1 Hst lijden der IMKipBOKta DE KAMER TANDPIJN DENTINOL S-fcsica. Aalst Eens iiiepliöjswzijmle villa ingestort Twee dooden en versciieidenë gekwetsten i£a PER TELEFOON Rechterlijke Kronijk Stadsnieuws MARKTPRIJZEN VERMAKELIJKHEDEN rociiic^rj* 6 NOV. 1913 LoK&ren. Branden. Dinsdag avond, rond 7 lire, is brand ontstaan in do stallen van landbouwer Pol Wage- mans, op Hillaere. Het vuur nam spoe dig groote uitbreiding en aan blusscben viel niet te denken. De dieren kwamen in de vlammen om. Oogst en landalm bleven ook in den brand. De schade is «eer aanzienlijk. Er is verzekering. Op de wijk Keersemacker is er eene stalling aan den metser Bonnaers door bet vuur vernield. Ovöiweir©. Botsing tusschen auto mobielen. Dinsdag avond kwamen op den steenweg twee autos in botsing. De schok was zeer geweldig. Een der autos werd weggeslingerd zoodat de ingeze tenen ten gronde vlogen. De auto schoot in brand en werd geheel vernield. De andere auto laadde de slachtoffers op... De zenuwachtige mensch is een onge lukkige mensch de minste moeilijkhe den, welke andere menschen ternauwer nood zouden bemerken, zijn voldoende om hen tot wanhoop te brengen de minste opwinding veroorzaakt bij hem heel den dag hetzij hoofdpijn, hetzij an dere ongemakken de minste beduiden de verplaatsing wordt voor hem eene bron van pijnlijke gewaarwordingen. De vliegen, welke op den muur loopen, "vervelen hem, en hij is kwaad op zich aelven, over de slechte luim, waarin hij ter oorzake van een niet verkeert. Dat zijn de kenmerken van hetgeen men gewoonlijk de zenuwachtigheid noemt. Maar de geneesheeren zien er •ok andere aanwijzingen in. Voor hen bestaat deze zenuwachtigheid in al de ziekten welke hunnen oorsprong vinden in eene aandoening van het eentraal-ze- nuwstelsel, dat is te zeggen van de her sens. of van de ruggemerg en deze ziek ten zijn min zeldzaam dan het "publiek zich voorstelt. De zenuwsmarten zijn aandoeningen der hersens, terwijl de ziekten van den geest de onbewuste daden, de rugge- mergverlamming, enz., uiterst erge ver wikkelingen van de eersten zijn. In niet erge gevallen veropenbaart de zenuw achtigheid zich door de hoofdpijn krampen in de ledematen, schokken, pijnen in den rug of in de lenden, pij nen verdeeld over het aangezicht, den hals, de armen en de gewrichten, ver bindingen, hartkloppingen, opdrang, slapeloosheid, pijnlijke droomen of naclitmerriën, benauwdheid, aanvallen van duizeligheid, angstigheid, een over dreven gevoeligheid ten opzichte van de geruchten, eene ziekelijke neiging tot opwinding, bijzonder 's morgends bij het opstaan, gejaagdheid,- onuitlegbare slechte luim, afwezigheid van het ge heugen, gele plekken op de huid, klop pingen der aders, verstijving der lede maten, beving der handen en der knieën bij de minste ontroering, zwarte randen rond de oogen, oorsuizingen, aardige goestingen en slechte smaak, mackte- foosheid, schrik zonder blijkbare oorza- ken^ neiging om zich aan den drank en andere buitensporigheden over te ge ven. Tallooze andere, min merkwaar dige kenteekens vertoonen zich nog hetzij afzonderlijk, hetzij met de ande ren vereenigd, en zij vormen het zekere teeken, waaraan men kan herkennen «lat het zenuwstelsel aangetast is. - Het overwerken, de ontroeringen, de zorgen, de schrik, de angst en de bui tensporigheden van allen aard kunnen het zenuwstelsel aantasten, zoodanig dat men eenigo of meerdere van de hierboven beschreven kenteekens ziet schijnen Zoodra deze kenteekens zich" vertoo nen is het hoogdringend raad te schaf fen. Men moet zijne toevlucht nemen tot de prikkelende of kalmeerende en ▼oor het meerendeel