EEN HELO UIT BRETMJE iClass@Bsj^sii©Ie IN DE BALKANEN Nieuwsberichten 2 Riese heeft zich verhangen na hare boido kindoren vergiftigd.Ie hebben. Men schrijft deze daad too aan huiselijken kommer. Een schrikkelijke brand te Lübeck. Da^dagbladen doelen eon snelbericht mede uit Lübeck, zeggende dat een reusachtige fcrand komt los te broken, in een dor voor naamste scheepstimmerwerven der haven. Niettegenstaande de krachtinspanningen der pompiers, der soldaten en zeelieden werden zes huizen totaal vorwoest. De schade wordt op 1.250.000 frank geschut. Men denkt de ramp aan kwaadwilligheid te moeten toe schrijven. Een revolverheid te Rastadt. Te Ra- Stadt in Baden, richt to de werkman Scbam, een geregeld revolvërvuur op de policie. Tvvoo agenten vielen zwaar gowond neder. Een voorbijganger is ook doodelijlc gewond gowordon. J)e kerel kon eindelijk ontwapend •worden. Uit hot onderzoek blijkt, dat hij ge handeld heeft in eeno vlaag van vervolgings waanzin. Een automobiel tegen een boom. •Maandag is de automobiel van den genees heer Halla, nabij Berlijn tegen een boom geloopon. Het rijtuig werd geheel vernield. De chauffeur word op den slag gedood. Do geneesheer is zoo zwaar gewond gewordon, dut mon voor zijn leven vreest. ENGELAND Aanhouding van een dief Op 4 Oct. laatst werd to Parijs ten nadeele van Mevr. Brack, kunstenares-beeldhouwster, wonende In de ruo de Rome oen belangrijke diefstal van kunstvoorwerpen gepleegd.Twee kerels boden zich alsdan aan bij de kunstenares om hare verzamelingen te bezichtigen. Tijdens een afwezigheid der dame roofden de korols menige museumstukken van oeno waarde vau 100 duizend frank. De persoons beschrijving der twee dieven werd aan do vreerado poiicio medegedeeld. Te Londen komt men nu een der kerels aan to houdon. Hij heet P. J. Sperling is 36 jaar oud, en werd geboren te Bingen (Rijnland). De Duitscher, dio menige reis van Londen naar Parijs maakte, had to London bij een ©udheidskooper eene ponduul Cloudière vor- kocht dio uil de Parijzer tentoonstelling van 1900 verdwenen was. Sperling werd reeds verscheidene malen veroordeeld en zal op hevel van M. Gentil uitgeleverd wordon. ITALIË Schrikkelijk ongeluk 100 Gekwetsten Zondag had in de kleine stad Trato eene vertooning plaats van een tooneelmaat- achappij. Tijdens de vei tooning stortte liet dak dor zaal in. Van do twee honderd aan wezigen werden er honderd gekwetst waar van 15 levensgevaarlijk. Een automobiel in eenen Kuil Uit Genua deelt men mede dat een schrikkelijk aulomobielongeluk komt voor to vallen op de baan Genua-Lausanne. Een Grioksclie miljoonrijko heer, M. Cassagli 36 jaar, was mol zijne jonge vrtuw ei» twee uilgenoodig- den por automobiel uit Lausanno naar Genua vertrokken. Aan een kruisweg stortte do auto in eone kuil ton gevolge eener verkeer de werking. M.Cassagli en zijn schoonzuster hlevon op den slag dood. De chauffeur en de anderen reiziger zijn levensgevaarlijk ge wond. De automobiel werd geheol vernield. Do ©chtgenoate Cassagli viol in eene zenuwe- krisis toen zij het lijk van haren man zag. RUMENIë Petroolputten in brand. Men bericht dat Zondag te Moreni ten gevolge eener ont ploffing van een polroolput,een hevige brand ontslaan is, die liet vuur aan do andere pij pen stak. Voor het oogenblik branden nu reeds 15 putten. De gansche vallei en de ■heuvels staan in brar.d. Hot zal vrij wat moeite kosten om den .geesel te overmeesteren, want de petroleum spuit immer naar boven en de gansche streek brandt reeds. SPANJE Onlusten in Barcelona Uit Barcelona meldt men dat er tijdens de woelingen tus schen Carlisten en de agenten in het thoater der stad, een policieagent zwaar gewond (24** Vervolg.) Gij houdt dan niet meer .van mij, lAJice? "Wat beteekent dat?. 5Vij spreken liiet meer over u. y> Zekeren dag, Didier, het was twee maanden na uw vertrek, wandelde ik alleen in het bosch, nog denkende aan die feesten van den graaf van Toulouse, toen ik eene bekende stem boorde, die de klacht van Arthur van Bretagne aong.... Fleur-des-Genêtszegde Didier binnensmonds. Alice scheen pijnlijk te beven, maar vervolgde terstond d Juist, Fleur-des-Genêts. Gij weet nu eindelijk van wie ik spreek, Didier! Het was lang geleden dat ik baar gezien had. Zij herkende mij ter stond en kwam met open armen naar mij toe. Daarop nam zij uit haar mandje een tuil sleutelbloempjes, en stak hem op de borst. Daarna begon zij mij over u to spreken. Over mij, zegde Didier onwi)le< keurig. d Ik noemde a nieT, maar ik her-» kende _u. Ik was toen nog dwaas ik .voelde mijn hart wegkrimpen. Didier vatte schroomvallig hare hand. Ach mejuffer, zegde hij, ik heb zeer tegen u misdaan... misschien tegen beiden.... Tegen Iiaar alleen, Mijnheerals gij nog één woord meer 6preekt. Ver werd aan het hoofd. Verscheidene carlisten bekwamen knouzingen. Een dorp in opstand. liet dorp Bollu- los is in opstand gekomen tegen hot ge meentebestuur. liet gemeentehuis werd bestormd. Al do meubels en arcliievon zijn verbrand. Do por tretten van don koning worden gespaard. Verscheideno vuurschoten zijn gelost gewor den. Twee personen zijn gekwetst. Men heeft onmiddellijk uit Huolva vorstorking op Bollulos afgezonden. Da mijnbrand van den Rïo-TintO. Nieuwa slachtoffers. Uit Rio Tinto seint men dat 5 Engelscho moestergasten en twee Spaansclie mijnwerkers, die in don door brand vernielden put gedaald varen er door verslikking omgekomen zijn. TURKIJE De Turko-Perzische Begrenzing Maan dag is oeno kommissie,samengesteld uit drio Turksche officioren en afgevaardigden van de Russische en Engelsche gezantschappen in do Porto met do werkzaamheden begon nen der begrenzing van bet betwiste deel aan de Turko Perzische grens. MAROKKO Een verlaten schip in de haven van Casa blanca gesleept. De pakolboot - Vene zuela f> der algemeens Iransatlantiek maat schappij. is Maandag do haven van Casa blanca binncngelonpen na hot Italiaanse!) schip Ugo van Genua gered to hebben dat1 op 15 mijlen in z«o verlaton was geworden. De Ugo was geladen mot wijn en bouwsteen. OCEANIË De stakersmuiterijen. De muiternen door do werkstakers veroorzaakt duren im mer voort. De bevolking van Wellington (Nieuw-Zoeland) hoeft de kazerne der bij zondere vrijwilliger-policie mot sleonen erg beschadigd. Revolverschoten worden in do menigte golost en twee jongelingon go- kwotst. De beredon-policie chargeerde en verdreef de muiters. Do vergadering der werklieden on bazen is verschovon geworden. Onder dien haam betitelt bot blad der Gentsclie socialisten bet gerecht. Het blad der afgescheidene socialisten deelt nu een artikol mode. waarin gemeld wordt, hoo do socialislisohe schepeuo van Gent, gezel Lampers, de