EEN HELD UIT BRETANJE Brusselsche Kiekskens Keuring van tlGklienijstan De Giiiwestelaarsliewepag IN DE BALKANEN Geen3 VErarieiliig in lint ministerie Eene p.a.htige terechtwijzing. Nieuwsberichten 2 DE VOLKSSTEM nog nooit iets gewonnon. Zijne vrouw dacht dat het nummer voorzeker in don trommel niet was en ging in het geheim het nummer verwisselen. Dezer dagen kwam het nummer uit met 25.000 frank. Bij die nieuwstijding viel de vrouw in bezwijming. Wanneer zij bijgebracht werd, poogdo zij zich te zelfmoorden. De ongelukkige, die het verstand verloren had, vluchtte dan uil het bet huis. Mén heeft haar lijk uit het water opgovischt. ENGELAND Een paketboot gelukkig ontsnapt. Uit Londen bericht men aan den Excelsior van Parijs Men deelt mede dat de pakket- bout T'.mjdie te Liverpool aangeko men is, gelukkig aan eeiis ramp komt to ont snappen. Tijdons zijne overvaart werd hot schip aangevaren door eon ijsberg,in dezelfde omstandigliedon die het vergaan van den - Titanic "herinneren. liet schip werd zwaar beschadigd, doch kon toch de reis voortzetten. Een tempeest. Twee dooden. Een wervelwind heeft aanzienlijke schade aange richt in Zuid-Wallis en het Westen van En geland. Twee personen zijn gedood en verscheidene gewond. Boomen en telegraafpalen werden omge worpen. Magazijnen on kerken zijn ver woest. Eer ige voelbalspolers die door het tempeest verrast werden, zagen zich ver plicht in een rivier te duiken, om niet tegen boomen of muren vermorzeld te worden. Nog eene brandstichting. Dinsdag morgend is te Bradford een groot onbewoond huis doorbrand vernield geworden. Slemrochtbetoogen werdeü ter plaats ge vonden. ZWITSERLAND Schrikkelijk tra rr engel uk. In den nacht van Maandag tot Dinsdag kwam een train- rijlulg van Ponlaise naar Lausanna gereden. De riggels waren zeer glibberig ten gevolge van den regen en het rijtuig bolde in dolle vaart do Vulentinstraat af. Gekomen aan het einde der straat vloog het rijtuig uit do riggols, en hotste tegen een muur dio inge- stooten werd. Twee reizigers werden go- dood. Drie anderen zijn zeer zwaar gewond. OOSTENRIJK-HONCARIË Een Russisch spioen ter dood verwezen. De - Militarischo Rundschau deelt mede dat'men te Agram op 23 October laatst oen Russisch spioen Jan Koop-Koet ter dood heeft verwezon. Uil hel onderzoek is geblo- ,k9ii dat do veroordeelde dio als vertegen woordiger eener fabriek van scheikundige stoffen in de omschrijving van het 13° regi ment reisdo, in verbinding hoeft gestaan met den groolen staf van St. Petersburg. Hot- zolfde blad voegt er hij dat de militaire over heid tijdens hot onderzoek nóh net vaii spionneerderij door do Russen ingericht, ontdekt beeft. Koop kan opgehangen wor den omdat hij zich pliehtig maakte in dit tijd stip dat de pogingen tot spionneerderij met de doodstraf werden bestraft. In November aanstaande zal te Agram het vonnis uitgevoerd worden, indien de militaire overheid geen genade schenkt. RUSLAND Het akkoord met Turkyë. Men ver neemt te St. Petersburg, dat het Russo- Tnrksch akkoord bepaald gesloten is. De tekst der overeenkomst wordt alle oogon- blikken in St. Petersburg verwacht. De pest. In bet dorp Gromoslavka, in het 2e distrikt van den Don, op de grens van bot gouvernement van Astrakan zijn 7 per sonen door do pest aangetast geworden. Vijf hunner