gevaarlijke midde len van allen aard. De eenige te volgen gedragslijn is aan het uitgeputte ze nuwstelsel de zelfstandigheden, door het overwerken te niet gedaan, en wel ke dus ontbreken, terug te geven. Deze stoffen zijn in den grond organische sa menstellingen van pkosphorisek zuur, en de wetenschap is er toe gekomen ze onder een vorm van machtige koncen- tratie voort te brengen de Lécithine, het zoo belangrijk voortbrengsel, alge meen herkend als voedsel der zenuwen. Deze zelfstandigbeden zijn op bijzon dere wijze gekombineerd en'gereed ge maakt voor het nagestreefde doel, geven do Visnervin van Dr Erhard, be faamd voedsel door de geneeskundige overlieden aanbevolen en wettig neerge legd. Het is geen kunstmatig voortbreng sel, van min of meer twijfelachtigen oorsprong, maar een voedsel, dat niet tegenstaande zijnen matigen prijs, de zuiverste Lécit1 ine bevat, in zeer groote verhouding, een voedsel, dat de officieele geleerden aangenomen heb ben als het meest aanbevelingswaardi ge. Het is inderdaad geen geheim ge neesmiddel, want de ontleding er van vindt men in het lang en breed in eene brochuur, welke men gratis zendt aan al wie ze aanvragen. Ten bewijze van hetgeen wij over de verbazende hoedanigheden van de Yis nervin v 7CggeD, kiezen wij tusschen de talrijke Vieven van erkentelijkheid, welke wij hebben ontvangen. Twee de zer bewijsstukken welke volgen luiden flls volgt DE VOLKSSTEM Bevingen, 25 Aug. 1913. Waarde Heer Erhard, 'Als antwoord op uw laatsten brief ben ik tevreden IJ te laten weten dat ik met uw heilzaam geneesmiddel een goe den uitslag bekomen heb. Ik ben ver lost van mijne hoofd- en ruggepijn, dui kelingen en hartkloppingen. Mijnheer Erhard, ik zal uw heilzaam preparaat zooveel mogelijk aanbevelen aan vrienden en kennissen, die aan ze nuwen zouden lijden. Beste groeten. J. PENSON. Oygliem, 23 October 1913. Mijnbeer Doktor Erhard, Ik kan niet nalaten U eenige regelen te» schrijven om IJ te bedanken voor uwe goede pillen dat gij mij gezonden hebt. Ik ben bijua geheel genezen dooi de pillen korten tijd te hebben geno men. Ik zal niet nalaten uwe goede pil len aan vrienden en kennissen goed aan te bevelen. Met mijnen hartelijken dank, ont vang, beste heer Doktor, mijne aller beste groeten. Irma VERHEYE. Wend u, met vermelding van den naam van dit blad tot doktor Arthur Erhard, Brussel, Rayon D. 89, en gij zult gratis en franco als proef eene doos van deze pastillen ontvangen en terzelf- dertijd een boek, waarin gij de oorza ken en de behandeling der zenuwach tige aandoeningen zoo klaar zult uitge legd vinden, dat de minst geleerde men schen het kan verstaan. Iedereen zou ten minste een geneesmiddel moeten be proeven dat reeds duizenden zieken ge nezen beeft en waarvan het beproeven slechts bet opzenden van eene postkaart kost. Een Ikab5neisB*£aad. Ondor voorzitterschap van M. de Broqueville, werd Woonsdag morgond leBrussol, een ministerraad gehouden. Koning ABfoepf in Buitscihtond. Woensdag morgend is Koning Albert to Luneburg aangekomen, om er zijn rogiment dragonders in oogenschouw te nemen. On ze Vorst drceg het uniform van zijn regiment. Na de revue vertrok hij naar Potsdam, waar hij ontvangen werd door den Keizer. •9 y He4 pieces Krupgs en de SeSgasche Officieren Men had den bestuurder van' het huis Krupp ook verwolon dat hij ongeoorloofde belrekkingen had gehad,met de vreemde ofiicieron,onder andoro met Belgische.Woensdag morgend bevestig de M. von Motzen, op zijn eerewoord, dat hij nooit zulke betrekkingen met Belgische officieren had gehad. Hij was alleeü in betrekking geweest voor kwestiën van technischen aard