diensten dier klas sen justicie noodig had, voor eene belangrijke zaalc. Schepono Lampors had een reglement uit gevaardigd waarbij al den afval, welke de vuilnisbakken der bijzonderon inhouden, aan de stad toebehoort... Een armo dompelaar vond in eon vuilbak oen sardienen-doosje ledig natuurlijk en eigende liet zich toe. De ouderling kreog oen procos-verbaal en- is veroordeeld tot 5 frank boot of 1 dag ge-i vang. Dank aan den socialistischen schepen©, zal de ouderling dus eon dag in bet gevang gaan doorbrengon, omdat bij eon ledig doosje.dat misschion een halfken waard was, uiteen vuilnisbak nam. De schepene, door zijn reglement, deed proces-verbaal opmaken tegon dien armen man, alhoewel de afval feitelijk slechts eigendom der stad wordt, van liet oogenblik dat do vuilnisbak in de vuilniskarren gele digd wordt. Hot ging dus den roodon schepene in 't ge heel niet aan, en zijn reglement nog veol minder, dat de ouderling zich hel ledige sar dienendoosje toeeigende. Do socialistische werkmansvriend j 4000 fr. als volksvertegenwoordiger, 10.000 fr. als schepene, enz. enz. heeft hier nog maals bewezen, dat de roode leiders levens de schoonste charlatans zijn. Men verzokort dat de zaak nog niet ge ëindigd is. gect niet dat gij kaar en zij u bemint. Maar gij, Alice? Het was geene verwaande ijdelkeid, die kem deze vraag deed uiten. Zij kwam uit ket diepste zijner ziel. Ik? kervatte Alice. O, ik zal u straks zeggen, welk een sckitterend vooruitzicht men voor mij keeft. Eerst nog een woord over kaar. Meent gij kaar te trouwen? Didier kad zeker zich zelve nog nooit deze vraag- gedaan en kon geen ant woord geven. Alice fronste kare fijne wenkbrauwen, en kervatte op een ern- stigen toon. Gij meent kaar toch* zeker te trou wen? Dat moet uw verlangen zijn, en is uw plicht. Zij is arm, maar gij bezit uwen degen, en gij bekoort niet tot hen, die door hunne geboorte gebonden wor den. Het was kaar nu gelukt, eiken zweem van treurigheid af te werpen, en zij sprak de laatste woorden met vastheid en volle overtuiging uit. Ik ben geen edelman, zegde de ka pitein, dat weet ik wel. Misschien was het niet- üoodig mij den afstand te her inneren, die ons van elkander scheidt. Gij bekt vergeten ik zal beproeven of ik den moed kan bekomen om u daarin na te volgen. Maar spreek niet meer over Marie, Alice want mijn kart is zwak, en als ik zie, dat gij zoo edel en grootmoedig zijfc. Omdat ik vergeten kek, viel Alice kem in de rede, nu weêr glimlachende. Hij bemerkte Alice's geveinsde koel heid maar zij loochende dat gevoel, DE VOLKSSTEM De Turko-Grieksche onderhandelingen. Er zijn moeilijk hedon ontstaan in de on derhandelingen aangaande twee kwestio's buiten "deze der vaköuven. Hot Griekse!) gouvernement houdt slaan, dat de bewoners der nieuwo grondgebieden Griekse!» onder daan moeten worden, of zoo niet wordon zij uil het land gedrevon. De twoede moeilijk heid belangt do kwestio der niot-onuerwor penen aan. Dezo, Griokon van nationalitoit, maar Turksche onderdanen zijn logen Tur- kyö te velde gelrokken. Griekenland wil gonade voor dezen, maar Turkyë zou ze willen voorliet gerecht vervolgen. Naar gooordeeld wordt; zullen de onder handelingen nu op do lange baan geschoven worden. De betrekkingen tusschen Bulgarië en Serviel Een snelbericht uit Sofia, deelt uil vaste bron mede, dal