zijn bezweken. Een vulkan In werking. Luidens eeno inlichting van Tomsk, is een vuurspuwende borg uit het gebergte Altai, in volle wer king. TURKIJE Bedenkelijk incident in klein Az'ë.Het verslag van den Mutessarif van Ismidt. De mutessarif van Ismidt heeft volgende in lichtingen aan den minister van binnenland- (20** Vervolg.)] De Vaunoy stapte onrustig Ket ver trek op en neer, terwijl zijne twee bé- diendën bedaard bij den baard bleven zitten. Duivelsch, duivelsch, duivelsch riep de Vaunoy driemaal achtereen uit, en stampte daarbij gramstorig met zijn .voet. De twee anderen zagen bem .vragend aan. Gij waart drie tegen één hervatte 'de Vaunoy met klimmenden drift, en toch hebt gij hem laten loopen Ik had er u wel eens bij willen zien, bromde Alain met een dikke tong. Het was alsof die jonge kwast den dui vel in het lijf had. Ik voelde in één ©ogenblik den wind van zijn degen wel tien maal langs mijn gezicht strijken. Ik heb zijn degen nog dichterbij gevoeld, zegden Lapierre en Joachim, die-arme jongen heeft er nog- meer van gelust. God hebbe zijne ziel De drommel bale de uweant woordde de Vaunoy gramstorig. Gij zijt lafaards geweest, om zoo weg te loopen, de eene geheel ongedeerd, de andere met eene metsbeduidende schram. Wij hadden ons moeten laten dood steken. evenals Joachim, niet waar? zegde Alain scherp. Ja, ik weet het wei, dat gij ons liever dood dan levend zoudt el ben, Mijnheer... scho zaken geseind, aangaande het incident van Ababnzar Niettegenstaande don staat van beleg, hadden «Ie Armeniërs zonder toelating eene Openbare betooging op louw gezet ter gele genheid van de 1500® verjaring van de uit- vinding van het Armeniaansch alphabet. Daardoor ontstond een lievig verzet, dat tot botsingen leidde. Een soldaat werd gedood en 4 agenten zijn gekwetst. De versterkingslroepon dreven de menigte uiteen. Niet een der beloogers werd go- wond. De Armeniaansche aartsbisschop drukte aan don mutessarif zijn spijt uit en verze kerde hem tevens, de overheid in het ont dekken van do plichtigen te zullen helpen. ITALIË De Kiesdrama's Te Catane heeft men na do bekendmaking van don kiosuitslag bommen onder hel volk geworpen. Vier personen worden zwaar gewond, een hun ner verkeert in stervensgevaar. Do policie heeft 41 leden der Werkbeurs aangehouden. Tijdens eene betooging stortte te Taronto een halkon in. Een persoon bleef op don slag dood, drie andoren zijn levensgevaar- hik gekwetst geworden. Uit alle doelen van hel land deelt men mede, dat groote bo- loogingen plaats gehad hebben. SPANJE Onlusten te Barcelona Ten gevolge der niet-toelating van de meeling der radi- kalen in het Volkshuis van Barcelona, heb ben de partijgangers van don republikeiu- schen leider Loroux, onlusten veroorzaakt. De policio kwam tusschen. Uit do beloo gers werden verscheidene vuurschoten gelost. De plichtigen konden evenwel niet ontdekt worden. Men schrijft ons Brussel, 28 October. Men beeft reeds dikwijls hot aftreden van M. Levio, minister van financed aangekon digd. Do oppositie had hem reeds willen om verkogelen tijdens do bespreking der nieuwe fiscale wet, doch do minister hield zoo goed stand in het Parlement, dat de oppositie er aan was voor hare moeite. Thans weor wordt gomeld, dat er veran deringen in het ministerie op handen zijn en dat ook