Nog de luchtvaarder Pdgoud De dramas der Zee EEN HELD üiT BRET AN JE De schipbreuk-fier vischsloep Patrle IN BE BALKANEN Nieu wsberichten 2 TURKIJË Da Hervormingen in Anatolië In de "welingelichte kringen van Constantinopel zegt men,'dat de Porto aan do gezanten van Rusland en Duitschland haar antwoord ge zonden heeft, aangaande de hervormingen in Oostelijk-Anatolië, welke haar in September laatstleden voorgesteld worden. De Porte antwoordde dat zij het voorstel niet kon aannemen. De Porte heeft laten weten dat zij zich een ander stelsel van hervormingen voor stelt, dat moer rekenschap zou houden met de souvereiniteitsrechten Van den Sultan. SERVIË De spoorbaan van Uskub-Mona6tir. Het Servisch gouvernement heeft eene Duit- scho maatschappij gelast met het trekken der lijn Uskub-Monaslir. Deze maatschappij heeft insgelijks voor stellen aan het Servisch staatsbestuur voor gelegd, met het oog op het aanleggen dor lijn en do middelen om er op geldelijk ge bied den bloei van te verzekeren. GRIEKENLAND Minister Tako Jonesco te Athenen. M. Tako Jonesco, Rumeonsch minister van binnenlamlsche zaken, wordt Zaterdag te Athenen verwacht. De dagbladen kennen aan het bezoek van den Rumeenschon staatsman eon groot po litiek gewicht toe. Hij zal op officiecle wijze ontvangen wordon. SPANJE De mijnbrand van San Dionisio. De brand in de mijn van San Dionisio duurt im mer voort, wat de reddingswerken uiterst vermooilijkt. Dinsdag middag waren reeds twee lijken, deze der ingeri' u s Frederik Drowett en Edwin Wilson bovengehaald. 's Avonds ziin zij tor aarde besteld gewor den. Da toegevoegde ingenieurs Anderson, Wilson, Timinus moesten naar het hospitaal overgebracht worden, daar zij reeds half verstikt waren. Ilun tobstand is zeer on rustwekkend. ARGENTIJNSCHE REPUBLIEK Een nteuw spoorwegnet De minister raad hooft de ontwerpen bestudeerd, aan gaande het leggen van een net van 4000 kilometers spoorbaan in de provincie Buenos- Ayros. De minister van Openbare Werken beeft aan zijne collega's gemold, dat hij be sloten had aan het gouvernement dor pro vincie eon verslag voor te leggen ten einde eone verzoenende oplossing te treffen en "te vermijden dat de bijzondere banen der par- tikulieren zouden getroffen worden. COLOMBIË In Colombië. Het kongres heeft zich op heftige wijze legen do afscheuring van do republiek van Panama verzet, wier 10® ver jaardag nu gevierd wordt. Het verklaarde do rechten van Colombië te behouden. M. Ramirez heeft hot ambt van minister van 't binnenland waargenomen. BRAZILIË Eene spoorwegramp, 50 dooden. Tus- schen twee expresslreinen van den Magyana Railway, had eone schrikkelijke hotsing plaats; or zijn 50 dooden en talrijke ge kwetsten. Deze zijn naar Sao Paulo overge bracht geworden. Pégoud is dus over Brussel naar Pa- vijs vertrokken. M. Blériot en zijne da me waren Maandag avond niet den trein van 5 1/2 ure ook naar Parijs terugge keerd. Het vliegstoestel werd naar Rotter- clam gebracht, waar Pégoud heden Don derdag zijne waagtoeren gaat uitvoe ren. De totale ontvangst op het St-Denijs- plein bedroeg 23,000 fr. daarbij moet gevoegd wormen ongeveer 2000 franken voortkomende van den verkoop van postkaarten, 't zij een totaal van 25.000 i'ranken, daarbij de 5.000 fr. van de (25"* Vervolg.) Hij behandelde den kapitein nu met kuitengewone vriendelijkheid. ,Wat de tVaunoy betreft, deze hield zorgvuldig »ijn goedhartig masker voor. Mijnheeren, zegde de kapitein, wiens droefheid zonderling bij de har telijkheid der twee anderen afstak, la ten wij nu, als gij het goed vindt, eens spreken over hetgeen den dienst van Zijne Majesteit betreft. Gaarne, antwoordde 'de Vaunoy. Gaarne, herhaalde Bechumeil maar, vervolgde hij, zich bedenkende, mij dunkt, het