het Russisoh gouvernemont nieuwo voot3lap|ie:) heeft aangewend bij bet kabinet van Sofia, vooxv de horneming der diplomatische betrekkingen met Belgrado, en bel aannemen van M. Gavrinavilcli, voor het oogenblik Servisch -minister to Getlinje. De Narodi Prava orgaan van den minister-voorzitter, doot opinerkon dat de huidige houding van Ser\'iö deze hernoming zeer bemoeilijkt. De regeling van het Serbo-Mcr.tenegrijsch geschil. De onderhandelingen tusschen Servië en Montenegro aangaande, de begrenzing zijn met eeno bepaalde regeling gesloten. Verklaring van M. Danef Do partij Danef hield Zondag haar kongres. M. Danef poogde al de verantwoordelijk heid der ramp op den staf te schuiven. Hij verklaarde dat hij Lot pestuur zijner partij niet verliet en dat hij zich op zijn postvhou- don zou om met zijne partij to strijden. De Albaneesche kwestie De Prins vort Wied Uit Rome bericht men aan de Morgen Post van Weenon, dat do prins von Wied officieel aangonomon heeft, kandidaat voor den Albaneesclien troon te zijn. Do landverhuizing der Aibaneezen Men seint uit Valona, dat volgens de laatste berichten uit Tirana 40,000 Albanee sche vluchtelingen uit Debra en omstreken komende, in do stad zijn aangekomen. Het getal Albaneesche uitwijkelingen; dei- stroken door Servië bezet, bereikt de 100,000. -V Bruss&l. Drie knapen van 12 tot 14 jaar vermaakten zicli Maandag morgen, rond 8 ure, aan de Nijyerheidskaai, op den boord der vaart yan Charleroi. Plots ontving een hunner, Piet. Verschaeren, wonende d'Aumaleëtfaat te Curegkem, een stoot, die hem ih het water deed Tollen. Hij ging onvermijdelijk verdrin ken, wanneer een slager den jongeling gansch gekleed ter hulp sprong en na vele moeite er in gelukte hem behou- den aan wal te brengen. Ontrouwe dienstmeid. De win- keiiers Mertens in de Van Artevelde- straat, stelden sinds eenigen tijd vast dat koopwaren uit hun winkel verdwe nen Zij verdachten hunne meid, die sinds twee maanden in dienst van het huis is. Deze week verdween nog een pels ter waarde van 60 fr. Nu werd be sloten het meisje op. heeterdaad te be trappen. Zondag avond verklaarden de ecktgenooten Mertens naar den schouw burg te gaan en lieten de meid alleen te huis. Een uur later kwamen ze onver wachts terug en vonden de meid bezig te snuffelen in den winkel'. De policie werd bijgehaald en de Ka mer van de meid afgezocht. Men ont dekte er de ontvreemde pels, alsook veel andere koopwaren. De dievegge schijnt aan haar proef stuk niet te zijn. scheen zich achter het verschil van hun nen maatschappelijken rang te willen verschansen. Te fier om zich beklagens- weerdig te willen gevoelen, wilde zij de eerste zijn die van S9heiden sprak. Maar aan den anderen kant pleitte voor haar zelfs het beeld, dat zij van Marie had opgeroepen. Het was alsof hare fierheid daardoor met al het bekoorlijke der zachtaardigheid van hare mededingster vereenigd was. Misschien zou Didier koel zijn gebleven als Alice geweend had maar dat zij zijn meedoogen voor Marie inriep, maakte haar in zijne oogen schooner dan ooit. 3 Neen, zegde hij na eene poos stil te, gij hebt niet vergeten Alice, dat is onmogelijk. Dit gezegde bevatte te veel waarheid, om Alice's hart. niet te treffen maar geen spoor van die aandoening vertoon de zich op haar gelaat, want dit stond onder de heerschappij van haren