M. Lovio er genoeg zou van hebben, en evenals MM. Hubert en Ronkin, de pijp aan Maarten zou geven. Daar vrienden mij verzekerd hadden, dat M. Levie, om persoonlijke redenen, be heer zijner goederen en zorgen van zijn tal rijk gezinzinnens was af te treden, zoo hob ik maar nogmaals mijne stoute schoenen aangetrokken .en ik bon persoonlijk aan M. Levie gaan vragen, wat er nu waar was. Wanneer M. doBroquevillemij.de por tefeuille van financen aanbood, antwoordde de minister, heb ik ze aanvaard, onder de uitdrukkelijke voorwaarde, er te mogen van doorgaan wanneer ik wilde. Do militaire kwestie kwam dan ten berde en ik bleef op mijn post, om de hervormingen te doeu zege vieren waaraan ik zeer gehecht was. Ik blijf nog bij mijn verlangen, doch het oogenblik is nu niet gekomen om er van door te gaan. Ioderoen weet, M. de Minister, voegde ik er aan toe, dat gij de belangen van liet land, hoven uwe persoonlijke belangen ge steld hebt. Laat mijn persoon daar maar buiten, antwoordde M. Levie, wiens nederigheid al gemeen gekend is. M. Lorand heeft dezen namiddag zijne anti-godsdi&nslige redevoering voortgezet en wilde nochtans doen uitschijnen, dat hij in goenen deele de overtuiging der goloovigen wilde kwetsen. Wie ten andere zou durven zeggen, dat Zwijgviel Hervé hem ongeduldig in de rede. Alain gehoorzaamde brommend, en de Vaunoy hervatte zijne vervelende wan deling. De twee bedienden wisselden intus- schen'een oogslag van verstandhouding, en Lapierre fluisterde Dat zal hem twee gouden louie kos ten. Inderdaad bleef de Vaunoy, na ver loop van eenigen tijd, eensklaps stil staan, en stak zijne hand in zijn zak. Ik geloof, dat ik mij daar kwaad heb gemaakt, mijne vrienden, zegde hij men een zoetsappigen glimlach. De gramschap is een kwaad en ik wil boete •dóen. Daar hebt gij iets, om op mijne gezondheid te drinken. Hij haalde twee gouden louis uit ieder nam den zijnen aan, en zoo was de vrede weerom gesloten. Laten wij nu overleggen, hervatte de Vaunoy, hoe wij uit onze verlegen heid zulle)i geraken. Toen ik nog reizend dpktoor. was, antwoordde Lapierre, en het gebeurde dat de eerste dronk niet hielp, gaf ik er nog een. Juistriep Alain uit. Hij moet nog eens denzelfden dronk hebben, maar sterke:'. Wij waren met ons drieën nu zullen wij met ons zessen komen. En ditmaal sta ik er voor in, dat het middel helpen zal, zegde Lapierre. De Vaunoy schudde zijn hoofd, en mompelde Onmogelijk. Waarom? Omdat hij op zijne hoede is. En hij zal bekennen den godsdienst aangevallen to hebben 1 Wij zullen or ook qmen tijd niet. aan be steden on alleenlijk (vaststellen, dal zijne v oorden weinig instemming vonden Lij zijne Vrienden. Heel anders was het gesteld met da mees terlijke terechtwijzing van M. Poullet, die het oogenblik gepast achtte,om do lasterlijke aantijgingen der oppositie even op hunne pooten te stellen, of boter omver te werpon. Het is voldoende twee der argumenten van den minister van don minister van We tenschappen te onthouden, om al de verzin sels der oppositie en hare pers te vergruizen. Men verwijt ons, zegde de minister, dut wij het officieel onderwijs willen vervangen door het godsdienstig 'onderwijs en de ge meentescholen willen -afschaffen. Van 1900 tot 1911 isOiet getal wereldlijke onderwijzers met 14$7 vermeerderd en hel gotal