zou toch beter zijn eerst te gaan ontbijten. Foei, mijnheer Bechameil, zegde de Vaunoy glimlachende, den 'dienst van Zijne Majesteit volgaarne den voor rang voor het ontbijt, ja, zelfs voor het diner Maar dat néémt niet weg, dat een ontbijt zoo smakelijk niet meer is, als men het laat koud worden. Wij luis teren, mijnheer de kapitein. Didier Laaide uit zijne brieventesch een perkament, hetwelk de beide ande ren even inzagen. Op voordracht van den graaf van Toulouse, gouverneur van Bretagne, zegde bij dau.uu, heeft Zijne Majesteit mij den last opgedragen, om de op brengst der belasting veilig door deze streek te geleiden, die voor gevaarlijk doorgaat. Noorderkompagnie en 2.000 fr. van de Gentsche trams. Men weet dat de vluchten van Pégoud 20.000 fr. betaald worden. Er is dus een boni van 12.000 fr., een uitslag, boven alle verwachting, en die tot eere strekt aan de inrichters. Pégoud vliegt niet te Brussel. In tegenstrijd met hetgeen was ge meld, zal de luchtvaarder Pégoud, Za terdag en Zondag te Brussel niet vlie- gen. Pégoud keert naar Parijs terug, waar hij zich gaat uitrusten. De luchtvlieger heeft echter beloofd naar Brussel te gaan, waarschijnlijk in den loop der maand December, doch de datum is niet bepaald. Pégoud wint veel geld. Naar 't schijnt heeft hij, van heden tot Juni van toeko mend jaar, kontrakten gesloten ten be drage van meer dan twee miljoen. - Indien God hem het leven bewaart, zegt hij, zal hij weldra gemakkelijk op zijne renten kunnen leven. Hooft Pégoud ©en bijzonder machten? Dat hebben wij hem gevraagd. Neen, was zijn antwoord, mijn tuig is niets anders dan een eendokker van Blériot met een motor van 50 paarden kracht. Het is zeer licht maar ook zeer sterk gemaakt, alles uit allerbeste stoffen. De bouten zijn allen met twee moe ren vastgezet. De kabels, met welke ik" mijn roer doet werken zijn uit staal zeer dun nog dunner dan den steel eener gewone steenen pijp de vleugels worden ook bij middel van zulke kabels gespannen gehouden De groote zaak, zegde nog de heer Pégoud, is dat de luchtvaarder kalm weze dat hij in zijne zitplaats zitte hij zit erin, want ze gelijkt aan een ton- noken, waarvan een deel der duigen weggenomen zijn zoo gerust als een kleermaker op zijne tafel, en dat Lij zijne machien geleidelijk en zacht be sture aan de kabels trekken zonder snokken, zeer langzaam en zacht, en dan doet het vliegtuig, al.wat ge wilt... Ho© hij zijn© toefen uitvoert. Dat Pégoud goed verzekerd is in zijn machien hoeft zeker niet gezegd te wor den. Hij is namelijk vastgehouden door lederen riemen in de lenden en aan eiken schouder. Het is het draaien der schroef die het vliegtuig in de lucht houdt, en het is door het sturen van het roer dat bet in de hoogte gevoerd wordt. Het is gemakkelijk om verstaan dat het vliegtuig zoo gemakkelijk op eene hoogte kan blijven van 100 meters als van 50 meters. Om toeren te doen is men dus beter tamelijk hoog, want daar do zwenkin gen toch niet al te juist berekend zijn heeft men minder gevaar op den grond terecht te komen als men hoog is. Als Pégoud eenen toer wil doen, dan legt hij zijnen motor stil; het vliegtuig wordt dan omhoog gehouden door het draaien van de schroef die in gang blijft dank aan de verkregene snelheid. Moest de schroef ophouden te draaien dan plofte het vliegmaohien naar bene den. Met welke snelheid de schroef draait kunnen we niet zeggen, maar ze draait zoo snel dat men niet zou zeggen dat er eene aan het tuig is. Als Pégoud den kring wil doen, legt hij zijnen motor stil hij doet zijn tuig schuinsch omlaag gaan dan stillekens weer omhoog en beschrijft dan eenen cirkelals hij zich op het hoogste punt bevindt hangt hij met zijn hoofd omlaag en de wielen van zijn tuig