk met me juffer Olive praatte,, welke van hare zij de, in dit gesprek, volkomen de rol van eene oude coquette speelde. De Vaunoy bracht den kapitein in eigen pel'eoon naar zijne slaapkamer, en wenschte hem aan ,de deur, goeden nacht Jacques was nog op, en stapte in diep gepeins het vertrek op en neer. Welnu, zegde zijn meester, zijt gij over mij voldaan ÏTeb ik u niet voor de nieuwsgierige oogen bewaard Ik ben u dankbaar, meester, ant woordde Jacques. Hebt ge iets gehoord Niets van bet kind, en dat is een slecht voorteeken. Maar ik weet, dat vrouw Goton, dié de min van George geweest is, tegenwoordig huishoudster op het kasteel is. Van haar zult gij meer hooren. Ik weet ook, dat het moeilijk zal zijn, mij lang vélborgen te houden, want, ik heb het gezicht van een vijand gezien Alain, de oude hofmeester. Ik kan hetzelfde zeggen. Ik heb een kerel gezien, die knecht bij den gou verneur, mijn welddcner, geweest is, en op wien ik een sterk vermoeden heb, dat bij verleden jaar niet vreemd was aan het nachtrumoer, waarbij ik een degen- steek ontving. Wij: zullen dat alles wel ontcijferen. Laten wij nu maar gaan slapen. Slaap wel, meester zegde Jacques. De kapitein wierp zich op zijn bed, maar Jacques bleef waken. De bezetting van Gumuldjina. Gumukljina is door 5000 infanterïe-solda- ten bezet geworden. Drie honderd Bulgaar- scho ruiters zullen naar Dedeagatch vertrek ken. Do Bulgaarsche en Tarksche tla/f, word geheschun. Griekenland en Turky'é. Een verzet van Turkyë. Hot gouvernement van Constantinopel vernomen hebbende, dat door eene bijzondere maatschappij van Toülon een or.derzcëer voor Griekonland komt geëindigd te wor den, heeft zich to Parijs tegen de lovering van dit schip verzet, vermits de beide landen nog op voet van oorlog staan. De onder zeëer hield zich tijdens zijne reis naar Pirea te Vitla-Vecchia op. Rumenië en Bulgarië. Woensdag zal do nieuwe gezant van Ru menië te Sofia zijn post komen bekleeden. De diplomatische betrekkingen tusschen beide landen zullen alzoo hersteld zijn. Bulgarië en Griekenland. Men verneemt te Sofia dat M. Ghenadieff tijdens zijn vorblijf te Parijs, ondervraagd zal worden over do mogelijkheid dor herne ming van de Bulgaro-Griuksche betrekkin gen. Brussol. Driedubbele aanhouding. Twee agenten in burgerskleeding hielden Zondag morgend in de Stoof- straat drie verdachte kerels in het oog. Een dezer maakte zich weldra meester van de geldbeurs welke een voerman in hét kasken, gehecht aan den bok zijner kar, had gelegd. De agenten snelden toe doch de dader ontsnapte zijne twee gezellen werden aangehouden. Maandag morgend werd ook de derde in hechtenis genomen. Het zijn drie oud-veroordeel den, welke van diefstal op voertuigen liürfnen stiel gemaakt hebben. Zij wer den ter beschikking van het parket op gesloten. Erge botsing. Zondag morgend, rond 6 ure, had in de Hoogstraat, ter hoogte der Sistervatetraat, eene botsing plaats tusschen een tram en een kamion, gevoerd door Van den S..., koopman in aardappelen, te Lebbeke. Door den sphok werd de voerman ten gronde ge slingerd. Rij werd nogal erg gewond aan het hoofd en over gansch het li chaam. Na in het St-Pietergasthuisde beste zorgen ontvangen te hebben kon hij huiswaarts keeren. Door een tram omgeworpen. De loopjongen, Leon C..., Rogierstraat, ro Schaarbeek, werd Zondag morgend in de Laekeristraat door een tram omge worpen. Hij werd erg gekwetst aan het hoofd en de