over de artillerie. SVEesterSïjiEïG bsnseiüiisgen Bisdom Gent Do eorw. heer Ido, pastoor van Knesse- lare, heeft zijn ontslag genomen om gezond heidsredenen. Rechtbank van Dsndermonds ONEERLIJKE WERKMAN. Cesar Baetons, van Dendermonde, \ver- konde in de firma Ramlot, Iruggoïdo van zijne patroons eene som van ongeveer 50 fr. af. Hij beleodigde ook zijn patreo i eh sneed een riem aan stukken. Hij krijgt 2 maand gevang en 36 fr. boot voorwaardelijk. SLAGEN. In eene herberg to Zele, kreeg Cesar Vo- kent slagen van Petrus Do Beek. Hij verliet cb» herberg, doch word daar nog mishandeld door De Bock. De Bock krijgt 2 maand go- vyng en 50 fr. boet. Slagen. Dinsdag avond, rond 6 u., kwam eene IJ^usselaarseke leurster bin nen in het logement van Jozef De Vyl- der, Lange Ridderstraat. Zonder de minste reden vatte de vreemdelinge de bazin, Melanie De Smet, vast en diende deze eene rammeling toe van belang Vrouw De Vylder beeft onmiddellijk eene klacht bij de policie ingediend. Ontdokbin^. Bij het plaatsen van eenen telegraafpaal, aan den hoek dei- Keizerlijke Plaats, hebben de werklie den een ovorouden steenput ontdekt.. Men weet, dfit tot op het einde der 17* eeuw, bijna in al onze straten, steen- putten of bornputten bestonden, die meestal rond, 1725 door houten pompen vervangen werden. Gedenkt Frans Druwé, Zonnestraat, 24, voor Koffies, Peeën, Nieuwwasschen en Verwen. 555 f x Stedelijke Werkbeurs. Wordt ge vraagd E&n gc-silo werktuigkundige voor spinnerij en weverij. Loon van 30 tot 35 franken voor 66 uren werk. Verdere inlichtingen ten bureele der Werkbeurs, j dienen te schragen, zooniet loopt hij ge vaar omgeworpen te worden door den wind. De schadei. De schade is voorzeker groot, 'daar al het werk dient herbegonnen te worden. Het parket verwittigd. Onmiddellijk is het parket van Au- denaarde verwittigd geworden, en Don derdag morgend werd bet ter plaats ver wacht. Het onderzoek zal uitwijzen waaraan het ongeluk moet toegeschreven wor den. Do slachtoffers. Iedereen beklaagt de ongelukkige» Bocqué en Van Ghysegem en hunne huisgenooteii. 't Is toch zoo vreeselijk', den dood te vinden, daar waar men brood voor het leven komt verdienen. Benoït Van de Velde weende als een kind, toen hij in een auto gezet werd om naar zijn huis te Gysegem gevoerd te worden. De andere gekwetsten, behalve De Coster, Jeniaux en Rubbens, zagen er nog redelijk goed uit. Allen waren wel erg aangedaan, doch tevens voelden zij zich nog gelukkig er zoo goedkoop van afgekomen te zijn. x Op het oogenblik dat de ramp voor viel was M. Janssens afwezig. Hij was naar de Beurs te Brussel. Er was alleen eene meid te huis. Men kan zich licht een denkbeeld vormen lioe pijnlijk de verrassing zal geweest zijn bij zijne te buiskomst. Aalst. 5 nov. Hopmarkt onveranderd,/ koopers 155; verkoopers fr. 157,50. AncSerlecht. 5 nov. Ossen 60l prijV per kilo op voet 0,92 a 1,16. Stieren 169, prijs! per kilo óp voet 0,85 a 1,10. Koeien 1465, prijs per kilo op voet 0,72 a 0.98 Ninove, 4 nov. Tarwe 18 a 20 rogge 16.50 haver 17 a 18 gerst 00 a 00; koolzaad 00 a 00 boonen 00; aardappels 5.50 a 6,00 boter 3,30 a 3,50 eieren 4.00 a 4,25 viggens 00 a 00. Sotfegem 4 nov. Tarwe 22,50. mastelum 19,00. rogge 22,00. haver 22,50. boonen 22,00 aardappelen, 0,00 konijnen 0,00 a kiekens 0 a 0; boter 3,10, eieren 4,30. viggens OOaOO. Assche, 4 nov. Tarwe 21,00 a 00,00 rogge 17,00 a CO.00 haver 19,50 a 00,00aardap pelen 5,50 a 0,00 boter 3,00 a 3,2ó eieren 4,00 a 4,25 kiekens 2,75 a 3,50 konijnen 2,00 a 2,75; hesp 0,00; viggens 40 a 48, hop 160 a 165. Schouwburgen. Brussel Muntschouwburg. Woensdag. Carmen Donderdag, Le Chant do la Clocho Vrij dag, Les Hugenots Zaterdag, Venise Zondag in dagvertooning, Manon Maan dag, Concort populaire. Parkschouwburg. Le Bonheur Camillo,1 Vaudeville. Les Honneurs de la Guerre. Zomerpaleis. 