ziin omhoog gekeerd, als hij weer op hei laagste punt gekomen is, is zijn tuig weer recht, en hij doet zijnen motor te rug werken. En het ook is, zegde de Vaunoy. Schrikkelijk gevaarlijk, voegde Bechameil er bij. Bovendien, vervolgde Didier, heeft Zijne Majesteit mij in het bijzonder ge last, om dat handvol oproerlingen die den naam van Wolven dragen, op alle mogelijke wijze te vervolgen en uit te roeien. Het is eene edele taak. Eene taak, die ik u in 't geheel niet benijd, dacht BechameiT bij zich zeiven. Maar hardop zeide Lij De Hemel sta u daarin bij. Ik dank u, mijne heeren. Daar God Frankrijk behoedt, zal Zijne hulp ons niet ontbreken maar ook op de uwe zal ik kunnen rekenen? Op deze vraag, met rondborstige vrij postigheid gedaan, antwoordde de Vau noy met eene buiging en een fijn glim lachje. Bechameil boog insgelijks, maar Ie glimlachen was hem onmogelijk. Di dier meende meer te moeten aandrin gen- Ik kan op uwe hulp rekenen .vroeg hij nog eens. Met dubbele reden, mijn jonge vriend antwoordde de Vaunoy, voor u zeiven en voor Zijne Majesteit. Ik vereenig mij met bet gezegde van Mijnheer de Vaunoy, zegde Becha meil. Ik dank u, mijne heeren Ik ver wachtte niets anders van twee trouwe onderdanen van Zijne Majesteit. II; edit veel waarde aan uwe hulp, en waar schuw u op voorhand, dat ik uw goeden wil genoeg op de proef zal stéllen. n DE VOLKSSTEM Do Duitscho transatlantieker Kronprinzes- sin Cecilië, komende van New-York,is Dins dag de haven van Le Havre binnengevaren met heel de bemanning van do Franscho vischsloep Patrievan Fécamp. Wij hadden reeds het vergaan der visch sloep eene groote stoomsloep wolke op de kusten van New-Foundland ging visschon gemeld. De kapitein van den transatlantieker ver haalde, dat bij op den 30 Ootober.rond 1 ure 's nachts noodsignalen bemerkte. Hij deed zijn schip in vollen stoom ter plaats snellen en bevond zich weldra in de nabijheid van eene groole stoomsloep, welke ten gevolge van een hevig tpmpeest, onklaar was ge raakt. De kapitein deed ondanks de holle zee eene sloep afzetten en deze kon na groote moeite do bedreigde stoomsloep naderen. Na drie reizen,, waren al de opvarenden van de Patrietwee en twintig mannen, aan boord van den Duitschen stoomer overge bracht. De schipbreukelingen waren letterlijk uit geput, doch dank aan de goede zorgon welke zij van hunne redders ontvingen, waren zij na korten tijd terug opgeknapt. De franscbe overlieden hebben den kapi tein en heel de bemanning van den trans atlantieker bedankt en geluk gowenscht we gens hun heldhaftig gedrag. De Bepaling der Servisch- Montenegrijnsche Grens Het traktaat aangaande de bepaling der grens tusschen Servië on Montenegro, neemt do Servische zienswijze aangaande don Sandjak aan, wat aan Servië hot grootste gedeelte van den loop van don Lin toekent. Montenegro bekomj ten Zuiden bijna al de vruchtbare vlakten van de Metokhia. De Montenegxijnsche minister te Belgfado heeft van zijn gouvernement toelating ontvangen op deze basis te teokencn. Muzeimansche Vluchtelingen door de Serviërs uitgemoord Luidens een snolbericht uit Sofia wordt gemeld, dat eene groep Muzeimansche vluchtelingen, die naar hun land torugkeer- den, nabij do statie van Audove overvallen zijn door eone bende Serviërs, die een groot gedeelte der Turkoh ombrachten. Het Turko-Grieksch Incident Uit Athenen bericht men, dat liet Grieksch staatsbestuur aan Turkyë een nieuw termijn heeft gesteld voor de herneming der onder handelingen welke nipt langer meer mogen verschoven worden. Volgens allo waar schijnlijkheid zal Griekenland slechts vier of vijf dagen wachten. Eens dit termijn ver streken, zal Griekenland tegonover Turkyë eene gansche andore houding aannemen. Volgens eene