krach- tigen wil. Moet gij bewijzen hebben vroeg zij, hare ontroering met geweld be dwingende. Didier, als dat waar was, zou ik hier bij u !zijn. Daar ik het u ronduit bekennen-moet, Mijnheer! Ik ben niet vrij van de vooroordee- len van mijnen staöd. Ik ben eene Vau- noy de la Tremlays, cn als ik ooit trouw, moet ik geen man hebben, wiens naam niet even goed is als die van mijn vader. Meent gij dat inderdaad? vroeg Didier. Ja, laten wij er van zwijgen Ja, laten wij 'er van zwijgen, Me juffer Ik wensebfe dat wij dit onder- Overleden. Onze lezers zullen zich herinneren dat in Juni laatstleden een kemel op hol ging in de hovingen van het Luna-Park. Verscheidene per sonen werden omgeworpen en vertrap- peld. Do jonge zoon der echtgenooten D..., uit de Koolstraat, werd nogal erg gewond. De arme knaap is thans; na verscheidene maanden geleden te heb ben, aan de gevolgen der bekomen won den overleden. Botsing. Zondag avond had aan de SchaarbeeksChe Poort eene botsing plaats tusschen de automobiel van den heer L..., van Court-Saint-Etienne en een huurrijtuig, geleid door den koet sier Karei V.... Geene personen werden gekwetst, doch het paard werd zoo erg gewond, dat het moest afgemaakt wor den. De policie der 4e af deeling heeft een onderzoek geopend. Valsche munt. Sedert eenige weken ontvangt het personeel der sta tiën, met het afleveren der reiskaartjes gelast, - talrijke valsche stukken van vijf frank, niet de beeltenis van Leo pold II on het jaartal 1874. Het grootste gmal der valsche stukken werd ontvan gen in dé kassen der spoorhallen van den Brusselschcn en Gentsclien omtrek. Ondanks de strenge waakzaamheid, welke wordt uitgeoefend, werd tot hier toe nog geen enkel valschniunter aan gehouden. Men schat op 500 frank het bedrag der valsche stukken, sedert een 14-tal dagen in de kassen van den Staat gestort. Ongeval. Maandag morgend werd Henri Guille, Zeisgang, op den Vlaamschen Steenweg door een geladen kamion omgeworpen en vertrapt door het naard. Een der wielen rolde over zijn lichaam. Men bracht het slachtoffer over naar het St-Jansgasthuis. Policie- officier Dupont opende een onderzoek. Maar ja, buurvrouw, mijn koffie is al tijd goed, want ik eisch den naam Vin- cart Fils, op mijne pakken Chicorei der Trappisten. 1500 Vorst. Wedervaren van een neger. Een neger, wonende aan de brug van Luttre, teVorst, kwam gister avond in eene danszaal, maakte kennis met eene jonge vrouw en walsde lustig met haar rond. Te midden van een wals, liet de danseres den neger plotselings los, zeg gende dat hij niet dansen kon en verliet haastig de zaal. Na haar vertrek, stelde de neger vast, dat hij met eene behendige dievegge te doen had die hem had ontlast van zijne geldbeurs, van zijn zakuurwerk en van zijne ketting. De neger diende eene klacht in bij de policie. SsI'aaarfcaek. Eene 90-jarige vrouw door den tram gedood. Mev. Theresia Tisterther, weduwe Ymaele, 90 jaren oud, wonende met haren schoonzoon. Koninklijke Ste-Mariastraat, 133, werd Maandag morgen, rond 11 ure, aldaar door een tram verrast en onder het voer tuig geworpen. Men moest de tram op lichten om haar te ontlasten. Do vrouw lag bewusteloos in een bloedplas. Een dokter stelde in eene apotheek vast, dat haar schedel werd verpletterd. De on gelukkige stierf weldra. De policie heeft een onderzoek geopend. Het