8 u. .veranderlijk spektakel.' Alhambra. 8 u., Princesso Marguerito. Molière.8 u., La Grande Duchosse de Gérolstein. TE KOOP schoon nijverhêidsgesticht met woonhuis en bouwgrond, dienslig voor brei- fabriek, of alle andere nijverheid, met motor 12 HP., transmissiën, loketten, brei- naai-e» slikmachioncn.Zich lebovragon bij M. Meert, notaris, Erpe, of bij M. J. De Vos, Drie Sleu- telslraat, 56, Aalst. 516 RD PI 1V PM Waterbreuken, Aderbreu- DKCUIVLn ken, DrV. BASTIN, van Fontaino-l'Evêque, nu le BRUSSEL, avenue Besme, 83. Doktor BASTIN is do eerste breuk-specialistop beden, 23 jaren onder vinding en 12.450 genezingen schriftelijk betuigd,allijd op slechts 8 dagen geon band nooit meor. Boekje kosteloos gezondon. WEERKUNDIGE WAARNEMING van M. Camiel Praet, opticien-specialiste Aalst, Lange Zoutstraat, 6 5 november. 16 ure: Woensdag namiddag werd dei Brus- Belsche steenweg, te Erembodegem, in opschudding gebracht door een vreese lijk ongeluk. Men is daar voor rekening van M. L. Janssens-Braeckman, hopkoopman, be- g eene villa te bouwen. Het werk was ondernomen 'door M. Robert M^auck, aannemer, School straat, te .iialst. Deze was er met eene talrijke ploeg werklieden aan 't werk. De bouw was bijna voltrokken. Men was bezig aan het metsen der laatste schouw en reeds lagen er gebinteïi voor het dak. Woensdag namiddag, rond kwart voor één uur de werklieden waren om half één begonnen, om een half uur dag loon te winnen, waren allen aan het werk, toen eensklaps een vreeselijk ge kraak weerklonk. Op hetzelfde oogenblik viel heel den eenen vleugel der villa in, het grootste deel der werklieden onder de puinen me deslepende. De hulp. Onmiddellijk liepen een tweetal ont snapten om hulj) in de huurt. De reddingswerken waren echter zeer moeilijk en gevaarlijk, daar een hevige wind heerschte en liet nog rechtstaande deel ook wel kon instorten. Weldra vond men achtereenvolgens verscheidene gekwetsten, doch ook twee welke geen teeken van leven meer ga ven. De dooden. Deze ongelukkigen waren rde ge- naamden Henri Bocqué, 58 j. oud, ge huwd en vader van verscheidene kinde ren, wonende te Erembodegem. Hij was metser van stiel. De andere was, een Aalstenaar, de 19-jarige schrijnwerker Petrus Van Ghysegem, wonende Koop- haiidelsstraat. Beiden waren onder de bouwmateria len verpletterd en verstikt. Hunne lijken werden in het huis van M. Janssens in eene kamer gelegd. Doktoor Van Impe, van.' Erembode gem, kon enkel de dood vaststellen. Weldra geholpen door zijn kollega M. Titsaert. van Hekelgem, stelde hij zich An aan 't werk voor het verzorgen der Coftwefste ivopkiieJef*. nier hadden beide geneesheeren de handen vol. De twee ergst gekwetsten waren Ad. De Coster, 25 jaar oud, schrijnwerker, wonende te Hekelgem, en Etienne Je niaux, 32 jaar oud, meestergast, wo nende te Moulbaix. Beiden hacfden zeer erge verwondin gen aan hooft}, armen en beenen en kloe- gen over inwendige pijnen. De andere gekwetsten waren Benoït Van de Velde, 48 jaar oud, schrijnwer- :r, wonende te Gj'segem, erg gekwetst aan het hoofd en de handen Sergeant 'Prosper, 35 jaar oud, schrijnwerker, wonende te Aalst, won den en kneuiibgen over heel het lijf Gustaaf Vën de Velde, metser, 36 j. oud, wonende te Erembodegem, ge kwetst aan höofd en beenen Theofiel Seininck, 22 jaar oud, met- sersgast, wonende te Erembodegem, kneuzingen over heel het lichaam Flor Meqrt, metsersknaap, 22 