mededeeling uit Turksche bron, hebben de geschillen in dc onderhan delingen, betrek op de volgende punten, buiten deze reeds gekend. De Porie kan geen genade schenken aan de overloopors die in hot Grieksche leger gé- diend hebben. In de kwestie J van het inboorlingschap, wil do Porte de porsonen, die in nieuw Grie kenland zijn geboren en do Grieksche natio naliteit zouden verkiezen als Turksche on derdanen beschouwen. Griekenland vraagt dat de vakouven wier inkomsten toegekend worden aan inrichtin gen in Turkyë staande, zouden bestuurd worden door de Muzeimansche broederschap pen van Griekenland. De Porte stolt voor dat deze vakouventdoor Grieksche onderda nen zouden bestuurd zijn, die door den Turkschen minister van do godsdienstin richtingen zouden worden aangewezen. Ook stemt Turkyë toe jn de opheffing der vakou ven. u Weest nu zoo goed om eens oplettenê te luisteren 1 IX. .VOORBEREIDSELS. Bechameil zag op zijne horloge, en ontwaarde meteene zekere misnoegd heid dat het reeds tien minuten over het gewone uur wasV Oïn zijn verdriet lucht te geven, liet hij een diepen zucht, want meer durfde hij niet doen. Vooraleer Lier te komen, hervatte Didier, heb ik maatregels genomen. De gendarmen dervtimliggende steden zijn reeds ontboden en gedeeltelijk op marsch Goed zoo, zegde Bechameil. Dat zal een gansch leger uitmaken. Omtrent drie honderd man. Zal zulks'voldoende zijn? vroeg de Vaunoy. De .Wolven zijn viermaal zoo sterk. Zoo ik had gedacht, dat zij ster ker waren, hervatte de kapitein koel tjes. Dat is maar vier tegen één. Zeer Ik begrijp u niet, zegde Becha- meil. Gelukkig zeg ik, antwoordde Di dier, omdat wij alle voordeelen op on zen kant hebben. Gij denkt toch niet, dat ik hen in den Wolvenkuil wil aan tasten? Wees niet verwonderd, Mijn beer de Vaunoy, dat ik den naam van hunne schuilplaats weet. Door omstan digheden. die ik nu niet nader leao ver melden, ken ik het boseh van Ronnes zoo goed, alsof 'ik er in geboren was. Deze woorden deden do Yauuoy on- Dc Russisch-Turkscho akkoorden. De Russisch-Turksche akkoorden door liet Turksch gouvernement en den Russi- schen gezant geleekond, zijn aan het Rus sisch gouvernement bezorgd geworden, waar zij door de bevoegde miuisters zullen worden onderzocht. Wij ractera onz© lezers aan, aandach tig, op de 3° bladzijde, de aankondiging «Heft lijden der zenuwachtig© meft- schen te lezen. Brussel. Belangrijke diefstal. Dinsdag zijn dieven op de kamer inge broken van de echtgenootep Pieter Ver wee, Habermansstraat, 5. Zij stolen er 5 aandeelen van Brussel 1905 twee van Brussel-Zeevaartinrichtingen één van Luik 1897 twee spaarboekjes met een totaal bedrag van 900 frank voor 200 frank bankbriefjes; een gouden zakuur werk met dito ketting een gouden ring met diamanten twee gouden halsdoek- spelden. M. Pieter Verwee stelde Dinsdag in den avond den diefstal vast bij zijne te rugkomst. Hij verwittigde onmiddel lijk de policie. Hevige brand. Maandag avond is brand uitgebroken in een magazijn van kunstjuwëelen, kammen en andere opschikartikelen op den iVlaamschen steenweg. Het vuur tastte op eenige stonden gansch het magazijn aan, zoodat de be woners nauwelijks den tijd hadden om te vluchten. Toen de pompiers ter plaats kwamen, stonden zij voor een stikkenden vuur gloed. De vlammen sloegen op tot aan de tweede verdieping. Aan een der ven sters, aldaar, riep een huurling, M. Wil helm Wevenbacht, een Duitscher, wan hopig om hulp. De reddingsladder werd tegen den ge vel geplaatst. De man, zeer ontsteld en verwilderd, liet zich door de vlammen afglijden langsheen de ladder. Hij was gered, doch werd erg ver brand. Na een half uur krachtdadige wer king, waren de pompiers meester van den brand. Alles wat het magazijn en de