armen. Na verzorging in hét St-Jansgasthuis, werd de gewonde tërug naar zijne woning geleid. Tusschen tram en auto. Zon dag avond, rond 6 ure, had op de Kruid tuinlaan eene erge botsing plaats tus schen een automobiel en den tram n' 15, liit de richting der Schaarbeeksehc Poort komend. De schok was buitenge woon hevig. De automobiel werd gansch vernield de geleider werd op de straat steenen geslingerd docL bekwam geluk kiglijk slechts lichte kneuzingen aan de handen. Bestolen. Tijdens de afwezig heid van M. Cauwelaerts, handelsreizi ger, stool men Zondag in zijne kamer, Blaesstraat, zijne juweelen, standbeeld jes en andere voorwerpen van waarde. Ook de kleerkas werd leeggeplunderd. De policie werd verwittigd en opende een onderzoek. VI. DE VAUNOY, IN ZIJN GEHEIMEN RAAD. De kapitein sliep en droomde mis schien beurtelings van de edele Alice, en het nederige meisje uit het bosch want in weerwil zijner voorbedachte koelheid, had hij de eerst© niet zonder ontroering weergezien. Jacques stapte de kamer op en neer, fen zocht in zijne eenvoudige hersens naar een middel om den erfgenaam van Treinl weer te vinden. Bechameil werd door de nachtmerrie geplaagd. Mejuffer Olive verbeeldde zich eeue hofdame en eene bevoorrechte van Lodewijk den XV te zijn. Alice trachtte vruchteloos den slaap te vatten en hare koortsige onrust te be daren, want het arme meisje had dien avond veel geleden. Zij wilde haar hart niets vragen, maar haar hart sprak van zelf zij beminde, en nu waarlijk zonder hoon. Tot nu toe had zij geen ander beletsel van haar ge luk gezien dan haar plicht en den wil van haren vader nu zag zij een afgrond voor zich want Didier had haar ver geten. In het slaapvertrek van de Vaunoy, werd intusschen eene soort van gehei men raad gehouden. De aanwezigen wa ren de Vaunoy zelf, zijn hofmeester Alain en zijn knecht Lapierre. Alain was nu een grijsaard, en op zijn gezicht stond, behalve de schandelijke sporen zijner gewoonte aan eterken i 29 OCT. 1913 Door zijue kar gepletterü. -Da vrachtvoerder, H. A...., Beckersstraat;, te Etterbeek, gleed Zondag morgend uitl nevens zijne geladene kar en viel op de Warmoesberg. Een der wielen van heti voertuig pleüerde zijn linkerbeen. Het slachtoffer werd naar het St-Jansgast huis gevoerd. Men vraagt overal, goede meiden onnoodig zich aan te bieden, indien ziji hun koffie niet maken met de Ckicoré© der Trappisten Vincart. 1500 XI St-Gillis. Laffe aanranding. Zondag avond ging Pieter Vleminckx„ wonende op den Steenweg van Bergen,, te Anderlecht, vreedzaam door de Prui senstraat, te St-Gillis. Hij werd aange rand, ten gronde geworpen, geslagen en1 gestampt door een soldaat der gidsen., Voorbijgangers verlostten liet slachtof fer. Vleminckx was gansch bebloed en volkomen onkennelijk. Na verzorging in eene apotheek, werd hij overgebracht naar het gasthuis. De dader werd aange houden en naar het kommissariaat ge leid. Hij werd later ter beschikking van de krijgsoverheid opgesloten. Brand. Zondag avond, rond 6u, is brand ontstaan in de Cité Moermans,, steenweg op Waterloo, in 'de woning van den aardewerker Callé, ten gevolg© van de ontploffing van een petroolvnur., De huurlingen waren afwezig en het noodsein werd door de geburen gege ven. De pompiers der gemeente hebben drie kwart uurs gewerkt. De meubelen werden door de vlammen vernield. Terveuren. Opschudding in het ko loniaal museum. Nauwelijks waren Zondag morgend de