jaar oud, wonendé te Erembodegem, ver wondingen over heel het lichaam Alberic Rubbens, 29 jaar oud, met- eer, Erembodegem. Deze woont twee huizen voorbjj het huis van M. Jans sens, en werdin zijne woning verzorgd. Hij heeft het linker been gebroken. Hij is de stiefzoon van Henri Bocqué, die in de ramp het leven verloor. Toen wij hem ten zijnen huize zagen, wist hij nog niét, dat zijn stiefvader ge dood was. De menigte ter plaats. Als een loopend vuurtje, werd de tij ding der ramp in den omtrek verspreid en weldra kwamen eene overtalrijke me nigte ter plaats gesneld. De veldwaqhters der gemeente en gendarmen moesten een ordedienst in richten om de menigte op afstand te houden. Ook te Aalst was weldra het ongeluk gekend en al wie ken ging er heen. De aanblik eter vermélde villa. Van op den steenweg kan men niet veel van de verwoesting zien, daar de villa achter het huidige woonhuis van M. Janssens staat. Van op de omliggende koeren gezien, is de aanblik oprecht bedroevend. Van het nette gebouw blijft nog enkel een muur rechtstaan. Al hei overige, bal ken, steenen, ijzeren gebinten, enz., maakt nog slechts een overgroote puin hoop uit. Ongetwijfeld zal de nog staande muur ook wel dienen afgebroken te worden. In alle geval zyl mén bem thans sterk Zitting van 5 November De zitting wordt geopend om 2 ure Onder voorzitterschap van M. Schollaert. j M. WOESTE weerlegt op meesterlij ke wijze al de argumenten der tegen strevers en betoont, dat zij vruchteloos pogen, de bewijsvoeringen door de ver dedigers van het wetsontwerp aange haald, omver te werpen. De oppositie tracht vruchteloos het land in roering te brengen. Hadden de liberalen, toen zij aan het bewind waren eene goede schoolwet gemaakt, wij zouden er nu niet moeten aan beginnen. Vervolgens heeft spreker het op de onzijdige school en bewijst, dat deze to taal onmogelijk is en de katholieke huis vaders, zelfs liberale en socialistische, er niet van zouden willen. De tegenstrevers hebben ook' beweerd dat wij het land willen verdeelen. 't Is juist, het tegenovergestelde. De opposi tie wil zulks, doch wij zullen er ons we- tenj -"n te verbetten. Ei- ..gende zegt M. Woeste: Wij heb ben slechts één doel Weldoen aan de ziel des kinds. Gij wilt u die ziel toe- eigenen Gij zult ze nooit hebben. (Langdurige toejuichingen.) jj zullen de redevoering van den heer Woeste, in ons bijvoegsel van Zon dag aanstaande in haar geheel mededee- len.) Personen die eene nlim's zoeken, of eene aanvraag willen doen! huizen of kamers huren, voorworpen verloren hebben, enz. zullen door onze Kleino Aankondigingen den bosten uitslag bekomen. Baromoter 753 Thermometer 12 Wind: west ▼ooruiti regen Er bestaat maar een enkel middel welk altijd in oen enkele toepassing, do tandpijn stilthot is de beroemde Wij waarborgen U dat zoodra ge eon wiekje met Dentinol op of fn de openin? vjn nwen tand zult gelegd hebben, uwe pijn oogetiblikkelijk zal verdwijnen. Lijdt niet meer haalt seffens acne ttosch Dentinol Opgepast I Eenige romediën met erop gelijkende namen zijn grove namaaksels eischt de echte Dentinol welke alleen genoost. 1.25 Ir. in alle apotheken of tegen I.30 fr. aan do Lab. van DENTINOL Boussu (bij Borgen). AALST: Apotheken Oailobaut, De Valkeneer en overal. Ninovo: Cobbaerts en Do ]?MRVrR r^!<KRGEN lnt aJ <1° a pol beleen. DENDERMONDE: Uormm en overal. WEI TEREN Van Cleemputte. AUDENAERDE in al de apolhekon. LOKEREN - Coola en Jacobs. TEMSCIIE: Miller en Van dor Gucht. ST-NIKLAAS: De Poortero Maillet ea overal. VILVOORDE Cruseneer, Corbeol, De Boeck en in alle apotheken'van België.

De Volksstem | 1913 | | pagina 3