andere vertrekken op het gelijkvloers bevatte, werd vernield. De schade is aanzienlijk. Goed werk. De rechterlijke bri gade heeft Maandag nacht een nieuwen kuisch gedaan in het center der stad. In eenige verdachte huizen werden ver scheidene aanhoudingen gedaan, waar van er tien behouden bleven. Zes kerels en vier vrouwen werden alzoo achter de grendels gezet. Proces-verbaal werd ook opgemaakt ten laste der herbergiers, die hunne huizen niet gesloten hadden om 3 ure 's morgends.. De gauwdieven. Een inwoner der Jollystraat, te Schaarbeek, bevond zich Maandag avond, in de Joèeph Ste vensstraat, te midden van eené talrijke volksmenigte, die zich voor het Mai- son du Peuple verdrong. Op zeker oogenblik stelde bij vast, dat een be hendige gauwdief hem ontlast had van zijne brieventesch 1,880 fr. inhoudende. Oppassen is de boodschap. Een jonge doktoor uit het Walenland bevond zich Maandag avond in eene herberg dei- stad en knoopte er kennis aan met drie jonge vrouwen, in wier gezelschap hij verbolgens verscheidene herbergen be zocht. Op zeker oogenblik begaf hij zich naar den koer. Toen hij terugkwam waren de drie vrouwen verdwenen. Ter- zelfdertijd bestatigde de doktoor dat zij ne brieventesch verdwenen was. Hij ging op zoek naar de drie dieveggen en ontdekte hen in eene herberg der Voor uitgangstraat. waar hij hen door de po licie deed aanhouden. De gestolen brie ventesch werd in het bezit van een hun ner teruggevonden. De drie vrouwen zijn ter beschikking van het gerecht op gesloten- willekeurig beven en zoodanig verblee- fken, dat Bechameil het noodig achtte hem te ondersteunen. Wat scheelt u mijn vriend, vroeg deze. Niets^ niets, antwoordde 'de Vau noy haperend. Toch welIk wed dat het een le dige maag is die u kwelt. Het is ook bijna een half uur over den tijd van ont bijten. De Vaunoy herstel do zich zoo goed hij, kon, en stiet Bechameil van zicli af. Neem het mij niet kwalijk, kapi tein, zegde hij. Het was eene duizeling. Ik ben daaraan onderhevig. Ga voort, als 't u belieft. In uw eigen be.ang, mijn vriend begon Bechameil weer, dring ik er op aan, dat gij iets gaat gebruiken. De ka pitein en ik zullen het u in '4 geheel niet kwalijk nemen. De Vaunoy schudde ongeduldig zijn hoofd en Bechameil zag niet spijt, dat het ontbijt onbepaald was uitgesteld Ik zegde, hernam Didier, die op dit voorval slechts weinig acht gaf, dat ik het boseh ken. Ik weet dat de stelling der Wolven ongenaakbaar is, en wil mij ook niet aan het gevaar van eenen aan val blootstellen bijzonderlijk niet, al vorens de penningen van Zijne Majesteit in veiligheid zijn. Ik moet vaste punten in het boseh hebben, en daarom verlang ik van u. M. de Vaunoy, uw kasteol a la Trcmlays en van u. Mijnheer de intendant, uw lustverblijf la Cour Rose d Mijn lustverblijfriep Bechameil 6 NOV. 1913 De ongemengde koffie van Braziliè of elders, wordt bijzonderlijk uitmun tend, wanneer men er voor de helft Chi- corei der Trappisten Vincart bijvoegt 1500 D. Elsene. Door een motocyclist om geworpen. Een schildersgast, Jan Vandoren, wonende Kinderkribbenstr., werd gisteren in de Lesbroussartstraat door een motocyclist omgeworpen. Het slachtoffer werd erg gewond aan het voorhoofd en de rechter wang de ge kwetste klaagt bovendien van hevige in-, wendige pijnen. Stap nooit van een rijdenden tram, M. Nórbert M..., gehuisvest in de Ge wijde-Boomstraat, te Elsene, sprong Maandag aan de Naamsche Poort van een rijdenden tram en werd te midden van den weg geworpen. De schedel van den onvoorzichtige werd gekloven en een zijner armen gebroken. Het slachtoffer werd bij een genees- heer gedragen en aldaar voorloopig ver- zorgd. Daarna werd hij naar het gasthuis ge voerd. Zijn toestand is hopeloos. Schaarbeek. Het