lichaam werd naar het lijkhuis gevoerd waar het parket in den namid dag afstapte. Erg gekwetst. M. Laurent B..., wonende Keulschestraat, is Maandag morgend zoo ongelukkig gevallen, dat hij in eene ruit terecht kwam. M. B..., bekwam diepe sneden aan de hand en aan den rechter voorarm. Hij bloedde overvloedig en werd in allerhaast naar het gasthuis overgebracht. St-Joost-ten-Noode. Aanhouding. M. Bellefroid, Veldvermaarkstraat, te Laeken, werd Zondag avond, door een persoon gestooten, die afstapte en zich haastig uit de voeten miek. M. Bellefroid stelde dadelijk* de ver dwijning vast van zijn gouden zakuur werk met dito ketting. Hij liep den ke- werp nooit hadden aangeroerd. Dan had ik al mijne hoogachting voor u behou den. Ik dacht dat gij zoo ver boven andere vrouwen verheven waart. Het was Alice onmogelijk een zucht te bedwingen maar deze ontroering duurde sléchts een oogenblik, en zij hervatte op een schersenden toon Laten wij spreken als oude vrien den, die elkander na eene lange afwe zigheid weervinden Weet gij nog niet dat mijn vader mij wil uithuwen? Zoozegde Didier achterdochtig, maar met gedwongene vroolijkheid ver volgde hij Dat is zeker de reden Neen, de man, die men mij wil tot echtgenoot geven, zou u niet in den weg zijn, als ge voor mij iets anders dan een vriend waart. Ik zal zijne vrouw wor- den. Is zijn naam dan niet even goed als de uwe? vroeg Didier nog schert sende. Het is mijnheer Bechameil, mar kies de Nointel, koninklijk intendent der belastingen. Didier begon hardop te lachen en even alsof er achter de hagen een echo was, hoorde men te gelijk op eenigen afstand een ander luidruchtig gescha ter. Hat zijn zij riep Alice uit. Ach hemel, ik heb u nog lang 'niet alles ge zegd, wat ik u te zeggen bad Wij zul len elkander weerzien, Didier Zij nam met overhaasting de vlucht, terwijl de kapitein tamelijk verbijsterd staan bleef. Zou zij mij nog beminnen? zegde hij bij zich zeiven. 5 NOV. 1913 rel achterna en riep Houdt den dief Voorbijgangers achtervolgden den vluchteling, die niet ophield hetzelfd© te roepen, lieden aanduidend die voor, hem gingen. De schelm werd niettemin ingehaald, aangehouden en overgeleverd aan de policie. Hij had de juweelen onderweg weggeworpen. Het is een kerel, 2rLjaar oud, zonder vaste woonst. Hij werd reeds vier malen veroordeeld. Men heeft hem ter beschik king van het parket opgesloten. Haeren. Dief geknipt. Zondag middag ging jufvrouw Henriette Otten,, wonende te St-Gillis, een bezoek bren gen aan hare zuster, te Dieghem. Ge- koiften te Haeren-Noord kwam een ke rel op het meisje toe, ontrukte haar den haudzak welken zij aan den aim droeg en nam de vlucht in de richting van Haeren. De policiekommissaris, die juist te Haereir-Noord was, telefoneer de onmiddellijk naar de kabien van den ijzerenweg, tusschen Haeren en Die ghem, weg door den vluchteling geno men. De dief werd dan ook door de spoorwegbedienden gevat, en overgele- verd aan den veldwachter van Dieghem, die hem in het gemeentegevang opsloot, 't Is zekere Vanderlmden, 21 jaar oud, woonachtig te Saventhem. Juffrouw. Otten werd terug in het bezit gesteld! van haar handzakje, inhoudende eene som van 10 fr. en de sleutels van hare woning. Louuen. Bijna verdronken. Maandag morgend was het 8-jarig kuaapje, Frans Roelants, met zijne makkers aan den waterkant