kloostorlingo-i-onaerwijzers mot 132. In do 10 lualsle jftfen hebben wij geen enkele gemeenteschool afgeschaft, alhoewel de oppositie zolf ons vroeg sommige echoion tosluiten. Wat blijft er dan nog over van al dat ge zwets, dat de oppositie $»kel uit kiesreklaam laat h'oóren Do kwestie van toelagen? Maar, zooals do minister liet zoowel ffegde, vermits de vrije onderwijzers onderworpen zijn aan de lasten van gemeenzaam recht, is het maar heel na tuurlijk en rechtvaardig, dut zij zouden deel achiig zijn aan de voot'declon van gemeen zaam récht ook HAROLD. Omschrijving Ninove, Ingeschrevene hengsten 83, waaronder 28 veulens. 42 hengsten worden goedge keurd, 9 afgekeurd, 1 uitgesteld en 3 niet aangeboden. De volgende promiëh werden toegekend Voor dekhengsten v^n'3 jaar. le pre mie 400 fr., met zilveron modalie, aan M. Van der Schueren J., t'e Appolterre-Eycbem, voor den hengst Tgrthëe (bruin) 2® premie 3C0 fr., mot bronzen' medalio, aan M. J. Van der Schueren, te Appelterro-Eychem, voor don hengst Gamiti (bruin); bijgevoegde premiën van 150 'fr., met bronzen medalio, a) aan M. C. Do Cemoneer, lo Appelterre- Eycliem, voor Charmojit (bruin) b) aan M. M. Cobbaut, teOultre^ voor Baron d'Her- zèle (vos). Voor dekhengsten van 4 jaar en meer. 1® premie 550 fr., met zilveren medalio, aan M. Tb. Molckehoek, te Ninove, voor Gaston (bruin), 5 jaren 2® promie .400 fr., mot bronzen mcdaliej M. M. Cobbaut, te Oult're, voor Beau Liseron (vos), 4 jaren bijgevoegde promiëh van 200 fr., met bron- zon medalic, a) aan. M; Van den Borrn, te Ninove, voor Glaneur (vos), 4 jaren baan M. M. Cobbaut, te Öultre, voor Marquis (vos), 5 jaren - c) a^n M. Van den Borro, te Ninove, voor Jonkheer (vos), 4 jaren. Bewuriïigspremiën fan 700 of 800 firs. a) premie van 800 fr., aan M. Van den Borre, te Ninove, voor Jef de Pollaere (bruin), zes jaren b) premie van 700 fr., aan M. M. Cobbaut, te Oultre, voor Baron d'Appelterre (tos), 12 jaren.^ Beioaringspremie van 500 fr. M. C. De Ceul«»neer, te AppeUorre-Eychem, voor Togo(bruin), 8 jaren. Betoaringspremufn van 6000 fr. (Annuï teit 1200 fr.) o) 1200 fr., aan M. J. Van der Schueren, te Appellerre-Eychem, voor Stuart (schimmel), 9 jaren, 5®annuitoIt b) 1200 fr. aan M. Tji'. Van Melckoboek, te Ninove, voor Mageur\ II de ter duist (vos), 7 jaren, 3® annuiteit c) 1200 fr., aan M. M. Van Themsche, tö Burst, voor Nougat (bruin), 10 jaren, 5° annuiteit. Voor hengslcn-veulisns van 2 jaar. 1® premie 200 fr., met. zilveren medalie, aan M. H. Michiëls, te Woubrechtegom, voor Indigène (vos); 2® premie150 fr., met bronzen medalie, aan.M. Van der Kelen, te Ninove, voor Robert (bruin) 3® premie: 75 fr., met bronzen medalie, aan M. J. Van bovendien is liet nu ook een andere tijd. Toen was hij een losse jongen, die des nachts ronddwaalde, en die daarbij wel een ongeluk kon krijgen, zonder dat men daarom aan mij dacht, want ik behoef de niet voor de vëiligheid van de straat te zorgen. Nu is 'hij in koninklijken dienst, en als gemachtigde van den ko ning is hij in mijn huis gekomen. Zoo is hij, als het wai$, officieel mijn gast, en de gastvrijheid. Verbiedt stellig eenen gast te dooden of bet moest zoo ge daan kunnen worden, dat niemand er iets van wist. Alain en Lapierïe lachten beide har telijk over dezen geeetigen zet. Wij moeten.iets