drama der Du- pontstraat. Nopens het drama verle den Vrijdag in deze gemeente voorge vallen, verstrekten wij bijzondere in- lichtingen en meldden dat een der slachtoffers, Mej. Emelie B..., kleer maakster, geboren te Nijvel, naar het gasthuis werd overgebracht. Haar toestand, welke Vrijdag avond zeer erg scheen, is derwijze verbeterd, dat de doktoors van het gasthuis te Schaarbeek, Maandag morgend ver klaarden, dat zij hopen haar te kunnen genezen. De vier kogels werden uit de wonden gehaald. Het parket gaf Maandag morgend aan de policie de toelating tot begraving van bet lichaam van Jules Olivier. Mej. Em. B.... denkt dat de dader in een aanval van zinneloosheid gehandeld heeft. Ongelukkige val. M. Laurent B...., Keulenstraat, viel gisteren in zij ne woning iïL -rène ruit. Hij werd vree- selijk in de hand en in rechter arm gesneden. De gekwetste verloor veel bloed en moest naar het gasthuis over gebracht worden. Een vader en zijn kind verdwenen. M. Frans Delcourt, smid, 35 jaar oud, geboren te Bully-Montignies, in Frankrijk, en die in de Jerusalemstraat nr 60, woonde, is sedert acht dagen spoorloos verdwenen. De man heeft zijn dochterken, oud 18 maanden, medege nomen. Tot hiertoe bleven al de opzoe kingen der policie vruchteloos. Denderleeuw. Treinbotsing. In de statie van Denderleeuw is een koop- warentrein, komende van Ninove, door het verkeerd werken eener wisselnaald, door eene manceuvreerende lokomotief aangereden geworden. De schok was geweldig en elf wag gons sprongen uit de riggels en sloegen om. De stoffelijke schade is aanzienlijk; enkel de stoker van den aangereden koopwarentrem werd gekwetst. Wetteren. Gevecht. Gisteren liepen in de gemeente verscliillige zat- terikken en het kon dan ook niet anders, of tegen avond moest er gevochten wor den. Ter wijk Statiekouter was het klei nen oorlog en niet min dan 10 a 15 dron. kemanneu vochten als ware wildeman nen ondereen, hij zoo verre, dat zekeren A. Pauwels, van den Vennemansdries, erg gekwetst aan den voorarm ter her berg van zekeren Van Caeneghem moest binnengedragen worden. De policie, onmiddellijk ter plaatse, stelde vast dat men uit den waarboel niet wijs kon worden en heeft dan ook ten laste van al de vechters proces-ver-! baal opgemaak. De gekwetste, die eerst meende dat bij met een mes gestoken was gewor den, is door een geneesheer verzorgd geweest, doch volgens het schijnt zou hij zich zeiven de verwonding toege- bracht hebben, door bet uitslaan eenen ruit. uit, en wat zoudt gij daarmede wille» doen, Mijnbeer? Dat weet ik nog niet. Misschien e? mijn volk in kazerneeren. Lieve hemelEene kazerne van mijn lustverblijf maken, hernam de in tendant. Overal staan gebeeldhouwde en in gemaakte meubelen. Het porselein, dat ik daar heb, is alleen wel dertig duizend kronen waard. TJwe soldaten zouden al les plunderen en vernielen. Wat zou er van mijn wijnkelder geworden, die de kostbaarste van geheel Frankrijk is! Heb ik daartoe het nieuwe huis laten bouwen, opdat gij er eene kazern zoudt van maken? Foei, mijnheer Bechameil, foei! zegde de Vaunoy, toen de intendent -buiten adem, zweeg. En alsof Didier deze stoornis niet had gehoord, hernam hij met de grootste be- daardheid Misschien zal mijn volk daar 'ba* zernecren. In alle geval, mijnheeren» beloof ik u twee uren te voren te waar schuwen. Dat is voldoende, zegde de Vaw noy, die alios scheen goed te keuren. Maar, mijn vriend!.... hervatW Beohameil, doch de Vaunoy 'deed hem zwijgen, door hem eindelijk in zijn arm te nijpen. Was het gedrag van de Vaunoy om verklaarbaar voor zijnen vriend Beckm uittil, in den verderen loop van het ge sprek' werd het zulks ook voor den ka pitein Didier. (B!ordt voortgezet.),

De Volksstem | 1913 | | pagina 2