Handboog- bof aan het spelen, toen het opeens in het water vieL Door de hevige stroo ming medegevoerd werd de arme kleine op eene zandbank geworpen, achter de brouwerij Vanderhaert, alwaar voorbij gangers hem bewusteloos vonden lig gen. Een geneesheer moest de kunstma tige ademhaling toepassen, vervolgens werd de kleine naar zijne woning Glas- blazerijstraat, overgebracht. Wotteren. Aanranding. Giste ren avond kwam de genaamde Ed. De Greef, fabriekwerker, wonende in den Boschkant alhier, met zijne vrouw van de gemeente Cherscamp vreedzaam huiswaarts, toen hij eensklaps aange rand werd door twee verdachte perso* nen, die zich op den kant der baan ver scholen hadden, en van een der daders een verraderlijke slag op het hoofd met een kneukelijzer ontving. Op het hulpgeroep der vrouw namen1 de schelmen de vlucht achtervolgd doop toegesnelde personen, doch beiden kon den ontsnappen. De daders zijn onbekend, 'doch' meö heeft vermoedens op zekere personen, die vroeger het slachtoffer bedreigd! hadden. De policie heeft de zaak in han den. Gestolen. Gisteren, rond 7.iire„ kwam zekeren Haantjens P., van Qua- trecht, ter herberg van Modest Ver- schraegen, in de Nieuwstraat alhier, en had zijn velo in de poort van het huis geplaatst. Kort na hem kwam een ge kend persoon van Wetteren zelfde her berg binnen, vroeg een glas bier en waa op weinig tijd weg. Toen Haentjens eenige stonden na dien meende huiswaarts te keeren, be- statigde hij het verdwijnen van zijn rij wiel en de vermoedens vielen dan oolsi op voormelden persoon. De policie werd van de zaak onmid dellijk ter hoogte gesteld en de vier nachtwakers trokken naar de woon plaats van den verdachten dader, wiens huis zij omsingelden, vreezende dat hij wel met de velo langs achter zoude dur ven vluchten hebben, aangezien hij te gen de bosschen woont. En zulks gebeurde inderdaad, want toen twee nachtwakers aan de voordeur klopten trachtte de kerel langs het ach terpoortje met de gestolen velo de plaat te poetsen, doch liep ongelukkiglijk in Wat Alice betreft, zoodra zij alleeni was, zuchtte zij met tranen in de oogen: Ik kan hem niet vergeten Het gelach achter de hagen hield met' kleine tusschenpoozen aan, en weldra traden de Vaunoy en Bechameil den boek van de laan om. Zij schenen bei den zeer vrooiijk geluimd te zijn, en kwamen haastig naar Didier toe, dio zich zoo goed mogelijk herstelde. Wij komen op uw gelach af, mijnt waarde ga6tzegde de Vaunoy. Maakt 1 eene eenzame wandeling u zoo vrooiijk?, Heb ik gelachen? vroeg Didiep werktuigelijk. Wel lieve hemel, of gij gelachen hebt, antwoordde de Vaunoy. Ja, stellig hebt gij gelachen, zeg de Bechameil. Maar nu heb ik de eer n goeden morgend te wenschen. Ik kan mij niet herinneren... bei gon Didier. Och, zegde de Vaunoy, op het pa pier lettende, dat de kapitein nog in zijne hand had, het zal zeker om dien brief zijn geweest. - Ik geloof het ook haast, vervolgde Bechameil. Maar mag ik zoo vrij we zen naar uwe gezondheid te vérnemen: Didier antwoordde met een gewoon compliment, terwijl hij den brief in kleine stukken scheurde. Bechameil had zijnen afkeer van den vorigen avond geheel afgelegd, daar Vaunoy hem had gezegd, dat hij van dien mededinger niets te vreezen had en hij van Alice's hand zeker kon we- zen. (Wordt voortgezet.)

De Volksstem | 1913 | | pagina 2