anders bedenken, hervatte de Vaunoy. Weet gij niets? Niets, zegde Lapierre, of... Maar vergif zal u evenmjn aanstaan als staal. Nog minder ik) Het is eene ongelukkige zaak. El- ken dag kan het toeval hem openbaren wat bij niet wetéh moet, en wie zegt mij, dat bij het niet reeds weetWelke kamer heeft men hem gegeven? De gewezen kinderkamer, ant woordde Alain. Gij hebt hem zelf tot aan de deur gebracht. De Vaunoy verbleekte. De kinderkamer? zegde bij beven de. De kamer, waarin hij voorheen heeft geslapen? Hoe ik daaraan niet gedacht heb Ochantwoordde Lapierre, alle kamers gelijken pp elkander. De Vaunoy scheen echter hierdoor niet gerustgesteld. En die kneéht? hei-vatte hij. Hij schijnt belang tq jiebben om zich te ver der Schueron, te Appelterre-Eychem, voor Tableau (bruin), 4* promie 75 fr.,met bronzen medalio, aan M. M, Cobbaut, te Oullrc. voor Vainqueur (vos) 5e promie 75 fr. met bronzen medalio, aan Mme W° Mortens, te Pollaere, voor Gaillard (bruin). in F»ortngaal De Portugeesche balling Homen Christo, heeft aan de «Humanitó» verklaard dat in strijd met de^erklaringen van het gouver nement. het leger en de marine eeno groote rol speelden in hot laatste komplot. Meer dan 50 officieren, waaronder twoe- generale», verscheidene onderofficieren en soldaten zijn opgesloten. De politieagenten zijn in massa aangehouden gewordon. De oorlogschepen worden onder de bewaking van twee forten, bezet door troepen die het vertrouwen van het gouvernement hebben, afgewij-derd ge houden. Naar er verzekerd wordt, zal de beweging binnen kort herbeginnen. Wapens aangeslagen Talrijke huiszoekingen In het gevang van Limouro te Lissabon, zijn talrijke wapens en munitie aangeslagen die in do zaal, door de politieke gevangenen bol rokken, verscholen waren. Op verschilli- go punten van Lissabon zijn talrijke huiszoe kingen gedaan. De «'Putna» schrijft dat de advokaat Cuntra Cosla aan zijne opzoekers is kunnen onJsnappcn. Maandag is hij per automobiel te Badajoz aangokomen. Hij heeft vorklaard dat hij zich to Parijs zou ophouden. Eene verklaring van de "Intransigeanfe" Do Intransigeante, die opnieuw uitgegeven wordt, verklaart «Men werkt onverpoosd aa i hel samenstellen der dossiers van de po ging van 21 October laatst, len einde de verantwoordelijkheid ^dor Marine te dce- uitscliijr en. Het schijnt dat onder de zee- önderofficieren zes onscliuldigen werden aan gehouden. De pastoor der parochie van Turcifal is te Torns Vodras aangehouden. M. Bell, de briefwisselaar van de Morning Post- die aangehouden was, komt terug in vrijheid gelalbn le wordon. M. Alfan, bestuurder der opsporings-poli- lie heeft zijn ontslag gegeven. -i' De Albaneosche kwestie. Servische Gendarmen" door Albaneezen aangevallen. Uit Belgrado bericht men, dat eene wacht Servische gendarmen die zich van liet dorp Clekoutchia naar Kcgna begaf door acht Allancezen aangevallen werd die op hen schoten. De Aibaneesche kroon. Do «Nouvelle Presse Libre verneemt uit diplomatischo bron, dat de prins von Wied eerlang aan do kabinetten van Rome en Weenen zijne voorwaarden tot het aannemen van de kroon van het prinsdom van Albanië zal voorleggen. Indien de jaarlijksche inkomsten van den prins niot de 15000 U. G. bereiken, zal hij de inrichting van een Albaneesch kroon domein eischen, wions