deuren van het mu seum open, of men hoorde het noodsein blazen. Al de uitgangen werden dade lijk gesloten. Het personeel kwam bij een in de zaal van het kostbare erts der kolonie. Eene glazen kas, goudkorrels inhoudend, was gebroken, doch niets werd ontvreemd. De deuren werden her opend en de bezoekers zetteden hunne wandeling door de zalen voort. Het schijnt dat een der bedienden bij het reinigen der zaal en der voorwerpen on vrijwillig eene ruit zou gebroken heb-* ben. Anderlecht. Brand. Maandag; morgend, ten 8 ure, brak een brand uit in een achterhuis, Birminghamstraat*; bewoond door M. Fraus Listen. Op het eerste noodsein snelden de pompiers der gemeente ter plaats en waren spoedig meester van de vlammen. De schade is nogal groot. Het schijnt dat de brand' ontstond in de schouw. Nleuwenrode. Laffe moordpoging* Zonda.g avond, .rond 9 1/2 ure, keer- deii vier mannen, waaröhder Frans Vant Uytherii, oud 31 jaar, mijnwerker, wo nende op hét gehucht Aurheide, te Aer- sqhot, huiswaarts. In de Veulestraat oiitmoëttén zij Karei Go va ertè. Frans Van 'Uytheni maakte Govaerts eene op-- merking, waaróp deze dl vloekende zeg de Wacht, ik schiet u omver Go vaerts liép dadelijk in zijn huis en kwam terug buitcp niet een tweeloop. Hij lost© een schot op Van Uythem, die slechts een drietal meters van hem stond. De ongelukkige viel in de armen zijner makkers. Hij was vreeselijk getroffen in den onderbuik. Een doktoor die hem verzorgd heeft, vreest het ergste. De gendarmerie hield den dader aan. Heft wapen is een géwoon jachtgeweer, twee loop. Het parket van Leuven is Maandag te Nieuwenrode afgestapt om een onder zoek te doen. Het slachtoffer is gehuwd en vader van familie. Thierfëiïï. Een brandkoffer gesto len. Ongekende dieven hebben Zon dag nacht een bezoek gebracht in de woning van mad. Van Noten, Augustij nenstraat. Zij doorliepen de verschillige plaatsen van het gelijkvloers en strooi-» den assche op den vloer, wellicht om hierdoor het opnemen van voetindruk ken onmogelijk te maken. Vervolgens di'ank, niets anders te lezen dan brutali* teit en hardvochtigheid. Lapierre kon vijf-en-veertig of vijftig, jaren oud zijn en was uit het zuiden van Anjou afkomstig,een gewest, vrucht baar in landloopers en gauwdieven. Tot zijn vijf-en-twintigste jaar was bij kwakzalver, koorddanser en postu- renmaker van beroep geweestop dieff tijd was bij bij den graaf van Toulousa in dienst gekomen. Hij bad toen een kind bij zich dat bij zijne kunsten gebruikte, en dit knaapje was zoo lief en aardig, dat de graaf het eerst tot zijnen page en eenige jaren later tot een zijner gentilhommes maakte. Nu vatte Lapierre, 'die knecht geble ven was, eenen afgunstigen haat op te gen den jongeling die voorheen zijn slaaf en thans boven hem verheven was. Toen het gevolg van den gouverneur te Rennes kwam, ging hij naar de Vau noy, en verzocht om een geheim ge sprek. Dit gesprek duurde lang, en 'de Vau noy verbleekte meermaals van schrik over hetgeen de gewezen koorddanser hem zegde. Toen Lapierre heenging, nam hij een© zware beurs mede, en weinige dagen la ter kwam hij bij de Vaunoy in dienst. Van dit oogenblik af begon de nieuw© eigenaar van la Tremlays Didier zoo bij zonderlijk vriendelijk te behandelen; en' het was weinige weken later dat dez© bijna het slachtoffer van een verrader* lijken aanval werd. Het was nu ruim middernacht* (.Wordt jporfgezef.X

De Volksstem | 1913 | | pagina 2