opbrengsten tot zijne uitgavon zouden aanbesteed worden de prins vraagt overigens zekere waarborgen in geval hij vrijwillig of niet Albanië zou verlaten en de totale ontruiming van bet Albaneesch grondgebied door de vreemde troepen. Onderhandelingen tusschen Bulgarië en Oostenrijk-Hongarië. Men acht dat de onderhandelingen tus schen hot Bulgaarsch gouvernement en de Oostenrijkscho banken, aangaande een voor schot van 30 millioen, op de schalkistbons, geëindigd zijn. M. Tontcheff, minister der financiën, is uit Sofia vertrokken. Hij zal te Weenen af stappen om er hot kontrakt le teekenen. Voor het oogenblik beeft hij zijne reis naar Parijs verschoven. bergen. Wie zou die man zijn? Dat is meer vragen dan ik zeggen kan, antwoordde Lapierre. Hij hield zijn mantel zoo dicht om zijne ooren, dat ik zelf de punt van zijnen neus niet heb kunnen zien. Het is vreemd, mompelde de Vau noy. Die geheimzinnigheid bevalt mij niet. Ik moet weten wie die man is. Morgen is het dag, merkte de ge wezen koorddanser met filosofische be daardheid aan. Nog een nacht terstond, zegde de Vaunoy, als verbijsterd van ongeduld. Ik heb een voergevoel dat de komst van dien man gevaar dreigtga met mij mede. Hij opende terstond de deur, zonder Lapierre tijd te laten om aan te merken, dat de beide vreemden zeker wel zouden, slapen en hunne deur gesloten hebben en ging, door zijne bedienden gevolgd, den gang in. Eensklaps stond hij stil, en terwijl hij naar een lichtpunt aan het andere einde van den donkeren gang wees, fluisterde hij Zij slapen niet. Wat zouden zij zoo laat nog doen? Als zij met elkander spreken moeten wij luisteren. Sn geven zij mij reden om te vreezen, dat hij zelfs maar iets vermoedt, dan moet hij van kant, zonder er mij aan te 6tooren of hij een koninklijk officier is. Zij gingen op de teenen voort, en toen zij bij de kamer van den kapitein waren gekomen, was Alain de eerste, die zijn oog voor het sleutelgat hield. Jacques lag voor ziin bed geknield te biddeu, zoo diep gebukt dat zijn gezicht Brussel. Onvoorzichtige knaap. Een scholier, de kloine Henri MaeSj 11 jaar oud, wonende Vlaamschori steenweg, begaf zich Maandag morgend tor school. Öp de Zuid laan, sprong hij langs achter op een hrou- werawagen, doch viol or af. Het knaapje werd zwaar gewond aan het voorhoofd en in het gasthuis verzorgd. Verdwijning. Leopold van Nieu- wenhuyzen, oud 74 jaai'jVisitandienenstraat, is sedert Zondag 11. spoorloos verdwenen. Alle opzoekingen blijven vruchteloos. De policie heeft Dinsdag zijne persoonsbeschrij ving in alle richtingen rondgestuurd. Geheimzinnige diefstal. Uit dot) lessenaar, staande in het bureeel van M, L... handelaar. Van Meenenplaats, te Sint- Gillis, werd op de Henegouwlaan een bun del van 25 bankbriefjes van 20 frank gesto len. De dief heeft zich bediend van den sleu- tel welken M. L.. gewoonlijk in eene kar- tonnen doos legde. Tot hiertoe wordt nie mand verdacht. De diefstal werd Dinsdag morgend ontdekt. Ongevallen. Mevr. Jolie Verbist, 54 jaar, Keulenstraat, werd Maandag op de Kruidtuinlaan door eene automobiel omge worpen. Zij werd erg gekneusd en naar het St Jansgasthuis overgebracht. Lijk opgevischt.Uit de Willebroeck- sche vaart, nabij de Van Praelbrug, trok men Maandag morgend het lijk op van een man. Men vond op hetzelve eene kaart, toe latende zijne identiteit vast te stellen. Het is zekeren A. D.., handelsbediende, 42 jaar oud, wonende in de Gasthuisstraat te Brussel. Verzekerde voorzegging voor No vember Onze huishoudsters zullen veel koffie drinken, gemaakt met Chicorei der Trappisten Vincart. Zij weten we! wat goed is. 1500 St-Giiles. Erg ongeluk. Een voer man, August Stollen, 27 jaar oud, wonende Bleekerijslraat te Antwerpen, is Dinsdag in de Pruissenstraat van eenen verhuiswagen gestuikt. De man kwam ongelukkig onder de wielen terecht. Hij werd erg gewond naar het gasthuis overgebracht. Stoutmoedige diefstal. Onbekende dieven hebben Maandag de woning eener Russische dame, in de Lausannestraat, ge plunderd. Eene som van 300 fr. en een aantal juweelen zijn verdwenen. De policie heeft een onderzoek ingesteld. Vorst. Overleden. De brouwersgast Alexander B., 54 jaar oud, die over eenige dagen op de Koningslqi van zijn wagen viel en don schedel gekloven werd, is Maandag nacht in het gasthuis overleden. Boschvoorde. In eene vlaag van heeft koorts. Moj. Martha R.. 24 jaar oud, die sedort twee dagen in eene villa alhier verbleef, is Dinsdag in een aanval van heete koorts uit het venster barer kamer gespron gen. Zij werd mot gebroken boenen en ge kloven schedel opgenomen en naar liet gasthuis overgebracht. Haar tóestand ii hopeloos. Vilvoorde. Onrustwekkende verdwxj ning. Een 71jarige gebrekkelijke is se dort Zondag uit zijne woning verdwenen, Dinsdag morgend heeft men, tusschen Vil voorde en Eppeghem, zijn hoed en krukk6l op den oever dor Zonne gevonden. Peilingon worden gedaan, doch dezen hebben tot nu toe geen uitslag opgeleverd. Leuven. Gevaarlijke wielrijders. - Maandag avond, rond 6 ure, kwamen twe« wielrijdors zonder licht in volle snelheid langs do Statiestraat gereden. Aan do Lod* wijk Melsenstraat, werd eeneöOjarige vroffl door hen met gewold omgeworpen, zoodi zij met het hoofd op het gaanpad geslingerd werd. De wielrijders, zonder zich om hui slachtoffer to bekommeren, zetten hunnei weg in allerhaast voort. De arme vïoni werd in eene naburige woning door een ge neesheer verzorgd. Vervolgens werd zij naai hare woning, Lepelstraat, overgebracht. niet te zien was. Maar spoedig hief hi zijn hoofd op, en nu deinsde Alain mt schrik terug en fluisterde Ik ken hem De Vaunoy kwam haastig naderbij en hield op zijne beurt zijn oog voor he sleutelgat, maar hij zag niets dan dl gloeiende pit eener kaars, die Jacque had uitgeblazen vooraleer hij in' het be stapte. Op de tanden knarsende, bit Hervé zich weer op, en fluisterde ver volgens Gij kent hem, zegt gij. Wie is hi dan? Alain bedacht zich eenen geruime tijd, en antwoordde eindelijk Ik ken hem. Ik heb hem meer ge zien. Maar waar? Dat weet ik niet. E wanneer? Het moet zeker lang gelode zijn. 1 De Vaunoy vloekte binnensmonds e Lapierre merkte nogmaals aan Morgen is het dag. VII. EEN VROEGTIJDIG MOJ GENDBEZOEK. Lang voor den rdag, was Jacques wet op- Hij liet zijnen meester, die nog g< rust sliep, alleen en ging op den tas» doch zonder aarzelen, die donkere ga® gen door, en den trap af. Gelukkig was er geene veranderia gemaakt iu de verdeeling der slaapt trekken der verschillende bedienden, ai ders zou zijn getrouw geheugen be' 1 toch weinig hebben gebaat. (Wordt voortgezet.)

De Volksstem | 1913 | | pagina 2